Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1651) Jenssz


Jenssz
csendes tag

Sziasztok! Nagy kérdés! Ki lehet e cserélni a virtualbox-on lévő rendszert az alap rendszerrel? Az alap rendszert pedig betenni virtualbox-ba és utánna törölni? Válaszokat előre is nagyon köszönöm!!!

(#1652) margithid


margithid
veterán

Következő gondom lenne:
Az egérmutatóm beragadt a virtuális gépbe, magyarán az alaprendszeremet nem tudom használni. Hogy lehet ezt feloldani?
Köszi

(#1653) brd válasza margithid (#1652) üzenetére


brd
nagyúr

Az ún. Host Key-jel, ez alapból talán a jobb CTRL, vagy ALT. De ha beragadt, akkor nincs telepítve a Guest Additions a virtális gépen; miért nincs?

The only real valuable thing is intuition.

(#1654) krealon válasza Jenssz (#1651) üzenetére


krealon
veterán

Jol ertem, hogy a host es a guest rendszereket szeretned felcserelni?

Ha igen, akkor a valasz, hogy ez nem egy egyszeru mutett, tekintve, hogy a virtualis gep es a valodi gep teljesen eltero "hardver" elemeket tartalmaz, igy a driverek kolcsonhatasabol sok disznosag ki tud sulni.

Egyebkent felfoghato az egesz, ketto darab muveletkent. Eloszor is a virtual to phisical (v2p) muvelettel a vendeg rendszert alakitod at, utana pedig egy p2v -vel a regi fizikait. Mindez persze feltetelez egy masodik vasat (ez lehet akar egy disk-image mentes), amire ideiglenesen at lehet koltoztetni az eppen nem atalkitas alatt levo rendszert.

(#1655) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

Win 8 alatt fut egy virtuális XP.
Feltelepítettem a Guest Additions-t, beállítottam a megosztott mappákat, de mégsem látom a Hálózati helyek alatt, pedig elvileg minden stimmel. :F
Mit kellene még csekkolni?

(#1656) brd válasza zetecR (#1655) üzenetére


brd
nagyúr

Az XP alapbeállítása szerint elég hosszú úton tudsz csak oda eltalálni, úgyhogy inkább írd be a címsorba, hogy \\vboxsrv (vagy svr? mindig keverem).

The only real valuable thing is intuition.

(#1657) Rimuru válasza brd (#1656) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha fel van csatolva automatikusan akkor bekerül a saját gépbe is (kap betűjelet).

Vigyázat, csalok!

(#1658) zetecR


zetecR
addikt

Hm. Jobb egérgombbal hálózati meghajtó csatlakoztatásával sikerült betűjelhez rendelni a megosztott mappát.
Pedig auto-mount be van pipálva; na mindegy, lényeg, hogy működik.
Kérdés, hogy minden alkalommal mountolni kell-e, vagy tudom valahogy "fixálni". :)

Köszi.

(#1659) brd válasza Rimuru (#1657) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de csak újraindítás után (nekem, XP Guest-tel legalábbis).

The only real valuable thing is intuition.

(#1660) Rimuru válasza brd (#1659) üzenetére


Rimuru
veterán

Én egyszer beállítottam automounttal utána nem piszkáltam, ritkán indítok Windows guestet.

Vigyázat, csalok!

(#1661) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Sziasztok!

Adott egy VirtualBox 4.3.20 Windows 7 x64 Professional hoston. Van benne egy Debian 7, Host only Adapterrel konfigurálva.

A Windows megkapta a normál, 192.168.56.1-es IP-t, a guest fix IP-re van konfigurálva, 192.168.56.101-re.
A Debian-ban fel van telepítve az openssh-server, el van indítva, ennek ellenére a Windows-ból az SSH (Putty) nem működik. A tűzfal logok szerint az SSH átmegy a tűzfalon, de nem érkezik meg a Debian-ba (tcpdump semmit nem mutat), a ping a Debian-ból a 192.168.56.1-re szintén átmegy a tűzfalon visszafelé, de nem érkezik meg.

Ergó a csomagot valahol a Virtualbox eszi meg....

Valaki látott már ilyet?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#1662) Aethelstone válasza Aethelstone (#1661) üzenetére


Aethelstone
addikt

Solved.

A céges VPN elcseszte a route-kat, azért nem működött.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#1663) zetecR


zetecR
addikt

Újabb kérdés.

Az USB-s LPT portot minden alkalommal fel kell csatlakoztatnom. Ezt lehet valahogy automatizálni? Tehát hogy ne kelljen minden alkalommal jobb egérgombbal bepipálni. :B

(#1664) brd válasza zetecR (#1663) üzenetére


brd
nagyúr

Settings/USB és ott a + jeles ikon. Ha ez nem jó, mert pl. nőből van a USB-s LPT és kedvtől függően változtatja a hozzáállását (kicsit más eszköznek látszódik időnként), akkor a filterrel kell eljátszanod.

The only real valuable thing is intuition.

(#1665) zetecR válasza brd (#1664) üzenetére


zetecR
addikt

Ezt már próbáltam, de csak sleep módba tett gépnél, úgy nem működött, viszont most kikapcsoltam, bepipáltam és megy. Köszi.

(#1666) újraregelt


újraregelt
tag

Tippet kérnék, hátha látott már valaki ilyesmit...

Win7 64bit host, debian alapú (debian, ubuntu mutációk stb) linux guest. Hálózat: wifi adapteren bridged módban.
Internet 50Mbps (digi), a wifi kapcsolatom a szokásos helyemen, két szobányira a routertől, 70-120Mbps között ingadozik a windows-os driver szerint.

A jelenség: gond nélkül működik a hálózat úgy 20-40Mbps sebességgel ha a speedtest.net-et nézem (ha odaülök a router mellé, akkor 5GHz-en csatlakozva simán jön az 50Mbps), de a guest alól a különböző letöltések (magyar és osztrák szerverekről egyaránt) csak 2-300Kbps sebességgel jönnek lefelé.
Ha ugyanazt a szervert "megtámadom" wget-tel a routerről (tomato és openwrt egyaránt), akkor közel 50Mbps sebességgel tölt lefelé.

Ez mi a bánat? Mintha valahol a virtualboxban lenne egy QoS szolgáltatás, amiről nem tudok...
Vagy ezzel a kérdéssel is magamra maradok?

(#1667) brd válasza újraregelt (#1666) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen hálókártya van beállítva a Guest-nek? Guest Additions telepítve? A (jól működő/beállított) QoS egyébként nem okoz sebességcsökkenést, pont az a lényege, hogy igyekszik mindennek annyit adni, amennyit lehet, kivéve, ha nagyobb prioritású kapcsolat akar hozzáférni a hálózathoz.

The only real valuable thing is intuition.

(#1668) újraregelt válasza brd (#1667) üzenetére


újraregelt
tag

QoS... lehet, hogy keverem a szezont a f...l? :)
Na mindegy, szóval helyenként gyanús, hogy van valami, ami a nem böngészőből indított letöltéseket korlátozza.

Most épp Intel PRO 1000MT Desktop van beállítva. Guest additions természetesen fenn van (igaz, az OSE verzió, ami az ubuntu-val jön, nem a virtualbox sajátja, de korábban is ezzel ment és nem volt ilyen gond vele)

Azért ez furcsa: most nézem, hogy a VBoxManage kapott egy bandwidthctl parancsot is, ki tudja mikor... Bár a problémás gépeken nincs korlát beállítva, de... hmmmmmm... Na ennek még utána kell nézni.

szerk: azért arra jól emlékeztem, hogy a QoS (például a routeremen) képes fix maximumot is beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1669) brd válasza újraregelt (#1668) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg átállítani ún. virtio-ra (Paravirtualized Network) a hálókártyát. Elvileg a Linux-okban van ehhez kernel modul (Windows-zal is működik, csak ott külső driver kell, innen indulva letölthető). Így egy olyan hálókártyát kapsz, amely nem emulálva van, hanem lényegében csak I/O műveletek történnek rajta keresztül.
QoS: persze tudsz vele korlátozni is, de erre vonatkozott a "jól beállított" kitétel. ;)
Ha nem 64 bites a Guest: a CPU virtualizációs opciója (AMD-V v. VT-x) be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1670) újraregelt válasza brd (#1669) üzenetére


újraregelt
tag

No várj... itt az a furcsa, hogy a guestben futó firefox ugyanazt az eredményt produkálja a speedtest.net-en, amit a windows hoston futó.
Csak a wget/apt-get install és hasonlók csinálják ezt. (és nem, nem a szerver lassú, mert ugyanazt a routerről, wget-tel normál sebességgel tudom letölteni)

(#1671) brd válasza újraregelt (#1670) üzenetére


brd
nagyúr

No' és a hostról indított wget mit csinál? A speedtest.net több szálon forgalmaz, lehet, hogy pl. csomagveszteség, vagy hasonló bottleneck van, de az így még gyors tud lenni, míg egy egy szálas letöltés már szenvedni fog.

The only real valuable thing is intuition.

(#1672) újraregelt válasza brd (#1671) üzenetére


újraregelt
tag

Cygwin alatt semmi gond vele. De majd holnap megnézem újra, hogy nem én kavartam-e meg valamit.

(#1673) margithid


margithid
veterán

Klónoztam az ssd-m egy másik ssd-re. Kérdésem az lenne, hogy arról az ssd-ről tudom-e használni a virtualboxot ami csak klónozva van, tehát amit éppen nem használok. (nem arról tölt be a rendszer)

(#1674) krealon válasza margithid (#1673) üzenetére


krealon
veterán

Nem.

(#1675) margithid válasza krealon (#1674) üzenetére


margithid
veterán

És olyat lehet, hogy a virtualbox egy ssd-re van telepítve, ezen az ssd-n fut pár virtuális gép, de a másik ssd-re is telepítsek egy virtuális gépet?

(#1676) krealon válasza margithid (#1675) üzenetére


krealon
veterán

A masik HDD-ra maximum a virtualis HDD-t kepfajljat tudod tenni.
A virtualis gepek konfig fajlai (amik a virtualis gepet definilajak) a felhasznaloi profil-konyvtaradban talalhatok.

(#1677) margithid válasza krealon (#1676) üzenetére


margithid
veterán

Értem. kár. Helyszűkén vagyok ssd-n és jó lett volna pár gépet a másik ssd-re pakolni.

(#1678) krealon válasza margithid (#1677) üzenetére


krealon
veterán

A virtualis gepek konfig faljai nehany kilobajtosak mindossze. A sok helyet a virtualis disk image-ek foglaljak.
Ezeket a "Virtual Media Manager"-rel at tudod tenni masik meghajtora.

Where VirtualBox stores its files

Meginkabb ajanlott az Oracle VM VirtualBox User Manual olvasgatasa.

(#1679) margithid válasza krealon (#1678) üzenetére


margithid
veterán

Esetleg nincs valami magyar leírás, hogy kell ezt kivitelezni?

(#1680) krealon válasza margithid (#1679) üzenetére


krealon
veterán

Probaltal rakeresni a google-ben a "virtualbox installalas" vagy "virtualbox kezeles" kifejezesekre? ;]

(#1681) margithid válasza krealon (#1680) üzenetére


margithid
veterán

A telepítés az oké, csak az image fájl átrakása nem:)

(#1682) krealon válasza margithid (#1681) üzenetére


krealon
veterán

"A telepítés az oké, csak az image fájl átrakása nem."

Rendkivul bonyolult muvelet az image fajl athelyezese.
- a virualis gepbol el kell tavolitani a kerdeses HDD-t
- a Virtual Media Managerben torolni a diszket a fajl megtartasaval
- a VDI fajlt at kell mozgatni a celhelyre
- a VMM-ben fel kell venni az uj helyre mozgatott VDI-t
- a virtualis gephez rendelni a virtualis HDD-t.

Vagy thin-provision hasznalta mellet:
- az uj helyen letrehozni a VMM segitsegevel egy uj virtualis HDD-t
- klonozo proram (pl Win7+ eseten Macrium Reflect) segitsegevel a virtualis gepben atkoltoztetni a rendszert az uj HDD-re
- a regi virtualis disk-et torolni

(#1683) ORCA58


ORCA58
addikt

1,5 éve használom a VirtualBox-ot Win7 64 alat. Több Xp ill. Win7 virtuális gépekkel. Mondván biztos jobb az újabb, mindig frissítettem, ha újabb jelent meg. Jelenleg a 4.3.24 van fent.
Most egy meglévő Virtuális géphez hozzákapcsoltam egy korábban eltett, és használt szintén létező tárolót (virtulis HDD-t), de az indítás után nem látja. Anno ezzel nem volt gond, de fogalmam sincs melyik verzió volt fent akkor. Más tapasztalt hasonlót?
Megpróbáltam a 4.3.26-ra frissíteni, de az használhatatlanná teszi a gépemet, eltűnik a net, és nem is tudom, hogyan lehetne visszacsalogatni.
Van ajánlott verzió, amely hibátlannak mondható?

(#1684) ORCA58 válasza ORCA58 (#1683) üzenetére


ORCA58
addikt

A hálózati probléma tök véletlenül megoldódott. A saját gépben találtam a hálózatnál a Teredo Tunneling -et, amit sárga hibával jelzett. A net-en találtam, hogy lehet eltüntetni. Újra felraktam a 4.3.26-ot, és a hálózat jó lett, de a kapcsolt tárolókat most sem látja!

(#1685) brd válasza ORCA58 (#1683) üzenetére


brd
nagyúr

A lemezkezelőben látod? Betűjele van a rajta lévő partíciónak?

The only real valuable thing is intuition.

(#1686) ORCA58 válasza brd (#1685) üzenetére


ORCA58
addikt

A VirtualBox kezelőben egyértelműen nincs betű jele, mivel ott csak azt írja, hogy IDE Primary Master, IDE Primary Slave. stb. Betű jelet csak a DVD-nek ad. pl d:
Magam megosztott mappáknak adhatok betű jelet.
Fogalmam sincs miért nem látja, a fájlkezelő, saját gép stb. pedig mindenhol ahol meg lehet nézni jelzi, hogy az adott Virtuális géphez csatolva van. Ami működik, ott nem merem próba miatt kivenni, mert félek, ha újra kapcsolom, nem fogja látni.
Azért használom, mert van olyan program ami XP-n megy tökéletesen, ill. különböző szűz rendszereken tesztelem a munka eredményét.
Mikor feltettem a Win 7-et először az Microsoft Virtuális XP-jét próbáltam, csak után ismertem meg a jelenlegit. Akkor a Microsoftos Wirtuális lemezt is simán látta, most azt sem, pedig semmi nem változott rajta.
Nagyon dühít, mert sokat segítene a munkában, ha menne.

(#1687) Rimuru válasza ORCA58 (#1686) üzenetére


Rimuru
veterán

brd virtuális rendszeren mondja hogy nézd meg, ha nincs betűjele akkor adj neki. Futtatásba: diskmgmt.msc (remélem ez az, keresővel találtam nem Windowst használok).

Vigyázat, csalok!

(#1688) brd válasza ORCA58 (#1686) üzenetére


brd
nagyúr

A topictárs írja, hol tudod megnézni. Esetleg egy képet is beszúrhatsz róla, ahol látszik az összes Disk/Lemez, ha te nem látnád a hibát, amikor elindítod.

The only real valuable thing is intuition.

(#1689) ORCA58 válasza Rimuru (#1687) üzenetére


ORCA58
addikt

Addig kísérletezgettem, míg az üres WinXp telepítésem elindíthatatlan nem lett. Felvillan egy kék ablak, de nem lehet elolvasni mi a bánata.
Egy másikon kitöröltem a CD-t akkor látja az új meghajtót, de a CD-t hiába kapcsolom újra, már nem látja.
A diskmgmt.msc sem segít, mert az is csak azokat a meghajtókat látja, ami a saját gépben is megjelenik.
A VirtualBox természetesen látja, és jelzi is a tárolók között, hogy csatolva van. Ha fut, ha nem a Virtuálius gép látszik a tárolóban.
A korábban (hónapokkal ezelőtt) csatoltak természetesen mindenhol mennek :W .

[ Szerkesztve ]

(#1690) brd válasza ORCA58 (#1689) üzenetére


brd
nagyúr

Nem AHCI, vagy SCSI-nak csatoltad fel véletlen?

The only real valuable thing is intuition.

(#1691) ORCA58 válasza brd (#1690) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem, de XP esetén meg van a bűnös. Az windows eszközkezelőben az eszköz típusát be kell állítani automatikus felismerésre. Hogy most miért kell ezt csinálni, nem tudom, de korábban 100%, hogy nem állítgattam ezt. Most is ha átállítom, egy újraindítás után visszaáll Nincs-re, ha nem kapcsolódik hozzá meghajt.

Win7 64 esetén ha hozzákapcsolok egy IDE meghajtót, el sem indul. FATAL: INT18: BOOT FAILURE feliratot jelenik meg. Ha SATA, akkor minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1692) margithid


margithid
veterán

Két hálózati kártya van a gépemen, egy alaplapi és egy pci-e tp-link.
A virtualbox lát egy realtek pcie gbe family controllert és egy ugyanilyet csak utána ott van egy 2-es.
Sajnos a tp-link driverét nem tudtam feltenni, de akkor ez valószinű az lesz és müködni is fog?

(#1693) brd válasza margithid (#1692) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, valószínűleg a TP-Link-en is Realtek chip van, így a Realtek drivere azt is működteti. A másik lehetőség, hogy ülye a VBox és a TP-Link jelenleg driver hiányában egyáltalán nem működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#1694) margithid válasza brd (#1693) üzenetére


margithid
veterán

Na majd kipróbálom, csak most még nem tudom, igy ezért kérdeztem.
Köszi, valahogy majd megpróbálok drivert vadászni azért.

(#1695) margithid


margithid
veterán

Na most a sima alaplapi LAN-nal próbálkozok csatlakozni a netre, virtuális xp alatt,
Hiba 678-at ír ki.

(#1696) margithid válasza margithid (#1695) üzenetére


margithid
veterán

Na már jó, viszont azt nem tudom beállítani, hogy egy-egy virtuális gép hány processzormagot használjon. Természetesen ki van kapcsolvas a virtuális gép, úgy próbálom. Esetleg valami ötlet, valami le lehet tiltva?

(#1697) brd válasza margithid (#1696) üzenetére


brd
nagyúr

A VT-x/AMD-V mondjuk.

The only real valuable thing is intuition.

(#1698) margithid válasza brd (#1697) üzenetére


margithid
veterán

Ezt egy kicsit bővebben kérném:)

(#1699) brd válasza margithid (#1698) üzenetére


brd
nagyúr

Keresőboxba felül vt-x. Ha a találatok között nincsen leírva a kérdésed re a válasz, várom szeretettel. (Én biztosan beírtam már a topciban, hogy mi ez, és a legtöbb BIOS-ban hogyan hívják a beállítást.)

The only real valuable thing is intuition.

(#1700) margithid válasza brd (#1699) üzenetére


margithid
veterán

Már megvan :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.