Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#901) cascada válasza cascada (#900) üzenetére


cascada
senior tag

Szerk: VMWare-el tökéletesen működik a webcam :)
De azért jó lenne VirualBox-al is megoldani, ha lehet. De attól félek még nincs ennyire jó 3D támogatása..

(#902) szunyog199


szunyog199
tag

Sziasztok!

Virtualboxra felraktam egy MS-DOS 6.22-őt és az lenne a kérdésem, hogy van-e rá lehetőségem, hogy egy pendrivera felrakott programot rátelepítsek?
Hiába csatlakoztatom a virtuális géphez a pendrivot, nem látja.(végig próbáltam az összes betűjelet)

Ha ez nem jönne be, akkor van rá lehetőség egy .img fájlt készíteni amit felmoontolva a virtualbox floppy-jaként el tudnám indítani a program telepítését? Ashampooval próbáltam, de azzal nem működött.

(#903) kispx válasza szunyog199 (#902) üzenetére


kispx
addikt

(#904) szunyog199 válasza kispx (#903) üzenetére


szunyog199
tag

Ehelyett a hálózatos megoldáson kívül nincs más?

(#905) Hunor58


Hunor58
csendes tag

Már egy pá helyen mefordultam kérésemmel de edig érdemben sehol nem kaptam egy megfelelő megoldás.

Van egy orosz nyelvű programom „Photo.Doc.Express.3.61”, ha tudnátok valami megoldást kínálni, hogy ez az egy program miatt ne keljen két operációs rendszert használni. Meg macerás, állandóan operációs rendszert váltani, ha éppen egy dokumentum passport képet kell kinyomtatnom. A programban kérdőjelek jelenek meg, nem tudja kezelni a cirill betűket hogy lehetne rábírni hogy az orosz parancssort lássam és ne a kérdőjeleket.
Lehetne e egy virtuális gépet feltelepíteni ( sajnos nem értek hozzá) ami segítségével egymás mellet futhatna két operációs rendszer, Egy Magyar nyelvű és egy Orosz nyelvű, a segítségeteket előre is köszönöm.

(#906) kispx válasza szunyog199 (#904) üzenetére


kispx
addikt

Amit még tudok mondani:
- csinálsz egy üres floppy image-et
- felcsatolod egy virtuális xp-hez, ott rámásolod a telepítő tartalmát (Itt a telepítő tartalmát shared folderrel könnyen rátudod másolni a virtuális xp-re)
- felcsatolod a doshoz a floppy image-et és telepíted

[ Szerkesztve ]

(#907) Laczy.75


Laczy.75
csendes tag

Üdv!

Ma feltelepítettem a ViBo 4.2-es verzióját a korábbi 4.1-re (win7 opr-en) a korábbi a ViBo-on hiba nélkül futó XP-m nem tud most a hálózatra csatlakozni. Nem ismerte fel a hálókártáját, ezt sikerült a driverével megszüntetni. de hiába állítom be a korábbi IP címet neki, csak küld de nem fogad, nem tudom pingelni a hálózatom.
Valamint nem tudom felrakni rá a Win8-at pedig mindent kiválasztottam amit elvár, de a hdd driverét hiányolja, pedig sima sata van benne. Az XP és a Win 7 simán felmegy.
Van valami tippetek mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm.

(#908) brd válasza szunyog199 (#902) üzenetére


brd
nagyúr

Win7 alatt pillanatok alatt tudsz vhd file-t csinálni, erre rámásolod a cuccot, lecsatolod a Win7 alól, és beállítod HDD-nek a VBox-ba. Hibátlanul kezeli.

The only real valuable thing is intuition.

(#909) margithid


margithid
veterán

Virtualbox-nál mennyire fontos, hogy legyen L3 cache?
Valahol ezt olvastam, vagy hallottam és mivel ezért szeretnék gépet venni, fontos lenne, hogy olyat vegyek amiben L3 cache is van, vagy jó az is amelyikben csak L2 van.

(#910) PumpkinSeed válasza margithid (#909) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én egy 4 éves laptopról szoktam karakteres debiant virtualizálni. Nem árt ha van L3 hozzá, de nem számottevően fontos. Persze, ha maximális teljesítményt akarsz akkor jó hozzá :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#911) margithid válasza PumpkinSeed (#910) üzenetére


margithid
veterán

Igazából 3-5 virtuális xp menne róla és az AMD A8-5500 processzorra gondoltam.
Vagy ennyi virtuális géphez már jó lenne gondolom, de azért a 4 mag fontosabb talán mint az L3.

(#912) brd válasza margithid (#909) üzenetére


brd
nagyúr

Amennyire a virtualizált rendszernek, ill. a rajta futó programnak szüksége van rá. Ha van a CPU oldaláról HW-es virtualizációs támogatás, akkor a VirtualBox-nak mindegy.

The only real valuable thing is intuition.

(#913) margithid válasza brd (#912) üzenetére


margithid
veterán

Na asszem ehhez nincs, igy marad az intel...

(#914) brd válasza margithid (#913) üzenetére


brd
nagyúr

Tudomásom szerint minden újabb (max. ~2 éves) AMD-ben aktiválva van a funkció, de a jelzett típusban biztosan (megnéztem).

The only real valuable thing is intuition.

(#915) margithid válasza brd (#914) üzenetére


margithid
veterán

Hm, hát akkor nem tudom mi legyen:)
Itt azért van 4 mag, intel i3ban meg csak 2, i5 meg 20k-val drágább.
Viszont azt is tudom, hogy win7 plussz az 5 virtuális xp azért megterhelő is, ezért nem szeretnék mellélőni se...

(#916) brd válasza margithid (#915) üzenetére


brd
nagyúr

Leginkább attól függ, hogy mire használnád a gépeket (egyszerre), tehát mire használnád a virtuális gépeket úgy, hogy azt egyszerre kell tegyék? :)
A legtöbb esetben egyébként elég lenne a nevezett AMD, és inkább a háttértár lenne a szűk keresztmetszet (kivéve persze, ha SSD van).

The only real valuable thing is intuition.

(#917) margithid válasza brd (#916) üzenetére


margithid
veterán

Egy egyszerű kis program futna rajtuk, ssd van és mellette 16 GB Ram.

(#918) brd válasza margithid (#917) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor csak emiatt teljesen felesleges L3-ra gyúrni.

The only real valuable thing is intuition.

(#919) margithid válasza brd (#918) üzenetére


margithid
veterán

Meggondolom még, ismerős gépe i5 2500k alatt 50% körül van terhelve, 3 virtuális xp-vel.

(#920) Syl válasza margithid (#919) üzenetére


Syl
nagyúr

Érdekes XP-k lehetnek. Nálam i3-on egy win7 és egy win8 alig 10% terhelést jelent.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#921) margithid válasza Syl (#920) üzenetére


margithid
veterán

Hm.
Érdekes, Akkor lehet a program ami fut rajtuk az húzza meg.

(#922) brd válasza margithid (#919) üzenetére


brd
nagyúr

Önmagában a virtuális gépek futása minimális terheléssel jár, itt éppen 5 gép fut, és 0-1% között ugrál a terheltség, ha semmit nem csinálnak:

(A terheltséget szorozd kettővel, a CPU grafikonok közül pedig minden másodikat hagyd le a képről, mert ez egy HT-s I7, hogy kb. egy négymagos CPU-t láss.)

The only real valuable thing is intuition.

(#923) PumpkinSeed válasza brd (#922) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen proci van a gépedben? Mert szerintem az is számít :) Szerintem ha AMD-K5 - s procin csinálnám ugyanezt:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#924) margithid válasza brd (#922) üzenetére


margithid
veterán

Hm, érdekes. Köszönöm a segítségedet!
Annyi mindenben gondolkozom már, hogy összekeveredek:)
Amd fm2, intel ivy, esetleg egy mini itx konfig.

(#925) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Unokatesóm felrakott, majd egy-két OS kipróbálása után le is törölt egy VirtualBoxot, azonban most, ha leszedi, akkor eltűnik az általa kreált virtuális hálozat is (VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter), és nincs net... Mit kellene tenni, hogy normálisan le lehessen törölni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#926) Kakumix válasza pocokxx (#925) üzenetére


Kakumix
senior tag

Pontosan nem értem a problémát, de ha letörli a Virtualbox-ot még jó, hogy leszedi a saját maga telepítette virtuális hálókártyát majd a hálózatot hiszen már nem "létezik" az a virtuális hálókártya, amin a hálózat működött.
Azt kéne megtudni, hogy mit csinált, a windowsban, hogy működésre bírja az internetelérést, a virtuális hálózaton és ezt visszacsinálni. Internetmegosztás, IP cím állítás, DNS kiszolgáló beállítása vagy ilyesmi. Bár amit írsz VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter szerintem nem is tud kimenni az internetre, hiszen a neve is az, hogy Host-Only (magyarul: csak a gazdagép). Ha mégis sikerült neki megoldania, akkor ezt kell visszacsinálni :)

Legyen szép napod!

(#927) Kakumix


Kakumix
senior tag

Viszont, ha már úgyis idekeveredtem ebbe a topikba kérdésem is lenne, remélem tud rá valaki válaszolni!
Notebookon használok Virtualbox-ot. Ez a notebook csatlakozhat vezetéken vagy WiFi-n keresztül két hálózathoz (ugyanaz a DHCP címe és az IP tartomány) vagy telóról leosztott mobilnetes WiFi-re vagy egyáltalán nincs hálózaton.
Ezek a kavarások problémát okoznak egy virtuális gépen futó szerver elérésében. Ez a virtuális gép bridge-elt hálózaton keresztül csatlakozik a netre, ezért ha vezetéken van akkor a vezetékes hálókártyára, ha WiFi-n van akkor a wireless kártyára csatolom és működik. Viszont, mit kellene állítanom olyankor mikor mobilnetre csatlakozik vagy egyáltalán nincs net? Az első esetben más az IP tartomány (fix domain néven kell elérnem a szervert, ehhez a hosts fájlban felvettem egy összerendelést, így: "192.168.1.101 SERVERGEP"), a második esetben pedig nem "él" egyik hálókártya sem, a windows (Win7 x64 a host :) ) azt jelzi, hogy kábel nincs bedugva vagy nincs kapcsolat. Mit kellene állítanom, hogy ezekben az esetekben is elérjem a virtuális szervert? Olyan megoldás kellene, ami gyors és mivel a virtuális gépet csak úgy szoktam leállítani, hogy "piros X" + a Virtualbox mentse el a gép állapotát lehetőleg ne kelljen újraindítani se. A virtualizált gép egy linux, ebbe ha szükséges egy network restart-ot ki fogok tudni adni, ha szükséges, de még nem kaptam meg hozzá a root-ot, a user-emnek meg nincs hozzá joga.

Legyen szép napod!

(#928) pocokxx válasza Kakumix (#926) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

csak annyit csinált, hogy beállította a helyi adaptert (pl. atheros) a VBoxban. És utána törölte a beállításokat, amikor az OS-t és kész.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#929) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ha ott kiveszi a pipát a Vbox mellől már nincs net, ha letörli szintén nincs...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#930) Atapi válasza Kakumix (#927) üzenetére


Atapi
senior tag

ha csak a host-guest rendszer közötti hálózati kapcsolat megléte fontos (guest rendszeren nem jelent problémát, ha nincs net), akkor a guest gép hálókártyáját próbáld meg host-only módba kapcsolni. elvileg menet közben is megy a dolog. ez egy fix virtuális kapcsolatot hoz létre host és guest rendszer között (ami mindig működik, még ha nincs élő hálózatra kötve a gép, akkor is). az ip címeket persze az új környezethez kell majd igazítanod.

(#931) Kakumix válasza pocokxx (#929) üzenetére


Kakumix
senior tag

Én, ha kiveszem a pipát működik tovább. Nem lehet, hogy a tűzfalnak van valami beállítása és az tiltja le?

Atapi: kéne kifelé a net neki, de mikor próbálkoztam vele még a host-only sem működött, valószínűleg az IP-k nem voltak összhangban. Még próbálkozok, nem adom fel :)

Legyen szép napod!

(#932) pocokxx válasza Kakumix (#931) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mondjuk ez a fizikai adapter, nem a virtuális. Neked is? A Host Controller pedig ismeretlen hálózat, tehát lehet,hogy szigorúbb a tűzfal ránézve.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#933) Kakumix válasza pocokxx (#932) üzenetére


Kakumix
senior tag

Igen, láttam, és én is a fizikait piszkáltam. A többit amit írtál nem értem :) Tűzfalat - a windowsén kívül - már évek óta nem használok. Egyébként nem vagyok otthon a hálózatokban, csak ismerek valakit, aki már látott olyat és sajnállak, hogy csak én jutottam neked, aki próbál segíteni :)

Legyen szép napod!

(#934) pocokxx válasza Kakumix (#933) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ugye a win tűzfala megkérdezi minden hálózat beállítása előtt, hogy otthoni, munkahelyi vagy nyilvános, s aszerint állítja be magát. Az unokatesómnak a Hostnál levő hálózatot "ismeretlen"-nek mutatja, és emiatt lehet szigorúbb a tűzfal.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#935) Kakumix válasza pocokxx (#934) üzenetére


Kakumix
senior tag

Unokatesódnak egy Eset tűzfala van telepítve, esetleg mindkettő?

Megtaláltam, mi lehet az ismeretlen hálózat, bár nem értem teljesen :) Angol windowst használok és a Status oszlopban írja a Virtualbox Host-Only Network kártyára, hogy "Unindentified network" magyarul "Nem azonosított hálózat". Valójában úgy tűnik, hogy nem státuszt jelez az oszlop, hanem csak a hálózat nevét írja ki ide a windows, ha az be van állítva pl. a router-en. Ha nincs beállítva akkor jön az "Ismeretlen" hálózat szöveggel. :) Legalábbis nekem, a routeren beállított SSID nevet jelzi ki ebben az oszlopban. Szerintem ez nem jó nyom.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#936) brd válasza pocokxx (#929) üzenetére


brd
nagyúr

Miután ebben az ablakban uninstallálta a VirtualBox-os sort, írjon be egy admin parancssorba 2 sort, és indítsa újra a gépet (az esetleges fix IP-ket jegyezze meg, mert minden IP automatikusra állítódik):
netsh winsock reset
netsh interface ip reset %temp%\resetlog.txt

Ha ez nem oldja meg, akkor a VirtualBox-nak semmi köze a problémához.

The only real valuable thing is intuition.

(#937) brd válasza Kakumix (#927) üzenetére


brd
nagyúr

Talán a legegyszerűbb, ha NAT-ra állítod a virtuális gép kártyáját, lehet portot is továbbíttatni ilyenkor (olyan ez, mintha egy router lenne a fizikai gép, és a virtuális lenne a routerre kötve). Ill. most látom, kivezették azóta a grafikus felületre is ("Port Forwarding" gomb).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#938) W1


W1
senior tag

Mac-re raktam VirtualBox-ba egy XP-t, hogy tudom beállítani 1280x800-ra az XP-t?

(#939) brd válasza W1 (#938) üzenetére


brd
nagyúr

Ha telepítetted a Guest Additions-t, és nem állítottál el semmit, akkor a Guest ablakának átméretezésekor a Guest felbontása követni fogja az ablak méretét, értendő ez a full screenre nagyításra is. Hogy pont 1280x800-ra hogyan lehet állítani, azonkívül, hogy pont ekkora méretűre húzod az ablakot, nem tudom, sosem érdekelt.

The only real valuable thing is intuition.

(#940) W1 válasza brd (#939) üzenetére


W1
senior tag

Hol tudom Mac-re telepíteni?

(#941) Rimuru válasza W1 (#940) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt a Virtualizált XP-n kell telepíteni. Mikor már fut az XP megnyomod a Host + D kombinációt (nálam Linux alatt így kell), vagy az eszközök menüpont alatt Integrációs szolgáltatások telepítése.

Vigyázat, csalok!

(#942) W1 válasza Rimuru (#941) üzenetére


W1
senior tag

Ez megvan, egy pillanatra beugrik az xp-n a homokóra, de ennyi. Ötlet?

(#943) brd válasza W1 (#942) üzenetére


brd
nagyúr

Így kell, de a csökkentett módot hagyd ki belőle.

The only real valuable thing is intuition.

(#944) W1 válasza brd (#943) üzenetére


W1
senior tag

Picit zavaros, de mindjárt átnézem.

[ Szerkesztve ]

(#945) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy furcsának tűnik a kérdésem. Létezik-e olyan virtuális gépet emuláló program, ahol a gép hardverelemeit saját magam állíthatom össze. Gondolok arra, hogy beállíthatom az alaplapi chipset, proci, videokártya, hangkártya, stb. típusát, és erre a gépre lehetne feltelepíteni az oprendszert.
Köszi.

(#946) Kakumix válasza tibi-d (#945) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nem hallottam még ilyenről, mert nem csak pár szöveget kell lecserélni, hanem egy komplett hardvert kell emulálni így nem csinálja meg senki. Gondolj bele, hogy naponta jönnek ki újabb és újabb hardverek.

Illetve, az jutott eszembe, hogy a legtöbb, amit eddig ebben a témában láttam kimerült a hálókártya választás lehetőségében. Egy szűk - 3-5 elemű - listából lehetett választani. Bár most eszembe jutott, hogy mintha valami régi (talán SB16-os) hangkártyát lehetne használni a hardveresen meglévő helyett a VB-ban, illetve még a déli híd vezérlőjét is meg lehet határozni, szintén rövid, pár tételt tartalmazó listából választva.

Szóval még egyszer nekifutva, csak Virtualbox (VMware lehet többet tud 270$-ért):
chipset: PIIX3 és ICH9 közül lehet választani
proci: 1 vagy többmagos (kiválaszthatod hány magot használjon a valósból, de a valósnál többet is megadhatsz), illetve 32 vagy 64 bit közül lehet választani (ezt most nem találom)
videókártya: 2D és 3D támogatást lehet bekapcsolni (korlátozott, de Win-Win felállásban, talán majdnem teljes DirectX8-9 és OpenGL támogatást tud.
hangkártya: Intel HD Audio (ez lehet, hogy a valós a gépemben), ICH AC97 és SoundBlaster16 a választék
Szóval konfigurálható, de eléggé szegényes a választék és nem márka-típus-revízió és firmware részletességű :)

Legyen szép napod!

(#947) Visormail válasza Kakumix (#946) üzenetére


Visormail
addikt

Ilyen szempontból nem tud többet, VMware Workstation-ben egyáltalán nem lehet chipsetet választani, csak i/o controllert: ide vagy scsi. Helyette egy hardware compatibility választás van, ebben a listában a Workstation verziói szerepelnek (4-9).
Hangkártya hozzáadásánál a gépen lévő hangkimenetek közül lehet választani, a videónál pedig egy 3D acceleration pipa van semmi más (tehát videó memória beállítás sincs mint a virtualboxban).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#948) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Feltelepítettem egy win7 32bites rendszert virtualboxszal a jelenlegi windows 7 64bites rendszeremre.

Az volna a kérdésem, hogy az megoldható lenne, hogy lássa az alap winchestereket a virtualboxos rendszer?

Mert A vga hdmi csatlakozója az lcd hdtv-re van kötve, azon menne a film és az alap monitoron meg az internet, de így nem tudom megnyitni a háttérben a filmet.

Szerintem eléggé bonyolultan fogalmaztam, de remélem tudtok segíteni :B

(#949) Speedhs


Speedhs
őstag

Inkább egy fontosabb kérdésemre válaszoljatok, ha tudtok :).

Szóval feltettem a guest additionst safe modeban, de nem tudom azt beállítani, hogy a tv-n csak a film menjen, a gépen meg lehessen netezni.

Erre valami megoldást írjatok kérlek :)

:R

(#950) Visormail válasza Speedhs (#949) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor most minek is kellett neked egy virtuális rendszer?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.