Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1001) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

Win7-en futó Virtuális XP-vel van gondom.
XP alól használnám soros porton keresztül a plotteremet, de az a gond, hogy valamiért hibás adatok át küld a PC a plotternek; jelzi is a plotter a megfelelő LED kombinációval, illetve el is rontja a munkát, amit éppen csinál.

Próbáltam már mindenféle Port Mode beállítást, egyik sem segít..

Kicsit viccesnek találom, hogy a korábbi gépemen (775-ös Giga) tökéletesen ment a virtuális XP alóli com kommunikáció, ezzel meg nem boldogulok.

Esetleg ötlet, amit érdemes lenne kipróbálni?

(Rakjak fel egy natív XP-t, tuti jó-e a com port?)

(#1002) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Nem értek egyáltalán a virtuális gépekhez, de egy programom csak xp-n működik rendesen, a gépemen meg win7 64 bit van. Van vmi leírás kezdőknek? Vagy vki leírná, hogy működik a virtualbox pár szóban?
Azzal se vagyok tisztában, hogy a virtuális gépben elmentett dolgaim látszanak-e az eredeti rendszerből.
Első hozzászólás most nem játszik. :DDD

(#1003) olivera88


olivera88
veterán

Valamiért nem tudom elindítani a virtuális rendszert, ez az üzenet fogad.[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1004) brd válasza olivera88 (#1003) üzenetére


brd
nagyúr

Nem talál bootolható médiát. Van ilyen hozzárendelve? (Biztos?). Ha van, akkor megsérült az MBR-je, vagy olvashatatlan (pl. optikai lemez).

The only real valuable thing is intuition.

(#1005) olivera88 válasza brd (#1004) üzenetére


olivera88
veterán

Mármint az oprendszer telepítője kell?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1006) brd válasza olivera88 (#1005) üzenetére


brd
nagyúr

Ja, hogy nincs is még telepítve semmi? Akkor igen, persze, mintha egy új, üres gépet akarnál használatba venni...

The only real valuable thing is intuition.

(#1007) olivera88


olivera88
veterán

Nincs, csak létrehoztam a gépet. Azt hidtem h menni is fog rögtön ha létrehozom.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1008) brd válasza olivera88 (#1007) üzenetére


brd
nagyúr

... és honnan lenne rá OS-ed? Gondolod, az Oracle csak úgy ingyen ad neked Windows licence-t? Ez nem így működik. Neked kell telepíteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#1009) Visormail válasza brd (#1008) üzenetére


Visormail
addikt

Vagy a virtualbox 100MB-os telepítő méretéből is gyanakodhatott volna, hogy nincsenek benne oprendszerek :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1010) olivera88 válasza brd (#1008) üzenetére


olivera88
veterán

Azt hidtem olyan valami mint a Returnil System Safe h csak csinál egy klónt az oprendszerről.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1011) brd válasza olivera88 (#1010) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt honnan gondoltad? Egyébként technikailag szerintem a Returnil sem ezt csinálja (bár nem használom, lehet, rosszul gondolom), hanem elmenti az aktuális állapotot, és azt bármikor vissza tudod vele állítani, ill. a program segítségével a módosításokat nem az eredeti helyen végzed így az OS-ben, hanem a "klónon". A lényeg, hogy a kettőt (az eredetit és a klónt) egyszerre nem tudod használni, míg a topic tárgya valójában emulál egy (vagy akár több) teljes gépet.

The only real valuable thing is intuition.

(#1012) xcds


xcds
őstag

Azt hogy lehet megcsinálni, hogy a virtuális gépen(xp) be tudjam állítani a képernyő natív felbontását?

(#1013) xcds válasza xcds (#1012) üzenetére


xcds
őstag

Tárgytalan.

(#1014) petiwr


petiwr
senior tag

Az miért van hogy ha indítok egy virtualis gépet akkor csak ott megy a billentyű ez ellőt meg rendesen ment mind 2 részen.

(#1015) Visormail válasza petiwr (#1014) üzenetére


Visormail
addikt

Nem olyat indítottál amibe nincs telepítve a guest additions?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1016) petiwr válasza Visormail (#1015) üzenetére


petiwr
senior tag

Nem de sikerült meg oldani a gondot végül.

(#1017) elodman


elodman
aktív tag

Haho

ugye Virtual Box-ban futtatott Win XP elfertőződése esetén az ottani kártevők nem valószinű, h átterjednek a fizikai / házigazdi Op. rendszerre (asszem Win 7 lesz)?

köszi

(#1018) Rimuru válasza elodman (#1017) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha olyat csinálsz akkor átkerülhet egyébként kicsi az esély rá.

Vigyázat, csalok!

(#1019) elodman válasza Rimuru (#1018) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi nagyon.

egyébként
Pl. "milyet" kell ahhoz csinálni, h kikerüljön Virtual Boxból a fertőzés ?

(#1020) FoxiestFox válasza elodman (#1019) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Átmozgatni fájlokat a virtuálisról a gazdagépre.

(#1021) xcds


xcds
őstag

A .vdi fájlt másik meghajtóra szeretném tenni. Hogy tudom megváltoztatni az elérési útját?

(#1022) Rimuru válasza xcds (#1021) üzenetére


Rimuru
veterán

A Virtualbox lemezkezelőjében (Virtuális média-kezelő) lecsatolod, majd áthelyezed és az adott virtuális gépen újra felveszed (Gép -> Konfigurálás -> Tároló alatt).

Vigyázat, csalok!

(#1023) xcds válasza Rimuru (#1022) üzenetére


xcds
őstag

Ezt a hibaüzenetet kapom.

(#1024) xcds válasza xcds (#1023) üzenetére


xcds
őstag

Na, csak megértettem, amit írtál. Sötét van mifelénk... :((( :DDD

Köszi!

(#1025) petyus_


petyus_
senior tag

Hali!

Hogy tudok virtuális gép alól csatlakozni VPN-hálózathoz?

Ha ugyanazt csinálom, mint a gazdarendszeren, kiír vmi hibaüzenetet.

Ha ez számít, a gazda Win7, a virtuális XP

[ Szerkesztve ]

(#1026) Atapi válasza petyus_ (#1025) üzenetére


Atapi
senior tag

ami leginkább számítana, az a hibaüzenet lenne. btw, ha belső hálózaton lóg a gép, és megjelenhet önálló eszközként a virtuális gép, meg lehet próbálni bridge módra állítani a hálózatot, hátha ennyi elég.

(#1027) petyus_ válasza Atapi (#1026) üzenetére


petyus_
senior tag

Szétkapcsolva, hiba 721, a távoli szgép nem válaszolt.

Hálózaton csak a "gazdagép" látszik.

[ Szerkesztve ]

(#1028) brd válasza petyus_ (#1025) üzenetére


brd
nagyúr

Ha jól emlékszem, az NAT módban nem működik, állítsd a hálókártyát bridge-ed módra.

The only real valuable thing is intuition.

(#1029) petyus_


petyus_
senior tag

Köszi, így már megy.

(#1030) bmate7


bmate7
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne:hogyan tudom virtual boxban beállítani, hogy egynél több magot használjon? Ha a beállításokban ráviszem az egeret a magok számának beállítására ezt írja: "Hardveres virtualizációra van szükség a gazda rendszeren az egynél több virtuális processzor használatához",a processzor: intel i7

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#1031) brd válasza bmate7 (#1030) üzenetére


brd
nagyúr

Kapcsold be a BIOS-ban: Virtualization, VT-x, vagy ilyesmi néven találod. Ha nem találod: milyen CPU és milyen alaplap pontosan?

The only real valuable thing is intuition.

(#1032) bmate7 válasza brd (#1031) üzenetére


bmate7
csendes tag

BIOS-ban nem találtam meg a virtualizationt, alaplap: LA-6911P CPU:Intel Core i7-2630QM (acer aspire 7750g)

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#1033) Visormail válasza bmate7 (#1032) üzenetére


Visormail
addikt

Jahh úgy látom mindenhol azt írják hogy kb egyik acer laptopba se lehet bekapcsolni mert kihagyták azt a beállítást, itt pl nagyban buherálják a biosát a különböző típusoknak [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1034) bmate7 válasza Visormail (#1033) üzenetére


bmate7
csendes tag

OK köszi :DD majd holnap nekifutok :))

De vagyunk-e azok, amik lehetnénk?

(#1035) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Adott egy VM frissen telepítve, és az a gond, hogy bármilyen lemezt/OS-t akarok szimulálni vele, mindig feldobja ezt az audio gondot (pcm_in pcm_mic). Valami ötlet erre? :O Előre is köszi a válaszokat!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1036) brd válasza zedok (#1035) üzenetére


brd
nagyúr

Kell hang a guest-be? Ha nem, akkor egyszerűen kapcsold ki a guest beállításainál.

The only real valuable thing is intuition.

(#1037) zedok válasza brd (#1036) üzenetére


zedok
senior tag

Ugysem akar működni. :O Ja amúgy virtuális CD/DVD-t választok. De pl. Ubi elindult, de az eredeti WinXp lemez nem :F

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1038) brd válasza zedok (#1037) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor csak egy kereső találatait tudom linkelni, olvasgass (különösen az elsőt, ott a vége felé van egy lehetséges megoldás).

The only real valuable thing is intuition.

(#1039) zedok válasza brd (#1038) üzenetére


zedok
senior tag

Igen azt is néztem már, közben érdekes módon egy másik gépen szépen elindult minden. én nem értem :F De azért köszi mindent!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1040) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Win 7 64 bit alatt egy egy Ubi 64 bitest akartam felrakni, de telepítésnél kiakadt , proci típusára vinyogott vmit, lehet 64 bitessel (link) nem kompatibilis ezen noti procija és ezért vinnyog, v csak beállítás kérdése :F

[ Szerkesztve ]

(#1041) brd válasza King Unique (#1040) üzenetére


brd
nagyúr

A CPU nem tud HW virtualizationt (Intelnél VT-x-nek hívják), így a VirtualBox nem tud sem 64 bites guestet, sem SMP-t (multicore). Próbálkozz a 32 bites Uborkával.

The only real valuable thing is intuition.

(#1042) King Unique válasza brd (#1041) üzenetére


King Unique
titán

64 bitet támogatja [link], UEFI Biosban is engedélyezve van virtualizálás, de akkor azt mondod külön VB 64-es virtualizálást nem támogatná :F (az szép...)
Amúgy azt vettem észre, h miután felraktam VB-ot, kikapcsolt állapotban is eléggé tekerte a procit 20-5x% között ugrált föl-le, mialatt semmi nem ment...eltávolítva, újra helyreállt a rend, ennél ez természetes? Virtuális rendszer telepítésnél nem alapértelmezett C Users mappába (ez befolyásolja proci pörgetést?), hanem D-re tetettem,ill nem növekményesre választottam a létrehozandó képfile méretét, hanem fixr méretűre toltam rajta egy részt (jól be is akadt egy időre), melyiket célszerű amúgy használni?

(#1043) brd válasza King Unique (#1042) üzenetére


brd
nagyúr

Mondom nincs VT-x a CPU-ban. Emiatt nem tudja a VirtualBox azokat, az adott CPU-t használva, amit írtam. Mindegy, hogy hol van a virtuális gép HD file-ja, legfeljebb a sebességet befolyásolja. Én eddig sok értelmét nem láttam a fix méretű file-nak, annyival nem gyorsabb, mint amennyivel elszámolja az ember a fixnek a méretét, és így az feleslegesen foglalja a helyet. ;) A CPU terhelésre: mi terhelte a CPU-t, milyen nevű process?

The only real valuable thing is intuition.

(#1044) King Unique válasza brd (#1043) üzenetére


King Unique
titán

Értem már, világos. Azt nem tudom pontosan mi pörgette, mert hülyén van megcsinálva felafatkezelője, folyamatoknál és erőforrásfigyelőnél is 0-1%-nak látszik minden procihasznállat, holott a minialkalmazás 50 %-ot mutat és érezhetően vmi futott háttérben, de uninstall után egyből megszűnt, azért gondolom VB-vel van összefüggésben.
Akkor marad 32 bites, v Wubis teleptés, majd még meglátom... :K

kösz a segítséget! :R

(#1045) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy megvalósítható-e az alábbi két dolog VirtualBox segítségével:

1.) - A vendég és a gazda külön-külön egeret, billentyűzetet és monitort kap lehetőleg úgy, hogy egyik se tudja zavarni a másik munkáját

2.) a vendég Windows normálisan tudjon játékot futtatni, képhibák és lassulások nélkül

A környezet:
- AMD Trinity APU
- linux Host @ Win8 Guest

Tulajdonképpen egy új gép vásárlását akarom megspórolni ezzel a húzással. Sajnos mindenképpen szükséges játék futtatása a vendég OS-en, de nem kell nagy dolgokra gondolni (GTA San Andreas, SIMS 2, NFS Underground). Ezek mellett Linuxon továbbra is mennie kell a GPU gyorsításnak (FullHD videó lejátszás, Youtube HD, Compiz, WebGL, stb.).

Ezek megvalósíthatóak?
Tudom, próbáljam ki, de még nincs meg a gépem, így nem tudok próbálkozni. :B

Kösszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1046) brd válasza Bici (#1045) üzenetére


brd
nagyúr

Egyik sem. Az első azért nem, mert a Windows (tudtommal) nem tud 2 külön egeret+billentyűzetet kezelni (kettőt egyszerre tud, de hogy az külön legyen kezelve, azt nem, mert csak egy fókuszt tud kezelni).
3D-re pedig inkább VMware-rel próbálkozz, de túl sokat attól se várj. Működget a 3D VirtualBox-on is, de annyira nem hatásos, mint WMware-en.

The only real valuable thing is intuition.

(#1047) Bici válasza brd (#1046) üzenetére


Bici
félisten

Oké, köszi, de a windows-nak csak egy egeret, bill+egér párost kezelnie. :U
A win virtuálisban futna, és neki csak azzal az egérrel és billentyűzettel kellene törödnie, amit kiosztok neki.
A másik egér+bill pedig a gazda Os-é lenne, ami linux.
A kérdés csak az, hogy meg tudom-e oldani, hogy a VirtualBox/VMware -ben futó OS csak az egyiket lássa, és az csak arra a virtuális gépre hasson. :F

A 3D ügyében meg azt hiszem még próbálkozás szükséges.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1048) Rimuru válasza Bici (#1047) üzenetére


Rimuru
veterán

Fogalmam sincs hogy működhet-e de ha kettő külön x serveren futtatod akkor elképzelhetőnek tartom a beviteli eszközök külön kezelését.

Vigyázat, csalok!

(#1049) brd válasza Bici (#1047) üzenetére


brd
nagyúr

A win virtuálisban futna, és neki csak azzal az egérrel és billentyűzettel kellene törödnie, amit kiosztok neki.

A linux tud olyat, hogy a gépre kötött 2-2 egér/billentyűvel különböző ablakokat kezelj egyidőben? Ha igen, akkor a VirtualBox felől nem kell támogatás, ha nem, akkor van még1 lehetőség, de az csak USB-s eszközökkel működik, és nem annyira smooth megoldás: odaadod a virtuális gépnek az USB-s billentyűzetet és egeret, a Devices menüből, a virtuális gép ablakából, ill. a Host key+I-vel kikapcsolod a Mouse Integrationt. Így a virtuális gép úgy fogja érezni, hogy saját billentyűzet, egér van rákötve, de kicsit lassabb lesz a kezelésük.

The only real valuable thing is intuition.

(#1050) Bici válasza brd (#1049) üzenetére


Bici
félisten

Igen, egy ideje támogatja ezt a linux.
Állítólag nem problémamentes, de azt mondját van minden nyűgre megoldás.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.