Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#751) Lex Icon válasza Visormail (#750) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Köszönöm a linket, mindjárt megnézem.
A boot CD és a régi anyagok is CD-n illetve DVD-n vannak, így nem tudom becsatolni, de nem is akarom, mert biztos van egyszerűbb megoldás is. A Novell DOS már rajta van, meg pár program is, most keresek egy floppy-ról image-et készítő programot. Amit eddig találtam, az az oldal vírussal akart megkínálni, így nem kértem belőle. :N

(#752) Lex Icon válasza Lex Icon (#751) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Találtam egy egyszerű, kicsi, ügyes programot:
Floppy Image a neve.
No, gyorsan letarolom az összes floppy-mat, ami még működik, aztán megnézem ezt a vdi elérést is.

[ Szerkesztve ]

(#753) Lex Icon válasza Visormail (#750) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Kipróbáltam a WinMountot, de hazudnak rendesen az oldalon.
Egyrészt azt írják, hogy a free változat a teljestől semmiben nem különbözik, mégis kiírja, hogy a free csak 20 MB-ig mountol. Az meg semmire se elég. Ezt megkerülve viszont kiválasztom a .VDI fájlt és kiírja, hogy ez nem mountolható fájl. Hiába van az általad linkelt leírásban, hogy hogyan kell, úgy nem működik, de próbáltam többféleképp.
Szóval ez nem működik. :O

(#754) brd válasza Lex Icon (#753) üzenetére


brd
nagyúr

"Nem azért", de az általam javasolt XP telepítős megoldással már 2x végeztél volna. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#755) Lex Icon válasza brd (#754) üzenetére


Lex Icon
senior tag

És ezt hogyan gondoltad? A vinyón rajta van a DOS. Ez hogy fog látszani kívülről? A share-es megoldással csak a kinti könyvtár látszik belülről és nem fordítva.

(#756) brd válasza Lex Icon (#755) üzenetére


brd
nagyúr

Leírtam. Másik virtuális gép, olyan OS-szel, amivel tudod használni a shared folderst (pl. XP), miután feltelepült, beállítod másodlagos HDD-nek a DOS-t tartalmazót, és az XP (a guest) alatt simán tudsz rá másolgatni.

The only real valuable thing is intuition.

(#757) Lex Icon válasza brd (#756) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ja, értem. Ennél egyszerűbb megoldást keresek. Csak ezért tartani egy XP-s részt és ide-oda csatolgatni, macerás. Majd keresek a neten ilyen WinMount szerű programot csak jussak el oda, mert mást is kell csinálnom. Azért köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#758) Visormail válasza Lex Icon (#757) üzenetére


Visormail
addikt

A Hirenes megoldás miért nem tetszik?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#759) Lex Icon válasza Visormail (#758) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mert szimpatikusabb az, ha bármelyik vdi-t meg tudom nyitni úgy, hogy a host felől látszik.

(#760) Visormail válasza Lex Icon (#759) üzenetére


Visormail
addikt

Próbáld ki ezt állítólag jó és dinamikusakat is meg tud nyitni nem csak fix lemezeket és írásra is megnyitja nem csak olvashatóan WinMount Free Edition

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#761) Visormail válasza Visormail (#760) üzenetére


Visormail
addikt

Találtam még egyet ingyenes Gizmo Central

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#762) Lex Icon válasza Visormail (#760) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezt linkelted korábban is és írtam is, hogy nem működik rendesen. :D
A másikat megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#763) Visormail válasza Lex Icon (#762) üzenetére


Visormail
addikt

Ja bocs tényleg ezt linkeltem elsőre is, de most azt néztem hogy itt azt írták hogy jó (utolsó 2 hozzászólás). Akkor valószínű ők a teljes fizetős verzióról beszéltek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#764) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Hello. nekem az lenne a gondom hogy virtual box-al fel raktam egy win xp-t. és az a bajom hogy a video kártyát sehogy sem tudom használhatóvá tenni. Beállitottam 128mb-os ra és enyi. az eszköz kezelöben nem ismeri fel tudtok segiteni? mit lehet vele csinálni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#765) brd válasza Hellboy2387 (#764) üzenetére


brd
nagyúr

Csökkentett módban kell telepíteni a Guest Additions-t, úgy hogy a 3D-s pipát beteszed a telepítőjében, amikor kérdezi. Ez nem teljes értékű "használhatóvá tétel", de sokszor elegendő. 2D-re pedig elég, ha simán telepíted a Guest Additionst.

The only real valuable thing is intuition.

(#766) Hellboy2387 válasza brd (#765) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Köszi. Viszont részletesebben vagy hol találom vagy miképp mert ezt igy sajnos nem nagyon értem. köszi. üdv

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#767) brd válasza Hellboy2387 (#766) üzenetére


brd
nagyúr

Így.

The only real valuable thing is intuition.

(#768) Hellboy2387 válasza brd (#767) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Sikerült. örök hála. üdv

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#769) Visormail válasza brd (#765) üzenetére


Visormail
addikt

Miért kell csökkentett módban?

Aha ezt nem tudtam, érdekes.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#770) brd válasza Visormail (#769) üzenetére


brd
nagyúr

Második bekezdés.

The only real valuable thing is intuition.

(#771) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Telepítettetek már VirtualBox-ra Android oprendszert? Én próbáltam a múltkor egy 4.0-ásat (android-x86-4.0-RC1-asus_laptop.iso) szépen fel is ment és elindult, csak nem tudtam sehogy működésre bírni az egeret :(
Van erre valami lehetőség?

(#772) Lex Icon válasza The.Bali (#771) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Próbáld meg a Rendszer/Alaplap beállításoknál az Abszolút mutató eszköz engedélyezését kikapcsolni!

(#773) The.Bali válasza Lex Icon (#772) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Sikerült! Köszönöm szépen! :)

Esetleg annyi kérdésem lenne, hogy netet hogyan lehet rá varázsolni? NAT-ra állitottam a hálókártyát VirtualBox-ban.

[ Szerkesztve ]

(#774) brd válasza The.Bali (#773) üzenetére


brd
nagyúr

A Network-nél meg tudod nézni, hogy milyen hálókártyát emuláltatsz a Virtualbox-szal az Androidnak, és ahhoz kell az OS alá driver; az első kettőt a legtöbb OS magától felismeri egyébként.

The only real valuable thing is intuition.

(#775) The.Bali válasza brd (#774) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi! Végülis találtam egy olyan verziót, amiben már bele van integrálva alapból. A videó alapján szépen be lehetett állítani :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#776) Thusor


Thusor
őstag

Szeretnék Virtualbox 4.1ben feltenni ubuntu 12.04re a windows xpt. Hogyan tudnám ezt egy iso képfájból megtenni, mert beállítottam a virtualboxban hogy windows xpt telepítenék de nem kérte az iso filet...csak megcsinálta a virtuális hdd-t amin nincs semmi. Hogyan tudnám rávenni a virtualboxot, hogy iso fileból telepítse fel a windows xpt?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#777) brd válasza Thusor (#776) üzenetére


brd
nagyúr

Az elindított virtuális gép ablakában nézd végig jobbról-balra a menüket.

The only real valuable thing is intuition.

(#778) Thusor válasza brd (#777) üzenetére


Thusor
őstag

Erre nem is gondoltam. Köszi a választ, ez segített.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#779) wolfy84


wolfy84
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Egyáltalán nem vagyok jártas a Virtual box használatában, olvastam előző hozzászólásokat,de konkrétan nem találtam ehhez hasonlót.

Az alábbiakat írja a ki a V-box, mikor elindítom a win8 telepítését. -a gépemen xp os. megy.
A virtuális gép munkamenetének megnyitása sikertelen: win8.

AMD-V is disabled in the BIOS. (VERR_SVM_DISABLED).

Eredmény kód: E_FAIL (0x80004005)
Komponens: Console
Interfész: IConsole {1968b7d3-e3bf-4ceb-99e0-cb7c913317bb}

A bios beállításoknál nem találok ezzel azonos engedélyezést.
CPU-m típusa: DualCore AMD Athlon 4450e, 2300 MHz (11.5 x 200)
Hol tudom ellenőrizni,hogy támogatja a VT-X et a cpu?
Egyáltalán ez okozza a problémát?

wolfy

(#780) Brutforsz válasza wolfy84 (#779) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A VT-x-et nem támogatja a processzorod, mert az az Intel virtualizációs technológiája. Az AMD-V-t, ami pedig értelemszerűen az AMD-é, viszont igen.

Ahogyan az a hibaüzenetből is látszik, ez jelenleg le van tiltva a BIOS-ban - általában ez az alapértelmezett beállítása. BIOS-a válogatja, hol kell ezt engedélyezni, ez a kép jó kiindulópont lehet, nálam például mezei Virtualization néven fut a dolog.

Azt is érdemes ellenőrizni, hogy a virtuális gép beállításai > Rendszer > Gyorsítás lapon a VT-x/AMD-V engedélyezése él-e.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#781) Thusor


Thusor
őstag

Azt hogy lehet megoldani, hogy a virtuális gépen is legyen internet? Feltettem a Windows XP-t ubuntu 12.04-re. De sajnos nincsen internet a virtuális gépen csak az ubuntun, windowson nincs.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#782) wolfy84 válasza Brutforsz (#780) üzenetére


wolfy84
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséged! Ok, akkor most márt ez is világos, hogy az AMD procinál amd-v hívják. Köszi a bios-os képet tényleg ott volt csak nekem más sorrendben.
Majd kiszúrta a szemem :D
Folyamatban van a telepítés... :C
Még egyszer köszi!

Üdv!

wolfy

(#783) brd válasza Thusor (#781) üzenetére


brd
nagyúr

A hálókártyát felismerte a virtuális gép? Itt mik vannak beállítva? NAT, vagy Bridged Mode? Utóbbinál olyan, mintha a helyi hálódban lenne egy fizikai géped, saját hálókártyával, MAC addressel, előbbi pedig úgy működik, hogy a Virtualbox NAT-ol a virtuális gép számára (mint amit egy router csinál), és ad neki DNS-t, DHCP-vel IP-t stb. Ha nincs speciális igény, akkor NAT-os módszer a legjobb.

The only real valuable thing is intuition.

(#784) Thusor válasza brd (#783) üzenetére


Thusor
őstag

Megnéztem az eszközkezelőben. Nem ismerte fel a virtuális gép a hálókártyámat. Egyébként NAT-ra van állítva. Hogyan tudnám felismertetni a hálókártyám?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#785) Syl válasza Thusor (#784) üzenetére


Syl
nagyúr

Install Guest Additions?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#786) wolfy84


wolfy84
csendes tag

Sziasztok ismételten!

Ha esetleg valaki már találkozott ilyen hibával akkor mi a teendő?
Ma tettem fel a win8-at virtual os.ként ,de nem indul ugyanis az alábbi hibát írja ki.
[link]

Mit rakjak még fel? Virtual boxhoz? Az extension packot már felraktam, hogy usb-t tudjak használni. De mi az a média? amit kér?

Másik kérdésem az lenne hogy a net egy wifis USB- stickről jön. Tehát elég ha azt is usbs-s eszközként hozzá adom? Akkor elvileg nem kell mást beállítanom ahhoz, hogy legyen a virtuálias gépen net.

ELőre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

wolfy

(#787) Thusor válasza Syl (#785) üzenetére


Thusor
őstag

Fel van téve az is. Amikor a virtuális gépben indítom a windows xp-t akkor el is indul, de így sem ismeri fel a lant.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#788) Lex Icon válasza Thusor (#787) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Fel kell rakni a hozzá tartozó drivert, ami Win XP alatt a C:\Program Files\Oracle\VirtualBox\drivers\ könyvtárból nyílik (network, USB, vboxdrv)

(#789) Thusor válasza Lex Icon (#788) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem csak ilyen könyvtárszerkezetem van a virtuális gép Windows XP-jében: C:\Program Files\Oracle\VirtualBox Guest Additions\

Ezen belül pedig semmi utalást nem találtam arra, hogy network driver lenne hozzá. Van benne egy log file is ami szerint telepítéskor ezt csinálta:

(1) 0 - ENTER: DriverPackageInstallW
(1) 0 - Copied 'VBoxGuest.inf' to driver store...
(1) 0 - Copied 'VBoxGuest.cat' to driver store...
(1) 0 - Commiting queue...
(1) 0 - Copied file: 'C:\Program Files\Oracle\VirtualBox Guest Additions\VBoxGuest.sys' -> 'C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxGuest_3FC1FE8055934014EDF969776CC3E60F38674DB9\VBoxGuest.sys'.
(1) 0 - Copied file: 'C:\Program Files\Oracle\VirtualBox Guest Additions\VBoxTray.exe' -> 'C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxGuest_3FC1FE8055934014EDF969776CC3E60F38674DB9\VBoxTray.exe'.
(1) 0 - Copied file: 'C:\Program Files\Oracle\VirtualBox Guest Additions\VBoxControl.exe' -> 'C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxGuest_3FC1FE8055934014EDF969776CC3E60F38674DB9\VBoxControl.exe'.
(1) 0 - Installing INF file 'C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxGuest_3FC1FE8055934014EDF969776CC3E60F38674DB9\VBoxGuest.inf' of Type 6.
(1) 0 - Looking for Model Section [VBoxGuest]...
(1) 0 - Installing devices with Id "PCI\VEN_80EE&DEV_CAFE&SUBSYS_00000000&REV_00" using INF "C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxGuest_3FC1FE8055934014EDF969776CC3E60F38674DB9\VBoxGuest.inf".
(1) 0 - ENTER UpdateDriverForPlugAndPlayDevices...
(0) 0 - RETURN UpdateDriverForPlugAndPlayDevices.
(1) 0 - Installation was successful.
(0) 0 - Install completed
(0) 0 - Installation completed with code 0x0.
(1) 0 - RETURN: DriverPackageInstallW (0x0)
(1) 0 - ENTER: DriverPackageInstallW
(1) 0 - Copied 'VBoxVideo.inf' to driver store...
(1) 0 - Copied 'VBoxVideo.cat' to driver store...
(1) 0 - Commiting queue...
(1) 0 - Copied file: 'C:\Program Files\Oracle\VirtualBox Guest Additions\VBoxVideo.sys' -> 'C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxVideo_1B1B984334D9F9BA6CD505D11930775A81CBDF27\VBoxVideo.sys'.
(1) 0 - Copied file: 'C:\Program Files\Oracle\VirtualBox Guest Additions\VBoxDisp.dll' -> 'C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxVideo_1B1B984334D9F9BA6CD505D11930775A81CBDF27\VBoxDisp.dll'.
(1) 0 - Installing INF file 'C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxVideo_1B1B984334D9F9BA6CD505D11930775A81CBDF27\VBoxVideo.inf' of Type 6.
(1) 0 - Looking for Model Section [Model]...
(1) 0 - Installing devices with Id "PCI\VEN_80EE&DEV_BEEF&SUBSYS_00000000&REV_00" using INF "C:\WINXP\system32\DRVSTORE\VBoxVideo_1B1B984334D9F9BA6CD505D11930775A81CBDF27\VBoxVideo.inf".
(1) 0 - ENTER UpdateDriverForPlugAndPlayDevices...
(0) 0 - RETURN UpdateDriverForPlugAndPlayDevices.
(1) 0 - Installation was successful.
(0) 0 - Install completed
(0) 0 - Installation completed with code 0x0.
(1) 0 - RETURN: DriverPackageInstallW (0x0)

Ebben sem találtam, hogy network drivert tett volna fel. Ha nem tett fel akkor ezt, hogy tudnám megcsinálni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#790) Lex Icon válasza Thusor (#789) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem a guest könyvtárában van, hanem a host-éban. Azért írtam, hogy Win XP alatt, mert nekem azon fut a VB. Neked viszont Linux alatt megy, de nem tudom, hogy azon hol van, de biztos ott is megoldható, hogy a Linux felismerje a VB hálókártya emulációját kifelé.

(#791) Thusor válasza Lex Icon (#790) üzenetére


Thusor
őstag

\usr\lib\virtualbox\ könyvtárban található maga a VB, de abban nem találtam semmit amivel network drivert lehetne telepíteni. Fogalmam sincs merre lehetne még keresgélni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#792) Lex Icon válasza Thusor (#791) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nálam az eszközkezelőben egy "VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter" nevű hálókártya van.

(#793) Thusor válasza Lex Icon (#792) üzenetére


Thusor
őstag

Sikerült megoldanom végül. Az volt a baja, hogy a VB konfigurációjában nem a jó hálókártya volt beállítva.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom növelni majd a későbbiekben a virtuális merevlemez méretét? Telepítéskor dinamikusra állítottam, vagyis hogy majd növelhető legyen. Ez manuálisan is tudom növelni vagy majd a VB növeli ahogy kezd betelni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#794) Atapi válasza Thusor (#793) üzenetére


Atapi
senior tag

a dinamikus tároló alapvetően nem azt jelenti, hogy későb növelheted a lemez méretét, hanem hogy a host rendszeren nem hoz létre rögtön a megadott lemezmérettel megegyező képfájlt a vbox, hanem a guest rendszer helyigénye szerint növekszik a képfájl mérete (csökkenni nem csökken).

(dinamikus vdi és vhd formátumú) virtuális lemezképet a 4-es verziótól elvileg lehet átméretezni parancssorban: VBoxManage modifyhd --resize kell neked, de tapasztalatom nincs a dologgal.

(#795) Thusor válasza Atapi (#794) üzenetére


Thusor
őstag

Nem igazán értem a parancs megszerkesztését. Most kezdtem még csak linuxozni. Tehát akkor úgy tudom módosítani, hogy:

VBoxManage modifyhd --resize és a végére odaírom megabyte-ban amennyire módosítani szeretném?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#796) Atapi válasza Thusor (#795) üzenetére


Atapi
senior tag

vboxmanage modifyhd /lemezképed/helye/lemezkép.vdi --resize <méretMB-ban>

szerk: ne feljts el valami mentést csinálni ha kell, mert az ilyen műveletek sohasem kockázatmentesek, illetve ez a korábbi virtuális lemez partícióihoz nem nyúl, vagyis a virtuális géped meghajtóját még át kell méretezned, hogy több helyed legyen.

[ Szerkesztve ]

(#797) Thusor válasza Atapi (#796) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a segítséged. Sikerült az átméretezés.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#798) 9Petya2


9Petya2
tag

Hello!

Tegnap feltettem a Virtualboxot, tettem bele egy windows 2008 servert és egy windows7 -t kliensnek. A szerverre elkezdtem telepiteni szolgáltatásokat, azonban a dhcp nél statikus ip megadása nélkül nemlehet továbbmenni, így megpróbáltam ip-t adni neki, de nemsikerült sehogy sem(bridge mód, host-only mód), mivel a vezérlőpultban az adapterbeállítások módosítása menüpont alatt nemlátszik semmi. Ilyenkor mit tudok tenni?

(#799) brd válasza 9Petya2 (#798) üzenetére


brd
nagyúr

?.

The only real valuable thing is intuition.

(#800) 9Petya2 válasza brd (#799) üzenetére


9Petya2
tag

Közben már megoldódott. Újra feltettem a servert és bridge-módban tudtam adni neki ip-t.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.