Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1601) rgeorge válasza rgeorge (#1600) üzenetére


rgeorge
addikt

A Windows 8.1-en simán elindul a VBox, a Windows 7-est a frissítések eltávolítása után újraindítottam, de belefáradt a konfigurálás előkészítésébe.
Újraindítva sem megy a VBox. Megpróbálom újratelepíteni, hátha. És újratelepítés után megy!
Windows update ismételt futtatása után megint nem megy a VBox, újratelepítés után sem.
Rendszervisszaállítással próbálkozom, így megy, most szépen egyenként letesztelem a frissítéseket, szerencsére csak 9 van.
(remélem, valakinek hasznos lesz ez rajtam kívül is).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1602) rgeorge válasza rgeorge (#1601) üzenetére


rgeorge
addikt

Úgy néz ki, a KB3004394 frissítéssel van a gond, de nagy.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1603) beleszólok válasza rgeorge (#1602) üzenetére


beleszólok
senior tag

Köszi szépen, megkíméltél egy hosszas anyázástól. (köszi M$! :U )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#1604) sztubylite


sztubylite
újonc

Sziasztok itt mit kéne csinálnom?

[ Szerkesztve ]

(#1605) Rimuru válasza sztubylite (#1604) üzenetére


Rimuru
veterán

Be van kapcsolva a hardveres virtualizáció? BIOS-ban és Virtualboxban?

Vigyázat, csalok!

(#1606) sztubylite válasza Rimuru (#1605) üzenetére


sztubylite
újonc

És azt hol kell bekapcsolni?(A Virtualboxban és a BIOS-ban)
:F

(#1607) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
tettem fel XP-t virtual boxba, de csak 6,5 GB merevlemezt csináltam neki, úgy értelmeztem, ha kinövi, az dinamikusan nő. de nem nő. a c-n már csak 11 MB szabad hely van, pedig programokat alig telepítettem. hogyan lehet növelni a partíció méretét??? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1608) brd válasza Wolfskin (#1607) üzenetére


brd
nagyúr

Rosszul értelmezted: a dinamikus itt azt jelenti, hogy nem foglalja le a teljes beállított méretet a .vdi, csak akkorát, ami adat rákerült. Növelni úgy lehet, mintha egy kis HDD-ről költöztetnéd nagyobbra az OS-t: készítesz egy nagyobb méretű dinamikus .vdi-t (mondjuk 20 GB biztos elég lesz), majd hozzáadod a virtuális gépedhez másodlagos HDD-nek, és mondjuk egy optikai lemezről induló partíciókezelő programmal átmásoltatod a partíciót úgy, hogy elfoglalja a teljes méretét az új .vdi-nek.

The only real valuable thing is intuition.

(#1609) Rimuru válasza Wolfskin (#1607) üzenetére


Rimuru
veterán

A dinamikusan növekvő itt azt jelenti hogy fizikai lemezen nő a mérete dinamikusan nem foglal le egyből X blokkot. Átméretezni a következő paranccsal tudod: VBoxManage modifyhd. Viszont XP alatt valószínű nehéz lesz kiterjeszteni, de valamilyen livecd-vel megoldható.

Vigyázat, csalok!

(#1610) zoli58


zoli58
tag

Sziasztok,
Minden kollégának, aki teleizzadt már pár vödröt a virtualbox miatt. Sajnálom, hogy ezzel kezdtem el, de ezt ajánlották.

Win 8 alatt nem indult a régi scanner. Ez a kiindulópont. Az új géphez meg már nincs xp driver. A scanner-hez meg nincs , csak xp driver.

Végigolvastam az egész topic-ot, meg a net összes fellelhető posztját. Minden beállítást kipróbáltam, bepróbáltam, ezerszer kihúztam-bedugtam. Driver ide-oda, letiltás, abrakadabra.

Semmi. Vagy lefagyott, vagy busy volt, vagy meg se jelent. Ez a 3 variáció.

Meguntam.

Felraktam a VMware-t. Láss csodát. Minden külső beavatkozás nélkül azonnal működik minden. CD, USB, scanner, net, minden.

Én a magam részéről elfelejtettem a virtualboxot. Nektek is ezt ajánlom.

(#1611) Rimuru válasza zoli58 (#1610) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha szabványos USB-s cucc (miért lenne más?) akkor mennie kell. Milói helyen le van írva hogy mi kell USB-hez. Azért itt egy példa (oké Linux de az érdemi rész ugyanaz).

Vigyázat, csalok!

(#1612) Wolfskin


Wolfskin
őstag

köszi a választ!
de sztem akkor gyorsabb, ha csinálik egy másikat. még úgyis csak szűz win volt rajta

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1613) tvamos válasza zoli58 (#1610) üzenetére


tvamos
nagyúr

A VMware nem fizetos?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1614) Rimuru válasza tvamos (#1613) üzenetére


Rimuru
veterán

A VMware Player az nem, csak sok megkötése van.

Vigyázat, csalok!

(#1615) borix


borix
őstag

Üdv.A virtualbox,hogy megy
i3 Haswell procin az integrált videókártyáját használva és virtual-D hiányában?

(#1616) Nightknight válasza wolfy84 (#779) üzenetére


Nightknight
újonc

Szia!

Ha esetleg kell még ez a hiba.

AMD-V is disabled Az AMD virtualizáció le van tiltva bios-ban engedélyezned kell.

Szép napot.

(#1617) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Mi a teendő annak érdekében, hogy a virtuális gépben legyen egy vezeték és egy vezeték nélküli hálózati csatlakozási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#1618) brd válasza DrojDtroll (#1617) üzenetére


brd
nagyúr

Vezeték nélküli adapter nem tud emulálni a VBox, így csak 2 lehetőséged van:

1. A meglévő WiFi adapterre ráül, és annak a hálózatát teszi elérhetővé a virtuális gépben (ilyenkor persze a VBox-ot futtató OS-ben kell csatlakozni).
2. USB-s WiFi adapter használsz, és az USB portot direktben adod oda a virtuális gépnek. Ilyenkor kell hozzá drivert is telepíteni a virtuális gépben.

A másodikat még nem próbáltam, ha jól rémlik, de működnie kell, mert sok minden más, amit direktben kap meg a virtuális gép USB-n, úgy működik, mintha a virtuális gép egy fizikai gép lenne, és abba lenne bedugva az USB-s eszköz (általam próbáltak, és működtek: pendrive, nyomtató, TV-kártya, hangkártya, billentyűzet, egér).

The only real valuable thing is intuition.

(#1619) DrojDtroll válasza brd (#1618) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem fontos emulálni az vezeték nélküli hálózatot. Ha a gazdagép adapterét használja az tökéletes.

Ezt egyszerűen be lehet állítani a hálózati beállításoknál, vagy kell hozzá valamilyen külön dolog?

(#1620) brd válasza DrojDtroll (#1619) üzenetére


brd
nagyúr

Csak bridged módra kell állítani a virtuális gép beállításai között, ill. ki kell választani a WiFi kártyát ugyanott (amivel bridgeljen).

The only real valuable thing is intuition.

(#1621) DrojDtroll válasza brd (#1620) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm. :R

Lenne még egy újabb kérdésem. Rég óta használok VirtualBox-ot eddig annyi bőven elég volt hogy felraktam a gépet és kész. Dolgoztam vele. Most egy olyan igényem lenne, hogy a gazdagép webkameráját, hangszóróját, és mikrofonját tudja használni a virtuális gép? Megoldható ez?

(#1622) brd válasza DrojDtroll (#1621) üzenetére


brd
nagyúr

Hangkártyát emulál, elvileg a mikrofon is működik vele valahogyan (én nem próbáltam utóbbit, de írják, hogy próbáld ki a line in-t a microphone bemenet helyett a virtuális gépben, mert előfordulhat, hogy oda map-eli a host mikrofonját), a webkamerára pedig van opció, a device menüben, ami nem tudom, mit csinál, nekem nincs kamerám, de ha az nem nyert, akkor ha direktben odaadod neki, USB-n, elvileg tudod használni (persze driver is kell neki).

The only real valuable thing is intuition.

(#1623) DrojDtroll válasza brd (#1622) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A direkt usb-s dolog nem hiszem hogy menne, mert beépített a webcam.

Köszönöm a segítségedet nekiállok a kísérletezgetésnek.

(#1624) Rimuru válasza DrojDtroll (#1623) üzenetére


Rimuru
veterán

Attól függ hogy van bekötve, nekem USB-n látszik a webcam.

Vigyázat, csalok!

(#1625) brd válasza Rimuru (#1624) üzenetére


brd
nagyúr

Így van, szinte minden beépített webcam is valójában USB-s.

The only real valuable thing is intuition.

(#1626) DrojDtroll válasza brd (#1625) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Hol tudom megnézni, hogy úgy van-e megcsinálva, eszközkezelőben látni fogom?

(#1627) brd válasza DrojDtroll (#1626) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a nézet menüben kapcsold be a "kapcsolódás szerint"-et (vagy valami ilyesmi magyarul, de a 2. menüpont), és keresd meg a webcam-et.

The only real valuable thing is intuition.

(#1628) DrojDtroll válasza brd (#1627) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Rendben, köszönöm a segítséget :)

(#1629) margithid


margithid
veterán

Hogy tudom a virtuális gépem tárhelyét változtatni? 10 GB-ot adtam meg, xp és nem kell ennyi, elég fele is.

(#1630) Rimuru válasza margithid (#1629) üzenetére


Rimuru
veterán

Szia, ha dinamikusan adtad meg a helyfoglalást akkor nem foglalkoznék vele, úgyis csak annyit használ fizikailag amennyi a virtuális rendszernek kell. [link]

Vigyázat, csalok!

(#1631) margithid válasza Rimuru (#1630) üzenetére


margithid
veterán

Igen, dinamikusan növekvő tároló. Azt hittem az egész helyet foglalja amit adtam neki...

(#1632) Rimuru válasza margithid (#1631) üzenetére


Rimuru
veterán

Pedig benne is van a nevében hogy dinamikusan növekvő. Amúgy meg simán tudod ellenőrizni hogy mennyi helyet foglal ha megnézed a kérdéses virtuális hard drive méretét. Ezen a képen látszik hol találod.

Vigyázat, csalok!

(#1633) margithid válasza Rimuru (#1632) üzenetére


margithid
veterán

Tudod mit nem értek? Ha megnézem a tárolónál a jeélenlegi méretet akkor az 9.70 GB. De ha a virtuális xp-nél rámegyek a C meghajtóra ott kb 5.5 GB-ot foglal. Ez, hogy lehet?

(#1634) DrojDtroll válasza margithid (#1633) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem lehet, hogy a lemezen sok a 10 gb helyen szét vannak szórva a file-ok és nem szépen sorban vannak? Nem tudom, hogy virtuális gépnél van-e ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1635) krealon válasza margithid (#1633) üzenetére


krealon
veterán

Does a rewritten file on NTFS use the same blocks?

"In general, block allocation is the most expensive operation in filesystems, so filesystems will try quite hard to avoid it, in particular by reusing blocks when possible. This would mean the following:

When overwriting an existing file, the same blocks are reused. New blocks are allocated when the new file data exceeds that of the overwritten files.

When truncating an existing file, all the blocks are released, thus potentially reusable for other file operations. In that case, the new file may allocate new blocks. There is no guarantee that the new file contents will reallocate the same blocks, and, in particular, the old blocks might have been reallocated to other files in the mean time.

However, it depends a lot on the filesystem internals. Log-structured filesystems perform all writes sequentially, throughout the whole partition, so it is pretty much guaranteed, with such a filesystem, that the new file will not overwrite the blocks from the old file. Journaling filesystems may copy the file contents to an extra structure (the "journal") in addition to the actual permanent storage (depending on whether the journaling extends to the file contents, or just the metadata). Some filesystems also use a "phase tree" which can be viewed as a log-structured filesystem, with a tree instead of a list; for these, overwrites may or may not happen.

An important point to consider is that block allocation strategies do not depend only on the filesystem, but also on the implementation. There is no guarantee that Windows XP and Windows 7, for instance, behave similarly on the same NTFS filesystem. One OS version may find it worthwhile to keep around old blocks to "speed up (re)allocation" while another could employ another strategy. This is all heuristics, tuned and retuned. Thus, one cannot really answer your question about "NTFS"; one would have to talk about "NTFS as implemented in OS foobar, version 42.17, build 3891"."

Vagyis a naplozott fajlrendszer miatt, az uj fajlokat, lehetoleg korabban nem hasznalt blokkokra teszi a rendszer, igy a torolt fajlok az disk image-ben tovabbra is foglaljak a helyet. Ezert novekednek folyamatosan a virtualis gep disk-image fajljai.

(#1636) Rimuru válasza krealon (#1635) üzenetére


Rimuru
veterán

Viszont üríthető. A korábban linkelt modifyhd segítségével. A lényeg hogy írjuk végig nullával a virtuálist lemezt és utána futtassuk a vboxmanage modifyhd filename --compact parancsot.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#1637) krealon válasza Rimuru (#1636) üzenetére


krealon
veterán

Hasznaltad mar a hivatkozott
sdelete -z
parancsot?
Vajon ez megnoveli a image meretet a provisioned meretre?

(#1638) Rimuru válasza krealon (#1637) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem, nem szoktam Windowszal foglalkozni (sem host sem guest gépen), de működési elve alapján nem kéne változtatni semmit úgy ahogy Linux alatt zerofree csinálja. Akkor lenne más a helyzet ha pl dd-vel teleírnánk a lemezt.

Vigyázat, csalok!

(#1639) Fecogame


Fecogame
veterán

Virtualbox-nál Linux esetében megosztott mappa felcsatolása:

Terminálba:

mkdir share
sudo mount -t vboxsf wd ~/share/

share lesz a linuxos gépen a mappa neve
wd pedig a megosztandó mappa neve ( a valós gépről ). Ne legyen benne se szóköz, se ékezet.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1640) Rimuru válasza Fecogame (#1639) üzenetére


Rimuru
veterán

Váó. ;] mount.vboxfs-t szoktam használni (ugyan az) és ott van az mnt úgyis ilyenre van. :P

Vigyázat, csalok!

(#1641) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Van egy Bluetooth dongle-m, amit szeretnék egy androidos boxban használni.

Gondolom hogy ez nem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik, de ha valakinek volt hasonló gondja megoszthatná velem, hogyan sikerült megoldja.

(#1642) sbazsi


sbazsi
veterán

Egy régi gép vinyóját szeretném lementeni, és virtuális pc-ként megtartani egy darabig.

Próbáltam a win8 hyper-v-vel, de ott a windowsnak sok volt a hardverváltozás.
hogy tudnám ezt úgy lementeni, hogy utána el is induljon? És lehetőleg free opció legyen.

(#1643) brd válasza sbazsi (#1642) üzenetére


brd
nagyúr

Csinálsz egy partíció alapú mentést, ezt elrakod hűvösre, majd valahogyan csinálsz egy restore-t egy VirtualBox-ban készített virtuális gépre ebből. Ha szerencséd van, elindul simán. Amennyiben nem (és valószínűleg 0x7B hibával fog elhalni), akkor a még működő fizikai gépen a háttértároló-vezérlőre ráerőszakolsz egy szabvány IDE vezérlőt, de már nem indítod el, hanem csinálsz mentést (a másik mentés maradjon meg) és ezt restore-olod a virtuális gépre (ott a vezérlő IDE PIIX3, vagy PIIX4 legyen), így már jó eséllyel elindul. Opcionálisan még a maradék egyéb drivereket is kigyomlálhatod még a fizikai gépen, de ott gond lehet, hogy hozzáértés nélkül nem egyszerű tudni, melyiket kell/lehet.
Milyen OS egyébként, XP?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1644) sbazsi válasza brd (#1643) üzenetére


sbazsi
veterán

windows 7

Hát, ha ez tényleg ennyire macera, akkor lehet hagyom inkább a fenébe, csinálok egy sima iso mentést, "just any case", ha kell valami állomány... (valamelyik pillanatnyilag elfelejtett program egyik konfigurációs fájlja...)

(#1645) htc07 válasza htc07 (#1641) üzenetére


htc07
addikt

megoldottam, egy extension kellett hozzá hogy kezelje az usb-ket.

(#1646) tomika9988


tomika9988
tag

Hali valaki erre tud valami megoldást ?

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#1647) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok! Virtuális gépként szeretném telepíteni a Windows Home Server 2011-et, de nem engedi, mindig hibát dob ki. Virtual Box-nál nincs külön home server, de van olyan, hogy other windows.
Ez van a hibanaplóban:
Specified partition size is too large to support a data partition...
The value chosen for this setting is invalid

Mi baja van?

(#1648) fodor0410 válasza fodor0410 (#1647) üzenetére


fodor0410
tag

Megoldódott :)

(#1649) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

bocs ha láma lesz a kérdés de még csak most ismerkedek a témával.
azt meg lehet vhogy oldani hogy a gépemen lévő win7es rendszert vhogy beletegyem a virtualboxba?...vagy a telepítést nem úszom meg és telepítem kell a virtualbox alatt egy win7et? (nem sok kedvem van egy újbóli winreghez, drvivertelepítési macerához)

a válaszolóknak és segítőknek előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#1650) Rimuru válasza baandii (#1649) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyszerűbb újat telepíteni. Driverekkel nem kell foglalkozni, csak a guest additions-t kell felrakni.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.