Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#251) DiscoStu


DiscoStu
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam a Vboxot egy WinXP-vel(win 7 alatt).
Az lenne a problémám, hogy lenne egy régi játék ami nem akar elindulni,
mert ezt a hibaüzenetet irja ki:
"a virtuális gép ablaka 32 bites színmélységű munkára van optimalizálva, de a virtuális megjelenítő jelenlegi színmélysége 16 bit."
ezen hol lehet/kell állítani mer a színmélységet már próbáltam állítani mindenhol és nem találtam eddig semmi érdemlegest ezzel kapcsolatban.

ill ha én hozok létre egy filét a virtuális gépen(pl videofile), azt ki lehet onnan varázsolni a nem virtuális gépre?

a segítséget előre is köszi

(#252) brd válasza DiscoStu (#251) üzenetére


brd
nagyúr

Simán a virtuális gépben, ahol a fizikai gépen is állítanád (asztalon jobbgomb, utolsó fül, kiválaszt 32 bit, leokéz). Ha ott nincs 32 bit-es lehetőség, akkor telepítsd újra a Guest Additionst (magyarul passz, hogyan hívják, talán vendég kiegészítő programok, vagy ilyesmi, de az biztos, hogy a virtuális gép ablakában a második menü legalsó menüpontja).
A régi játék 3D-s? Mert ahhoz tudnod kell, hogy ahhoz, hogy az működjön, úgy kell a Guest Additionst telepíteni, hogy csököttmódban indítod a windowst, mert egy rendszerfilet cserél le, és normál módban a windows filevédelmi mechanizmusa visszacserélné rögtön. Legalábbis, amikor utoljára néztem ezt, akkor így volt, de lehet, azóta módosították a telepítőt.

Kivarázslás: szintén a második menü, de a menüpont neve magyarul talán megosztott könyvtárak lesz. Itt tudsz megadni egy könyvtárat a hostról, amely a guest alatt ilyen módon fog látszódni.

The only real valuable thing is intuition.

(#253) DiscoStu válasza brd (#252) üzenetére


DiscoStu
csendes tag

hi

köszi a választ, ez a simán 32 bites átállítást próbáltam, de mindenképpen megpróbálom akkor a guest additions-t újratelepíteni csökkentett módban.

köszi a segítséget

(#254) brd válasza DiscoStu (#253) üzenetére


brd
nagyúr

Még1 ötlet: nem lehet, hogy túl kevés memóriát adtál a Guest VGA-nak? 8 MB javasolt legalább.

The only real valuable thing is intuition.

(#255) DiscoStu válasza brd (#254) üzenetére


DiscoStu
csendes tag

hi

64 ill 128 mb-vel próbáltam, és olyankor mivan ha csökkentett módban nem indul el a virtuális gép? (próbáltam csökkentett mód, ill csökentett mód hálózattal is)
"cannot acces the kernel driver" hibaüzenetet kapok. ez miért lehet?

(#256) brd válasza DiscoStu (#255) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor a VGA-s problémát passzolom. Windows XP host-tal, még Guest Additions nélkül is 32 biten működik a Guest megjelenítője.
Csököttmódban nem indulással eddig akkor találkoztam, ha S-ATA emulációra állítottam be az eredetileg IDE emulációval települt rendszert. Ilyenkor csökkentett módban nem indul (legalábbis így volt egy ideig, de már régen kellett csökkentett módban indítanom valamelyik emulált rendszert).
A hibaüzenet többféle okból megjelenhet, ha tudsz olvasni angolul, akkor kukkantsd meg ezeket: 1, 2, 3. Pl. nem indítottad újra a gépet a VBox telepítése után, vagy a CPU HW-es virtualizációs támogatása (ha tud ilyet a CPU-d) környékén van valami bibi (próbáld meg kikapcsolni a Guest beállításaiban).

The only real valuable thing is intuition.

(#257) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy Win7 elsődleges rendszer alól nem működik a megosztás az XP vendég rendszernél? Mert nálam is ugyanaz a probléma mint ahogy más is írta, a \\vboxsvr\ -t nem lehet elérni és a hálózati helyeknél sincs Virtualbox.

(#258) Eastman válasza Eastman (#250) üzenetére


Eastman
őstag

Akad Ubuntu + VBox Guru a fórumon? Ha tud, segítsen legyen kedves!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#259) brd válasza C_hris (#257) üzenetére


brd
nagyúr

A \\vboxsvr\ után a a konkrét megosztásnevet is beírtad? Pl. \\vboxsvr\megosztas

The only real valuable thing is intuition.

(#260) C_hris válasza brd (#259) üzenetére


C_hris
tag

Persze, úgy is próbáltam, de sikertelen volt.

(#261) FNZ


FNZ
őstag

hali!

64 bites win7 alatt felraktam a virtualboxot. nem tudom azt megcsinálni, amit a 64 bites ubuntu alatt, hogy több magot rendelek a virtuális xp-hez. (engedélyezve van a hardveres virtualizáció, van 4 mag, van 4 GB memória a gépemben)

hibaüzenet:
virtuális gép elindítása sikertelen
amd-v is being used by another hypervisor
(verr_svm_in_use)

virtualbox can't enable the amd amd-v extension.

ezek szerint win7 alatt nem lehet több magot rendelni a virtualboxhoz?

(#262) brd válasza FNZ (#261) üzenetére


brd
nagyúr

Valamilyen más, hasonló program nem volt (van) azon a Win7-en telepítve? Ha az XP-módot használod rajta, az is használja a HW-es virtualizációt (már nem kötelező hozzá). Biztos, hogy lehet több magot hozzárendelni. A hibaüzenet arról szól, hogy valami más használja a CPU ezen képességét.

The only real valuable thing is intuition.

(#263) ngabor2 válasza Eastman (#250) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a modul le is fordult hozzá?

(#264) Eastman válasza ngabor2 (#263) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudom, privát megy...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#265) FNZ válasza brd (#262) üzenetére


FNZ
őstag

igen, ezen gondolkodtam én is, hogy mi használhatja hw-es virtualizációt még. ez egy külön 60 GB-os vinyón van és tesztelem, hogy mit tud a win7. nincs rajta semmi, csak office 2007, hw tesztelő progik (3dmark, prime95), virtualbox, totalcmd, avg.

esetleg amikor állítgattam a megjelenítési tulajdonságokat, akkor állítottam át valamit?

[ Szerkesztve ]

(#266) FNZ


FNZ
őstag

nem találtam semmit a win7-ben.
mit indít el a win7 hardveres virtualizációt, ami miatt a virtualbox nem indul több maggal?
ha 1 magosra állítom a vboxot, akkor müxik rendesen

[ Szerkesztve ]

(#267) eziskamu


eziskamu
addikt

Lenne egy kérdésem, a választ sejtem is, de hátha. Lehet olyat csinálni, hogy egy PCI (-express) bővítő kártyát (tv tunert) lekötni a virtualbox által, hogy a virtuális gépre telepített XP használni tudja? A gazda rendszer egy 10.04-es Ubuntu lenne.
Az a baj, hogy hiába sikerült belőni a kártyát Linux alatt, bizonyos csatornákon nincs hang, mert kb túl spéci szabványokat használnak egyes magyar digitális csatornák, ugyanis, még a felvett anyagot is ezekről a csatornákról Windows alatt is csak a VLC és a TV tuner saját gyári programja tudja lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#268) pete_21


pete_21
addikt

Nekem az lenne a kérdésem, hogy virtuális Win7 alatt sikerült-e valakinek engedélyezni az Aerot? Mert nekem az élményindex futása közben mindig megfagy a virtuális gép... :F

(#269) klayton#1


klayton#1
tag

sziasztok, egy apro, valoszinuleg teljesen gyoker kerdesem van, remelem valaki tud segiteni:)
egy ideje win 7 alá virtualboxban telepitettem ubuntu-t, es arra lettem figyelmes, hogy a letoltesi sebessegem win 7 alol nem teljes, ubuntun viszont igen. nem igazan ertem, es ez kb onnantol kezdve all fenn, miota egyszer letoltottem vmit torrenten keresztul ubuntu alol. nagyon zavaro, mert alaprendszerkent a wint hasznalom, igy jo lenne ha nem araszolna a letoltesem.. valaki esetleg tud megoldast a problemamra? nagyon megkoszonnem:)

(#270) taltos


taltos
senior tag

Sziasztok!

Elöljáróban elnézést, hogy nem fog teljesen témába vágni a dolog, de pontosan ebben a témában, általános topikot nem találtam (csak zártat), és nem akartam csak ezért újat nyitni.

Egy Lenovo ThinkPad T500-ason (P8700, 4GB memória) szeretnék Windows 7 alatt Linuxot telepíteni/használni. Különböző okok miatt nem akarok külön partícióra bootolható verziót felrakni, valamint jó lenne kicsit a virtualizácóval is megismerkedni, ezért tettem fel itt a kérdést.

Azt, hogy pontosan milyen szoftverek elérhetőek, melyik mennyire stabil, melyik mire való leginkább stb. azt nem tudom pontosan, ezért az sem biztos, hogy pont ebben a topikban folytatom majd a további érdeklődést (a kérdést bemásolom pár másik topikba is).

Szóval a fenti helyzetben vagyok, és első körben nem tudom melyik szoftvert válasszam. Ti melyiket ajánlanátok, ha a követelmények az alábbiak:
- Microsoftos dolgokat MSDNAA-n ingyen el tudok érni, ezen kívül azonban valami ingyenes verzióra lenne szükség (legalább tanulási célokra).
- 64 bites Windows 7-tet használok egy kétmagos, VT Ready Intel P8700 -as processzon, 4 GB memóriával (ha számít).
- Első körben Linuxot akarok használni vele, méghozzá próbálgatás, egyszerűbb C++ fejlesztéshez.
- Kezdő vagyok a témában, ezért nem hátrány, ha könnyen kezelhető, de ha kell, az angoltól és konfig fájlok farigcsálásától sem riadok vissza (és az olvasástól sem, ha már kiderül majd, hogy melyiket használjam).

Kezdetnek azt hiszem ennyi. Előre is köszönöm a segítséget!

(#271) euclio


euclio
tag

Szervusztok!

Tényleg nem lehet Virtualbox guest oprendszere számára elérhetővé tenni a host gép parallel portját? Az az érdekes, hogy a user manual azt írja:
Hardware compatibility. VirtualBox virtualizes a vast array of virtual devices,
among them many devices that are typically provided by other virtualization
platforms. That includes IDE, SCSI and SATA hard disk controllers,
several virtual network cards and sound cards, virtual serial and parallel
ports
and an Input/Output Advanced Programmable Interrupt Controller
(I/O APIC), which is found in many modern PC systems. This eases cloning
of PC images from real machines and importing of third-party virtual machines
into VirtualBox.

Aztán semmi nyoma a parallel portnak... most akkor mi van?

Köszi!

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#272) brd válasza euclio (#271) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a host gépen fel van telepítve az LPT, akkor a virtuális gépekben is megjelenik LPT. Használni még nem próbáltam, nincs a közelemben LPT-s printer.

The only real valuable thing is intuition.

(#273) Osiris


Osiris
őstag

Sikerült már valakinek RedHat vagy Oracle Enterprise 5 linux ot guestként telepíteni hibamentesen a VirtualBox-ra? Nekem sem linux sem win hoston nem akar összejönni. Ez érinti az összes RedHat like distrót (64bit).
Mikor bootol a host egyből dob egy ilyen üzenetet:
Warning calibrate_APIC_clock: the APIC timer calibration may be wrong.
Utána a lemezművelet igényes műveletek alkalmával, pl. Oracle adatbázis telepítés, nagyob tömörített állományok kibontása stb., vagy fagyás van, vagy csak olvashatóvá válik a lemez.. Aztán olyat is láttam, hogy egy ilyen esetben, mikor reset után a linux a filerendszerét gyógyítja, azt mondja, hogy az utolsó írási művelet a jövőben történt.
Az addonok telepítése nem segít. Van valami ötlet mi lehet ez?
Oracle a VirtualBox is meg a Linux is mégis ennyire nem bírják egymást.. :(((

(#274) brd válasza Osiris (#273) üzenetére


brd
nagyúr

Az adott virtuális gépnél, a virtuális gép tulajdonságai között a System/IO APIC be van kapcsolva?

The only real valuable thing is intuition.

(#275) Osiris válasza brd (#274) üzenetére


Osiris
őstag

Be van kapcsolva, a guest telepítésekor is be volt. i7-es hardver van alatta, az összes feature bekapcsolva host biosában és a virtualboxban is.

(#276) brd válasza Osiris (#275) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt találtam, valamint sok ilyet, itt.

The only real valuable thing is intuition.

(#277) Osiris válasza brd (#276) üzenetére


Osiris
őstag

Köszi, én is ezeket nézegetem, de egyenlőre nem sokat segítettek. Remélem lesz rá előbb utóbb megoldás. RedHat-ot már az 1.4.x-es virtualboxon is próbáltam futtatni, de akkor meg a host cpu terhelése akadt ki mindig száz%on, azt 1év alatt sikerült kijavítaniuk.. Valahogy ez a cucc mindíg arra nem jó amire használnom kéne. :(

(#278) pitman


pitman
őstag

Működhet-e az alábbi felállás, vagy nem érdemes vele foglalkozni?

Ha a gazda rendszerben egy adott hardverhez nem elérhető driver, és az ember virtuális gépben feltelepít egy olyan rendszer, ahol támogatott, a virtuális gépben működni fog az eszköz vagy nem?

(#279) brd válasza pitman (#278) üzenetére


brd
nagyúr

Bizonyos korlátozásokkal általában USB, Soros/Párhuzamos portok-nál nagyjából működik a dolog, sőt, esetenként a VGA bizonyos funkcióit is át lehet juttatni a virtuális gépbe, de utóbbi sem úgy működik, hogy a host OS semmit nem tud a VGA-ról. TV-kártya pl. esetleg USB-s működhet így; PCI-os nem valószínű.

The only real valuable thing is intuition.

(#280) Osiris válasza pitman (#278) üzenetére


Osiris
őstag

Konkrét példának, nálam usb-s wireless plantronics headset (amit utoljára az xp alatt volt támogatott) win7 hoston, xp guestel működött.. igaz kicsit overkill egy skype miatt vendég xp-t telepíteni, de a kényelem nagy úr. :))

(#281) pitman válasza Osiris (#280) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Egy pci buszos tuner kártyáról lenne szó. Xp driver van, Vista, Win7 nincs.

(#282) pitman válasza pitman (#281) üzenetére


pitman
őstag

Úgy tűnik nem működik így. A virtuális oprendszer nem látja egyáltalán a kártyát.

(#283) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Az érdekelne, lehet-e a virtualbox-szal úgy emulálni, hogy egy emulált win7-en még néhány játék is (cs source), meg az aero is menjen.

Feltettem a w7-et de aero nincs, így a játékot sem próbáltam ki.
Vidkari beállításainál 2d, 3d engedélyezve van, és 90 mega feletti memóriát adok neki, ennek ellenére a win 0-át ír ki. :F

Van valakinek 5lete.

Mivel csak a célom az adott, de az oda eljutás módja nem ezért vmware-rel is próbálkozom, de ott w7 alatt még a háló és a pendrive-om sem megy.

Eladó cuccaim: -

(#284) Lenry válasza Kvazár (#283) üzenetére


Lenry
félisten

ellenőrizd le, hogy megy-e a D3D: start - dxdiag
(de tudtommal nincs D3D támogatás a VBoxban)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#285) brd válasza Kvazár (#283) üzenetére


brd
nagyúr

A 3D, az utolsó doksiolvasásomkor még csak XP és Vista guest esetén működött. De ott is úgy, hogy a Guest Additions-t csökkentett módban(!) kell telepíteni, bepipálva a 3D-s támogatást benne.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#286) pete_21 válasza Kvazár (#283) üzenetére


pete_21
addikt

Nekem 32 bites W7 guestem van, és az aero nem megy, az Élményindex is elszáll hibával. Régebbi verzióknál is ez volt, csak nem hibát írt, hanem csontra befagyott a guest rendszer. Ahogy írta a kolléga, úgy kell, hogy csökkentett módban telepíted, és bepipálod a 3D támogatást. Amúgy elvileg működik a 3D, itt találod a listát, mi az ami biztosan megy, mi az ami biztosan nem. Folyamatosan frissül, de még olvasgathatsz, kérdezgethetsz a fórumukon
VMWareben már van Aero felület, viszont szerintem a 3D támogatása gyengébb, mint a Virtualboxnak. Bár ez nem biztos, ha gondolod, kérdezd meg a Vmware topicban.

(#287) Kvazár válasza pete_21 (#286) üzenetére


Kvazár
őstag

Bocsánat a nagyon láma kérdésért, de ezt hogyan kell: Guest Additions-t csökkentett módban(!) kell telepíteni :B :F

Az a fő értelmezési gondom, hogy már a Guest Additions kifejezésnél leakadok. :B :B
Az lenne a vendég op? :F És, ha igen, akkor w7-et hogyan kell csökkentett módban telepíteni? :F :B

Bocsánat az alap kérdésért. :R

Eladó cuccaim: -

(#288) Lenry válasza Kvazár (#287) üzenetére


Lenry
félisten

felrakod a Windowst, amikor fönn van, újraindítod, közben nyomkodod az F8-at, előjön a rendszerindító menü - csökkentett mód.

amikor bebootolt, akkor a VBox menüjében Eszközök - Guest Additions telepítése. ez elindít a Windowsban egy telepítővarázslót, utána gondolom már menni fog :)

a guest additionst a VBox minden frissítése után újra kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#289) Kvazár válasza Lenry (#288) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszönöm. :R

Viszont csökkentett módban nem indult el a telepítés, csak ha simában volt, így abban lett telepítve, viszont aero még most sincs.
Néhány kép, hogy most mit mutat:
[link]

Lehet az alap op-ommal van valami? Udi studio 10.04 van fent, meg lehet valahogy nézni, nem-e arra nincsen valami rendesen feltéve? :F

Eladó cuccaim: -

(#290) brd válasza Kvazár (#289) üzenetére


brd
nagyúr

Nyisd meg a guest OS-ben a CD/DVD meghajtót, és indítsd el úgy (persze miután csökkentett módban rányomtál a Lenry által írt opcióra. Ugyanis ez a telepítés úgy működik, hogy behelyez egy ISO-t a virtuális CD/DVD meghajtóba, az autorun pedig elindítja onnan az Additions telepítőjét. Csökkentett módban pedig asszem' nincs autorun.
Aero-d, nem lesz, azt (egyelőre?) nem támogatja Guest OS-ben a VirtualBox.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#291) Kvazár válasza brd (#290) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszi, sikerült feltelepíteni a leírt módon.

Sajna most már a teljesítmény értékelés sem fut le, mert kifagy, és a cs soure elindítása után meg bezárul az egész vbox. :(

Eladó cuccaim: -

(#292) x123456


x123456
aktív tag

Egy linuxos topic-ban már írtam, de az inkább csak siránkozás jelleggel történt: 64 bites Ubuntu 10.04LTS-re felraktam a legfrissebb virtualbox-ot. Ebbe került guestként 512M RAM-mal és 128M videomemóriával egy szintén 64 bites 10.04-es desktop. Utóbbi csak azért, mert ez akadt hirtelen a kezembe, mással akartam használni, de kellett valami a teszthez.
Guestre rögtön telepítés után felraktam a GuestAdditions-t is.
Eddig szép, csak amikor x idő után lockolja magát a guest, akkor nem tudok normális úton belépni. Hiába nyomkodom a billentyűket, nem foglalkozik velük. Ha egérrel kattintgatva megnyitom a virtuális billentyűzetét, onnan elfogadja a jelszót, de a folytatás megint kétesélyes: volt, hogy ezután működött a billentyűzet, de olyan is, hogy továbbra is csak az egerészős változat ment. Harmadik variáció, hogy egyszerűen lefagyott a guest, már az egérre sem reagált. Azt nem tudtam ellenőrizni, hogy hálózaton elérhető-e, mert NAT-ra volt állítva, azt meg ugye nem lehet pingelni. (mire észbekaptam, addigra legyalultam a cuccot)
Ehhez hasonlót tapasztalt már valaki? Nem annyira az esetleges megoldás izgat, inkább arra lennék kíváncsi, hogy egyedi az esetem vagy másnak is csinál hasonlókat a 3.6.2-es változat. (3.6.1 egy Ubi Intrepiddel szinte gond nélkül megy)

(#293) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Hello!
Sun Virtual Box-nál mikor teljes képernyőre váltok, akkor miért nem húzza ki teljes képernyőre, hanem középre rakja és körülötte meg feketeség van !???

(#294) Lenry válasza littleNorbi (#293) üzenetére


Lenry
félisten

mert a virtuális asztalod felbontása kisebb, mint a valósé

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#295) #19617792 válasza littleNorbi (#293) üzenetére


#19617792
törölt tag

Guest Addition telepítése után változtatni fogja a felbontást az ablak méretétől függően.

(#296) Osiris


Osiris
őstag

Olyat látott már valaki, hogy egy guest oprendszer, virtualboxon működöt volna rendesen több magon (smp) anélkül, hogy belassúlt volna fantom 80-90%-os cpu használattal? Én azt tapasztalom, hogy a guest oprendszer típusától függetlenül ez a jelenség bekövetkezik némi használat után mindíg. Vagyis intel processzoros gépeken teszteltem eddig főleg... :(((

(#297) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Köszönöm, megvan... :R

(#298) brd válasza Osiris (#296) üzenetére


brd
nagyúr

Hardweres virtualizációs támogtás nélkül könnyen lehet, hogy ez a helyzet (ha működik így benne az smp, mert így sosem próbáltam). De nekem azzal működik fantom CPU-foglaltság nélkül rendesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#299) Osiris válasza brd (#298) üzenetére


Osiris
őstag

Van itt mindenféle támogatás, hw-es virtualizáció is, de a jelenség folyton előjön.
Most a win 2008 r2 x64 szerverrel (guest) szívok éppen. Eleinte még jónak tűnt, de felkerült egy visualstudio és egy sharepoint server (a kellékeikkel együtt) és azóta minden mag a guestben 100-on pörög. Ráadásul sem a process xplorer sem a taskmanager nem látja azt a folyamatot ami kiakasztja. 1 magon io-apic nélkül minden oké, csak ennek a rendszernek minimum 4mag kell, így nincs választásom...

(#300) Osiris válasza brd (#298) üzenetére


Osiris
őstag

Esetleg egy "VBoxManage showvminfo "gép-neve"" parancs kimenetet dobhatnál arról a jól működő gépről, mert már megőrülök ettől az smp nyűglődéstől.. és még az is lehet, hogy valamit rosszúl csinálok.. (bár nem hinném :)) )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.