Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1351) Rimuru válasza miti5 (#1350) üzenetére


Rimuru
veterán

Mert hány Virtualbox van? :DDD Felrakod a legfrissebbet (utána VirtualBox Extension Pack) majd XP telepítés. A vendég rendszerre ajánlom a guest additions-t is.
Amúgy kompatibilitási módban nem fut a program?

Vigyázat, csalok!

(#1352) miti5 válasza Rimuru (#1351) üzenetére


miti5
tag

köszii...verziószámba gondoltam h melyiket,de a legfrissebb világos... kompatibilitási mód alatt mit értesz, nem vagyok nagy számitógép guru

(#1353) Rimuru válasza miti5 (#1352) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha egy programot telepítünk célszerű mindig a legfrissebbet (feltéve hogy nem tudunk egy komoly bugról). Kompatibilitási mód (Videóban nem tudom mi van, Linuxon nincs silverlight).

Vigyázat, csalok!

(#1354) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Új vagyok a VBox használók körében. Célom az, hogy egyetlen gépet többé kevésbé ketten tudjunk használni, erre a célra van két monitorom, dupla billentyűzet egér párossal. Windows7 alá telepítettem egy másik Windows7-et VBoxban. Felraktam az integrációs szolgáltatásokat, elsősorban azért, hogy menjen a Windows Aero, ez rendben is van, szuper :)
Sajnos, viszont minden alkalommal amikor elindítom a VBoxot, nem látszik az egér mutató és csak úgy jelenik meg, ha a gazda géphez csatlakoztatott egérrel kikapcsolom az egér integrációt. A virtuális géphez csatlakoztattam a plusz egeret és billentyűzetet, amikor őket használom az nem is befolyásolja a gazdagépet. Lelehet ezt az egér integrációt valahogy letiltani örökre, vagy van én állítottam be valamit rosszul?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1355) Syl válasza lehella (#1354) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt olvastad?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1356) lehella válasza Syl (#1355) üzenetére


lehella
senior tag

Igen, onnan találtam ide :D Kipróbáltam több programot is, most a VirtualBoxot nyüstölöm, 90%-ban is megvagyok vele elégedve, csak az egér integráció ami kis kényelmetlenséget okoz.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1357) lehella válasza lehella (#1356) üzenetére


lehella
senior tag

Még egy problémám van, beállítottam a virtual géphez egy külön billentyűzetet és egeret, de nem tudom azzal a billentyűzettel vezérelni az különböző funkciókat (teljes ablak, Host key + F asszem...), csak a gazdagéphez csatolt billentyűzettel. Ez másnál is így van?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1358) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!

Telepítettem egy win2008r2-t virtualbox-ra, win7 alatt.
Azt szeretném elérni, hogy a win2008 is a hálózat elérhető tagja legyen. Lehessen elérni IP alapján.
Bridge-elt kártyát választok, kiválasztom a wifi adaptert (ez csatlakozik hálózatra win7alatt), kevertmód : mindenkinek.
Hálózat van a win2008-on, pingelni tudom az átjárót, a wifi routert, a többi gépet, a win7-es gépet nem.
A többi hálózaton lévő gépről nem tudom megpingelni sem a win7-es gépet, sem a win2008-as gépet.

Hogyan tudnám ezt elérni?

Köszönettel:
Laci

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1359) bpx válasza Pilács (#1358) üzenetére


bpx
őstag

Tűzfal beállításokban engedélyezni kell az ICMP-t.

(#1360) Pilács válasza bpx (#1359) üzenetére


Pilács
senior tag

Köszi, de miért kell, amíg nem ment a virtualbox, addig elérhető volt a win7 gép a hálózaton...?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#1361) bpx válasza Pilács (#1360) üzenetére


bpx
őstag

Attól, hogy valami nem válaszol a pingre, még simán lehet hálózaton elérhető máshogy.
A Windows-okban ez alapból nincs engedélyezve.

(#1362) lehella


lehella
senior tag

Még egy dolog eszembe jutott, ha két hangkártya van a gépben, azokat is szét lehet osztani a VirtaulBoxban a VPC számára külön és külön a gazdagépnek?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1363) SektorFlop válasza Syl (#1340) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Nem tudja sajnos :(

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1364) Syl válasza SektorFlop (#1363) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor sajnos olyan OS-t nem tudsz virtualizálni, amihez szükséges.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1365) Thusor


Thusor
őstag

HP workstation z400 gépemen windows 8.1 alatt futtatok VirtualBoxot. Feltelepítettem a BioLinuxot, mely az ubuntu linux 12.04 LTS verziójára épül. Hogyan tudnám azt elérni, hogy külön dedikált portra ki tudnám tenni ehhez a rendszerhez való csatlakozást? Tehát mondjuk az "engepemipcime:4678"-al el tudnám érni automatikusan a virtuális gépet. Valamint hogyan tudnám beállítani az ehhez szükséges hitelesítéseket, hogy ne boldog-boldogtalan tudjon csak úgy kapcsolódni hozzá?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1366) Syl válasza Thusor (#1365) üzenetére


Syl
nagyúr

Első lépésben én bridged network-öt használnék, akkor a virtuális gép önálló IP-címet kap.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1367) kraftxld válasza Nisida (#1349) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, lehet. Processzor affinitás a neve, feladatkezelővel lehet állítgatni:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1368) Nisida válasza kraftxld (#1367) üzenetére


Nisida
aktív tag

:)) Sirály. Köszi pedig már elég régen használom az Ablakot de mindig tanulok valami újat :) Ezer hála.
Akkor még egy hülye kérdés ez csak a beállítástól a kikapcsolásig érvényes vagy ha egyszer beállítom akkor úgy marad amíg meg nem változtatom ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1369) Syl válasza Nisida (#1368) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért ettől ne várj csodát. Alapban minden processz minden cpu-ra be van kapcsolva, de attól még nagyon nem biztos, hogy majd úgy is fog működni. Vagyis egy egyszálas program szerintem tuti nem fog 4 szálra eloszlani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1370) Nisida


Nisida
aktív tag

Ja igen és hogyan lehetne letiltani az összes többi progit egy adott prociról?

A probléma lényeg az Autocad gyorsítása , és mivel a kicsi drága alapból max 2 procit képes használni ezért gondoltam rá, 2 magot ő kap a többit mindenki más :)

Syl: én arra gondoltam, hogy a 3-4 magot leosztom az Autocadnek a többiek meg osztozzanak a maradék 1-2-esen. Játéknál meg ő mindent visz alapon marad a mindenkié az összes.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1371) Thusor válasza Syl (#1366) üzenetére


Thusor
őstag

És ha ezt beállítottam? Utána még hogyan lehetne biztonságosabbá tenni? Mondjuk hogy valami felhasználónév jelszó párost is kérdezzen, vagy esetleg valami SSH kapcsolat... Távolról ha más ip címet kap akkor azt mondjuk utána no-ip.org-on hozzá tudom rendelni?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1372) Syl válasza Thusor (#1371) üzenetére


Syl
nagyúr

A kérdésed második felét nem véletlen szkippeltem. Nyilván azt a szoftvert kell megfelelően beállítani, amit távolról el akarsz érni. A routerben szépen belövöd a port forward-ot és csók.
No-ip-féleséget nem használok, mert a kábeltévés netnél szinte soha nem változik az ip cím. És simán ip alapján hívom meg a gépet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1373) buca84


buca84
őstag

Ubuntu 12.04 van fent, erre szeretnék egy virtualboxot rátenni, amiben Win7 futna.
Mindez ssd-n lenne. Jelentene ez nekem bármilyen problémát az ssd felől, hogy így szeretném használni?
Elég, ha az fstab-ban belövöm azokat a funkciókat, amiket ilyenkor be kell és ennyi vagy a nagyméretű vbox file miatt mást is kellene?

(#1374) Syl válasza buca84 (#1373) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam is így fut, semmi varázslat nincs mellette. Illetve annyi, hogy a winnek két vinyó van kiosztva. A C: az az ssd-n van (win7, adobe csomag), a D: már vinyón (adatoknak) de csak a méret miatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1375) buca84 válasza Syl (#1374) üzenetére


buca84
őstag

Ezt a kiosztást hogy csináltad? Rendszernek és adatoknak? Csak simán a beállításokban?

(#1376) Syl válasza buca84 (#1375) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor hoztam létre a virtuális gépet, akkor két vinyót kreáltam. Az elsődleges az SSD-re ment, a másik a vinyóra egy mappába. Utána vindózt úgy telepítem mint rendesen. Az elsődleges lesz a C:, majd később formázom a D:-t és ráirányítom a dokumentumok mappát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1377) buca84 válasza Syl (#1376) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

(#1378) Syl válasza Syl (#1376) üzenetére


Syl
nagyúr

Virtual Windows alatt így néz ki:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1379) buca84 válasza Syl (#1378) üzenetére


buca84
őstag

Látom magyar nyelvű van fent Nálad. Ez nincs elmaradva a legfrissebb verziótól?

(#1380) Syl válasza buca84 (#1379) üzenetére


Syl
nagyúr

Magyar micsoda? A windows? A vbox?
Vbox 4.3.10 - jelenleg ez a legújabb. És alapból tartalmazza a magyar nyelvet. (persze a help az már angol)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1381) buca84 válasza Syl (#1380) üzenetére


buca84
őstag

A vbox-ra gondoltam. Majd elolvasom az oldalukat jobban.
Köszi!

(#1382) propra


propra
csendes tag

Win 95-öt szeretnék telepíteni. Nem önbootolós. Van kisfloppym, de nem nyit rá. Mit rontok el?

(#1383) Syl válasza propra (#1382) üzenetére


Syl
nagyúr

A floppy vezérlőt is hozzáadtad a konfighoz?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1384) propra válasza Syl (#1383) üzenetére


propra
csendes tag

Igen. Sőt, a boot sorrendre is figyeltem. Mégse.

(#1385) Syl válasza propra (#1384) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor esetleg próbálj meg image fájlt készíteni a floppy-(k)ról és az(oka)t beadni a vbox-nak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1386) propra válasza Syl (#1385) üzenetére


propra
csendes tag

Azt hogy kell?

(#1387) kraftxld válasza propra (#1386) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt elég jól elmutogatják: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1388) propra válasza kraftxld (#1387) üzenetére


propra
csendes tag

Köszi, megnézem.

(#1389) propra válasza kraftxld (#1387) üzenetére


propra
csendes tag

Megnéztem, de ez nem az én esetem. nekem nem önbootolós a cd. A problémám továbbra is az, hogy nem nyit rá a boot kisfloppyra.

(#1390) Syl válasza propra (#1389) üzenetére


Syl
nagyúr

Gugli ezt dobta ki. Nekem nincs floppy-m, így kipróbálni nem tudom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1391) kraftxld válasza propra (#1389) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A fizikai floppy meghajtót próbálod csatlakoztatni a virtuális géphez vagy virtuális floppy meghajtóba próbálsz .img vagy .flp file-t adagolni?
Ezer éve csináltam ezt virtualbox alatt, de vmware workstation-nél be kell lépni a biosba a virtuális gép indulása után és a boot sorrendet módosítani kell a floppy-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1392) propra válasza Syl (#1390) üzenetére


propra
csendes tag

Sajnos nekem csak linuxom van és a WINE nem tudja használni ezt a COM-os programot.

(#1393) propra válasza kraftxld (#1391) üzenetére


propra
csendes tag

Ezt mind így csináltam már elsőre. Sajnos nem nyit rá. Pedig a gépet kisfloppyról indítva tökéletesen működik. Elakadtam, de nagyon :(

(#1394) Syl válasza propra (#1392) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor dd.
Például?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1395) kraftxld válasza propra (#1393) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amit leírtam az jópár különféle módszer :)
Kicsit bővebb infó, hogy miképp próbálod?
Esetleg tölts le a bootdisk.com-ról egy Win95 boot floppy image-t, arról elindítod a virtuális gépet, a telepítőt meg ISO file-kéne berakod a virtuális gép CD meghajtójába majd mehet is a móka.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1396) propra


propra
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, de feladtam. Nincs több időm rá sajnos. Majd szerzek egy önbootolós CD-t. Azzal gondolom menni fog.

(#1397) Syl válasza propra (#1396) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor Win95OSR2-őt keress, az tuti boot cd-s, a sima nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1398) propra válasza Syl (#1397) üzenetére


propra
csendes tag

:R

(#1399) netpeti98


netpeti98
addikt

Sziasztok!

Miért csak 32-Bites virtuális gépeket tudok létrehozni? A gazdarendszer 64-Bites.

Szerk.: valamiért nem megy a hardveres virtualizálás, ha jól látom az is kell neki

[ Szerkesztve ]

(#1400) Visormail válasza netpeti98 (#1399) üzenetére


Visormail
addikt

Igen ahhoz kell az is. Ha az adatlapodon lévő Athlon II-ről van szó az tudja is, már csak engedélyezned kell. [link] (+amd-nél iommu néven is van, ha többfélét találsz mindet kapcsold be.)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.