Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) kagyula válasza Szten Márs (#1150) üzenetére


kagyula
aktív tag

Köszi a választ :O
Ennek tudatában megejtenék egy TMK-t, ha valaki vállalná, remélem így kiszolgál majd egy következő konfigot is.

Legyen minden, sokszor.

(#1152) sid.:Rc211v válasza stol (#1148) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hi..
én vágom hogy te frankón megjavítod meg minden...
de..tököm tudja h kell kiszedni/visszatenni de nem is akarom tudni...
én nem mondtam ilyet h 5k-ért veszek tápot csak azt h inkább 1 újat veszek...
De lehet h nem is a táp a szar... ezt még nemtom biztosan....
Kössz a felvilágosítást!!! :R :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1153) Szipi válasza sid.:Rc211v (#1152) üzenetére


Szipi
aktív tag

Valószínű pedig hogy a táp gányázik.
Nekem egy Coolink AP550X(480W) tápom van (amit éppen stol javít :R ) és fagyott tőle a gép mintha muszály volna!
Minden más alkatrész tökéletesen működik azóta is a haveroknál.

Ha tudod próbáld ki a gépet másik táppal, szerintem egyből megszűnik a problémád.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1154) sid.:Rc211v válasza Szipi (#1153) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

értelek...az a gáz h nem igazán van lehetőségem másik táppal kipróbálni...
de nem gáz..az elöbb is behalt a kép... :((( a tróger táp mindenit...:)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1155) Rick2


Rick2
senior tag

itt egy nagy kérdés: adott egy q-tec 400as bigfan táp, eddig nem volt gond vele, most kicseréltem pár dolgot: Asrock 775 HDTV alaplap, D805ös intel procc, 1 giga DDR2, 250es sata vinyó, Pioneer 111D író. az érdekes a dologban, ohgy a lap a procinak 1.4V helyett 1.22-1.26ot nyom, ez szerintem lazán elősegíti a gyakori kékhalálokat, és baszkódásokat. elképzelhető e az a dolog, ohgy a táp valamelyik jellemzője miatt nem ad a lap elég feszt a procinak? tápcsere elég lenne? köszi..
hasonló tapasztalat volt: hugom gépében egy SocketA-s 2200+os procc ment vígan 2250MHz-en, egy 300as codegen táppal. gondoltam, jobb lesz a csere, kapott egy 350es DEER tápot. sajnos a dolog rosszul sült el, a korábbi tuning nem akart menni, vissza kelllett venni normál frekire....semmi nem lett bántva, csak a táp lett kicserélve..


[Szerkesztve]

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1156) stol válasza sid.:Rc211v (#1152) üzenetére


stol
addikt

de..tököm tudja h kell kiszedni/visszatenni de nem is akarom tudni...

Ezt nem értem :F
Mit kell kiszedni?
Csak a táp kell :DDD

(#1157) stol válasza Rick2 (#1155) üzenetére


stol
addikt

1. a szoftveres mérés nem mérés.
2. a VCC-t nem a táp állítja elő, hanem az alaplap. nincs köze hozzá :)

(#1158) Rick2 válasza stol (#1157) üzenetére


Rick2
senior tag

biosban is, meg everestben is ezt az értéket mutatta, tudom, hogy nem mérvadó, de a másik konfignál viszont bejött a tápcsere miatti feszváltozás...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1159) Chieftec válasza Rick2 (#1158) üzenetére


Chieftec
őstag

bios=Everest ilyen szempontbol.. Tapcseretol fuggetlenul is elofordulhat, hogy alaplap ide-ode dobalja a vcoret, foleg amikor defaulttol eltero erteket allitasz be. Vadi uj lapoknal is megfigyelheto, nem is kell oregednie hozza a tapellatto aramkornek.

(#1160) Rick2 válasza Chieftec (#1159) üzenetére


Rick2
senior tag

egyik lapban sem volt / van lehetőség állítani a procc feszültségét....

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1161) Chieftec válasza Rick2 (#1160) üzenetére


Chieftec
őstag

Hanyas bios van fonn?

(#1162) stol válasza Rick2 (#1160) üzenetére


stol
addikt

Na, ezt meg honnét szűlted? :DDD
Már FCPGA2-től alapdolog, az állítható VCC (proci magfesz)...

Ja, és a BIOS is egy szoftver.
Csak épp OS nélküli :D

[Szerkesztve]

Vágom már!
Sempron antituning projekt!
A fosrock nem engedi a sempront cibálni.
De, attól még félremér az SM.

[Szerkesztve]

(#1163) Rick2 válasza stol (#1162) üzenetére


Rick2
senior tag

Már FCPGA2-től alapdolog, az állítható VCC (proci magfesz)...

lehet venni autót 5 ezerért.....most miről beszélünk????


az egyik lap BIOSTAR M7NCD, a másik ASROCK 775 HDTV TWINS R 2.0

[Szerkesztve]

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1164) Rick2 válasza Chieftec (#1161) üzenetére


Rick2
senior tag

az Asrockon a P1.90es, vagyis a legfrissebb. de ettől még nem lesz proci fesz állítási lehetőség a biosban...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1165) Szten Márs válasza Rick2 (#1164) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Asszem ez lényegtelen. A lényeg hogy az alaplap állítja elő ezt a feszt.

(#1166) kagyula


kagyula
aktív tag

stol!
Meg tudnád szakérteni a tápom Chieftec410W (Sirtec) ''készenléti körét''? Vagy használjam amíg megy, majd ráérünk beszélni ha nem indul?

Legyen minden, sokszor.

(#1167) sid.:Rc211v válasza stol (#1156) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

LoL :D

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1168) Rick2 válasza Szten Márs (#1165) üzenetére


Rick2
senior tag

ha lényegtelen, ha nem, én csak egy kérdésre ( még ha hülye kérdésre is) válaszoltam....mondom, volt már olyan tapasztalat, hogy a tápcsere miatt más procifesz jött létre, a kérdésem még mindig megválaszoltatlan...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1169) Csaba_20_ válasza Rick2 (#1168) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem jött más procifeszültség létre, csak mást mért az alaplap.

(#1170) stol válasza kagyula (#1166) üzenetére


stol
addikt

Keress PÜ-ben.
Postani utánvéttel, ~3000HUF.

(#1171) stol válasza sid.:Rc211v (#1167) üzenetére


stol
addikt

Ez már off :D
Bővebben.

Magyarul, hw szerelésben hót analfabéta vagy?
Valakinek az új tápot is be kell építeni :P
Jaaa, vagy azt a PC-bótos bácsik csinálják +5rongy felárért? :Y

(#1172) lumpi79


lumpi79
csendes tag

UPS 700 szünetmentes táphoz ért esetleg valaki?

(#1173) kagyula válasza stol (#1170) üzenetére


kagyula
aktív tag

:R

Legyen minden, sokszor.

(#1174) Rick2 válasza Csaba_20_ (#1169) üzenetére


Rick2
senior tag

Nem jött más procifeszültség létre, csak mást mért az alaplap.

érdekes, tápot cserélek, és az alaplap meg mást mér?? és akkor utána hogyhogy nem ment az addigi tuning???? ne beszélj már hülyeséget..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1175) stol válasza Rick2 (#1174) üzenetére


stol
addikt

Az alaplapi SM-ic valamelyik táp által előállított feszt veszi referenciának.
Innentől bukik minden, ugyanis a referenciafesz nem stabil...

(#1176) didyman válasza Rick2 (#1174) üzenetére


didyman
őstag

A processzor feszültsége minden másnál stabilabb, pontosabb referenciát kíván. Szerinted egy huszadrangú monitorozó-IC külső, nem stabil (aktuális tápfesztől nagymértékben függő) referenciája ennek nyomába érhet, így alkalmas pontos, hiteles mérésre?
Ne beszélj már hülyeséget.
A tuningolhatóságnak pedig ezernyi kritériuma van egy adott kondfig esetében is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1177) Rick2 válasza didyman (#1176) üzenetére


Rick2
senior tag

én csak egyet tudok: egyik táppal ment a 2200+osnál a 2250MHZ, kikapcs, tápcsere, nem ment. kikapcs, tápcsere, megintment...ennyi. hagyjuk.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1178) Zoli329


Zoli329
addikt

Ha csak úgy bizonyos esetekben kikapcsol a gépem akkor rossz a tápom, cseréljem mihamarabb? 3D-ben érdekes nem csinálja.

(#1179) sid.:Rc211v válasza stol (#1171) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hi...nem vagyok azé hót analfabéta...3d kártryát azé kitudom venni...:)
van egy ismerősöm ő vágja....
más...szerváltam 1 radeon 9600 256mb kártyát és most azzal teszelem a gépet... eddig még nemtörtént semmi fagyás vagy ilyenek...lehet a kártyám a szar? vagy a 9600 nem terheli annyire a tápot h az fagyáshoz vezessen? Tehát ha szar a táp és nem adja le a megfelelő power-t, akkor ezzel a kártyával is lekéne faggyon? mert edddig még nem fagyott le.... a 6600Gt-t cseréltem erre az 1ik haveromnál majd máglátjuk h nála milesz...

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1180) Csaba_20_ válasza Rick2 (#1174) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Vegyünk egy egyszerű példát, a relativitás elméletet. Vannak az egyszerű emberek, akik már hallottak róla, de igazából fogalmuk sincs arról, hogy pontosan miről is szól. Vannak komoly matematikusok, akik szakterületük miatt foglalkoznak vele és van az alkotója. Ugye az nyilvánvaló, hogy köztük az adott területre nézve, tudásszintben különbség van. Ebben a példában ha a komoly matematikus állít valamit, akkor nagyon nevetséges, ha egy egyszerű ember szimplán hülyeségnek titulálja azt. Egyrészt nem gondol bele az állítás részleteibe, másrészt nincs is megfelelő tudása hozzá, hogy egyáltalán belegondolhasson. Az is evidens, hogy a komoly matematikus se tudja pontosan ugyanazt, amit az alkotója. Az megintcsak nevetséges, ha az egyszerű ember úgy gondolkodik, hogy amennyiben a matematikus nem képes ugyanúgy átlátni a dolgot, mint az alkotója, akkor semmiben sem különböznek egymástól(egyszerű ember vs. matematikus).

Csak annyit kérek, hogy magyarázd meg miképp befolyásolja a +12V(<5%, Up-pmax=120mV) változása az alaplapi, programozható, 3 fázisú DC/DC konverter kimeneti feszültségét! Én azt állítom, hogy a 12V nagyobb mértékű változása se okoz a kimeneti feszültségében olyan eltérést, amit te ''mértél'' a szoftverrel(1.4V helyett 1.26V). Olyan pontos feszültséget kell tudnia előállítani, mint pl. 1.125V és 25mV-os lépésben képes felfelé menni. Tehát semmiképp nem engedhető meg 25mV-nál nagyobb eltérés a kimenetén, te pedig 140mV-ról beszélsz, hivatkozva egy szerinted mérésnek nevezett dologra. Két eset lehetséges:

1) Az alaplapi DC/DC konverter kimeneti feszültsége 140mV-ot változik a bemeneti feszültség minimális eltérése esetén is(5% a névlegestől), holott 25mV-os lépésben kéne tudni állítani.
2) Hibás a mérés.

Na most mondd, hogy melyik a hülyeség! :R

[Szerkesztve]

(#1181) eastsider válasza eastsider (#1047) üzenetére


eastsider
nagyúr

nah vki vmit?
ha leáramtalanítom a gépet, várok rádugom az áramot várok úgy 5mp-t akkor elindul faszán
ha táp veszek újat. na mi lehet?
mivel mosr csak int. karival megy az egész (beszart a 76) félek ha megpróbálom beindítani az új 76-al beszarik
err nincs esély ugye?
azzal se változott semmmi h a procit meghúuztam 2,4-re
szal ha 1szer elindul atomstabil akár megy egész nap 3d-be :D (tesztelve)
mi lehet?

[Szerkesztve]

(#1182) Csaba_20_ válasza eastsider (#1181) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha ez a 450W-os Chieftec táp, akkor rakj több terhelést a +12V-os ágra. Elképzelhető, hogy nem terhelődik le induláskor eléggé.

(#1183) eastsider válasza Csaba_20_ (#1182) üzenetére


eastsider
nagyúr

mit rakjak rá?:S
GPS szériás delta belsős :)
áramszünet óta csinálja
van 1 jellegzetes hang amikor bekapcsolom na olyankor nincs az (nem sípolás mivel nem csipog a lapom meg semmi :) )
1 vinyó 1 optikai ja meg az int lószar :D
amúgy minden külön ágon van :D
olvastad az előzményeket?

[Szerkesztve]

(#1184) Zoli329


Zoli329
addikt

Üdv!
Valaki tudna vmi tippet adni, hogy a tápom kevés/rossz-e? DVD írás közben kikapcsol mindig a gép teljesen, de előfordul hogy csak úgy Win alatt is. 420-as Chieftec

(#1185) Csaba_20_ válasza eastsider (#1183) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Előzményeket...konkrétan nem tudtam kivenni az előzményekből, hogy mi is történt a te tápoddal. Tehát áramszünet óta nem mindig kapcsol be? Ahhoz, hogy bekapcsold, le kell teljesen áramtalanítanod, majd újra próbálkoznod? Esetleg küldd el stol-hoz vagy didyman-hoz átnézetni(úgy rémlik garanciát nem tudsz érvényesíteni), majd mondanak rá valamit. Sajnos én nagyon elfoglalt vagyok mostanában és nem tudok bevállalni semmit.

(#1186) Csaba_20_ válasza Zoli329 (#1184) üzenetére


Csaba_20_
őstag

a) A monitor elsötétül, stand-by állapotot jelez a monitor LED-je, a számítógép bootolási folyamat indul meg.
b) A monitor elsötétül, stand-by állapotot jelez a monitor LED-je, a gép POWER LED-je nem világít, a számítógép POWER gombjának megnyomásával el lehet indítani.
c) A monitor elsötétül, stand-by állapotot jelez a monitor LED-je, a gép POWER LED-je nem világít, a számítógépet csak teljes áramtalanítás után lehet újra indítani.

Melyik állapot fordul elő nálad? A DVD író szoftverben még véletlenül sincs bekapcsolva a ''DVD írás után a számítógép kikapcsolása'' funkció, illetve semmilyen szoftverben nincs időzített leállítás beállítva, ugye?

(#1187) Zoli329 válasza Csaba_20_ (#1186) üzenetére


Zoli329
addikt

Üdv! Nincs persze:)
Szóval 2 lehetőség van, de általában a b változat igaz, minden leáll. De volt már olyan, hogy a c jött be csak éppen a power led villogott a hdd leddel együtt és ekkor csak áramtalanítás után lehetett visszakapcsolni. De mostanában a b válaszod nyert.

(#1188) Konflikt


Konflikt
addikt

Problémám (vagy lehet nemis probléma?) a következő:

Adott egy 3/4 éves Chieftec 420as táp (HPC-420-302 DF) eddig 12,2 szokott lenni, néha megmértem multiméterrel. Néhány hete egyszerüen megugrott: alapban a 12 voltos ág 12,55 körül ad le, ha terhelés van akkor 12,6-ra is felugrik. (5 voltos ág is emelkedett: kb 5,1 ről 5,2 re)

Kérdéseim:
-ez a + fesz a 12 v ágon (5%on belül van ok de) árthat vmilyen hardvernek?
-A tápom a végét járja?
-Várjam meg mig nagyobb a ''baj'' vagy gariztassam, egyáltalán lehet gariztatni iylenért?

Üdv

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1189) eastsider válasza Csaba_20_ (#1185) üzenetére


eastsider
nagyúr

háát sajna gép kell nekem...
szal lehet veszek másikat és utána kuldöm el vmelyikőjüknek

csak attól félek, hogy ha rákötöm a 76-ot akkor gáz lenne bár azal csak egyszer csinálta, 2odszor bekapcsolt áramtalanítás nélkül

[Szerkesztve]

(#1190) eastsider válasza eastsider (#1189) üzenetére


eastsider
nagyúr

ja még vmi: everest írja meg bios is h burkolatba behatolás történt :) ez mi?
ja sry h off :B

(#1191) Konflikt


Konflikt
addikt

up, mert kiv vagyok a megoldásra :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1192) Rick2 válasza Csaba_20_ (#1180) üzenetére


Rick2
senior tag

vegyünk egy még egyszerűbb példát. leírok valamit, vannak emberek, akik megértik, vannak akik nem. szerinted melyik csoportba tartozol? :F

[Szerkesztve]

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1193) Szten Márs válasza Rick2 (#1192) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abba, akik megpróbálnak rávilágítani arra, hogy nem helytálló amit leírtál. Hogy ezt te a konkrét szakmai indokok ellenére nem vagy hajlandó elfogadni az a te egyéni problémád, ámbár személy szerint kiváncsi lennék, hogy mivel tudnád megcáfolni azokat. Valamivel csak megtudod, ha ragaszkodsz még mindig az állításodhoz... Ugye? ;]

(#1194) Rick2 válasza Csaba_20_ (#1180) üzenetére


Rick2
senior tag

Csak annyit kérek, hogy magyarázd meg miképp befolyásolja a +12V(<5%, Up-pmax=120mV) változása az alaplapi, programozható, 3 fázisú DC/DC konverter kimeneti feszültségét!.....

[link]

nem én állítottam, de most akkor mondj rá valamit...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1195) Rick2 válasza Szten Márs (#1193) üzenetére


Rick2
senior tag

gondolom nem baj neked sem, hogy az itteni első hozzászólásomban két konfig két problémájáról írtam, de akkor te is képtelen vagy 6 sort elolvasni és értelmezni....

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1196) stol válasza Rick2 (#1194) üzenetére


stol
addikt

Ne keverj!
Az SM-IC monitorozza a feszeket.
A CPU-VCC-t, egy külön SMPS-IC állítja elő ezredespontossággal, saját belső referenciára.[kép]

(#1197) Rick2 válasza stol (#1196) üzenetére


Rick2
senior tag

erre: [link] ez:[link] volt a válasz. ha most szerinted keverek, akkor mit kellett volna értenem??? jó hogy nem már a szombati lottószámokat megmondom egy hsz.- odból....

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1198) Szten Márs válasza Rick2 (#1197) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''érdekes, tápot cserélek, és az alaplap meg mást mér??''
Erre ment a válasz, ahogy magad is belinkelted most... nem az a kérdés, hogy hogy kellett volna értened, hanem az, hogy ezt hogy lehetett félreérteni... de nem ez a lényeg, előferdül ilyesmi, a lényeg az, hogy most már remélhetőleg sikerült rendesen értelmezni a dolgokat és leesett hogy nincs sok közük egymáshoz.

(#1199) stol válasza Rick2 (#1197) üzenetére


stol
addikt

A tuning egy összetett dolog.
A fesz stabilitásán/pontosságán felül sokkal fontosabb a fesz simítottsága, amit csak oszciloszkóppal látnál.

(#1200) Rick2 válasza stol (#1199) üzenetére


Rick2
senior tag

látod milyen egyszerű rögtön megértettem... :R mondjuk én egy egyszerű kérdést tettem fel, véletlenül sem akartam senkivel kötözködni..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.