Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Csaba_20_ válasza Lali83 (#1349) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Első körben cserélj az alaplapban gomb elemet.

(#1352) Lali83 válasza Csaba_20_ (#1351) üzenetére


Lali83
csendes tag

szia!

Köszi a reagálást, de a BIOS egyáltalán nem felejt el semmit, utána sem kell semmit sem átállítanom. Valamiért ez a heppje. Régen találkoztam már olyannal, hogy CMOS elemet kellett cserélnem, de akkor tényleg minden indítás után be kellett állítanom.

Hangsúlyozom, alkalmi probléma, lehetséges lenne, hogy a tápom nem bírja 100%-ra az indításkori hirtelen megnövekedő terhelést.

De ha gondolod, hogy ez is okozhatja, hát megpróbálom.

[Szerkesztve]

(#1353) Lali83 válasza Csaba_20_ (#1351) üzenetére


Lali83
csendes tag

Ha még itt vagy, azért egy tippet adhatsz addig is míg nem szerzek egy elemet. tegyük fel, hogy az elem jó, ebben az esetben te mire tippelnél, az archívum részleges átnézése után azt hiszem te vagy itt az egyik legnagyobb guru a témában.

(#1354) ANT válasza kunberci (#1343) üzenetére


ANT
őstag

És garanciába nem cserélik?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1355) kunberci válasza ANT (#1354) üzenetére


kunberci
aktív tag

De!!! Az Ipo....-ban nem csalodtam. Viszont az OEM dolog nem nyerte meg a tetszésünket, ezért váltottunnk bluestorm II-re. Fél órája szereltük be rokonom gépébe. Doboz különn lefoliázva, tápegység pukifóliába karcmentesen. Tudom, hogy nem ez a lényeg, de ez legalább kinéz valahogyan. 3-4 év mulva megmondom, hogy bevált-e.

(#1356) Quentin Ruby válasza Lali83 (#1352) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

ez a cpu beállítási marhaság tipikusan elem hibára utaló probléma,egy próbát megér.
a táp dolog meg igen érdekes.
amikor a gépet beindítod bármilyen fura nem akkor a legnagyobb a táp terhelése,hanem a windows indítása alatt és utána windows futtatása közben és természetesen az alkalmazások alatt.

ha a tápod valami gagyi noname tipus akkor mindenképp cseréld de szerintem nem ez lesz a baja...

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1357) Lali83 válasza Quentin Ruby (#1356) üzenetére


Lali83
csendes tag

szia!

holnap szerzek egy új elemet! ígérem

de valahogy én abban nem tudok hinni, mert akkor mindig előfordulna ez az eset
nálam csak néha-néha nem indul el a gép első bekapcsolásra, ezekben az esetekben előfordul, hogy többedszeri (2-3) indításra indul, ha még ekkor sem, akkor mikor végre elindulna, csak akkor írja ki azt az üzenetet, hogy nincs processzor beállítva.
Belépek a BIOS-ba, ott minden úgy van beállítva, ahogy kell, semmi nincs elállítódva, csak el kell mentenem a BIOS beállításokat újra azért, hogy a gép ismét elinduljon.

na erre varjál gombot :P

de amúgy szerintem windows futása közben, mikor semmi extra folyamat nem fut, akkor épphogy nem nagy a terhelés. komoly 3D munkában, játékok esetén már garantált

[Szerkesztve]

(#1358) Csaba_20_ válasza Lali83 (#1357) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azért írtam, hogy első körben az elemcserét érdemes megpróbálni, mert az is okozhat ilyen jellegű problémákat. Második körben érdemes a gépre egy biztosan működőképes tápegységet kötni kipróbálás erejéig, mert lehet, hogy a tápegység kezd meghibásodni. A típusából ítélve egyébként sajnos számomra nem jött le, hogy minőségi tápról lenne szó. Elképzelhető, hogy a nyákja szenesedik és ez esetben nem javasolt a javítása. Lehet még memória hiba is, vagy egyéb első látásra nem gyanús alkatrész is. Sajnálatos módon sok jelenség hasonló hibákat produkál és csak megfelelő mérésekkel lehet kideríteni a hiba okát. Örülök, hogy táphibára gyanakodtál, mert sokan nem tették volna. Ahogy a táp típusát se írták volna le, pedig sokat számít.

A táp másképp terhelődik induláskor és másképp játék alatt. Induláskor például a winchesterek pár másodpercig az általuk felvehető legnagyobb teljesítmény körül fogyasztanak, ugyanakkor a videokártya nincs leterhelve. Játék alatt viszont a processzor és a videokártya is terhelheti a rendszert. Természetesen más ágat terhel például a processzor és a winchester. De azt hiszem jelen esetben ez most teljsen lényegtelen kérdés, mert nem terhelésproblémával állunk szemben, maximum csak közvetve, de akkor se azt kell szem előtt tartani.

U.i.: Ha figyelmesebben olvasol, nálam sokkal okosabb emberkék nevei is feltűnhetnek majd. ;)

(#1359) Quentin Ruby válasza Lali83 (#1357) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

ha nekem ilyesmit kiírna az alapom, akkor ha belépnék a biosban és az ég világon nem csinálnék semmit sem benne csak simán save exit parancsal kilépnék akkor is simán indulna a cumó....
viszont ez nagyon elem szagú inkább mint hogy táp lenne a bibi.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1360) Lali83 válasza Csaba_20_ (#1358) üzenetére


Lali83
csendes tag

szia!

Köszi a válaszod, megpróbálok szerezni egy tápot, meg elemet, ha lesz valami új fejlemény, még úgyis hallatok magamról.

(#1361) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Helló mindenkinek!

Vettem pár napja egy chieftec tápot (420W),s mot hallom , h alapból zúg a táp, gép kikapcsolva, áramot kap a táp. Eddigi tápom (Enermax 365W) nem csinált ilyet.
Ez normális jelenség, vagy garanciális hiba lehet?

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1362) Csaba_20_ válasza ferkoboy (#1361) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Vedd figyelembe, hogy mi nem halljuk, amit te, így nem tudjuk eldönteni egy zúgásként definiált hangról, hogy elfogadható-e. De nem tartom valószínűnek, hogy jótállást tudnál érvényesítettni vele.

(#1363) ferkoboy válasza Csaba_20_ (#1362) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Olyan hangja van, mint a telefontöltönek, amikor tölti a telefont. Halk, de mégis jól hallható alapzugás. igyen ''dzzzzzzzzzz''-szerű

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1364) stol válasza ferkoboy (#1363) üzenetére


stol
addikt

Lehet a PFC, vagy készenléti kör ''zúgása''.
Ha zavar, végy másik féle tápot :P

(#1365) ferkoboy válasza stol (#1364) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Köszi! :)
Akkor marad a megbarátkozás politikája...
Max éjszakára lekapcsolom, de ha megy a gép, akkor nem hallható.
Azért thx!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1366) Csaba_20_ válasza ferkoboy (#1365) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez esetben biztosan nem fogod tudni jótállás keretein belül cseréltetni emiatt a tápot, mert ez sajnos minden táppal előfordulhat. A problémát az ép hallásodnak köszönheted. :D

[Szerkesztve]

(#1367) ferkoboy válasza Csaba_20_ (#1366) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

:D Akkor kénytelen leszek venni vagy egy Creative Megaworks 550-et vagy egy Logitech Z-5500-at.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1368) snoopy


snoopy
aktív tag

fennyomtam a pc probot és ahol +3,3V ott 2,69-en villog a téma. az valszeg gondolom nem jó.
az mit jelöl?

(#1369) stol válasza snoopy (#1368) üzenetére


stol
addikt

Azt, hogy 1. vissza kéne olvasni, 2. a szoftveres mérés, szarra se jó.. ;)

(#1370) snoopy válasza stol (#1369) üzenetére


snoopy
aktív tag

hidd el megtenném, csak 2-5 percenként kikapcsol a moncsim és így egy picit nehéz.
mellesleg este óta csinálja mióta benyomtam egy 7600gs-t a gépbe.

(#1371) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
So van egy régi gépem(466cerka+Asusp2bf lap) meg volt mellé egy codegen300as táp..aztán a táp elkezdett bűzleni,azaz mintha jeleket szórt volna a levegőbe,h helló midjárt elfüstölök...na gyorsan kértem bele egy másikat,de az is elkezdett büdösödni...ötletek?
van még 1 ugyanolyan codegenem,meg egy chieftecem,amit esetleg belepróbálhatok,csak nem tudom megéri-e...mit is lehet itten kaki??? :F

(#1372) stol válasza snoopy (#1370) üzenetére


stol
addikt

Mérni kéne, műszerrel a 12V-os ágat, mert azt használja a VGA, nem a 3,3V-ot.

(#1373) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!

4 napjap vettem egy Asus A8N-sli premium lapot egy 3700+ -os amd proccal.
az első két nap minden rendben volt, de most a következő hibákat csinálja a gép:
A bootoláskor valamikor nem akarja felismerni a pri. ide csatin lévő 2 vinyót (de valamikor felismeri). Az sec. ide csatin lévő optikai meghajtókkal nincs gond. :(
A tápra gyanakszom, de ha nem az lesz a hibás akkor úgyis kijavítotok.
Szal egy 300W-os Codegen tápom van. Az alaplapon 24 tűs atx tápcsati van, de a tápnak csak 20 tűs csatija van, szal ideiglenesen (amíg nem veszek hozzá átalakítót vagy új tápot) az a 4 tű nem kap feszültséget.
És ma először 2* is volt kékhalán a windózerben, de előtte az egyik vinyó kattanását hallottam. :(
Most akkor mi lehet a bibi? :O A tápcsere megoldhatja? :U

Előre is köszönöm a segítséget!



[Szerkesztve]

(#1374) stol válasza Gergi (#1373) üzenetére


stol
addikt

NEM a 20/24pin a probléma, hanem a 160-180W-nál kifulladó Codegány.
6ezerért, vegyél egy 300-as FSP-t, az stabilan elbírja azt a konfgot.

(#1375) Gergi válasza stol (#1374) üzenetére


Gergi
aktív tag

Akkor azt mondod, hogy nem az alaplap hibája (használtan vettem, fél évesen, de még garis)? :U Mert ha ez lehet a hibás, akkor visszaviszem (bár ez első 2 napban nem csinálta a fentebb leírt dolgokat)!
Akkor egyértelműen tápcsere és az megoldja a problémát?
De nekem még mindig nem világos, hogy mitől van az, hogy egyszer felismeri bootoláskor a vinyókat utánna meg nem, ill. a windowsos kékhalál... :o és ebben a táp lenne a ludas? :Y Számomra hihetetlen... :F

A konfigom:
Asus A8N-sli premium lap
AMD Athlon 64 3700+ proc
2*512MB A-data Vitesta ddr500 ram
Leadtek 7300GT 256Mb PCI-E
2 optikai meghajtó (LG dvd író, Sony combó meghajtó)
2 ide vinyó (Maxtor 120GB, Samsung 250GB)
Audigy hangkari
Aerocool előlapi panel

Akkor egy normális 300-as táp elbírná ezt a konfigot? :U

A másik amit elfelejtettem leírni az előző hozzászólásomban, hogy ha egyszer felismerete a vinyókat és újraindítom ill. max 15-20 percre lekapcsolom a gépet, akkor minden rendben megy. De ha több mint egy órára vagy egy éjszakára kikapcsolom (pl. tegnap este rendben működött minden, de ma reggel bekapcsolva nem látta a vinyókat a bios), akkor már nem akarja felismerni a bios a vinyókat és többszöri újraindítás után sem. :O

[Szerkesztve]

(#1376) lbalog válasza Gergi (#1375) üzenetére


lbalog
tag

a BIOS-ban az IDE felismerés késleltetését beállítottad legalább 4-5 secre??
a tápod valóban egy 0-a, az tuti cserés, még ha jó, akkor is simán lehet tőle instabil a rendszered :(

[Szerkesztve]

--roger--

(#1377) Gergi válasza lbalog (#1376) üzenetére


Gergi
aktív tag

Sajnos nem talátam a bios-ban ilyen beállítás (egyébként minden automatán van), úgyhogy szerintem tápcsere lesz belőlle! :U

(#1378) clone47


clone47
csendes tag

Halihó!
Kb fél éve vettem egy gépet, pontosabban alaplapot, procit, meg vga-t:
-ASUS A8N-SLI SE
-AMD Athlon 64 3000+
-inno3D GF6600 GT
meg egy LC Power tápot, ami 550 wattos (valami 6550 vagy mi a típusa)
egy hónapig minden rendesen ment, aztán meghalt a vga (csíkos képernyő, ami ha jól tudom memóriahiba) több mint 1 hónapot vártam a garanciális cserére, végül kicselélték, de aztán 1 (azaz egy) nap múlva az is meghalt (ugyanaz a hiba). visszakaptam a pénzt, vettem egy GeCube X1600 XT-t, de az is csak kb egy hónapot bírt ki (ugyanaz a hiba). tehát a kérdés: ez a táp hibája? ha nem, akkor minek a hibája? mi a teendő? nem akarom, hogy a köv kártyám is ilyen hamar meghaljon! ja, és SOSEM tuningoltam! (tudom az inno 6600 gt-nek xar a hűtése azért vettem atit)

[Szerkesztve]

(#1379) snoopy


snoopy
aktív tag

na. szerencsére nincs gond semmivel. a vga driver volt a ludas nagyon úgy nézz ki. shoa ne legyen nagyobb gondom.

(#1380) lbalog válasza Gergi (#1377) üzenetére


lbalog
tag

ja, az azért lehet mert nincs is :((
na mind1, még megpróbálhatod a rendetlenkedő vinyókat auto-ról manuálisra állítani és pontosan beállítani a paramétereket, talán ez segít :F

--roger--

(#1381) C^^ válasza clone47 (#1378) üzenetére


C^^
őstag

Szerintem nem a tapod volt ott a ludas.
Az inno3d-nek nagyon nem jott ossze ez a 660os sorozat. Sok ''selejt'' darab kerult ki a piacra, meg ugye AGP-verzional is ott volt a HSI-chip szeriahibas sorozat. Volt ismerosom akinek 3 halt meg egyhuzamban. Mellesleg tenyleg eleg csapnivalo a gyari hutes, ajanlott lecserelni.

(#1382) clone47 válasza C^^ (#1381) üzenetére


clone47
csendes tag

na jó, de akkor az X1600 XT-m miért halt meg ugyanúgy 1 hónap alatt?

(#1383) Lali83 válasza Csaba_20_ (#1358) üzenetére


Lali83
csendes tag

Szia!

Köszönöm még egyszer a tippeket. Az én gépem nem indult minden esetben bekapcsoláskor. Kaptam kölcsönbe egy tápot, azóta tökéletesen üzemel, remélem ez így is marad.

Tehát táp probléma volt, hogy mi baja, nem derítettem ki. Szerencse, mert már mindenki alaplappal riogatott :P .

üdv Lali

(#1384) tomazin válasza tomazin (#1371) üzenetére


tomazin
veterán

Erre valaki..??
közben kizártam a táp ill. a kábel hibáját.
az lehetséges,hogy egy régi cd-író miatt kezdjen büdösödni a cucc?
Előre is köszönöm a válaszokat...

(#1385) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a baj mert már minden ki lett cserélve
adott a köv. konfig:
asus a8n5x
2x512 kingmax hardcore
7600 gt
2 optika
2 sata
fsp blue storm 500w
szal a gond a következő amint rádugom a 2 rendszerventit a lapra abban a pillanatban elkezd szemetelni a vidkari
a táp az biztos nem kevés hozzá
arra tudok gondolni, hogy valami interferencia okozhatja de nálam okosabb ember erősítsen meg benne mert ehez nem értek vagy ha valaki találkozott már ilyennel akkor ossza meg velem mi lehet a gond
előre is köszi

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1386) Csaba_20_ válasza tomazin (#1384) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A szag forrását meg tudod keresni, ha végigszaglászod a gépet centiről-centire. ;)

(#1387) Csaba_20_ válasza Kicsirics77 (#1385) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Első körben próbáld ki azt, hogy a rendszeventilátorok vezetékeit egy-egy ferritgyűrűre feltekercselve(1-2 menet max., mert nem kell sok) dugod be az alaplapba. Ehhez természetesen megfelelő átmérőjű ferritgyűrű szükséges, hogy az alaplapra dugható csatlakozó is átférjen rajta, különben nem tudod rátekercselni. Ferritgyűrűt kaphatsz például a Lomex-ben: [link]

(#1388) Pety válasza Kicsirics77 (#1385) üzenetére


Pety
senior tag

érdekes de nem hiszem hogy freqenciát zavarna,nem rosszak a ventillátorok esetleg régi,melegszik(közepén meleg-e)akkor több áramot vehet fel mint kéne lehet azért csinálja.Próbáltad a tápra kötni közvetlen a ventiket?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1389) clone47 válasza clone47 (#1378) üzenetére


clone47
csendes tag

az én problémámra nem tud senki válaszolni...? megköszönném...

[Szerkesztve]

(#1390) Csaba_20_ válasza clone47 (#1389) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tudok konkrét összefüggést felfedezni a táp és a meghibásodások között, de minden esetre az LC táp helyett vegyél normális tápot. Ha az javított a problémán jelentkezz, bár én elképzelhetőbbnek tartom azt, hogy a házad nem megfelelő hűtése okozza a meghibásodásokat.

(#1391) fero02


fero02
veterán

Hy!

Volna nekem egy Coolink tápom (AP-400X), ami régebben olyanokat produkált, h ''hidegíntításkor ugyan bekapcsolta a gépet (ventik pörögtek), de maga a gép nem indult el. Sem ki, majd bekapcsolás, sem resetelés nem oldotta meg a problémát. Kábelkihúzás segített csak rajta. Utána korlátlan ideig működött. Hiába terheltem akárhogy, nem csinált semmi rendelleneset. ''Csak'' az első bekapcs volt rázós.

Ez mostanra odáig fajult, h egy nagyobb teljesítményű gépet nem kapcsol be (1.2 Duron pl), de a kicsiket viszi (733 Cerka). A kisgép bekapcsolása után rámértem a feszültségekre, de minden renben volt és nem is ingadoztak. Az eltérések nagyon kicsik voltak.

Mivel a gari lejárt szétszedtem. Van benne két kondi, ami fel van púposodva és az egyikből folyt is a cucc.

A két bekarikázott kondiról lenne szó:[link]

Ezen pedig a 2-es számmal jelölt a folyós:[link]

Tudom, h nem lettek vmi jól fókuszáltak a képek, de a gépem sajna csak ennyit tud :O


Kedves Guruk!

Szerintetek mi lehet a gyíkja, orvosolható-e és ha igen, kb mennyibe fájna az nekem?


Előre is THX minden választ, segítséget! :R :R :R

Üdv!

(#1392) Csaba_20_ válasza fero02 (#1391) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ilyen esetben nem érdemes csak azokat a kondenzátorokat kicserélni, amelyiken szemmel látható a probléma, hanem célszerű egyben az egész szekunder oldalt felújítani. Stol és Didyman kollégánál kell az árakról érdeklődni, én jelenleg nem tudok bevállalni semmilyen javítást.

(#1393) fero02 válasza Csaba_20_ (#1392) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nekem is mondta 1 srác h bevállalná kicserélni a kondikat. De elküldtem, mert kicserélni én is kitudnám, de vmi oka csak van, h púposak lettek és ez engem jobban érdekel.

Didyman kollégának irtam privit, h ha lesz ideje kukkantson be, mert van 1 kis bajom...

THX! :R

Üdv!

(#1394) Kicsirics77 válasza Csaba_20_ (#1387) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát mondjuk első körben levettem a ventiket mert nem létszükséglet csak idegesít mint állat mert zalman zm-f 1-es ventik és állítólag ezek nem szarok.tegnap konzultáltam 1 szervizessel és szt mondta ő is találkozott ilyennel és csak bizonyos tipusok csinálják ezt a hibajelenséget.mindenesetre elég érdekes. :F

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1395) didyman válasza fero02 (#1393) üzenetére


didyman
őstag

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=57402&view=findpost&p=3249902
Itt leírtam tömören, a wiki-ben meg részletesen is megtalálod ''capacitor plague'' címszó alatt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1396) Csaba_20_ válasza fero02 (#1393) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hát akkor cseréld ki magad, én csupán arra az eshetőségre ajánlottam a szakembereket, amennyiben nem tudnád megtenni. Remélem a megfelelőre cseréled majd ki.

(#1397) fero02 válasza didyman (#1395) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Gondolom arra a jó hosszú szövegre gondoltál...

Ha jól értelmeztem, akkor a kondik voltak gyárilag kakik. És ez szted az én estemben is így van?

Egyébként a két kondi, amiről szó van Fuhjyyu tpusú és 1000uF 10V-osak.

Szted ha mind2-őt kicserélem ugyanilyen értékűvel, akkor menni fog? Lehetséges, h a 2 kondi cseréje véglegesen megoldja a problémát? Nem lesz utána megint ez a vége?
Valamint ha pl nem 10, hanem pl 25V-os kondival cserélem ki, akkor sem lesz baja? (ezt vettem ki a leírásodból a hwsw-n)

THX! :R

Üdv!

(#1398) fero02 válasza Csaba_20_ (#1396) üzenetére


fero02
veterán

Az lesz, megcsinálom magam. Csak ugye azt még jó lenne megtudni, h valóban csak a kondik voltak gyárilag ratyik, vagy esetleg vmi más probléma is adódik még...

De ha kicserélem ugyanilyen értéküre és az is fel fog púposodni, akkor 1értelmű, h más bibi is van még ott...

(#1399) dvdbackuper válasza fero02 (#1391) üzenetére


dvdbackuper
őstag

cseréldi ki a 2 kondit...a tápban, lehet jó lesz...max. 100ft

(#1400) didyman válasza fero02 (#1397) üzenetére


didyman
őstag

Az összessel gond lesz, amin fuyhyyu felirat dízseleg és TMR/TNR szériás. Általános kondik nem jók ide, alacsony ESR, illetve mégjobb, ha magas áramterhelhetőségű típus (Yageo SX és SC) kerül oda. 25V-os nem kell, 12V-ra 16V, többire 10V elég.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.