Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1047) inf3rno válasza Pali79 (#1044) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát eddig úgy volt, hogy cat6 kábelt akarsz falba húzni, most nem tudom hogy jött ide a cat7 patch kábel krimpelése. Elég távol áll a kettő egymástól. A cat7 csatlakozókhoz nem értek. Elvileg a GG45 és ARJ45 kompatibilis visszafele az RJ45-el, a TERA viszont nagyon nem. Sok értelmét egyelőre nem látom ilyet szerelni rá, mert lakossági cuccoknál még egyelőre inkább az 1 vagy esetleg 2.5Gbps a jellemző, a 10 még ritka, és 10-ig még jó a cat6a is. Szerintem még egy évtized biztosan lesz, mire elérünk a cat7 csatlakozókig lakossági, kis céges hálózati eszközöknél. A patch kábeleknél megnéztem, nagyjából a cat5e, cat6, cat6a hasonló méretűek, talán egy nagyon picivel nagyobb a cat6a, szóval szerintem azokat lehet krimpelni ugyanazzal a fogóval, de ha nem akarsz ezzel szórakozni, akkor veszel előre szereltet valamivel drágábban. A fali kábelnél vannak szerszám nélkül szerelhető keystone csatlakozók. Ha a falba cat7-et akarsz, akkor arra tudsz cat6a keystone-t, vagy esetleg cat7 GG45 vagy ARJ45 keystone-t szerelni, már ha kaphatóak ilyenek. Ha cat6a-t teszel rá, és később újra szereled majd cat7-re, akkor érdemes ráhagyni egy kicsivel több kábelt. Fali aljzatot meg vegyél olyat, amibe be tudod pattintani a keystone modult.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.