Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Meggyi001

Vettem egy S7 Edge-t, szóval lassan megy a power. Azért maradok veletek, együtt topikgazdáskodunk :), segítünk egymáson úgyis ha baj van.

https://gamergep.hu/

(#2952) tatita válasza Meggyi001 (#2951) üzenetére


tatita
tag

Jó kis telefon az, bár a mindennapos töltést biztos nehezen fogod megszokni :) Az jó, ha maradsz, de kár, hogy eladod a Powert. Én még megtartom az új jövetele után is, gyűjtős típus vagyok :)

(#2953) Meggyi001 válasza tatita (#2952) üzenetére

Ja, azt igen, meg az infra hiányát, de kacsintgatok valami 3.5 jack dugós infra felé....

https://gamergep.hu/

(#2954) tatita válasza Meggyi001 (#2953) üzenetére


tatita
tag

Nincs távirányítód? :D Egyébként igazad van, mert a kisszekrényemen valóságos hegy van belőlük, holott elég lenne a telefon.

(#2955) Zolorado


Zolorado
tag

Sziasztok!

Két probléma merült fel mostanában a Poweremmel, korábban nem volt ilyen gond vele:

1. Amikor telefonálok (akár én hívok, akár engem hívnak), alapból ki van hangosítva, kétszer rá kell nyomnom a kihangosítás gombra, hogy visszaálljon normál módra.

2. A töltés rakoncátlankodik. Nagyon rövid idő alatt (10-20%-ról fél óra) azt jelzi, hogy teljesen fel van töltve. Pedig nincs, megteszi hogy hirtelen lemerül, amikor látszólag még sok töltés van rajta. Újraindítás után látszik a valós töltöttség. Mintha a gyorstöltés sem működne, charger doctorral nézve 1.5 A-ről indul a töltés, aztán 1-2 perc alatt lecsökken 1 A környékére, 9V marad kb végig.

Még az alap Lollipop android van rajta. Lesz majd rá vajon Oreo, érdemes megvárni? Vagy tegyem rá a Marshmellow-t? Segíthet ezeken a problémákon? Egyáltalán tapasztalt valaki hasonlót?

Elnézést, ha valaki már leírta ezeket a problémákat. :)

(#2956) tatita válasza Zolorado (#2955) üzenetére


tatita
tag

Lehet a te akkumulátorod is kezdi megadni magát. Így elsőre úgy néz ki.

(#2957) Meggyi001 válasza tatita (#2956) üzenetére

Sztem is.

https://gamergep.hu/

(#2958) Jank


Jank
tag

Megosztanám az esetemet az Ulefone Powerrel.
Nagy megelégedéssel használtam a telefont több mint egy évig. Azután egy bevásárló központban a bevásárló kocsi megnyomta a képernyő közepét.... elrepedezett, de használható maradt. Valamelyik fórumban, talán itt találtam egy Ali-s linket és rendeltem egy komplett LCD touch screen kombót. Még nem jött meg az alkatrész de az akkumulátorom is kezdte a többeknél tapasztaltakat mutatni. Először csak egy eset, két hét szünet, azután újra. Rendeltem egy új aksit ugyancsak az Ali-ról. Gondoltam összevárom az alkatrészeket és azután neki látok szerelni. Tegnap sor került erre. Sok telefont szétszedtem már, de ez nekem egy rémálom volt. Csodálkozom, hogy nem öntötték betonnal teli..... Az akkut is és az LCD-t is úgy beragasztották, hogy már majdnem feladtam.( Nem én tettem tönkre a nejem hajszárítóját! :((( ) Lehet pancser vagyok , kínlódtam vagy három órát. Végül szétjött és mindent kicseréltem. Összerakni már könnyű volt, de jött a pofon.. :Y bekapcsolás után minden tökéletesnek látszott... csak látszott mert sajnos az érintő panel az alsó másfél-kettő centis sávban nem működik.Természetesen ezért a vezérlő ikonok sem működnek. Ez így használhatatlan.
Gondoltam próbálok az Ali-s szállítóval egyezkedni , bár átvételtől eltelt másfél hónap... de 404. hiba, megszűnt a bolt. Jó tanulság volt ez. 25 $ lecke. Ma életbe léptettem az LCD+touch beszerzés ver.2.0 . Most 28$. fizettem. ( A napokban a komplett új készüléket láttam EU -s szállítással 138$ áron :O )
ps: Az aksi legalább jónak látszik.

(#2959) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Két kérdés:
Találkozott már valaki olyan problémával, hogy az egyik sim foglalat (nálam a 2es) nem működik valamiért? Valami rémlik, de sajnos nincs időm visszaolvasni most, és kéne az a két sim..
Sztori: kezdett lassulni, csináltam egy gyári visszaállítást, régi hiba miatt eldobta az imei számokat, azt visszaírtam (előtte látta mindkét simet, most nem, de tuti jó az imei), és most nem megy..

Más: Power 2 tulajdonosok! Ennyi idő eltelte után mit mondtok? Megérte váltani az 1-ről? Minden klassz?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2960) Meggyi001 válasza Jank (#2958) üzenetére

Lehet hogy csak a termék szűnt meg, nem a cég, nem? Adsz linket ahol vetted?

(#2959) zitrone88:Igen, mintha régebben valaki írt volna erről....

Ezeket nézd át!

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#2961) szaszab válasza zitrone88 (#2959) üzenetére


szaszab
aktív tag

Én Lenovo P70-ről váltottam Power 2-re. Szóval az én véleményem nem számít. :D

(#2962) zitrone88 válasza szaszab (#2961) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Azért érdekel, ha már erre jársz :) Minden tapasztalat jól jön.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2964) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Azt hiszem, rájöttem, mit szúrtam el. Anno Meggyivel sikeresen kitöröltük az IMEI számokat, amiket minden gyári visszaállításnál be kell írni. Ezeket úgy kell beírni, hogy egy parancsot adunk meg az Engineer módban, először az első sim-hez tartozót, majd újraindítás, majd a másikat, és újraindítás. No.. Én beírtam mindkét parancsot, és csak utána indítottam újra a telót. Azóta, ha a másik simét írom be a Phone2-be, akkor is egyetlen IMEI számom lesz, méghozzá a Phone1-ben, és az, amelyiket utoljára írtam be.. Félek, hogy végleg elszállt benne valami :(

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2965) zitrone88 válasza zitrone88 (#2964) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Nem. Még nagyobb hibát követtem el... A második simhez a parancsban más az egyik paraméter, nem csak az IMEI szám. Nem vettem észre, és ugyanazzal csináltam.. :( Bocs a floodért :D De hátha még hasznos lesz ez a tapasztalat :D
(Ettől még áll, amit az előzőben írtam, nem működik úgy, ha nem indítjuk újra minden alkalommal)

Szerk: Megint korán szólaltam meg... Van két IMEI számom, de nincs két felismert sim kártyám (slotom) továbbra sem....

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2966) Meggyi001 válasza zitrone88 (#2965) üzenetére

És ha van két imei, és most lenne egy reset? :F

https://gamergep.hu/

(#2967) zitrone88 válasza Meggyi001 (#2966) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Megvolt, de semmi... Viszont a Phone2 beállításnál, ha már beírtad az IMEI-t, akkor az ott megjelnik, és alatta van egy bizonyos IMSI szám is, ami a Phone1-nél létezik, a Phone2-nél viszont nem, szerintem azt tüntettem el, és nem találok rá semmit..

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2968) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Sokszor ugyan nem szóltam hozzá a fórumhoz, de aktívan követtem. Tegnap eladtam a Powert (a feleségem használta) jön az utód hamarosan.

https://fontecone.blog.hu/

(#2969) Meggyi001 válasza bloggiold (#2968) üzenetére

Mi lesz az utód?

https://gamergep.hu/

(#2970) bloggiold válasza Meggyi001 (#2969) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Majd megtudod, írok majd róla egy címlapos tesztet.

https://fontecone.blog.hu/

(#2971) Meggyi001 válasza zitrone88 (#2967) üzenetére

Még mindig semmi? Közben agyalok én is ám....

https://gamergep.hu/

(#2972) zitrone88 válasza Meggyi001 (#2971) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Igazából feladtam, hiányzik az az IMSI szám, de a google sem a barátom, mert bárhogy próbálom keresni, mindig azt hiszi, hogy elírtam, és IMEI akar lenni.. Majd visszateszem a másik telóba a simet, addig meg át van irányítva.. Legalább lesz tárhelyem (visszarakom a memókarit) :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2973) papp54 válasza zitrone88 (#2972) üzenetére


papp54
aktív tag

Üdv itt irnak a poblémáról és megoldásról remélem hasznos.https://forum.xda-developers.com/general/device-reviews-and-information/ulefone-power-real-reviews-discussion-t3300315/page41

Honor 50 5G

(#2974) zitrone88 válasza papp54 (#2973) üzenetére


zitrone88
aktív tag

ahogy nézem, itt is egy választ kapott, hogy az IMEI-t hogy állítja helyre, holott írta a problémában, hogy az IMEI pont rendben van.. még körülnézek itt, hátha más is válszolt neki :)

Köszönöm azért :)

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2975) tatita válasza bloggiold (#2970) üzenetére


tatita
tag

Azt azért elárulhatod mi lesz az alany, legalább lesz mit várni, tudni fogjuk mit kell majd keresni. Így sokan azt sem tudjuk majd, hogy írtál-e valamit, tesztekből Dunát lehetne rekeszteni az interneten.

[ Szerkesztve ]

(#2976) bloggiold válasza tatita (#2975) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Elephone P8, de a Vernee Mars Pro teszt fog előbb megjelenni, amit egy kollégám (a sok közül) rendelt. Érdekes módon az meg egy P8-at vált, de az Huawei P8, ami összetört.

https://fontecone.blog.hu/

(#2977) tatita válasza bloggiold (#2976) üzenetére


tatita
tag

Köszi, várom!

(#2979) Meggyi001

Én már telóról ezzel nyomom ,nem böngészőből: Prohardver topik figyelő. Kicsi, gyors, lehet vele válaszolni, szerkeszteni, látod, hogy melyik általad hozzászólt topicban lett új hozzászólás, stb.

https://gamergep.hu/

(#2980) zitrone88 válasza Meggyi001 (#2979) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Király cucc, töltöm is :) Köszi!

Szerk: őőőőő, hát nekem nem így néz ki, be se tudok jelentkezni, értesítéseket csak nick név alapján fogad, stb.. Annyira nem értem, hogy kedvem van kitörölni, és falhoz vágni, de inkább megvárom, mit írsz :D

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2981) Meggyi001 válasza zitrone88 (#2980) üzenetére

Nem értem, nálam jó... mondjuk most S7 edgén nyomom, arról írok, ezzel az app-al.

https://gamergep.hu/

(#2982) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#2959) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Hali, alapvetően pozitiv a Power2 váltás.
Prok:
-memoria
-ujjlenyomat olvasó
- 7.0 android
-gps

Con:
- csalodas a proci
- kamera gyengébb
- BT bizonytalan
- akku kevésbé birja

Egyébként atomstabil, használható.

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#2983) zitrone88 válasza HuaweiU8500 (#2982) üzenetére


zitrone88
aktív tag

A procival mi a baj? Gyengébb, mint az 1, vagy ugyanolyan, vagy nem kellően gyorsabb?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2984) HuaweiU8500 válasza zitrone88 (#2983) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Elvben, papiron hasonló, antutu ugyanaz, de a használati tapasztalat gyengébb...

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#2985) HuaweiU8500 válasza HuaweiU8500 (#2984) üzenetére


HuaweiU8500
senior tag

Viszont kevesebb a fogyasztása, a BT annál inkább fogyaszt

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#2986) Sanki válasza zitrone88 (#2980) üzenetére


Sanki
addikt

Google Play-ben jelentkezz béta tesztre, akkor fog frissülni. :K

(#2987) zitrone88 válasza Sanki (#2986) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Nem vagyok én ilyen készséges, megvárom a stabilt :) Egyébként köszönöm a tanácsot, máskor még jól jöhet! :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2988) Nikaré válasza Meggyi001 (#2979) üzenetére


Nikaré
őstag

Jó lenne biztos, de hogy nem így néz ki a telepítés után nálam az tuti, sőt.
Nekem kell megkeresni a topikokat stb

(#2989) Meggyi001 válasza Nikaré (#2988) üzenetére

Ahogy Sanki is írta: ''Google Play-ben jelentkezz béta tesztre, akkor fog frissülni', megkeresi az magának, nem kell neked, jól mükszik.

https://gamergep.hu/

(#2990) tatita válasza Meggyi001 (#2989) üzenetére


tatita
tag

Felraktam én is, teljesen jó, tetszik. Ezt már arról írom.

(#2991) Meggyi001 válasza tatita (#2990) üzenetére

Nagyon helyes :), én is most, de éjjel van, aludj bakker :)

https://gamergep.hu/

(#2992) tatita válasza Meggyi001 (#2991) üzenetére


tatita
tag

Bagoly mondja verébnek :D

(#2993) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Találkozott már valaki olyan gonddal, hogy feloldaná a kijelzőt, vagy kinyomná az ébresztőt, de elfeketedik a képernyő, és nem csinál semmit? Világít egy kicsit, de full fekete a kijelző.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2994) szaszab válasza zitrone88 (#2993) üzenetére


szaszab
aktív tag

CM rom-nál volt ilyen, ha jól emlékszem.

(#2995) zitrone88 válasza szaszab (#2994) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Ez full gyári, nem rootolt, és az utolsó gyári visszaállítás kb egy hete volt, de csak ma kezdte el csinálni ezt.. Az volna az érdekes, hogy ez valami halálos betegség tünete, vagy szoftveres félresiklás lehet, hogy fel tudjak készülni :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#2996) Vanguard71


Vanguard71
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Sajnos,a power másfél év után másodszor is cserben hagyott, ma este behalt az érintőpanel, amit már cseréltem.
Nem igazán akarnék újabb panellel próbálkozni, inkább rendelnék egy power 2-t.
Olvastam itt a fórumon ilyet is, olyat is, de nem egyértelmű, hogy most akkor megvehető vagy sem.
Elsősorban a nagy akksi ami a csábító benne, de az egyesben nekem tökéletesen erős a wifi, gps.
Szóval, ha ezeket hozza akkor nem lesz gond.

Vélemény?

Azt le lehet a fórumba írni, hogy ki melyik oldalt tanácsolja a megrendelésre, hogy eu raktárból kapjam?
Ha igen, szívesen venném és megköszönném!

(#2997) Meggyi001 válasza Vanguard71 (#2996) üzenetére

Azt lehet, persze. De én ha a helyedben lennék, el gondolkodnék egy meizu m5 note-on. Csak 4000-es az aksija, de az is bír két napot, és jó gyors, smooth kis teló. Volt itt nálam kettő, beállításra. 46 + posta itthonról, 32-es belső hely, stb. Csak egy ötlet volt...

[link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#2998) tatita válasza Vanguard71 (#2996) üzenetére


tatita
tag

Esetleg egy Xiaomi Redmi Note 4 global editiont. Arról csak jót olvastam eddig és a 4000-es akksija közel annyit bír, mint a Poweré. A Meizu és a Xiaomi már egy más dimenzió. Jó értelemben.

(#2999) cadj92


cadj92
csendes tag

Már akartam egy ideje írni egy "ápdét" hozzászólást Power ügyben, de most teljesen aktuális a témához. :)

Szoftver téren jól tartja magát a teló, tavasz óta Cherry ROM van rajta 2017.01.05-ös security patch, ha jól tudom nincs is újabb Ulefone téren sem.
Akku idő talán jobb lett váltás után egy kicsit, ritkábban melegszik, illetve nekem az Ulefone féle v2 6.0-án voltak gondjaim a értesítésekkel is, szóval mindenképp ez a nyerő.

Hardver téren viszont már nem ennyire fényes a dolog:
Kb. 2 hónapja elkezdett a képernyő szélén megjelenni egy világos csík. Egy ideig nem terjedt, utána viszont minden nap terjedt egy kicsit, mostanra majdnem körbeért.
Úgy rémlik, hogy már volt ez a hiba téma a topicban, úgyhogy túlságosan nem részletezném. Elég csúnya...
Az akku idő is elkezdett romlani, intenzív használattal egy nap alatt le lehet már meríteni. Talán kicsit púposodni is kezdett a hátlap, bár lehet tényleg csak a hátlap a hő miatt, nem az akku dagad.

Szóval használható még a telefon, de egyrészt nem túl szép, másrészt az akku miatt úgy számolom, hogy kb. 3-5 hónapja van hátra, mire már használhatatlan lesz, így elkezdtem utód után nézni.

Nézelődtem, de én is a Redmi Note 4 Global-nál "ragadtam le". Igaz, hogy csak 4100-as az akku, de a processzora jóval kevesebbet fogyaszt, mint a mi MTK processzorunk, így nem igazán lenne visszalépés e téren. Minden más téren előrelépés lenne.
Nagyon aktív XDA-n a community, van rá mindenféle ROM, már 8-as androidost is foltozgatják. (De először kipróbálnám a MIUI-t, kíváncsi vagyok rá.)
Itt a PH-is fórumon is olyan aktív témája van, hogy nehéz is folyamatosan olvasgatni, az egyik legaktívabb a kategóriában.
Power ügyben ez is szomorú, hogy idén nagyon hirtelen kihalt az XDA-n a topicja. :/
De legalább itt maradt az élet. :)

Összességében kicsit csalódott vagyok, hogy ilyen hirtelen "hanyatlani" tud a telefon és akkor én még meg is úsztam az olyan hibákat, amitől azonnal használhatatlan lesz a telefon (kopp-kopp).

Ki tudja, lehet idővel jobban odafigyel majd a minőségre Ulefone, egyelőre egy "Power 2 vs Redmi Note 4" összevetésben a hátrányoknál szerepel nálam az Ulefone márka.

(#3000) Vanguard71 válasza tatita (#2998) üzenetére


Vanguard71
csendes tag

Köszönöm mindenkinek, úgy döntöttem, hallgatok rátok, nem veszek powert.

A Xiaomiból itthon nem találtam global editiont, (vagy nem így szerepel), van 3 és 4 giga ramos.
Érdemes többet adni a 4 gigásért?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.