Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36230) ubyegon2 válasza kw3v865 (#36228) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kezdő Linuxos vagyok még

A törölt partíció tartalma nem fontos számomra, nem véletlül töröltem, de a rendszer többi része és az adaiaim igen. (az is szempont, ha a rendszer számára fontos az a jó kis partició, ha neked nem is)

Nekem ez a két dolog csak úgy állna párba, ha tudnád, milyen particiót is töröltél valójában!

(nem boot-partíció volt elvileg)

Ez nem mond semmit, nekem sosem volt még boot particióm, szóval.......kezdő kukta létedre samukalapáccsal kezdted el klopfolni a rántotthúsnak valót!

Csak megkérdezem én nyíltan, mi a ragya volt az, amit töröltél? Azt nem hiszem, hogy úgy törölsz egy particiót, hogy fogalmad sincs, mi az!

Biztosan lesznek még ilyen akcióid, szerintem előtte lőj mindig egy screeenshotot felhőbe, hogy meg tudd nekünk mutatni, mitvarázsoltamma!

Ha nem jön össze, amit growler ft javasolt, nehogy elkezdj törölni/másolni jobbra balra!

Amúgy meg futó rendszer nem engedhetne olyan részt törölni, ami a működéséhez szükséged. Mindenképpen tudni kéne, milyen barbatrükk volt ez! ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.