Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35507) Victoryus válasza Victoryus (#35505) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Végignéztem több esetet is:
ami működik:
- root és minidlna csoport beállítva a /etc/default/minidlna fájlban.
ami nem:
- root és root csoport
- t620 és t620 csoport, ezzel egyáltalán nem is látszik a minidlna a tv-n
- ha kikommentelem mindenhol a usert, akkor se megy. Akkor lenne ugye minidlna és minidlna group
Képek megosztása működik, zenék megosztása működik. Azt az egy filmet továbbra sem hajlandó mutatni se, csak a mappája látszik.
/mnt/sdb1 ha megnézem a jogokat: 40775 owner name: t620, group name t620 Az ebben levő done,incomplete,torrents mappáknak szintén 40775
A done mappában vannak a letöltött cuccok. Ott is minden mappa 40775.
Viszont ami ezekben van, ott 100644 tehát nincs execute/search by user, write by group, execute search by others
Ennek ellenére a zenék, képek mennek, a film meg nem.

Nekem ez egyáltalán nem logikus, hogy minden fájlnak a t620 a tulajdonosa, mégsem látja akkor se, ha ez a user van megadva a minidlna-nak. A tutoriálokban meg nincs is nagyon említve hasonló gubanc, de nem hiszem el, hogy mindenkinek minden egyből megy. Olyat láttam, hogy root usert javasoltak annak akinek mégse.
Tiszta friss Xubuntu telepítés volt, samba, transmission meg minidlna van rajta pluszban, nem állítgattam el rajta semmit. Hogy lehet az, hogy mégis ennyi bajom van vele? Sambán is a /mnt/sdb1 van megosztva, plusz a /home mappám.

Amit még nem értek: miért másol gyorsabban a total commander, mint a sima fájlkezelő? Felcsatoltam meghajtóként a samba megosztást. tc tartja a 6-7MB/s sebességet, fájlkezelő 2-5MB/s között ugrál. 150mbites wifi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.