Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28664) ubyegon2 válasza gyulank (#28661) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A linkelt oldalakon egész jól le van írva a tar.gz telepítése, amit growler szaki is leírt imént.

Épp, amit kérdeztél, ott van szerintem minden létező desktop disztró tárolójában, meg is néztem most, mert azt hittem az Ubiból hiányzik. ;-)

(#28663) tomtyi

Van valami érdekes az új kernelben? Igaz a Mint 18 tárolójában nincs benne, de épp 20 perce raktam fel. Bootkor kiír valamit a képernyő bal felső részében, de nem igazán láttam mi az (most lusta vagyok kiolvasni akárhonnan), működik minden.

(#28665) growler

Pont ezt az uuku-t kerestem, de nem találtam, mindegy, mert terminalból is települ az ilyesmi...
Igazából csak kíváncsi voltam, mert sűrűn előfordult, hogy a terminalos kernel frissítés után nem vált át az új kernelre. update-grub is volt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.