Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28255) totyax


totyax
aktív tag

Hm jött pár frissítés Mint-re, MintUpdate szerint xserver-common (3-as szint), és xserver-xorg-core (4-es szint). Felraktam mindkettőt hát persze sötét képernyő fogadott login képernyő helyett. Egyesével mindkettőt visszaállítottam failsafe grafikus módban synapticcal az előző verzióra, de semmi változás. Hm. Uninstalláltam a rendes telepítős ATI drivert amit a honlapról szedtem le, így érdekes bejött a rendszer. Akkor megint rányomtam erre a két X-es dologra a frissítést, újraindítás, minden oké. Namost akkor megint fel a telepítős ATI driver, újaindítás, minden oké. Lehet hogy X-es updatek előtt az ATI drivert illene leszedni? :)

Felvarázsoltam egy vaapi-s mplayert smplayer guival, a hozzávaló cuccokkal (libva/xvba) hogy GPU gyorsításom legyen ATI-n. Műkszik is, x264-es videó terhelése 35-40%-ról leesett 2-3%-ra :) Viszont egy sima mpeg4-es videó meg 40-50% cpu-tokoz... Ha leszedem a GPU gyorsítást, akkor az mpeg4 videó CPU terhelése ismét normális lesz... ezt azért illene szebben és egyszerűbben megoldani valahogy, főleg hogy az mpeg-4-es videók többségben vannak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.