- Klaus Duran: Marathon
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Candy: IGPU dGPU passthrough, avagy a nem minden arany, amin megy a Furmark
- hcl: Samsung S21FE pakolás
- MasterDeeJay: Comet lake (10gen) és DDR3 - mert ilyet is lehet!
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- norbx: IRC a 90-es évek és a 2000-es évek elején
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT
Wise díjak [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
#33802016
törölt tag
válasz
VikMorroHun
#7650
üzenetére
Ez nézőpont kérdése, A Litván és az Ír leányvállalat, az bank. Az angol az csak fintech pl.
Forbes cikkből idézve:
Apple-lukak
Mindig vannak biztonsági rések, amiket a csalók előszeretettel kihasználnak addig, míg be nem foltozzák őket. Alig két hete is volt egy úgynevezett zero day sérülés (nulladik napi hiba), amit egy iPhone-frissítéssel egybekötve javított a cég. A CVE-2023-37450 kód alatt nyilvántartott hibát tehát észlelték, és befoltozták, de addigra rosszindulatú felek már aktívan kihasználták.Miért mindig Apple Payjel történnek a csalások? Az kevésbé biztonságos?
A mobiltárcás fizetések (Apple és Google Pay) elvileg kifejezetten biztonságosak a kétfaktoros azonosításuk révén. Csakhogy a csalók is ismerik a Revolut általános szerződési feltételeit (ÁSZF). Tudják, hogy ha Apple Pay-es tranzakciókkal éltek vissza, akkor a Revolut erre hivatkozva nem térít, sőt nem is ismeri el, hogy csalás történt.És nem csupán a Revolut ÁSZF-je miatt nehezebb a reklamáció, hanem mert a Mastercard és/vagy a Visa csalás-visszatérítési szabályzata sem tartalmaz Apple Pay-es csalási visszatérítési folyamatokat. A Revolut előszeretettel takarózik tehát azzal, hogy a kártyatársaságok szabályzata értelmében nincs lehetősége Apple Pay-es ügyben csalási visszatérítést indítania. Sőt, nem is tudja csalásként értékelni az esetet.
Nagyon nagy eséllyel, bármelyik hazai banknál is hasonlóképpen járnának el. Azt is tudjuk, hogy a csalások igen nagy százalékát az ügyfeleknek kell elkárolniuk, hiába magyar bank, ha kiadja az adatokat. Csak egy kisebb részben kárpótolta őket a bank, vagy tudták időben visszaszerezni a pénzt.
Ilyen a Wise esetében is előfordul az is globális.
Új hozzászólás Aktív témák
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Utcakép banánnal: félrecsúszhat a Google Térkép fókusza
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Suzuki topik
- Milyen egeret válasszak?
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Próba
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B650M R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6800XT 16GB Zalman Z1 PLUS CM 750W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone 15 Pro Max 256GB 100% (1év Garancia) - AKCIÓ
- Samsung Galaxy S24 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
