Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) suste


suste
veterán

már 2szor futok bele MAC szűrési hibába:
1: kb 1 hete véletlenül vettem észre, hogy az egyik gép mac címe nicsen benne az "allow listed only"-ban, pedig tuti beírtam valamikor, csak a rendrakásnál valószínüleg elfelejtettem visszaírni
az érdekes az hogy ennek ellenére kapott ip-t is meg netet is

2: ma egy új eszközt kellet felvinnem, és a nagy sietségben csak a "Static Leases"-nél vittem fel a mac címet (igazából egy létezőt írtam felül), ment a save and apply, és a kód beírása után már kapta is a netet
most jutott eszembe, hogy a Wifi/ MAC filter-be is be kellene írni:)

azt tudtam eddig is hogy nem sokat ér a MAC szűrés feltörés szempontjából, de erre azért nem számítottam......Ja! mellete azért van még WPA TKIP is persze.

valaki letesztelné, hogy nála is így működik (vagy inkább nem működik) a filter?
pl ha csak a static leases-be rögzít egy wifis eszközt, akkor lesz rajta net?

(#24702) Bobby81


Bobby81
tag

Sziasztok!

Székesfehérvár környékén van valaki,aki tud 1043 éleszteni, mert egy "sikeres" frissítés után lett egy szép kockám. Soros porton próbáltam, de az autoboot után/közben nem tudom beírni a "tpl"-t, így tovább fut a bootolás és egy idő után kifagy, amit csak egy tápkábel kihúzásával majd újbóli bedugásával tudok orvosolni, de a folyamat kezdődik elölről. Próbáltam már Nokia kábellel és más szintillesztős kábellel is. Ötlet?

(#24703) gabe96 válasza deminos (#24691) üzenetére


gabe96
aktív tag

nekem a Skatem is 65mbit-tel csatlakozik...:DD

(#24704) sb válasza deminos (#24691) üzenetére


sb
veterán

Elképzelhető. Bár egyszer tegnap a router felületén bevillant egy 104mbit is pár másodpercre,de azonnal "el is múlt". :)

(#24705) rembrant válasza suste (#24701) üzenetére


rembrant
tag

Hi!

Nálam tökéletesen működik, ami jellemzi vettem egy új telót és nem kapott wifit, mac adress átír és ment is..
Mondjuk a mac szűrés nem sokat ér viszont a wpa2 + a teljesítményt csak akkorára állítom, hogy nekem elég legyen semmi plusz távolság.Plusz még kiegészíthető pppoe kapcsolattal és csatlakozás nélkül nem is kap netet a gép, úgyhogy tegyük fel feltöri a wifit, akkor sem lesz net.
Mivel kell a csatlakozás pluszba (felh.név + jelszó)

(#24706) suste válasza rembrant (#24705) üzenetére


suste
veterán

de használsz statikus dhcp-t?
mert szerintem az kavar be
vagyis ha felveszed a MAC-et a static leases-be, beírsz neki ip-t, akkor már kap is netet, pedig a MAC szűrésnél még nincsen benne
újra bele gondolva nem akkora baki, mert ha már egyszer felveszed a Static leases-be akkor valszeg akarsz neki netet adni
max ha eladod akkor innen kell kitörölni, vagy felülírni
a felülírásnál a felülírt, régi eszköz kap ip-t, fel is mászik a routerre, de nem kap netet (ezt azért leellenőriztem:) )

ha ez szándékosan van így, akkor egy jó kis könnyítés,hogy nem kell 2 helyre felvenni
de vajon szándékos?????

(#24707) vargalex válasza suste (#24706) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Megnéztem az 1.1-ben. Static Leases-be felvettem a kérdéses MAC addresst. Ha bekapcsoltam a MAC szűrést (Allow listed only), akkor addig nem tudott kapcsolódni, míg oda fel nem vettem a MAC címét (IP-cím kérésig nem is jut el).
Kíváncsiságból feltettem az 1.02.1-et és megnéztem ott is. Ugyan így működik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24708) Bekzol


Bekzol
csendes tag

Sziasztok! Sajnos a routerem elég gyakran (naponta 3-4-szer) eldobja a wifi kapcsolatot, miközben telehányja a log-ot a következő hibaüzenettel:

[123149.780000] ath: DMA failed to stop in 10 ms AR_CR=0x00000024 AR_DIAG_SW=0x42000020 DMADBG_7=0x00026020
[123149.790000] ath: Could not stop RX, we could be confusing the DMA engine when we start RX up

Tudom, hogy ez a hiba már többször felmerült ezen a fórumon is, és külföldi fórumokon is körülnéztem de használható megoldást sajnos eddig nem találtam. Általában az a válasz rá, hogy az atheros driver hibája okozza, és várni kell, hátha egyszer összereszelnek egy használható verziót. Csak azért bosszantó egy kicsit, mert így éppen azt az alapfunkciót nem tölti be, amire az eszközt kitalálták. Szerintem sokan vagyunk úgy vele, hogy pl. minidlna, torrentkliens, vagy konfigurálható ledek nélkül még tudnánk létezni, de azt azért elvárnánk egy wifi routertől, hogy képes legyen folyamatos kapcsolat fenntartására az eszközeinkkel. Tudtok esetleg valamilyen megoldást, amivel legalább csökkenteni lehet a szakadások számát?

A legújabb Vargalex fw van rajta.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#24709) suste válasza Bekzol (#24708) üzenetére


suste
veterán

valószínüleg a kapcsolódó eszköz wifi inkompatibilitása is okozza, mivel van akiknek nem jön elő
így gondolom az egyetlen dolog amivel lehet segíteni rajta az a wifis eszköz cseréje, vagy pl usb-s wifi, csak az a kérdés, hogy melyik ezsközök amik biztosan jók? erről még sajnos sosem készült lista:(
sajnos engem is érint a téma, a logban csak a DMA-s bejegyzések látszanak....
viszont csak ritkán okoz tényleges megszakadást, lassulást nálam
a legidegesítőbb amikor msn-en beszélek valakivel, és szaggat 95%-os jelnél:(

(#24710) suste válasza vargalex (#24707) üzenetére


suste
veterán

akkor nem értem nálam miért játszotta el most már 2szer
az elsőnel még arra gondoltam hogy én kavartam valamit össze, de most ez a 2. eset teljesen egyértelmű volt
az biztos hogy az elő esetben amikor véletlenül vettem észre hogy nincsen a listában a MAC cím, akkor vagy 5-6 szor leellenőriztem a LUCI-ban a listát, és 100% hogy nem volt benne, a gép pedig szépen lógott a neten
ma este megint megpróbálkozok csak a Leases-be írni egy címet, de az a baj, hogy nincsen új eszközöm, csak 1 régit tudok törölni, és félek hogy eleve beragad
tegnap is, mint írtam, nem tudtam teljesen lerúgni a felülírt MAC című gépet
pedig a Static lease-ben is felülírtam, és a MAC szűrésnél is felülírtam az új eszköz címével, ment a save&apply, de akkor is fent lógott a routeren
az interfaces alatt apply-ztam az adott interfészt, de úgy is bent maradt
lehet hogy az kavar be, hogy ez mind a "vendég" hálón történik?

(#24711) glocker


glocker
tag

van valakinet tapasztalata a tinyproxy-val?

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#24712) vargalex válasza suste (#24710) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem a MAC szűrés csak még nem felépített kapcsolatokra vonatkozik!

Alex

(#24713) tobias40 válasza #95590400 (#24652) üzenetére


tobias40
veterán

Esetleg te használod a ddwrt alatt az usb-s vinyót?
Ha igen írd le kérlek hogyan kell mert nekem nem megy.
Ftp-n látom de a popi A-210-El nem tudom nézni a rajta levő filmeket hálózatból! :W

(#24714) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Rosszul látom hogy a "kworker" hiba csak ext4 esetén jön elő?
Akár hol keresem a hibát csak ext4 mellett látom.
Valaki ki tudná próbálni hogy másik vinyóval? torrentezne másolgatna egy ext3-as vagy még inkább ntfs fájlrendszerrel az 1.1-es vargalex fw alatt.

(#24715) Speeedfire válasza hudyfiu (#24714) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nálam ext3 van fent és a hiba itt is fent áll. :B

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24716) hudyfiu válasza Speeedfire (#24715) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Akkor rosszul gondoltam.

Most vettem észre hogy..
A myddns frissítés nekem csak akkor működik ha indítok egy:

/bin/sh /usr/lib/ddns/dynamic_dns_updater.sh myddns

parancsot.

Mobilnettel sosem sikerül még beüzemelnem ez a funkciót, mást használtam erre.
Ez alapból miért nem így megy?
Jó az nekem ha ezt berakom hogy fusson le ha indul a router?
Vagyis lehet ebből valami gondom?

(#24717) Speeedfire válasza hudyfiu (#24716) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hogy miért nem így megy alapból azt nem tudom, de baj nem lehet ha elindítod. :)
De akkor már integráld bele a ddns init scriptbe.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24718) hudyfiu válasza Speeedfire (#24717) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Sztem meghagyom az rc.localban.
Azt szoktam menteni és rendszer beállításkor figyelni hogy az kell.

(#24719) Bekzol válasza suste (#24709) üzenetére


Bekzol
csendes tag

Nem hiszem, hogy a kapcsolódo eszköz inkompatibilitása okozná, mert egyrészt olyan időpontokban is megjelenik a logban a hiba, amikor biztosan nem csatlakozik rá semmilyen eszköz, másrészt pedig 5 különböző eszközzel használjuk (PC + 2 laptop + tablet + ipod), és mindegyikkel le szokta dobálni, függetlenül attól, hogy melyik csatlakozik éppen. Szerintem ez tuti valamilyen beállítás, vagy hibás szoftver okozza, de úgy tűnik, eddig senki nem jött rá, pontosan mi :F .

(#24720) SteveBeard válasza hudyfiu (#24716) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
Pár napja nekem is leállt a DDNS frissítés.
Ez mitől lehet?

Steve

(#24721) SteveBeard válasza SteveBeard (#24720) üzenetére


SteveBeard
senior tag

...uhhh lehet, hogy csak én rontottam el valamit... :W

[ Szerkesztve ]

Steve

(#24722) hudyfiu válasza Speeedfire (#24717) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ez vicces...ha berakom rc.local-ba a parancsot akkor nincs net a router után csak a routerig.
Amint kilövöm a processek közül van net :)
Az mi? :D
Egyszer már volt ilyen gondom már nem emlékszem mivel....talán extroot-nál.
Lehet akkor is beragadt valami a mobilnetes csomagok miatt.

(#24723) redlingg


redlingg
tag

rég jártam erre.Ez azonban azért van,mert a vargalex féle cucc nagyon jól muzsikál a szerkezeten,semmi bajom vele.Kérdeznék azonban vmit és előre bocsi ha nagyon láma:
van egy ilyen cucc a fent említett szofttal és hozzá van kötve egy tápos 1.5TB vinyó. Miért van az,h a letöltés csak kb 150/max 25 KiB/s tud menni(inkább 150) folyamatosan, mert ha nagyobbra állítom a sebességet, megszakad a net. Az asztali gépem erről a cuccról kapja a netet wifin keresztül. Ha torrentklienst használok a pc-n és úgy töltök le, a sebesség 350 és 450 között rohangál folyamatosan,ami normális( itt nem létezik gyorsabb net). Lehet ezen változtatni vmilyen beállításon keresztül?
köszi

(#24724) vargalex válasza hudyfiu (#24722) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A parancs végére tegyél egy & jelet, hogy háttérben indítsa! Különben itt megáll a futtatás folyamata és ezért nem fog route-olni neked.
Egyébként a ddns-nek automatikusan mennie kellene a wan interface up-kor (hotplug script gondoskodik róla). A 3G kapcsolatodat wan-ként definiáltad a config-ban?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24725) vargalex válasza Bekzol (#24719) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálam Intel 4965AGN WiFi kártyával soha nem jön elő. Az viszont érdekes lenne, ha kliens nélkül előjön a hiba. Ugyanis ezt írta a log-ba: "Could not stop RX". Azaz a vétellel volt baja.

Alex

(#24726) vargalex válasza redlingg (#24723) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A 150KB/s nagyon kevés. Milyen filerendszer?

Alex

(#24727) vitezlejszlo válasza vargalex (#24725) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Nekem egy Atheros AR9285 van a laptopomban es emellett egy Samsung Galaxy S-sel wifizek, nem tudom melyik idezi elo a hibat (elozo Vargalexel ugyanez a hiba volt, ott a laptopozas kozben jott ki). Most az 1.1 -es verzioval annyi valtozott, hogy nem lassul le a wifim, vagy csak nem vettem eszre, csak idonkent betol ilyeneket a logba:

[165671.330000] ath: Could not stop RX, we could be confusing the DMA engine when we start RX up
[165671.570000] ath: DMA failed to stop in 10 ms AR_CR=0x00000024 AR_DIAG_SW=0x42000020 DMADBG_7=0x00006020

Es ez ismetlodik...

Laca

(#24728) redlingg válasza vargalex (#24726) üzenetére


redlingg
tag

ext3 (?) asszem de csak 4megás netem van...

(#24729) vargalex válasza redlingg (#24728) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Akkor esetleg másik HDD házzal kellene kipróbálni, ha van lehetőséged.

Alex

(#24730) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Szeretnék kialakítani egy szemre is jól követhető ip címzést, 255.255.0.0 netmaszkkal. vargalex 1.02.1 van fenn.
Ilyet szeretnék:
192.168.1.x - router, szerverek, printer, stb. csak kézzel hozzárendelt címek.
192.168.2.x - dinamikus címek dhcp-vel osztva
192.168.3.x - static lease, dhcp-vel osztva

ezt követve http://wiki.openwrt.org/doc/uci/dhcp#assigning.dhcp.pool.to.a.subnet.in.a.large.network az alábbiakat állítottam be:
LAN cím: 192.168.1.1 / 255.255.0.0
start: 257
limit: 252
static lease-nek felvettem a notebookom MAC addressét, kapja is szépen a 192.168.3.1 címet.
de a másik notebook, aminek nincs static lease beállítva, mégis a 192.168.1.x-ből kap címet, és nem látom a luci status|overview-ben sem az active leases-nél, csak a 3.1-et.
Mit kellhet még állítani?
A másik: próbáltam a wifinél a "11b" helyett "11bg"-t állítani, de így nem működik a wifi. meg lehet oldani, hogy b és g módban is működjön? vannak régi, csak b-t tudó eszközeim is.

(#24731) suste válasza vargalex (#24725) üzenetére


suste
veterán

érdekes ez a DMA hiba, mert délután megint csatornát váltottam próbaképpen, és azóta összesen csak 1 ilyen bejegyzés van a logban
az előző váltásnál is így volt, de aztán 1-2 nap múlva besűrüsödött, és 2-3 mp-enként piszkított a logba:(....kiváncsi leszek holnap estére hol tart a dolog

(#24732) vargalex válasza szabolcs.sz (#24730) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem használok több alhálót, de szerintem helyesen:

LAN cím: 192.168.1.1 / 255.255.0.0
start: 513
limit: 253

A beállítást, ahogy a Wiki-ben is láthatod, az ipcalc.sh scripttel ellenőrizheted is:

root@D-Link:~# ipcalc.sh 192.168.1.1 255.255.0.0 513 253
IP=192.168.1.1
NETMASK=255.255.0.0
BROADCAST=192.168.255.255
NETWORK=192.168.0.0
PREFIX=16
START=192.168.2.1
END=192.168.2.254

Míg a te beállításaiddal:

root@D-Link:~# ipcalc.sh 192.168.1.1 255.255.0.0 257 252
IP=192.168.1.1
NETMASK=255.255.0.0
BROADCAST=192.168.255.255
NETWORK=192.168.0.0
PREFIX=16
START=192.168.1.1
END=192.168.1.253

A gond összesen annyi, hogy a 255.255.0.0 subnet mask miatt 192.168.0.0-tól kell számolni!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24733) Bobby81 válasza Bobby81 (#24702) üzenetére


Bobby81
tag

Sziasztok!
Székesfehérvár környékén van valaki,aki tud 1043 éleszteni, mert egy "sikeres" frissítés után lett egy szép kockám. Soros porton próbáltam, de az autoboot után/közben nem tudom beírni a "tpl"-t, így tovább fut a bootolás és egy idő után kifagy, amit csak egy tápkábel kihúzásával majd újbóli bedugásával tudok orvosolni, de a folyamat kezdődik elölről. Próbáltam már Nokia kábellel és más szintillesztős kábellel is. Ötlet?

(#24734) vargalex válasza Bobby81 (#24733) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem égetted el az rx vezetékét, vagy a C431 ellenállást az alaplapon? Próbáld meg a C431 bejövő lábáról áthidalni.

Alex

(#24735) redlingg válasza vargalex (#24729) üzenetére


redlingg
tag

ennek nem örülök de köszönöm szépen

(#24736) szabolcs.sz válasza vargalex (#24732) üzenetére


szabolcs.sz
tag

Köszönöm, valóban ez a megoldás!
Elsiklottam afelett, hogy a hálózat címétől indul az offset, az pedig a netmask miatt valóban a 0.0-tól indul. Így már egyből érthető, köszönöm a segítséget!

(#24737) Bobby81 válasza vargalex (#24734) üzenetére


Bobby81
tag

Hát kipróbáltam, de semmi eredménye... :( Egyéb ötlet?

(#24738) raidx válasza Bobby81 (#24737) üzenetére


raidx
őstag

Elpostázod vargalex mesternek és ha menthető megteszi. Vagy gariztatod, ha még garis.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24739) vargalex válasza Bobby81 (#24737) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Pont azt akartam felajánlani, amit raidx írt. Ha elpostázod (és a visszapostázás költségét elküldöd/átutalod), akkor szívesen megnézem.

Persze előtte még kipróbálhatod, hogy nem kell-e a kábelednek a router irányú kommunikációhoz a 3.3V, mert akkor azt is be kell kötnöd (a router soros portján az egy 3.3V kimenet).

Alex

(#24740) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Másnál mennyire jellemző a gyári fw-en,hogy sys led kialszik/vagy folyamatosan ég akkor nem lehet belépni routerbe?!
Ilyenkor kihúzom majd visszadugom és minden ok be tudok lépni.Néha még a netet is eldobja ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#24741) Zolás válasza ToBeY (#24740) üzenetére


Zolás
addikt

Bugos a gyári firm, én is csak ezért váltottam a Vargalex félére. Hogy világított, vagy nem a sys led azt nem néztem, de hogy pár nap után nem tudtam elérni a routert, az feltűnt. Most nincs ilyen hiba, és a legutóbbi uptime 95 nap volt. Csak azért nem több, mert frissítettem a legújabbra :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#24742) Speeedfire válasza vargalex (#24739) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem nézted még meg transmission alatt az új fw-t, hogy mit produkál? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24743) boatkiller válasza vargalex (#24725) üzenetére


boatkiller
tag

Szia!

Nálam is jelentkezik a hiba:

Mar 23 11:36:43 OpenWrt kern.err kernel: ath: Failed to stop TX DMA!
Mar 23 11:36:29 OpenWrt kern.err kernel: ath: Could not stop RX, we could be confusing the DMA engine when we start RX up
Mar 23 11:36:29 OpenWrt kern.err kernel: ath: DMA failed to stop in 10 ms AR_CR=0x00000024 AR_DIAG_SW=0x42000020 DMADBG_7=0x00026040

Mostanság csak egy HP mini5101 lóg a wifin. A netbook Broadcom 5343 chipset-tel van szerelve.
Ha megszakítom a kapcsolatot, majd újra csatlakozok akkor egy darabig minden rendben, majd később újra jelentkezik a hiba.

OpenWrt | vargalex v1.01 (trunk, r27699) |
Load: 0.13 0.05 0.05

Ez a jelenség már a korábbi fw-nél is jelentkezett.

(#24744) vargalex válasza Speeedfire (#24742) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Megnéztem, de sajna csak pendrive-val tudtam tesztelni. Az pedig, mint tudjuk cache hiányában nem igazán szereti a párhuzamos hozzáférést. Így annyit tudtam összevetni, hogy hogy viselkedik az 1.1-es build (3.2.9-es kernel) és az 1.02.1-es build (2.6.39-es kernel). Azt kell, hogy mondjam, hogy mindkettőnél ugrált a sebesség (400 KB/s-1,4 MB/s) és a load is felment mindkettő esetében 4 körülire. De ezt én a pendrive számlájára írom. Persze mindkét esetben az általam adott alap transmission configgal.

Alex

(#24745) vargalex válasza vargalex (#24744) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nos, ilyen a letöltés eredménye:

Sajnos passzív vagyok, mert céges router mögött ülök.

Alex

(#24746) hudyfiu válasza vargalex (#24724) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Köszi!
Így már jó lett.
Amúgy wanként van sztem mert a főoldalon is a wan státusznál van a 3g kapcsolat adatai + a zone-nál össze van kapcsolva.
Gondolom ennyi kell.

(#24747) Speeedfire válasza vargalex (#24744) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát, akkor nem tudom mire vélni.
Nem lehet, hogy az inotify miatt van? :U
Vagy mi miatt képzelhető ez el? Ugye az inotify debuggolja a fájl rendszert.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24748) vargalex válasza Speeedfire (#24747) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az Inotify mindkét verzióban be van kapcsolva.

Alex

(#24749) chros válasza vargalex (#24745) üzenetére


chros
őstag

Alex, koszi a tesztet. Ez most akkor pendrive-al ment?
Es Te ugye nem a 1043nd-vel probalod ilyenkor?

(#24750) vargalex válasza chros (#24749) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Igen, pendrive-ra ment és de, természetesen 1043ND-vel, máshogy nem is lenne értelme.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.