Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Relo válasza trance89 (#2097) üzenetére


Relo
tag

Nagy-nagy köszönet!!! :R

A linked segítségével sikerült életre kelteni újra a routert.
Annyi lenne még a kérdésem, hogy ezzel a módszerrel visszarakható gyári firmware is, vagy csak vágott gyári firmware rakható fel rá ezzel a módszerrel is?

(#2096) Doky1988

Igen, van.

(#2102) trance89 válasza Relo (#2101) üzenetére


trance89
őstag

bármilyen firm visszarakható vele ami nem boot-os
a gyári nem boot-os fw-ek is

(#2103) gyula38


gyula38
tag

Szia mkinek! A következő a problémám. Adott egy Digi 100/50-es net ill. egy TL-WR841ND típusú router, ami ugye elvileg 300 Megás, ennek ellenére a sebességet wifin 40/50-re csökkenti. UTP-n keresztül megvan a sebesség, 75/50 körül. Az érdekes az, hogy a Digi sebességnövelő akciója előtt a 40/20-as net simán működött, nem lassított semmit... Létezik, hogy ez az emelt sávszélességű net sok ennek a routernek? Sajna, a csatornák eléggé telítve vannak a közelben, dehát ez eddig is így volt. Lehet valamit bűvészkedni a router beállításai között? :F

(#2104) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. Következő gondom van. Itthon UPC-s 60-as kábel netem van egy Cisco EPC 3925 wifis routerrel. Hatótáv növelés céljából összekötöttem egy TP-Link1043 V1-es routerrel, a Cisco egyik LAN kimenetét a TP-LINK WAN bemenetével. Előtte persze a TP-LINK-nek más IP.-t adtam, valamint más SSID-t és jelszót. (Firmware-t is frissítettem, újabb gyárira..) Tehát most két különböző hálózat látható itthon. Működik is rendesen, csak az a gond, hogy a Cisco hozza wifin az 50 megát, de ha át kapcsolódok a TP-LINK-re, az viszont csak max 40-et. Mitől lehet ez? Vagy esetleg van-e valakinek valami jobb ötlete a hatótáv megnövelésére úgy, hogy a sávszélesség ne csökkenjen le....
Esetleg, ha rá lenne téve egy másik, pl. Gargoyle firmware, az javíthatna a helyzeten?
A másik dolog pedig, hogy rendszeresen "ledob" a wifről, ilyenkor a sys led nem villog és csak egy újraindítás oldja meg a problémát....

(#2105) Claude Leon válasza Dot (#2100) üzenetére


Claude Leon
senior tag

openwrt-n egy ideig nem lesz még hardveres nat, valami tűzfalügyletből kifolyólag.

(#2106) Dot válasza Claude Leon (#2105) üzenetére


Dot
őstag

Akkor még marad az alap fw. Igyekszem figyelni a changelogot.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2107) Claude Leon válasza Dot (#2106) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ugyan más típusra, de vargalex mester lemérte a különbséget, itt a végén levont konklúzió a lényeg, hogy a hw. nat sem mindenható.

Az persze igaz, hogy ha szervernek használod, a hw natot nem fogják úgy vissza a cpu zabálóbb szerverfunkciók, kérdés már csak annyi marad, hogy a gyáriba épített funkciók erős korlátoltsága mire lesz elég, pl. webszervert biztosan csak openwrt-n fogsz beüzemelni.

(#2108) Dot válasza Claude Leon (#2107) üzenetére


Dot
őstag

Nekem kell a hw nat támogatás, mert azért vettem.
ddwrt-ben sem megoldott, esetleg létezik más?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2109) krealon válasza Dot (#2108) üzenetére


krealon
veterán

Mivel a gyartok nem adjak ki a Hw nat megvalositasi modjat a GPL forraskodban, es csak a netfilter alrendszer forraskodjaba melyen beleasva lehetne megvalositani, senki sem vallalkkozik ra, hogy megirja.

(#2110) Dot válasza krealon (#2109) üzenetére


Dot
őstag

Ahh, köszönöm! :R
Szemét gyártók! :D
Elég lesz akkor az ftp szerver, meg a nas. Ezeket tudja az alap fw. Csak ne legyen bugos, hogy ledobálja a netet, mint melóhelyen egy V1-es öccse.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2111) trance89 válasza gyula38 (#2103) üzenetére


trance89
őstag

100-as netre már kevés a 841

(#2112) gyula38 válasza trance89 (#2111) üzenetére


gyula38
tag

100-as netre kevés? Akkor mi az a 300 Mbps?? :W Néha kiadja azt a 80 megás sávszélességet, akkor 80/50-el elmegy. Nekem azért az is bőven elég lenne, ha tartósan tudná ezt a router. A feltöltési sebesség az 90%-ban rendben van, szinte mindig 50 mega körül nyomja, a letöltési viszont néha katasztrófális, 30-40 mega körül van. Azon agyalok, a Digi is kavar valamit, szerintem még nem állt be a rendszerük a megemelt sebességekre. Lehet, várni kellene még pár napot... :) De azért ettől a routertől többet várok.

(#2113) krealon válasza gyula38 (#2112) üzenetére


krealon
veterán

"Akkor mi az a 300 Mbps??"

A tudatlanokat felrevezeto meroszam.
A 300 Mbit/s az az ezzel a router-rel elerheto legnagyobb WiFi kapcsolati sebesseg.
A 300 Mbit/s WiFi kapcsolaton 100-120 Mbit/s (hasznos) adatatvitel erheto el optimalis esetben.

(#2114) cigam


cigam
félisten

Az Access control-ban beállítottam pár reklámszerver tíltást. A reklámok el is tüntek, cserébe az oldalak betöltése nagyon lassú. 20-40 másodperc!
Ez normális, vagy valami beállítás kérdése?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2115) trance89 válasza gyula38 (#2112) üzenetére


trance89
őstag

ott a lényeg krealon postjában
100-as netre minimum egy 1043nd vagy wdr3600 kell
a 841 egy olcsó de amúgy megbízható otthoni router ami max 60-80mbit-es sávszélig látja el a feladatát, e fölött már hülyeség egy ilyen eszközt használni, akkor inkább maradhatnál kisebb csomagon is ha nem igényled a teljes sávszélt amire előfizetsz...

(#2116) cigam


cigam
félisten

Az Access control-ban beállítottam pár reklámszerver tíltást. A reklámok el is tüntek, cserébe az oldalak betöltése nagyon lassú. 20-40 másodperc!
Ez normális, vagy valami beállítás kérdése?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2117) Dot válasza cigam (#2116) üzenetére


Dot
őstag

A kérdésedre nem tudom a választ, de ha a böngészőből kell eltávolítani a reklámokat ezt javaslom: https://adblockplus.org/hu/

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2118) Zola007


Zola007
veterán

Adott egy TL-WR841N router és egy MSI FM2-A75MA-E35 alaplap Realtek GbLAN RTL8111E vezérlővel.

Eddig 40/20-as DIGI netem vlt, most emelték elméletileg 100/50-re, másoknak megy is a dolog, nekem viszont valamiért csak 40/40 kábelen

Flash, böngésző, tűzfal legfrissebb, de próbáltam már kikapcsolva is
Routeren keresztül (nem wifin!) és direktbe kötve is ennyi
Mi lehet a gond?

Láttam hogy más is írta, hogy nem bírja a 100-as netet, de azért 70-80-at illene neki :F

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2119) vonyarc


vonyarc
tag

Sziasztok!
Van egy kb. 4 éves TP-LINK TL-WR941ND routerem, és még sose tettem rá új firmwaret. Ez van most fennt:
Firmware Version:
3.11.2 Build 100323 Rel.33809n
Hardware Version:
WR941N v2/v3 00000000
Érdemes frissíteni, ha a wi-fi rész állandóan szakadozik?
Ha igen, tudnátok egy linket adni, hogy pontosan honnan töltsem le?
Előre is köszönöm.

(#2120) trance89 válasza Zola007 (#2118) üzenetére


trance89
őstag

fent a legfrisebb lan driver?

(#2119) vonyarc
http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR941ND#down

(#2121) trance89 válasza Dot (#2117) üzenetére


trance89
őstag

(#2122) vonyarc válasza trance89 (#2120) üzenetére


vonyarc
tag

sajnos az oldal nem található

(#2123) vonyarc válasza trance89 (#2121) üzenetére


vonyarc
tag

most szivatsz?

(#2124) trance89 válasza vonyarc (#2123) üzenetére


trance89
őstag

??
belinkeltem a hivatalos oldalukat ami mellesleg tökéletesen betöltődik

(#2125) vonyarc válasza trance89 (#2124) üzenetére


vonyarc
tag

bocs, nálam nem jön be

(#2126) Dot válasza trance89 (#2121) üzenetére


Dot
őstag

"AdBlock requires Chrome or Safari on your desktop." Böngésző függő.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2127) trance89 válasza Dot (#2126) üzenetére


trance89
őstag

és az adblock plus mi? a chrome-on kívül úgyis mind szemét...

(#2128) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Van egy TP-LINK routerem. Az a gondom, hogy wifin keresztül a telefonon egyes videók és fényképek nem jönnek be. Például nem megy a facebook sem. más oldalak, ahol nincs fénykép vagy videó normálisan bejönnek. Ezt kb. egy hete csinálja, előtte minden oldal ment rendesen. Mi lehet a baj?

(#2129) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Tp-link tl-wr740n routeren milyen értékeket lehet beírni a DHCP DNS-hez.
Alapból a 0.0.0.0 , 0.0.0.0 volt beírva, de egyes oldalak nem jöttek be.(youtube, facebook)
Most a 8.8.8.8 , 8.8.4.4 van beírva, bejön minden oldal, csak így sokkal lassabb a net.

(#2130) Gézengúz válasza adamcsik (#2129) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ki a netszolgáltatód?

Ha T....

akkor próbáld ezeket...

84.2.46.1 , 84.2.44.1

(#2131) adamcsik válasza Gézengúz (#2130) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Rusy-net.

(#2132) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Kipróbáltam, de nem jók.

(#2133) Zola007 válasza trance89 (#2120) üzenetére


Zola007
veterán

szia
minden a legfrissebb
kábel cat5.e

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2134) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Van kép TP-LINK TL-WR740n routerem kábellel összekötve.
Az egyiken sokkal gyorsabb a net wifivel, mint a másikon. Lehet ezen állítani valahogy?

(#2135) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

egy gyors kérdés...

most vettem bnőnek egy tl-wr720n routert, ami wifin "csak" 20/20-at ad le az 50/30-bol...

van valami egyéb beállítás, ami megnöveli a sebességet, vagy ez ennyit tud?

vagy esetleg az atheros ar5b97 a bűnös?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2136) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok...

Akinek van WR1043ND V1-es megmondaná nekem mekkora kb a maximális letöltési sávszéle WAN porton keresztül....
200-as Digihez kellene :U
Arra lennék kíváncsi bírni fogja-e majd?

Köszönöm... :R

[ Szerkesztve ]

(#2137) kali válasza Cobrusz (#2136) üzenetére


kali
legenda

szia,

a v1 kevés a 200-as net alá.
120-as netig javasolt, gyári firmware alatt attól kicsivel többet tud - ~130 megabit/sec -, illetve moddolt firmware alatt kicsiholható belőle még némi többlet, de azzal sem okés 200-as net alá, lásd például openwrt; link

[ Szerkesztve ]

(#2138) kali válasza kali (#2137) üzenetére


kali
legenda

hopp, annyiban javítanám magam, hogy pppoe esetén - a digi olyan netet ad - valamivel kevesebb lesz gyári firmware alatt, mint a korábban írt érték, mert azz dinamikusra írtam.
200-as nethez tl-wr1043nd v2 kell, vagy tl-wdr3600 és attól felfelé, ezek jelentősen többet tudnak, az 500-as csomag is bőven okés, de még a gigás netet is karcolják.

[ Szerkesztve ]

(#2139) Cobrusz válasza kali (#2137) üzenetére


Cobrusz
senior tag

:R

(#2140) cigam válasza darál0w (#2135) üzenetére


cigam
félisten

Milyen beállításokkal megy a wifi?
A kapcsolatod minősége(sebessége mekkora?)

Pl. a fenti képen is látszik, hogy "csak" 18Mbps sebességgel kapcsolódok a routerre. Hiába g-s, ha a kapcsolat minősége miatt (kis térerő, sok zavaró jel)csak jóval kissebb sebességre kapcsolva éri el a routert.
A wifi kapcsolat sebessége skálázódik g-s router estében 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54Mbps, n-es esetén 7.2, 14.4, 21.7, 28.9, 43.3, 57.8, 65, 72.2Mbps lehet a kapcsolat sebessége. (40MHz sávszélesség esetén 15, 30, 45, 60, 90, 120, 135, 150)

Nézd meg hogy a környékeden van-e kevésbé zavart csatorna pl. WirelessNetView a routeren 20, vagy 40MHz sávszélesség van beállítva. (Ha sok a zavar/wifi hálózat), érdemes 20MHz-re korlátozni, így csak 1 csatornát használ.
20/20 eredménye lehet vmi tűzfal/sávszélességlimiter hatása is. Ami akár a gépen fut, akár a routeren van belőve.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2141) #18193920


#18193920
törölt tag

Próbáltam már keresgélni, de nem találtam eddig megoldást a problémámra.
TL-WR841ND routerem van, kb 2 hónapja kezdte el a bohóckodást.
Van net minden bejön, a sebesség a speedtest szerint jó.
De a facebook és egy-két oldal nem jön be.De csak időközönként teszi ezt, ha belépek az admin felületre és reebootolom, egy pár napig ismét minden rendben van.
Rányomok a fecebookr5a, gondolkodik majd kiírja, hogy az oldal nem tölthető be, rányomok a youtubra bejön és minden más.
Olyan mintha megtelne valamilyen cache és nem tudná kiüríteni.
Frissítettem a firmware-t, talán nem olyan sűrűn csinálja mint addig.
Most kb 2-3 naponta jelentkezik.
Találkozott már valaki hasonlóval?

(#2142) cigam válasza #18193920 (#2141) üzenetére


cigam
félisten

fw. frissítve?
Próáld ki másik DNS-el: 199.85.126.10, 199.85.127.10

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2143) #18193920 válasza cigam (#2142) üzenetére


#18193920
törölt tag

Firmware a legfrissebb ami elérhető.
Az a legbosszantóbb, hogy teljesen random dobálja.Van, hogy 4-5 napig megy gyorsan minden gond nélkül, elkezdek örülni, hogy megszűnt a probléma.
A youtube vagy a gmail rendben van, a facebook vagy a gyerek játékai (pl Lady Popular) nem megjeleníthető.

A Preferált DNS szerver-hez írjam be azt amit írtál a 192.168.1.1 címre belépve?

Vagy esetleg ez megoldás lehet?
[link]
vagy ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2144) cigam válasza #18193920 (#2143) üzenetére


cigam
félisten

A routeren állítsd át ne a gépen. Így minden rácsatlakoztatott eszközön megtörténik a csere, nem kell 1esével állítgatni. Mind1k cím jó, csak van amelyik a norton, van amelyik a google dns-e.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2145) #18193920 válasza cigam (#2144) üzenetére


#18193920
törölt tag

Köszönöm megpróbálom.

(#2146) Marrone5


Marrone5
csendes tag

Valaki adna ötletet, hogy mit állítsak be ahhoz, hogy telefonról rátudjak csatlakozni a wifire. Laptopról sima a dolog de telefonról nem csatlakozik rá. Köszi

(#2147) Marrone5 válasza Marrone5 (#2146) üzenetére


Marrone5
csendes tag

közbe sikerült. b/g módba kell állítani.

(#2148) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Fórumon rákerestem a WR940N-es routeremre, de úgy veszem ki a kevés találalt alapján, hogy nem egy népszerű router ez. Talán ilyen rengeteg féle kiadás volna ezekből a TP-link router-ből?

Mindegy is, nem ez érdekel elsősorban.
A fentebb említett routerem szeret csinálgatni olyat, hogy gondol egyet és nem ad internetet semmi rácsatlakozott eszközre sem. Ezt kb 1-2 hetente csinálja, szóval nem minden napos, de azért csak idegesítő.

Közvetlenül egy asztali gép van rácsatlakoztatva és ezen kívül Wi-Fi kapcsolattal kettő okosteló, kettő laptop és egy táblagép. Ezek persze egyszerre nem szoktak használva lenni. Általában az asztali gép a legritkábban, meg a két laptop sem sűrűn megy.

Bármi ötletet szívesen meghallgatok, beleértve beállítást, egyedi mókolást, végső esetben pedig másik router ajánlatot is.

Köszönöm!

(#2149) fery02 válasza fery02 (#2148) üzenetére


fery02
addikt

Még annyival egészíteném ki a történetet, hogy amikor rosszalkodik, olyankor úgy szoktam ismét helyrevágni a netet, hogy kihúzom egyszerre a modemet és a routert a konnektorból, fél percet várok, majd egyszerre visszadugom őket.

(#2150) cigam válasza fery02 (#2149) üzenetére


cigam
félisten

Külön kell, így behatárolhatod, hogy a router adja fel, vagy a modem.
Milyen modem? kábeltv, vagy adsl?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.