Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) taki01 válasza krealon (#2050) üzenetére


taki01
őstag

És ha a 8970b-nek firmware-t vagy egy open wrt teszek rá akkor se működhet?

[ Szerkesztve ]

(#2052) krealon válasza taki01 (#2051) üzenetére


krealon
veterán

Ha neked volnek, akkor eloszor a videon latott egyszeru modszerrel probalnam ki a modvaltast.
A B-s firmware folrakasa kockazatos, az OpenWRT-ben pedig valoszinuleg nincs hasznalatban a modem resz.

Most fizeted meg a tanulopenzt azzal, hogy nem a szolgaltato altal biztositott modemet hasznalod. :(

(#2053) Bélák válasza taki01 (#2049) üzenetére


Bélák
csendes tag

Tényleg sehogy, másik software telepítésével még a garit is elveszeted. Nem tudom mikor vetted, de pár napos vásárlás esetén még lehetőség van visszavinni/küldeni a kereskedőhöz, és kicserélteted TD-W8970B annex B-sre. Ha nincs, akkor bármilyen modelre, ami TD-vel kezdődik és a nevében a végén van "B".

(#2054) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Van egy régi TL-WR542G routerem,firmware szeretnék frissíteni rajta de nem megy.
Addig ok hogy belépek a routerba majd a Firmware-be de nincs ott a "browse" gomb amivel kikereshetném a letöltött fájlt. helyette van ez:
[link]
mit csináljak?

(#2055) Gézengúz válasza pruzsi (#2054) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem valami blokkolja a gomb megjelenését...adblock-flashblock?

Vagy megprobalhatod másik böngészőből is...

(#2056) pruzsi válasza Gézengúz (#2055) üzenetére


pruzsi
őstag

Közbe sikerült a tftpd32 féle módon,nem blokkolta semmi csak olyan régi volt hogy ebbe a verzióba még nem volt ilyen lehetőség most hogy új van rajta megjelent a browse gomb. De sajnos a 2008-as a legújabb hozzá.
Létezik olyan hogy a wifi hatósugarát megnövelem megerősítem a jelet esetleg?

(#2057) Gézengúz válasza pruzsi (#2056) üzenetére


Gézengúz
addikt

Igen, veszel mellé még egy routert összekötöd őket és elhelyezed ott ahol már problémás a térerő...

(#2058) csaba02120


csaba02120
csendes tag

Szasztok!

Adott egy TP LINK wr340gd v1.3, a villám átment szegényen, kevésbé szerencsésen de éppen túlélte a wan és az 1-es lan port szált el.

Azt akarom elérni hogy mondjuk a lan2-es port legyen a wan port.Open WRT kamikazen gondokozok vagy esetleg a gyári firmware-ben nem e lehetne átírni valamilyen módon a wan port helyét.
A kamikaze-el az gond hogy nem tudom hogy tudom meg milyen platform a router, továbbá hogy melyik verzió lehet a legbiztosabb ami fut rajta.

Valaki tud esetleg valami érdemlegeset mondani?

(#2059) trance89 válasza csaba02120 (#2058) üzenetére


trance89
őstag

nincs rá openwrt

(#2060) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok!
Nem nagyon vagyok képben a routerekkel, ezért segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy TP-LINK TL-WR841ND routert és belőttem, működik is. Összekötöttem kábellel egy TP-LINK TL WR 741 ND-vel, viszont itt már nincs net. Mit kellene beállítanom, hogy legyen net?

(#2061) Claude Leon válasza N.Szil (#2060) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az attól függ, pontosan mit is szeretnél.
Ha egy hálózatot, akkor LAN-LAN, de előtte az ip címét átálliod, hogy ne ütközzön, dhcp-t lelövöd, amelyiken nincs bejövő forgalom.
Ha külön hálózatot, WAN-LAN, ebben az esetben külön tartományokat kell állítani, itt a bejövő felől nem látsz bele a belsőbe.

(#2062) N.Szil válasza Claude Leon (#2061) üzenetére


N.Szil
tag

LAN-LAN jó lenne, mert két szobán keresztül (vályogfal) már nincs jelerősség. A TP-LINK TL-WR841ND routeren kell át állítanom az ip címét? A TP-LINK TL WR 741 ND-nél nem kell semmit állítani?

(#2063) trance89 válasza N.Szil (#2062) üzenetére


trance89
őstag

a 741-en a következőket állítsd be:
IP cím: 192.168.1.1
DHCP IP tartomány: 192.168.1.10 - 192.168.1.254

a 841-en pedig ezeket:
IP cím: 192.168.1.2
DHCP szerver: kikapcs
a 741-ből jövő kábelt pedig a 841 valamelyik LAN portjába dugd, a WAN üres marad

ezek után lesz egy routered (741) és egy AP-d (841), mindkettőre tudsz beállítani külön wifi hálózatot

(#2064) N.Szil


N.Szil
tag

Claude Leon és trance89 :R
Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#2065) Claude Leon válasza N.Szil (#2064) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Trance volt, én csak a ködöt gerjesztettem :)

[ Szerkesztve ]

(#2066) Boha válasza Claude Leon (#2047) üzenetére


Boha
aktív tag

Eddig működött a tápegység csere, lassan 3.napja megint szakad a net. 24 órában 1 szer megszakad vagy lefagy és elérhetetlen a router, csak az segít ha kihúzom és újra bedugom a hálózatba.
Valami vpn ip sechibára hivatkozik a syslog.

OBORZIL

(#2067) ilge81


ilge81
csendes tag

Olyan problémám lenne hogy a routerről wifin keresztül folyamatosan lekapcsolódnak a laptopok, mi lehet a baj?

(#2068) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.
Összedugtam a kábeleket.
nyomtatót az usb-be.
rj-45 öst a routerbe meg a print serverbe és nem látja a nyomtatót.
Mitől lehet ez?
köszönettel.

(#2069) kekedi válasza thaler2 (#134) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia!

Korábban írtad a tplink routert hogy frissítetted és meghalt.
Nekem is ugyan az van.
Na most én pont ugyan így jártam.
Kétszer próbáltam aztán utána teljesen halott.
A ledek folyamatosan világítanak ( a power a wan ás mind a 4 lan is)

próbáltam mindenféle módon resetelni de semmi.

Neked anno sikerült megoldani? tudom régen volt, de egy próbát megér. :)

Köszi előre is a válaszod!

üdv:
András

(#2070) Novics


Novics
senior tag

Ahojj!

Egy ismerősöméknél szeretnék összehozni egy ZTE mf820 4G modemet és egy tl-mr3220 routert. Amikor váltottak, akkor azt mondták nekik, hogy majd jön firmware, és menni fog a cucc. Most kint voltam náluk, és nagypofával frissítettem, de most sem megy. :O És amillyen hülye voltam nem készítettem backupot, így most a korábbi beállítások elvesztek, pedig azzal valahogyan megoldották, hogy a stick a számítógépbe volt bedugva, és a router onnét szedte a netet, amit aztán wifin megosztott.

Tudtok esetleg valami "főzött romot", vagy ötlet, hogy hogyan lehet beállítani a routert, hogy a szgéptől szedje a netet?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#2071) krealon válasza Novics (#2070) üzenetére


krealon
veterán

"valahogyan megoldották, hogy a stick a számítógépbe volt bedugva, és a router onnét szedte a netet, amit aztán wifin megosztott."

Ha szernencsed van, akkor semmi kulonleges teendod sincs.
Mobilinternet stick csatlakoztatva a szamitogepbe.
Mobilinternet megosztasa a LAN (Helyi kapcsolat?) fele.
A szamitogep LAN es a router WAN csatlakozoja koze egy UTP kabel.
Kesz.

Ha igy megsem mukodik, akkor a router LAN IP-jet at kell allitani masik alhaloba.
PL LAN IP: 192.168.0.1 --> 192.168.1.1
vagy LAN IP 192.168.1.1 --> 192.168.2.1 stb

(#2072) Novics válasza krealon (#2071) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi a választ, de sajna nem megy. :(
A hálózat él, a gépek pingelik egymást, de net az nincsen. :O
A korábbi - amikor még ment a net megosztás - ip címeket adtam a routernek és a megosztó gépnek, kábelek nem lettet átdugdosva, a laposon semmi nem lett piszkálva. Valami router beállítás lesz a bűnös, de nem tudom melyek. :W

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#2073) Claude Leon válasza Novics (#2072) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Előfordulhat, hogy firmcserével mégis funkciójába helyezhető a dolog.

Az már más kérdés, hogy ez nem a gyári firmmel fog menni, de az a nem gyári több ruhában is beszerzhető, van belőle fidres-fodros, és van egyszerű, kartoruhás változat, igaz, hogy v2-höz még csak trunk, de nemsokára az is elnyeri állandóbb formáját.

(#2074) krealon válasza Claude Leon (#2073) üzenetére


krealon
veterán

Kezdoknek a Gargoyle firmware az egyszeru es biztonsagos modszer.

3G megosztashoz pedig az Of Modems and Men lehet jarhato ut.

(#2075) Claude Leon válasza krealon (#2074) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az az Offmodems szimpatikus :)

(#2076) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Bocs, lehet hogy itt egy kicsit off a kérdés, de hátha van, aki a routere mellé tp-link sticket is használ.

Vettem tegnap egy TL-WN821N-es recievert (V3), és azt vettem észre, hogy használat közben melegszik. Nem csak langyos, hanem megfogom, és konkrétan meleg. Fogni tudom, nem forró, de határozottan meleg. Túl nagy terhelésnek nem volt kitéve, netezés volt csak.

Ez normális?

(#2077) gban válasza DeFranco (#2076) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is van ilyenem, igen, melegszik.

Postázást nem vállalok.

(#2078) krealon válasza DeFranco (#2076) üzenetére


krealon
veterán

Az en TL-WN821N v2-m
- a gep elejebe dugva (jol szellozo helyen)
- 23 fokos szobaban,
- minimalis terheles mellett
langyos (kb 35 fokos).

Magasabb homersekletu helyen, esetleg rosszul szellozo helyen, sokkal melegebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2079) DeFranco


DeFranco
nagyúr

@gban @krealon: köszi szépen a visszajelzéseket, meg a referenciaértéket, rá is mérek, ha hazamegyek, hogy nálam konkrétan hány fokos. Örülök, hogy nincs ok aggodalomra.

(#2080) mazza


mazza
tag

Üdv!

Nemrég tették közzé TL-WR740N_V4_140520 firmware-t, eddig is innen szedtem le az előzőeket, de nem tudja valaki mit jelent a megjegyzésekben az 'UN'?
Nyugodtan telepíthetem ezt is, ahogyan a többit korábban?

[ Szerkesztve ]

(#2081) Novics válasza Claude Leon (#2073) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi mindenkinek! :R
Most azt mondták, hogy hagyjam a francba, majd megkérdik azt a srácot, aki előzőleg összehozta ezt a megosztásos dolgot, csak ő meg nem nagyon ér rá. De nekik meg annyira nem sürgős igazából.
Kíváncsi leszek a megoldásra.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#2082) DeFranco válasza krealon (#2078) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lemértem egy rácelluxozott maghőmérővel, kb. 20 perc teljes terhelés után 45-46 fokos volt, utána idle 40 fokos.

(#2083) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!
Van egy TL-WR340GD típusú routerem. Egy ideje azzal szórakozik, hogy a wifi-n csatlakozott laptopom kiírja, hogy a kapcsolat korlátozott és nincs net rajta. Csak az a furcsa, hogy van még két laptop meg 2 telefon a házban, amik wifi-n kapcsolódnak hozzá, de azokkal nincs ilyen gond. Ha szétcsatlakozom és kb. 5-10 perc múlva újra csatlakozok, akkor minden jó egy darabig. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? A laptopon win 8 van, hátha valami ezzel függ össze.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2084) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali! van egy TL-WR740N-em és nem tudom itthon működésre bírni... ezt úgy értem hogy máshol eddig kiválóan szuperált csak bekötöttem want és minden oké volt most itthon régi router helyére beraktam wan-t bekötöttem és semmi magától, oké nem gáz ott a quick settings ott beállítottam mindent ahogy előzőben volt, és reboot után nem működik ugyan úgy ... van ennek valami trükkje? ja igen ha számít: ver: 4.27

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#2085) sziszo


sziszo
csendes tag

Sziasztok,

van egy WR841N routerem és egy WA730RE range extender-em. Azt szeretném kérdezni, hogy van lehetőség így még 1 vagy több range extender beiktatására? A router az egyik szinten van, az extender a másikon, de sajnos a betonfödém miatt gyengén veszi a jelet és gyengén is továbbítja az emeleten. Több helyre is próbáltam rakni, de nem az igazi sehogy sem. Működik, de csak 3-as jelszint a legmagasabb, amit lehet venni vele az emeleten és nagyon szakadozik is. Arra gondoltam, raknék be még egy extendert az emeletre, a WA-t közvetlenül a router fölé tenném az emeleten és valahová az emelet közepére egy másik extendert. Ez minek a jelét fogja erősíteni? A router jelét vagy az extender jelét? Van tapasztalatotok a konnektorba dughatós újfajta jeltovábbítókról, jók azok?
Köszi előre is a válaszokat!

(#2086) trance89 válasza sziszo (#2085) üzenetére


trance89
őstag

az összes ilyen gyári repeater szemétbe való, nem hardverileg hanem főleg szoftverileg egy rakás szar az összes
a legjobb megoldás egy olcsó WR740N/741N/841N router akár használtan fillérekért + rá gargoyle firmware, abban pedig pár kattintás a wireless repeater mód beüzemelése
ilyen eszközből pedig annyit raksz szét a lakásban amennyi csak jól esik ugyanis mind kliensként csatlakozik (ez az ajánlott mód) a fő routerre és ez utóbbi is osztja az ip-t, pont ezért a helyes megfogalmazás: wireless repeater bridge
annyi az egyetlen hátrány hogy ahány repeater annyi külön ssid-d lesz, wds-el megoldható hogy csak egyetlen ssid maradjon de az úgy szar ahogy van (gyakran a távolabbi eszközhöz csatlakozik)
ennyire bonyolult a beállítása: [link]
+ még a repeater-t enabled-re és ezután az "ssid to broadcast" sorba beírod mi legyen a repeater ssid-je

szerk.:
kb itt is a megoldás:
a WA730RE-re nincs hivatalos gargoyle kiadás de ugyanaz a hardver mint a TL-WA701N v1, szóval mehet rá az, itt írta a gyerek hogy nála tökéletesen megy: [link]
ez a verzió kell neked: gargoyle_1.6.1-ar71xx-generic-tl-wa701n-v1-squashfs-factory.bin
ha nem jönne be bármikor visszarakható a gyári fw

[ Szerkesztve ]

(#2087) trance89 válasza trance89 (#2086) üzenetére


trance89
őstag

ja a hw verziónak ehhez TP-Link TL-WA730RE v1-nek kell lennie:
itt is egy megerősítés: [link]
szóval a v2-re pedig mehet a 740n v4 fw, így már biztosan megoldható
ha kell segítség keress pm-ben

[ Szerkesztve ]

(#2088) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Hátha tudtok segíteni...adott egy tl-wr543g v2-es cucc. Nem megy fel rá a firmware, azt írja, hogy nem kompatibilis, vagy a méret nem megfelelő...pedig de.

 Apple

(#2089) krealon válasza kraftwerkfan (#2088) üzenetére


krealon
veterán

A keszulekhazon levo matrica alapjan v2?
http://www.tp-link.com/en/Article/?id=46

(#2090) kraftwerkfan válasza krealon (#2089) üzenetére


kraftwerkfan
tag

Igen.

 Apple

(#2091) Relo


Relo
tag

Sziasztok

wr740n router-en ha szeretném lecserélni az "OpenWrt Attitude Adjustment 12.09-beta / LuCI Trunk (trunk+svn9220)" firmware-t Gargoyle firmware-re akkor Gargoyleből a factory-t vagy a sysupgrade-t kell leszednem?

(#2092) Claude Leon válasza Relo (#2091) üzenetére


Claude Leon
senior tag

sysupgrade. factory a gyárihoz kell.
o-wrt u-a, csak a körítés kicsit más.

(#2093) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Van egy TL-WR741ND WiFi-s router-em. A problémám, hogy az egyébként is lassú 20Mbit-es adsl-ből csak 9-10Mbit érhető el WiFi-n keresztül. Kábelal jön teljes sávszélességgel. Eddig minden rendben volt, csak csinálnom kellett egy resetet. Még mikor először beüzemeltem akkor is ugyan ez volt a problémám, csak elfelejtettem a megoldást. :W Quick Setup volt egyébként IP-ről. Van valakinek ötlete?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#2094) Doky1988


Doky1988
senior tag

Hali!
TP-Link TL-WR740Nes routerre fellehet varazsolni az openwrt-t Lucival ?

DokY | www.zsolti.hu

(#2095) Relo


Relo
tag

Sziasztok

Egy TP-Link TL-WR 740n v4.23 router-el lenne
gondom.
Először feltettem ezt a firmware-t: "openwrt-
ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-
factory.bin"
Eddig nem is volt gond, csak gondoltam mivel ez
beta változat upgradelem egy rc2-es változatra:
"openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-jffs2-
sysupgrade.bin2"
Sajnos azonban nem figyeltem arra, hogy ez
jffs2 változat (szerintem legalábbis ez a gond),
így most nem működik a router.

Lan-on rácsatlakozva sem ismeri fel a gép, villog
egy darabik a sys led, majd kb 10mp után
fojamatosan világít.
A qss gombot megnyomva gyorsabban villog a
sys led, ilyenkor Putty segítségével telnet
kapcsolattal be tudok lépni, de ssh kapcsolatot
nem tudok létrehozni vele, hogy firmware-t
frissítsek.
Ilyenkor egy "Putty Fatal Error" ablakban a
következő hibaüzenetete adja: "Network Error:
Connection refused".

Telneten megpróbáltam beállítani a jelszót az
alábbi lépésekben:
mount-root
firstboot
passwd

Azonban az új jelszó megadásánál hibaüzenetet
kapok:

root@(none):/# mount_root
Unlocking rootfs ...
root@(none):/# firstboot
firstboot has already been run
jffs2 partition is mounted, only resetting files
MTD partition not found.
root@(none):/# passwd
Changing password for root
New password:
Retype password:
passwd: can't create '/etc/shadow+': No space
left on device
passwd: can't update password file /etc/shadow

Már 2. napja túrom a netet megoldás után, hogy
hogyan tudnám újra életre kelteni a routert, de
mostanra már teljesen tanácstalan lettem.
Nagyon megköszönném, ha valaki tudna
segíteni!

(#2096) Doky1988 válasza Relo (#2095) üzenetére


Doky1988
senior tag

openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin

Ebbe van alapbol luci?? Mert nekem is van egy ilyen routerem es szeretnem rarakni az openwrtt lucival.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#2097) trance89 válasza Relo (#2095) üzenetére


trance89
őstag

ez alapján meg tudod csinálni: [link]
röviden: létrehozol a pc-n egy ftp szervert és feltolod a routerre failsafe módban a firmet utána csak flasheled az adott parancssal
legközelebb pedig lehetőleg ne jffs2 verziót használj

(#2098) Dot


Dot
őstag

Hali!

Ma vettem egy 1043ND V2.1-es routert. Az lenne a kérdésem, hogy melyik 3rd party fw-t(ddwrt, tomato, stb) érdemes felrakni rá?
Igényeim:
-a bedugott 16GB-os pendrive lenne a tárhely
-helyi hálón NAS-ként üzemelne
-internet felé ftp és http(php) szervert kellene futtatni

Eddig Asus RT-N16 routerem volt, Tomato fw-vel, melyen ezek gond nélkül futottak.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#2099) krealon válasza Dot (#2098) üzenetére


krealon
veterán

Vasarlas elott kellett volna erdeklodni, mert a TL-WR1043ND v2-re nincs Tomato, maximum DD-WRT, viszont az Atheros platformra (TP-link) inkabb OpenWRT ajanlott. (Ha megis DD-WRT-t hasznalsz rajta, magadra vess.)

Out-of-the-box Poli27 firmware-e tartalmaz grafikus felhasznaloi feluletet (LuCI) es nehany kozkedvelt komponenest (transmission, FTP server (vsftpd), miniDLNA, Samba), valamint kepes a csatlakoztatott hattertarat felkonfiguralni (es formazni) nehany kattintassal a <router_IP_cime>:8081 cimen, Vargalex fejlesztese alapjan.
Olvasnivalo

[ Szerkesztve ]

(#2100) Dot válasza krealon (#2099) üzenetére


Dot
őstag

Mind1, webszerver nélkül is kibírom.
Amit még elfelejtettem, OpenWrt támogatja a router hardveres nat-olását? (vagy ez hülye kérdés)
Várható-e Tomato rá?

ohh az openwrt-nél a letöltések között csak v1-es van. Ez a routerem hw verzójára értendő, azaz nem próbáljam meg felrakni a 2.1-es emre?

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.