Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) mezis válasza Intruder2k5 (#2500) üzenetére


mezis
nagyúr

Először a gyárit raknám rá vissza, azzal működött, amíg működött. Remélem nem csal a Win7-em, amikor a file hossza megegyezik a lemez területtel (3932160 = 0x3C0000).

Gondolom a pirossal bekeretezett parancsokat a tpl-el leállított putty ablakban kellene kiadnom.
Sajnos egyetlen leütött karaktert sem ír vissza.

Erre sem alkalmas a firmware-ja ebben az állapotában ? Vagy megpróbáljam vakon beírni hátha csak a visszaírással van gond ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#2502) Intruder2k5 válasza mezis (#2501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Érdekes állapot, eddig ilyennel nem találkoztam! Bár az igazsághoz hozzá tartozik, hogy sok TP-LINK-el nem volt dolgom, 1043-mast élesztettem néhány alkalommal ismerősöknek csak...

Megpróbálhatod vakon, de kétlem, hogy csak a visszajelzéssel lenne gond, hiszen előtte működik rendesen, amíg meg nem állítod a boot-ot! Ez a módszer nem firmware-ből történik, hanem az u-boot rendszerbetöltőből, vagyis teljesen mindegy a rajta lévő fw állapota, vagy mondjuk, ha nincs is rajta fw!

Esetleg kérdezz rá vargalex fórumtársnál, Ő már százszámra élesztett TP-LINK-eket, hátha futott már bele ilyenbe!

[ Szerkesztve ]

(#2503) mezis válasza Intruder2k5 (#2502) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos előtte sem működik rendesen, folyton reseteli magát, talán végtelen ciklusban. Sokadik kísérletre sikerült elkapnom azt az 1 mp-esnek írt, valójában semeddig sem tartó állapotot a tpl beírásával.

Köszönöm a tanácsokat !

mezis

(#2504) agika31


agika31
újonc

SEGÍTSÉG KÉRÉSE!!! Adott egy sony z3 egy hónapos telefon és egy tplink router.
Ezzel a routerrel a telefon nem működik. Jel van de ha működik is a wifi nagyon lassú. Már csatornát állítottam, többször is. A bgn mixet is levettem bg-re. Már fogalmam sincs mi lehet a baj. Ha máshol wifizek tökéletes a telefon. Ötleteket várok. Köszi

(#2505) mckay válasza agika31 (#2504) üzenetére


mckay
aktív tag

és más eszközök, ha csatlakoznak erre a TP-Link routerre, mi történik?

(#2506) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy nem tudok böngészőben belépni a router kezelőfelületére?
Amúgy remekül megy, tulképp nem életbevágó, csak nagyon idegesítő.
Ugyanis épp jelszócserére gondoltam, és nem jön be a böngészőben semmi...
:Y

Ping megy.
Áram kihúz, bedug, aztán újra remekül üzemel.
De több géppel és több böngészővel is próbáltam: lap nem jeleníthető meg.
:O

Tudom, van rajta reset gomb. De nincs mentésem a beállításokról, és nem kevés van bekonfigolva...
:(((

Üdv és köszi minden tippet.

(#2507) mckay válasza mckay (#2506) üzenetére


mckay
aktív tag

Jah, még annyit hozzá, hogy a ping 1-20ms között váltakozó.
Holott madzaggal vagyok rajta.
Nem kéne ennek gyorsabbnak lennie?
Szerintem 1 vagy mégkevesebb ms lenne egészséges.

(#2508) agika31 válasza mckay (#2505) üzenetére


agika31
újonc

Más eszköz működik. Egy samsung telefonnal próbáltam azzal jó volt.

(#2509) mckay válasza agika31 (#2508) üzenetére


mckay
aktív tag

milyen csatornára van állítva a wifi?

jah, és nincs MAC szűrés beállítva a wifi routeren?

(#2510) agika31 válasza mckay (#2509) üzenetére


agika31
újonc

Már több csatornát is próbáltam. Most a 13-an van. Volt a 11-en itt működött is kb. egy hétig nagyon jól de már azon se jó. A mac szűrést meg kell néznem, de azt hol tudom?

(#2511) taki01 válasza agika31 (#2510) üzenetére


taki01
őstag

Ez nem csak nálad probléma nekem egy tplink mr3420 van és nem tudok a z3 compact és tplink mr3420 között 1mbit-nél nagyobb kapcsolatot létrehozni, de dlink dir600 meg rendesen megy a hálózat. Ez azóta van amióta legújabb szoftver fut a telón.

[ Szerkesztve ]

(#2512) mezis válasza agika31 (#2510) üzenetére


mezis
nagyúr

És a szomszédok milyen csatornákon nyomulnak ?

mezis

(#2513) mckay válasza mezis (#2512) üzenetére


mckay
aktív tag

igen, szerintem Mezis jó nyomon van

körül kéne nézned (androidon? pl. wifi analyzer), hogy mi van a szomszédokkal

próbálj olyan csatornát választani, amit nem zavar átlapolás

és ha úgy jobb a Sony-nak, próbálj 40 helyett 20 mhz sávot foglalni

(#2514) Intruder2k5 válasza mezis (#2512) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem az M3 fogja kezdeni mostanában, a minap láttam a reklámot... :)

(#2515) McLaca


McLaca
őstag

Sziasztok,

olyankor „mi van“, ha egy 941-es router wifin a korábbi nagyjából stabil 90-92Mbit helyett egyszercsak 70Mbit körülire lassul? Kábelen persze továbbra is a maximum elérhető. Nem állítottam benne semmit, nincs új erősebb wifi a környéken, és a nap bármely szakában változatlan (hajnalban is), így az eseti nagy forgalom és zavarás kizárt.
Fontolgatom a resetelést, de kérdés, hogy mit érek vele, ha visszatöltöm a jelenlegi beállításokat.
Próbáltam más csatornán, de elég „sűrű“ az éter, a 13-ason a legstabilabb (és eddig is ott működött 92Mbps-mal). Ja és gyári firmware.

Ötlet?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2516) mezis válasza McLaca (#2515) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy nincs újabb ? :F
InSSIDer mit mutat ?

mezis

(#2517) krealon válasza McLaca (#2515) üzenetére


krealon
veterán

"olyankor „mi van“, ha egy 941-es router wifin a korábbi nagyjából stabil 90-92Mbit helyett egyszercsak 70Mbit körülire lassul? Kábelen persze továbbra is a maximum elérhető. Nem állítottam benne semmit, nincs új erősebb wifi a környéken, és a nap bármely szakában változatlan (hajnalban is), így az eseti nagy forgalom és zavarás kizárt."

Ahhoz nem kell ujabb AP, hogy az egyik szomszedod elkezdjen WiFi-n torrentezni, esetleg WiFi-s IP kamerat uzemeltetni. :W
Es a te halozatod sebessegenek mar lottek is. :(

A WiFi-hez szerencse kell, a sebesseghez pedig kabel. ;]

(#2518) McLaca válasza mezis (#2516) üzenetére


McLaca
őstag

Őszintén szólva annyi van, hogy a fene sem tartja már nyilván (bár egy időben listáztam :D).
De erősek közül nincs újabb. Sőt, a közvetlen felettünk lévő szomszédé sokáig átfedésben volt az enyémmel, aztán egyszer kikapcsolta, azután az automatikus csatornaválasztás máshová rakta az övét.

Az övé a középső magas, ami néha kétszer ilyen széles (40MHz). Az gondolom, kiderült, hogy az enyém a kék, a neve megtévesztő, de egyszerűbb volt beírni a TP-Linkbe anno az SSID-t és a WPA jelszót a régi routerben lévőre, mint minden eszközön újrakonfigurálni a wlan-t. :)
A link időnként ingadozik 160 és 300Mbps közt, de anno egy 180-as linkkel is ment a 92Mbps.
Gondoltam még a notebookban lévő wlan kártya kínjára is, de az amúgy 3×3 MIMO-s, szóval ha 300-as linkem van, akkor azzal gond nem lehet (a router amúgy is kevesebbet tud).

Krealon: az a szomszéd nem csinál ilyet... :) Mármint akié a középső jelszint. De ha mégis, azt kétlem, hogy 0-24-ben tenné. Ott is az internet=facebook, szóval... (nekem viszont megy wifin a torrent, amikor a gépem is).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2519) mezis válasza McLaca (#2518) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyen környezetben örülj annak, hogy a 13-as csatornán alig zavarnak. De van ott is zavar bőven.

mezis

(#2520) krealon válasza McLaca (#2518) üzenetére


krealon
veterán

"az a szomszéd nem csinál ilyet..."

Snifferrel meggyozodtel rola, hogy senki sem forgalmaz? ;]

Ezen kivul egy csomo 2.4 GHz-en uzemelo eszkoz van, ami zavarhatja a WiFi atvitelt, mindamellett, hogy nem latszik az Access Point-ok kozott (bluetooth, vezetek nelkuli eger, stb). :B

A linkelt kepen pedig csak az AP-k latszanak, de altalabn kliensek (eszkozok) is csatlakoznak hozzajuk, amik ugyanugy forgalmaznak.
Szoval ilyen elekroszmogban orulhetsz, hogy egyaltalan mukodik a kapcsolat.

Ha tutira akarsz menni, akkor Faraday kalitkava alakitod a lakasodat, es akkor senki sem fog kivulrol zavarni. ;]

(#2521) mezis válasza krealon (#2520) üzenetére


mezis
nagyúr

A legközelebbi lakás felújításhoz. A mennyezetről és a padlóról sem szabad elfelejtkezni !
És mlyen jó ez a UPC Wi-Free. Ha nem lenne, hiányozna !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#2522) McLaca válasza krealon (#2520) üzenetére


McLaca
őstag

Egyszerűbb átállni 5GHz-re. Egyébként egyik napról a másikra változott meg a sebesség, és még a routerrel egy helyiségben sem tudom reprodukálni a régit. Ha hirtelen rátört volna a szomszédra a 0-24 torrentezés, ami 8-10 évig nem, akkor sem ennyire élesen kellett volna esnie, hanem ingadoznia - szerintem.
A plafon árnyékolása meggondolandó, úgyis idén felújítást tervezünk.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2523) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Egy NAS szeretnék neten keresztül elérni, de elakadtam. Van egy TP-Link TL-840N routerem. regisztráltam a noip.com-on, létrehoztam egy hostot magamnak, amit megpróbáltam megadni a routernek, de a loginra kattintást követően csak homokórázik a végtelenségig, és onnantól kezdve már az alapértelmezett IP címen sem érhető el a router és csak a reset segített. Mit ronthattam el?

(#2524) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. adott egy WR1043ND router Digi kábel 200/50-es nettel. Valami oknál fogva WIFI-n keresztül csak 50/25 jön. Kábellel a routeren keresztül jön a teljes sávszélesség. Sebesség korlát nincs beállítva, tűzfal kikapcsolva és már a firmware-t is frissítettem. Hol lehet a probléma?

"Per aspera ad astra"

(#2525) mezis válasza K3NZO (#2524) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Sehol.

Illetve ott, hogy túl sokat vársz a vezeték nélküli kapcsolattól. :D

Milyen a térerő (A kliensnél és a routernél) ? Milyen frekvenciákon nyomulnak a szomszédok és mennyire ? (InSSIDer, LinSSID, WiFi Analizer)

mezis

(#2526) jézusom válasza K3NZO (#2524) üzenetére


jézusom
addikt

Nem írtad, milyen eszközzel méred. Simán lehet az a korlátozó tényező. Meg maga a router sem biztos, hogy nem fekszik ki 200/50-től.

(#2527) K3NZO válasza jézusom (#2526) üzenetére


K3NZO
senior tag

Mértem asztali géppel amiben egy TL-WN823N stick van, egy HTC one telefonnal és egy ASUS x5ea laptoppal. Változó sebességet mért minden eszköz ami 50Mbs és 70Mbs között ingadoztak. Ez pedig a Wifi Analyzer

"Per aspera ad astra"

(#2528) mezis válasza K3NZO (#2527) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyik a WiFi-d a 4 közül ?
A PC-ken is vannak ilyen nyalánkságaid ? (Mi az a 13 vírus ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#2529) K3NZO válasza mezis (#2528) üzenetére


K3NZO
senior tag

A piros az enyém és ha megfigyeld az a 13 vírus egy reklám :D

"Per aspera ad astra"

(#2530) jézusom válasza K3NZO (#2527) üzenetére


jézusom
addikt

Hát nem látod, hogy azé mer a telefonod fertőzött ;] :DD :DD

(#2531) mezis válasza K3NZO (#2529) üzenetére


mezis
nagyúr

Jól meg vagytok a szomszédokkal, nem zavarjátok egymást. Gondolom az ellenoldali antenna környékén is hasonló a helyzet.
Ez van, ezt kell szeretni. Vagy az UTP kábelt.

mezis

(#2532) K3NZO válasza mezis (#2531) üzenetére


K3NZO
senior tag

Nehez erre barmit mondanom, csak annyit, hogy most vettem 10m kabelt. Elejen a XXI. Szazad!

"Per aspera ad astra"

(#2533) mezis válasza K3NZO (#2532) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyrészt egészség védelmi megfontolásból a WiFi adó teljesítménye 0,1W-ra korlátozva.
Másrészt sokan vagyunk ezen a sárgolyón, másoknak is kell a frekvencia.
Harmadrészt ott van az 5 GHz-es sáv, szinte üresen, sokkal több szabad frekvenciával.
(5 GZ-en a tereptárgyak csillapítása nagyobb.)
Továbbá elérhető az üvegszálas technika is....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#2534) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! van egy tp link WR740N routerem, és abban kérném a segítségeteket hogy a szórt wifin keresztül csak fele sávszélesség lehessen mint a maximális (vagyis van egy 10 megás netünk és wifin max 5mega lehessen) és ami lan kábellel van rákötve gép az meg megkaphassa a teljes sávszéllt. ez meg odható valahogy? :) köszi előre is!

(#2535) K3NZO


K3NZO
senior tag

újabb szintre lépett a problémám. A routeren keresztül kábelen is csak 75Mbs a sebesség.- Közvetlen a modemből mérve 220Mbs a sebesség. Vigyem vissza a routert?

"Per aspera ad astra"

(#2536) mezis válasza Tarill (#2534) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Olyan messze viszed, ahonnan már csak a kívánt sebesség jön össze. Ha erre nincs mód, akkor árnyékold az antennáját. Pl Fémet is tartalmazó chips-es zacskóval, alu fóliával.

mezis

(#2537) Intruder2k5 válasza K3NZO (#2535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez 1043ND v2 router?

[ Szerkesztve ]

(#2538) mezis válasza K3NZO (#2535) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindkét esetben hasonló volt a processzorod terheltsége ?

mezis

(#2539) K3NZO válasza Intruder2k5 (#2537) üzenetére


K3NZO
senior tag

1043ND igen.

Több gépen is néztem, minddel ugyan azt mértem :(

"Per aspera ad astra"

(#2541) Tarill válasza mezis (#2536) üzenetére


Tarill
őstag

értem, és szoftveresen valahogy? olyat már találtam a router beállításainál amivel az egész sávszéllt le tudom korlátozni akár fél megára is csak az a baj az tőlem kábelről is elveszi, nekem úgy kéne h csak a wifi részét korlátozza :/

[ Szerkesztve ]

(#2542) mezis válasza Tarill (#2541) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi teljesítményt esetleg lehet állítani (High, medium, low).

mezis

(#2543) Tarill válasza mezis (#2542) üzenetére


Tarill
őstag

brandwidth contol menü, rule list pont, ott s saját ip címemhez hozzárendeltem egy minimum sávszéllességet amit akkor is megkapok ha valaki izomból tölt le :) így asszem jó lesz

(#2544) dokee78


dokee78
félisten

Van egy TP-Link TL-WR841N routerem WR841N v6/v7 00000000 hardver verzióval.
Érdemes feltenni a TL-WR841N_V9_150104t?

Ugye ez való hozzá?
Beállításaim ilyenkor elszállnak?
Előtte csináltam egy Backupot,az minden beállítást lementett?

[ Szerkesztve ]

(#2545) mezis válasza dokee78 (#2544) üzenetére


mezis
nagyúr

NEM ! :Y

A routered v6/v7. Nem csak a beállításaid, a routered is elszáll ! (Nagy valószínűséggel tégla lesz belőle. Ha egyáltalán hajlandó benyalni.

v6/v7-hez keresgélj.

A firmware cserét a gyári értékekre való visszaállítással kell kezdeni ! (És UTP kábellel, nem WiFi-n !)
Elmentheted a jelenlegi beállításokat, aztán frissítés után vagy visszatölthető vagy nem.

mezis

(#2546) dokee78 válasza mezis (#2545) üzenetére


dokee78
félisten

Közben találtam egy logoutos írást,és pont az én verziómhoz készült.
De írja is a tag,hogy mindent újra be kell állítani.
Így inkább kihagyom.

Vagy majd printscreenezgetem a beállításokat és utána frissítek.

[ Szerkesztve ]

(#2547) mezis válasza dokee78 (#2546) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha rendben működik a router, nem kell azon fw. cserélni. UTP kábelen pár perc alatt lezajlik egy frissítés, de ha közben van egy áramkimaradás, akkor nagyon hosszú ideig fog tartani ! :DDD
(Egy lapos jó feltöltött akkuval még csak fél siker, a routernek is kellene a szünetmentes.)

mezis

(#2548) Jarod1


Jarod1
addikt

Van egy TP-Link TL-WR841Nd routerem véletlenül WR841N uj frimware jét tettem fel
a net megy de nem tudok beléptni a routerbe, visszaállítja az admin jelszót a firmware csere?
a mi megadott jelszónkal is próbáltuk..ötletek?

(#2549) McLaca válasza Jarod1 (#2548) üzenetére


McLaca
őstag

Visszaállítja a gyári user/pass-t a frissítés. (Azt is kipróbáltad?)
Az N és ND verziók közt annyi a különbség, hogy utóbbin cserélhető (D mint detachable) az antenna, a legtöbb esetben a hardver teljesen ugyanaz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2550) Jarod1 válasza McLaca (#2549) üzenetére


Jarod1
addikt

azzal az admin/admin al kezdtem, bár előtte mentést csináltam, de pl a netbeállítások megmaradtak..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.