Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) No.01 válasza Veron (#12300) üzenetére


No.01
őstag

Az attol fugg milyen eves futas melle es milyen felhasznalassal.
En 2 hete bujom a netet az altalad is emlitett meretben. Nem rossz a Conti, de van nala jobb ;)

(#12302) Veron válasza No.01 (#12301) üzenetére


Veron
őstag

évi 12-14k km, 60% Bp, maradék autópálya/autóút. síelni nem járunk a hegyekbe :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12303) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

2018 évi Aurisban van android auto/carplay? Vagy csak Én nem tudtam elővarázsolni? Ha nincs akkor miként lehet tenni bele? Köszi.

(#12304) Cifu válasza Stylewars_kp (#12303) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs benne. Tudomásom szerint gyári fejegységgel nem is fogja tudni. Le kell tehát cserélni a fejegységet egy AA/CP képesre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12305) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok.

Azt miből tudom megállapítani, hogy az aurisom(2009 1.6 benzin) váltója, melyik más toyota típussal azonos?

Motorkód?

Akarok egy bontott váltot, amiben nincsenek megkopva a fogaskerekek, de nem találok.

(#12306) Nikaré válasza SoulReaver (#12305) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Úgy emlékszem, ilyen és hasonló alkatrészek beszerzésekor (akár szakszerviz) alváz szám alapján azonosít.

(#12307) mala_X


mala_X
újonc

Sziasztok, szerintetek elorendelt Yaris Cross atvetelere meg van iden esely? A markaszerviz mindig azt mondja, hogy a jovo honapban jon...

(#12308) Tom1939 válasza mala_X (#12307) üzenetére


Tom1939
őstag

Bevallottan sajna nem tudok válaszolni a kérdésedre, de érdekelne milyen yaris cross-t rendeltél :)

(#12309) Nikaré válasza mala_X (#12307) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Mikor lett megrendelve és mikorra ígérték a szállítást?

(#12310) Cifu válasza mala_X (#12307) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerinted pontosabb információval rendelkezik itt bárki, mint a kereskedő (gondolom nem szervízből rendelted... :DDD ) ?
Azt eddig is tudtuk, hogy csúsznak az új autó gyártások, szóval sajnos varázsgömb és tarott-kártyavetés a max., amire számíthatsz... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12311) mala_X


mala_X
újonc

Nem, de remeltem, hogy itt tobben voltak tobb helyen, es osszeadodnak az infok. Mutter rendelte juni elejen, azt mondtak, par het es erkezik. De azota mindig "mindjart jon a jovo honapban" a valasz... Most november-decemberre igerik. Nyilvan tudom, hogy most nagy a bizonytalansag, de hatha valaki hallott konkret fulest valahonnan.

(#12312) BeZol válasza mala_X (#12311) üzenetére


BeZol
őstag

Én feleségemnek keresek új Toyotát, csütörtökön hívtam fel az ország szinte összes máskakereskedését.
Csak hibridek után, és csak minimum comfort-style-tech felszereltséggel kerestem.

2 helyen mondtak Yarist selection style felszereltséggel, ami élénkvörös+fekete a teteje okt. végére. Lehet ugyanazt nézték. (7.4misi + télikerékszett)
1 helyen volt Corolla hatchback (2 gyöngyházfehér és 1 hamuszürke talán), ezek már kvázi azonnal vihetőek, de amint a 3közül 1et elvisznek, akkor már nem jó, mert 2 marad gondolom demo autónak. (árat nem tudok, mert nem volt fókuszban annyira)
Yaris Cross-ra 1db-ot találtunk, executive felszereltség és szintén élénkvörös fekete tetővel, ezt december végére mondták. (9.4misi + télikerékszett)
Corolla Sedan-ra pedig több helyen volt decemberi érkezésű, az 9.1misi.
A többi típus nem érdekelt (corolla kombi sem), így azokról nincs infóm.

Aki pedig egyedileg rendelne, az április-májussal számolhat.

##############################################

Voltam hyundai és kia szalonban is, manuális váltós kocsik 3+ hónap, automata váltósak április-májusnál előbb nem, viszont mikor az egyik nagyobb kia kereskedéssel beszéltem, a ceed 5ajtósból van készleten több is minimum gold felszereltséggel (=kb mint toyota legalább comfort-style-tech), viszont csak manuális váltós és mivel az 1literes motor nem érdekelt, az 1.5-ös 160 lóerősről volt szó, és több db is van.
Ismerősnek Ford kereskedésben értékesítő a bnője, elvileg tud extrémebb kedvezményt adni, úgyhogy most Ford-okat konfigurálgatok aztán majd a kész linkek alapján kapok árakat h ez mégis mit takar, de városban rohangálunk, ezért hibridet lenne érdemes venni, az meg kb csak toyota, ill. nemrég fedeztem fel a clio e-tech-et, ami elvileg 140 lóerős de nemtom, anno volt 1 renault autónk újonnan és 1 évesen eladtuk mert egyáltalán nem vált be (scenic 2005ből).

##############################################

Szóval siralmas a helyzet, és számomra ezek A-ból B-re közlekedő-edények, nem valami spéci sportkocsik amire hajlandó is lennék várni 6 hónapot, úgyhogy ez szánalmas ami megy.
Az egyetlen pozitívum talán, h bizonyos típusok esetén (pl. kia xceed) ha rendel az ember, akkor abból már a facelifteset kapja (amit még nem is tudni hogyan néz ki).
Én holnap sztem elmegyek 2 nagyobb használt hibrid-autó kereskedésbe és felmérem a használtpiacot (és akkor lexus is képbe jöhet).

(#12313) Cifu válasza mala_X (#12311) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Yaris Cross vadonatúj típus. Amikor augusztusban voltunk a Toyota Mayernél, akkor azt mondták, hogy októberre ígértek (akkor) cirka 10 autót készletre, de már ott is rezeg a léc. Szeptemberben tudomásom szerint még mindig nem volt sehol tesztautó se, legalábbis amikor bent voltunk, továbbra is csak a helye volt meg...

Ez feltehetően nem globálisan minden típust érintő eset, ahogy olvasgatok már külföldi fórumokat, a briteknél pl. júliusi megrendelésű, októberre ígért sima Yaris Excel esetén már van, aki 2022 márciusi csúszásra vonatkozó értesítést kapott.

Corollánál (1.8 hibrid) olvastam olyat, hogy augusztus végén rendelte a fazon, és október 14.-ére már szállítanák, sőt, 26 nappal a megrendelés után már gyártásba is került az adott autó.

Nekünk a szintén augusztus végi rendelésű Corolla hibrid HB novemberi gyártásra és decemberi szállításra van előre vetítve, de kérdés, hogy ezt tudják-e tartani.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12314) Cifu válasza BeZol (#12312) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nagyjából mindenhol ez megy, édesanyámnak lecseréltük a B-Max-át, és végigjártunk egy csomó kereskedést, mert csak azonnal elvihető autó érdekelte. Fiestát szeretett volna, de az kifutott, az új típus meg ki tudja mikori szállítással jön (ugyan az, mint a Yaris Cross...), Focus-t rendelni sem lehet...

Végül Érden készleten lévő Ford Puma ST Line lett (az, amit korábban én is megnéztem). Kb. így működik az autóvásárlás, ha nem akarsz várni.

Szvsz ha nem jó a készleten lévő autó, akkor a Toyota kezét engedd el, amúgy a VW csoportnál is van hibrid, Skoda Octavia és SuperB iV esetleg még megnézésre javallott, nemrég ültem egy fullos Skoda SuperB iV-ben, hát... nagyon pöpec kis autó! Oké, vannak nekem is kétségeim a tartóssága felől (a DSG az nem CVT...), de ha nem 10 évre számolsz, akkor ez nem fog érdekelni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12315) mala_X válasza BeZol (#12312) üzenetére


mala_X
újonc

Fuu ez nagyon hasznos, koszi szepen! Es persze jo lelombozo is. A Cross-t hol talaltatok? (Persze csak ha nem jon szoba, ha le akartok csapni ra, megertem.) Bar a felszereltseg es arkategoriat tekintve ez mutternel felette van a budzsenek. Corolla hatchback-et o is nezett, az lett is volna, de nagyon kenyelmetlennek erezte. Volt korabban Corollank es akkor sem szerette az ulest ez az elrendezest. Most meg lehet a hasznalt Aurisokat megnezi, bar az tenyleg utolso opcio... Sajnos nagyon kellene valami ev vege elott a szamlazas miatt + mert szetesik alatta a mostani auto, a telet nem akarja vegigtolni vele.

Emellett amugy o is egy Kia Xceed-et latott, az arban is jo volt, tetszett is kenyelmileg, de tul nagy es manual valtos. Most a kerdes, hogy azt vagy esetleg Hyundai-t vegyen, vagy tenyleg varjon meg a Yaris Crossra.

(#12316) Cifu válasza mala_X (#12315) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha tippelnem kellenem nem fizikai autót találtak, hanem a kereskedő berendelt készletre autót, és azt Neki november/decemberre ígéri jelenleg a Toyota Magyarország.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12317) mala_X válasza Cifu (#12313) üzenetére


mala_X
újonc

Igen, en a Toyota Kovacsnal neztem, hogy masok is elegedetlenkednek, hogy a megrendelt autohoz nem jutnak hozza. Mutter az Emil Frey-tol rendelt, ott meg nem volt szinten tesztauto.

(#12318) BeZol válasza mala_X (#12315) üzenetére


BeZol
őstag

Reálszisztémánál, gondolom vki visszamondta. Bármelyik pillanatban lecsaphatják, de 9,4-ért too much egy emelt yarisért.
Mi még gondolkodunk mi legyen.

(#12319) mala_X válasza BeZol (#12318) üzenetére


mala_X
újonc

Egyetertek, az egyszeruen tul draga.

Hasznalt Priust pedig gondolom nem vesz az ember? Pont a Realszisztemanal nezem most hogy van.

(#12320) KubanitoS válasza BeZol (#12312) üzenetére


KubanitoS
veterán

Békéscsabán van egy fehér comfort style tech Yaris 6.6 misiért. Szalonautó.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12321) No.01


No.01
őstag

Na akkor en is belevauznek:
Yaris Cross kepben volt nalunk is mar akkor amikor meg csak a hirekben szerepelt... kesobb lettek arak is igy nagyon meglepodtunk, h nemcsak a CH-R ara ugrott meg nagyon durvan, de a Yaris Cross "alapara" (Exe) is ott van ahol egy Corolla es azert a 2 auto finoman szolva sem egy kavehaz.
Ez Juni vegen vagy Juli elejen volt es mar akkor oktober vegi atvetelt rebesgettek...
Viszont a kiszamolsdi utan rajottem, h egy emelt Yaris sosem lesz Corolla kombi holott arban nagyon hasonlo. (CH-R meg tul is nott rajta a nagyobb kereslet vegett)
Igy lett Juni vegen egy Corolla kombi.
Kis szerencsevel Aug vegi gyartast emlegettek, de most ott tart a dolog, h ha a Nov 1 elotti hosszuhetvegen at tudjuk venni akkor mar orulhetunk...

Ismeros jart a Fordnal Focus vegett (nekunk is tetszett, de kisse utanna olvasva en hamar elvetettem a dolgot) ott eleve 6-8 honapos atfutasrol beszeltek kb 3 hettel ezelott.
A Kia kis tulzassal ugyanez a lemez. Azt leszamitva, h ott mind2 kereskedo hitegetett, de sem az arajanlat nem volt jo (hacsak nem kellett volna a visszamondott raktari auto, ami sem szinben, sem felszereltsegben nem passzolt volna) tovabba a varhato szallitas ideje
(Ceed SW, 1.5, aut., Platinum) 2022.02. is elegge lelombozo volt.

KubanitoS:
Szerintem a szalonauto az azert mas. Van, h egy nap 17-en ulnek bele, nyitogatjak es tarsai. Ezzel szemben a kedvezmeny sokszor minimalis. Persze kinek ez kinek az. Van ismeretsegi korben aki bemutato, majd tesztautot vett lenyegesen a piaci ara alatt es bo 3 evvel kesobb meg mindig szereti es baja sincs.
Ha uj auto akkor ez nekem nem fer bele, akkor mar inkabb hasznalt mert ott az vonal alatti osszeg azert megiscsak alacsonyabb. Szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

(#12322) KubanitoS válasza No.01 (#12321) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szalonautót azért ne keverjük a tesztautóval. Utóbbinak a benne lévő 6-10 ezer km alatt kitapossák a belét, a szalonautóba meg beülnek, nyitogatják stb... Azért ez nem ugyanaz szerintem. Amúgy egyetértek veled, mi is csak rendelésből akartunk autót venni, mégis csak az az igazi.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12323) BeZol válasza KubanitoS (#12320) üzenetére


BeZol
őstag

Na dél-délnyugat-délkelet és kelet-MO.-ot pont nem hívogattam már, mert azért belefáradtam így is, viszont köszi, holnap hívom őket :)

(#12324) andHermann


andHermann
tag

Ha már így beindult a Yaris Cross hullám a fórumon, akkor én is leírom a tapasztalatainkat. Mi aug végén rendeltünk a Yaris Cross-t Mayeréknél, gyakorlatilag vakon, hiszen beűlni, kipróbálni még nem tudtunk egy példányt sem. Akkor nov-dec gyártás és dec-jan szállítás volt ígérve. Sajnos azóta késés lehetséges információkat kaptunk. Persze kötve van az ő kezük is, nem hibáztatom őket. A csiphiány globális, ahol nem hosszú hónapokra kell várni egy-egy kocsira, ott véleményem szerint vagy készleten lévő vagy hónapokkal korábban rendelt példányokról lehet szó. Ebben a hónapban elvileg érkeznek az első szalon/teszt Yaris Cross-ok, akkor legalább be tudunk majd űlni, aztán bízunk a legjobbakban, de most úgy gondolom, hogy január vége előtt nem fog megérkezni a kocsi sajnos.
Magáról a kocsiról írva, abban igazatok van, hogy nem egy Corolla, de nálunk pl. a méret is limitálva van garázs méretei és másik autó miatt. Se Corolla, se Chr nem fér már be pont, sima Yaris elől kényelmes, de még gyerekek sem igazán férnek el hátul mögöttem (191 cm) :) Eleve egy kis, városi kocsit szerettünk volna, amibe viszont hátra is be lehet még űlni. Sok típust néztünk, nem csak Toyotánál is, egyedül a Yaris Cross tűnt ideálisnak, méret, fenntarthatóság, felszereltség szempontból.

(#12325) Upo válasza SoulReaver (#12305) üzenetére


Upo
addikt

Váltó típuskódot nézd meg az adattáblán. Az A/TM sorban van.
https://youtu.be/iFhRo7A-1Jc

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12326) mala_X válasza andHermann (#12324) üzenetére


mala_X
újonc

Most kerdeztem a Mayert, azt irtak, szalonauto mar van naluk egy, a tesztauto oktober vegere varhato.

Eros a csabitas, hogy megis Corolla hatchback legyen, csak ne lenne olyan kenyelmetlen...

(#12327) No.01 válasza mala_X (#12326) üzenetére


No.01
őstag

Szabad kerdezni, h mi is konkretan olyan kenyelmetlen?

(#12328) mala_X válasza No.01 (#12327) üzenetére


mala_X
újonc

Mutternak lesz, o azt mondta, hogy tul alacsony az ules, ugy erzi, hogy nem lat ki eleg jol a karosszeria miatt. Korabban apam Corollajat vezette (mondjuk az jo regen volt), es azt se szerette. Idos kor, betegseg miatt fontos lenne, hogy ugy erezze biztonsagosan, jol tudja vezetni.

(#12329) BeZol válasza mala_X (#12328) üzenetére


BeZol
őstag

Jön majd vmikor Corolla Cross is, ha ráérős.

KubanitoS:
igen, valóban van nekik egy fehér hybrid yaris comfort-style-tech, csak nem 6,6misi (az a flotta és mindenféle-kedvezményes), hanem 7,1misi + üzembehelyezési ktg.-ek + ajándék téli kerékszett.
Ilyen szempontból jobb deal lenne az október végi selection style élénkvörös fekete tetővel, mert az 7,3 ill. 7,4misi (+ kerékszett ajándék), viszont így h élőben forgalomban láttam, inkább a fehér, úgyhogy adatok elküldve, várom a díjbekérőjüket az előlegre :U
És köszi még1xer, hogy szóltál! :R

(#12330) andHermann válasza mala_X (#12326) üzenetére


andHermann
tag

Köszi az infót.

(#12331) No.01 válasza mala_X (#12328) üzenetére


No.01
őstag

Ahhh ertem mar. Akkor neki valoban egy magasabb SUv szeru kene. Mondjuk az 50+ korosztalynal ezt tan meg valos ervekkel is ala lehet tamasztani.

(#12332) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

2021-es toyota corolla esetében mit jelent az, hogy az android auto Magyarországon csak korlátozottan érhető el? Most működik benne az AA vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#12333) Gombinyó válasza tboy93 (#12332) üzenetére


Gombinyó
őstag

Működik.
Sztem ez a szoftverre vonatkozik, de Android 10-től felfelé már alapból benne van, alatta meg APK-t kell vadászgatni, mert nem elérhető áruházból.

[ Szerkesztve ]

(#12334) tboy93 válasza Gombinyó (#12333) üzenetére


tboy93
nagyúr

köszi :R

(#12335) Tom1939 válasza BeZol (#12329) üzenetére


Tom1939
őstag

Corolla Cross kb mikor? Nekem az lenne az ideális méret. De ahogy nézem a japán változatban is csak az 1.8-as hibrid van (abban elaludnék 1.4t után, legalább a 2.0-ásat szeretném).

(#12336) BeZol válasza Tom1939 (#12335) üzenetére


BeZol
őstag

Vmikor 2022-ben, szóval rágni kell egy kereskedő fülét h szóljon amint lehet előrendelni.

(#12337) Tom1939 válasza BeZol (#12336) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi! 2.0 hibrid jó lenne. Abban már csak csendben remenykedek hogy nem olyan jól "tervezik" a hangszigetelést mint a többi corollában (rav4et és lexust is vegyen a csendre vágyó, ebben a sorrendben).

(#12338) No.01 válasza Tom1939 (#12337) üzenetére


No.01
őstag

Ertem en amit mondani akarsz, de ha ennyire gaz a hangszigeteles akkor egy profi muhelyben ezt nagyon konnyu am tulszarnyalni...
Ez pont olyan mint a hifi temakor JBL ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#12339) Tom1939 válasza No.01 (#12338) üzenetére


Tom1939
őstag

Értem én, csak én az a típus vagyok aki ezt gyárilag akarja. Nem szeretnék hangszigetelést, hifit, kerekeket meg semmit megváltoztatni. Plusz tömeg ide vagy oda ahova nem volt tervezve. Vagy vezetékek. Köszönöm én nem.

(#12340) xEon1337 válasza No.01 (#12338) üzenetére


xEon1337
őstag

Ragasztott oldalüvegeket sajnos egyik műhelyben sem tudnak beszerelni, márpedig állítom, hogy a legtöbb zaj onnan jön a Corollában.

"Less but better" - Dieter Rams

(#12341) Cifu válasza xEon1337 (#12340) üzenetére


Cifu
nagyúr

Állítom, hogy azért a Corolla árkategóriájában máshol se nagyon találsz ragasztott, zajszigetelő oldalablakot.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12342) KTTech válasza Gombinyó (#12333) üzenetére


KTTech
veterán

Én simán Playről telepítettem... Android 8-ra, ami ráadásul elég szürke zónás (Honor Note 8).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12343) BeZol válasza No.01 (#12338) üzenetére


BeZol
őstag

Privátban dobsz nekem egy ilyen hangszigetelős-műhely-elérhetőséget?
Húgomnak van 2012-es Yaris-a, néha vezettem és mikor az apple watch 3 megjelent szokásomhoz híven a karóráról próbáltam telefonálni másokkal, de talán max 90-es tempóig értettem mit mond a másik, felette esélytelen volt :(
Új Yaris meg ha szintén ilyen (sosem mentünk vele :U ), akkor orvosolnám ezt a hiányosságát ;]

(#12344) KTTech válasza BeZol (#12343) üzenetére


KTTech
veterán

Az új Yaris sokkal halkabb. Főleg, ha nem nyári gumin van (hanem 4 évszakoson vagy télin) :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12345) Cifu válasza KTTech (#12342) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az elég fura, mert nekem OnePlus 3T (Android 9) és Huawei P10 (Android 8) esetén sem volt ott Play áruházban. Kénytelen voltam APK bűvészkedéssel telepíteni.

Oneplus Nord (Android 10, majd 11) esetén már természetesen telepítő Play Áruházból az Android Auto.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12346) KubanitoS válasza BeZol (#12329) üzenetére


KubanitoS
veterán

Örülök, hogy segíthettem, de azért az ebben a formában rohadt nagy lehúzás és talán szándékos félrevezetés is, hogy az a 6,6 inkább 7,1.

Ezek szerint, akkor a piros Selection maradt?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12347) Gombinyó válasza KTTech (#12342) üzenetére


Gombinyó
őstag

De te nem külföldön élsz?

(#12348) No.01 válasza Gombinyó (#12347) üzenetére


No.01
őstag

Androidon ez meg annyira sem problema mint iOS-en ;)

BeZol:
Tobb HiFi-s hely is van. Van akik forgalmazzak es szerelik is de van ahol te rendeled meg es ok csak telepitik. En utobbi utat valasztottam P2-nel es P3-nal is.
Dynamat a "folia" markaja es en a Duett-nel voltam Obudan.

(#12349) xEon1337 válasza Cifu (#12341) üzenetére


xEon1337
őstag

Igaz, de ha mondjuk az üveg 4 mm helyett 5 lenne, az számítana. A korábbi Volvómban tuti vastagabb volt, pedig az is szimpla volt. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#12350) BeZol válasza KubanitoS (#12346) üzenetére


BeZol
őstag

Nem, azt az élénkvörös+fekete tetőösszeállítást elvetettük teljesen, mert nagyon beleolvad a forgalomba (ami engem is meglepett), továbbá ugye az még csak okt. végi ígéret (ki tudja mi a valós átadás a végén, talán november vége), ez a békéscsabai comfort-style-tech hibrid yaris pedig sima fehér, úgyhogy maga az ár nem annyira kedvező, jobban megérné a selection style-os okt. végi darab, de a szín miatt inkább a békéscsabai, meg mert jövő hétre már le is lesz papirozva (és most telefonon azt mondták 2db is van, egyik szalonautó, másik nincs kiállítva, feleségem pedig covid-parás, direkt nem mondtam h szalonautó lenne amibe ki-beszálldogáltak, de most így megúszta, van ami még "érintetlen" :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.