Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) kw3v865 válasza No.01 (#11350) üzenetére


kw3v865
senior tag

A manuális módot próbáltad rajta? Nem igazán értem, hogy működik úgy, elvileg 7 fokozata van akkor. Lényegében szekvenciális váltóként lehet kapcsolgatni?

(#11352) Cifu válasza Gombinyó (#11348) üzenetére


Cifu
nagyúr

"sportos ökomodell"

Azt az önellentmondást... :DDD

Amúgy tényleg eléggé meh sajnos az összes... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11353) Cifu válasza kw3v865 (#11349) üzenetére


Cifu
nagyúr

A fogyasztás terén a fő kérdés, hogy hol szándékozod vezetni?
Városban, dugóban simán 8-9 liter is lehet, autópályán/autóúton 7 liter alá is be lehet menni.
A motor ugyan az, mint a manuálisnál, az ott leírtak igazak rá.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11354) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mostmar nagyon sok E210-es Corollat latok, konkretan megyeszekhely kertvarosban is onmagaban legalabb 4 van mar a kornyezo utcakon, az enyemet is beleszamitva. Annyi miatt irom csak, hogy eloben mostmar eleg sok szint lattam, s ugyan nem vagyok szaz szazalekig biztos benne, hogy az amit latok a gyongyhaz feher, de szerintem igen, s messze az nez ki eloben a legjobban. Erdekes visont, hogy a reklamokon levo kekbol talan csak 1-2-t lattam eddig az egesz orszagban. A gyongyhaz feher GR-sport kinezettel lehet szerintem a legjobb. Bar eloben meg nem lattam. Ha 2.0s hybrid sedan kijonne ilyen kulsovel, konnyen lehet, hogy meginognek. :D

I am having fun staying poor.

(#11355) Zsombe válasza Drizzt (#11354) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szerintem ez a legszebb :B

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#11356) Gombinyó válasza Zsombe (#11355) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nekem az autó az ezüst :)) de ez a szín is jól mutat rajta.

(#11357) Cifu válasza Drizzt (#11354) üzenetére


Cifu
nagyúr

Izléseknél nehéz vitázni, de especiel fehér autó nem kell több. :)
Nekem metál bordó van, na abból especiel tényleg nem jött szembe sok, vagyis inkább egy se. Amit sajnálok, mert szvsz iszonyú szép szín...

De egyébként a lenti hozzászólásokból is az derül ki, hogy mindenkinek a saját autója a legszebb :D

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11358) Zsombe válasza Cifu (#11357) üzenetére


Zsombe
senior tag

Pont a minap jött velem szembe egy ilyen színű Corolla, tényleg nagyon szép. :K

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#11359) Drizzt válasza Zsombe (#11355) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem is ilyen a szin. De nekem nem ez tetszik a legjobban. :D
Ahogy latom ez executive, ennel a szinnel a hatso sotetites eleg jol fest, meg azok a felnik is radobnak.

#11357: ilyen szinut eloben meg sosem sikerult elkapni. Tetszik, viszont ha az a krom szinu cucc az elejen es az oldalan fekete lenne, sokkal jobban tetszene.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#11360) Zsombe válasza Drizzt (#11359) üzenetére


Zsombe
senior tag

Igen, executive + vip csomag.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#11361) Veron válasza Zsombe (#11355) üzenetére


Veron
őstag

Csak a barna. :) [kép]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11362) xEon1337 válasza Veron (#11361) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem is a barna tetszik a legjobban, márkától függetlenül. :K

Viszont ezt a 17-es felnit bármikor dobnám egy 16-osért cserébe. Több deci fogyasztáscsökkenés (nekem inkább a hatótáv miatt lenne fontos) plusz komfortnövekedés lenne az eredménye, amibe a gördülési zaj is beletartozik, de céges, szóval ez van..

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#11363) Zsombe válasza Veron (#11361) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nekem az előző autóm barna (dark moccha pearl) volt, nem akartam még egyszer ennyire kényes színt. De az tény, hogy gyönyörű.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#11364) Zsombe válasza xEon1337 (#11362) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nekem 18"-os a nyári, de nem váltanék kisebbre. :) Tény, hogy rossz utakat igyekszem kerülni és a kátyúknál vigyázok. De a gyári 18"-os felni nagyon szép, jól mutat. Fogyasztásban szvsz az a 2-3 deci nem éri meg, hogy egy csúnya 16"-os felni legyen.
Egyébként gumi is nagyon sokat számít. Nekem gyárilag Falken Ziex ze914b volt rajta, valami borzalom! Nedves-vizes úton nem tapad, meleg aszfalton nyúlik, cserébe legalább hangos. :DDD Idei szezonra lecseréltem Bridgestone Potenza Sportra, ég és föld a különbség: sokkal csendesebb, a tapadása pedig remek. Hab a tortán: ahhoz képest, hogy a Falken egy eco gumi, a Bridgestone pedig sport, kb. ugyanannyi a fogyasztásom.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#11365) nandow válasza Zsombe (#11355) üzenetére


nandow
aktív tag

Már csak egy kis ültetés kellene. :D

(#11366) Veron válasza Zsombe (#11364) üzenetére


Veron
őstag

a zajcsökkenést elfogadnám. nem mondom, hogy kibírhatatlanul hangos az autó, de azért hallani a gumik surrogását.
nekem is Falken Ziex van, de egy jó négy évszakosra lecserélném (pl. Goodyear Vector) alkalomadtán

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11367) Gombinyó válasza Veron (#11366) üzenetére


Gombinyó
őstag

Sokat dob rajta egy utólagos zajszigetelés, főleg, ha elhagyod a várost.
Gyárilag eléggé gyenge pontja az autónak, de nem egy vészes összeg megcsináltatni.

(#11368) gorgo válasza xEon1337 (#11362) üzenetére


gorgo
őstag

Hasznos hozzászólás :R. Ősszel most már tuti lecserélem 16-osra a kerekeket!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11369) dj79 válasza gorgo (#11368) üzenetére


dj79
senior tag

Csak arra figyelj, hogy az adattábláján vagy a könyvében is szerepeljen a 16 váltóméret.
Biztosítási feltételek, műszaki vizsgahelyek egyre inkább szigorodnak.

(#11370) gorgo válasza dj79 (#11369) üzenetére


gorgo
őstag

Az megvan, engedi.
Már csak az ülést kellene valami kényelmesre cserélni és elkezdeném szeretni is! :D Az még elég gyenge pontja. Erre nincs valami alternatíva?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11371) Tom1939 válasza gorgo (#11370) üzenetére


Tom1939
őstag

Milyen autód is van neked? Corolla kombi rémlik... Csak a kényelmetlen ülés miatt... Mindig amikor szűkebb helyre parkolok az scrossal felmerül hogy talán nem rav4 kellene hanem corolla cross... Ha lesz (most már Ázsiában és USA-ban is van)... Bár ha lesz nem biztos hogy a sima corolla ülését kapja.

(#11372) gorgo válasza Tom1939 (#11371) üzenetére


gorgo
őstag

Auris kombi.
Azon filóztam, hogy esetleg Lexusnak kényelmes(ebb) ülései vannak. Bár sok itt a ha, és ha mégis, lehet lepetéznék az árán...
Bár itt gyanítom nem azon múlik valami hogy alap/prémium, sokkal inkább filozófia. Beülök egy európai alap autóba, semmi extra de kényelmes az ülése. Toyota már nem annyira, Kia meg egy gyötrelem. Ezek alapján nem általánosítanék, mert édeskevés tapasztalat. Azt továbbra sem értem, hogy egy új árban 10 millát verő kocsi esetén miért annyi benne az összes üléses extra hogy ülésfűtés/deréktámasz. :(
Legközelebb lefényképezem aztán bedobom ide, milyen rettenet esztétikus sufnituning megoldással éltem, hogy bírhatóbb legyen.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11373) Bullitz válasza KTTech (#11277) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Szia, tudom beszéltünk privátban is de ide írom inkább:
- felhívtam a Sakura-t, azt mondta a szervizes, hogy 10 év a garancia.
Fura, mert most néztem mobile.de-n P2-t, és 2009-es kocsira is megadták 2020.09.hóban a garit, papír van róla, pedig akkor már min. 11 éves volt az autó.

NEM ÉRTEM! :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#11374) KTTech válasza Bullitz (#11373) üzenetére


KTTech
veterán

Azért, mert 15 év, csak valamit elkavartak a magyar oldalon, a 10 év az a teljes körű garanciára vonatkozik (futáskorláttal), ha márkaszervizben van szervizelve (tehát nem csak a teljes hibrid rendszer, hanem minden másra is). Az angolon - ahogy át is küldtem - 15 év van az akkkura. Mondjuk nekem csak ez számít, a magyar garral nem sokra mennék :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#11375) Bullitz válasza KTTech (#11374) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Hát de én nem az angol garanciára kérdeztem rá :DD

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#11376) Tom1939 válasza gorgo (#11372) üzenetére


Tom1939
őstag

A Lexusnak majd minden tesztben a kényelmes ülés az egyik előnye. Meg ugye a hangszigetelése is jobb. Csak hát ugye az a fránya ár.

A suzuki scrossom ülése szerintem egész jó. Féltem hogy rossz lesz de simán utazgatok benne több száz kilométert. A rav4-es üléséről is ritkán hallok rosszat.

Mondjuk az a gond hogy minden emberi lény egyedi (lehet hogy ami neked rossz, kényelmetlen az sokaknak nem az). Mondjuk ez nyilván nem vigasz.

De mindketten elfogadnánk egy toyota motoros és váltós hibrid volvot szerintem... Ott van szabadon a lehetőség volvo is lecsaphatna rá mint a ford tette (speciel a kuga hibrid azért nem rúg nálam labdába mert ott viszont majd minden teszt mondja hogy vacak az ülés...)

(#11377) Veron válasza Tom1939 (#11376) üzenetére


Veron
őstag

érdekes ez az ülés kérdés. kétféle tesztet olvastam a Corollával kapcsolatban: egyik méltatta az üléseket a másik kényelmetlennek titulálta. az lehet a baj, hogy egy bizonyos testformára szabták és nem elég univerzális. ha tippelnem kellene, azt mondanám az alacsonyabb, filigránabb testalkatúaknak kényelmes.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11378) Cifu válasza Veron (#11377) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát, hogy a japán mérnökök nem terveznek cirka 185 cm fölötti embereknek, az régi problémám... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11379) Tom1939 válasza Veron (#11377) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát igen, én beültem a magasított (trek?) corolla komiba, nagyon akartam szeretni, de elől is jóval kisebbnek éreztem mint scrossom. Mondjuk az ülésre magára nem emlékszem (már a beülés után az volt hogy ez kicsi elől). Mondjuk simán elképzelhetőnek tartom hogy ugyanaz az ülés lenne a corolla crossban is mint a corollában...

(#11380) aszamóca válasza Cifu (#11378) üzenetére


aszamóca
aktív tag

A "nagy" RAV4-be is először a fejemet dugom be, mert oldalazva, emelt fővel a 174centimmel be is verem a halántékom teljesen leengedett ülésnél. Az anyósülésről már ne is beszéljünk, az a másfél métereseknek készült.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#11381) rob210


rob210
nagyúr

szervíz tapasztalat.
Ma végre kicseréltem a verson a hőmérséklet jeladót.
ég és föld az eddigi 2.5-3 perces 1800as fordulat helyett 15-20mp elteltével szépen ejti a fordulatot.
Már csak a hűtőket és a ventit kell kicserélnem és újabb 10 évig mehet hibátlanul.
:C

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#11382) Tom1939 válasza aszamóca (#11380) üzenetére


Tom1939
őstag

Ez a "mostani" Rav4? Szalonban beülve ez nem tűnt fel, de következőre erre direkt figyelek (182 cm vagyok).

(#11383) aszamóca válasza Tom1939 (#11382) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Meglepő de így van! :K

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#11384) Zsombe válasza Veron (#11377) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én 183cm vagyok és picivel 100kg felett, mégis kényelmes az ülés.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#11385) Tom1939 válasza aszamóca (#11383) üzenetére


Tom1939
őstag

Hm köszi, akkor ezt külön megnézem következőre...

(#11386) Veron


Veron
őstag

Talán Gombinyó mondta, hogy hosszan nyomva az ajtózárás gombot a kulcson, az felhúzza az ablakokat. Nos nem teszi, tényleg programozás kellhet hozzá.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11387) Zsombe válasza Veron (#11386) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nekem alapból tudja. Bár talán először lezárod, majd újra megnyomod a zárást, csak hosszan, hogy felhúzza az ablakokat.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#11388) makszi válasza Veron (#11386) üzenetére


makszi
aktív tag

Nekem is tudta alapból. Sőt még a tetőablakot is becsukja illetve visszafelé is igaz, hogy mindent lehúz és kinyit ha a nyitás gombot nyomja az ember hosszan. Egész pontosan addig nyit vagy zár amíg az ember nyomja a gombot.

(#11389) Veron válasza makszi (#11388) üzenetére


Veron
őstag

Corolla Comfort?
Lehet, hogy az Executive már tudja ezt.

Amúgy az rohadt idegesítő, hogy leállítom a motort, a kulcs még benne és ha kinyitom az ajtót, akkor sípol. Oké ez jappppán, ez ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11390) Gombinyó válasza Veron (#11389) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem felszereltség függő, nekem a Comfort tudja alapból. Ha nem tudja a tiéd, akkor márkaszervizben kérd, hogy állítsák be. Elvileg ingyen megcsinálják.

(#11391) makszi válasza Veron (#11389) üzenetére


makszi
aktív tag

Corolla TS Executive.

Előtte KIA-m volt az ugyan ilyen idegesítő. Benne a slusszkulcs és folyamatosan üvöltve bimmbammol ha nem jár a motor :W

(#11392) Ck.


Ck.
addikt

Milyen eltérőek vagyunk mi, emberek és az ízléseink. Nincs olyan autós portál, ahol ne fikáznák szarrá a CVT-váltókat. Azt mondják borzalmas, megöli a vezetési élményt, stb. BAROMSÁG. Sokan mondják a bőgést, de egy hagyományos automatánál is van bőgés ugyanabban a fordulatszámtartományban...
Nekem a Lexus előtt volt egy Audim, hagyományos, hidrodinamikus bolygóműves ZF 5HP, illetve két BMW, az egyik ZF 6HP, míg a másik ZF 8HP automata váltóval,
végül egy Mercedes, 7G-Tronic Plusszal.
Számomra a Lexus E-CVT-je minden szempontból lekörözi őket. Hagyományos automatával rendszeresen tapasztaltam lassítás utáni hirtelen gázadáskor jelentkező megtorpanást, tétovázást, laggot, amikor nyomom a gázt pl egy körforgalomban és meg sem mozdul az autó hosszú pillanatokig.
Na, nálam az E-CVT-nél ilyen nincs. Mint ahogyan rántás és buta váltás sem. És a gyorsítást sem töri meg az automata állandó gangolása. Helyette van egy teljesen lineáris gyorsulás, egy sínautó feeling, mintha drótkötélen húznák, teljesen sima, egyenletes menet, akár a villanyautóknál, imádom. Én eddig minden hagyományos és duplakuplungos, valamint szekvenciális automatát zavarba tudtam hozni, na itt ilyen nincs, mindig aktív a hajtás. Azt elhiszem, hogy a kickdownra egy kicsit máshogy reagál, mint a hagyományos váltók, de arra is könnyedén rá lehet érezni néhány alkalom után. Mindent összevetve én már a híres, agyon imádott ZF 8HP-t is visszalépésként élem meg. Ennek az egyenletes nyugodt suhanásnak nincs párja.

[ Szerkesztve ]

(#11393) Veron válasza Gombinyó (#11390) üzenetére


Veron
őstag

tudja. :C
trükk: jó hosszan kell nyomni a gombokat (zár és nyit is) és addig zárja ill. engedi az ablakokat. nem kell kétszer nyomni.

mindig olyan büszkén nézek rá vissza a parkolóban, mint egy BMW M5-re :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11394) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Hibrid Aurist szeretnénk venni. Erre a fb. csoportok alapján a Cooper Car lenne a legjobb kereskedés. Viszont nemrég fedeztem fel, h bár a csoporton belül nagyon sok a pozitív visszajelzés, a google értékelésük nem ilyen kiegyensúlyozott. Mivel a fb. csoport sem független tőlük, így itt is rákérdeznék, h vásárolt-e már valaki náluk és mik a tapasztalatok?

Köszi szépen előre is.

Üdv

(#11395) flegga92 válasza Johnny198612 (#11394) üzenetére


flegga92
senior tag

Én ugyan nem közvetlen tőlük vettem az autót, de az előző gazdája tőlük vette, csak megszorult és el kellett adni a kocsit. 210e km volt benne, mikor megvettem, makulátlan belül, kívül 1-2 kavics de törve sose volt, körbe mérettem.
Vásárlás után én egyből mentem hozzájuk egy karbantartásra, nagyon segítőkészek voltak, nézegettem ott az autókat és mondták hogy melyiknek mi a baja, előttem jött a trailer az új szállítmánnyal, azok se egy romhalmazok voltak ránézésre. Szerintem a kiállított darabokat nyugodtan meg lehet venni, inkább akkor érhet pofára esés ha hozatasz velük egy tökéletes autót és mégis van 1-2 horpadás karc stb.
A szolgáltatásait maximálisan ajánlom, gyorsan pontosan, precízen dolgoznak, teljesen korrekt áron. Lököst úgy kapta le, csak lestem:DD

(#11396) Gombinyó válasza Johnny198612 (#11394) üzenetére


Gombinyó
őstag

Övék a fb csoport és minden hozzászólást törölnek, ami esetleg minimálisan is rontaná a bizniszt. Így nem nehéz azt a látszatot kelteni, hogy kb csak tőlük szabad hibrid aurist venni. :D

(#11397) koxkids válasza Johnny198612 (#11394) üzenetére


koxkids
őstag

Szerintem ha olyan autót választasz ami van “készleten” akkor nem érhet meglepetés. :) Probléma akkor van inkább ha látatlanban hoznak be neked autót rendelésre.

Én tőlük vettem tavaly készletről egy FL előtti, teljesen felszerelt modellt. Minden rendben van vele, hordom a Mayerhez kötelező szervizre, teszi a dolgát.

Ahogy írtak előttem is, FB csoportban ők az adminok, és sokan tőlük vettek autót. Lehet hogy szelektálnak a kommentekben, ezt nem tudom. Google kommentek inkább rendelt és nem Auris modellre vonatkozik. Negatív mindig lesz :)

Érdemes amúgy a kinézett autót AutoDNA-n le kérdezni, sok fotó van róla, minden sérülést jelölnek. ;)
Auto329 is ajánlott kereskedés, ha találsz ott is megfelelőt, nem nyúlhatsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#11398) dj79 válasza Johnny198612 (#11394) üzenetére


dj79
senior tag

Miénk is onnan származik, az előző tulaj ott vette. Nem volt törve, szerviz múlt rendezett, adatok az autodna lekérdezés alapján valósnak tűnnek.
Az admintevékenységről nem tudok érdemben nyilatkozni, az biztos, hogy őket fikázó kommentet eddig nem láttam csoporton belül.

(#11399) KubanitoS válasza Johnny198612 (#11394) üzenetére


KubanitoS
veterán

A google értékelésekből nekem az jön le, hogy ha jó kocsit kapsz, akkor minden oké. Ha nem, akkor ők mossák kezüket. Egy sima külföldről behozós random nepper banda, szerintem nem kell isteníteni őket.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11400) Ck.


Ck.
addikt

Tegnap kivittük a Zasszonyt Lutonba Villámmal. Autópályán elég gatya volt a forgalom sok dugóval, végül a teljes út 4.8 liter/100 km lett normál módban, végig klímázva és ülés szellőztetve.
Munkába meneti eddigi rekord átlag pedig 4,2 liter/100 km ecoban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.