Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#9151) Black&White válasza gyűrű (#9150) üzenetére


Black&White
addikt

C825 az Mediatek chipsetes, ha jól emlékszem.
Telefonok esetében mondjuk már ők is tartottak be egy-egy Android főverzió frissítésnél. :)

(#9152) gyűrű válasza Black&White (#9151) üzenetére


gyűrű
addikt

Jól emlékszel.. 1.6GHz Quad-core A73 MT9615 processor , 550Mhz Mali-G52MP2 grafikus chip :)

[ Szerkesztve ]

(#9153) Kiskutya válasza gyűrű (#9150) üzenetére


Kiskutya
veterán

Más a felület meg más a 11. Android 11 az még sehol nincs az tuti függ a driverektöl is bár nem hiszem hogy sok lenne a különbség a 9 és 11 között ezen a téren. A tcl megigérte a 11et az év harmadik negyedévére de úgy látszik már az évbe se lesz belőle semmi. A tv home felület a Google hatásköre hogy melyik régióba vagy országba engedélyezi az újat én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9154) gyűrű válasza Kiskutya (#9153) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem értem miért írod ezt. Az a launcher android 9 re jó az biztos.
Az USA tcl r646 Google tv= el megy. A Sony tvk is. A c825 is android 11, de még nem kaptam meg mindenhol a Google tv-t. ... Szerintem te kevered a 12 vel.

(#9155) mikrofon


mikrofon
addikt

Az én információm szerint valóban két dolog:

Az egyik az andoid 9; 10; 11; és most már 12 Ez maga a rendszer

A másik pedig az hogy van a normál android, mint a telefonokon és hogy van az android TV rendszer. Nah ez az utóbbi helyett jön a Google TV. Ennek az átállása folyik szépen régiónként.
Tehát valójában az android TV rendszer megszünik és csak a google TV rendszer lesz. Ez megy majd TV-kre és box-okra

[ Szerkesztve ]

(#9156) gyűrű válasza mikrofon (#9155) üzenetére


gyűrű
addikt

Erről van szó.. A launcher amit most sokan próbáltak, az Android TV launcher ami Android TV 9,10,11-re jó.. első kép
A másik a Google TV ami az Android TV-t váltja, De csak Android TV 11-től pl. TCL, sony tv-ken először. második kép
A harmadik az Android tv 12 amit kiadtak ugyan, de tesztfázisban van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#9157) mikrofon válasza gyűrű (#9156) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen ez már a Google TV felülete valójában. Ez lesz az Android TV-ből.
Ezek szerint a korábbi (11 elötti) verziókat "csak" ilyen Launcher-rel alakítják át.

[ Szerkesztve ]

(#9158) lasse001


lasse001
senior tag

Én nem próbáltam. De ezt találtam hogyan kell feltenni az új indítót.
[Csak saját felelősségre]

(#9159) tibe0309 válasza lasse001 (#9158) üzenetére


tibe0309
tag

Ezeket én is próbáltam, de VPN nélkül nem tölt be a kezdőfelület (vagy legalábbis mikor próbáltam még nem töltöttem be)

(#9160) turho


turho
őstag

Halisztok!
Engem még mindig aggaszt a c728 VRR módban fellépő fényerő-hunyorgás :(( valamelyikőtök esetleg kompetens ebben, egyáltalán tudnak-e róla, dolgoznak-e rajta, stb...? Alig lehet egy épkézláb külföldi c728 vagy vegyes fórumot is találni. Nem vigasztal, de tudom, hogy más márkákkal is van ilyen baj, amelyek VRR képesek.

(#9161) Miczaki


Miczaki
csendes tag

Sziasztok!
Telekomos szolgáltatáshoz szeretnék egy tv-t választani. Eddig Lg tv-m volt és most is azt akartam, de a kínálatban található tévékről megoszlanak a vélemények(LG 65NANO813PA - Nanocell, LG 65UP78003LB). Körbe néztem és észrevettem, hogy kapható már TCL tévé is(TCL 55C715, TCL 55C728, TCL 65C725). Honlapot már böngésztem korábban és elég szimpatikus volt a tévéjük és a hangrendszerük is. Az lenne kérdésem/kérésem, hogy mit ajánlotok: a felsorolt LG-ket vagy TLC-k közül inkább? Ha tlc akkor megéri az újabb TLC C728 a +60ezret a C715-tel szemben? vagy +100ezer hogy 65-ös méretben csodálhassuk?

Bármilyen infót nagyon megköszönök előre is!

(#9162) Rafter75


Rafter75
junior tag

Szia!

C728-as már 100hz-es modell, 2.1 HDMI (VRR, 4K HFR), ezenkívüll Qled technológia, VA panel + direkt led, szóval sztem a felsoroltak közül a legjobb. Sem a felsorolt TCL, sem az LG nem bír ilyen specifikációkkal.

(#9163) rainman72 válasza Miczaki (#9161) üzenetére


rainman72
nagyúr

A C728 inkább next kozolhoz,azért is drágàbb.
Filmezéshez elég a C715-725 is már,jobb képminőséggel mint az IPS Lg lenne,nanocell ide vagy oda.
A TCL wide color gamut,széles szinskálát használó qled panelje sokkal jobb.
Van itthon idei Lg nem egy nagy durranás.
Az áruk a Tkomnál kicsit drágák de ha van kedvezményed akkor jó lehet

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#9164) Kiskutya válasza gyűrű (#9154) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem teljesen jól írtam. A launcher az google függő hogy ezt az új felületet mikortól lehet használni az adott régióba vagy országba. A a 11es droidot csak azért írtam mivel a 2020-as modellek még nem kapták meg pedig ígértek. Ez lehet a realtek sara is ahogy tomp is írta mert szarok a driverek. (ezért írtam nem hiszem hogy sok lenne a különbség driver szinten 9 és 11 között)

hmm...

(#9165) mikrofon válasza Miczaki (#9161) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából ahogy előttem is mondták, szerintem ez a kettő közül dönts:
TCL 55C728 => ha a jobb képminőség, a jobb androidos hardver és a jobb játékkonzol támogatás (2.1HDMi, 4K/120Hz)
TCL 65C725 => pedig ha a méret a lényeg.

Én valószínűleg a nagyobbat venném, ha nem játszok és van vagy lesz egy médiabox-om.. Amúgy sokan írták, hogy ac725 saját hardware is már megbirkozik a jó minőségű és nagyméretű filmek lejátszásával.
Még egy érdekesség, hogy a c725 rendelkezik egy USB3-as porttal is, míg a c728 csak usb2-vel. Ez jól jöhet ha adathordozóról nézel filmet, vagy a nem túl jó a WIFI-d és kábelen szeretnéd összekötni a routereddel, mert így tudsz bele egy usb3-as LAN adapter használni, ugyanis mindkét készülék saját LAN portja elég gyenge.
A képe se sokkal "rosszabb" a c725-nek....

[ Szerkesztve ]

(#9166) Kiskutya válasza mikrofon (#9165) üzenetére


Kiskutya
veterán

A kép minőség nem lesz jobb a 728-al max a mozgás megjelenítés. Én csak akkor venném a 728-at ha jatekra kell vagy sok sport műsort nézek.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9167) Dyraxx


Dyraxx
tag

Elnézést, ha lemaradtam, de mi lett végül a gyártó által beígért C715 Android 11 rendszerfrissítéssel?

2021 Q3-ra ígérték, és csak annyit hallottam, valami kezdetleges verzió ki is jött, de halálbüntetés feltenni, annyira instabil. Ez igaz? Ha igen, akkor van valami tervezett időpont a végleges (hivatalos) 11 frissítéshez?

Köszi!

(#9168) mikrofon válasza Kiskutya (#9166) üzenetére


mikrofon
addikt

A c715-nél jobb a c728 panelje. A c725-ben meg a c715-é van.
Ha jól tudom....
Vagy tévedek?

(#9169) Kiskutya válasza mikrofon (#9168) üzenetére


Kiskutya
veterán

Méret függő is c715 65be 10bit 55be 8bit+frc 725 8bit+frc. 725be van memc ami a mozgást javítja már aki használja szappanopera efekt. A 728 memc+120hz 8bit+frc. Szerintem kép minőség kB egyforma a mozgás megjelenítés jobb ahogy írtam. Ha nézel egy hdr vagy 4k filmet nem gondolom szemmel látható különbség lenne a 725 és a 728 között. (nem láttam egymás mellett a 3 tvt csak adatokból gondolom amúgy euronics-ba láttam a c725-öt és jobban tetszett mint a samsung q60 igaz a beállításokba nem néztem bele a lényeg a 725 se rossz tv ha nem kizárólag sport vagy játék a cél)

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9170) mikrofon válasza Kiskutya (#9169) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem tudom igazából szerintem kizárt hogy egyedül csak a 65c715-ben legyen 10bit-es. Szerintem abban is ugyanaz van mint a többiben....

[ Szerkesztve ]

(#9171) Kiskutya válasza mikrofon (#9170) üzenetére


Kiskutya
veterán

Most ezt honnan veszed? [link]

hmm...

(#9172) herceges215


herceges215
csendes tag

Amúgy ez a Thomson 55UH7500 ami úgy néz ki mint a c725 de viszont cserébe jóval olcsóbb is. Mit gondoltok érdemes beválani, vagy más szint azért az a Tcl?
Esetleg a P715-el szemben?

(#9173) Kiskutya válasza herceges215 (#9172) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ki kell próbálni ha jobb árban van! Max visszaküldöd!

hmm...

(#9174) Dyraxx válasza herceges215 (#9172) üzenetére


Dyraxx
tag

A Thompson márkát is a TCL gyártja. Már azelőtt is az ő márkájuk volt, mielőtt megjelentek volna a TCL tévék.

(#9175) mikrofon válasza Kiskutya (#9171) üzenetére


mikrofon
addikt

Mert nem logikus és semmi bizonyíték nincs rá. Semelyik másik méret nem ilyen és másik tipus ugyan ilyen mérete se ilyen.
Ez a honlap is azért írja mert a gyártó honlapján van egy ilyen sor a specifikácik között: "10 bit panel: Yes"
De feltehetően ez pontosan annyira igaz mint hogy az írják hogy c728-as Local dimming és Fald képességgel is bír. De ezt már többen bebizonyították hogy nem igaz.

(#9176) Cshigi


Cshigi
újonc

Sziasztok!

Egy kis segitseget szeretnek kerni. Szombaton kapom meg a 65" C715 TV-met. UK verzio, mivel itt elek. Erdeklodni szeretnek, hogy ennek a Firmware-je kulonbozo az europai szabvanytol?
Honnan lehet uj firmware-ket letolteni? Sajnos nem talaltam meg.

Az USB lekapcsol, ha a TV ki van kapcsolva? Mert a mostani regi TV-men arrol megy az egyedi Amblient vilagitas. Es szepen kapcsol ki/be vele egyutt.

(#9177) mikrofon válasza Cshigi (#9176) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

esetleg letesztehetnég hogy a penelja 10 vagy 8+2bit-es.
Hátha valaki meg tudja mondani, hogy ezt hogyan tudod tesztelni.

Ezt a gyártó honlapot kellene megnyitni régiód szerint. Aztán a "Downloads"/"Software" részen jobbklikk és már töltheted is a régiód szerinti legfrissebb firmware-t.

Neked elvileg 65C715K a típus jeled, míg nekünk 65C715.

(#9178) Kiskutya válasza mikrofon (#9175) üzenetére


Kiskutya
veterán

KB annyira nincs rá bizonyíték mint arra amit te írsz. :D :D :D A 65-ös változatot egyébként minden tesztben és helyen 10 bitnek írták. Sehol nem láttam máshogy feltüntetve de ez igaz az 55-ös változatról is azt mindenhol 8+frc-nek írták. Akkor te mi alapján írod hogy nem igaz? 2020-ba sokkal több tv jött ki 10bites panellel mint 21ben valamilyen szinten folyamatosan butitják a közép kategóriás tv-két. Elég megnézni a Samsungot vagy az LG-t is mit tudott egy 8as sorozat 3 éve meg most mit tud.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9179) Miczaki


Miczaki
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Fő csapásirány az otthoni "mozizás" lenne. Persze sportot is nézek és játszom is, de tévén maximum PS-es címekkel(sztori orientált, TPS), szóval FPS-re van egy külön 144hzes monitorom. Ebben tekintetben nem tudom kihasználnám-e a 4k/120hz-et(244e FT), a másik tévé 65" méretéhez képest.(282e FT) Ezek árban csak szerintem nem rosszak?
Annyi helyen írnak mindent, hogy ez maradt bennem kérdés: HDMI 2.1 van rajta 1db és 2db HDMI 2.0?
Soundbarból ajánljátok a TCL-ket( pl Ray danz) vagy nézelődjek más márkánál inkább?

(#9180) rainman72 válasza Miczaki (#9179) üzenetére


rainman72
nagyúr

Már 6110 is jó sb, RD meg még jobb.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#9181) Kiskutya válasza Miczaki (#9179) üzenetére


Kiskutya
veterán

Állítólag jól szólnak érdemes meghallgatni. Mozizásra ha van 4m akkor a 65 minimum kell. 3 méter alatt elég lehet az 55 is.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9182) Saccco válasza Miczaki (#9179) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha TCL és van hely, akkor a 6110 jó cucc. Csodákat nem kell tőle várni persze, de nagyon jó mozis hangzást ad a tv-hez. Esetleg ott van a 8111 és a 9030. A 8111 külön sub nélküli, szélesebb a hang tartománya, mint 6110-nek.
Az Rtings mindegyiket tesztelte TCL Alto 6+, 8, 9+.
Áruk is tükrözi az elvárható szintet: 40, 60, 110.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9183) mikrofon


mikrofon
addikt

Korábban írtam, hogy szerintem nagyon rossz kialakítású a 65c728 hátlapjána és a VESA rögzítési pontjának kialakítása. Annyira hogy ez befolyásolja a foltosodást. Ehhez most hoztam képeket bizonyítékként és magyarázatként.

A négy felfogatási pontból kettő felső és kettő alsó másmilyen kialakítású:

1.: Az alsó sem tökéletes de ez legalább elfogadható, mert itt a fém menet fölött van egy kis légrés kb 1m, majd a műanyag hátlap, így amikor szorítod a hátlapra a fali konzol TV-re rögzíthető részét, a műanyag hátlapot rányomja a fém menetes lemezre a konzol kis hátlapi deformációval.

2.: A felső kettő viszont szerintem elfogadhatatlan: A fémlap ami a meneteket tartalmazza sokkal mélyebben van, a felette lévő műanyag rész (ami a konzol tartó csavarok megszorításkor hozzászorul) kb 2mm távolságra van tőle. Ráadásul ez is kb. 5mm mélyen van a hátlap hátsó részétől, amire a konzol felfekszik. Kipróbáltam és már kézi megnyomással látható hogy az egész hátlap a konzol alatt megnyomódik és deformálódik nyomás hatására.

Ezt én házilag korrigáltam. A konzolhoz gyárilag adnak műanyag hengereket, perselyeket. Ennek sajnos nagyobb a külső átmérője, mint itt a hely, így nem megy bele rendesen. De megköszörültem, így már bele ment és nem a hátlapon, hanem ezeken a müanyag perselyeken ül fel a konzol, mivel az alsó rögzítési pontok alá is ilyet, csak a rövidebbeket raktam.

És akkor a foltosodásra gyakorolt hatás:
Csak a konzol perselyek nélkül:

A konzol perselyekkel rögzítve:

A konzol köszörült perselyekkel rögzítve:

Természetesen az egész kicsit torz, mert a valóságban alig látható a foltosodás és csak 1-2%-os háttérvilágosságnál. A képeket direkt túl világosra (feketét már inkább szürkére) állítva készítettem, hogy látszódjon a hatás
Ezt meg azért mutatom meg, hogy látszódjon hogy ennyire túl kellet húznom már az első esetben a fényeket, hogy a legfelhősebb esetben látszódjanak a foltok valós tartalom mellett. Az ugye középen a kékes színű négyrészre osztott kodi logo lenne de alig látszik a fényerő túlhúzásától. És a fekete is már kék.....

(#9184) mikrofon válasza Kiskutya (#9178) üzenetére


mikrofon
addikt

1.: Sehol sem olvstam hogy letesztelték hogy tényleg 10bit-es-e...... Csak meghivatkozzák a specifikációt!
2.: Miért ne rakták volna bele a 65C725-be.
3: Ráadásul a 10bit-es panel 10bites meghajtásához más hardver és szoftver is kell mögé csak akkor működik. Erről sincs szó sehol, hogy más lenne, vagy másikat kellene hozzá frissítéskor feltölteni.

VS:

1. specifikácíó

Hiszem ha látom, addig csak marketing....

(#9185) Black&White


Black&White
addikt

Tegnap megkaptam a C825-öt. 🙂
Az előző tv-n bal oldalt volt minden csati, itt pedig jobbra kerültek, így pár órát elvett az amúgy is rövid délutánomból a kábel-menedzsment.
Nehéz nem elfogulatlanul írni róla, nagyon meggyőző képe van (a fekete szint az nekem nagy előrelépés), a hangrendszer pedig tv-hez mérten tényleg epic.
Sonymon (55XG85) is Android TV volt, így nagy meglepetések nem értek, pár lag azért elő-előfordul.
Egy PS5-tel és egy Amlogic médialejátszóval tudom etetni, majd még írok.

(#9186) Saccco válasza mikrofon (#9183) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem nyomtatott perselyek vannak, nincs felhő! :D

Grat, hogy ezt végigpróbálgattad! :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9187) mocsyvitya99


mocsyvitya99
csendes tag

Sziasztok! Tcl 65C728 és Hisense 65U8GQ között variálok. Hálás lennék ha segítenének a döntésben. Nagyon világos szoba (dél- nyugati tájolás, rengeteg ablak) főleg filmezés, sorozatok és Ps5 mellé lenne :).

(#9188) rainman72 válasza mocsyvitya99 (#9187) üzenetére


rainman72
nagyúr

VA vs. IPS,dönts te ;] ;]
Ha jol tudom a Hisense-en nincs 2.1 hdmi se :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#9189) mocsyvitya99 válasza rainman72 (#9188) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Van hdmi 2.1 és nem csak egy porton. Igazából árban kb ugyan az, előben nem láttam még őket. Egyik helyen ezt, másik videóban pedig azt istenítik ebben az árkategóriában.

(#9190) rainman72 válasza mocsyvitya99 (#9189) üzenetére


rainman72
nagyúr

Sztem nincs :F :F [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#9191) mocsyvitya99 válasza rainman72 (#9190) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Euronics azt írja pedig, hogy azzal van szerelve.

(#9192) rainman72 válasza mocsyvitya99 (#9191) üzenetére


rainman72
nagyúr


[Ebbe] nézz bele hihetőbb :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#9193) mocsyvitya99 válasza rainman72 (#9192) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Eléggé kiábrándító.... Persze lg cx/c1 lenne a legjobb mindezekre, de hát nincs ilyen árban 65-ös. Most is lg tv-t használok, 2019-es model, ezért keressem az utódját, ami elbír már a nextgen konzollal és jó moziélményt is ad.

(#9194) mikrofon válasza Saccco (#9186) üzenetére


mikrofon
addikt

A nyomtatott persely a legjobb mert annak a hossza is lehet egyedi.
Vagyis az lenne a legjobb, ha a konzolhoz adott műanyag hengerek, közvetlenül a menettel ellátott fém lemezen ülnének fel,a mi meg a kijelzöpanelhez lenne fixen, stabilan rögzítve....
De már az is jó lenne, ha a műanyag bemélyedés egy milliméterrel nagyobb átmérőjű lenne, hogy a konzol tartozék műanyag persely rendesen beférjen.....

(#9195) rainman72 válasza mocsyvitya99 (#9193) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én tudom,és az U8QF is az sajnos,pedig akár lehetne jó is.
Igy a TCL marad.
Vagy megvárod jövő évi termést,vagy elenged ezt a 2.1hdmi dolgot :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#9196) mocsyvitya99 válasza rainman72 (#9195) üzenetére


mocsyvitya99
csendes tag

Fekete, sötét színek mennyire jók a tcl-en? Tudom, sosem lesz olyan fekete a fekete, mint az OLED-en, de a mostani lg-m eléggé gyenge és zavaró egy egy sötét jelenetnél a világos háttér.

(#9197) Kiskutya válasza mikrofon (#9184) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen tesztre gondolsz? Mivel tesztelik a 10 bitet? Amúgy még mindég nem értem mit akarsz ezzel elérni. Ilyen alapon akkor az összes sony lg vagy Samsung amit 10 bitesnek írnak nem is biztos hogy az. Amúgy a c815 megnyert valami tesztet amiben azt nézték melyik tv-n a legjobb a színmegjelenítés. Az LG cx-et is megelőzte ha jól emlékszem. Ez valószínű a 10 bites panelnek is köszönhető. Egyszerre jöttek ki a c715 és 815 én úgy gondolom inkább ott lehet hasonló a panel akkor miért ne lehetne valós 10bit? Ha van valami teszt amivel le lehet tesztelni akkor megnézem neked szívesen.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#9198) mikrofon válasza Kiskutya (#9197) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem akarom, hanem mondom is, hogy nagyvalószínűséggel, a 65c715 ugyanúgy nem valódi 10biten jeleníti meg a képet mint az összes többi méretű c715.
Az én információim alapján az összes c715-höz ugyanazt a firmware-t kell telepíteni. Ez is azt támasztja alá, hogy ugyanaz a szoftver ugyanolyan módon küldi ki a megjelenítendő képet ugyan abból a képfeldolgozó processzorból a kijelzőnek. Tehát pontosan ugyanolyan az összes készüléknek a megjelenítési bit-tartománya, amelyikre ugyanazt a szoftvert telepítheted
Más gyártó más modellje megint más kérdés semmi köze ehhez. De még ugyanannak a gyártonak másik modellje is máskérdés. Nem is értem ezt miért kevered ide.
Ráadásul a c728-nál is leírja a gyártó a FALD-ot még sincs benne. Míg más gyártónál, de még ugyan ennél a gyártónál is működő dolog.

Azt is tudjuk, hogy az etalonnak felhozott displayspecifications oldalon mai napig szerepel, hogy a 65c728 “full-array local dimming" pedig nem az.

Milyen tesztre gondolsz? Mivel tesztelik a 10 bitet?
Én nem tudom! !e csak azzal lehet megmondani hogy tényleg az, mert a ények és ismeretek ellenkezőjét támasztják alá. Mint ahogy a FALD-ot is csak az a készülék tudja, ami a teszten is bebizonyítja. Nem pedig az amire a gyartó, vagy az etalon displayspecifications oldal ezt írja...

Ettől még természetesen nagyon jó képe lehet és van is a 65c715-nek. Ezt 55c715 esetében személyesen is megtapasztaltam!

[ Szerkesztve ]

(#9199) RVR400 válasza mikrofon (#9198) üzenetére


RVR400
veterán

A megoldás nem ilyen egyszerű, mivel elvileg a ProjectID az, amivel a kijelzőt lehet azonosítani, mert ha nem így lenne, akkor a P71 sem különbözne semmiben a C71-től, mivel ugyanaz a szoftver megy rá...

(#9200) gyűrű válasza mikrofon (#9198) üzenetére


gyűrű
addikt

Az a flatpanels oldalt hagyjuk is... mielőtt elszántam magam nagyon sok tv-t néztem ott, és 6 ból háromnál valótlan adatok voltak ott..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.