Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) pjani válasza LukE (#500) üzenetére


pjani
tag

Kösz, akkor megpróbálom elpasszolni az UPS-t...

Üdv!

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#502) stol válasza pjani (#499) üzenetére


stol
addikt

Az SOSUPS-nél lehet ~25ezerért kapni, felójított 600VA/410W-os APC-t, ami szinuszon, line interaktiv. ;)

(#503) Daywalker válasza pjani (#499) üzenetére


Daywalker
addikt

Vaze, a Delta Chieftec+UPS (nem szinuszos) párossal mindenki csak szív. Nekem is pont ugyanez volt...szerencsére pont volt kéznél másik táp.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#504) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!
A kozeljovoben szeretnek venni egy szunetmentest (ujat), mert nyaranta eleg gyakori felenk az aramkimaradas. A gepem benne van az infoimnal, a tapom egy 360W-os Chieftec (HPC360 talan). Olyan kellene (bar ez talan alap) amibe a tel.kabelt is beledughatnam. A fajdalomkuszob 15e lenne.
koszi a segitsget! :R

(#505) kisninja válasza kircipeti (#504) üzenetére


kisninja
őstag

Akkor biza ez fájni fog ;]
Amugy mi a cél. ? gépezni is akarsz vagy, hogy biztonságossan leáljon a gép?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#506) kircipeti válasza kisninja (#505) üzenetére


kircipeti
senior tag

Csak annyi hogy a pillanatnyi aramkimaradasokat atveszelje es ha hosszabb, akkor alljon le azonnal. Szal' a tartasi ido nem kell hogy nagy legyen.
Nezegettem itt arakat: [link]
Tudom pont olyan artartomanyt irtam, amibol a szobajoheto APC-k kiesnek. Az MGE Nova 600 milyen lehet?

(#507) kircipeti válasza kircipeti (#506) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ja es a monitorozasi funkciok sem jatszananak fontos szerepet.

(#508) Daywalker válasza kircipeti (#506) üzenetére


Daywalker
addikt

Érdekes módon én a Nova-t csak amerikában látom, európai szabványban nem.
Én inkább a másik MGE-t javasolnám. Mellesleg ha sok az ingadozás talán nem ártana AVR-el ellátott szünetmentest venni, de az drágább kategória.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#509) stol válasza kircipeti (#504) üzenetére


stol
addikt

Ebben az árban, CSAK a PAnnonPower UPS-ek normális minőségűek.

(#510) pjani


pjani
tag

Sziasztok, megint én vagyok (röviden: APFC-s Chieftec táp).
Azt ugye említettem a múltkor, hogy a régebbi gépünkre PowerCom 600AP van kötve? Ez sem bírja az én gépemet. Ti az APC-t ajánlottátok, de azok közül, amik a weboldaluk tanúsága szerint szinuszjelet adnak, a legolcsóbb is kb. 30 ezer és felette. Jártam viszont egy boltban (név nem érdekes), rákérdeztem, ajánlották a PowerCom 800-ast. Hitetlenkedtem, hogy ez is szinuszjelet adna? Megmutatták a dobozt, ''simulated sine wave'' van ráírva az OUTPUT-nál. Ez 20e HUF, hát lefoglaltam. Később eszembe jutott, hogy ez ugyanúgy néz ki, mint a mi PowerCom-unk, utánanéztem a neten, és a 600AP is szinuszjelet ad! Hogy lehet, hogy mégis rögtön lekapcsolja a gépemet????
Most az a kérdés, belevágjak-e a 800VA-sba vagy gyűjtögessek tovább egy APC-re. Szerintetek?

Kösz és üdv!
pjani

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#511) LukE válasza pjani (#510) üzenetére


LukE
veterán

a: vigyel egy szkopot es nezz ra a kimenetere :)
b: vidd el a tapod (vagy az egesz geped), es ha mukodik gond nelkul, elviszed.
(az 1 dolog, hogy mit irnak ra, egy masik, hogy a tervezo minek tervezte, es megint egy masik, hogy mit szedtek ki belole koltseghatekonysag cimszoval...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#512) Daywalker válasza pjani (#510) üzenetére


Daywalker
addikt

Az APC sem (legalábbis nem mindegyik) állít elő sinus jelet. Nekem Bacuk UPS RS 500 van, és ez is csak stepped sine wave-t ad. Ezt sem bírta a Chieftecl. Pontosabban ment, csak ha éppen akkuról kellett volna táplálni a gépet, akkor nem használt semmit ->gép kikapcs.
A simulated sine wave sem lesz jó szerintem, mert olvastam, hogy másnak is akadtak vele problémák. Nálam tápcsere segített :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#513) mh197 válasza pjani (#510) üzenetére


mh197
senior tag

Bár most nem vágom, hogy a chief 420-as , az ATX 2.0 -ás verziója PFC-s -e, de nálam egy APC smart 600-as szünetmentes táppal vígan megy. Az APC-t már vagy 3-4 éve vettem 6k-ért, és azóta tökéletesen bírja. Ha áramszünet van, jó ideig elbírja a gépem. Még nem próbáltam mi a vége, de 15 percet eddig vitte moncsival együtt.
Szóval ha a chief tápom PFC-s, akkor vszínű elég lenne neked is egy ilyen akár használt APC beszerzése gondolom. Ilyet meg akár banki selejtezésekből is lehet szerezni.
Viszont ha jól tudom a BACK-up sorozat az APC-knél nem tud sinus jelet, esetleg egy két speckós darab, csak a SMART-ok tudnak sinust adni.
Remélem megoldódik a gond! :R

(#514) mh197 válasza mh197 (#513) üzenetére


mh197
senior tag

Chieftec HPC-420-302 DF rev.: atx 2.0 a tápom típusa, és bazi nagy betűkkel rajta van, hogy aktive PFC .
Szóval: APC SMART 600 az említett APFC-s táppal tuti megy, akkus üzemmódban is tökéletesen!

(#515) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

Mostanában előfordul, hogy néha elszáll itthon az áram, ezért szeretnék venni egy szünetmentes tápot. Az alábbi két modellt néztem ki:
APC BACK ES 550VA - [link]
APC BACK ES 700VA - [link]
Az alábbi konfigot szeretném üzemeltetni róla:
Abit-IC7-G Northwood-3.2@3.6GHz-EE Zalman-CNPS7700-Cu Hynix-DDR-2x512Mb Asus-X800-@XT-PE Zalman-ZM80D-HP+ZM-OP1 WD-RAPTOR-36Gb+SATA-200Gb Pioneer-108-Black Zalman-ZM-MFC1 Audigy-2-ZS Creative-Gigaworks Antec-Sonata-380W Viewsonic-VP2130B Wacom-Intuos3-A/5
Tulajdonképpen nekem elég lenne 1-2 perc+ is, ennyi idő alatt le tudom menteni a munkáimat. Kérdésem a következő volna, akkor elég egy kisebb teljesítményű szünetmentes táp is?

Köszönöm a válaszokat, üdv:
Bence

(#516) stol válasza ByB (#515) üzenetére


stol
addikt

Inne nézelődj, olcsóbban megkapod.:[link]

(#517) ByB válasza stol (#516) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm, bár először inkább az lenne fontos, hogy kitaláljam melyik is lenne jó, utána keresgélnék, hogy hol a legolcsóbb! ;) Az APC oldalán 45dB-es hangerőt írnak 1m távolságból, az borzasztóan hangos! Miért van ezeknek hangjuk? :F

(#518) stol válasza ByB (#517) üzenetére


stol
addikt

Akkus üzemben, az inverter berregése.
Ez természete, és általános.
SMART-UPS-eket nézd az SOS-UPS-nél.
25-30ezerért már kapsz jót.

(#519) ByB válasza stol (#518) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm a segítséget, utánanézek az általad ajánlott helynek... Jól értelmezem, hogy amikor hálózatról megy normálisan minden, akkor semmi hangja nincs az UPS-eknek?

(#520) canniball válasza ByB (#519) üzenetére


canniball
nagyúr

Alap esetben is van búgó hangja (legalább is az én BackUPS RS500-asomnak), de ha megy a gép ez nem hallható (elnyomja a(z egyébként halk) gép), csak kikapcsolt gép mellett (lehet) zavaró (de ekkor meg ki lehet kapcsolni a UPS-t is).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#521) Pinya007 válasza ByB (#517) üzenetére


Pinya007
tag

Nekem APC Back-UPS CS 500-am van Konfigomat adataimnál láthatod, hozzá jön egy Samsung 997MB így együtt Powerchute 220 W körüli teljesítményt mér. Néha bekapcsoláskor túlterhelt lámpa felvillan rövid időre. Valamint program nem ajánlja, hogy több eszközt csatlakoztassak UPS-re, 7 percig tudja ellátni árammal így gépet.
Neked LCD jóval kevesebbet fogyaszt Samsungomnál, proci vmivel többet.
Hosszú távra én erősebbet 700VA ~400W-osat ajánlanám, főleg ha bővítést is tervezel!
Akksi élettartamát legjobban befolyásolja, hogy hányszor volt kisütve, erősebb akksit tovább tart teljesen kisütni, szal még egy érv erősebb mellett. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#522) Pinya007 válasza canniball (#520) üzenetére


Pinya007
tag

Érdekes én Back UPS CS 500-asomnak semmi hangja ha hálozatról megy.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#523) stol


stol
addikt

Jah, a 600VA/400W-os SMART-ban, ami az SOS-UPS-nél van (csúnya fehér kocka) 2*7Ah akku van, és belefér még a 9Ah-ás is ;]

[Szerkesztve]

(#524) ByB válasza Pinya007 (#521) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

(#525) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne:
Van egy PannonPower UPS-em, ami az előző konfigommal jól működött, de a mostanival nem akar együttműkösni. A gép adatai az adatlapomon, de a táp tipusát ideírom, mert visszaolvasva úgy tűnt ez a mérvadó: Chiftec 420W. Azt is olvastam, hogy a PFC miatt lehetnek problémák, de a PannonPower termékei állítólag tudják ezt.
A hiba az, hogy nincs áthidalás egyáltalán, az áram megszűnésével azonnal elszáll a gép is. Az előző konfig annyiban különbözött a mostanitól, hogy a proci 2,4 GHz-es volt. A monitor is rá volt kötve a UPS-re és bírta, most nélküle sem megy. Egy ismerősöm szerint az aksi a probléma, de 1 éves a UPS nem hiszem, hogy eddig bírták volna az aksik.
Valami 5let?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#526) canniball válasza Kami11 (#525) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy a(z ezek szerint aPFC-s) tápod nem bírja a(z ezek szerint nem színuszos) jelet, amit a UPS-től kap.

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#527) Kami11 válasza canniball (#526) üzenetére


Kami11
őstag

Megnéztem minden adatot pontosan, hogy megállapítható legyen a probléma oka:

UPS: Pannona Power Pro 2060
# 600VA (450W)
# Line-interaktív
# Kváziszinuszos
# Áthidalási idő: 8-10 perc 50%-os terhelésnél
# AVR ( automata feszültségszabályozás )
# Túlterhelés, rövidzárlat, túlfeszültség és feszültségcsúcs elleni védelem

Táp: Chieftec CT420A
# P4
# ATX PS
# 420 W
# Aktív PFC
# Dupla ventilátor

Ezen adatok tükrében is az a véleményed, hogy az Aktív PFC a hiba oka? Ha igen, hogy lehetne megoldani, a táp vagy a UPS cseréje nélkül a problémát? Nem szeretnék megválni egyiktől sem. A UPS 11 hónapos tehát 1 éves sincs, ettől függetlenül lehet akku gond? Délután megnézem ismerős gépével is, akkor már valszeg többet tudok majd.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#528) LukE válasza Kami11 (#527) üzenetére


LukE
veterán

Kváziszinuszos vs. Aktív PFC epp ilyen tuneteke produkal.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#529) stol válasza Kami11 (#527) üzenetére


stol
addikt

Mennyire vagy járatos az elektronikában?
Ha eléggé, akkor a táp, és UPS közé az eggyik ágban sorba be kell kötni gey P-PFC tekercset, ami majd ''elsimítja'' reméhetőleg a csúcsokat.

(#530) Kami11 válasza stol (#529) üzenetére


Kami11
őstag

Az elektronikában semennyire sajna :(( ,de van ismerősöm aki valószínűleg meg tudja oldani a dolgot. Mi az a P-PFC tekercs, hol és mennyiért lehet szerezni ilyet?
Előtte még egy pár ''tapasztalat'' a szünetmentessel kapcsolatban:
A délelőtt folyamán próbálgattam mit bír és a következőket tapasztaltam:
Ha a gép üresjáratban van akkor semmi gond, áthidal, viszont ha már valamilyen alkalmazást elindítok, pl. böngésző plussz winamp akkor egyből elszáll a gép. Ez is a PFC-nek köszönhető, vagy az aksi a ludas? Szétszedtem és a köv. tipusú aksit találtam benne:
Pannon Power 6FM7 (12V7AH/20HR)
Ez jó aksi, valamint elég az Én konfigomhoz? Mint említettem volt nagy/nagyobb terhelésnél száll el. Speciel én túlnyomórészt 3D alkalmazásokat futtatok amik elég nagy erőforrásigényűek, szóval ezt kellene áthidalnia pár percig, míg kilépek és elmentem a dolgaimat majd leállítom a gépet.
Ha az aksi a gond, kicsi a konfigomhoz, mennyivel nagyobbat kellene behelyezni, valamint azt fel tudja-e tölteni a UPS? Mégvalami: használat közben igen meleg az oldala, sőt a teteje is a UPS-nek. Ez normális?
Tudom sok a kérdés, de ezen a téren tanácstalan vagyok, úgyhogy aki tud segíteni ne tartsa magában az infót, mondja! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#531) stol válasza Kami11 (#530) üzenetére


stol
addikt

Az akkut, terheléses vizsgálattal lehet tesztelni, hogy mennyire esik le a kapocsfesze terhelés hatására.
Szinte biztos, hogy a PFC a kretén.
A Passziv PFC tekercsét, egy rossz tápból lehet legegyszerűbben kitermelni, vagy keríts egy 250-300W-os HG-LI folytótekercset, az is ugyanez.

(#532) Kami11 válasza stol (#531) üzenetére


Kami11
őstag

Köszi a segítséget, bár amit mondasz az nekem kínai :( ,de majd felveszem a kapcsolatot az egyik műszerész ismerősömmel. Remélem neki többet mond a válaszodban lévő információ!
Talán az aksi kimérést is meg tudja oldani, sőt tekercse is lesz.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#533) #96302336


#96302336
törölt tag

Hali !

Mennyire befolyásolja a szünetmentes táp egészségét, ha a gyári 7Ah-s akkut lecserélem egy18Ah-s akkura? (APC 650)

(#534) sirály12


sirály12
őstag

Van egy apc smart 1000-em, de nem tudom belőni hozzá az apc power chute business-t.
amikor be akarom indítani, akkor csatlakozni akar a netre valaminek, de nem tud (szerintem rossz címre akar manni), és utána nem lehet semmit csinálni, csak kilépni.

Mit tegyek vele?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#535) sirály12 válasza sirály12 (#534) üzenetére


sirály12
őstag

Up.

Valaki segítene beállítani ezt a progit? Azt sem tudom mit akar. :O :F :(((

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#536) Xpod válasza sirály12 (#534) üzenetére


Xpod
addikt

Gondolom regisztráltatni akarja magát. Nincs a progi letiltva a tűzfalben?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#537) sirály12 válasza Xpod (#536) üzenetére


sirály12
őstag

Azóta ezt sikerült megoldanom, de még mindíg nem megy, nem tudom hol lehet/hogy lehet beállani az ups-em tipusát.
Ezt a progit nem nekem találták ki. :(


Hogy ismertessem fele fel az ups-t? (installkor felismerte)

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#538) Xpod válasza sirály12 (#537) üzenetére


Xpod
addikt

Passz, nekem a personal edition van meg.

Nem lehet, hogy a win saját drivere/kezelő progija is fut? Mert azt le kell lőni először és utána fog rendesen futni az APC progija.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#539) sirály12 válasza Xpod (#538) üzenetére


sirály12
őstag

Futott, de installkor automatikusan kilőtte a progi. Azóta ott sem látom az ups-emet.
És install közben meg is találta, kiarta a puntos típust, stb., de azóta nem tudom életre kelteni.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#540) sirály12 válasza Xpod (#538) üzenetére


sirály12
őstag

Neked hogy ismerte fel az ups-t? Mert nekem van egy ablak, két részre van osztva, az a neve, hogy device list configuration. Egyik rész a discovered devices, a másik a current device list. De egyikben sincs semmi. Középen van egy new gomb, ha rábökök, akkor a jobb oldali (current) oszlopba betesz egy ikont, aminek nevet adok, de ezután ha alul apply-t nyomok, akkor a hálózaton akarja megkeresni ezt az eszközt. De miért?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#541) sirály12 válasza sirály12 (#540) üzenetére


sirály12
őstag

up.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#542) Xpod válasza sirály12 (#540) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem nincs ilyen ablakom.
Ez a progi így néz ki [link]



[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#543) sirály12 válasza Xpod (#542) üzenetére


sirály12
őstag

Sajnos nem látom a képet. a hely nem elérhető üzit kapok.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#544) stol válasza #96302336 (#533) üzenetére


stol
addikt

Lassan tölti :DDD
De, megnő az áthidalási idő!

VISZONT!

4-6mm átmérőjű madzaggal kösd be az akkut!

(#545) #96302336 válasza stol (#544) üzenetére


#96302336
törölt tag

10-es van :D
THX...

(#546) stol válasza #96302336 (#545) üzenetére


stol
addikt

Tökéletes. :P

(#547) mh197


mh197
senior tag

Lenne egy kérdésem. Ha egy APC smart 700-as szünetmentes táp nem csinál semmit, vagyis be sem kapcsol, akkor az lehet attól, hogy rossz az akku? Hiába van rádugva a 220-ra, nem kapcsol be. Tudom, sok más baja is lehet, amitől nem kapcsol be, csak az érdekelne, hogy ha az akku zárlatos lesz, vagy annyira gyenge, akkor az okozhat-e ilyen gondot?! :F

(#548) sirály12 válasza mh197 (#547) üzenetére


sirály12
őstag

Persze, hogy lehet.

Ha belegondolsz, amikor bekapcsolod a szünetmentest, az egyből teszteli az akksit, ha rossz, akkor lehet beindul, de nem biztos, pl. az enyém nem indúl be, csak csipog egyet+felvillantja a ledeket az elején.
Ha az akksi zárlatos, akkor szinte bizti nem indul be, mert tölteni akarja, és akkor az leveri a szünetmentest, mint vak a poharat, persze a védelmek nem engedik szénnésülni a cuccot, de nem egészséges.

Vagy próbáld ki akku nélkül, némelyik táp ilyenkor is beindul, de szerintem kellene egy jó akku.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#549) mh197 válasza sirály12 (#548) üzenetére


mh197
senior tag

Köszi, akkor ezekszerint az tuti, hogy ha az akku van ki, akkor legalább kis időre, ha be akarom kapcsolni fel kell villannia a lednek. Ha nem csinál semmit, akkor mi a helyzet. Mármint ha a bekapcsoló gomb nyomására semmi válasz, se kattanás, se villanás, semmi, ettől lehet még akku hiba, vagy nem valószínű? :F

(#550) timin


timin
csendes tag

Kaptam egy LIEBERT GXT1000MT-230-as szünetmente tápot.De nem tudom használni eddig még(RS232+a bekötökábel a pc-hez +''230V bekötő a /ala régi monitor kábel a tápból a monitorig/ még nincs meg) a netes fórumok szerint 600-as APC-k is sokáig birják, de ez a ''dont worry use it 25-30 minut'' be tartozik. Ez egy 1000-es.
Amenyibben akárkinek van ehhez hozzá szólása, vagy aki ismeri ezt a tipust az kérem írjon vmit.
Esetleg tapasztalatok (más ups is érdekel)
ui:
más ph-sok küldtek ide (tényleg kösz nekik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.