Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) kisninja válasza Imy (#1350) üzenetére


kisninja
őstag

Csapi nevében írok..kitudja visszanéz e :)
lazák a kőtések a sorkapcsoknál..sok sok vezeték de az ünnep után nekiáll.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1352) bbchris válasza Csapi007 (#1347) üzenetére


bbchris
senior tag

Mert akkor nem megy az a trafó benne ami 230V-ot ad . Ugye szünetmentes működése hogy van benne egy akku ami egyenáramot ad amiről tudjuk hogy nem képes önmagában trafót üzemeltetni mivel nincs váltakozó mágneses mezeje így egy áramkör megszakítja mp-ként 50× az egyenáramot . Ugye mikor elmegy vagy lecsökken a feszkó a hálózatban akkor akkura vált egy relé , bekapcsolja azt az áramkört ami az akku 12V-os feszültségét 230V-ra transzformálja fel , zúgás egyrészről a mp-ként 50× -es megszakítástól másrészt a trafó terhelésétől van mert ugye ilyenkor az az "erőmű" . De ha tesztre kapcsolod akkor is ezt fogja tenni .

(#1353) kisninja válasza bbchris (#1352) üzenetére


kisninja
őstag

Pl az én tarfom állandóan megkapja a feszt :D ezért írtam, hogy vagy nincs akkora terhelés vagy nem megy. :K

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1354) SofőrMisi


SofőrMisi
csendes tag

Boldog Újévet mindenkinek!

Előrevetítem nem vagyok computerzseni, ezért is szorulok segítségre.
Szünetmentes tápegységgel kapcsolatban van kérdésem, a Vicc hogy nem számítógéphez szeretném használni.
Lakatos lévén csináltam magamnak egy manapság igen divatossá vált kandallót, amely az amúgy gáz-központi fűtéses házikómban fűti a radiátorokban cirkáló vizet.
Ezt a cirkálást egy keringető szivattyú intézi.
A fűtésem müanyag csövekkel van kiépítve, de ugyebár amíg kering a viz (60-80 C') addig minden OK.
Na most ha elmegy a villany...
...na akkor van cumi.(rendszer túlmelegszik, müa cső leolvad, jó sok viz, gőz meg egy nap igen rossz meló egy 50x50 cm-es lyukon.

A kérdésem az lenne, hogy egy szünetmentes tudná-e üzemeltetni a szivattyút addig amíg lehül a viz?

Ez kb.1 óra és a szivattyú 88W teljesítményü.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1355) szeva000 válasza SofőrMisi (#1354) üzenetére


szeva000
addikt

símán menne egy sinusos táppal,azért ez a 88W csak cmost igaz,de mi van ha valaki felnyom egy nagyobb szivattyút??De erre szerintem egy tuti tipp egy 750-1250W-os smart táp.Ez bírni fogja a véletlent is:)..Már csakis azért,mert pont szilveszterkor volt egy igazán tuti 2,5órás áramszünet :DD az ördög nem alszik :))

[ Szerkesztve ]

(#1356) nyunyu


nyunyu
félisten

Mondtak mar, hogy kozpontifutest fem csobol (regen vas, manapsag rez) szoktak epiteni?
Gondolom nem veletlenul, hiszen az olvadaspontjuk joval magasabb, mint a muanyagoknak, masreszt a nyomast is jobban birjak.

Egyebkent meg ha a szivattyu valtoaramu, akkor kell a szinuszos SmartUPS, bar a legkisebb 750-es is eleg oda. (APC szerint 100W terhelest 52 percig viszi.)
Ha egyenaramu, akkor akar BackUPS RS 800 is jo lehet, az olcsobb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1357) Abri


Abri
aktív tag

Hy all.
Havernak lenne egy APC RS 1500VA UPS je,külfölddről hozott,2005/05 havi. Már régóta tervezem egy UPS vételét és most kapok az alkalmon.
Mit tudtok erről a modellről?
Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv mindenkinek és B.Ú.É.K.
Abri.

(#1358) szeva000 válasza Abri (#1357) üzenetére


szeva000
addikt

jóóóó,de a chieftec tápoknak lehetnek gondjaik vele,vagyis lesz....

(#1359) kisninja válasza SofőrMisi (#1354) üzenetére


kisninja
őstag

Előttel szólóak korrekt infot adtak itt nem a nagy watt ok a lényeg hanem a tartási idő.. ha nem akarsz akkukat ráaggatni akkor nagy kell az hoszabb ideig bírja a kis terhelést.

Rakhattál volna a kandallóhoz hőcseréltő akkor megoldódik a peobléma.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1360) Abri válasza szeva000 (#1358) üzenetére


Abri
aktív tag

És miért ?

(#1361) kisninja válasza Abri (#1360) üzenetére


kisninja
őstag

Mert nem sinusos jelet ad ki, igy na valószínüséggel mikor elmenne az áram az ups túlterheléssel lekapcsolna.
Chieftec tápknál jöl elő a legjobban amugy az aktív pfc miatt van.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1362) Abri válasza kisninja (#1361) üzenetére


Abri
aktív tag

Akkor elkérem tőle és kipróbálom.
Majd tápot cserélek,úgyis cserélem a konfigomat :D

[ Szerkesztve ]

(#1363) szeva000 válasza Abri (#1362) üzenetére


szeva000
addikt

Nálam az 550-es FSP táppal nem nyivákolt az ilyen ups,próbáltam.De a chieftec tuti túlvezérli

[ Szerkesztve ]

(#1364) SofőrMisi


SofőrMisi
csendes tag

Mondtak mar, hogy kozpontifutest fem csobol (regen vas, manapsag rez) szoktak epiteni?
Gondolom nem veletlenul, hiszen az olvadaspontjuk joval magasabb, mint a muanyagoknak, masreszt a nyomast is jobban birjak.

T.Nyunyu!
Anno mikor csináltam a fűtést saját magam gázkazánnal, radiátorokkal 1ütt 200e-ből kihoztam. Mivel (akkor még) nem tudtam réz csővel bánni, így a maszek 1 milláért csinálta volna meg. Ez az oka a müa. csőnek. Amúgy ma már csak rezet és ezt használják, döntöen a müa. javára (250-350 Ft/fm és nem kellenek hozzá idomok)
+ akkor még nem terveztem a kandallót, csak a késöbb tapasztalt gázár motivált erre.

Ettől függetlenül a segítséget nagyon köszönöm és további szép napot kívánok!

(#1365) daruma


daruma
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Szünetmentes tápot szeretnék venni, és nem értek hozzá... :DDD
Chieftec tápom van 450W, AMD 4200, 8600gt, 4vinyó, tehát kell a teljesitmény. Viszont nem szeretnék 20K fölé csusszanni, ugyan nem is kell, hogy órákig kitartson a rendszer áram nélkül.... A túlfesz védelem és a zavarszűrés lenne fontos, mert az elmúlt években volt egykét Twilight Zone-os alaplap/vinyó/VGA elhalálozásom, úgyhogy arra jutottunk, hogy vagy nagyon szerencsétlen vagyok, vagy az árammal lehet valami... Az egyik hangfalam pl.néha, ha valami pl karácsonyi csodaégő be van kapcsolva, akkor elkezd üvölteni... Misztika...
Az aquanál láttam Kebo UPS-eket, az fújos?
Esetleg valami anyagot tudnátok javasolni, ahol rátudnék képezni magamra a neten: nem nagyon értem a sinust(sose értettem...) és a pfs stb. kifejezéseket.
Apropo mit jelent hogy egy UPS A,M stb. kategóriába tartozik?
Előre is köszönöm a segítséget. Bölcsnek nem születik az ember, azzá válni kell... :K

(#1366) Abri válasza kisninja (#1361) üzenetére


Abri
aktív tag

És mit kellene a UPS és a tép közé szerelni,hogy ez a probláma megoldódjon?
Van elektromúszerés ismrős,hátha +csinálja. :D

(#1367) Abri válasza Abri (#1366) üzenetére


Abri
aktív tag

Úgylátom kicsit mellé-mellé ütögettem a bill-nek :D

(#1368) canniball válasza Abri (#1366) üzenetére


canniball
nagyúr

Volt már erről szó itt a topikban, csak arra nem emlékszem mi a válasz (nekem nem voltak ilyen gondjaim). Jó olvasást! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1369) kisninja válasza Abri (#1366) üzenetére


kisninja
őstag

Higanygőz lámpának a folytótekercse koorigálja a problémát álltalában. kapni 250w os tipust az talán jó. Sorba kell kötni.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1370) Ponge


Ponge
csendes tag

Hy!

Vettem most egy APC Back-UPS ES BE700-GR szünetmentest. HKC USP 5565 táp van a gépemben. Amikor feltöltöttem a UPS-t, tettem vele 1 próbát, kihúztam a konnektorból. Rendebn viszi a gépet, minden ok, lehibernálta, stb. De a tápomnak a hangja megváltozik ha csak az UPS-ről megy, olyan fura zúgó hangja van (nem a ventillátora miatt az biztos) mintha erőlködne a szünetmentesből érkező áram miatt. Nem értek ezekhez, mitől lehet ez és veszélyes e? kell e tápot cserélnem e miatt (APC UPS nem valószínű h rossz).
Előre is köszi a választ.

Ponge

(#1371) bbchris válasza Ponge (#1370) üzenetére


bbchris
senior tag

SZtem amíg jó addig nem hinném hogy baj lehet bár ha olcsó táp akkor ha van lehetőséged akkor cseréld egy márkásabbra . De max sztem leold a szünetmentes ha nyűgje van . Nálam a Samsung CRT moncsi csinálta ezt de sosem nyúvadt ki tőle . HA az APC rossz akkor egyszerűen nem megy .

Más : Nálam is egy Chieftec 650W-os táp van , akkor most ez mák hogy megy egy UPS Powercom táppal ?! Mert semmi baja nincs .

(#1372) Ponge válasza bbchris (#1371) üzenetére


Ponge
csendes tag

10ezres a táp, úgyhogy csere nem lesz most (főleg miután a pénz ráment a ups-re). Az APC tápjai milyen áramformát adnak le? most találtamerről vmit hogy a szünetmentesek nem szinuszt hanem négyszögáramot adnak le,leheth amiatt erőlködik a táp (nehezebb feldolgoznia). Csak azért zavar ez annyira mert már volt egy ilyen hkc tápom a mostani előtt de abban vmi felrobbant 2 hét használat után de akkor még nem volt ups-em. (de még működött a táp utána, nemtom, lehet h gyári hiba volt nem mondták mi baja csak kicserélték). ezt szeretném elkerülni. Amúgy a táp márkájáról (hkc) van vmi infótok? (megbizható e, jó e, stb) mert én nemnagyon találtam róla véleményeket.
thx

Ponge

(#1373) canniball válasza Ponge (#1372) üzenetére


canniball
nagyúr

"Amúgy a táp márkájáról (hkc) van vmi infótok?"
Nem vagyok egy táp-szaki, de még soha sem hallottam róla.

"10ezres a táp..."
Ennyiért már "normális" tápot is kaptál volna...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1374) Ponge válasza canniball (#1373) üzenetére


Ponge
csendes tag

Mondom, nem értek hozzá. Melyik márka a normális? Chieftec kiesik a ups miatt (asszem az nem birja az apc-ket). Amúgy ez egy 560W-os táp 10e-ért.

(#1375) canniball válasza Ponge (#1374) üzenetére


canniball
nagyúr

És biztos, hogy szükséged van ekkora tápra? (Már ha tényleg ekkora a teljesítménye...) Itt pontosabb infokat fogsz kapni, mint tőlem. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1376) bbchris válasza Ponge (#1372) üzenetére


bbchris
senior tag

Sajna ezt a márkát nem ismerem ( nekem mostanában már DTK most meg egy Chieftech van - előtte egy Codegen ment 4 évig , kutya baja nem volt ) , a hibalehetőség mindegyiknél fennáll . De ezeknél a tápoknál is felfigyeltem igaz halk de volt olyan "sziszegő" hang mikor átváltott trafóra mert nem volt vagy ingadozott az áram . Valszeg gyári hibás lehetett a tápod , amúgy a szünetmentesek zömerésze négyszögfeszültésget ad le mivel az egyenáramból amit az akku ad ilyesmi állítható elő .

(#1377) bbchris válasza Ponge (#1374) üzenetére


bbchris
senior tag

Chieftech hiba ez csak APC-nél van vagy mindegyik UPS nél ? Nálam most egy Powercom UPS duruzsol és azzal megy gond nélkül most ez piszok nagy mák vagy máshogy működik ez a szünetmentes ?

[ Szerkesztve ]

(#1378) Ponge válasza canniball (#1375) üzenetére


Ponge
csendes tag

hát,egy 400-ast megfektetett a configom amikor csrének volt nálam, nem nagyon birta ellátni a cuccot ha játszottam pl. Van benne minden, tv tuner, hangkártya, videokártya (2 tápcsatlakozó kell neki pluszba) 2 vinyo 2 optikai, meg 4-5 plusz hűtő. kb 450-500-as kell neki ha jól meghúzom (pl Crysis), de a boltban éppen ekkora táp volt, meg most pénzem sem lenne lecserélni.

(#1379) canniball válasza Ponge (#1378) üzenetére


canniball
nagyúr

"...egy 400-ast megfektetett a configom..."
Az, hogy 400W van ráírva még nem jelenti azt, hogy ennyit stabilan le is tud adni. Kérdezz az imént linkelt topikban. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1380) Ponge válasza canniball (#1379) üzenetére


Ponge
csendes tag

mind1, ami engem érdekel az még mindig az h a négyszögáram miatt zúg vagy más miatt.

(#1381) canniball válasza Ponge (#1380) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel a kérdésed inkább a tápra vonatkozik, mint a UPS-re javasolnám tedd fel a Valami baja van a tápomnak...? topikban is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1382) bbchris válasza Ponge (#1380) üzenetére


bbchris
senior tag

Hát egyértelmű hogy a négyszögfeszültésg miatt zúg mivel nem váltóáramot kap hanem periódikus egyenáramot ugye mp-ként 50× megszakítva és 230V a fesz . Nyilván nem ugyanaz mint a váltóáram .

(#1383) TheProGamer


TheProGamer
csendes tag

Lenne egy kérdésem (új vagyok itt úgyhogy ha valamiben a fórum szokásaitól azért előre is bocsánat): Adott egy zsír új (3 hetes) 700VA-as APC Back-UPS ES szünetmentes táp (ami természetesen kvázi szinuszos jellel dolgozik) és egy Chieftec-féle 450W-os Delta beles aPFC-s táp (GPS-450AA-101 A). Van-e rá esély hogy a kettő hajlandó lesz együtt működni? Áramszünetet idáig csak egyszer élt meg ez a kombó de akkor is a gép maga ki volt kapcsolva (viszont annyi biztos hogy a UPS ezalatt megfelelően dolgozott mivel az akkus részre kötöttem a routert és az áramszünet után megnéztem hogy mióta csatlakozik a cucc a netre, az eredmény 242 óra volt). Ha nem működnek együtt akkor viszont két lehetőség közül választhatok: vagy visszaszerelem öcsém gépéből a 400W-os pPFC-s Codegen tápot amivel valaha ment a konfigom de ha nem muszáj nem bíznék rá semmit, vagy a következő géphez kinézett 500W-os Seasonic M12-t megveszem már ehhez a géphez (ez szintén aPFC-s úgyhogy itt szintén kérdés hogy menne-e a UPS-el). Ha esetleg választani kell a kettő közül akkor melyiket lenne érdemes?

[ Szerkesztve ]

/* note: free will is deprecated and may be removed in a future version */ - gamedev.net

(#1384) canniball válasza TheProGamer (#1383) üzenetére


canniball
nagyúr

"új vagyok itt..."
Mindenki így kezdte. ;)

"Van-e rá esély hogy a kettő hajlandó lesz együtt működni?"
Biztosat akkor fogsz tudni, ha kipróbálod: rántsd ki a kábelt a falból. (Nyugi, egy esettől még nem lehet baja a gépednek. Az enyém is jópár áramszünetet megért, mire UPS-t kapott.)

"Ha nem működnek együtt akkor viszont két lehetőség közül választhatok..."
Van egy harmadik is: valami ketyerét kell készít(tet)ni a PC és a UPS közé. Volt már róla szó itt a topikban, de sajna nem emlékszem mit/hogyan. :B

"...Seasonic M12...(ez szintén aPFC-s úgyhogy itt szintén kérdés hogy menne-e a UPS-el)."
Leginkább a Chieftec tápok kényességére panaszkodnak. Pl. az én Zenem is aPFC-s és semmi baja az APC RS500-ammal.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1385) TheProGamer válasza canniball (#1384) üzenetére


TheProGamer
csendes tag

"Biztosat akkor fogsz tudni, ha kipróbálod: rántsd ki a kábelt a falból."
Ez már nekem is eszembe jutott de nem visz rá a lélek hogy megtegyem, mielőtt a UPS-t beszereztem pont egy áramszünet hatására döntött a maxtor vinyóm a kipurcanás mellett. Pont ezért szereztem be a UPS-t hogy ilyen többet nem forduljon elő.

"Van egy harmadik is: valami ketyerét kell készít(tet)ni a PC és a UPS közé. Volt már róla szó itt a topikban, de sajna nem emlékszem mit/hogyan."
Ennek utána nézek, nem lenne rossz ha tényleg így meg tudnám oldani a problémát (ha van). Arra nem emlékszel hogy kb. mikor lehetett erről szó?

"Leginkább a Chieftec tápok kényességére panaszkodnak."
Ez jó hír, a legrosszabb esetben akkor az említett tápcserével megoldható az esetleges probléma (vagy legalább a következő konfignál használni tudom majd a UPS-t :) ).

[ Szerkesztve ]

/* note: free will is deprecated and may be removed in a future version */ - gamedev.net

(#1386) canniball válasza TheProGamer (#1385) üzenetére


canniball
nagyúr

"...mielőtt a UPS-t beszereztem pont egy áramszünet hatására döntött a maxtor vinyóm a kipurcanás mellett."
Akkor vagy a vinyókkal vagy a(z egykori) táppal volt nagy szerencsém...esetleg mindkettővel. :) (Vagy neked nem.) Jártam már úgy, hogy áramszünet - gép elszáll, áram visszajön, egy perc várakozás, áram meglétét nyugtáz, gép bekapcs, PC tölt, XP logo megjelenik, áramszünet - gép persze ismét elszáll. :W Na ekkor döntöttem úgy, hogy UPS-t veszek. Viszont a gépben semminek semmi baja nem lett. :) (Hozzátenném az eset előtt jópár áramszüntetet átéltünk már.)

"Arra nem emlékszel hogy kb. mikor lehetett erről szó?"
Régen. Pontosabbat sajna nem tudok mondani. :( Esetleg annyit, hogy azt hiszem 2005-08-07 után.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1387) szeva000 válasza TheProGamer (#1383) üzenetére


szeva000
addikt

A delta beles chieftec szinte tuti túlfogja vezérelni a Back szünetmentesed.Tapasztalatom az,hogy az FSPtápokkal semmi gond nincs,mehet rá bármilyen ups.

(#1388) TheProGamer válasza canniball (#1386) üzenetére


TheProGamer
csendes tag

"Esetleg annyit, hogy azt hiszem 2005-08-07 után."
Kösz, ez is segített, megtaláltam a postot. (Ha minden igaz az 529-es az.)

Közben erőt vettem magamon és kipróbáltam hogy működik-e a két cucc együtt (konnektorból kirántós módszerrel :) ): csodák csodájára hajlandóak voltak működni. :) Két próbát tettem, egyik sem volt fél percnél hosszabb, az összes akkus aljzat használva volt (gép+CRT monitor+hangfal+router), a gépen pedig éppen neteztem (200-300W közti terhelést kapott a UPS, a PowerChute 15 perces áthidalási idővel számolt a ami 202W-os félterhelésre passzol, az én számításaim pedig 9 percet hoztak ki, az igazság valahol félúton lehet). Az átállás gond nélkül lezajlott és utána a működésben sem voltak gondok szóval lehet hogy feleslegesen voltam betojva. :)

/* note: free will is deprecated and may be removed in a future version */ - gamedev.net

(#1389) bbchris válasza szeva000 (#1387) üzenetére


bbchris
senior tag

Ezért nem értem hogy nálam ugyanígy delta beles a Chieftech 650W-os táp és nem csinál semmit sem a UPS szünetmentessel , mennek gond nélkül együtt . Most vagy módosítottak a Chieftech tápon vagy marha nagy mák hogy mennek együtt

(#1390) canniball válasza TheProGamer (#1388) üzenetére


canniball
nagyúr

Látod, kár volt aggódni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1391) szeva000 válasza bbchris (#1389) üzenetére


szeva000
addikt

nade milyen ups???bizta,hogy vannak olyan típusok is amik mennek,ezért is érdemes kipróbálni.A próba után mindig többet tud az ember:)..vagy elszomorodik,hogy tápcsere

[ Szerkesztve ]

(#1392) bbchris válasza szeva000 (#1391) üzenetére


bbchris
senior tag

Powercom Black Knight 1500W APU USB-s , tehát nem is egy hataémas márkafajta .

(#1393) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!
Van 2db APC Back-UPS 300VA és 1db 650VA (mielőtt kérdeznétek hogy miert, minek ilyen/ ennyi..igyen szereztem mind :) )
Régebbi típusúak állítólag 3-5év körüliek, de alig használtak.
az egyik 180W osról egy régi P1es megy egy 17"os LCD monitorral, azzal nincs gond,
a másik 180ashoz csináltam egy tápkábeles elosztót, (mivel konektoros aljzat nemvolt rajta) arról megy a 19"os LCD-m plusz a modem és a router, ezzelsincs gond.
nade a nagyobb, ami 400W os arról kéne mennie a gépnek, amiben egy Chieftec GPS-400-AA táp van. ahogy hallottam ezeknek nagyon örülnek az APC-k :DD ha kirántom a dugót a kisebb ugye végzi a dolgát, megy a net meg a monitor, viszont a nagyobbnak fura hangja van, a gépben a ventillátorok(ledesek) elkezdenek villogni, inkább hunyorogni, mintha haldokolnának aztán ugy 5mp mulva leáll az egész masina :( , de mivel nem sípol hosszan az UPS ezért nemhiszem hogy lemerülne, vagy nembírná. Ja a másik gépben csak egy codegen van :B , azzal viszont mindegyik UPS megy.
mivel most fogok gépet újítani gondolkoztam egy tápcserén, de az illetékesek szerint még bírnifogja ezis az új konfigot. namost én nem ismerem meik aza szinuszos, nem sinuszos stb meik valo ehhez a táphoz.
ha vennék egymásik, pl FSP tápot azzal elbírná a gépet? vagy van más megoldás?
esetleg van olyan UPS ami jó ezekhez a tápokhoz? akár nagyob teljesítményű is

(#1394) m4rc!


m4rc!
őstag

Hali!

Úgynézki vennem kell egy UPS-t mivel mostanában igen ingatak a lakásunkban az áramszolgáltatás..vezetékek öregek a falban, fesz ingadozik, ma is 2x kb. 1 másodpercre elszállt az áram.. :(
Szóval milyen UPS-t ajánlotok?
A tápom active PFC-s, és jó lenne, ha modemem meg a routerem is rá tudnám dugni

We are analog players in a digital world

(#1395) bbchris válasza Henryk (#1393) üzenetére


bbchris
senior tag

Ezekszerint akkor nagyon úgy néz ki hogy a régebbi Chieftech tápok tényleg nem szeretik az APC-t , az újakban meg már valószínű kiküszöbölték ezt .

(#1396) nyunyu válasza bbchris (#1395) üzenetére


nyunyu
félisten

Csak a Delta beles GPS/DPS szeriakkal van baj, korabbiakkal (HPC, aztan Sirtec 410), legujabbakkal (CFT) nem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1397) kisninja válasza m4rc! (#1394) üzenetére


kisninja
őstag

Sinus-os kimenetüt mivel trafokat is rákötsz. Márka a szokásos APC, Powerware,MGE stb.. minőségibbek. Teljestményt meg te tudod kn 500 - 700 smart apc

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1398) Abri


Abri
aktív tag

Nos ittvan nálam az APC RS 1500i tesztelni.
Ha lenyomom az áramkapcsolót,akkor átkapcsol a UPS,sípol 3-t és a gép megy,de fura hangja van a tápnak (Chieftec GPS450AA) ,zúg vagy inkább cirippel. Nem kapcsol le,csak ezt a fura hangot adja.
Lehet ettől baja?

(#1399) fila


fila
senior tag

Hello

Adott egy APC UPS CS 500-as szünetmentes táp.
A problémám az vele, hogy néha elkezd váltogatni hálózati és akkumlátoros mód között (1-2 másodpercenként). Van úgy, hogy elmegy órákig ilyen jelenség nélkül.
Mi lehet a gond?

A készülék kb 4 éves, sokáig nem volt használva. Akkumlátor időre 43 percet ír.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1400) Abri válasza Abri (#1398) üzenetére


Abri
aktív tag

Nah,nemcsak a táp,a UPS is cirippel és nem fagy le a gép,ha vmi alkalmazást elindítok.
Tipp?

Jah és nincs olyan adatkábelem,ami rj45 és USB,az mennyibe kerül,azon komunikál a PC-vel? Ezt vettem ki a manualból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.