Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Mecy_Lacee válasza Yooha (#897) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Talán: [link]

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#902) Csuki


Csuki
csendes tag

Én is beszívtam ezt a táp-UPS dolgot.
(Chieftec GPS400AA - APC Back ES-700)

Mit mondtok, akkor milyen tápegységet vegyek, vagy ne vegyek?

(#903) slayer006 válasza Csuki (#902) üzenetére


slayer006
addikt

Mit mondtok, akkor milyen tápegységet vegyek

PFC

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#904) Imy válasza Csuki (#902) üzenetére


Imy
veterán

Miért, nem birta le?Vagy?

(#905) Csuki válasza Imy (#904) üzenetére


Csuki
csendes tag

Felhívtam a magyarországi APC képviselet műszaki vonalát
Minden Chieftec GPS modelnél előjön, mivel BACK ES szünetmentesek nem tiszta (csak hozzávetőleges) szinusz jelet bocsátanak ki, a GPS sorozatnak, pedig szigorúan ez kell. Sajnos a helyzet hatására ezek a tápegységek rövidzárként viselkednek, ami pedig a szünetmentes lekapcsolását eredményezi.
Egyébként más Chieftec modellek nem érzékenyek a kevésbé pontos szinuszos jelre.

(#906) Csuki válasza Csuki (#905) üzenetére


Csuki
csendes tag

Nem kockáztattam meg és vettem egy _passzív_ 460-os tápot. (High Power HPC-460-P12S)
kifogástalanul vitte az UPS.
Halk és még watt mérő számkijelzés is van rajta.

Érdekes mondjuk, hogy a passzívnál azt reklámozzák, hogy passzív, az
aktív PFC-s nél pedig aktív. Na most akkor tegyen rendet az ember :)

[link]

(#907) Krystal_s


Krystal_s
addikt

hi
APC Back-UPS CS 500 szünetmentesem van....eddig csak aktív pfc-s tápjaim voltak , Chieftek , AeroCool , Ultra Power...és nem volt gond...most rendeltem egy FSP 500W Blue Storm tápot és holnap kell érte mennem ,de tök félek h elképzelhető h majd nem fog tetszeni a szünetmentesemnek??? :((
amikor megrendeltem az fsp-t akkor szóltam h milyen a szünetmentes tápom ,de 2 helyen is azt mondták h ez a sínus-os dolog ez hülyeség és nem hallottak róla...ennek ellenére most h olvastam a fórumot kicsit félek...mert a legtöbb helyen csak megrendelésre hoznak dolgokat és honnét lehet megtudni h jó lesz vagy nem?hisze eddig nem volt gond az aktív pfc-s tápokkal... :U


hátha szerencsém lesz itt azt írják h passive pfc:)
[link]

[Szerkesztve]

(#908) Csuki válasza Krystal_s (#907) üzenetére


Csuki
csendes tag

Krystal_s: egészen addig nem lesz gondod, míg nem lesz egy áramszünet. próbáld ki. Húzd ki a szünetmentes konektorát.
És mint írtam -úgy néz ki- csak a GPS sorozatokat érinti a Chieftec palettájából.

(#909) vagamo


vagamo
őstag

Hi!
Tud v.ki v.mit erröl az UPS tápról??
UPS POWERCOM 1200VA(Black Color)

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#910) stol válasza vagamo (#909) üzenetére


stol
addikt

= Trust, Mercury, Centrallion.
Kerülendő!

Tudom, hogy kecsegtető az ócsó ára miat, de FOS.

(#911) vagamo válasza stol (#910) üzenetére


vagamo
őstag

köszi!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#912) vagamo


vagamo
őstag

Akkor inkább így kérem ki a tanácsaitokat, mit ajánlotok ehez a konfighoz, hogy elég idő legyen a biztonságos kikapcsolására (magátol) + 5 perc!!

Konfig:
P5N32-E SLI Plus
2 X 8800 gtx
TWIN2X2048-8500C5*¹
zalman 600w hp
3 X winyo
3 X DVD rom
víz pumpa
5 X ventillátor
1 Viewsonic 19'' monitor

Azt hiszem ennyi!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#913) efi99


efi99
senior tag

Lassan le kell cserélnem az UPS-em, mert már 4 éves és gyengék az akksik.
Azon gondolkodtam, hogy 1 nagyobb (1000..1500) helyett veszek két kisebbet és sorba kötöm őket, lehet ebből vmi gubanc, gondolom nem? Az oka pedig: vmi rejtélyes oknál fogva pl. az 1*1200 mindig drágább, mint 2*600 pl., holott ha az utóbbiból kettőt a gyártó ''egybedobozolna'' máris olcsóbb lenne a végeredmény.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#914) Csuki válasza vagamo (#912) üzenetére


Csuki
csendes tag

A Lidl-ben - meg úgy elvileg mindenhol - lehet kapni WATT mérőt. Mérd meg a teljesítményét a gépednek és a monitorodnak. De úgy, hogy eközben legalább egy 3D mark jellegű programot is futtatsz, hogy a megkapd a maximális teljesítmény felvételt.
Majd ezt szorozd meg 2-vel és megkapod azt a VA számot, amekkora szünetmentesre lesz szükséged. Természetesen egy kis rátartást is kalkulálj bele… (~ +20-30%)

Most a vihar alatt,
3x volt áramszünet, 8x volt alacsony feszültség, 2x elektromos zaj. Túl feszültség nem volt.
Még jó, hogy nem a gép kapta ezeket. Szerintem alap dolog, hogy egy konfigurációhoz szünetmentes tartozzon.

bye

(#915) vagamo válasza Csuki (#914) üzenetére


vagamo
őstag

Csak az a gondom, hogy még nincs meg a konfig!! :B

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#916) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Ha nem is szünetmentes, de általános táp kérdés:
egy kondi meghalt, honnan tudom, hogy milyen típusú volt, ha semmi sincs ráírva.
Szeretném kicserélni.
Tippek??
1.megnéztem, hogy a táp (ami egy belinea tft-é) esetleg fent van-e a neten, akár milyen formában...
eddig nem találtam. (valószínűleg túl specifikus)
2. tudom a táp paramétereit (12V/4,16A) ideiglenes potmeteres kondival???? lehet, hogy menne???

előre is kösz a választ,

p.

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#917) xeri válasza efi99 (#913) üzenetére


xeri
tag

Elég lenne akksit cserélned, ha más bajod nincs a régivel, nem? :F

Ha sorba kötsz két kis szünetmentest, azzal csak az áthidalási időt növelheted, de a ráköthető teljesítmény kicsi marad (már ha arra gondolsz, hogy áramszünetnél előbb az egyik kapcsol be, majd amikor az lemerült, akkor jön a másik). Ha viszont azért vennél nagyobbat, mert kell a teljesítmény, akkor legfeljebb párhuzamosan köthetnéd a két kicsit, és eloszthatnád köztük a terhelést.

(#918) xeri válasza Csuki (#914) üzenetére


xeri
tag

Csuki írta:
Majd ezt szorozd meg 2-vel és megkapod azt a VA számot, amekkora szünetmentesre lesz szükséged. Természetesen egy kis rátartást is kalkulálj bele… (~ +20-30%)


Ha 2-vel szorzod, abban már a ráhagyás is benne van, ugyanis 1.5-1.7 között van ez a szorzó általában.

Egyébként némi keresgéléssel viszonylag pontos fogyasztási adatokat lehet találni mérő nélkül is, pl itt: [link], vagy itt: [link]
Nyilván ezek elméleti maximumot (vagy egy megadott szintű átlagos terhelést) tudnak számolni, és nem az aktuálist pillanatnyi értéket, de a célnak szvsz teljesen megfelelnek :)

[Szerkesztve]

(#919) Imy


Imy
veterán

[link]
Egy ilyen APC SURGE ARREST E20-FR-t szeretnék venni, szerintetek milyen lehet?
Az a furcsa a garanciával, hogy a dobozon az van hogy ha valami károsodik mert tulfeszt kap, akkor arra is van garancia, kifizetik, de a magyarországi forgalmazo pedig azt mondta, hogy tudnak rola, de nincs náluk ilyen gari. Akkor most kihez kell fordulni, ha tönkremenne, mert nem védi meg? :F


(#920) Imy válasza Imy (#919) üzenetére


Imy
veterán

UP!

(#921) Csuki válasza xeri (#918) üzenetére


Csuki
csendes tag

Akkor 2xráhagyás van.. A lényegét írtam csak le.
Ha egy 100 watt-os gépet 1,5-el vagy 2,0-el szorzód, akkor sem számotttevő a különbség..

Üdv

(#922) Imy válasza Imy (#919) üzenetére


Imy
veterán

Esetleg valaki nem használ ilyet, vagy hasonlót? :F

(#923) Csaba_20_ válasza Imy (#919) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az első az, hogy a gyártó által vállalt jótállási feltételeket tovább kell adnia a forgalmazónak(a fogyvéd. tv. értelmében a kereskedő a forgalmazó, aki neked, mint végső felhasználónak, eladja.) a fogyasztó(ez te vagy) részére. Ha ez nem történik meg, akkor lehet fordulni a Fogyasztóvédelemhez, Békéltető testülethez, illetve polgári peres úton lehet még érvényt szerezni az igazadnak.

A másik az, hogy ez egy D osztályú villámvédelemnek felel meg, ami bolhaf*got se ér, ha nincs előtte B és C osztályú védelem kiépítve. Márpedig nálunk ilyenek általában nincsenek.

(#924) Csaba_20_ válasza xeri (#918) üzenetére


Csaba_20_
őstag

xeri írta:
Nyilván ezek elméleti maximumot (vagy egy megadott szintű átlagos terhelést) tudnak számolni, és nem az aktuálist pillanatnyi értéket, de a célnak szvsz teljesen megfelelnek

A valóság pedig az, hogy gyakorlatilag semmire se jók a linkeken található számlálók. :R

(#925) xeri válasza Csaba_20_ (#924) üzenetére


xeri
tag

Esetleg valaki egy fogyasztásmérővel, csinálna egy összehasonlítást? Csak kíváncsiságból... Az első linken levő program elég elavult, de a második szerintem nem rossz, és kíváncsi lennék, mennyire pontos.

(#926) Csaba_20_ válasza xeri (#925) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az adataimnál lévő konfig akkor fogyaszt 110W környékén, amikor már nem tudom mivel terhelni. Számoltasd ki nyugodtan az általad ajánlott számlálókkal. A mérést a Conrad-ban kapható fogyasztásmérővel mértem és figyelembe vettem a tápegységem hatásfokát(75-80%-kal számoltam).

(#927) Szten Márs válasza xeri (#925) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link]
Pl ezt érdemes elolvasni. Még szerencse, hogy legfeljebb hatszázszor, ha kitárgyaltuk az ilyen wattkalkulákat.... :U

(#928) Csaba_20_ válasza Szten Márs (#927) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kezdek hozzászokni, hogy hiába írom le ugyanazt sokszor, minden egyes alkalommal bizonyítanom is kell állításaimat, hogy azok is elhigyjék, akik nem értenek hozzá, de hitetlenkednek. Egyszerűen kezdünk olyanok lenni, mint az amerikai többség. Elhiszi azt, amit gyönyörű körítéssel eléjük tárnak. Ha azt látják, hogy 1000 féle dolgot be lehet állítani az egyik számlálóban, a másikban pedig jóval kevesebbet, akkor azt gondolják, hogy ezért sokkal jobb is és sokkal közelebb van a valósághoz. Pedig már a régebbi se volt jó.

(#929) didyman


didyman
őstag

Nem baj, mi elmondjuk 601-edszerre is, mert ebben leljük örömünket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#930) Csuki válasza Csaba_20_ (#928) üzenetére


Csuki
csendes tag

igen, sajnos baj ez.. Egyszerűbb feltenni egy kérdést, mint keresgélni a fórumokban.
Nem amcsiszokás, ez egy emberi tulajdonság. Egy rossz tulajdonság.

Ez a kalkulátor téma is egy nagy francos dolog.
Azt gondolom, hogy nincs az a kalkulátor a földön, ami megmondja, hogy mekkora az én gépem, vagy a te géped teljesítményfelvétele. Az számít, amit a wattmérő kimért.
Utána, pedig lehet azon elgondolkodni, hogy hogyan tovább.

(#931) stol válasza Csuki (#930) üzenetére


stol
addikt

Egyszerűbb feltenni egy kérdést, mint keresgélni a fórumokban.
FAXT nehezebb! :W
Jobb felső sarokban, egy pikula-rublika, kereső néven.
Beírod a kulcsszavakat, és katt.
90%-os eséllyel találat lesz, és megsrolod a pos-ok karaktereit. ;]
Nem nehezebb, csak kibaxottúl lusták vagytok, TI újoncok, ez a qrvanagy igazság!

(#932) xeri válasza Csaba_20_ (#928) üzenetére


xeri
tag

Mea culpa (a ruhámat már megszaggattam, a hamut most keresem :) ). Valóban nem néztem utána, csak egy hirtelen jött ötlet volt, pedig tényleg nem találtam fel a spanyolviaszt :( Józan ésszel azt gondolnám, hogy ha minden eszköz fogyasztásának veszik egy tipikus átlagát, akkor használható eredményt kéne kapni, de ez nyilván tévedés (vagy nem így működnek a kalkulátorok).

(#933) Imy válasza Csaba_20_ (#923) üzenetére


Imy
veterán

De elötte kellene ezt a dolgot tisztázni az eladoval.
De ahogy mondták, hogy nem biztositanak semmit, igy semmi értelme nincs a garanciának:(

(#934) didyman válasza xeri (#932) üzenetére


didyman
őstag

De nem átlagot vesz, hanem egy elvi maximumot, amit elér ugyan, de olyan rövid ideig tart fennt, hogy azzal számolni veszett fejsze nyele, mivel az ilyen tüskék miatt is vannak kellő értékű pufferkondenzátorok az alaplapon, tápban.. A működés közbeni átlag teljes terheléskor ezeknek a maximumoknak a közelét sem éri el. Ez az, ami miatt a fogyasztásmérők nagyban eltérő értéket mutatnak és tulajdonképpen ez az érték az, amit táp választásakor figyelembe érdemes venni, és ez már erősen gyakorlati tapasztalat, nem elméleti számvetés.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#935) Kalwa


Kalwa
tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem :) Szeretnék egy szünetmentes tápegységet venni a gépemhez. A gépben egy Chieftec 560W-os aktív PFC-s tápegység van. Amiket kinéztem:

- APC BK650EI
- APC BE700GR

Kérdés, hogy mi a különbség a kettő között? Nem igazán jöttem rá, csak azt látom, hogy szerkezetileg eltérnek. A másik, hogy ezzel a táppal kifog -e jönni a választott UPC?

Köszi! :)

(#936) palerNEW


palerNEW
tag

Halli All.

Szünetmentes tápot szeretnék venni, ami annyit kibír hogy áramszünet esetén legyen arra időm hogy mentsem a munkámat és lekapcsoljam a gépemet. Na erre szeretnék valami olcsó de megbízható UPS-t. A tápom az ominózus GPS-400AA-101A amivel az APC-nek tudtommal gondjuk van. A drágább szériája meg már túl drága, annyit nem szeretnék költeni rá. Szóval olyan érdekelne ami olcsó de még szóbajöhet. Én ezt néztem ki, ([link])ez az olcsó kategóriások közül az ajánlott kategóriába való???? Véleményeket várnék.
Előre is megköszönöm a válaszotokat. :))

Konfigom: CPU:C2D 6300; Alap;)5B; Ram 2x512MB; HDD 2x160GB Sata; Videokari: 6600GT; Nec DVD író


Csácsá


[Szerkesztve]

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#937) krisztián98


krisztián98
tag

Hi All!

Tud valaki Debrecenben valakit, aki szünetmentes tápegységet tud javítani, mert sajnos az enyém bekrepált. Várom válaszaitokat.

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#938) krisztián98


krisztián98
tag

HI All!

Egyébként Apc back-ups 500 -as. De azért ne tolongjanak a válaszok annyira.

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#939) didyman válasza krisztián98 (#938) üzenetére


didyman
őstag

Csak gondolj bele. A PH kzönségéből hány debreceni van? S ebből hány látoghatja az UPS témát? S közülük hányan ismernek UPS-szervizt Debrecenben?
És a bónuszkérdés: Google? [link]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#940) xeri válasza didyman (#939) üzenetére


xeri
tag

Vicces, hogy egy ilyen linkből kiderül, milyen böngészőt használsz :C Most azon gondolkodom, hogyan tudnék ezzel rosszindulatúan visszaélni :F :D

(#941) didyman válasza xeri (#940) üzenetére


didyman
őstag

Az Opera fejlesztési listája nem hemzseg biztonsági résektől, így mindenképpen érdekes lehet a dolog.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#942) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Szevasztok!

Segítségre lenne szükségem. APC Smart-UPS 2200XL
- UPS Battery is Discharged - hibaüzeneteket kapom a programtól.
Arra figyelmeztet, hogy lemerült. Csak nem értem, hogyan lehetséges.
Eddig minden rendben volt vele, lehetséges, hogy minden ok nélkül egy éjjszaka alatt
tönkrementek az aksik? KB 4éves a kicsike.
Vagy csak a vezérlője bolondult meg és nem érzékeli rendesen a tölést?


[Szerkesztve]

(#943) xeri válasza Pee-Tee (#942) üzenetére


xeri
tag

Ha az akksik is 4évesek benne (és nem foglalkoztak a karbantartásával), akkor simán tönkremehetett ennyi idő alatt. Az ups meg néha leteszteli magát, és észreveszi ezt. Szerintem. De vannak itt, akik jobban értenek hozzá, majd ők megmondják a tutit :)

u.i.: karbantartás alatt értem egyrészt a rendszeres időközönkénti lemerítést, amiről korábban már volt szó, másrészt az akkumlátorsavval való feltöltést, amiről szintén. De még ezekkel együtt is elég szép kor a 4 év :)

(#944) Pee-Tee válasza xeri (#943) üzenetére


Pee-Tee
tag

Lemerítések voltak, normál runtime calibration módban is, de kihasználtam nagyobb áramszünet esetén is. A legtöbb idő 7 óra volt amit simán vitt.
Lekapcsoltam róla olyan elemeket amiket bírtam, és csodálkozásomra már 140 percnél járok ... ez még mindig alulmarad a korábbi teljesítménynél, de viszonyítva, hogy egy compaq szerver és egy videó rögzítő pc üzemel róla ....
Szal, csinálok még egy kalibrációt a héten azután meglátom mi lesz. Aksicsere most nem lenne jó ... főként az pénztárca miatt.
Lehet csak az érzékelővel van gond ... Remélem ...

(#945) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

3 kérdésem lenne:

- Az APC Back-UPS RS 1500 windows-os gépre volt kötve, a gép (0-24 megy) pár naponta leállt, azt jelezte, hogy az UPS lemerült. Persze semmi gond nem volt az UPS-el...
Mi okozhatja ezt? (Windows beépített programát használtam, mert az tud parancsfile-t futtatni esemény esetén, az APC programja meg nem) Az egyik linuxos gépre tervezem rábízni a felügyeletet, de a hardveresen az UPS rosszul jelzi az állapotát, akkor linux alatt is ugyanezt fogja csinálni...

- Adott 2 db APC Back-UPS RS 1500. 2 gép Chieftec GPS-400 és GPS-420 tápokkal, és két gép Codegen 300-as táppal. Hogyan érdemes rákötni a két UPS-re ezt a 4 gépet? Számít ez valamit, vagy mindegy?

- Egy egyszerű noname UPS-t tervezek venni egy nem kritikus gép és 3 hálózati eszköz táplálására. Itt az lenne a kérdés, hogy az UPS kimenetére milyen hosszú kábelt köthetek maximum? (Az UPS a földszinten lenne, két hálózati eszköz pedig az emeleten...)

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#946) _Petya_ válasza _Petya_ (#945) üzenetére


_Petya_
őstag

Tud valaki segíteni?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#947) Mice_007 válasza Csuki (#930) üzenetére


Mice_007
tag

Hali

na en is belefutottam ebbe a chieftec GPS sorzat es az APC szunmentes tap problemaba... 5 aramtalanitasbol 3x levagja a szunetmentest ami heves sipolassal jelzi, hogy baj van

APC telefonos support mondta, hogy sajna a GPS sorozatnak van baja ezzel a nem tokeletes szinusz jellel amit irtal korabban.

Errol nincs valami hivatalos allasfoglalas? Ugyanis most azon gondolkodom, hogy mi a fenet fogok csinalni ezzel a tappal ami hazzal egyutt lett megvasarolva... gariba nemtom mit szolnak ehhez majd

udv

AIDA64.com

(#948) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Trust 950VA UPS PW-4095T-ről mi a véleményetek. Azt írjátok, hogy FOS. Mi benne a FOS?
Adatok szerint 12V/9AH-ás aksi van benne, súlya 6,7kg.

(#949) didyman válasza _Petya_ (#945) üzenetére


didyman
őstag

Lemerülést jelzett egész biztosan, nem túlterhelést? A povercsutkával meg kellene lesni, hogy mi a helyzet vele diagnosztikailag és naplózásügyileg. Milyen táp van mögötte, pontos típusa szerint?

A GPS csíftekekkel csak óvatosan, az RS kimenete lépcsőzetes szinusz, ami okozhat gondot a GPS aktív PFC-jének (az aktív PFC kiköthető belőlük). Első körben a gépek beltartalma a lényeg és a monitorok típusa (LCD, CRT). De kb. simán elbírnak két teljes gépet, hacsak nem valami erőmű megy bennük.

Az UPS kimenete, ha nem szinuszos, akkor a hosszú kábelen elég jelentős jeltorzulás bír fellépni, de ez megfelelően zavarvédett tápegységeknél nem gond.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#950) didyman válasza mizu_ (#948) üzenetére


didyman
őstag

A súlyából 2,6kg az akkumulátorból fog kitevődni, ezzel elég sokat elmondtam róla-Az APC RS 900VA.es modellje majd 10 kg.. Alultervezett, olcsó elektronika.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.