Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Krystal_s válasza kisninja (#1799) üzenetére


Krystal_s
addikt

értem és köszi mégegyszer ;)

canniball neked is köszi a tesztelést !
Úgy tudom ,hogy ilyen esetben nem számít olyan sokat ,hogy mekkora a táp ,mert csak annyit használ ,amennyire szüksége van...( lehet ,hogy tévedek ) .Korábban 360W Chieftec volt a gépben ,de akkor sem bírt többet az aksi :( sajnos...
Az APC a legjobbak közé tartozik , amerikai ,de ennek ellenére a benne lévő aksi már made in kína vagy india...lehet ,hogy az enyémben gyengébb volt már alapból is :F

(#1802) canniball válasza Krystal_s (#1801) üzenetére


canniball
nagyúr

"Úgy tudom ,hogy ilyen esetben nem számít olyan sokat ,hogy mekkora a táp..."
Nem a táp teljesítményéről, hanem a hatásfokáról van szó.
Hirtelen ezt találtam, hogy értsd:
"Hatásfok:
A tápegységek a számítógép számára szükséges feszültségeket veszteségesen állítják elő. ... Minél magasabb egy táp hatásfoka, annál kevesebb a veszteség.
Pl: Ha a konfigurációnk 80W-ot igényel, és a tápunk 70%-os hatásfokkal dolgozik, akkor a tápegység 80W/0,7=114W-ot vesz fel a hálózatból, 34W-ot "pazarol el". Egy 80%-os hatásfokú táp ugyan ezzel a konfiggal csak 80W/0,8=100W-ot vesz fel a hálózatból, és csak 20W-ot pazarol el."
(Idézet innen.)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1803) mr_ricsi válasza Krystal_s (#1798) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Először is a legfontosabb, hogy az UPS-edet ne kábelkihúzással teszteld, hanem tegyél egy kapcsolós elosztót! Ez érintésvédelemből is fontos, valamint az UPS elektronikája támaszodik a test-vezetékre, ezért nélküle megzavarodhat a szabályozása.

A konfigod még akkor sem vesz fel 120W-nál többet, ha a monitor is az UPS-ről megy.

Szerintem az UPS-edet a tápban lévő aktív PFC terheli túl. (Kipróbálhatod: ha csak a TV-t dugod rá, és kikapcsolod a 230V-ot, a TV-nek tovább kellene működnie. És ha tovább működik, akkor máris bebizonyosodott, hogy hülyeséget beszél az szakembered.)
A túl rövid áthidalási idő is amiatt lehet, hogy a nem színuszos táplálásnál az aktív PFC-s tápok rossz hatásfokkal használják fel az áramot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1804) Krystal_s válasza mr_ricsi (#1803) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igazad van és tudom ,hogy az aktív PFC-s tápok nem működnek bizonyos szünetmentesekkel együtt ( színuszos dolog miatt ).
Sokat olvastam erről a témáról is, de azt írták hogy akkor egyáltalán nem működik.
Nem tudtam , hogy működhet csak nem megfelelően :B
Ez a táp fél éve van a gépemben , a szünetmentes óta kb 5 félét használtam...úgy tudom ,hogy volt köztük PFC nélküli is és akkor sem bírt többet.
Ennek ellenére lehet ,hogy a szünetmentesem még elviseli ezeket a tápokat de nem kezeli őket rendesen hm.
Én nem értek hozzá ,de erről az összeférhetetlenségről tudtam és amikor megvettem az volt az első ,hogy mondtam az eladónak milyen szünetmentes tápom van ők azt mondták ,hogy nem lesz gond. Az eladók szaktudásáról és egyes esetekről ,amiket átélt már az ember az üzletekben ,oldalakat lehetne írni...

A kihúzós tesztelés csak egyszeri alkalom volt. Kapcsolós elosztóm van ,csak pár hete át lett rendezve a szoba és ez pont egy fali konnektorba volt most dugva.Áramszüneteknél szoktam nézni az időt...és kb fél-1 évente lemerítem fullra az aksit.

Köszönöm az eligazítást ! megpróbálom így használni (most nem szeretnék megint tápot venni, sok sz.r miatt futkoztam eleget..., a vidéki "hatalmas" kínálat és a sok selejt miatt, Chieftek fél évet bírt , Aero Power Cool vagy mi az 1 évet ) lehet ,hogy a szünetmentes tette őket tönkre ???

[ Szerkesztve ]

(#1805) Egon


Egon
nagyúr

Rendeltem magamnak egy Belkin UPS-t, ilyet: [link]
Eső után köpönyeg alapon véleményeket szeretnék kérni erről a cuccról, illetve a Corsair VX450-es tápomat szeretni fogja, vagy senem?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1806) mr_ricsi válasza Krystal_s (#1804) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Sokat olvastam erről a témáról is, de azt írták hogy akkor egyáltalán nem működik. "
Ez nem ilyen egyszerű! Az átkapcsolás pillanatában a PFC miatt az UPS úgy érzi, mintha hirtelen 2-3x-os terhelés lenne ráakasztva. Ha ez még belül van az UPS teljesítményén, akkor működik a dolog, ha túlmegy, akkor az UPS túlterhelés miatt kikapcsol.
Én kísérleteztem ilyennel, és sikerült belőnöm egy olyan konfigot, ami netezéskor még elbírt a szünetmentesem, de ha egy további vinyót rádugtam, vagy jól megdolgoztattam a CPU-t, akkor már kikapcsolt. És a PC áramfelvétele bármelyik esetben jóval alatta maradt az UPS megengedett terhelhetőségén.

Azért a TV-t egymagában rádugni a szünetmentesre, és áramszünetet csinálni igazán kipróbálhatnád, öt percnél többet igazán nem rabolna az életedből.

"és kb fél-1 évente lemerítem fullra az aksit."
Ez csak akkor lenne jó húzás, ha Ni-Cd akkuk lennének benne, de mivel gondozásmentes ólomakkuk vannak, ez nemhogy szükségtelen, de egyenesen csökkenti az akkuk várható élettartamát.

"lehet ,hogy a szünetmentes tette őket tönkre ???"
A földelés rendesen megvan a konnektorban?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1807) Red Rebcs válasza Krystal_s (#1794) üzenetére


Red Rebcs
tag

Hello Krystal
Átnéztem az ide írotakat és lenne pár apróság
360 Chieftec még ma is passiv PFC
ezt onnan tudni hogy kis kapcsolo van hátul 110-230V
tuti PFC nem aktiv
A 500 ups talán 250 w ad le ujkorábban
280 esetleg
tehát szerintem kicsit kevés a gép tft tévéhez alapból ujonnan is
nem úgy ráadásul egy 3 éves elektronikával meg akksival
ezzekben a kisebb ups ben nincs aktiv hütés sülnek mint a bolond elektronika aksi hal el bennük
dobd ki ennyi évesen és ne állj meg 800 VA alatt ez úgy 500 w durván
tény és való hogy AV = W de nem UPS nél
nagyobb aksinál a kimeneti elektronika sül majd be mert tovább megy mint amire tervezték akksiról
áram szünetkor kisebb ups eknek kell reakció idő mire kapcsolnak
ha addig nem birja ki a gép a táp pufferkondijával akkor reset
a kisebb ups csak két fesz között figyel ezzek nem jók
tied valszeg ez
olyan kell ami feszültséget korigál mert annak kisebb a reakció ideje
és egy fontos apróság
UPS re Csak PASSZIV PFC táp legyen
VAGY olyan ups ami akkus üzemmódban NORMÁLIS szinúsz jellet ad
igy ezzekben a módókban nincs szivás

bocs 500 fsp van bluestorm II
ez aktic pfc ez gond nélkül okkoz galibát
az ups t akkus üzemmódban ugy megtudja terhelni mert próbálja
kijavitani a szinuszt hogy túlterheli a ups t

AZ AKTIV PFC TÁP több áramot vessz fel mint ami a müködéshez kell mert kijavitja
a szinusz hibát
ez üt be akkus módnál mert azt hisz ö hibázik és elkezdi felvenni plussz áramot hogy kijavitsa

ILYENKOR JELLENTÖSEN TÚL kell MÉRETEZNI az UPS t

[ Szerkesztve ]

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1808) Red Rebcs válasza Red Rebcs (#1807) üzenetére


Red Rebcs
tag

Ezért vettem a 420 chieftec helyett 500 fsp Bluestorm t mert ez passziv pfc és nem akadt az ups ekkel
Bluestorm II már aktiv

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1809) Krystal_s válasza mr_ricsi (#1806) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Azért a TV-t egymagában rádugni a szünetmentesre, és áramszünetet csinálni igazán kipróbálhatnád, öt percnél többet igazán nem rabolna az életedből."

Ki is próbáltam de nem érek vele semmit ,mert jelenleg ebben a szobában nincs TV kábel.
A tv azonnal készenlétibe kapcsol ,amikor érzi ,hogy nincs jel. (azaz ha lekapcsolom a számítógépet ,akkor a tv-t hiába állítom tv vagy akármilyen módba , kép nélkül készenlétibe kapcsol pár mp után.) Lehet hogy ha nem kötném a vga-ra a tv-t ,akkor nem kapcsolna ki kép nélkül sem. Majd kipróbálom úgy is valamikor,de szerintem külön bírná a tv-t...

A fő gond az ,hogy ez a szünetmentes nem passzol a PFC-s tápomhoz. :(

"A földelés rendesen megvan a konnektorban?"
Megkérdeztem és igen rendesen földelve van , ez egy pár éves családi ház.

Szerinted annak ellenére ,hogy nem passzolnak ,de azért működnek...nem teszik tönkre egymást ??

A következő szünetmentes vásárláskor majd odafigyelek erre a színuszos dologra...(még egy magyar leírást sem kaptam hozzá.Az angolt átolvastam de nem írtak semmit arról ,hogy milyen táppal ajánlatos használni :((( . )
APC-t szerintem nem fogok venni ,mert még ez a pici is majdnem 30ezer volt (most már kicsit olcsóbb) és egy komolyabb az kb 50-60ezer lenne..Nekem meg annyit nem ér.
ha majd nézem a leírást ,akkor melyik az az adat ,ami jelzi ,hogy színuszos-e ?APC-nél ha jól tudom a SMART sorozat a színuszos.A többi márkánál nem tudom melyik.

(#1810) Krystal_s válasza Red Rebcs (#1808) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az "okos" eladók azt mondták ,hogy nem lesz gond. :(((
és szerintem nem tudtak volna rendelni I-est ,mert a II-es az újabb és az volt a nagykerben...400W-t szerettem volna de csak 500ast tudtak hozatni,több nagyker listáját is átnéztük és voltam több üzletben. Alig volt választék.Csak noname-k ,meg Chieftek de nagyon sok a selejtes köztük és én nem bízom már abban a márkában.

Köszi neked is a leírást !!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1811) mr_ricsi válasza Krystal_s (#1809) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szerinted annak ellenére ,hogy nem passzolnak ,de azért működnek...nem teszik tönkre egymást ??"
Nem.

"APC-nél ha jól tudom a SMART sorozat a színuszos."
A SMART-ok között is van lépcsős színusz. (Vásárlás előtt tájékozodj az APC honlapján.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1812) Egon válasza mr_ricsi (#1811) üzenetére


Egon
nagyúr

Esetleg a #1805-re vélemény?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1813) mr_ricsi válasza Egon (#1812) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha már úgyis megrendelted, akkor semmi értelme sincs hozzászólni. (Hacsak a lelked békéje miatt valami bátorítót nem.)

Majd megérkezik, kipróbálod, és lesz saját tapasztalatod róla.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1814) Red Rebcs válasza Krystal_s (#1810) üzenetére


Red Rebcs
tag

Hello

Vannak egyszerübb de mégis megbizható fsp tápok is
a forumban lévő gépemet már régóta egy sima 350W fsp müködtetti
800 blazerrel- 17 tft vel

pcm blazer olcsobb ups és a gari idöt kihuzzák
2 év de ezútán csere

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1815) Red Rebcs válasza Egon (#1812) üzenetére


Red Rebcs
tag

Ha aktiv pfc szivhatsz

az ups talán tud addig áramot adni mig gyorsan leállitód a gépet
játék alatt lessz fogyasztás

UPS használva ne AKTIV PFC tápunk legyen
ha táp dob hátast az upst töl akkor fesz ingadozás miatt
sérülthet a hdd adatai
akár el sem indul az xp vagy más

de természetesen mindent ki lehet próbálni csak ne csodálkozunk a végén

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1816) Egon válasza mr_ricsi (#1813) üzenetére


Egon
nagyúr

Időközben lemondtam...
Asszem nem lesz nekem szünetmentesem: amit egy komolyabb teljesítményű színuszos cuccért elkérnek, annyit nem vagyok hajlandó kifizetni érte. Használt cuccokban egyrészt nem bízom, másrészt annyival nem olcsóbbak, hogy beleférjen egy normális UPS a max. 20K-s keretbe, harmadrészt nem is nagyon találtam megfelelőt (legalábbis itt az aprón).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1817) Krystal_s válasza mr_ricsi (#1811) üzenetére


Krystal_s
addikt

ok.
köszönet ;)

(#1818) mr_ricsi válasza Egon (#1816) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Asszem nem lesz nekem szünetmentesem"
Nem kell akkora tragédiát csinálni belőle. Évekig használtam együtt egy apfc-s Chieftecet egy jól túlméretezett trapézos UPS-sel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1819) Egon válasza mr_ricsi (#1818) üzenetére


Egon
nagyúr

Konkrétan mennyit jelent a "jól túlméretezett"?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1820) mr_ricsi válasza Egon (#1819) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Minimum 2,5x, de a jövőre gondolva inkább 3x a gép W-ban mért tényleges fogyasztása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1821) Egon válasza mr_ricsi (#1820) üzenetére


Egon
nagyúr

Az szép. Nekem szerintem olyan 250W körül fogyaszthat a gép full közeli terhelésen, 750W-os UPS (ugyebár a VA érték ez esetben 1000 feletti) az ára miatt számomra felejtős.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1822) mr_ricsi válasza Egon (#1821) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Akkor hallotam még valami UPS és táp közé kötött tekercsről is, de erről nem tudok semmi bővebbet.
(De hát attól fórum a fórum, hogy hátha tud róla valaki más.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1823) Zola007


Zola007
veterán

Azt már sikerült megtudnom egy másik topicban, hogy az általam kinézett 6 helyes "túlfeszvédős" elosztó pont ilyen szempontból nem ér túl sokat ([ez lenne])
De esetleg egy szaki meg tudná mondani, hogy ha csak egy normál, minőségi elosztónak tekintjük, akkor megér-e 2300 Ft-ot, ugyanis az aljzatokra is szükség lenne nem csak a védő funkcióra.
Köszönöm

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1824) canniball válasza mr_ricsi (#1822) üzenetére


canniball
nagyúr

Korábban volt itt szó róla, akit komolyan érdekel visszaolvashat.
Egyébként meg ha idézhetlek "nem kell akkora tragédiát csinálni belőle", nálam gond nélkül megfér egymás mellet az (aPFC-s) FSP Zen és az APC RS500 UPS; tehát elég csak akkor foglalkozni a kérdéssel ha kipróbáltuk és tényleg nem bírják egymást.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1825) canniball válasza Zola007 (#1823) üzenetére


canniball
nagyúr

"..."túlfeszvédős" elosztó pont ilyen szempontból nem ér túl sokat..."
Miért? :F
Egyébként meg nem 2300, hanem 2800Ft van odaírva. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1826) Zola007 válasza canniball (#1825) üzenetére


Zola007
veterán

a, azért mert mindenhol ezt mondogatják ahova csak írtam, illetve körülnéztem :F

b, nem mondtam, hogy ott veszem, csak ott volt kép és leírás :DD (egyébként 2366 Ft)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1827) Krystal_s válasza canniball (#1802) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia

Most vettem észre ,hogy neked telepítve van a PowerChute...
Már évek óta nem használtam ,de most feltelepítettem megint.Csinált öntesztet : Azt írja ,hogy becsült akkumlátoridő 22-23 perc :Y , a terhelés 81-84 Watt és hogy további eszközöket is csatlakoztathatok :)
Eddig a sima xp-s energia beállításokat használtam.Most nagyon kíváncsi vagyok ,hogy mi lehet ,mert az a 22 perc nagyon nagy túlzás ( nem hiszem hogy ennyit jelentene a szoftver telepítése :U )
(szerintem valamelyik cella már nem jó és azért van az ,hogy 100%-ról nagyon hírtelen leesik kb 65%-ra és így tovább. Xp-s beállításban jobban tetszett ,hogy ott %-ban adhattam meg a lekapcsolás idejét ,mert a perc az nem valós adat az én esetemben, ennél a proginál 5perc a legkisebb amit megadhatok...hát majd kiderül ,hogy elég lesz-e neki)

(#1828) canniball válasza Zola007 (#1826) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nézz APC-t, nem sokkal drágább és arra csak nem mondanak ilyet. :) Azért jó lenne ha valamelyik szaki nyilatkozna róluk...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1829) canniball válasza Krystal_s (#1827) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ennél a proginál 5perc a legkisebb amit megadhatok..."
Ha a másik opciót jelölöd ki (nem a leghosszabb tartásidőt), akkor megadhatsz kevesebbet is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1830) Zola007 válasza canniball (#1828) üzenetére


Zola007
veterán

Hát szerintem nem sok különség lehet közöttük, mivel mind a kettőt ugyanaz a cég gyártja és külföldön egyes helyeken ezt az MGE Powerstrip6-ot APC-nek is nevezik.
[link]
pl. itt sem találtam azonban róluk infót, ezért kérdeztem.
Nem mondják, hogy teljesen haszontalan, csak azt, hogy ami ellen szánják (villámvédelem a reklámok szerint) azellen nem sokat ér, ha valahol 1 km-en belül néz be a szikra.
Túl rövid reakcióidő, kicsi feszültségugrást bírnak, illetve hogy ekkora távon, ami ezekben van, még áthúznak az átlagos villámok.

Szerintem azért megveszem egy sima elosztónak, mert a kínai 6 lukas szarok is majd egy ezresbe kerülnek és akkor már legalább egy kicsivel nyugodtabban alszom. Olvadt már szér ATC hajszárító alatt, pedig az még nem is terhelési maximum, csak 2000 watt.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1831) canniball válasza Zola007 (#1830) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem tévedek nagyot ezek nem villám, hanem túlfesz. (apróbb kiugrások) ellen védenek.
A villámot már korábban itt kifejtette valaki: valami olyasmi a lényeg, hogy ahhoz megfelelő kábelezés kell legyen a házban, valamint a villanypózna és a ház között...vagy valami hasonló, de én nem vágom a témát, csak emlékeim homályában turkálok, ha komolyabban érdekel keress vissza. Villám ellen legtutibb módszer a konektorból kihúzott dugalj. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1832) mr_ricsi válasza canniball (#1824) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Korábban volt itt szó róla, akit komolyan érdekel visszaolvashat."
Minek? Itt valami gyakorlatilag beszerezhetetlen trafót ajánlgattak egymásnak, mert senki sem írta, hogy neki ilyen van, és működik is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1833) Traxx válasza canniball (#1831) üzenetére


Traxx
őstag

Amit én tudok, az az, hogy ezek a túlfeszvédős kütyük D osztályú villámvédelmet takarnak. És ez csak úgy ér valamit, ha az A, B, C is ki van építve. Az A, B-t tudtommal a szolgáltató építi ki, és a házon kívül van, tehát villanyoszlop és ilyesmi. A C-t passzolom :B

És igaz: apróbb kiugrások ellen védenek, ha jól tudom, olyan 1000 Joule energiával (típustól függően többel vagy kevesebbel) birkóznak meg. Egy villámban meg azért ennek a sokszorosa van...tehát ha az bejön a konnektorból, akkor agyő...Tehát marad a konnektorból kihúzós módszer.

Én is turkáltam, de lehet, hogy marhaságot is mondtam, majd a szakik megerősítenek, vagy lehurrognak :B

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1834) Zola007 válasza canniball (#1831) üzenetére


Zola007
veterán

Elég sok helyen reklámozzák úgy ezeket a cuccokat, mint "villámvédős" eszközök.
Nem hiszem, hogy pl. a belkin általi garanciák, amiket a 70-80.000 A-s áramtüskékre vállal egyes elosztók esetén, "kisebb kiugrásokra" utalnának
Egyébként már hagyom a fenébe, mert igazán jó védelemhez kb az egész falut át vezetékelni, nemcsak a ház kábelezését.

Mindenkinek ez volt a végszava, hogy húzzak ki mindent :)
Ezzel csak egy bibi van, hogy a kihúzós módszer mondjuk 60 kilométerről nehezen megvalósítható, ha mondjuk verőfényes időben méssz el otthonról egész napra és utána tör ki ádáz vihar.
Azt meg nem várhatja el senki, hogy mindig mindent kihúzzak, ha kiteszem a lábam a házból
Hát ez van, szerintem azért veszek egyet, legalább minőségi elosztónak jó lesz és hátha nem kell "letesztelnem" soha sem.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1835) canniball válasza mr_ricsi (#1832) üzenetére


canniball
nagyúr

Attól hogy nem írták még nem biztos (persze lehet), hogy "gyakorlatilag beszerezhetetlen" és senkinél nem működik ilyen. :U Lehet csak épp nem járt erre senki, aki beszámolhatott volna róla...eléggé lapos a topik...
De nem kívánok vitába bocsátkozni, mivel én (mint már többször írtam) nem értek hozzá, te meg igen, mint ahogy az is aki ajánlotta (ha nem tévedek). De ha te már tudod kiről van szó légy szíves boxoljátok le egymással és számoljatok be róla, mindannyiuk okulására. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1836) canniball válasza Traxx (#1833) üzenetére


canniball
nagyúr

A jelek szerint te jobban tudsz turkálni mint én... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1837) canniball válasza Zola007 (#1834) üzenetére


canniball
nagyúr

"Elég sok helyen reklámozzák úgy ezeket a cuccokat, mint "villámvédős" eszközök."
Ja, de lehet (biztos?), hogy ezeket a reklámokat az USA-ból vették át, és könnyen előfordulhat hogy ott még a legeldugottabb tanyán is megfelelőbben kábeleznek mint nálunk sok helyen...

"...igazán jó védelemhez kb az egész falut át vezetékelni, nemcsak a ház kábelezését."
Ilyesmire akartam utalni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1838) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.
Windows Vista X64.
Be van állitva a kritikus töltöttség 30%-ra, az alacsony töltöttség pedig 40%.
Művelet kritikus töltöttségnél leállitás, alacsony töltöttségnél leállitás van megadva.
Amikor eléri az alacsony töltöttséget, kikapcsolja gépet azt kész. Windowsból nem lép ki, olyan mintha mittomén lekapcsolnám a táp főkapcsolóját.
Mi lehet? Belkin szünetmentes, szoftver nincs fent, mondom tánmár csak a vista tudja kezelni. De ott is van a kis ikon hogy tele az akksi, meg minden.

Mezőhegyes

(#1839) didyman válasza Ottoka (#1838) üzenetére


didyman
őstag

Talán csak meg kéne próbálni a Belkin szoftverét. :)
Egyébként a 30% az nem kritikus töltöttség, miért ilyen magasak ezek az értékek? 5/10% szokott lenni, illetve üzemidőben sokkal okosabb megadni: 2 perccel a vége előtt kritikus, ennyi idő elég a leállításhoz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1840) didyman válasza canniball (#1837) üzenetére


didyman
őstag

Áhh, nézz meg egy régi Albacomp UPS bemeneti fokozatát, vagy egy-egy sokéves APC-t. 3 körös túlfeszvédelem, kétkörös LC szűrés, csak maga ez a terület elfoglal egy tenyérnyi részt. Aztán kapj szét egy Povercom-ot vagy Centraliont. Lesz benne egyetlen egy szem mov. No komment... (bár ahhoz az egyszem movhoz legalább nem kell földelés sem, mert a 230-at feszíti)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1841) Ottoka válasza didyman (#1839) üzenetére


Ottoka
őstag

Felrakom a belkin szoftvert, csak gondoltam vista van jó hogy kezel egy szünetmentest, hiszen a töltöttségét jelzi, mindegy még egy szervizzel és egy futó progival több.... köszi

Mezőhegyes

(#1842) galóca18


galóca18
tag

Sziasztok!

A szünetmentes tápot kizárólag földelt konnektorral érdemes használni? Vagy az csak a túlfesz. stb. védelemre igaz, és etetni attól még tudja a gépet áramszünet setén, hogy földeletlen a konnektor?

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#1843) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Örültem,hogy sikerült beszerezni az 1400VA-s Smart UPS-emet,aztán nagy nehezen szereztem az alaplapomhoz hátsó sorosporti kivezetést.Erre mikor rákötöm az UPS-t a kábele segítségével nem tudom bekapcsolni.Hiába nyomom a bekapcsolás gombot nem történik semmi,viszont amint kihúzom az adatkábelt vagy a gépből vagy az ups-ből azonnal el tudom indítani.Hátul világít a sensitivity LED ha a gép és az UPS össze van kötve.Próbáltam rádugni egy olyan gépre amin alapból van soros port és XP fut rajta.Gépet lehúztam közvetlenül az UPS-ről és konnektorra kötöttem majd bekapcsoltam.Miközben boot-olt az OPrendszer többször bekapcsolt az ups majd ki.Miután beléptem hozzáadtam a Smart UPS-t az energiagazdálkodási beállításoknál,de 10sec-nél akkor sem volt tovább hajlandó működni.Aztán leszedtem az APC honlapjáról a PowerChute Business edition-t.A drivere amit felrakott a gépre már életben tartotta rendesen az UPS-t viszont kommunikálni nem sikerült vele.A Console nem tudta hozzáadni az UPS-t a listához.
Szerintetek mi lehet a baj?

üdv.

(#1844) Jarod1 válasza Gee_1985 (#1843) üzenetére


Jarod1
addikt

Üdv: a soros kábeled tuti jó? az UPS-hez adott kábel vagy házilag készített?

(#1845) Gee_1985 válasza Jarod1 (#1844) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

Van egy kábel amit kaptam hozzá,ott ez a tünet és van egy PowerCom ups-em amihez szintén gyári kábel járt azzal is ugyanezek a tünetek.Szóval csak gyári kábellal próbáltam.

(#1846) dany27


dany27
őstag

hi

Egy Szünetmentes-re lenne szükségem egy olyan géphez amivel blokkok vannak nyomtatva étterembe de mivel elég sűrűn lecsapja a biztosítékot ezért mindenképp szeretnék hozzá szünetmentest. DE nem tudom melyik lenne jó én minimum 500as APC-ben gondolkodtam mert
Rálenne kötve egy L1510SF Érintő képernyős monitor (ennek elvioleg 40W a teljesítménye)
Egy ilyen konfig:
Alaplap: GIGABYTE GA-G31M-S2L
CPU: INTEL Celeron Dual Core E1200 775 BOX
RAM: KINGMAX TinyBGA 512Mb DDR2 533Mhz
HDD: WD 80GB 7200rpm 8MB SATA
ODD: NEC DDU1615S Fekete SATA OEM
HÁZ: FOXCONN TLM002 350W

Valamint egy Sam4s Thermo nyomtató nah ennek nem tom mennyi a teljesítménye mert nem írják az oldalunkon....

Szerintetek mekkora UPS kéne hozzá..??

(#1847) mr_ricsi válasza galóca18 (#1842) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A szünetmentes tápot kizárólag földelt konnektorral érdemes használni? "
A szünetmentes tápot kizárólag földelt konnektorral SZABAD használni!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1848) dany27


dany27
őstag

hali

Tud valaki mondani olyan UPS-t 25E FT-ig bezárólag amin van sima 'konnektor' is...
APC-ben a kicsiken sajna nincsen de viszont rá kéne kötnöm egy blokk nyomtatót aminek nem tudom kideríteni milyen csatija van szóval valami olyan kéne amin van legalább egy "Sima konektor" is! Vannak APC-kben azok amin csak olyan van de azt nem tudom ugyebár monitorozni ha jól tudom....

Előre is köszi!

(#1849) Gee_1985 válasza dany27 (#1848) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

Én otthon házilag csináltam olyan eloszót.Vettem az elektró boltba 3ágú EC dugajt meg egy normál hosszabítót és átszereltem.

(#1850) dany27 válasza Gee_1985 (#1849) üzenetére


dany27
őstag

de én nem vok villanyos :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.