Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Van egy Chieftec GPS sorozatú aktív PFC-s tápom.450W-os.Ebből ha nagyon meghajtom a gépet szerintem ki is hozza ami ebben a tápban van.Az a kérdésem,hogy az aktív PFC miatt nem elég csak túlméretezni az UPS-t tehát teszem azt egy 1000VA-s kvázi szinuszos UPS biztonságosan együtt tudna-e vele működni vagy mindenképpen rendes szinuszos UPS-re van szükség?

Előre köszönöm a válaszokat!
üdv.

(#1652) kisninja válasza Gee_1985 (#1651) üzenetére


kisninja
őstag

Igen neked sinusos kell. pont a chieftecel volt sok probléma.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1653) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Akkor vennék használtan egy APC Smart1000VA-s szinuszos ups-t amibe új akksik kellenek.Ha jól tudom ebbe 12V/12Ah-s akksik kellenek.Milyet érdemes venni?Eredeti APC-t vagy "utángyártottat"?
Tudtok valamerre jó áron?

Válaszokat köszönöm!

üdv.

(#1654) kisninja válasza Gee_1985 (#1653) üzenetére


kisninja
őstag

Elviekben 2x12v al müködnek kötött savas akku kell neked köznyelven zselés, azonbelül bármilyen tipusú lehet max az olcsobb kevesebb ideig bírja.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1655) Gee_1985 válasza kisninja (#1654) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló

Tudsz ajánlani helyet ahol beszerezhetőek jó áron?

(#1658) canniball válasza #54630400 (#1656) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem ugyanebből a szériából van az 500-as modell és nem tapasztaltam ezt a hibát. Igaz külön tesztet nem csináltam, de ha elment az áram tolta akksiról, ha visszajött adta tovább a hálózatról az áramot. Még akkor is ha csak pillanatnyi kimaradás volt.
Ezt az érzékenység dolgot meg nem értem: miért akarod alacsonyra állítani, amikor pont a magas a jobb?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1659) nyunyu válasza #54630400 (#1656) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha telepitve van a gépre a szünetmentes táp szoftvere,a Powerchute Personal Editinon 2.0 és leáll a gép meg minden,visszadugom a szünetmentest a 220-ba,a szünetmentes nem kapcsol vissza áramra,hanem megy az akksija tovább.....

Talan be kene allitani, hogy kapcsoljon vissza, ha megjon az aram.
PowerChuteban ugyanis az az alapertelmezett, hogy csak akkor kapcsol vissza a szunetmentes, ha az akkut legalabb 15%-ra toltotte.

Meg a powerchute h. képes befolyásolni a szünetmentest akkor,ha már nem megy a gép.

Elkuldi a szunetmentesnek a beallitast, aztan az eltarolja.
Mint ahogyan a vijjogot is automatikusan visszakapcsolja a PowerChute telepiteskor :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1661) canniball válasza nyunyu (#1659) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez a Personal Edition?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1663) canniball válasza #54630400 (#1660) üzenetére


canniball
nagyúr

"Neked is aktív PFC-s a tápod?"
Igen. [link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1665) nyunyu válasza canniball (#1661) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a Personal Edition?

Mivel SUA1000I-m van, ehhez a Business Edition 7 valo.
(BackUPS szeriakkal NEM megy!!!)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1667) nyunyu válasza #54630400 (#1666) üzenetére


nyunyu
félisten

Naugyehogymegmondtam?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1669) canniball válasza #54630400 (#1664) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor lehet két különböző verziónk van (az enyém v1.5), mert az enyém is PE és mint írtam nincs ilyen problémám.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1671) nyunyu válasza #54630400 (#1668) üzenetére


nyunyu
félisten

A mi tápunkhoz adott szoftver ezt a funkciót nem tudja sajna...

Nincs abban ilyen "show advanced items" pipa?

Csak azert kerdem, mert ha bal alulrol kiveszem a pipat, akkor nekem sem jelenik meg ez az opcio...

viszont biztossan ezek is 15%-ig meritik az akksit,úgy ahogy irtad

Ha 15% ala merult, akkor addig TOLTI, aztan kapcsol csak be.
Ha geped elobb leallt, mintsem 15%-ig merult volna az akku, akkor elvileg azonnal visszakapcsol, ha megjon az aram.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1675) nyunyu válasza #54630400 (#1673) üzenetére


nyunyu
félisten

BR800I egy eleg combos szunetmentes (540W-ig terhelheto), van abban akkora tartalek, hogy elviseljen egy kvaziszinusztol megorulo tapos atlag PC-t.
Maximum rovidebb lesz az akkus futasi ideje, mint egy ugyanakkora akkukapacitassal megaldott szinuszos SUA750I-nek.

Baaaar, ez nem biztos, gyari adatok szerint a SUA750I azonos terhelesnel joval kevesbe birja, valoszinuleg tobbet fogyaszt a szinuszt eloallito elektronikaja, mint a BR800I egyszerubb lelkivilaga.
300W-nal SUA750I: 12 perc, BR800I: 15

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1676) Szipi válasza #54630400 (#1668) üzenetére


Szipi
aktív tag

Üdv.

Én is a Personal Edition 2.0-át használom és mégsem meríti 15%-ig, amint visszajön az áram visszakapcsol hálózatra. Ott valami más probléma lessz.

(#1679) nyunyu válasza #54630400 (#1677) üzenetére


nyunyu
félisten

Passz, sokmindenben logikatlan a PowerChute. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1681) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Olvasom amit írtok,de egy egyértelmű választ szeretnék akkor most hallani.Érdemes-e megvennem egy 1000VA-s Smart ups-t 18-ért akuk nélkül vagy vegyek újonnan egy kb 800VA-s kvázi szinuszos ups-t?
Tápom továbbra is a fent említett Chieftec.

(#1683) nyunyu válasza Gee_1985 (#1681) üzenetére


nyunyu
félisten

Annyiert vedd meg.
Akku bele kb. 2x 6-7k.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1685) Szipi válasza #54630400 (#1678) üzenetére


Szipi
aktív tag

Rosszul értelmeztem az írásodat :B , ha hibernált állapotban dugom vissza a szünetmentest akkor nekem sem vált vissza aksiról. :F Sajnos most nincs időm megnézni, hogy hány százaléknál kapcsol vissza de majd megnézem.
Neked milyen töltési szintet mutat az aksi miután visszakapcsol hálózatra(15% körül van)?
Nem lenne jó ha teljesen leszívná az aksit 0-ra. :(((

(#1686) canniball válasza Szipi (#1685) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez mondjuk nekem sem tűnt fel... :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1687) Magnum PI


Magnum PI
tag

#1650-re valaki? :U

(#1693) Szipi válasza #54630400 (#1688) üzenetére


Szipi
aktív tag

Akkor rendben, én azért meghagyom a programot, van pár dolog benne ami miatt feltétlenül szükségem van rá(Csipogó beállítása, események naplózása...).
Nekem FSP BlueStorm II 400W(aPFC) és FSP250-50GLV 250W(pPFC) tápom van(két gép van rákötve az UPS-re).

(#1694) Magnum PI válasza #54630400 (#1692) üzenetére


Magnum PI
tag

köszi :R

(#1696) Воланд


Воланд
titán

Sziasztok!
Szünetmentes tápot szeretnék, de nem tudom, hogy a gépemhez mi lenne a megfelelő.
MSI P6N SLI-F V2, Intel Q6600@2400Mhz G0 step, 4096 Kingston DDRII@400Mhz Dual Channel, MSI 8800GT 512Mb OC, Asus Silent Knight II, Chieftec 600W (tuning folyamatban, max 3000Mhz-ig). Meg egy 21"-es monitor, nem tft. A lényeg az lenne, hogy sokat megy a gép a letöltések miatt és nem szeretném, ha egy pár áramszünet, vagy áramingadozás kinyirná a vinyokat. Persze olyat szerenék, amihez van gyári auto shotdown program.
Köszi!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1697) vagabor


vagabor
aktív tag

sziasztok, kérdésem lenne, mégpedig,
van nekem egy régirégi AP600I, most vettem használtan, mivel kellett valami.
A baj ott van hogy sehogysem tudom beállítani a dip kapcsolóit hogy jó legyen.
Eleinte nem tartotta meg a gépet online,( csak a gépház volt rajt monitor nem).
Állítgattam, a dipeket és most elviszi, viszont most meg akkor is átkapcsol néha aksik üzemmódra ha van kraft. Biztos van vmi beállítása a kapcsiknak, ha tud erről valaki valamit akkor legyen szíves ossza meg velem. Köszi.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1698) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

Szintén szeretnek venni egy aksis feszultsegvédöt, 8800GT, intel core 2 duo E8400, intel alaplap, 3 vinyo, egy optikai meghajto.
Ezt neztem ki: APC-BE400-GR

Tetszik hogy alapbol 8 elosztos, 4 aksis 4 sima feszvedös.
A lenyeg nekem, nem kell hogy sokaig birja aramszunetnel is ( bar az is jo ha igen), csak annyira hogy ki tudjam kapcsolni a gepet kezileg es hogy vedje a gepet mindenfele aramingadozas, tulfesztöl.

Köszönöm elöre is a segitseget.

(#1699) Dohren


Dohren
tag

volt emlitve parszor a higanylampa tekercse, ami kiiktatja (elnyeli) az aktiv PFCs tapok szabalyzasat.
van ismerosom, aki szaki elektronikaban es megcsinalna nekem, csak nem tudom a parametereit, bekotesi rajzat. van valakinek errol infoja? szamit az, hogy mekkora a tap ez esetben?

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#1700) nyunyu válasza guiness (#1698) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem a 240W terhelhetosege keves lesz oda.
Geped terhelve ehet korszeru hatekony tappal 180-200W korul, egyszeruvel joval tobbet. (210-235W)
Plusz erre radob meg a kvaziszinusztol meghulyulo aktiv PFC is...

Szoval en egy merettel feljebb probalkoznek, de meg abban sem vagyok biztos, hogy a BE550GR tartaleka eleg az aktiv PFC elviselesere.
Ha monitort is akarsz rakotni, akkor meg nagyobb kell.

Egyaltalan milyen tapod van?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.