Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) stol válasza Jarod1 (#700) üzenetére


stol
addikt

Még milyen jó, hogy nem élesben jön a meglepi :P

(#702) xeri válasza Jarod1 (#700) üzenetére


xeri
tag

Egy ekkora ups-t (200W) nem nehéz közel 100%-osan leterhelni, akkor pedig nem is meglepő az 5-6 perc. A gyártók tipikusan fél terheléshez szoktak 10-15 perces áthidalási időt megadni. Megnéztem, ehhez 10 percet írtak ''egy PC+egy 15''-os monitor'' használatakor, aminél homályosabb megfogalmazást még nem láttam specifikációknál :)

(#703) Jarod1 válasza xeri (#702) üzenetére


Jarod1
addikt

pedig nem is CRT- moncsi van rajta hanem TFT.. ;)

(#704) xeri válasza Jarod1 (#703) üzenetére


xeri
tag

Valószínűleg ők is tft-re gondoltak, meg egy 166mmx-es pc-re :P

Tegnap estére leállt a venti, ezek szerint valóban a töltés miatt maradt bekapcsolva. Megnyugodtam :)

(#705) Jarod1 válasza djyuri (#29) üzenetére


Jarod1
addikt

Hát Baromi bonyolult áramkörök vannak az UPS ben mindenfajta védelemmel...

(#706) xeri válasza Jarod1 (#705) üzenetére


xeri
tag

Például egy 800-as centralionban a telefonvonali ''surge protection'' kerek 3db tantálkondi feladata, úgyhogy ne bízza rá senki az életét :))
(nyilván nem erre gondolt djyuri tavaly januárban, amikor feltette a kérdését, amire válaszoltál :P )

(#707) Jarod1 válasza xeri (#706) üzenetére


Jarod1
addikt

Ja igen ez a 400 as Blazernél is így van.... ;]

(#708) lajos001


lajos001
aktív tag

Most vettem az SOS UPS-től egy felújított 600 VA -s APC SMART-ot. Így legalább a válogatós aPFC-s tápom ki van szolgálva. :((
Látszik rajta, hogy egy sokat megélt darab, de legalább nem volt olcsó. :)
A P4-et + LCD monitor + hangfalak 30 percig vitte és akkor kigyulladt a Low Battery jelzés.
Valaki meg tudná mondani, hogy mi az a 4db apró kis pöcök a hátulján? Olyan mintha automata biztositékok volnának, de ez biztos hülyeség.
Amúgy kérdeztem őket telefonon az akku merítéssel kapcsolatban. Azt a választ kaptam, hogy nincs szükség az időnkénti lemerítésre.
Persze arra a kérdésemre, hogy mit jelent a line interaktiv az illető neten történő keresgélés után tudott csak válaszolni. :F Legalább volt annyira egyenes, hogy bevallotta tájékozatlanságát és nem próbált légből kapott dumával etetni. Így már az akkuval kapcsolatban sem győztek meg.

(#709) xeri válasza lajos001 (#708) üzenetére


xeri
tag

Szerintem erre gondolsz:

5.5 Option switches
The UPS has a set of four DIP switches on the rear panel which allow you
to configure several options (see Secs. 5.5.1–5.5.4).
0 (off) I (on)
1
2
3
4
Note: You can set option switches at any time, and the effect is immediate.
Note: If all of the option switches are set to the on position, the option switches are
disabled. However, the functions controlled by the option switches are still
available using UPS monitoring software (see Sec. 5.6.4).
5.5.1 Option Switch 1
The UPS contains utility fault detection circuitry that is extremely sensitive
to line voltage distortions including spikes, notches, sudden dips, and
swells. The UPS is factory-set to react to such line voltage distortions by
immediately transferring the load to on-battery operation, affording
maximum protection for all load types. Where power quality is poor
because of local cyclic heavy load-switching, or the use of inexpensive fuel
generators, the UPS may frequently transfer to on-battery. If the UPS is
powering loads that operate normally under such conditions, battery
capacity may be spent unnecessarily.
Setting Option Switch 1 to the on ( I ) position desensitizes the UPS to rapid
low-amplitude line-voltage fluctuations, and increases the UPS’s upper
transfer voltage by 3%, for a total of 13% above the nominal input voltage.
This helps maintain maximum battery capacity for major utility failures.
20
5.5.2 Option Switch 2
Option Switch 2 functions differently for different versions of the UPS.
n 100 Vac version
No function; not used.
n 120 Vac version
The UPS’s factory-set input voltage limits for on-line and SmartBoost
operation are centered on the nominal input voltage of 120 Vac (see also
Sec. 9.1). When Option Switch 2 is set to the on ( I ) position, the upper and
lower transfer voltages are lowered by 4% and centered on a nominal input
of 115 Vac. This is useful where nominal input voltage is 110 to 115 Vac.
n 220/230/240 Vac version
The UPS’s factory-set on-battery output voltage and input voltage limits for
on-line and SmartBoost operation are designed for use in regions where the
nominal line voltage is 220 to 230 Vac. When Option Switch 2 is set to the
on ( I ) position, the upper and lower transfer voltages are raised by 4% and
centered on a nominal input of 240 Vac. In addition, the on-battery output
voltage is increased to 240 Vac.
5.5.3 Option Switch 3
When Option Switch 3 is set to the on ( I ) position, the UPS’s audible alarm
is disabled for the first 30 seconds of on-battery operation. This function is
useful where brief power interruptions are frequent and cause the alarm to
become annoying.
5.5.4 Option Switch 4
When Option Switch 4 is set to the on ( I ) position, the UPS’s low-battery
alarm interval is extended from 2 minutes (factory setting) to 5 minutes.
This function is useful if the UPS is protecting a computer system that
requires more than 2 minutes warning to perform a graceful shutdown.
Az idézet innen való, érdemes friss tulajdonosként átböngészned: [link]

(#710) lajos001 válasza xeri (#709) üzenetére


lajos001
aktív tag

Hálás köszönet! :R :R :R
Már annyit kerestem valamilyen leírást róla, de nem találtam. Igaz az angolom, nagyon szegényes, de majd csak boldogulok valahogy.
Köszönöm!

[Szerkesztve]

(#711) lajos001


lajos001
aktív tag

''Setting Option Switch 1 to the on ( I ) position desensitizes the UPS to rapid
low-amplitude line-voltage fluctuations, and increases the UPS’s upper
transfer voltage by 3%, for a total of 13% above the nominal input voltage.''

Itt arról lenne szó, hogy a kapcsoló on állásban érzéketlenné teszi a tápot a kissebb feszültségingadozásokkal szemben?
Nálam most minden kapcsoló on állásban van. Nem lenne jobb, ha az 1-es kapcsolót inkább 0 állásba kapcsolnám?

A 2-es kapcsoló funkcióját nem igazán értem.... :F

(#712) stol válasza lajos001 (#708) üzenetére


stol
addikt

Látszik rajta, hogy egy sokat megélt darab, de legalább nem volt olcsó.

A Centra, meg szép olcsó, viszont még szar is :DDD

(#713) lajos001 válasza stol (#712) üzenetére


lajos001
aktív tag

Tudom, ami belül van az számít! :)

(#714) rii válasza stol (#682) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

találtam egy AP250I-t a felújított szünetmetesek közt.

ennek mi a márkája? nagyobb képet keresnék róla, de nem találok a beírt tipus alapján.

Előre is köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#715) xeri válasza lajos001 (#711) üzenetére


xeri
tag

Nagyjából jól érted. Az akksik kímélése céljából, amennyiben a ups-re kötött eszközök elviselik ezeket az apró ingadozásokat, on-ra állítva csökkented az érzékenységet. Nyilván, ha érzékeny eszközök vannak a kimeneten, vagy ritkán fordul elő ilyen ingadozás, akkor nyugodtan teheted off-ba.
Érdekes, hogy a 2-es is on-ban van nálad, mert az megemeli a ups kimeneti feszültségét 240V-ra (és azt a szintet is, amit a bejövő feszültségnél normálisnak tekint). Tehát feszültségesésnél előbb fog akksira kapcsolni, túlfeszültségnél meg kicsit később. A gyári beállítás off.
Egyébként a 4-esnek is off a gyári értéke, de ez ízlés dolga (meg konfigé :) ).

(#716) lajos001 válasza xeri (#715) üzenetére


lajos001
aktív tag

Köszönöm! :R

(#717) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Van nekünk a cégnél egy Blazer 600 típusú UPS. Ki kellett cserélnünk azt a gépet, amihez tartozott, így ismét fel kellett volna tennem hozzá a Winpower nevezetű progiját. Igen ám de kéri a szünetmentes táp serial-ját. Sajnos a papírját nem találtam meg, vszínű a kedves kollegák azt hitték szemét, és kidobták. Nem tudna vki nekem 1 serialt hozzá, hogy be tudjam üzemelni a progit?

(#718) xeri válasza Fjoe (#717) üzenetére


xeri
tag

Itt egy leírás a programhoz: [link]
Megtalálod benne, amit keresel :)

(#719) Fjoe válasza xeri (#718) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi szépen, bár elsőre kicsit láma voltam, mert a kódban a betűket kicsivel írtam, úgy meg nem nagyon akarta elfogadni de aztán a caps lock segített :D kösz még 1szer.

[Szerkesztve]

(#720) xeri válasza Fjoe (#719) üzenetére


xeri
tag

Ha már sikerült, áruld el, hogyan működik nálad ez a program. Nekem egy darabig szépen ment, aztán azt csinálja, hogy indítás után megtalálja a ups-t, egy pillanatképet mutat az állapotáról (ha battery-n van, akkor elkezd visszaszámolni), aztán elveszti a kapcsolatot és nem lát semmilyen ups-t. Ha kilövöm és megint elindítom, akkor megint ugyanez. Közben pedig elindul 2-3 process a háttérben, amik elkezdenek a hálózaton kommunikálni, amire semmi szükségem nem lenne, ezért kicsit zavar is :(
Ha használ valaki jól működő (és általánosan használható) ups-monitorozó programot, az adjon nekem is egy tippet :)

(#721) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
Ma vettem egy Chieftec DT450A2-es tápot, ami asszem aktiv PFC-s.
Szeretnék hozzá vásárolni egy szünetmentes tápot min 400W teljesitményleadás környékén, amelyik kamázza az aktiv PFC-t.

Szerintetek milyet válasszak?Márkára gondolok.
A lényeg hogy a feszültségingadozástól, és áramszünettől védjen.

Köszi a segitséget előre is. :R :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#722) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#721) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hahó!
Két napja senki nem olvassa a topicot???!! :Y :Y

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#723) Xpod válasza Ace Ventura (#721) üzenetére


Xpod
addikt

Az én tápegységeim is aktív PFC-ek én APC (ES-500) szünetmenteseket használok.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#724) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

És miben külömbözik egymástól mondjuk egy APC, vagy éppen egy Centralion Blazer?
Az egyik megvéd, a másik nem ?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#725) Xpod válasza Ace Ventura (#724) üzenetére


Xpod
addikt

Nézzük csak:
-ár
-áthidalási idő
-szükséges kellékek
-márkanév

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#726) Ace Ventura válasza Xpod (#725) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igazából nekem arra kéne, hogy a feszültségingadozástól védjen, és addig tartson ki amig elmentem az adataimat.Ez kb kevesebb mint 1 perc.Utána kikapcsolok.
Ezt egy olcsóbb tipus is tudná biztositani nem?
Csak az a PFC-s dolog érthetetlen számomra. :F :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#727) Xpod válasza Ace Ventura (#726) üzenetére


Xpod
addikt

A PFC-t a tápegységes topicba tudják pontossan megmondani. Ha jól emléxem az a lényege ha valami elszáll a gépedben és rövidzár keletkezik, akkor ne az egész gépet rántsa magával.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#728) Ace Ventura válasza Xpod (#727) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem-nem félreértesz.
Nem a PFC jelentését nem tudom, hanem azt hogy miért nem kedvelik egymást a PFC, és az UPS??
Szerinted választhatok olcsóbb UPS-t?
Az előzőben irtam, hogy mire kéne nekem. :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#729) L3zl13 válasza Xpod (#727) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem ez a lényege, de tényleg le van írva a tápegységes topicban. Meg szerintem némelyik tápegységtesztben is.

Aki hülye, haljon meg!

(#730) Xpod válasza Ace Ventura (#728) üzenetére


Xpod
addikt

Foggalmam sincs. Nekem a Chieftech-APC bevált. Nem tudom, másal hogy jönnének össze, de szerintem nem lehet baj. Próbáld a keresőt ebben a topicban, hátha valakinek van már tapasztalata.

L3zl13 : mindent én sem tudhatok.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#731) Ace Ventura válasza Xpod (#730) üzenetére


Ace Ventura
addikt

THX a hasznos infókat :R :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#732) L3zl13 válasza Ace Ventura (#728) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A lényeg, hogy a konnektorból szabályos szinuszosan változó feszültségű áram jön.
A szünetmentes tápok azonban ugye az akkumlátor egyenfeszültségét alakítják át váltóáramra, hogy hasonlítson a konnektorból jövő áramhoz.

Az olcsóbbak egyszerűen ''megszaggatják'' a feszültséget, így azonban ún. négyszögjel jön létre. Más olcsóbb UPS-ek is csak ún. kvázi színuszjeleket állítanak elő, ami már jobban hasonlít a színuszhullámra, de még nem az igazi.
Ez a legtöbb elektronikus cuccnak megfelel, de van aminek nem. Ilyenek pl az elektromotorok, és sajnos az APFC-s tápok is.

Ezért aztán APFC-s tápot csak olyan UPS-sel használhatsz, ami valódi színuszos feszültséget állít elő. Ehhez azonban komolyabb (drágább) elektronikára van szükség az UPS-ben. -> Az olcsó UPS-ek közül jó eséllyel nem találsz ilyet.
APC-ből is csak a komolyabbak állítanak elő színuszos feszültséget, pl a SMART sorozatba tartozók.

Aki hülye, haljon meg!

(#733) Ace Ventura válasza L3zl13 (#732) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ez mennyire káros az én gépemre, ha mégis egy nem megfelelő UPS-el kötöm össze az aktiv PFC-t , és mondjuk van egy feszingadozás, netalán egy áramszünet?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#734) L3zl13 válasza Ace Ventura (#733) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Passz, halottam olyat, hogy megy, de nagyon melegszik tőle a táp, meg olyat is, hogy rögtön levágja az UPS-t, holott a kapacitása elég kellene, hogy legyen.

Személyes tapasztalat nincs, nekem Smartom van. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#735) Ace Ventura válasza L3zl13 (#734) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mázlista.
Akkor elkezdhetek gyüjteni egy smartra.
Viszont van egy olcsóbb megoldás is.Tápcsere passziv PFC-re! :C :D

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#736) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok!

Van egy Mercury M600-as tápom.
Vmi nem oké a szoftveres részével. Nem müxik
Ugye ennek RUPS a neve és a jobb alsó sarokban ott az ikonja - egy piros kereszttel áthúzva.
A managert meg el sem lehet indítani - uninstallálni sem lehet.
Mi lehet a bibi?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#737) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Csá
Ki javít tápokat itta PH-n?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#738) stol válasza 7Heads Drago (#737) üzenetére


stol
addikt

Amikulás :DDD
(én, Csaba_20, és Didyman)

(#739) 7Heads Drago válasza stol (#738) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Attól melegedhet a tápom (thermaltake 680 w aktiv pfc) hogy egy 350-es APC használok?
Milyent érdemes venni?
420 APC smartot láttam 42k-ért de azt sokalom, viszont a teljesítménye meg kellene a nevem alatt szereplő konfighoz!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#740) stol válasza 7Heads Drago (#739) üzenetére


stol
addikt

Melegedés nem jelentkezhet.
Vagy megy, vagy nem.
SOS-UPS-nél haszált SMART-ot érdemes venni.

(#741) 7Heads Drago válasza stol (#740) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köszke!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#742) xeri


xeri
tag

Nemrég ''találtam'' egy APC Back-Ups 1250-et, amit már jó ideje nem használtak, az akksik teljesen le voltak merülve benne (2db 12V 18Ah). Stol leírása alapján feltöltöttem őket savval, nem volt barna elszíneződés belül vagy púposodás kívül, a mért feszültségek és töltőáramok is rendben voltak, így összeraktam és töltöttem őket egy napot. Most tesztként rákötöttem kb. 170W-nyi lámpát és mértem a feszültséget, és érdekes dolgot tapasztaltam. Akksira váltáskor 230-ról leesett 205V köré, ment kb. 2 percet, aztán (kis fényváltás a lámpákon) felugrott 222-re és ezt tartotta stabilan. Úgy 10 perc múlva látható fényerőcsökkenés mellett 195 környékére zuhant, itt hagytam még 1-2 percet, aztán visszakapta az áramot. A váltások mindig gyorsan történtek, aztán sokáig stabil állapot következett, ezért (és az elején történt növekedés miatt) szeretném, ha valaki elmagyarázná nekem, hogy mi történt (és kb. mire számíthatok ezek után a szünetmentestől :) ). Az is érdekelne - hátha tudja valaki -, hogy ez a ups miért nincs ott az apc oldalán, valamint, hogy van-e benne mélykisülés elleni védelem.

(#743) stol válasza xeri (#742) üzenetére


stol
addikt

Van mélykisülési védelem, és nem ártana kalibrálni azt a szünetmentest. :P

(#744) xeri válasza stol (#743) üzenetére


xeri
tag

Erre én is gondoltam - lehet, hogy neki is futok valamikor -, de az nem oldaná meg az ingadozást, vagy tévedek? Volt egy elég hosszú időszak itt is, amikor tökéletes feszültséget adott ki magából, előtte és utána meg összevissza tévelygett. Ha egyszer bekalibrálnám, akkor nem ugrálna tovább? (magyarul a kérdés ugyanaz: mitől változott a feszültség?)

(#745) xeri


xeri
tag

Ja, még egy apróság eszembe jutott: a vészjelzés mintha nem működne jól, ahogy elmegy az áram, úgy egy perc múlva folyamatosan sípolni kezd, és abba sem hagyja, amíg vissza nem jön. Az elején egy nyomógombbal ugyan el lehet némítani, de elég proli megoldás kitámasztott gombbal tesztelni :) A hátulján ennek is van négy dip-kapcsoló, az egyikre oda is írták, hogy Delay Alarm, ezt bekapcsoltam. Egy másik, aminek köze van a riasztáshoz, a Low Batt: 2 vagy 5 perc, ez 2-n van.

(#746) didyman válasza xeri (#742) üzenetére


didyman
őstag

A vezérlőn, a hűtőbordán található FET-ek környezetében lesz pár 10 vagy 22uF-os kondi (konkrétan a FET-ek meghajtókörében). Cseréld ki őket. valamint igazítsd meg a vezetékek, hűtőbordás alkatrészek, relék forraszait.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#747) xeri válasza didyman (#746) üzenetére


xeri
tag

Kösz a tippeket. Még nem tudom, leszek-e akkora spíler, hogy ezt megcsináljam, de egyelőre egy súlyosabb probléma merült fel: a két nappal ezelőtti - többé-kevésbé sikeres - teszt után ma már semmit nem bír el a ups: elmegy az áram és rögtön lekapcsol, még ha csak egy 20W-os lámpa is van rajta. Addig is, amíg lesz időm méricskélni (az akksik feltöltése előtt még rendben volt a töltőfeszültség): lehet, hogy mégis halottak az akksik, hiába savaztam őket, vagy más baja is van a cuccnak?

(#748) kisninja válasza xeri (#747) üzenetére


kisninja
őstag

Ott most nem az akku lesz a ludas ... ilyen hamar nem tünik el belőle 10-20 perc kraft.
Mérd meg van e fesz bennük.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#749) question man


question man
tag

Nagyon gondolkodom egy szünetmentesen mert ahol lakom elég vacak az áram hálózat és féltem a gépem egyre jobban bár már 2 éve itt pötyörög és még igazából semmi gondja
Igazából az zavar mikor bekapcsolom például a mikrót a szobámban akkor látom maint az egymagában világító lámpa fénye erőssen csökken egyet és ha a gép áram ellátása is így megy akkor az már gáz szerintem egy MGE Pulsar Ellipse 500 DIN gondolkodom mert nincs rossz árban és amennyire tudom az mge elég jó márka :DDD
bagy ha valami más ilyen kis 20 ropi körüli ötletetek van akkor örömmel fogadom :R

a számítógépek füsttel működnek

(#750) stol válasza question man (#749) üzenetére


stol
addikt

SOS-UPS-nél, felújított APC SMART...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.