Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Gee_1985 válasza dany27 (#1850) üzenetére


Gee_1985
tag

Én se.:D
De azért 3pár vezetéket még én is betudok kötni.Hozzáteszem nekem a színkódokkal volt bajom,de annak neten utánna tudtam nézni.A csatlakozón meg jelezve volt melyik tüske melyik.Szóval egy kis délutáni legózás csavarhúzóval. :D

(#1852) dany27


dany27
őstag

Inorm UPS-ekről mi a véleményetek??? Mert ezen lenne 'sima konnektor" aljzat!
PH-s tesztben nem írtak rosszat róluk...

De kíváncsi vagyok a véleményetekre is...

Am ez nekem is eszembe jutott h legózok egyet vele :D
Magyarán sima hosszabítónak levágom a dugóját az rászerkesztek egy ilyen csatit?? :D

És ez a PFC mizéria h nem minden táp szereti ez mi??

[ Szerkesztve ]

(#1853) Gee_1985 válasza dany27 (#1852) üzenetére


Gee_1985
tag

Úgy ahogy mondod.Legrosszabb esetben is megvagy 1000Ft-ból és akkor van egy 3-as elosztód UPS-re kötve.

Az aktív PFC-ről majd a tapasztaltabb kollégák mesélnek.Én mindenesetre,épp az APFC miatt vettem sinusos jelkimenetű UPS-t.Azzal nincs ilyen gond.

(#1854) Gee_1985 válasza dany27 (#1852) üzenetére


Gee_1985
tag

Bocs a PÜ-t ide szántam.Reggel van :D

(#1855) dany27 válasza Gee_1985 (#1853) üzenetére


dany27
őstag

Akkor szerintem maradok az APC-nél mégpedig ez lesz: APC Back-UPS CS 650EI

DE mi ez h a PFC-s táp nem "szereti" vmelyik UPS-t írták h egyedűl a chieftec jelztett hibát...

[ Szerkesztve ]

(#1856) Gee_1985 válasza dany27 (#1855) üzenetére


Gee_1985
tag

Én úgy tudom,hogy az Aktív PFC-s áramkör túlvezérli az UPS áramkörét ami ezt úgy értékeli,hogy túl van terhelve ezért azonnal kikapcsol.Mintha elfogyna a nafta az akksiból fél sec alatt.
Az okát illetve műszaki mivoltát a LOGout-on kéne megnézned volt egy nagyon részletes cikk ennek az egész folyamatnak a hátteréről.(Én meg hülyeséget nem akarok mondani.)

(#1857) dany27 válasza Gee_1985 (#1856) üzenetére


dany27
őstag

jah h csak aktív akkor nem lesz gond mert nem hiszem h aktív PFC lesz a 350es FSP táp!
Szentem az passive PFC még...

(#1858) galóca18 válasza mr_ricsi (#1847) üzenetére


galóca18
tag

Köszi szépen! Én meg már majdnem vettem.
Létezik valmi altrnatív megoldás, ami nem igényel földelést? (ne szúrj le, nem vagyok egy született műszaki zseni :B) Csak azért kellene, hogy egy rosszkor jött áramszünet ki ne nyúvassza a gépem. Tehát ilyen fajta nyúvadás ellen van orvosság?

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#1859) nyunyu válasza dany27 (#1846) üzenetére


nyunyu
félisten

Na, nehogy mar ehhez az "atomeromu" konfighoz Smart1000 kelljen.

Anno nem birtam magammal, aztan 1 oran at vertem az ettermi penztargep konfigunkat, mire lemerult a BackUPS ES 400, kozben kijott 10 meter nyugta a nyomtatobol.
Igaz, a 15" erinto TFT talpaba integralt Celeron650-unk buntet, adomemorias Epson T88-III-mal egyutt mutatott 60W terhelest a PowerChute. :))

Ja, a Bixolon SRP350 nyomtatodhoz gyarilag 1A@24V tap van, ez ugye erosen korlatozza a maximalis fogyasztasat 24W-ban. :DDD

Szoval boven sok lesz neked a BackUPS ES 400.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1860) nyunyu


nyunyu
félisten

Masik: Samsung nyomtatod tapjanak cserelheto a kabele, barmilyen szabvany tapkabel belemegy, legyen az amerikai, kinai, europai...
Igy a "nemkonnektoros" APCkhez mellekelt C13-C14 kabel is belemegy.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1861) nyunyu válasza nyunyu (#1859) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, eleg rendesen kopik a memoriam.

BackUPS ES 350 volt az aldozat, 61W a csucsfogyasztas, es 29.5 percig vitte a rendszert.
Legalabbis egy masfel evvel ezelotti forumbejegyzesem szerint.

Akkor az 1 ora onnan remlett, hogy egyszer egy BR800I-re kotottem 2 ilyen ipari PC-t, aztan 1 ora utan untam meg, hogy sipakol a szunetmentes, mert nincs villany.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1862) nyunyu válasza Gee_1985 (#1843) üzenetére


nyunyu
félisten

Örültem,hogy sikerült beszerezni az 1400VA-s Smart UPS-emet,aztán nagy nehezen szereztem az alaplapomhoz hátsó sorosporti kivezetést.Erre mikor rákötöm az UPS-t a kábele segítségével nem tudom bekapcsolni.

2 fele APC soros kabel letezik, neked pont a masik kell :)

Ez valo SmartUPS-okhoz:

Ez meg a BackUPS-okhoz:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1863) Gee_1985 válasza nyunyu (#1862) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

A kábelen fizikailag(a kezemben tartva),hogyan tudok meggyőzödni,hogy melyik van nekem?(Nem akarok esetleg feleslegesen kábelt venni ha mégse ez lenne a ludas)

üdv.

(#1864) didyman válasza Gee_1985 (#1863) üzenetére


didyman
őstag

Egyik csatlakozón szerepel a típusa és ha fekete, akkor smart, ha szürke, akkor back signaling kellene legyen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1865) didyman válasza galóca18 (#1858) üzenetére


didyman
őstag

A földelés a villámvédelemnek kell (de gyorsan megsúgom, hogy olcsó szarokban gyakorlatilag a föld felé az X kondikon kívül semmi sem néz) elsősorban és életvédelmi okokból nem illik kihagyni. tehát szünetmentesítéshez nem kell. De a kiépítése ERŐSEN ajánlott.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1866) didyman válasza dany27 (#1846) üzenetére


didyman
őstag

A gép csapja le a biztosítót? Akkor ezt ki kéne vizsgálni, hány A-es, milyen karakterisztikájú (A, B, C, D) a megszakító? A géppel minden rendben van? Thermo nyomtató elvileg nem ehet sokat-

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1867) Gee_1985 válasza didyman (#1864) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

Most épp nem vagyok otthon szóval nem tudom mi van ráírva,de amúgy szürke színű.
Hol lehet ilyen kábelt akkor beszerezni?

üdv.

(#1868) mr_ricsi válasza galóca18 (#1858) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Csak azért kellene, hogy egy rosszkor jött áramszünet ki ne nyúvassza a gépem. Tehát ilyen fajta nyúvadás ellen van orvosság?"

Számomra az elsődleges szempont az emberek élete, vagyis az érintésvédelem, ezért ilyen kérdést meg sem hallok.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1869) didyman válasza Krystal_s (#1801) üzenetére


didyman
őstag

Már az APC is kínában, indonéziában vagy mexikóban rakatja össze a vackait. közel sem az, ami 10-15 éve volt..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1870) nyunyu válasza didyman (#1866) üzenetére


nyunyu
félisten

A gép csapja le a biztosítót? Akkor ezt ki kéne vizsgálni, hány A-es, milyen karakterisztikájú (A, B, C, D) a megszakító? A géppel minden rendben van?

Balaton-parti kavezo verte magat a masfel millas, nemzetkozi erintesvedelmi minositesekkel rendelkezo Siemens villanyoraszekrenyere, mert az milyen jo, aztan amikor hozzanyultam a pult fem reszehez, az razott.
Kollega meg majdnem lefordult a letrarol, amikor le akarta emelni a gepet a polcrol.

Faszi persze valtig allitotta, hogy biztos sztatikus feltoltodes miatt van.
Ja, de az csak egy pillanatra csipne, es nem bizsergetne...

De az se lehetett rossz, amikor az Edasz szereloi kotottek be forditva a 3 fazist a vitorlasemelo daruba :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1871) soros2


soros2
csendes tag

Segítséget kérnék szünetmentes táp vásárlásához.

Szeretnék egy szünetmentest venni, és mert nem értek hozzá, egy boltban kértem segítséget, hogy milyet ajánlanak.

A gépemben a következő vannak: egy P4 egymagos 3,2 GH-ces proci, egy 160 Gbos 2,5"-os winyó, egy DVD író, 2 Gb memória, és egy Antec Phantom 500 W-os táp.

A boltban azt mondták, hogy 1000VA-es szünetmentestől kisebbet ne vegyek (kb 70.000 Ft), mert Ők kipróbálták, hogy egy 500W-os táp egy 650 VA-es szünetmentessel áramszünet esetén azonnal leáll, függetlenül attól, hogy milyen konfig van a gépben.

Az elvárásom az lenne a szünetmentessel kapcsolatban, hogy kb. öt percig bírja a gépem áramszünet esetén a 20"-os Samsung monitormmal, és egy asztali lámpát tudjak egy órán át használni áramszünet esetén (ha hosszabb az áramszünet, akkor gyertyát gyújtok :) ).

Reális az, amit az eladó mondott, vagy csak el akarja adni nekem a drágább szünetmentest???

Hálás lennék, ha tudnátok ajánlani valamilyen konkrét típust is.

(#1872) Gee_1985 válasza soros2 (#1871) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

Hát ez a gép első és második ránézésre sem ehet többet 300W-nál mindenestül.Ez alapján egy 650-750VA-s UPS is elég lehet.

üdv.

(#1873) galóca18 válasza didyman (#1865) üzenetére


galóca18
tag

Szia!

Köszönöm a választ!
Csak akkor megy a gép, ha valaki itt ül előtte, amúgy minden esetben ki van húzva a konnektorból, még a modemet is kihúzzuk belőle, mert azon keresztül is bejöhet a villám. Ez nálunk már bevett szokás verőfényes időben is.

Sajnos nincs földelt konnektor a szobában. :( A kiépítése nem rajtam múlik, akkor már rég lenne. Veszélyesebb a szünetmenteset így használni, mint a gépet?
Ha igen --> Szeretnék még élni egy kicsit. :K
Ha nem --> Milyen márkát ajánlasz, ami nem zúg, nem csipog, nem kattog, nem szörcsög és hasonlók, ezen kívül (biztos, ami biztos) garantáltan teljesen egyedül is képes kikapcsolni a gépet? A tápom: Enermax Modu82+ 425W, aktív PFC-s. Olvastam, hogy az aktívval nehézkes ez a dolog. És milyen erőset vegyek? Nekem már az is jó, ha áramszünetkor 5 percig bírja, így bőven belefér az elég hosszú kikapcs. időm is.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#1874) galóca18 válasza mr_ricsi (#1868) üzenetére


galóca18
tag

Gondolhatod, hogy én sem helyezem a gépem épségét a sajátom elé! Lásd az előző hsz.-em ide vonatkozó részét. Nem hülye vagyok, hanem tapasztalatlan!

"...ezért ilyen kérdést meg sem hallok."

Teljesen igazad van! Csak azt nem értem, hogy akkor hogyan tudtál rá reagálni. :F

[ Szerkesztve ]

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#1875) soros2


soros2
csendes tag

Én is egy 650-750 W-os-ra gondoltam (már csak az ára miatt is), de bizonytalan vagyok (vagy nem :) )

Nem lehet, hogy az Antec tápom miatt kell egy komolyabb szünetmentest vennem?

Olvastam, hogy nem mindegyik szünetmentes ad ki szinusz hullámú feszültséget, ill. off-line vagy egyéb típus. Esetemben van jelentősége?

Olvastam a hasonló topikokat, de úgy érzem, hülye maradtam a témához.

Jó lehetne nekem pl. egy MGE Pulsar Ellipse ASR 1000 USB?

Előre is köszi a választ.

(#1876) Gee_1985 válasza soros2 (#1875) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

1. lépésben nézz utánna annak,hogy a tápod APFC-s e.
2.A fórumozók többsége azt mondja,hogy csak a Chieftec tápok esetében van gubanc e téren.
A VA!=W.Ha jól tudom kb 80-85%-al szorozhatsz maximum.
Mindenképp on-line ups-t keress és inkább úgy fogalmaznék,hogy nem sok sinusos kimenetű UPS van a piacon.Amik vannak azok már a server kategóriába esnek.
Ezt az MGE-t nem ismerem.

üdv.

(#1877) canniball válasza didyman (#1840) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ha meg tudnám nézni akkor sem tudnám mi micsoda... :B

"Már az APC is kínában, indonéziában vagy mexikóban rakatja össze a vackait. közel sem az, ami 10-15 éve volt.."
Szvsz nem (feltétlenül csak) az összeszerelés helye a meghatározó, hanem hogy mit rak(at) bele a megrendelő...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1878) tlac


tlac
nagyúr

Tudnátok ajánlani szünetmentest, ami lehetőleg
-szinuszos
-line interactive
-van rajta telefon, lan védelem
-usb-s (megy linux és vista 64 bit alatt is)
-könyen tudjak hozzá csatalkoztatni gépet, modemet, routert, usb-s mobil rack-et
?
(Az utolsó 2 szempont annyira nem fontos.)

Egy tuningolt core2 duo-s gépet kellene vinnie + 17-es tft-t.

[ Szerkesztve ]

(#1879) tlac válasza tlac (#1878) üzenetére


tlac
nagyúr

utolsó szempont kilőve, találtam átalakítót
IEC 320 C13 -> konnektoros elosztó

(#1880) nyunyu válasza tlac (#1878) üzenetére


nyunyu
félisten

Smart1000-tol felfele?

Regi Smart700/ujabb Smart750-en nincs RJ45 csati a LAN vagy modem vedelemnek. :(
(mivel 1 par csati van a Smart1000-en, igy vagy-vagy.)

Sima konnektor csatlakozas meg tetszoleges elosztoval megoldhato, ha raszerelsz egy C13 csatit. (uj szunetmenteshez adnak asszem 3-at, egyebkent ~200Ft a Lomexben.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1881) tlac válasza nyunyu (#1880) üzenetére


tlac
nagyúr

kisebbekre gondoltam
700-as, 750-es is már elég nagy, vagy nem?

ha fogyaszt a gép load alatt pl. max 300W-ot, akkor mekkora szünetmentes kell, hogy ezt pár percig bírja?

Regi Smart700/ujabb Smart750-en nincs RJ45 csati a LAN vagy modem vedelemnek. :(
(mivel 1 par csati van a Smart1000-en, igy vagy-vagy.)

egyszerre elég az egyik is, most úgy is telefonról jön a net
de azon gondolkozok, ha semmilyen vonalvédelem nincs a ups-en, akkor ha rákötök egy ilyen elosztót, akkor az úgy ok lesz?

csak az apc jöhet szóba?
a többivel nem érdemes foglalkozni?

Sima konnektor csatlakozas meg tetszoleges elosztoval megoldhato, ha raszerelsz egy C13 csatit.

csak ha ezt én csinálom elég gány lesz :)
de, amit linkeltem, az is jó lesz

(#1882) mr_ricsi válasza galóca18 (#1874) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Csak azt nem értem, hogy akkor hogyan tudtál rá reagálni."
Paranormális képességeim vannak: például gyakran érzek valami bizsergést, különösen ha áramról van szó. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1883) mr_ricsi válasza soros2 (#1871) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Segítséget kérnék szünetmentes táp vásárlásához."
Nézz utána, hogy a tápod aktív PFC-s-e. Ha ha nem az, akkor királyság van, akármelyik UPS-t veheted 600VA-től felfelé.
Ha aPFC-s, akkor jó lenne, ha kölcsön tudnál kérni valakítől egy olcsó 600VA körüli UPS-t. Dugj rá mindent, amit később is UPS-ről hajtanál, egy 3D teszttelkergesd meg a géped, aztán kapcsold le a kapcsolós elosztóval a 230-at, és máris kiderül, hogy érzékeny-e a tápod a négyszögfeszre.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1884) galóca18 válasza mr_ricsi (#1882) üzenetére


galóca18
tag

:D

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#1885) didyman válasza canniball (#1877) üzenetére


didyman
őstag

Mire akarsz kilyukadni? Ezzel azt is mondtam, hogy a kitelepítéssel együtt matsushita, sprague elkók helyett kínai gagyi kerül bele, karcsúsodik az elektronika, költséghatékonnyá válik a termelés és végeredményben pontosan azt a szart kapjuk eredményül a boltok polcain, amit a feleannyiba kerülő Powercom-okban láthatunk, az APC név mögé burkolva. 40-50k felé kezdődik a minőség, meg a legalább ésszerű tervezés, és kivitelezés. Ezalatt ugyanaz a kommerszgagyi van, mint a többinél. Akku kihúzza két-három évig, ennyi az élettartama (szerintem meg 5-6 év, ha jól van beállítva az elektronika), villámot ne lásson közelről, de távolról sem, mert nem villámhárító, aztán mindenki jól jár, olcsó meg szünetmentes.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1886) canniball válasza didyman (#1885) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra akartam utalni (és nem csak a UPS-ekre vonatkoztatva), hogy a megrendelő dönthet úgy, hogy (a gyártás helyétől függetlenül) igenis megkövetelheti a minőséget és nem gyártat ratyi terméket. Meg dönthet úgy is, hogy tesz rá csak kijöjjön óccsóból...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1887) didyman válasza canniball (#1886) üzenetére


didyman
őstag

De ez itt miért lényeges?
Mellesleg megjegyzem, hogy a kínaiak igen, tudnak jót építeni maguktól is, nem kell azt követelni, csakhogy nem ez a jellemző pláne külföldi megrendelők esetén, elenyésző kivétel van és azok sem közelítik meg azt a konstruktivitást, ami 20 éve hétköznapi volt a kommerszben is, részben mert egyik gyártónak sem érdeke (tervezett élettartamokról beszélünk, aminek a tervezése majd akkora mérnöki kihívás, mint egy jó, tartós konstrukció megalkotása, a kivitelezése viszont sokkal könnyebb), részben mert a szakmai hozzáértést és tapasztalatot nem lehet megkövetelni olyan emberektől, akiket szinte szó szerint a rizsföldekről utasítottak be éhbérért dolgozni. Lehet vesézni az automatizálást, meg knowhow-t, de az emberi tényezőt egyik sem zárja ki annyira, amennyire az szükséges volna. Pont a kondiipar az egyik jellemző példa: Hiába van már 20 év tapasztalata egy-egy nagy kínai gyártónak, a Rubycon, Sanyo, Nippon.. minőségét még csak megközelíteni sem tudja, pedig komoly helyekre is beszállítanak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1888) canniball válasza didyman (#1887) üzenetére


canniball
nagyúr

Te írtad, hogy "Már az APC is kínában, indonéziában vagy mexikóban rakatja össze a vackait. közel sem az, ami 10-15 éve volt..", erre írtam hogy ettől még lehet jó (ha az APC is úgy akarja). Ha tapasztalatból írtad amit (és nem csak a Made in China felirat alapján) akkor nem szóltam. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1889) Abri


Abri
aktív tag

Hy all.
Behalt az APC RS-1500 -m amit pár hónapja vettem. Bekapcsoláskor eddig átváltott egy pillanatra akksira, majd vissza, de most villog a piros Overload -os lámpa + sípol. Elvittem egy elektroműszerész ismerőshöz, akksija jó, elektronika baja van. Nincs vkinek rajza hozzá, vagy tudna vmi heyet, ahol megtudnák javítani.

Nemrég kaptam egy APC Smart 1400 -t, ebbe milyen akksi megy, mert ebben az a kaki. :(

Válaszotok előre is köszönöm.
Abri

(#1890) Omega81


Omega81
senior tag

Üdv!

Szeretném kérdezni, hogy >> ez << a gyakorlatban hogy működhet?
Amikor túlfesz miatt túláram van a táp kimenő végén, akkor már mindegy nem?
Ráadásul hogy hat vissza egy ilyen 'molex'- re kötött eszköz a tápra?

Kamu vagy nem?

Köszi a válaszokat.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1891) dany27 válasza nyunyu (#1859) üzenetére


dany27
őstag

Hi

Nah megjött a cuccos. Végülis Back UPS ES500 lett.
Rákötve a Sam4s Ellix 20 blokk nyomtatót és ideiglenesen egy 19" LCD míg nem jön meg a 17" Touch monitor.

Így zabál 90W kb a konfig. DE szentem ennyit sem fog ha a 17" touch lesz rajt!
CSak jöjjön már meg a SW rá ;)

(#1892) mr_ricsi válasza Omega81 (#1890) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a gyakorlatban hogy működhet?"
Van benne 2 db tirisztor. Ha a +5V-on vagy a +12V-on túlzottan megnő a feszültség, akkor a tirisztor rövidrezár, és lefojtja a tápot.

"Kamu vagy nem?"
Nem kamu, de ha a készenléti táp szalad meg, attól nem tudja a gépet megvédeni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1893) Omega81 válasza mr_ricsi (#1892) üzenetére


Omega81
senior tag

Köszi! :K

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1894) Gee_1985 válasza Abri (#1889) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi!

Hivatalos APC magyarországi márkaszervíz.
http://www.sosups.hu/

Nyugodtan írhatsz nekik e-mailt hamar válaszolnak.Ha ők nem tudnak segíteni akkor senki.

üdv.

(#1895) Gee_1985 válasza mr_ricsi (#1892) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi!

Erről régebben én is olvastam,de egy gondom van vele.Ha biztosra akar menni az ember a táp összes csatlakoztatott ágára kéne egy ilyen nem? Sok kicsi az meg sokra megy(árban)...Ha az ember a túlfesztől fél vegyen szünetmentest egyrészt ezzel megvédi és kíméli magát a tápot is másrészt a többi alkatrészt is.
Egyik haveromnak pl egy nagy pukk egy kis füst és közben gép megállt.A táp elfüstölt de a gépben minden sértetlenül megúszta,jó persze lehet mázlija volt,de nem építenek a mai tápokba automatikusan ilyen kapcsolót?

(#1896) mr_ricsi válasza Gee_1985 (#1895) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha az ember a túlfesztől fél vegyen szünetmentest"
A szünetmentes hogyan védi meg a gépet a táp hibáitól?

"Ha biztosra akar menni az ember a táp összes csatlakoztatott ágára kéne egy ilyen nem?"
Nem. Elvileg 2 is elég lenne. Vagy a +12V-ra, vagy a +5V-ra az egyik, az 5VSB-re a másik.
Ez már 95% felett megfogná a hibákat.
Én már raktam 3 ágat védő áramkört a táp belsejébe, és ~1200Ft-ba volt alkatrészileg.

"nem építenek a mai tápokba automatikusan ilyen kapcsolót?"
Nem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1897) didyman válasza mr_ricsi (#1896) üzenetére


didyman
őstag

Ilyen durva kapcsoló nincsen. Túlfeszvédelem minden norma tápban van, ami túl/alulfesz esetén a tápot leállítja,

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1898) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Valószínüleg falura költözöm... Tudom ez nem téma, de az áramszolgáltatás az érintett községben gyakran akadozik. Különösen szeles, viharos időben. Okvetlenül be kell szereznem egy szünetmentes tápegységet. A gépet egy Enermax 425W Modu-82 hajtja majd, ami természetesen aktív PFC-s. Olvasom a fórumot, de még csak most kezdtem igazán beleásni magam a témába. Megköszönném ha adnátok tanácsokat és tippeket a szünetmentes táp márkájára, minőségére, teljesítményére vonatkozóan.

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#1899) tlac válasza tlac (#1881) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is válaszolhatna vki a primitív kérdéseimre :D

(#1900) Gee_1985 válasza mr_ricsi (#1896) üzenetére


Gee_1985
tag

A kívülről érkező túlfeszre értettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.