Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Daniel


Daniel
tag

Sziasztok!

Szeretnem segitsegeteket kerni.
Adott egy Enermax PROU82+ 525 Wattos tap, aktiv PFC-vel.

Szeretnem bekotni a kovetkezo halozatba:

Falban levo konnektor: Villam es aram ingadozas elleni konnektor
Eloszto: Villam es aram ingadozas elleni eloszto

Ehhez szeretnem meg hozzaadni a kovetkezo egyseget:

[link] - PDF. Tudom hogy az elejen krix-krax, de egy kicsit lejebb angolul vannak a specifikaciok.
AVR1200N-es modellrol lenne szo.

Kerdesem az lenne: Ossze veszne-e az aktiv PFC-s tapommal? Egyaltalan van-e erteleme megvennem ezt az egyseget es beuzemelnem?

Nagyon kosznom elore is a segitseget es ezer bocs hogy ilyen lama a kerdes :R

(#1702) guiness válasza nyunyu (#1700) üzenetére


guiness
csendes tag

Hali!

Bocsi, igen elfelejtettem odairni hogy egy corsair wx-450-es tápom van. Akkor nem fognak összeakadni vagy micsoda, tehat együtt tudnak menni a tápom es az APC?

köszi.üdv

(#1703) CyDoN


CyDoN
senior tag

Most már ki lehet próbálni egy AEG típusú UPS-t is,,,nekem otthon van egy 600-as és hiba nélkül üzemel!

Ez a legkisebb UPS az AEG-től, és kaptam hozzá shutdown szoftvert ami nincs nagyon APC-nél ha jól tudom!

Azért voltam bátor kipróbálni mert azt mondták nekem, hogy ha valami baja van azonnal kicserélik, mert ilyen gar van rá....elég ütős szerintem! Sőt ha csak az aksival van gond akkor is cserélik!

Én tudom ajánlani mindenkinek!!!!!

(_._)

(#1704) vagabor válasza CyDoN (#1703) üzenetére


vagabor
aktív tag

nézegettem az aeg upseit, és azt találtam hogy az olcsóbb kategória (5-600VA körül) kimeneti feszültségének a jelalakja " módosított szinuszhullám" . Tud valaki valami okosat mondani erről? Mondjuk csak az érdekel hogy apfc-s tápok működnek e vele, illetve olyasmi mint a kváziszinuszos..

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1705) canniball válasza CyDoN (#1703) üzenetére


canniball
nagyúr

"...kaptam hozzá shutdown szoftvert ami nincs nagyon APC-nél ha jól tudom!"
Amelyik tud kommunikálni a géppel ahhoz van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1706) canniball válasza vagabor (#1704) üzenetére


canniball
nagyúr

Én arra tippelek hogy a kettő egy és ugyanaz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1707) CyDoN válasza canniball (#1706) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ami biztos, hogy nem ugyanaz a kettő! Bővebben majd később!

(_._)

(#1708) CyDoN


CyDoN
senior tag

Bocs megint...a kérdésedre a válasz az, hogy mindegy milyen kvázi v módosított!
Tudomáson szerint Chieftech tápok veszik zokon ha nem szinusos az UPS!

(_._)

(#1711) guiness


guiness
csendes tag

Hello!
Kineztem az APC közül egy tipust,az APC BE550-GR vagy a még nagyobb APC BE700-GR 25 ezer körül, sajnos ennel többet nem tudok mar adni erre,de mindenkepp szeretnek egy aksis aramvedöt. Szoval a lenyeg hogy az aktiv pfc-es tapommal ( corsair vx450)ezek mennenek hibatlanul(ez amugy nagyon megtetszett nekem) vagy nezzek teljesen mas szunetmentest?(Esetleg tudnatok ajanlani pontost tipust,ha masik kellene inkabb)

Mar kerdeztem de olyan valaszt nem kaptam vagyis nem tudtam levonni belöle semmit se hogy most akkor ez a szinusz dolog vagy mi az bezavar-e vagy sem. NEkem ehez a taphoz ezt neztem ki. Jo valasztas szerintetek?!
Nagyon szépen köszönöm elöre is a segitseget megintcsak! Sajnos ehez nem igazan ertek..

üdv

(#1712) CyDoN válasza #54630400 (#1710) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ahhoz a APC-hez van szoftver amelyik képes kommunikálni a géppel,,,pl a BE-400-GR-nek nincs komm portja ezért nincs is hozzá szoftver (minek lenne ha nem tudd kommunikálni)

AEG-nél is cserélik ha akksi hiba van!

Szerintem egy fontos különbség van az APC meg az AEG között, mégpedig a pénz! Ezért vettem AEG-et, mert olcsóbb! Viszont az APC nagyobb múlttal rendelkezik mint a AEG itthon!

(_._)

(#1713) CyDoN válasza guiness (#1711) üzenetére


CyDoN
senior tag

Én úgy tudom, hogy a tápod együtt tud dolgozni kváziszinuszossal, meg a szinuszossal,,,,tehát szerintem mindegyik jó választás...

De ha spórolni szeretnél akkor néz körül a AEG-nél is ;)
pl.: Protect A.700, vagy Protect A.1000,,,sok pénzed megmarad :DD

(_._)

(#1714) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Az adataimnál lévő géphez keresnék szünetmentest, elsősorban ezeket néztem. Viszont abszolút nem vagyok képben, milyen is kellene nekem... A tápom aktív PFC-s, és egy pH-s emberkének ugyanilyen volt, ő azt mondta, hogy a kváziszinuszos Powercom warrior-ral ment. Viszont nem nagyon tudom, hogy mondjuk mennyire szükséges az, hogy back kommunikációt tudjon az UPS, vagy a line interaktivitás...a cégünknél BK350 EI van, meg (kép alapján) BK300 MI, ezek pedig totál fapadosak..

Nem tudom, a monitort érdemes-e rákötni, ugye 21-es CRT-ről van szó, ami szívja rendesen az áramot...valamint volna még egy router is (pontosabban t-home-os gateway, de szerintem gyakorlatilag router :D )

Árban 17K-tól többet nem szívesen adnék ki érte. Tudnátok ajánlani valami jót? :R

Köszönöm előre is.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1715) canniball válasza Traxx (#1714) üzenetére


canniball
nagyúr

Az aPFC-s tápok közül is (ha jól emlékszem) csak bizonyos Chieftec modelleknek van problémája a nem színuszos jellel.

Ha olyan UPS-t veszel ami tud kommunikálni a PC-vel (ha szükséges le tudja állítani azt) szvsz felesleges rákötni ezt a monitort (elég ha a túlfeszvédős aljzatra dugod). A router pedig egyfelől olyan túl sokat nem ehet, így mehet a szünetmentes ágra, másfelől ha áramszünet esetén nincs monitorod teljesen mindegy hogy van-e routered...tégy belátásod szerint. :)

Ha ragaszkodsz a linkelt bolthoz szerintem csak annyi dolgod, hogy kiszámolod a géped fogyasztását és megnézed melyik fér bele a keretbe, aztán tetszés szerint döntesz. (Ha nem annyira ragaszkodsz nézz körül itt az aprón is, hátha akad valami jó vétel. :) )

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1716) Traxx válasza canniball (#1715) üzenetére


Traxx
őstag

A Chifis tulajok anyázását én is olvastam, meg valaki küldött levelet az APC-nek, és ők is hasonlót mondtak...
A gépem túl sokat nem ehet, max. 150W-ot adok neki totál padlógázon monitor nélkül, de inkább kevesebbet. Meg ha már van szünetmentes, szeretnék mindent rápakolni, egyedül ettől az áramfaló dög monitortól parázok egy kicsit, hogy legyen-e...az tényleg logikus, hogy ha nincs áram és nincs rákötve, akkor úgyse látom, mit csinálok :)
Amúgy nagy igényeim nincsenek, elég ha pár percig tartani bírja a gépet, mondjuk amíg elmentek mindent meg normálisan kikapcsolom.

A bolthoz nem feltétlenül ragaszkodom, csupán annyiban szimpatikus, hogy a felújítottakra is 2 év garit vállalnak, és ahogy böngészgettem, nincsenek nagyon elszállt árak.

Még egy láma kérdés: normál konnektoros csatlakozót elég kevésen látok (bár ez is logikus abból kifolyólag, hogy nehogy rákösse Pistike a hűtőt is :DDD ). Szóval úgy van most a dolog megoldva, hogy minden egy elosztóba megy, az meg a konnektorba. Tehát ezt a megoldást tudnám alkalmazni, magyarán van valami átalakító féleség?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1717) zozi8


zozi8
csendes tag

Helló

Tud valaki segiteni nekem!!!

Szünetmentes tápról van szó
Back-UPS CS 500 Ezt irja ki
"Felügyelt leállitás nem lehetséges az APC-UPS szolg. nem fut"
kb.: 1perc eltelik és eltünik,de ilyet nem szokott kiirni!

Ja kb. 2éves a sz.tápom

Ha valaki tud segitsen
Köszi

(#1718) nyunyu válasza Traxx (#1716) üzenetére


nyunyu
félisten

Még egy láma kérdés

~85-90 hozzaszolassal feljebb mar megvalaszoltuk...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1719) nyunyu válasza zozi8 (#1717) üzenetére


nyunyu
félisten

Uninstall+reinstall.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1720) canniball válasza Traxx (#1716) üzenetére


canniball
nagyúr

"...amíg elmentek mindent meg normálisan kikapcsolom."
Ha a PC-vel kommunikáló darabot választasz az megteszi helyetted.

"magyarán van valami átalakító féleség?"
Vagy fabrikálsz otthon vagy ez.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1721) Traxx válasza canniball (#1720) üzenetére


Traxx
őstag

Azt hiszem, ennek a PC-vel kommunikálós dolognak még utána kell olvasnom :) Így elsőre nem sok értelmét látom annak, hogy helyettem ment és kilép, amikor néhány perc elteltével és pár gombnyomással én is meg tudom ezt csinálni...vagy úgy működne, hogy a szoftverében beállítom, hogy X idő múlva kapcsoljon ki? Hosszú saga lesz még ez a szünetmentes dolog, úgy érzem... :U

A kábelt neked és nyunyunak is köszi, azóta vissza is kerestem :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1722) zozi8 válasza nyunyu (#1719) üzenetére


zozi8
csendes tag

Köszi!

Probáltam azt is de semmi! uninstall+reinstall
Lehet,hogy a windowst ujra kell telepiteni?

(#1723) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok.

Szünetmentes vásárlásán gondolkodom azonban nem nagyon értek ezekhez, így gondoltam jobb elötte tanácsot kérni mint utána sírni.... 2év alatt 2szer köszönt be a villám a gépembe és most megelégeltem ezt. A konfigomhoz szeretnék egy szünetmentes tápot, nem lényeg nekem hogy mennyi idő van az adatmentésre +stb de gondolom egy 400VA kis cucc nem igazán szeretné gépem :F Sajnos jelenleg15Km lenne rá ennyiért mit tudnátok ajánlani? Kimenet szinuszos legyen? Mi a különbség a kvázi és lépcsős szinuszos kimenet között? Tápom aktív PFCs. Jobban járok ha veszek egy túlfeszvédőt?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1725) Traxx válasza FuckeR19 (#1723) üzenetére


Traxx
őstag

Villám ellen egy módszer van: kihúzod. Fájdalmas, de ez van.

Tápod márkája milyen? Attól függhet, hogy szinuszos kellhet-e hozzá.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1726) FuckeR19 válasza Traxx (#1725) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Köösze erre még nem is gondoltam :DDD Csak az a gond h mind2* akkor történt a villámkár amikor pont nem voltam otthon... Tápom LC Power LC 6550 550W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1727) Traxx válasza FuckeR19 (#1726) üzenetére


Traxx
őstag

Tápot első körben kapásból cserélném mondjuk FSP-re, mert az LC egy rakás hulladék, így meg érthető, miért volt képtelen megvédeni a gépedet. Vegyél egy 400-as FSP PNF-et, ahhoz meg valami kváziszinuszos szünetmentest. Én speciel APC-t mondanék, vehetsz használtan is elég olcsón, max. akkut cserélsz benne (bár ez inkább a szinuszosoknál jelent igazi megtakarítást). Vagy nézz egy szimpatikusat az osups-nél, én is arra kacsintgatok :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1728) FuckeR19 válasza Traxx (#1727) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nem mondom h jó táp de legutóbb nem ment szét gépem se TÁP csak a modem és routerem . Ameddig ez működik nem szeretném lecserélni. Erre milyen kimenetes cucccot köthetek azt nem tudod?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1729) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Beszereztem egy 1400VA-s Smart UPS-t,viszont normál üzemmódban kicsit búg,meg akkor is ha épp ki van kapcsolva.
Ez probléma vagy normális dolog?

Válaszokat köszi.

üdv.

(#1730) Gee_1985


Gee_1985
tag

És még egy kérdés.
"Bármit" ráköhetek?
Úgy értem ADSL modem meg ilyen kis adapteres eszközöket.

üdv.

(#1731) nyunyu válasza Gee_1985 (#1729) üzenetére


nyunyu
félisten

SU1400I-ben van hutoventi, bar az asszem csak akkus uzemmodban kapcsol be.

"Bármit" ráköhetek?

Az ilyen par wattos adapterek meg se kottyannak neki.
Havernal TV, huto, erosito volt rakotve :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1732) Gee_1985 válasza nyunyu (#1731) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

A hűtőventik nem mennek normál üzemmódban.Ez a búgás leginkább ahhoz hasonlít, mint amikor elmész az utcán egy trafóház/állomás mellett,persze nem olyan hangos viszont ha teljes csend honol a szobában azért hallható.

üdv.

(#1733) kisninja válasza Gee_1985 (#1732) üzenetére


kisninja
őstag

A búgás természetes dolog pár éves ups nél, van benne egy trafó melynek a lemezei meglazultak vagy éppen a hőtől a lakk már nem fogja össze. Én el tudtam kussoltatni a trafot pedig kurvárabúgott zavart este is. Fogtam kiszedtem a trafot a rögzipont alá fölé gumit tettem és semmi hangja nem lett. A doboza felerősjti a zajt.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1734) canniball válasza kisninja (#1733) üzenetére


canniball
nagyúr

"A búgás természetes dolog pár éves ups nél..."
Az enyém már új korában is búgott... :o

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1735) kisninja válasza canniball (#1734) üzenetére


kisninja
őstag

Az is megesik, sajnos :U
online ups-t kö venni me abba nincs ilyen trafó cserébe ott a venti zaja.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1736) koki44


koki44
csendes tag

Meg van a szünetmentesem nagyon király, de a PowerChute Business Edition Basic programban nem találom, hol kell állítani, hogy mikor kapcsoljon ki a gép áramszünet esetén.
Tud valaki segíteni?
Eddig PowerChute Personal Edition volt abban egyértelmű, de itt nem találom.
Esetleg nincs magyar nyelvű változat?

(#1737) millman


millman
csendes tag

APC 750I -re próbálnám rádugni az ADSL modemet , de nincs hozzá direkt csatlakozó.
Létezik a tápkábelnek inverze , kapható ilyen valahol?

(#1738) canniball válasza millman (#1737) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1739) millman válasza canniball (#1738) üzenetére


millman
csendes tag

:R

(#1740) nyunyu válasza koki44 (#1736) üzenetére


nyunyu
félisten

PowerChute Business Edition Basic programban nem találom, hol kell állítani, hogy mikor kapcsoljon ki a gép áramszünet esetén.

Shutdown/Power Faliora

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1741) koki44 válasza nyunyu (#1740) üzenetére


koki44
csendes tag

Ok!
Köszi

(#1742) Klemens


Klemens
őstag

Van egy 600AP-s UPS-em.
Az UPS-nek nem tetszik az aktív PFC-s táp, mert nem négyszögjelet bocsát ki vagy vmi ilyen.
Ennek kiküszöbölésére nem lehet vmi átalakítót venni/csinálni/vagy valami? :F

Passzív PFC-s tápokból normális kategóriában kevés a választék.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1743) canniball válasza Klemens (#1742) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet, korábban volt róla szó, nyálazd át a topikot!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1744) Klemens válasza canniball (#1743) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. Köszi! :R
Szép munka lesz. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1745) canniball válasza Klemens (#1744) üzenetére


canniball
nagyúr

Sorry, de engem nem érint a téma és szaki sem vagyok, így nem tudom pontosan mit is kell bütykölni. Csak arra emlékszem, hogy volt már erről szó...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1746) Cyberbeni válasza Klemens (#1742) üzenetére


Cyberbeni
addikt

bal oldalt fent a kereső. ;)
csak delta beles tápoknak jelent gondot: http://prohardver.hu/tema/szunetmentes_tap_kerdesek/hsz_1502-1502.html

(#1747) Klemens válasza canniball (#1745) üzenetére


Klemens
őstag

Én azt egy szóvel nem mondtam/sugalltam, hogy baj lenne, hogy nem tudod pontosan, hogy mit, hogyan kell csinálni. :B

Cyberbeni: remélem ez így van, mert akkor megpróbálom APFC-s táppal ami nem DELTA beles. :)

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1748) canniball válasza Klemens (#1747) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy is lehet értelmezni amit írtál. És nem tudtam úgy értelmezzem-e. Ezek szerint ne. Akkor nem értem úgy. :D

"...akkor megpróbálom APFC-s táppal ami nem DELTA beles."
Ha ez is játszik még egy pozitív tapasztalat: az én APC RS500-am és az aPFC-s Zenem vígan elvannak egymással.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1749) Klemens válasza canniball (#1748) üzenetére


Klemens
őstag

Hát...most egy olyan helyzet ált elő, hogy az UPS az mivel szervízben van, mert vmi baja volt...szóltak, hogy hibás így kicserélik, ha nem feltétlen csak UPS-re cserélik ki, akkor lehet, hogy nem UPS-t hozok el.
Még nem tudom. :)

Amúgy végülis, hát...nem tudom, sajna számomra nem hasznos. :(
Sajna nem ilyen UPS-em van és nem ilyen tápom van/lesz. :)
Azért köszi eme információt is. :K
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1750) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Help.

Tegnap elhoztam az Inform UPS-t és nem bírok vele. Írják, dugjam a 220-ba 6-8 órát, hogy az első töltést megkapja. Igen ám, de ha bedugom, csak simán kattog benne egy relé fél percenként. Ma rádugtam a gépet, akksiról ment, nem töltött bele semmit.

Valakinek 5let? Irtam levelet a magyar forgalmazónak is, meglatjuk mit válaszol...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.