Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) N0name válasza stol (#249) üzenetére


N0name
csendes tag

köszi

(#252) Slax


Slax
senior tag

Keresek hozzá Bővebben: link soros kábelt, vezérlő progit. Vagy a kábelhez kapcsolási/bekötési rajzot. Mivel kell a kábel, itt Bővebben: link az eredeti ára, ezt megfizetem érte, csak legyen.
Hoppá, a topik kérdésekről szól. Akkor, nem tud valaki a fentebb említett cuccoshoz vezérlő progit, kábelt, vagy annak a kapcsolási/bekötési rajzát?:)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#253) G@ben


G@ben
addikt

Van nekem egy ilyenem: Bővebben: link
Kérdésem, hogy mennyit fogyaszthat magában, mert albitárs szerint emiatt magas a villanyszámlánk, de nem nagyon értek vele egyet. Mennyi lehet a különbség a magában, UPS nélkül 180W-ot fogyasztó gép és ugyanezen gép UPS-re kötött fogyasztása között?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#254) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Lenne egy kérdésem: szerintetek fűtés szivattyúját elvinné egy ilyen cucc? A cél, hogy kb 4-5 órát is áthidaljunk vele, a teljesítményfelvétel 46-100W között van, fokozattól függően. Az igénybevétel nem lenne folyamatos, kb 5-10 percet megy, majd lekapcsol, stb.

Mekkora és milyen szünetmentessel valósítható ez meg?(már ha lehetséges persze)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#255) L3zl13 válasza Atlantis (#254) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elektromotort nem lehet bármilyen szünetmentesre rákötni.
Csak olyanra, amelyek valódi színuszos jelet bocsátanak ki.
A drágábbak tudnak ilyet.

Szvsz újonnan nem úszod meg kétszáz alatt.

Vagy veleszel egy színuszos, de kissebb teljesítményű változatot (lehetőleg használtan), és rákötsz egy autó, vagy teherautó akksit. Azzal szvsz elképzelhető.

Aki hülye, haljon meg!

(#256) LukE válasza Atlantis (#254) üzenetére


LukE
veterán

monggyuk regebbi viszonylag nagyobb APC Smart. Hasznaltan polo ceges ''selejtezesnel'' 10-20k. Szinuszt ad ki, es uj aksikkal (parE Ft) birnia kell kozel ennyit. Ha meg nem eleg, akkor ralogatsz meg nehany aksit, ekkora terhelest valszeg fel orokkelvalosagig elvisz az elektronikaja.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#257) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Van egy régebbi tipusú APC smart-ups 600 tipusú szünetmentes tápom. Szeretnék hozzá monitorozó programot. Milyen kábellel, és milyen progival lehet ezt ennél a típusnál megtenni? Az ups hátán van egy rs 232-es port (olyan mint a régi egerekhez való a gépen) , és van 4 db jumper. Egyáltalán honnan lehet hozzá kábelt szerezni? Mit állít az a 4 jumper, mert nincs hozzá semmi leírás? Hol lehetne software-t szerezni hozzá, vagy a win alapból felismer, kell vmi driver hozzá?

(#258) L3zl13 válasza mh197 (#257) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jumperek, érzékenység, csipogás letiltása meg hasonlók, olvasd el a manualt.

Software-t és manualt (meglepő módon) a gyártó oldaláról szedhetsze le. Powerchute Business Basic kell neked szvsz proginak. (Smartokhoz az kell.)

Manual meg szvsz ez: Bővebben: link

A port pinoutja is benne van.

Aki hülye, haljon meg!

(#259) mh197 válasza L3zl13 (#258) üzenetére


mh197
senior tag

Most már csak az a kérdésem, hogy kábelt, vagy vmi kábel szerelési rajzot honnan szedjek?? Az is jó, ha csak összekötési séma van, hogy melyiket melyikkel, mert azt is meg tudom csinálni, de komplett kábel is érdekel!!
Pleas help!

(Kössz a linket, nem nagyon, sőt inkább egyáltalán nem vagyok otthon az ups-ek világában, de ez a kis szerkezet már 2 éve szuperál itt nálam, és igen jól műxik. Viszont jó lenne monitorozni a dolgokat win alól benne!):R

(#260) mh197 válasza L3zl13 (#258) üzenetére


mh197
senior tag

Lehet tényleg nagyon lámavagyok, de a softot sem találom honnan lehet letölteni? Tudnál dobni egy linket, hogy honnan töltsem? Köszönöm!

(#261) L3zl13 válasza mh197 (#260) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bővebben: link

Regisztrálni kell a letöltéshez.

Itt a közvetlen link:Bővebben: link

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#262) mh197 válasza L3zl13 (#261) üzenetére


mh197
senior tag

Találtam kábelre ötletet :

Bővebben: link

Ebből a kettő féle közül melyik kell nekem a 600 -as smart-hoz, ha egyáltalán ez a jó kábelbekötés? (A 2. féle kábelnél ugye az összecsillagozott részeket , vagyis a gépnél az 1-4-es, és a 7-8 kivezetéseket össze kell zárni? ) :



Smart-Custom Cable for SmartUPSes



SMART-CUSTOM CABLE

Signal Computer UPS
DB9F DB9M
RxD 2 -------------------- 2 TxD Send
TxD 3 -------------------- 1 RxD Receive
GND 5 -------------------- 9 Ground

When using this cable with apcupsd specify the following in apcupsd.conf:

If you have an OS that requires DCD or RTS to be set before you can receive input, you might try building the standard APC Smart 940-0024C cable listed below.



UPSCABLE smart
UPSTYPE apcsmart
DEVICE /dev/ttyS0 (or whatever your serial port is)

If you wish to build the standard cable furnished by APC (940-0024C), use the following diagram.



APC Smart Cable 940-0024C

Signal Computer UPS
DB9F DB9M
RxD 2 -------------------- 2 TxD Send
TxD 3 -------------------- 1 RxD Receive
DCD 1 --*
|
DTR 4 --*
GND 5 -------------------- 9 Ground
RTS 7 --*
|
CTS 8 --*

(#263) mh197 válasza mh197 (#262) üzenetére


mh197
senior tag

Ja, és a win xp sp2 esetén kell ez a DCD és RTS összekötés, vagy elég az első sima kábel? Ja, és régebben megépítettem már ezt a kábelt, de miután összekötöttem a gépet az ups -el, akkor az xp ups rsze nem látta, hogy rajta lenne. Vagy kell ehhez vmi driver is, hogy lássa? Esetleg az a soft az is telepíti, amit linkeltél, és töltök az apc-től?

[Szerkesztve]

(#264) mh197 válasza mh197 (#263) üzenetére


mh197
senior tag

Senki?

(#265) brno


brno
csendes tag

Szevasztok! 775-ös 3 Gh P4-hez vennék hütőt. jelenleg 3 hűtő jön szóba Artic cooling Freezer 7, Coolink U8-92-1900, illetve valamelyik Zalman 7700. valamit tudtok javasolni. Halk legyen.

(#266) mh197 válasza mh197 (#263) üzenetére


mh197
senior tag

Mindkét kábelt megcsináltam, de egyikkel sem ismeri fel az ups-t ! Akkor most mi van?

Ja, megnéztem közben a pontos típust : APC smart ups 600LS
Ehhez milyen kábel kell??
Ismeri ez a powerchute 7.0.2 ezt az ups-t?
Vmi gáz lehet a kábellel, mert a win sem találja! :(:(

(#267) Atlantis válasza LukE (#256) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz a válaszokat.

Mit értesz az alatt, hogy nagyobb?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#268) prmcsk válasza brno (#265) üzenetére


prmcsk
addikt

'' Coolink U8-92-1900,''

ŐT ajánlom !!

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#269) L3zl13 válasza mh197 (#266) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hívd fel a Smart -ékat. (SMART ELECTRONIC APC EUROLOG KFT.)

Ők tudnak neked segíteni szerintem.
Smartokhoz úgy tudom egyfajta kábel van csak, nekem ilyen gyári kábelem van, tehát nem tudom, hogy hogyan van kötözgetve belül.
Igaz, nekem újabb tipusú APC-m van. És a windows alapból is felismeri.

Mailedre küldtem a kontaktot.

Aki hülye, haljon meg!

(#270) L3zl13 válasza Atlantis (#267) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz mindenképpen 1000VA fölött.
1500-2000VA szerintem legalább.

Az 50-100W nem tünik soknak, de ha belegondolsz, akkor egy PC valós, átlagos fogyasztásának majd felét teszi ki.

Nem tudom megtippelni ezzel mennyi ideig bírja.

Az APC oldalán van használható product selector script. Megadod a felvett teljesítményt, meg az áthidalási időt, és kidobja a javasolt megoldást. Próbálkozz:
Bővebben: link

Én egyet végignyomtam neked.
100W/6h +30% biztonsági tartalék.

Mindenképpen Smart+bővítő pack megoldást javasol. A legolcsóbb változat Smart SUA750XLI UPS+ SUA24XLBP Battery Pack.

Ez együtt újonnan minimum 150k+FA.
És használtan szvsz nem találsz battery pack-os szettet.

Battery Pack nélkül 3 órát ír 100W+30%-ra. De azért én nem bíznék ebben annyira. Szóval 1500-2000VA-val számolj szerintem Battery Pack nélkül.

Aki hülye, haljon meg!

(#271) mh197 válasza L3zl13 (#269) üzenetére


mh197
senior tag

Kössz a segítséget, szerintem beszélni fogok velük. Amúgy te a kábeledet gondolom a cuccal együtt kaptad, és nem külön vetted ugye?
Nem egy mai darab az APC-m ,de egyenlőre jól műxik, és nem lenne szívem lecserélni.Csak ugye jó lenne ezt azt monitorozni benne. Na mind1, remélem, ha már van benne rs232, akkor csak lehet vhogy monitorozni a cuccost.
Na megyek telefonálni!

(#272) mh197 válasza mh197 (#271) üzenetére


mh197
senior tag

Na, beszéltem a fickóval telefonon, és ők is ugyanezt a kábelt ajánlották hozzá. Akkor most az UPS-em nem jó?? Mert találtam közben még egy oldalt, ahol smart kábel elkészítését leírják, és ott is ugyanúgy írják, mint amit én csináltam. Akkor most mi a helyzet?
A soft nem jó, vagy a win-ben kell vmit beállítani, vagy a jumperekkel kell vmit bűvészkedni, vagy az ups hibás???

(#273) mh197 válasza mh197 (#272) üzenetére


mh197
senior tag

Bővebben: link

Ennek elvileg minden smart-hoz jónak kell lennie, és az enyém amit készítettem ugyanez!

(#274) L3zl13 válasza mh197 (#272) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A soros portod biztosan müxik? Nem fogja valami? Nekem a soros modememmel akadt az APC, ha engedélyezve volt mindkettő, nem volt elég csak átdugni.

Soft alatt mit értesz? Powerchute Busines Basic 7? Azt nem kérdezted a Smartos sráctól, hogy jó-e hozzá?
(Mellesleg nekem nem ment a gépemen otthon a PCB. Valószinűleg a Win-em gázos, de nem volt kedvem emiatt újrarakni, a Win saját UPS kezelője felismerte a cuccot.)


Aki hülye, haljon meg!

(#275) LukE válasza mh197 (#272) üzenetére


LukE
veterán

szunetmentes szolgaltatas megy? (szamitoget kezelese/Szolgaltatasok/Szolgaltatasok/Szunetmentes tapegyseg?)


[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#276) LukE válasza Atlantis (#267) üzenetére


LukE
veterán

neha feltunnek 1000VA-s APC smartok akar itt is a bolhan ócsóért, abba aksicsere, es meg radrotozni egy kisebb halom kulso akumlatort (es kiprobalni, hogy tenyleges korulmenyek kozott mennyit bir. Irtad, hogy nem folyamatosan kell uzemelnie)

Vagy (szerintem) horror aron uj hasonlo teljesitmenyu UPS+gyari aksi-telep.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#277) L3zl13 válasza LukE (#275) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Asszem az APC saját progija mellett ennek nem kell futnia. (Asszem ki is lövi a Powerchute).
De powerchute nélkül tényleg futnia kell a monitorozáshoz, managementhez. (Elvileg elindul, mikor megadsz egy UPS-t az energiaellátásnál.)

Aki hülye, haljon meg!

(#278) mh197 válasza L3zl13 (#274) üzenetére


mh197
senior tag

A win sima ups kezelőjénél ha összedugom az ups-el a gépet, akkor ott kiírja, hogy az ups szolgáltatás le van állítva (ez előtt egy sérga háromszögben egy felkiáltójellel!.
De én nem állítottam le, csak egyszerűen összedugom, és rögtön ezt írja ki! Ilyenkor mit kellene engedélyeznem, és hol? Hogy lehet elindítani??
A PCB 7 azt írja ki, hogy nem tudja felismerni ezt az ups-t! Meg amúgy sem nagyon tetszik az a soft, fogalmam sincs, hogy hogy működne.
Használnám én a win sima ups kezelőjét, csak működne! Ha széthúzom a kábelt, akkor meg kiírja, hogy a kapcsolat az ups-el megszakadt. Szvsz vhogy látja, csak nem jól. Mindezt a win ups kezelőjénél írja ki az ups típus kijelőlése alatt!

(#279) L3zl13 válasza mh197 (#278) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mondom, PCB szvsz letiltja a Win-es UPS szolgáltatást. Szóval szedd le a PCB-t és, a services.msc-ben (számítógép kezelés/szolgáltatások) indítsd el az UPS vagy Szünetmentes táp szolgáltatást.

Aki hülye, haljon meg!

(#280) mh197 válasza L3zl13 (#279) üzenetére


mh197
senior tag

Éppen ezt csináltam, PCB fuul le, és utánna indítottam az ups szolgáltatást, de kiírja, hogy a szolgáltatást nem lehet elindítani, mert nem jött időben válasz.
Úgy néz ki most csoda történt! Kétszer próbáltam, és nem indította el, de most megy. Most a win vezérlőnél kiírja, hogy telep állapota jó, meg hogy váltakozó áram, de ezen kívűl a két középső részen semmi, de gondolom becsült futási időt akkor ír ki, ha lehúzom a tápcsatit az ups-ről?!

Amúgy van egy ilyen az ups-nél, hogy beégetett kód. Ez nálam 6GI . Ezt lehet frissíteni vmi firmware-el? Mert találtam az apc oldalán ilyeneket. Érdemes ezzel foglalkozni?

Amúgy a win-ben van még vmi speckós beállítás az ups-re? Mármint ami többet be tud állítani, pl, hogy kilőjje a gépet áramszünetnél, meg ilyenek. Mint az APC esetén?

(#281) mh197 válasza L3zl13 (#279) üzenetére


mh197
senior tag

Nincs vmi jobb/egyszerűbb progi, amivel lehet figyelni az ups-t??
Pl, megpróbáltam megkeresni az APC Powerchute Personal edition-t , de sehonnan nem lehet letölteni, pedig van 1.0 - tól 1.5 -ig verziója. Az APC oldalról is csak az upgrade jöne le. Ez fizetős progi lenne, vagy mi?
Ha van esetleg más progi, az is jó lenne nekem. Te mit használsz, csak a win beépítettjét?

(#282) L3zl13 válasza mh197 (#280) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A windows UPS kezelőjében milyen UPS-t választottál? Generic-et, vagy Smart-ot?

Aki hülye, haljon meg!

(#283) LukE válasza mh197 (#281) üzenetére


LukE
veterán

mennyire regi a szunetmentesed? powerchute szupportalja? Mert a kb 1000 eves 900-as Smart-tal mar nem hajlando elbeszelgetni, a wingyóz beepitett UPS kezeloje meg igen.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#284) L3zl13 válasza mh197 (#281) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz Update/Upgrade-nek hívják, de önmagában telepíthető, nem kell korábbi verzió...
Az 1.5 viszont USB-s UPS-t keresett, és nem talált nálam, anélkül nem települt... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#285) mh197 válasza L3zl13 (#284) üzenetére


mh197
senior tag

Úgy döntöttem, hagyom az egészet, mert mikor összedugtam a gépet az ups-el, akkor az indulás is belassult, mert vmi kommunikációs gond lehet a kettő közt. Majd, ha veszek egy másik ups-t , akkor azt kábellel együtt veszem :) Csak úgy a szívemhez nőtt már ez a darab. Na meg ugye jól is műxik. A win-ben amúgy a smart ups típust választottam ki. De mindegy volt melyiket választom, mert nem akart rendesen működni egyikkel sem. Összesen egyszer sikerült elindítani, de akkor sem ment rendesen, mert nem tudta becsűlni a tápról futás idejét.
Na mind1, lehet hibás az ups-em ezen része. Kár...! :U

(#286) Met


Met
nagyúr

Hello!

Van egy BE325-GR szünetmentesem. Nemrégen volt egy áramszünet és kikapcsolt az egész cucc, led kialudt és sípolt folyamatosan. Miért? Nem arra lett kitalálva, hogy ha áramszünet van akkor még bírja picit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#287) bitfarkas válasza Met (#286) üzenetére


bitfarkas
őstag

Mennyi idős és milyen állapotú az aksid? mikor próbáltad utoljára, mennyit bír a konfiggal?Logokat rögzít? mert ott megnézheted mi történt.

(#288) Met válasza bitfarkas (#287) üzenetére


Met
nagyúr

tavasszal vettem, vadi új állapotban
logokat nem rögzít
miután visszajött az áram kihúztam a 220ból és hagytam lemerülni, elég sokáig csipogott
az zavar, hogy abban a pillanatban kikapcsolt amint áramszünet lett és vonyított

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#289) mh197 válasza Met (#288) üzenetére


mh197
senior tag

Elvileg nyugodtan lehet vele játszani, mármint kihúzni, bedugni az ups-t ellátó kábelt, és akármilyen módon (gyorsan/lassan, többször ki-be, stb...) elvileg mennie kell az akksira kapcsolásos üzemmódnak. Az én APC-m egy elég régi darab (szerintem van már vagy 5 évesy is, de nem tudom pon tosan mennyi, nálam csak 2 évig volt) , és akárhogy húzgálom ki a konektorból, mindig tökéletesen megy az átkapcsolás!

Ha nálad újra produkálja a jelenséget, vidd vissza, ha még garis, mert akkor tuti semmit nem ér áramszünetre!

(#290) bitfarkas válasza Met (#288) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ez a ''hagytam lemerülni'', ez azt jelenti, hogy a konfiggal terhelve, ugye?
Tehát, amikor kihúztad, azaz áramszünetet produkáltál, működött rendesen nem, csak előtte egy tényleges áramszünetnél oldott le?

(#291) Met


Met
nagyúr

Most kihúztam úgy, hogy ment a gép és megint kikapcsolt.
Kikapcsolt gépnél ha kihúzom szépen pittyeg meg villog. Rádugtam egy lámpát és azzal is pittyeg meg villog. Létezik, hogy sok neki a gép ha áramszünet van és azért inkább lekapcsol?
420-as táp, meg egy TFT van rádugva

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#292) canniball válasza Met (#291) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem a táp, hanem a UPS-re kötött gép számít! Milyen konfigod van?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#293) mh197 válasza Met (#291) üzenetére


mh197
senior tag

Mik vannak rákötve? Csak a gép, vagy a monitor is? Ha csak a gép, és 420-as a tápod, elvileg elképzelhető a túlterhelés, de nem túl valószínű. Egy 420W-ot ténylegesen megevő gépnek igencsak izmosnak kell lennie! Mert ugye a gépben a fő fogyasztó a proci, meg a vga, a többi elvileg csak járulékosan ad hozzá néhányszor 10 W-ot. (itt nem a ventikre gondolok) . Namost egy izmosabb 3Ghz feletti prescott fogyaszt idle 50 W körül, terhelve, meg jól meghúzva 140W max, vga-ból egy x800 -as idle 40W, max 80-90 W-ot eszik, ha jól emléxem, de ehhez közeli értéken kell neki kraft! Egy átlagos gép többi egységének fogyasztását erősen fölébecsülve adjunk az értékekhez még 80 W-ot.

Ha nem nyúlsz a géphez : 50+40+80 = 170W, ismét felkerekítve 200W-ot vehet le a tápról. Ez ugye a tápegység átalakítási vesztesége miatt 250 W felvett hálózati teljesítménynek felel meg.
Ha játék közben max megy minden : 140+90+80 =310W, ami elvileg olyan 385W hálózati felvett teljesítménynek felel meg.
Szerintem nem maxon, játék esetén tesztelted, hogy bírja-e az ups (nem is erre van kitalálva az ups, hanem , hogy biztonságban leállíthasd a gépet áramszünet esetén, illetve a kisebb áramkimaradások áthidalására. ) , akkor simán kellene vigyen egy komoly p4 konfigot is. AMD-re szintén kb ugyanez a séma, talán még kedvezőbb is az a64 esetén, szóval azon a vonalon is mennie kell!

Amúgy nincs vmi túlterhelést jelző led az ups-en? Az enyém szinte egy őskövület, és ezen már van, persze ez típussajátság is lehet?! Amúgy én egyszer rákötöttem egy HP laserjet III nyomtatót, szép nagy darab, 1250 W teljesítménnyel! :Y , meg még emellett a 4 Ghz-re húzott p4-em is rajta volt 420-as táppal, és mindezt egy 600-as apc, aminek a leadható teljesítménye 400W, vitte, viszont villogott közben a túlterhelést jelző led!
Ebből kiindulva, nem valószínű, hogy nem bíná, vmi más lesz ott nálad a bibi az ups-el! Lehet hibás benne vmi kimeneti áramkör, vagy egyszerűen zárlatos benne az egyik akku, és a feszültség megvan rajta, de áramot nem képes ''hosszútávon'' terhelés alatt adni, így nem érzékeli az ups hibásnak.
Esetle a TFT-t ne kösd rá, csak a gépet, és úgy próbáld ki. Bár egy TFT is, amit most vettem 19 colos, és 43W-ot fogyszt, szóval az sem túl sok, de egy próbát megér! Esetleg ha a géppel még mindig lekapcsol, próbáld meg csak simán a tft -vel, hátha azzal megy, mert azzal egyedül tényleg mennie kellene!

(#294) Met válasza canniball (#292) üzenetére


Met
nagyúr

Tduom, hogy a konfig számít csak azért írtam a tápot mert annál többet úgy se nagyon vesz fel :DDD
Nos, Asus P4P800-E Delux, P4 3G Prescott, 2x512 ram, 2 Samsung vinyó, 2 DVD író, Radeon 9600 Pro, Soundblaster PCI 128, hálókártya és egy 17''-os Samsung TFT.
Ezt egy 420-as Chieftech táp látja el árammal.
A gép és a TFT van a szünetmentesre dugva.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#295) canniball válasza Met (#294) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem vagyok nagy szaki e téren és nem tudok olyan szép levezetést írni, mint mh197 kolléga, de: ha jól következtetek a típusszámból, akkor a te UPS-ed 325Va-s, ez pedig szerintem lehet hogy kevés ehhez a konfighoz... Annyit tudok javasolni, hogy fogadd meg mh197 tanácsát: próbáld meg úgy tesztelni, hogy csak a monitor legyen rákötve. Ha így megy én még elcipelném a szünetmentest valami olyan ismerőshöz, akinek kevesebbet fogyaszt a gépe. Ha ott megy, akkor a te gépedhez kevés a UPS, ha ott sem, akkor egyértelműen gar.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#296) bitfarkas válasza Met (#294) üzenetére


bitfarkas
őstag

Valszeg tényleg kicsi a szünetmentesed teljesítménye, mert a TFT még kb 40 W-ot vesz fel.

(#297) Met válasza bitfarkas (#296) üzenetére


Met
nagyúr

ettől féltem
vakon meg nem tudom kikapcsolni a gépet:)
így az egésznek nincs értelme

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#298) L3zl13 válasza Met (#297) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha kábellel rákoóötöd az UPS-t a gépre, akkor beállíthatod, hogy kapcsoljon ki. De ha nem akkor is megvéd pár másodperces áramszünetektől és ingadozásoktól...

Aki hülye, haljon meg!

(#299) Met válasza L3zl13 (#298) üzenetére


Met
nagyúr

Ez a fajta nem tud komunikálni a PC-vel. Épp ezaz, hogy nem véd meg a kis áramszünetektől mert rögtön kikapcsol.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#300) L3zl13 válasza Met (#299) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Monitor nélkül gondoltam. Olyankor nem kell azonnal lelőni a gépet, és azt meg kibirod, hoyg egy percig nem látod a képernyőt...

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.