Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) canniball válasza greatchaos (#650) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt nézz körül: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#652) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

Mind a túlfeszültségvédős elosztókat, mind pedig az UPS-t el lehet felejteni, ha nincs kiépítve B és C osztályú villámvédelem eléjük. Ezek D osztályú villámvédelemnek felelnek meg, amik tüzet is okozhatnak, ha egy nagyobb villám csap be. Ezt a részét mindig elfelejtik említeni az APC és hasonló cégek marketinges emberei, amikor bőszen reklámozzák a termékeiket. Az átlag ember pedig bedől a reklámdumának és megveszi, merthogy hú garancia van rá. Tényleg van még ember, akit a garancia lobogtatásával lehet kábítani? :U

[Szerkesztve]

(#653) rii


rii
nagyúr

sziasztok .. fekvő szünetmentes nincs?

vagy használtat hol lehet venni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#654) stol válasza rii (#653) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Igen!
Az SOS-UPS-nél APC.

(#655) rii válasza stol (#654) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

Rákerestem neten, de semmit nem talátam
Adnál lécci linket? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#656) stol válasza rii (#655) üzenetére


stol
addikt

(#657) rii válasza stol (#656) üzenetére


rii
nagyúr

jajj de hülye vagyok ....

A tegnap esti 18:00-ás adatokat közöltem veled, bocs.

Valahogy a 19:00-ásakról nem tudom miért, nem tudom ki (valszeg az álommanó), de levette még az olvásási jogomat is, és tökre elfelejtettem, hogy az oldalt már megtaláltam, csak azt az UPS-t nem, ami fekvő lenne, de nem RACK-es, és nem 160.000 Ft.

bocs.
non system disk or disk error volt nálam
press any key when ready

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#658) xeri válasza Csaba_20_ (#652) üzenetére


xeri
tag

Az alapján, amit mondtál, olvasgattam egy kicsit. Azt találtam, hogy a B-t még a villanyóra elé, a C-t pedig utána érdemes bekötni, és akkor jöhet a D közvetlenül a fogyasztóhoz. Ezek szerint a B-t az ELMÜ-nek kellene bekötnie? Mert én nemigen nyúlhatok (nem is akarok) az óra elötti részhez nyúlni, de B nélkül a C-nek sincs értelme.

(#659) icecave


icecave
nagyúr

Éjszakára mindig kikapcsolom az APC-t is.
Reggel,mikor felkelek, bekapcsolom, akkor gondolom elvégzi az öntesztet, és utána szoktam bekapcsolni a gépemet.
Ha mindig bekapcsolva hagynám, az nem lenne para nem?
Ugysem fogyaszt, ha azok a kütyük, amik rá vannak kapcsolva, nem mennek éppen.

Mert reggel van, hogy felkelek, elsőként a szünetmentest kapcsolom be ugye, és várok, hogy elvégezze a tesztet, és néha kiakadok rajta, akkor is, ha csak pár másodperc...

Van aki bekapcsolva hagyja éjszakára?

(#660) canniball válasza icecave (#659) üzenetére


canniball
nagyúr

''Van aki bekapcsolva hagyja éjszakára?''
Pl. én. :) Soha nem szoktam kikapcsolni, csak ha hosszabb időre (napokra) elmegyek itthonról.
Hogy ez mennyivel dobja meg az áramszámlát azt majd a szakik megmondják.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#661) xeri válasza icecave (#659) üzenetére


xeri
tag

Amióta szünetmentes tápot használok, egyetlen egy alkalommal kapcsoltam ki, amikor akksit cseréltem benne :) Azt gondolom, hogy az akksik töltése kikapcsolt állapotban is ugyanúgy történik, a ''feszültség-figyelő'' áramkör fogyasztása pedig szvsz elhanyagolható (line-interaktív modellről beszélek). Ha nincs a gépre kötve a monitorozása, akkor néha esetleg érdemes az önteszt miatt ki-bekapcsolni, de más okot nem tudok, ami a kikapcsolása mellett szólna. icecave, te miért csinálod? :)

(#662) stol


stol
addikt

Havonta egyzser feltétlen csinálni kell egy low-batery jelzésig merítést, különben az akkuk rácsfelülete szulfátosodik.
Un. ellustúl az aku, vagy teljesen kapacitásvesztetté válik!
Evvel a ténnyel, mostanában egyre többször találkozok.
Akik havonta merítenek, ott nem jelentkezik!

(#663) Proci85 válasza stol (#662) üzenetére


Proci85
senior tag

nekem apc back-ups 400-as van, adatkábel nincs a gép-szünetmentes között.
Ha elinditom a gépem és 230-at kirántom az ups alól, tuti akkor kapcsol ki ha low baterije van vagy végkifulladásig? csak mert zselés akksinál 11 volt alá nem ajánlatos ha csökken a kapocsfeszültség, tönkremegy az akksi:(

(#664) stol válasza Proci85 (#663) üzenetére


stol
addikt

Nem, végkimerülésben hal majd el.

1. Mélykisütés ellen védett az UPS.
2. NEM zselés :DDD Kötött savasnak hívják.

(#665) Proci85 válasza stol (#664) üzenetére


Proci85
senior tag

1. köszi
2. Rákerestem google-n de egy konkrét akksi találatott sem adott, ellenben a zselés akksira igen, és a képeken is ugyanolyan motor akksik voltak, mint ami az enyémben is. Nem kötekedésképp mondom, csak még sosem hallottam ilyet:)
A zselésre még szokták az ólom-zselés jelzőt is használni.
Google első találat ólom-zselésre:
''12V 7,2Ah ólom zselés gondozásmentes akkumulátor riasztókba''
^^ Ilyen van nekem is:U

(#666) lazydog válasza Proci85 (#665) üzenetére


lazydog
addikt

A zselés-nek hívott akkuban is kénsav van, üvegszövetben felitatva.
Sok hülyeség is van a neten, a hasznos információk mellett.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#667) Proci85 válasza lazydog (#666) üzenetére


Proci85
senior tag

akkor ismét újat tanultam, köszönet érte!:)

(#668) sanyibá


sanyibá
tag

Sziasztok! Én is vettem egy szünetmentest, mégpedig egy ilyet: BACK ES 700VA [link], egyébként itt valaki kérdezte, hogy nem létezik-e fekvő UPS, na ez ilyen.

A kérésem az lenne, hogy valakik legyenek már szívesek és foglalják össze, a szünetmentesekről a fontosabb tudnivalókat, hogy arra a hozzászólásra linkelve az ilyen tudatlanok, mint én is, bővebben tudjanak olvasni, azokról a dolgokról, amiket fontos tudni eme kiegészítővel kapcsolatban.

1000 kösz érte.

Nekem két hete van meg, de néha kattan egyet, egy kb. egy másodpercnyi időre és jobb oldalt lent a tálcán is megjelenik az elem ikon, ez normális?

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#669) lajos001 válasza sanyibá (#668) üzenetére


lajos001
aktív tag

Mennyiért vetted?
A tápod aktív PFC-s, érdekelne, hogy jó-e hozzá?
Köszi.

(#670) sanyibá válasza lajos001 (#669) üzenetére


sanyibá
tag

20 rongy környékén hozta egyik haverom.

Nem tudom a tápom aktív vagy passzív pfc-s e :B

A 700W-s FSP Epsilon, ilyen: [link]

Bár ahogy megnéztem a linken, úgy látom, hogy aktív :)

Az ok, amiért beruháztam egy ilyenbe, a paranoia.

Nem akarok én az áramszünet alatt egy komplett videóklippet összerakni, inkább, csak, ha egy másodpercre is eltűnik az áram, ne induljon újra a gép, vagy teszem azt, biost frissítek és elcsesződhet, ilyesmik.

Lehet gáz az aktív PFC-vel?

Valahol úgy hallottam igen, de ilyen nagy teljesítményű tápot nem találtam passzívban.

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#671) sanyibá válasza sanyibá (#668) üzenetére


sanyibá
tag

# 668?

Tehát akkor ki kell húzni havonta egyszer :F vagy le is kell meríteni? :Y

Ez biztos?

Kár én úgy gondoltam, hogy megvan és sz@rok bele :)

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#672) lajos001 válasza sanyibá (#670) üzenetére


lajos001
aktív tag

Ahogy látom aktív PFC-s.
Kipróbáltad már élesben, megy gond nélkül vele a gép? Nekem a kistestvére van ES 350 és túlterhelés jelzéssel leáll amióta aktív PFC-s tápom van. :(

Egyébként nekem több mint 3 éve megvan és nem variáltam a lemerítgetéssel, a tévémet most is elviszi percekig, csak az új táppal nincsenek kibékülve.



[Szerkesztve]

(#673) sanyibá válasza lajos001 (#672) üzenetére


sanyibá
tag

Nem még!

További kérdések telón :)

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#674) stol válasza sanyibá (#671) üzenetére


stol
addikt

Kár én úgy gondoltam, hogy megvan és sz@rok bele

Pont ebből keletkeznek a ''amikor kellett volna, beszart'' történetek.
Az akku nagykristályos szulfátosodása elkerülése végett kell meríteni.

(#675) kisbergics


kisbergics
tag

Milyen kb 400-420W-os jominösegü, szünetmentes täpot tudnätok ajänlani, es kb mennyibe kerül?

http://kisbergics.hu

(#676) stol válasza kisbergics (#675) üzenetére


stol
addikt

Milyen géphez kell?
Milyen táphoz?

(#677) kisbergics válasza stol (#676) üzenetére


kisbergics
tag

Asus p5nd2-sli, D805 proci, GF7600 video amiböl lehet hogy kesöbb 2 lesz, 2 vinyo, 1 dvd.

http://kisbergics.hu

(#678) stol válasza kisbergics (#677) üzenetére


stol
addikt

És a táp?
Mert ez döntő.

(#679) Calibos válasza Csaba_20_ (#640) üzenetére


Calibos
addikt

Mi ez a B,C,D?
Villanyszerelőmet hiába kérdeztem.


Erről a 3-4K-s túlfesz elleni elosztokról( amit szeretnek hírdetni) kinek mi a véleménye?


(#680) maLakai


maLakai
csendes tag

Hi all!
Akkor én is had kérdezzek.. Jelenleg Q-Tec 500W-os tápom van, de szeretnék egy szünetmenteset. Olcsóbb és közép kategóriás szünetmentesekből mit tudnátok ajánlani?

(#681) Mikádó


Mikádó
senior tag

Helo

Ha esetleg valakit érdeklne egy felsőkategóriás szünetmentes áron alul (Blazer 2000 24.900.-) Az keressen fel Privátban.

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#682) stol válasza Mikádó (#681) üzenetére


stol
addikt

Bocs, de a Centra UPS, mióta felsőkategóriás? :Y
Egy leghulladékabb 15 éves APC is jobb paramétereket hoz.

(#683) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a UPS szakikat, hogy autó akksit lehet-e a UPS-be beszerkeszteni? Hely nem számít. Tehát, a benne lévő akkut,( ami tropa (Siemens Masterguard P500)) ilyen tipusra cserélni.
Üdv.

(#684) lazydog válasza bozoli (#683) üzenetére


lazydog
addikt

Talán lehetne, de nem érdemes.
Ha az eredetihez képest sokkal nagyobb akkut teszel bele, az UPS nem fogja rendesen feltölteni. Másrészt hosszabb ideig tartó áramszünet esetén, mivel sokkal hosszabb idő alatt merül le az akku, túlmelegszik és tönkremegy az elektronika.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#685) bozoli válasza lazydog (#684) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Nem PC-hez lenne, és szakaszos üzemet kéne bírnia. (230V 135W).
A táp 500W-os.

(#686) xeri válasza lazydog (#684) üzenetére


xeri
tag

Ez azt jelenti, hogy ugyanígy veszélyes lehet egy ups-t nagyobb kapacitású (de ups-be való) akksikkal ''upgradelni''? Gondolom, ennek az esélye a UPS minőségével és teljesítményével arányosan csökken, nem? (A nagyobbakat és/vagy jobbakat gyakran túlméretezik.) A túlmelegedő elektronika ilyenkor okozhat túlfeszt is a fogyasztónál, vagy csak szép csendben elfüstöl?

(#687) stol válasza lazydog (#684) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Fel fogja tölteni, csak x-szeres idő alatt ;)
Ventivel szellőztetett UPS-eknél, minden további nélkül lehet akkukapacitást növelni.

(#688) stol válasza bozoli (#685) üzenetére


stol
addikt

500W, vagy 500VA mee nem mindegy ;]

(#689) stol válasza xeri (#686) üzenetére


stol
addikt

Ha 7Ah helyett, 44Ah-át teszel egy gagyi UPS-be, az veszélyes.
De, ha 7Ah helyett 9, vagy 12Ah, az még bőven belefér a tűrésekbe.

(#690) xeri válasza stol (#689) üzenetére


xeri
tag

7 helyett 24 került egy közepesen gagyiba (venti bekapcsol, amikor akksiról megy). Meg egy másikba is raktam 7 helyett 24-et, de az valószínű, hogy túl gagyi (centra 800-as) :O

(#691) Slax válasza stol (#689) üzenetére


Slax
senior tag

Akkor gond nincs belőle, ha a compact fit szünetmentesemben lévő (Yuasa 4Ah/6V) halott akkuk helyett ilyeneket [link] vennék/raknék bele.



[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#692) kisninja válasza Slax (#691) üzenetére


kisninja
őstag

Hát ez már 3x töblet ebbe már raknék ventit, és a töltö elektronikát is megterhelnéd. De ha lenne álandó légáram akkor elvileg kibirja.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#693) stol válasza Slax (#691) üzenetére


stol
addikt

Nem gond, de ne itt vedd :DDD
Sininél, ennek feléért megkapod. :P

(#694) Slax


Slax
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Van itt a városban valahol egy kereskedő, aki forgalmaz Yuasa akkukat, majd megnézem ott is. A sini honlapja nem jön be, valami java hibával leáll.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#695) xeri


xeri
tag

Tegnap este csináltam egy lemerítés-tesztet, ahogy Stol mester tanácsolta korábban. Elég jól sikerült, de furcsamód a venti nem állt le az áram visszakapcsolása után, sőt reggel, 7 órával később is pörgött még. Ezt leszámítva jól működik, kb. fél órát ment akksiról. Egyébként egy Mustek 1000VA-esről van szó, amit 24V/7Ah-ról 24V/24Ah-ra upgradeltem :) Létezik, hogy a hőérzékelője bekrepált?

(#696) bozoli válasza stol (#688) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
A hátlapon ezek vannak:
Typ: USV P500(05kVA)
Output:230V 50Hz 2,2A
Rated Power: 500VA cos φ 0,7
Venti elől-hátúl.

(#697) stol válasza bozoli (#696) üzenetére


stol
addikt

Akkor, 250W valós teljesítmény leadására képes ;)

(#698) stol válasza xeri (#695) üzenetére


stol
addikt

A töltés közben normális is lehet, ha megy a venti.

(#699) xeri válasza stol (#698) üzenetére


xeri
tag

Oké, akkor adok neki még 1-2 napot, hogy töltődjön :)) Eddig zúg rendületlenül, de biztos jóval tovább tart ezeket az akksikat feltöltenie, mint az eredetiket. Kb. 10-15%-ig meríthettem őket, valahol ott kezd szaporábban sípolni, és az már elég zavaró volt...

(#700) Jarod1


Jarod1
addikt

Szintén Csináltam Stol javaslatára 1 lemerítést... hát mit mondjak 5-6 perc volt
Centralion Blazer 400 as :Y :(( :((( :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.