Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Cs1csó válasza Dr. Student (#14150) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz de ilyet nem kéne :DDD

konnektor - UPS - eszközök vagy konnektor - hosszabbító (sima NEM túlfeszvédős!) - UPS - hosszabbító (ez is sima) - eszközök

Ez is lehetőség.

Minek akarnál egy UPS-t egy másik UPS-re kötni?

(#14152) PadaVaJ válasza Cs1csó (#14148) üzenetére


PadaVaJ
tag

Köszi a gyors választ.

Quick Start Guide kicsivel nagyobb mint egy a4 es lap. Ennek mind 2 oldalára nyomtattak 10 nyelven
Magyar nincs köztük.

Angolból 8 órát kell tölteni, hogy maximum kapacitást elérje.
Összesen 4 mondat van. Első mondat a töltés, további 3 usb (ami nincs rajta) és miket lehet
hozzá csatlakoztatni. Ez a negy mondat 6 változatról szol.
Van megy egy kis táblázat a ledekről. Töltésnél ( charging ) villog ( Flash ).
Továbbiakban mind a 6 változatról van egy kép elölről és hátulról.
8 pontban magyarázat a képekhez. Ennyi.

Ha kihúzom a hálózatból (talán 1 relé) kattan benne.
Gombot nyomogathatom (fizikai kattanásán kívül ) nem történik semmi.
Fogyasztót nem kötöttem még rá. Gondoltam feltöltöm előbb.

Igen így néz ki az eleje (ahogy a képen amit beraktál) csak nem világit egyik led se.

Kapcsoló szerintem nem csinál semmit. Kihúztam a konnektorból újból bedugtam semmi változás.
Másik konnektor, semmi változás. Másik szoba konnektora, szintén semmi változás.

Alsa ból rendeltem. Doboza még lese volt ragasztva se fólia. Attól tartok valami bontottat küldtek
nekem újként el. Valaki már vissza vitte...

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#14153) Cs1csó válasza PadaVaJ (#14152) üzenetére


Cs1csó
félisten

Várj egy napot vele aztán mehet vissza ha nem jó 3 napon belül ez jogilag cserélni kell azonnal nem lehet javításra vagy egyéb időhúzó dologra kényszeríteni ha ezzel jönnek akkor mond, hogy azonnal küldjenek egy újat vagy elállsz a vásárlástól.

(#14154) PadaVaJ válasza Cs1csó (#14153) üzenetére


PadaVaJ
tag

Köszi a segítséget.

Én is valami hasonlóra gondoltam.
Még várom a holnap reggelt és kipróbálom terhelve.

Online vissza küldés vajon, hogy működik alsa nál?

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#14155) Cs1csó válasza PadaVaJ (#14154) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, írd meg nekik levélben min a szitu, gyors cserét kérsz - újra - vagy elállsz a vásárlástól.

Elvileg azért jó ilyen nagy cégtől vásárolni mert nem tökölnek.

[ Szerkesztve ]

(#14156) PadaVaJ válasza Cs1csó (#14155) üzenetére


PadaVaJ
tag

Köszi.

Majd holnap elválik.

Megírom a fejleményeket is tanulság végett.

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#14157) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, 1 kW-os 1500 VA-s UPS-ből milyen típust ajánlanátok, ha mindenképpen silent (venti nélküli) verzióra van szükség?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14158) PadaVaJ válasza Cs1csó (#14155) üzenetére


PadaVaJ
tag

Lehet én voltam a hunyó.

Nyomva kellett tartani a bekapcsoló gombot (azt hittem úgy kapcsol be
mint számítógép, megnyomom és elengedem).
Sípolt és bekacsolt. Szépen villog, töltés jelez.
Reggelre kiderül fel töltődik e...

Ilyen ügyetlen is már rég voltam :B

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#14159) Cs1csó válasza Jorus (#14157) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ekkora teljesítménynél már mindegyikben van ventilátor, de jellemzően az csak akkumulátorról történő üzemelés esetén kapcsol be - áramszünet esetén - amúgy jellemzően csendesek.

- Legrand Keor SP 2000VA
- PowerWalker VI 2200 SH
- APC Smart-UPS 1500VA LCD ha a minőség ennyire fontos akkor ez a nyerő de kb. 3-4x drágább mint a többi tehát a minőségnek ára van

PadaVaJ

:))

(#14160) JoceeHunt válasza Cs1csó (#14159) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem nemrég jött meg az APC Smart-UPS 1500VA LCD-m amit rendeltem.
Szomorúan láttam, hogy nincs benne olyan kábel amivel 220V hálózatra tudom kötni, ez azért egy prémiumnak mondott tápnál 200k-ért (Aqua-ból rendelt)....

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14161) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14160) üzenetére


Cs1csó
félisten

Komoly? Ilyen:

Nem lehet ezeken a cégeken kiigazodni. Kerestem a leírásában de nem találtam még erről infót, amit találtam, hogy "külső" akku csatlakoztatásához kellene benne lennie kábelnek, olyannal találkoztál?

(#14162) JoceeHunt válasza Cs1csó (#14161) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen komoly, ez hiányzik belőle.
Van benne 2db olyan aminek mind a két fele ilyen C14 vagy mi, egyik villás másik aljzatos. Gondolom NAS/Rouer - APC összekötésre.

Közben Aqua nagyvonalúan válaszolt érdeklődésemre:
"Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük megkeresését, a gyártói leírás alapján a következő termékek képzik a doboz tartalmát:

Tartalma:: Cat 5 Ethernet-kábel, CD szoftverrel, Dokumentációs CD-lemez, Telepítési kézikönyv, USB kábel"

Szóval ennyit a prémium dologról, részletekben elveszik, lehet a termék jó de 2 napomba telt amíg ilyet boltba találtam ebben a kedves városban ahol lakom.
Még számtech boltban sem tartottak.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14163) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14162) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj ezt ne csodáld, drága cucc, ezeket jellemzően a kisebb boltok kérésre berendelik - ami 1-2-3 nap -

(#14164) plömplöm válasza JoceeHunt (#14162) üzenetére


plömplöm
őstag

segítek: a koncepció szerint kihúzod a már meglévő tápkábeledet abból a valamidből, amit most használsz, azt a tápkábeld használod fel a szünetmentes betápjának; a szünetmenteshez mellékelt táp-"hosszabbító"t használod fel az eszközödhöz, így szünetmentessé téve azt.

igen, fillérb@szás, de van benne logika. nem úgy, mint a 10enmilliós autót úgy átadni, hogy van benne 4 lityér üzemanyag és legyél ügyes. welcome to the real world. egy 5 aljzatos routerhez sem adnak, csak egy upt-kábelt. ez ilyen.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#14165) JoceeHunt válasza plömplöm (#14164) üzenetére


JoceeHunt
őstag

:D :D :D :D :D
Mi 5 literrel adjuk át az autókat :)
"Az első tankolás élményét meghagyjuk az ügyfélnek."
Némi magyarázat, csak hogy letisztuljon az infó:
Sajnos a mai gyors-kommunikációs világban (1-2 kattintás, összes kereskedőtől ajánlat) miatt örülünk az 1% maradó árrésnek (mínusz áfa), amibe már nem fér bele a teletank is :). Gondolom tippeltél, de a közepébe lőttél :).

Ahova került az APC, ott nincs olyan eszköz ami ilyen kábellel menne: kamerarendszer rögzítői, 12V-os tápok, 8-as switch és az elektromos redőnyök központi áramellátása.
A hiány már megoldódott, de a C14-Schuko-kat már 1 hete leadott rendelésre is várom hogy végre hadba szálljon a szünetmentes :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14166) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Tud valaki segíteni Smart UPS APC 1500 ügyben?
Sehogy nem kel életre,új, usb-n látja a szoftver, neten látja a webfelülete, de kimeneti feszültségem nincs a kijelzőn nem jelenik meg semmi hiába nyomkodom a ki-be kapcsoló gombot.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14167) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14166) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. összedugtál rendesen mindent - olvasd át az útmutatót -
2. egy napig - terhelés nélkül - volt töltőn?

(#14168) JoceeHunt válasza Cs1csó (#14167) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen, mindent úgy ahogy írta, 2 napig volt hálózaton.
A program látja hogy 99%-os az akksi, mindent látok gyakorlatilag csak OFF a kimeneti feszültség mindkét group-ban.
A ki-be kapcsológombra sípol de nem történik semmi. Ha kihúzom az akksik zárókupakját és újra bedugom elindul.De a kijelzőn a négyzeteken kívül semmi nem jelenik meg, az is eltűnik egy idő után.
Nekem olyan gyanúm van hogy az első indítás beállításai nem zajlottak le, mert semmi nincs a kijelzőn bármit csinálok. Azt lehet valahogy még? Létezik ebben valami factory reset féle?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14169) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy 160k körüli cucchoz kell lennie minőségi leírásnak magyar nyelven is, nyálazd át és kezd az elejéről az egészt - húzz ki mindent stb. - és kezd el újra összerakni ahogy a leírás szerint kell. Lehet valamit kihagytál nem tudom mit.

(#14170) JoceeHunt válasza Cs1csó (#14169) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Össze nem én raktam, az akksik benn voltak. Szedjem szét?
Lehet holnap felhívom a szervízt.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14171) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14170) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy értettem annyira szedd szét ahogy kivetted a dobozból, de van telefonszám amit hétköznap lehet hívni - APC ügyfélszolgálat - a műszaki támogatás is ezen a számon érhető el, hívd fel őket készítsd elő a készülék papírjait szériaszámát stb. és biztos segítenek hátha távolról is meg tudják oldani. Ha nem és ők is azt mondják valami gond van akkor visszaviszed a boltba, ha komoly gond akkor 3 napon belül cserét is kérhetsz, ha fenyegetőznek hogy 1-2 hónap alatt majd megjavítják - magyar morál , de nem biztos a csodákban lehet hinni - akkor el is állhatsz a vásárlástól ha NEM cégre vetted és weben keresztül 14 napos elállás él

(#14172) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

én egy Synology DS218+ NAShoz szeretnék egy szünetmentest tenni, ha kimarad az áram, akkor ne legyen para a leállással. Fontos lenne, hogy USB-n keresztül tudjanak kommunikálni, és lekapcsolja a NAS-t, mielőtt lemerülne. Első blikkre én erre az APC-re gondoltam.
Kérdés az, hogy ez tud kommunikálni a NAS-ommal, és lekapcsolni? Mennyire bonyolult ezt beállítani? Van erre valakinek esetleg infója?
Köszi a válaszokat előre is! :R

www.brczart.hu

(#14173) Cs1csó válasza deathtania (#14172) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez jóval olcsóbb: CyberPower UT850EG (fele annyiba kerül) és a NAS-oddal hivatalosan is kompatibilis ezen lista alapján: [link]

USB kábelt nem adnak hozzá! Ha jól tudom "nyomtató" kábel kell hozzá, a NAS-hoz sima USB-s részével csatlakozik a UPS-hez pedig a nyomtatós részével:

Itt a képen is látszik:

[ Szerkesztve ]

(#14174) deathtania válasza Cs1csó (#14173) üzenetére


deathtania
senior tag

nagyon király vagy, köszönöm szépen!!!! :Y :Y :Y
már egy órája nézegetem ezeket, de ez eddig a legolcsóbb! szerintem ez lesz!

Köszönöm szépen! :R :R :R

www.brczart.hu

(#14175) plömplöm válasza deathtania (#14174) üzenetére


plömplöm
őstag

izgalmas az ajánlott termék gyári adatlapja

Battery User-replaceable No

remélem ez a gyári infó téves, mert ha nem, akkor drága mulatság lenne kétévente az egészet lecserélni kompletten

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#14176) Cs1csó válasza plömplöm (#14175) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, hogy ez: User-replaceable no azt jelenti, amit a google fordító is mond, hogy: " a felhasználó által nem cserélhető" tehát ha beviszed egy akkus boltba (szakemberhez), hogy kicserélje az okés, de home-made megoldást nem támogatják.

JÓ lenne rájönni, majd rákeresek, hátha megtudok valamit.

(#14177) deathtania válasza Cs1csó (#14176) üzenetére


deathtania
senior tag

Én hajlanék arra, amit Te írsz. A fenti APC adatlapján, amit fentebb linkeltem, pl ezt írja:

"The battery in the Back-UPS BX950U-GR/ BX1400U-GR is not user-replaceable. Contact SEIT Technical Support for a list of authorized service centers near you."

Egyszóval az APC-nél nem azt írja, hogy nem cserélhető, hanem hogy a felhasználó által nem cserélhető, de a terméktámogatásnál tudnak infót adni a legközelebbi szervizről. Szerintem a Cyberpowernél is valami ilyesmi lehet. Nyilván más gyártó, más a történet.

Egy e-mailt írok a supportnak, hátha kapok értelmes választ. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#14178) Cs1csó válasza deathtania (#14177) üzenetére


Cs1csó
félisten

A válaszra szerintem a topik is kíváncsi lesz. Végigolvastam a specifikációiét és ez egy tényleg jó kis cucc, pl. támogatja a Gigabit-es netet, tehát ha rézdróton jön be a házba a net akkor azon a villám is befigyelhet ezért előbb a UPS-be dugod a bejövő kábelt és onnan a Router-be majd onnan tovább osztod a többi gépnek amik így védve lesznek.

EZ azért fontos, mert sok régebbi net védelmes UPS csak maximum 100Mbit-et tudott átengedni, tehát, aki védeleme miatt egy ilyen UPS-en keresztül vezette a netet és a sebessége volt mondjuk 200-500Mbit akkor igen csak meglepődhetett, hogy abból csak 100Mbit ment át a UPS-en. Ez a probléma itt már nincs.

(#14179) plömplöm válasza deathtania (#14177) üzenetére


plömplöm
őstag

az a nem mindegy, hogy szerszám nélkül, pusztakezes küzdelemmel kicserélhető-e az akku, akár menet közben is; vagy szét kell csavarhúzózni a készülékház pld alját a pld tetejétől, értelemszerűen nem menet közben, mert felvillanyozó érzés lehet. igen, természetesen kicserélhető bármiben a bármi, de mégsem ugyanaz a skill igényeltetik egy nokia3210-ben az akkucseréhez, mint egy opelamperában. egy szétszedős video kéne erről az olcsójános szünetmentesről. egyébként ez felmerült már?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#14180) Cs1csó válasza plömplöm (#14179) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mármint ez a bolt ahol tudnak segíteni vagy ezek a UPS-ek?

Amúgy szerintem ott a pont: a szétszedés macerás egy kilő csavart ki kell szedni és még mi tudja mit.

[ Szerkesztve ]

(#14181) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Egyébként úgy általánosságban ajánlott a túlfesz védő elosztó a szünetmentes elé? Vagy már az is védelmet ad ha a villám behúz a hálózatba (másodlagos hatás vagy hogy mondják)

(#14182) frpeter


frpeter
Topikgazda

Cserélhető természetesen az akkuja, csak elég macerás szétszedni, nem olyan egyszerű, mint egy átlag APC-nél. Szerviz megoldja.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#14183) Cs1csó válasza Mr Bond 007 (#14181) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom, de egy plusz védelmet jelenthet, de a a UPS és a konnektor közé téve a UPS-nek nem árthat.

(#14184) scott_free válasza Cs1csó (#14023) üzenetére


scott_free
senior tag

No, végül vettem egy ilyen Legrand Keor SP 800VA (310184) szünetmentest.
(plusz pont, hogy adtak hozzá usb-s kommunikációs kábelt is)

A kérdésem az lenne, hogy innen melyik programot kell letölteni hozzá, hogy windows 10 alatt leállítsa a gépet egy esetleges áramszünet alatt? :F
(cd-t nem adtak hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#14185) Cs1csó válasza scott_free (#14184) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek az elsőt: UPS Communicator - Free

UPS Communicator includes the following main modules:

RS SYSTEM: Agent for executing commands on remote computers (shutdown, customised commands, pop-up messages) via the TCP/IP protocol.

Tehát leállítani is képes, ez az alap vezérlő program. Hogy ezt miért hangsúlyozzák hogy Free, azt nem tudom hiszen hozzá jár, ha megvetted a UPS-t akkor ezt már jogosult vagy használni.

Ha nem jársz sikerrel akkor írd meg.

Respect a LEGRAND-nak sokan már nem bírnak egy USB kábelt is mellékelni. APC és a CP sem.

(#14186) Starchm válasza Cs1csó (#14185) üzenetére


Starchm
őstag

Akkor a jó öreg sorosportos APC-kről mi a véleményed? Ott se adtak kábelt és ott még egy random rs232-s kábel se jó, mert átkell kötni :DD

(#14187) Cs1csó válasza Starchm (#14186) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindegyik cég kapna tőlem egy sallert amelyik baxik adni kábelt. De mindenütt ez megy mikor a HDMI port-os FHD monitoromhoz adtak egy VGA kábelt :F ennyi erővel inkább meg is spórolhatták volna.

(#14188) deathtania válasza frpeter (#14182) üzenetére


deathtania
senior tag

Köszönöm szépen a választ! Az egyszerűbb APC-t sem cserélném magam, legalábbis remegő kézzel állnék neki, az biztos. :R
Irodába lesz, tényleg csak a NAS és egy ASUS router lesz rákötve. Meg is rendeltem az Alzától, +3 év garival, jövő héten meglesz, hétvégén berakom a rendszerbe, és be is állítom. :K

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#14189) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!

Több szünetmentesem van itthon, 3 részre bontottam az akksikkal megtámogatott működésű készülékeket, minden ágon van egy egy szünetmentes, a teljesítményigánynek megfelelően.
A legutóbbi vásárlásom egy pannon power 1200VA CD típus, mely elsősorban a teljesítményéhez képest a jó árával tűnt ki, ez lenne az: [link]
Ennek egyetlen feladata lett volna, hogy egy Benq W1070-es projektort áramszünet esetén ellásson 2-3 percre árammal. Ez az elmúlt 1 évben 3-4 alkalmat jelentett, végülis mondhatni tette a feladatát, de:

Amikor megvettem, egy FSP nano 600VA volt a helyén, az a kis 360W-ot tudó készülék ment 3 percig, lemértem, ez új korában 20 percet tudott, sebaj, jó lesz. Most is rá van dugva fogyimérő, a szünetmentessel együtt 267W-ot kér. Fél évesen tudod 1.5 percet, de nem foglalkoztam vele, az áramszünetek se tartanak eddig, jellemzően csak egy pillanat az egész, viszont ma lemértem ismét, 18 másodperc, ez nagyon nincs rendben.
Azt tudom, hogy a projektorhoz rendes szinuszos kellene, de az én kevés infóm szerint ez az eltérés mindössze annyi különbséget jelent, hogy a szinuszos a megfelelő jelalak miatt többet tud ugyanakkora terhelés mellett, a 20-30 perc működéssel nem nyerek annyit, mint félárárt az 5 perc működéssel, az, hogy a projektor tápegysége miatt rosszabb a hatásfok, nekem nem probléma, de a készüléknek az? Lehet eből adódik a gond?
Namost nem hiszem, hogy ez a gyors és nagymértékű kapacitásvesztés így jól van, a két másik FSP-ben az akksik nem hogy 1 áv után, de 2 év után is jó állapotban vannak, direkt lecseréltem őket, és az új reddot akksival ugyanúgy 45 percet tudott a 60W-ot fogyasztó ágon az egyik, mint a használttal.

Itt kissé meglepődtem, elő is kerestem a számlát, igaz az 2018 április 4.-ei, ma meg 14.-e van, 1 év az akksikra, 2 év a készülékre, tehát az akksi gariból kicsúsztam, nem érdekes, de mi van, ha a készülék töltőrendszere nem megy megfelelelően? Hogy tudom én szétszerelés nélkül kiszűrni? Holnap hívom őket, holnap után vissza is viszem hozzájuk, ha más nem, cseréljenek akksit, nyilván fizetősben sem gond, de ez így sehogy sincs jól.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14190) Cs1csó válasza Rick4 (#14189) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok arról, hogy a projektorhoz szinusz kell, ha eddig elment kvázi szinusszal akkor csak elég neki az is.

Az sem mérvadó, hogy ugyanannyit ír ki a régi és az új akkura mint hátralévő idő de ha hagynád lemerülni tehát mondjuk ha egy 60W-os izzós lámpával teszteled akkor valószínű, hogy a új akkuval tovább fog világítani a lámpa.

Ameddig működik ne bolygasd, és a boltban sem fognak segíteni.

(#14191) Rick4 válasza Cs1csó (#14190) üzenetére


Rick4
félisten

Nem ír ki semmit, az FSP nano 600-on nincs semmiféle kijelző. Ott csak akksicsere volt, és kíváncsi voltam, milyen az új.
Sok hét használat után kihúztam a konnektorból, és elindult a stopper, 45 perc volt a régi akksi, 46 az új akksi, 46 percnél sípot, lemerült, kikapcsolt. Szerintem elég pontos mérési procedúra ez, nem kell pontosabb.

De ez az FSP nano szünetmentesnél volt, most mással van gond..

Ha figyelmesen olvasod, a problémám egy pannon power ups-sel van, ami az első mérésre 5 percet tudott, pár hónap után másfél percet, alig 1 évesen 20 msáodpercet, a rádugott fogyasztó minden esetben ugyanaz az egy szem projektor volt, ugyanazzala fogyasztással.

Amennyiben elolvastad, értelmezted, és mégis ez a válaszod, kérlek ne haragudj meg, de nem tudlak komolyan venni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14192) Cs1csó válasza Rick4 (#14191) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet nem értette amit írtál, nekifutok mégegyszer:

Tehát vettél kb. egy éve egy PannonPower UPS-t amivel egy projektort akartál ellátni ezt megoldotta, a pillanatnyi áramszünetekkel elboldogult az elmúlt egy évben.

Ezt a projektort a PannonPower UPS előtt egy 600VA-es FSP védett ami - lemérted - 3 percet tudott.

Amikor megvetted a PannonPowert azt is lemérted, az 20 percet tudott, fél évesen már csak 1,5 percet de ma (már egy éves a PannonPower UPS) csak 18 másodpercet.

NEM tudok arról, hogy egy projektornak SZÜKSÉGE lenne SZINUSZOS UPS-re, itt a fórumon ezt még nem említették (max arról volt szó, hogy legalább 1000-1500VA-es UPS kell mert elég komoly fogyasztása lehet egy projektornak az izzó sokat zabál )

Magának a UPS-nek kb. mindegy hogy a rá kötött fogyasztó milyen ellenben a fogyasztó működésében beállhat zavar ha nem szereti a kvázi szinuszt csak a tisztát.
Abban lehet valami, hogy a szinuszos UPS-ekben minőségibb elektronika van ezáltal a hatásfoka magasabb lehet mint egy kvázi szinuszos UPS-nek.

Az utolsó előtti bekezdés nem tiszta.

Tehát most van 3 FSP-d és egy PannonPower-ed, és a 3FSP-ből jobb állapotban van az a 2 ami nem a projektort védte?

Mint írtam nem tudok arról, hogy a projektor jobban igénybe venné a nem szinuszos UPS-eket vagy fordítva.

A "töltőrendszert" tehát, hogy működik a UPS azt egyszerű: egy fél napig - napig legyen terhelés nélkül bekapcsolva hálózaton az eszköz. Ennyi idő alatt fel kell tudnia tölteni az akkukat persze akkukat kivéve azokat műszerrel is le lehetne mérni, hogy milyen állapotban vannak.

(#14193) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Terheléstől függően összesen 50-90W mozgó eszközök (optikai modem, router, poe switch, 2 poe WiFi AP, épített NAS gép (integrált CPU, SSD+2 HDD)) kb. 1 órán keresztüli kiszolgálására mit érdemes most venni? A nagyjából hangtalan működés, illetve az USB-s kommunikáció linuxos géppel fontos lenne. Árban minél olcsóbban jó minőséget.

(#14194) Cs1csó válasza megema (#14193) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CyberPower-t ajánlanám annak van Linuxra szoftvere: [link]

De ami fixen egy órát tudjon, akár idővel már 2-3 éves akkukkal?

Az a baj, hogy a UPS-ek nem túl nagy akkuval vannak szerelve, jellemzően a VA értékhez mérten raknak bele kisebb vagy nagyobb akkut.

Ezeket az eszközöket egy 600VA-es UPS is ellátná ami kb. 360W tartásra képes tehát tartós 100W körüli terhelés esetén kb. max 20 perc, és ez az idő folyamán ahogy öregszik az akku csökkenni is fog. Ezek a UPS-ek elsősorban 3 dologra vannak kitalálva:
1. védjék a feszültségingadozástól az eszközöket
2. áthidalják a pillanatnyi áramszünetet
3. tartós áramszünet esetén (3-5 percnél hosszabb) az USB-s kommunikáció segítségével szabályosan leállítsa a PC-t vagy a NAS-t, vagy ha a gépnél vagy akkor legyen időd menteni a munkád és manuálisan leállítani a PC-t, NAS-t.

Amit te szeretnél: hogy akár 1 óráig tartson ÜZEMBIZTOSAN valamit ahhoz vagy :
- INVERTER + "nagy" akkuk kellenek (ezek az inverterek 200Ah-ig képesek akkut kezelni de 2db 18-28Ah-ás akku már komoly tartásra képes )

- és ezt még meg lehet támogatni egy aggregátorral és egy hordó benzinnel.

2000-3000VA-es UPS-t pedig nem éri meg vásárolni ami a megoldás lenne: egy inverter amihez külön kellene vásárolni akkukat, lehetőleg nagyobbakat mint amit a kész UPS-ekhez adnak (7-18Ah-s akkukat adnak hozzájuk, de te vehetsz mondjuk 2db 24Ah-ásat is az együtt már 48Ah)

- SPS SOHO 300
- SPS SOHO 600

Akkukat pedig pl. innen: [link]

Sajnos ezek az inverterek - SPS SOHO - nem tud USB-s kommunikációt.

A CyberPower UT vagy Value sorozat valamelyik USB-s vezérlésre képes 1500-2200VA-es verziója

[ Szerkesztve ]

(#14195) Rick4 válasza Cs1csó (#14192) üzenetére


Rick4
félisten

Van két FSP-m, és a pannon power, így jön ki a három részre leosztott megoldás, a pannon power előtt egy ugyanolyan FSP nano 600 volt, mint a többi, azt pont azért cseréltem le, mert a 600VA =360W teljesítménnyel csak 3 percet tudott, ami egyes esetekben épp lehet necces időtartam.

A pannon power megvételkor tudott 20 percet, bár az asszony 5 percre emlékszik, én legalább 18-ra, de mindegy is. Fél évesen tudott 1.5 percet, most 1 évesen tud 20 másodpercet, tehát drasztikusan csökken amit tud.
A pannon powernél a konnektorban van egy fogyimérő, mielőtt kihúztam a kábelt belőle, most is megnéztem, 267W a pillanatnyi fogyasztás, ergo nem kellene a 10 másodperc után sípolnia már, és 20 másodperc után kikapcsolnia az 1200VA-es szünetmentesnek, HA JÓ!

A töltés szerintem rendben működik, van rá ideje bővel, a projektor ugyan rá van dugva, de készenlétben 2-3W-nál többet nem ehet, az egész cucc egy szobával arrébb van, jellemzően van ideje éjféltől másnap este 9-ig töltődnie, ekkor a projektort bekapcsolom, és tévézek ismét éjfélig, az áramkimaradás is ritka, évi 3-4 alkalom csak, szóval nincs kiszívva az akksikból az energia naponta 5X, és nincs ideje visszatölteni, sőt, ellenkezőleg 1x van egy pillanatnyi áramszünet, ami után akár 3 hónapig is töltheti az akksikat...
Az igaz, hogy bekapcsoláskor felmegy a pillanatnyi fogyasztás 300W fölé is, de ahogy bemelegszik a technika, ez visszamegy a fentebb írt 270W alá.

A kérdés igazából az, létezik-e olyan, hogy a szünetmentes töltőrendszere csinál valamit rosszul, és negyedig tölti csak az aksikat?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14196) Cs1csó válasza Rick4 (#14195) üzenetére


Cs1csó
félisten

Így már kerekebb: sajnos ehhez szakember kell főleg ha még garis az eszköz, vizsgálják be, ott meg tudják nézni, hogy tölt e rendesen stb. ha meg már ott vagy az akkut is megnézik.

megema

Esetleg ha fontosabb a szoftveres vezérlés mint a tartási idő akkor ezeket ajánlom:
- CyberPower UT1500E 1500VA
- CyberPower UT2200E 2200VA

Itt a képeken látható (ExtremDigital-on található leírásból löttem a képeket)

Bár a hozzászólások között volt aki panaszkodott arra, hogy hangos, sajnos ilyen "olcsó" nagy teljesítményű UPS-nél ez előfordul.

Mint írtam ezek 1500-2200VA-es UPS-ek 900-1320W tartási képességgel miközben neked egy 600VA-es 360W tartásra képes UPS is elég lenne csak azokban kis akku van.

Megoldható, hogy kisebb kókányolással nagyobb akkut köt rá az ember csak az nem esztétikus (hiszen az akkuk magukban fognak állni - és kockázatos is mert nem biztos hogy az adott kisebb teljeseítményre tervezett UPS tudja e tölteni a nagyobb akkukat az elektronikája bírni fogja e.

Van olyan UPS amihez lehet hivatalosan külső plusz akkut csatlakoztatni de az pl. 150k - APC SMART család - de hivatalos szoftver nincs Linuxra hanem ez van: [link]

EZ a legolcsóbb: APC Smart-UPS 750VA LCD SmartConnect 110k
és ha jól látom plusz akku is csatlakoztatható hozzá (képen bal alsó sarok "battery connector" )

(#14197) Rick4 válasza Cs1csó (#14196) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm, akkor ez is megerősíti azén állááspontom, hogy a rosszul töltés megtörténhet...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14198) megema válasza Cs1csó (#14194) üzenetére


megema
őstag

Köszönöm a részletes válaszokat! :R Egy UT{850|1050|1200}EG szimpatikus lenne. Kérdés, hogy a két nagyobbik mikor lesz elérhető nálunk. Most csak E-st látok az 1050-esből, az 1200-asból még azt sem.

[ Szerkesztve ]

(#14199) Cs1csó válasza megema (#14198) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik bolt? Melyik termék? Az CyberPower UT2200E 2200VA elérhető egy csomó helyen pl. az Áruk Házában kb.szállítással együtt 47k.

(#14200) Cs1csó válasza megema (#14198) üzenetére


Cs1csó
félisten

AZ UT 1050-est nem ajánlom ezt: CyberPower UT1050E 1050VA mert 1. kicsi 2. nincs rajta USB port

Ezt ajánlottam: CyberPower UT1500E 1500VA

vagy ezt: CyberPower UT2200E 2200VA

Azért csak ezt a kettőt ajánlottam mert:
- elég nagyok
- van USB / Linux támogatott szoftverrel
- schuko csatlakozó
- nem túl drága kb. 38-46k-ból megvagy

Más verziót nem ajánlok:
- drágábbak
- kisebbek
- nincs USB
- nincs schuko

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.