Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) gurabli válasza Cs1csó (#14500) üzenetére


gurabli
senior tag

Tehát érdemes inkább line interaktív változatot venni?
Schuko kell, ezt nem írtam.

APC Easy 500VA - gondolom ez jó, kicsit húzós az ára.
Gembird EnerGenie 650VA 4 Plug - ez olcsóbb és 4 schuko, vajon milyen minőség?
Cyber Power - ebből láttam még kb ebben az árban.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14502) Cs1csó válasza gurabli (#14501) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az APC-nek elég magas az ára a Gembird az jó vagy ez a CP: CyberPower BU600E 600VA

A LINE-INTERAKTÍV jobb lenne, de igazság szerint azoknak az eszközöknek amiket rá akarsz kötni az FSP is jó, inkább érzékenyebb cuccoknak pl. komplett PC nem ajánlom már az OFFLINE típusokat, tehát Router és hasonló eszközöknek elegendő egy offline igaz itt van egy NAS és ott a HDD-k miatt inkább ajánlom a Line-interaktív típusokat.

[ Szerkesztve ]

(#14503) gurabli válasza Cs1csó (#14502) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, az APC elég drága, de gondolom kitűnő minőség.
A CyberPower, amit linkeltél, szinte nem kapható.
Tehát vagy a Gembird vagy drágábban APC. Mást nem nagyon látok.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14504) Cs1csó válasza gurabli (#14503) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még ezt is meg lehet próbálni 2db normál - schuko - konnektor van rajta: Gembird EG-UPS-B650 650VA 12k

(#14505) gurabli válasza Cs1csó (#14504) üzenetére


gurabli
senior tag

Ez akár jó lehet. Azt írja a gyártó, hogy a megfelelő működéshez legalább 5% terhelés kell az össz W alapján. Hát, nem tudom, hogy elérem-e a kb 30W terhelést folyamatosan, ha csam a router és a modem fut. A router kb 10W, a modemet nem tudom. Lesz fogyasztómérőm nemsokára, már úton van, akkor megnézem.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14506) Guszti válasza gurabli (#14505) üzenetére


Guszti
aktív tag

Ha valoban csak 12V DC kell rovid aramszunetek miatt, akkor meggondolando sima 18650-es akksi, es egy 12V-os tap.
KB ezekkel:
akksi
tarto
es valami 100-150W koruli 12V-os tap

(#14507) Cs1csó válasza gurabli (#14505) üzenetére


Cs1csó
félisten

A NAS nem futna mindig? A NAS azért van, hogy mindig fusson. Amúgy vehetsz egy kicsi UPS-t is egy 650VA-es is pl amiket néztél azoknak a kisebb változatait:
- CyberPower BU600E 600VA
- Gembird EnerGenie 650VA

(#14508) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Melyik szünetmentest vennétek a következő két modell közül?

APC Smart-UPS SMC1000I-2UC (1000VA / 600W)
Legrand Keor Line RT 1500VA (1500VA / 1350W)

Árban kb egyformák.
Mindkettő 400-410mm mély, így a 450-es szerkénybe elférnek.

Felhasználás, otthoni hálózat ellátása, router, poe switch, kb 30W-nyi poe kamera, 2 AP, 1 NAS, szerintem összesen olyan 70-80W-nyi fogyasztás. Lényeg, hogy áramkimaradás esetén is menjen a kamerák rögzítése.
Szeretnék Rack formátumnál maradni, ha már a többi eszköz is ilyen lesz, és lesz egy kisebb fali szekrényem.

(#14509) megema válasza odrif (#14497) üzenetére


megema
őstag

Vettem egy ilyen Eatont. Elsőre elment 10 percet (10+ órás első, terhelés nélküli áram alá helyezés után), utána állította csak le a gépet. Szoftver szerint 91%-ról indult, ez így elég sovány nekem. 30 perc alá nem adom, ez pedig csak szűken tud annyit a szoftver szerint. 70W-ot nehogy már 10 percig bírjon csak. A fél óra se valami sok.

Nálad hogy muzsikál?

(#14510) odrif válasza megema (#14509) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nálam a NAS, 10 perc lekapcsolásra van beállítva.
Van még az UPS-n egy router és egy modem.
Szerintem a vége kb 30 perc lenne.
Nekem ez már így jó, mert nagyon sokat szívtam hogy megtaláljam a megfelelő UPS-t a NAS-hoz.
10 percig életben tartja és ha visszajön az áram vissza is kapcsolja.

20 éve a Prohardveren

(#14511) Cs1csó válasza Fr3eWar (#14508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amennyiben ilyen kis terhelésnek lenne kitéve akkor az APC.

megema

70W és ezt egy szoftver "mondta" ? műszeres mérés!! Energiafogyasztás mérő

Lehet, hogy azt volt beállítva a szoftverbe hogy tartós áramszünet esetén 10 perc után állítsa le a rá kötött PC-t.
odrif azóta válaszolt, akkor 10 perc van beállítva.

Ezek sajnos ennyit tudnak jellemzően 3 elsődleges van az ilyen kis UPS-eknek:
- AVR funkció - feszültségingadozások kiszűrése
- áthidalja a pillanatnyi áramszünetet - ez talán a legfontosabb
- tartós áramszünet esetén - pár percen belül - szabályosan állítsa le a rá kötött PC-t

Ha nagy és stabil rendelkezésre állási időt szeretnél akkor ne ilyen UPS-t vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#14512) megema válasza odrif (#14510) üzenetére


megema
őstag

Nálam is hasonló a felhasználás.

(#14511) csicso82: Nála lehet 10 percre van, én viszont 5%-ra állítottam a kikapcsolást. 17%-ot jelzett, amikor visszakapcsoltam a gépet, úgyhogy valami nem stimmel a konfigurációval még. Vagy csak az akkut kell bejáratni, mert elég durván merül.

Lehet méregetni, de a CyberPower UT1050EG ennél jóval combosabbnak tűnik. Kár, hogy pont ezt a környezetet nem bírja.

Vennék én nagyobbat, de ventilátoros nem játszik. Plusz linux támogatás kell. Így meg nehéz... 1100i-t akartam amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#14513) gurabli válasza Cs1csó (#14511) üzenetére


gurabli
senior tag

Ezért nézem én továbbra is az APC Easy VA500-at. Nem olcsó, de nem is annyival drágább. Viszont cserébe talán gond nélkül kezeli a kis fogyasztókat, eleve írja, hogy routerre, hálózati termékhez ideális. Lehet, hogy modem, router és NAS mellé ez az APC a legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#14514) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Játékos számítógép mellé szeretnék szünetmentes tápegységet. Sajnos előfordult már, hogy áramingadozás volt. Egy-két másodpercre el is ment az áram, ami pont elég volt arra, hogy a gép lekapcsoljon. A cél mindösszesen ennek áthidalása, illetve áramszünet esetén a gép biztonságos leállítása lenne.

Valaki volna kedves ajánlani egy számomra megfelelő tápegységet?

Köszönöm!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#14515) Starchm válasza KubanitoS (#14514) üzenetére


Starchm
őstag

Valami online táp calculátorral dobd össze a configot és irj egy fogyasztás értéket vagy ha tudod akkor fali mérővel mérd meg játék közben, mert az mégis pontosabb.

Csak pillanatnyi áramszünetre kell vagy akár hosszabb intervallumot is kibirjon?

(#14516) KubanitoS válasza Starchm (#14515) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem szeretnék sokat költeni rá, ha pár percet kibírna (ameddig biztonságosan le tudom állítani a gépet), az már elegendő lenne. Gondolom valami belépőszintű terméket keresek.

Találtam egy kalkulátor oldalt, elvileg a gépem 400 watt körül fogyaszt terhelés alatt.

szerk: Az internet modem és router is a tápegységen keresztül lenne használva.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#14517) Cs1csó válasza KubanitoS (#14516) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a kalkulátort találtad: beQuiet! PSU calculator mert ha nem ezt akkor ezzel is számold ki kérlek (az OC-t NE pipáld be, mert még ez a kalkulátor - hiába legpontosabb - felé lő egy kicsit) és add meg a monitorod fogyasztását is vagy a típusát - jellemzően kb. 50W-ot fogyasztanak vagy kicsit kevesebbet - és akkor tényleg pontosabb képet kapunk a gépet ELMÉLETI maximum fogyasztásáról.

OK, hogy "belépőszint" de kb. mennyit tudnál rászánni, van valami elméleti max?
Még egy kérdés: szeretnéd ha amikor nem vagy a gépnél de a gép be van kapcsolva tudja a gépet a UPS automatikusan leállítani, USB-s szoftveres vezérléssel?

Milyen VGA-d van Nvidia vagy AMD? (van olyan UPS szoftver - automatikus leállításhoz - ami nem kedveli az Nvidia kártyákat, egy olcsóbb UPS család tagjának a szoftveréről van szó)

gurabli

Kicsit túlárazott de támogatom.

[ Szerkesztve ]

(#14518) KubanitoS válasza Cs1csó (#14517) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem ezzel az oldallal számoltam, de egy ehhez hasonlóval. A 400 wattot kerekítéssel együtt adtam meg, monitorostul, mindenestül. Amit te linkeltél oldalt, ott 280 wattra jött ki a teljesítmény monitor nélkül.

Azt hogy mennyit szeretnék szánni rá nem írom, mivel nem tudom mi az az összeg/márka/típus, ami alá nem szabad menni. Az árukeresőre belépve van 15 ezerért és 150 ezerért is tápegység. (Ezért is kérdeztem inkább itt.)

Nem kell automata kikapcsolás, meg semmi extra: leírtam mire fog kelleni az eszköz.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#14519) Cs1csó válasza KubanitoS (#14518) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, csak jobb minden lényeges pontot tisztázni:
- Kstar Micropower 800VA LED 13k-tól kapható, érdemes rákérdezni, hogy milyen konnektorok vannak rajta normál - mint az otthoni fali konnektor - más néven Schuko vagy IEC mert akkor lehet kelleni fog kábel vagy átalakító. LED-es: 3 kis LED állapotjelző van rajta (a kép ami az árukeresőn van nem jó mert az az LCD kijelzős kicsit drágább típust mutatja de ha rámész az egyik boltra akkor ott már jól mutatja)

- Kstar Micropower 800VA LCD 15k-tól LCD kijelző van az elején - ez a modernebb típus - itt is érdemes rákérdezni a konnektorokra schuko és/vagy IEC

- Legrand Keor SP 800VA 17k-tól schuko-s

- CyberPower UT850EG 18k-tól schuko-s

- Eaton 5E 850i USB DIN 19k-tól schuko-s

(#14520) KubanitoS válasza Cs1csó (#14519) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm!

A felsoroltak közül melyiket lenne érdemes megvennem? Vagy ez egy kategória minőség terén?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#14521) Cs1csó válasza KubanitoS (#14520) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az EATON-t, vagy a KSTAR-t ami ár/értékben jó, ha kell az LCD kijelző akkor a drágábbat. De az is kérdés van e IEC csatis kábeled mert ha nincs akkor átalakító kell vagy a kábelt kell lecserélni az is pénz.

AZ EATON-on 1db normál konnektor van a többi IEC tehát egy sima hosszabbítós elosztót beledugsz amin van legalább 2-3 dugalj és már használhatod is.

(#14522) KubanitoS válasza Cs1csó (#14521) üzenetére


KubanitoS
veterán

Azt hiszem ez az EATON jó is lesz számomra. Még egy kérdés: ennek az eszköznek örökké terhelés alatt kell lennie? Most egy sima kapcsolós hosszabbítóról használom a gépem és használat után a hosszabbítóról is áramtalanítok. Ez megoldható egy szünetmentes tápegység esetében is? Tehát nem fog károsodni a szünetmentes, ha csak akkor van áram alatt, ha maga a számítógép is használva van?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#14523) Starchm válasza KubanitoS (#14522) üzenetére


Starchm
őstag

Nem fog károsodni elvileg de nem szereti, de mindig ki kell kapcsolnod a szünetmentest is mert sipolni fog ha elveszed az áramot előle. Akkor inkább már a szünetmentes mögé kösd a billenős kapcsolót a gép elé, a router/modem párost meg közvetlen hagyd a szünetmentesen.

(#14524) Cs1csó válasza KubanitoS (#14522) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hivatalosan ezek 0-24-ben való működésre lettek kitalálva. (1-2 hetente pl. nagytakarításnál kikapcsolod a UPS-t teljes áramtalanítás stb. ez még okés, anno én is így csináltam)

Sőt ha kikapcsolod a UPS-t akkor valamennyit merülni is fognak az akkuk, ami nem feltételen rossz - ajánlott időnként mondjuk pár havonta jobba lemeríteni majd feltölteni - de napi szinten nem hiszem, hogy egészséges.

Tehát jobb lenne ha a UPS-be dugnál egy kapcsolós elosztót és azt kapcsolnád le a UPS-t pedig nem kapcsolnád ki. (mint írtam pár hetente takarítás miatt vagy pár havonta egy kis merítés- feltöltésre )

+ szerintem a rendszeres ki-be kapcsolással járó hőmérséklet változás sem tesz jót neki. A bekapcsolt UPS folyamatos feszültség alatt tartja az elektronikát és az akkut is ez ad egy bizonyos üzemi hőfokot ha ki-be kapcsolgatod ez nem biztos, hogy hosszú távon jót tesz a UPS-nek.

FONTOS a UPS-be csak sima hosszabbítós elosztót dugj csak, feszvédőset csak a konnektor és a UPS közé szabad.

+ a bekapcsolt UPS még a rá kötött kikapcsolt eszközöket is védi.

(#14525) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Akkor valszeg úgy oldom meg, hogy az UPS megy közvetlenül a fali dugaljra és a kapcsolós elosztó fog az USP-hez csatlakozni rajta a számítógéppel és monitorral. Magyarán minden marad a régiben, csak az elosztó és a fali dugalj közé fog bekerülni a szünetmentes.

Köszönöm a segítséget!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#14526) somaisten


somaisten
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem a következő.CYBERPOWER UPS BU600E szünetmentesem teljesen megdöglött, gyanitom hogy akksit kellene cserélnem. Egy darab rbp0043 akksi van benne, amire rákeresve rájöttem hogy ugyanilyen méretben rengeteg tipusu akksit lehet kapni. Ezek közül bármelyiket megvehetem, müködni fog? Csak a voltot és az ampert nézzem? Vagy akár lehet pl nagyobb amperszámú is? Köszi annak aki válaszol.

(#14527) Starchm válasza somaisten (#14526) üzenetére


Starchm
őstag

Ha meretileg belefer, akkor lehet nagyobb amperszamu valamennyivel. Kicsit lassabban fogja tolteni, de tovabb fogja birni. De biztos hogy akksi hiba es nem mas?

(#14528) somaisten válasza Starchm (#14527) üzenetére


somaisten
csendes tag

Egyáltalán nem biztos. De csak ezt tudom kicserélni benne, ha igy sem lesz jó vennem kell valami másik tipust, nekem csak a hagyományos csatlakozós jöhet szóba, MAC gépet használok aminek villásdugója van. Bizonytalan vagyok én is benne, lehet egyből vennem kéne egy új szünetmentest.

(#14529) Cs1csó válasza somaisten (#14528) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a baj, hogy ha a UPS rossz és nem az akku akkor fölöslegesen veszel akkut, esetleg vásárold weben keresztül 14 napos elállással és ha azzal sem megy akkor visszaküldöd és veszel egy UPS-t.

DE ha tudsz a közeledben egy szakboltot ahol értenek is a UPS-ekhez akkor oda beviheted és megkéred nézzék meg a UPS-t jó e és ha igen akkor veszel ott bele egy akkut.

Lehet pár ezer forintért vagy ha ott veszed az akkut hozzá akkor ingyen bevizsgálják.

Mennyi idős a UPS, vele egyidős az akku?

(#14530) somaisten válasza Cs1csó (#14529) üzenetére


somaisten
csendes tag

most néztem meg a számláját 2016-ban vettem tehát nagyjábol 3 éves. Áramszünet esetén ha fogyasztó van rákötve azonnal leold, elég neki egy 9 wattos szúnyogriasztó lámpa is. Kattan és vége. Ha fogyasztó nélkül kapcsolom be csak a saját akksijárol akkor világit sipol ahogy kell, de ahogy bedugok valamit azonnal vége. Ezek a tünetei. Nem tudom itt nálunk hova vinni, akkor lehet egy uj lesz a megoldás.

(#14531) Cs1csó válasza somaisten (#14530) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha értesz a szétszedéséhez és a bekötéshez akkor egy feltöltött autó akkuval kipróbálhatnád rákötöd és ha arról működik - hidegindítást csinálj ne is dugd hálózatra - akkor vehetsz egy új akkut.

Egy ilyen kis UPS is elmegy nagy akkuval a probléma akkor lenne ha tölteni kellene ezt a nagy akkut amit nem bírna túlmelegedne az elektronika túl sokáig tartana de akár tönkre is mehetne töltés közben, de tesztelésre jó ezért is ajánlottam a hidegindítást.

(#14532) somaisten


somaisten
csendes tag

Hát akkor ha nem tuti az akksi hiba inkább nem is kisérletezgetek, az itteni ajánlások alapján veszek egy kstart micropower 800 lcd-t , azon van villásdugó csatlakozó,és legalább kiir mindent hogy mi a nyügje, hogy áll benne az akksi, és kikapcsolja a gépet is ha én nem vagyok netán itthon áramszünet közben. Nem éri meg kinlodni az akksi próbával, ugy döntöttem. Köszi az eddigi segitséget.

(#14533) Cs1csó válasza somaisten (#14532) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, Mac gépet is le tud állítani?

(#14534) somaisten válasza Cs1csó (#14533) üzenetére


somaisten
csendes tag

Fogalmam sincs. Ezt meg se néztem. Remélem van hozzá mac-es szoftver. Vagy inkább másikat ajánlasz?

(#14535) Cs1csó válasza somaisten (#14534) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA és amennyiben fontos akkor én csak a CyberPower UPS-ekről tudom amiknek van Mac-es szoftver: PowerPanel® Personal Mac

Software

Típusra: CyberPower UT850EG 18k

(#14536) somaisten válasza Cs1csó (#14535) üzenetére


somaisten
csendes tag

Nagyon köszönöm!

(#14537) Cs1csó válasza somaisten (#14536) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA ezt veszed vásárold webbolton keresztül online mert ha valami nem jó akkor 14 napon belül el tudsz állni a vásárlástól macera de működik. (EMAG-nál csináltam, nem vált be egy cucc és visszaküldtem)

(#14538) somaisten válasza Cs1csó (#14537) üzenetére


somaisten
csendes tag

Úgy döntöttem hogy nem szükséges a szoftver és inkább a kstar mellett teszem le a voksomat. Valamiért szimpatikusabb, talán az lcd kijelző miatt.

(#14539) yusukee válasza yusukee (#14494) üzenetére


yusukee
aktív tag

Na sikerült megoldást találnom. Leírom, hátha más is belefut. A NAS-on, amit meg kellene hajtania, FreeNAS fut.

Auxilliary Parameters (ups.conf) mezőbe:
ignorelb
override.battery.runtime.low = 300
override.battery.charge.low = 15

Ez ignorálja az UPS low battery jelzését (ami mindig van, ha a NAS van beledugva) és akkor kapcsolja ki a NAS-t, ha az akksi töltés (ezt meg jól jelzi... wtf?) 15% alatt van, vagy 5 percnél kevesebb a hátralévő futásidő.

Ez gondolom megy sima linuxon is.

(CyberPower UT850EG)

[ Szerkesztve ]

(#14540) megema válasza yusukee (#14539) üzenetére


megema
őstag

És le is tesztelted, tartja magát a konfigurációhoz, nem kapcsol le idő előtt?

Én a gyártó saját linuxos szoftverével használtam eredetileg az UT1050EG-t, azzal használhatatlan volt.

Most kipróbáltam az alap linuxos UPS szoftverrel (NUT), amihez említetted a szükséges konfigurációt. Elsőre 15 perc, majd 9 perc után lőtte le magát teljesen. Igaz, most csak a gépet kötöttem rá, a hálózati eszközöket nem. Így nem látok túl nagy javulást, de valamennyit igen.

Az tény, ha jól működne, akkor többszörösét tudná áthidalási időben a kiváltására vett Eaton 5E 850i-nek...

Nem értem miért kapcsol le. Túl nem melegszik, akkus üzemben olyan meleg, mint az Eaton alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

(#14541) yusukee válasza megema (#14540) üzenetére


yusukee
aktív tag

Tartja magát igen, legalábbis ahhoz, amit jelent a linuxnak. Monitoroztam és 19%-nál kapcsolt le.

Még tesztelem, mert elég rosszul számolja a %-ot. Első 5 perc alatt leesik 30%-ra, utána 15 perc alatt érte el a 20%-ot. Majd kipróbálom, ha 10%-ig engedem lemenni, meddig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#14542) megema válasza yusukee (#14541) üzenetére


megema
őstag

Melyik drivert használod hozzá?

(#14543) Pityu Mester


Pityu Mester
csendes tag

Üdv!

Mostanában kétszer is előfordult, hogy egy pillanatnyi áramszünet után a gépem csak nehezen tér magához (ha bekapcsolom, akkor felpörög a gép, de nincs kép, sokadik ki-bekapcsolás után indul el, de utána már semmi baja nincs), és mivel nem szeretném, ha egyszer emiatt beadná a kulcsot, gondoltam beruházok egy szünetmentesre. A lényeg az lenne, hogy az ilyen egy-két pillanatnyi vagy éppen egy-két perces áramszüneteket átvészelje a gép. Ebben kérném a hozzáértő személyek segítségét, hogy milyen márkát, típust válasszak.

A konfigom: Intel Core i7 6700, 2 db 8gb DDR4 ram, Nvidia GeForce GTX 1080 videokari, 1 SSD + 2 HDD, Asus Xonar DGX hangkártya, gaming egér és billentyűzet, és egy ASUS ROG 32 colos monitor, valamint egy router.

A tápom egy EVGA Supernova 650 GS.

Néztem több kalkulátort is, de ahány féle, annyi félét ír, 430w-650w között volt minden. De inkább legyen erősebb, mert jövőre fejleszteném a gépet, i9-es setup 30gb rammal, és egy újabb videokártyával. Ha erre kalkuláltatom, 750W környékét ír. Árban max 40k körül.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#14544) yusukee válasza megema (#14542) üzenetére


yusukee
aktív tag

Driver: Cyber Power Systems ups 3 CP825AVR-G USB (usbhid-ups).

Amit a FreeNAS használ szoftver az upsc (ez a parancs, nem tudom mi a neve)

(#14545) megema válasza yusukee (#14544) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Akkor jól sejtettem, hogy usbhid-ups-t használ. Én is ezt állítottam be, viszont nekem elég fals adatokat ír az upsc parancs. battery.runtime közel 10000 100%-os töltöttség mellett. :U Plusz ugye lekapcsolgat idő előtt... Vagy nem bírják egymást a tápommal, vagy nem tudom.

Kicsit még küzdök vele, de most ott tartok, hogy kerítek egy 3. UPS-t. :D Az Eaton-ra kb. fél órát írj upsc, de gyorsabban csökkent, mint ahogy az idő telik. Max. 15 perc a tényleges.

Mondjuk egy APC Back-UPS 1400 nem lenne rossz, vagy valami olcsóbb alternatíva, ami tényleg bírja 1 órát, és nincs ventilátora.

[ Szerkesztve ]

(#14546) yusukee válasza megema (#14545) üzenetére


yusukee
aktív tag

A runtime nekem is hülyeség, 7000-et ír. Inkább csak a %-ot figyelem

(#14547) megema


megema
őstag

Az alábbi modellek közül melyiket vennétek?

APC BACK-UPS 1400VA (BX1400U-GR) (ventilátor nélküli) - 53k
PowerWalker VI 2200 STL FR - 45k
PowerWalker VI 1500 SC (ventilátor nélküli) - 34k
Legrand Keor SP 1500 (venti?) - 40k
Legrand Keor SP 2000 (venti?) - 48k
Kstar Micropower Micro 1200 LCD (venti?) - 25k
Kstar Micropower Micro 1500 LCD (venti?) - 29k
Kstar Micropower Micro 2000 LCD (venti?) - 38k

Az APC grafikonja valós? A Legrand/Kstar modellekről lehet találni áthidalási időre vonatkozó adatot (bármilyen terhelés esetén)?

(#14548) Cs1csó válasza megema (#14547) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amelyikre azt írtad, hogy nincs ventilátor én találtam olyan képet ahol van pl.: [link]

Az APC-ben talán tényleg nincsen, azt venném bár kisebb teljesítményű és drágább mint a többi, ellenben Linux szoftver nincs - ha ez számít -

(#14549) kovizsombor


kovizsombor
újonc

Sziasztok!

Van személyes használatra egy Synology DS413-as Nas szerverem. [link]

Nemrég elköltöztem és az új ház még nincs befejezve ezért van néha áramkimaradás. Ez nem tesz jót a NAS- nak ezért eldöntöttem, hogy beruházok egy szünetmentes tápegységre. Sajnos nem nagyon értek az ilyenekhez ezért a segítségetek kérném. Milyen szünetmentes tápot vegyek?
Azt tudom, hogy az átlagos áram felvétele 35 Watt.
Előre is köszi a segítséget. :)

(#14550) Cs1csó válasza kovizsombor (#14549) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennyit szánnál rá? Ha csak a NAS-t kellene rákötni akkor a kb. legkisebb VA-es is elég pl. egy 500VA-es UPS is.
Tartós áramszünet esetén legyen képes leállítani a NAS-t mielőtt még lemerül az akku?

Itt a kompatibilitási lista: [link] felül jobb oldalt beírod a NAS típusát bal oldalt pedig a legördülő menüben kiválasztod azt hogy UPS.

Fontos amelyik UPS mellett van legördülő menü - egy kis nyíl van a sor végén - akkor azt nézd meg mit írnak mert van olyan UPS ami nem képes leállítani a NAS-t ha az pl. Safe mode-ban van -ezt írja.

APC, EATON, PowerWalker, CyberPower ezeket a típusokat nézd ezek között lehet olyan ami jó és kapható is hazánkban. Keress lehetőleg kisebb VA-es UPS-eket mert minél nagyobb annál drágább is tehát mondjuk 1000VA alattit: 500-600-650-700-800-850

Ezek pl.: [link]
PowerWalker VI 650 LCD vagy a PowerWalker VI 650 SE de gondolom jó a SHL verzió is

Még EATON-t találtam:
Eaton 5S 550i (5S550i) előnye, hogy 30k-tól kapható, és line-interaktív típus (jobb mint az offline típus ha nem tudod mi a kettő között a különbség keress rá line-interaktív vs. offline UPS ) és IEC konnektoros tehát átalakító vagy másik kábel kell, nem normál konnektoros)

Eaton Ellipse ECO 650 USB DIN (EL650USBDIN) 34k-tól kapható NORMÁL - schuko konnektoros - hátránya: ez csak offline de ez egy minőségi cucc tehát ez akár bele is férhet de mérlegelned kell a típusok közötti különbségek alapján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.