Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Cs1csó válasza neo81 (#14650) üzenetére


Cs1csó
félisten

Piros: hibát jelez
Sárga: akkuról üzemel
Zöld: hálózatról üzemel

A CD-n a vezérlőszoftver van: Upsilon2000 de az letölthető a netről is, van alternatívája is, ezeket olvasd el: [link] és [link]

(#14652) neo81 válasza Cs1csó (#14651) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
De ajánlatos használni hozzá programot, és, ha használnék hozzá, akkor az hogyan kapcsolódna a tápegységhez, csak hálózati kábelen keresztül tudna?

(#14653) Cs1csó válasza neo81 (#14652) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv ha a UPS hátulján van ilyen USB csatlakozó mint a képen felül bal oldalt: [link]

Akkor venned kell egy ilyen USB összekötő kábelt - nyomtató kábelt:

A PC-vel kell összekötni - vagy NAS-sal - és tartós áramszünet esetén ha nem vagy a gépnél akkor még azt akku lemerülése előtt a UPS szabályosan le tudja állítani a PC-t a feltelepített szoftver segítségével.

Ha NAS-sal kötöd össze akkor ott nem tudom pontosan, hogy történik ott lehet automatikusan külön szoftver nélkül is felismeri a NAS-t.

(#14654) Almos válasza Almos (#14643) üzenetére


Almos
aktív tag

1 nap késéssel (elbactam a saját postai címem) megérkezett a KSTAR MICRO KS-UA60 600VA UPS a pcx.hu-tól.
A csomagban van usb kábel, tápkábel a UPS-nek, plusz egy IEC kábel, így a NAS-t rögtön rá is tudom kötni. A UPS-nek a pcx.hu-s képekkel ellentétben 4 db IEC kimenete van.
Synology DS213j NAS-t kötöttem rá, felismerte, látja a töltöttséget is, amire 100%-ot jelez.
Ebben az esetben is érdemes ~6 órát tölteni üresjáratban, mielőtt rácsatlakoztatok bármit?

(#14655) Cs1csó válasza Almos (#14654) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy napot nem árthat, de ha azt írja fel van töltve akkor akár mehet élesben is. A kérdés fel van e töltve az akku.

(#14656) neo81 válasza Cs1csó (#14653) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
Csak akkor állítja le szabályosan a PC-t, ha az folyamatosan csatlakozik ezzel a kábellal hozzá vagy ezzel a kábellal összedugva lehet rátelepíteni azt a programot, ami a későbbiekben csatlakozás nélkül is szabályosan leállítja a PC-t?

(#14657) Almos válasza Cs1csó (#14655) üzenetére


Almos
aktív tag

:) Ha azt írja az UPS, hogy fel van töltve, akkor nagyon remélem, hogy valóban fel van töltve. Ezen a néhány órán már nem fog múlni, így inkább várok még...

(#14658) Cs1csó válasza neo81 (#14656) üzenetére


Cs1csó
félisten

Összekötöd a UPS-t a géppel, bekapcsolod a UPS-t majd a gépet és ekkor futtatod az Upsilon2000 programot és telepíted azt. Innentől lesz egy grafikus felület ahol pár dolgot láthatsz a UPS-ről az akku állapotáról stb.
Nem tudom pontosan mit és hogyan lehet állítani de ha feltelepíted akkor kiderül.

(#14659) neo81 válasza Cs1csó (#14658) üzenetére


neo81
senior tag

Ok, köszi a segítséget!

(#14660) cinemazealot válasza neo81 (#14656) üzenetére


cinemazealot
addikt

Áramszünet esetén a UPS az USB kábelen küldene egy üzenetet a vele összekötött PC-nek, hogy "figyi, lécci, kapcsolódj le, mert áramszünet van, most is csak én tartom benned a lelket, de már fáradok". Ha PC-n nincs fent ez a program, akkor annak fingja nincs róla, hogyan értelmezze ezt az USB-n befutó üzenetet, így nem is kapcsol le, a UPS meg idővel kifárad, és hirtelen minden elsötétül. Ha viszont a program fent van a PC-n (és fut is), akkor a PC képes értelmezni ezt az üzenetet, és annak befutásakor (hiszen máshonnan nem tudja, hogy áramszünet lesz, és momentán a UPS tartja benne a lelket) szabályosan le tudja kapcsolni magát, a UPS meg lenyugszik, esetleg a terhelés megszűnésekor magát is lekapcsolja.

(#14661) neo81 válasza cinemazealot (#14660) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
Akkor én ezt az USB-s dolgot nem fogom kihasználni rajta, mert a PC-m túl messze van a tápegységhez. (Egyébként nem is a PC-m miatt vettem.) :)

(#14662) KaiotEch válasza neo81 (#14661) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#14663) neo81 válasza KaiotEch (#14662) üzenetére


neo81
senior tag

Hamarosan ránézek laptoppal, utána eldöntöm, hogy mi legyen.... :)

(#14664) Cs1csó válasza neo81 (#14661) üzenetére


Cs1csó
félisten

A NAS-t is lehet vele védeni nem csak a PC-t.

(#14665) Almos válasza Almos (#14654) üzenetére


Almos
aktív tag

Már Syno topicban is feltettem a kérdést, de itt hátha többen vannak, akiknek szintén ilyen KSTAR MICRO KS-UA60 600VA UPS-ük van.
Amikor a NAS safe módba megy (vagy beállított idő után, vagy mert már kritikusan alacsony az UPS töltöttsége), és be van állítva, hogy ilyenkor kapcsolja le az UPS-t, akkor valóban le is kapcsolja?

Mert nekem úgy tűnik, hogy nem - mondjuk nincs is rajta a Syno kompatibilitási listáján ez az UPS, csak szeretnék biztosra menni, hogy nem nálam van a hiba...

(#14666) Cs1csó válasza Almos (#14665) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ott érzékeli egymást a NAS és a UPS akkor működnie kell bár én azt jobbnak tartom hogy tartós áramszünet esetén - ha 3 percen belül nem jön vissza az tartós szerintem - akkor lője le a NAS-t és utána magát is kikapcsolhatja, ha tudja.

(#14667) Almos válasza Cs1csó (#14666) üzenetére


Almos
aktív tag

A problémám alapvetően az, hogy a Synology NAS nem tudja kikapcsolni magát, csak safe módba megy, amikor már biztonságosan kikapcsolható. Viszont kikapcsolni csak úgy tudom, hogy ha az UPS kikapcsolja magát és így elveszi az áramot a NAS-tól.
Aztán mikor visszajön az áram, akkor a NAS automatikusan bekapcsolna - viszont ehhez előtte ki kellene kapcsolnia az UPS-nek...
Ezért lennék kíváncsi, hogy másnak valóban ki tudja-e kapcsolni a NAS az UPS-t...

(#14668) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Ilyen típusó szünetmentesem van: KSTAR MICRO KS-UA60 600VA LED

Az a gondom vele, hogyha kihúzom a konnektorból és akkor róla működnek a dolgaim, akkor elkezd 10 másodpercenként csipogni.

Azt a csipogást hogyan lehet kikapcsolni rajta?
Köszi!

(#14669) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Eddig húztam-vontam az ups beszerzését (bár régebben komolyabban tervben volt), most viszont egyre többször vannak kimaradások, ezért jó lenne ezeket az időket áthidalni, vagy az adott eszközök védelme érdekében csak egy kis időt nyerni.
Két kisebb teljesítményűben is gondolkoztam (amik rá lennének kötve: nas+tv (oled)+ps4 pro+router+ pc max 360w + ha van még benne kakaó, akkor egy erősítő az 5 hangfallal)
Nagy keresgélésemben szembe jött velem ez a készülék:
Smart_UPS_SUA1500I
Erről vélemények? Előnyök, esetleges hátrányok?
Ha jól veszem ki, akkor egy bővítőkártyával megoldható lenne, hogy külön le tudja állítani a nas-t, illetve a pc-t is adott esetben? Bár annyira nem fontos, mert ha nem vagyok otthon, akkor a pc nem megy, a nast meg gondolom az egy usb kimenettel le tudja állítani.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#14670) Cs1csó válasza Zsmester89 (#14669) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó cuccnak tűnik, látom felújított, új akkukkal és egy év garanciával. Erre akár több dolgot is rá lehet kötni.

Egy erősítőt és a hozzá tartozó hangfalakat én nem biztos, hogy rákötném, de ha mindent rá akarsz kötni akkor jó lenne tudni a tényleges fogyasztási adatokat mert 1000W az jól hangzik de ha pörög a PC, a PS4 a tévé és a hangrendszer is akkor akár még karcsú is lehet. Egy fogyasztásmérővel tesztelhetnéd, 2-3k-ért lehet venni.

neo81

Nincs erre fizikai gomb rajta, tehát ha lehetséges akkor két módon:
- összekötöd a UPS-t a PC-vel és telepíted a hozzá kapott vezérlőprogramot a UPSilon2000-et és annak a menüjét végignézed és ha van erre opció akkor kikapcsolod.

A másik mód az kockázatos, ha értesz hozzá megoldható, szétszeded a UPS-t és lehúzod azt ami a hangjelzést adja. Természetesen ha értesz hozzá és tudod hol van.

(#14671) Syl


Syl
nagyúr

Valaki ismeri közelebbről a CyberPower UT850EG-t?
Vásároltam egy ilyet, mert felénk sajnos mindennapos a fél-egy másodperces áramszünet. A kütyü nagyon szépen teszi a dolgát, viszont a zöld LED szinte állandóan pulzál, mintha folyton töltene. Normális ez?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14672) Sordoran válasza Syl (#14671) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem ilyen van, de nem pulzált állandóan. Most igen, de tegnap volt egy tartós áramszünet (2 órás) és az lemerítette (bár 24 óra alatt fel kellett volna töltenie, hiszen csak egy NAS+router van rajta). De előtte nem volt állandó pulzálás, szóval ez is el fog múlni gondolom.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#14673) Cs1csó válasza Syl (#14671) üzenetére


Cs1csó
félisten

A pulzáló zöld a töltést jelenti, ha 24 óra alatt nem múlik el akkor ott lehet gond van amit kipróbálhatnál:
- húzz le róla mindent és hagyd egy napig magában feltöltődik e?
- dugd át egy másik konnektorba amiben lehetőleg más eszköz ne legyen
- húzz le róla mindent majd kapcsold ki áramtalanítsd majd helyezd áram alá és kapcsold be

(#14674) Syl


Syl
nagyúr

Pénteken volt egy fél másodperces áramkimaradás, azóta pulzál. De mivel nem csak a gépem lóg rajta, hanem a router meg a NAS is, az áramtalanítás egyelőre elnapolva. Majd ha nem lesz itthon senki :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14675) Kékes525 válasza Syl (#14674) üzenetére


Kékes525
félisten

Az áramszünet alatt rendesen végezte a dolgát?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14676) Cs1csó válasza Syl (#14674) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amiket írtam azok nagy részét anélkül is meg lehet csinálni, hogy tartósan áram nélkül legyenek a korábban rákötött eszközök. Akár egy rövid időre a normál hálózatról is üzemeltethetnéd a router-t a NAS-t egy kicsit lehet pihentetni. Sajnos ilyen világot élünk, hogy mindenki függővé vált.

(#14677) Sordoran válasza Syl (#14674) üzenetére


Sordoran
addikt

Most járok 46 órával áramszünet után, és nekem is pulzál még mindig. NAS menüje szerint 100%-on van az akksi. Akkor szerintem ez csak valami hiba, beakadt a LED jelzés. Fogadni mernék rá, hogy ha kikapcsolnám, majd vissza akkor abba hagyná.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#14678) Sordoran válasza Sordoran (#14677) üzenetére


Sordoran
addikt

Mivel újra kellett indítanom a NAS-t, így a UPS-t is újraindítottam és valóban abba hagyta a pulzálást, már folyamatosan világít a LED. Szóval tényleg csak be volt akadva a jelzés.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#14679) Cs1csó válasza Sordoran (#14678) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K (a kikapcsolás + áramtalanítás kombó sok mindenre megoldás lehet)

(#14680) Syl válasza Cs1csó (#14676) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi függés nincs a dologban, csak rajtam kívül más is használja a családban. Ráadásul hétfőn volt UPC->Digi csere, és azóta folyamatos a szopoklész a router topikban ajánlott Asus wi-fi jelerőssége miatt, úgyhogy nem fokozom a hangulatot :B Majd munkanap, amikor egyedül leszek itthon, megejtem a windowos ki-bekapcsolási rituálét.

Kékes525

Igen, hibátlanul teszi a dolgát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14681) Cs1csó válasza Syl (#14680) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig ez az, hogy ha (korábbi beszélgetések alapján) amint látod elegendő egy sima UPS ki majd bekapcsolás, ha ennyi időt nem bírnak ki a körülötted lévők akkor az bizony függőség. (nem gondoltam, hogy ezt nekem kell kimondani) Ki tudja, hogy ez a tartósan fennálló vibrálás tényleg egy apróság vagy akár okozhat gondot is az elektronikába.

(#14682) NoSkill


NoSkill
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Szünetmentes tápegységet szeretnék vásárolni a konfigom tömören:
FSP 850W Hydro G tápegység
MSI MAG Z390 TOMAHAWK alaplap
Intel Core i9-9900K
MSI GEFORCE RTX 2080 SUPER
LG 34UC79G Monitor

Nem azt szeretném hogy órákig bírja terhelésnél a táp csak annyit, hogy ha áram kimaradás lenne akkor legyen 5 percem arra hogy biztonságba kitudjam kapcsolni a gépet. Több boltnál is kérdezgettem de nem igazán akartak ajánlani olyan szünetmentest ami 100 ezer ft alatt volt. Ezért szeretnék kérni egy kis segítséget maximum 45-50 ezer forintra gondoltam de ha kevesebbért is lenne az se lenne baj :)
Előre is köszönöm szépen :)

RULE#32 Enjoy The Little Things

(#14683) Cs1csó válasza NoSkill (#14682) üzenetére


Cs1csó
félisten

Komoly fogyasztású konfig monitorral együtt akár 500-550W körül is vehet fel a konnektorból ezért gondoltam, hogy legalább 1200VA-es és 600W-nál nagyobb tartási képességű kell. Ezek mindegyikén van normál konnektor tehát csak rá kell dugni amit védeni akarsz, bekapcsolod és kész. Mindegyiken van USB-s csatlakoztatási lehetőség és a hozzá járó szoftvert telepíted akkor ha nem vagy a gépnél egy tartós áramszünet esetén le tudja állítani azt. RJ45-ös védelmet is írnak de lehet csak 100Mbitet tudnak átengedni tehát gigabites LAN-t nem, ennek utána kell nézni - ha védeni akarod a router-t is jól jöhet.

A CP-nek kimondottan új az APC-nek sem túl régi a szoftvere és jól testre szabható. A Kstar-é kicsit régi.

- Kstar Micropower Micro 1500VA LCD 28k
- CyberPower UT1500E 1500VA 36k
- APC Back-UPS 1400VA (BX1400U-GR) 52k

(#14684) NoSkill válasza Cs1csó (#14683) üzenetére


NoSkill
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm szerintem CyberPower UT1500E 1500VA lesz a nyertes :)
Ezer hála :R :R :R

RULE#32 Enjoy The Little Things

(#14685) Syl


Syl
nagyúr

Megejtettem az első tesztet a CyberPower UT850EG-n. A szünetmentest lehúztam a 230-ról és ment róla a gép, monitor, nas, router (max 100W összesen). Kb másfél perc után a töltöttség lezuhant 30%-ra. Újabb 10 másodperc és már 20%... Visszadugtam a falba és máris 96%-ot mutatott... 10-15 perc alatt visszatöltött 100%-ra, de a zöld led továbbra is lassan pulzál.
Mára elég az izgalomból, a következő tesztet holnapra hagyom. De kezdem úgy érezni, hogy ezzel a szünetmentessel is beszoptam, mint az Asus routerrel :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14686) Cs1csó válasza Syl (#14685) üzenetére


Cs1csó
félisten

A UPS kikapcsolása majd áramtalanítása - esetleg közben a rá kötött eszközök lehúzása - megvolt? Kellene a UPS-nek egy KI-BE kapcsolás áramtalanítással együtt.

(#14687) Syl válasza Cs1csó (#14686) üzenetére


Syl
nagyúr

Még nem volt. Az első teszt azzal az elgondolással indult, hogy kihúzom a falból és lemérem meddig bírja szuflával tartani a rákötött masinákat. A doboza szerint legalább 20 percig bírnia kell. Kettő nem volt meg.

Bár ezt a kapcsoljak ki rajta mindent és áramtalanítsam, ezt nem értem. Mi értelme? Le kellene meríteni, nem? De ha nincs rajta fogyasztó...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14688) Cs1csó válasza Syl (#14687) üzenetére


Cs1csó
félisten

Villog a zöld fény mint ha folyamatosan töltene. Tehát az elektronikával van valami gond. Ezért gondoltam, egy áramtalanítás megoldhatja. Ahogy egy korábbi hozzászólónak megoldotta.

Ez sokszor segít. Volt már olyan, hogy a tévé beltéri egysége megbolondult, fogtam áramtalanítottam, bekapcsoltam és jó lett. vagy csináltam egy rendszer alapra állítást és az is megoldotta.

(#14689) Syl válasza Cs1csó (#14688) üzenetére


Syl
nagyúr

Megvolt az áramtalanítás, immáron nem pulzál a zöld led.
Remélem ezt nem kell minden áramszünet után eljátszani :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14690) Cs1csó válasza Syl (#14689) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de már először is ezt írtam KI-BE kapcsolás (esetleg áramtalanítás) és megoldja egy másik hozzászóló is ezt tapasztalta. Nem tudom milyen sűrűn van felétek áramszünet és, hogy emiatt hányszor fog ilyet csinálni a UPS de szerintem ennyi belefér.

Nekem az APC szoftvere csinálta azt hogy a tálcaikonjra befagyott egy sárga alapon fehér felkiáltó jel fixálódott rajta pedig lehet csak egy kis feszültségingadozás miatt kapcsolt ki-be a UPS, nem tudom. Ilyenkor vagy a USB kábel ki-be dugása vagy a szoftver megnyitása és az egyik állapotváltás frissítése oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#14691) Syl válasza Cs1csó (#14690) üzenetére


Syl
nagyúr

Fél másodperces kimaradások szinte mindennaposak amikor 30 fok fölé megy a kinti hőfok. Vagyis nyáron nagyon nem fér bele a napi áramtalanítás. Inkább leragasztom a ledet, ott rohadjon meg a villogásával ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14692) Cs1csó válasza Syl (#14691) üzenetére


Cs1csó
félisten

Majd írd meg mikor lesz legközelebb ilyen villogás, vagy áramszünet akár együtt akár külön.

(#14693) Syl válasza Cs1csó (#14692) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14694) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy ez a APC Back-UPS BX1400U-GR szünetmentes mennyire megbízható, és ezzel a táppal PURE POWER 10 400W mennyire használható? A gép ami rá lenne kötve nem nagy fogyasztású NAS, a gép max fogyasztása 110W mindennel.

A szünetmentes teljesítményét azért lőttem ekkorára, hogy bőven legyen áthidalási idő.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14695) Cs1csó válasza zsolt501 (#14694) üzenetére


Cs1csó
félisten

"bőven legyen áthidalási idő" ez alatt mit értesz, mennyi időre számítanál, hány percre?

Ez egy jó UPS, bár kicsit drága szállítási költség nélkül van [link] 6000 Forinttal olcsóbban is de még szállítással együtt is van kb. 5k-val olcsóbban: APC BACK UPS BX 1400VA

Ebben 2db 9Ah-ás akku van tehát összesen 18Ah.

Ha vennél egy ilyet: SPS SOHO 600 ez 31k vennél mellé 2db 18Ah-ás akkut már dupla annyi tartási időd lenne kb. azonos áron. (az olcsóbb helyen kinézett termék alapján)
1db 18Ah-ás akku már 9k-tól is kapható:Leoch LP 18Ah 12V UPS (ezt akciósnak írják) ebből veszel kettőt
Tehát 31k+18k=49k és dupla akkora akku kapacitás hiszen 36Ah-át kapsz és kb. 3k-val olcsóbb, a legalacsonyabb árat nézve.

DE van extrém megoldás is: Leoch LPL28-12 28Ah 12V UPS itt 14k(!)-ért kapsz 1db 28Ah-ás akkut, ha veszel 2-őt 28k-ért azért kapsz 56Ah tartási időt.
31k+28k=59k-ért 56Ah tartási időt is kaphatsz, ez az APC-nek a 3x-osa.

(#14696) zsolt501 válasza Cs1csó (#14695) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha már nekem kibír 15-20 percet akkor az már egész jó, panel házban lakok, és vagy a környékben lévő trafó állomás dögledezik, heti rendszerességgel többször is elmegy az áram 1-2 másodperctől a 5-10 percig is, de az is lehet, hogy valaki szórakozik a ház főkapcsolójával, de ha elkapom akkor azt nem biztos hogy örömmel fogja venni...
A nas-t kellene ellátnia árammal, és lehet rákerülne még a digis ONT és a routerem, ennyi nem több, a többi berendezés áramszünet esetén lekapcsol, mondjuk az AV erősítőnek az LCD TV-nek és a klímának sem használ az ilyen 1-2 másodperces áramszünet.

Nos ezt az időt kell áthidalnia a szünetmentesnek, mert eddig még anyagi kára nem lett ebből, de attól tartok ez hamarosan be fog következni.

Amit leírtál az nem rossz, vakarom is ez miatt a fejem, nem tudom ez a SPS SOHO 600 mennyire kompatibilis a synology (xpenology) rendszerével, mármint le tudja e állítani a NAS-t

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14697) Cs1csó válasza zsolt501 (#14696) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet nem tudja, de ha veszel egy ilyen bazi nagy akkupárt simán kibírja több óráig anélkül, hogy elszállna, hiszen ha nem vagy otthon a PC nem megy vagy ha megy a monitor nem vagy IDLE módban a NAS sem fogyaszt sokat tehát órákig tudja tartani.

(#14698) zsolt501 válasza Cs1csó (#14697) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most nagyon feladta ez a leckét... :)

Erre az SPS külső akkus készülékre hogyan kell akut kötni, ilyet még nem láttam, mennyire egyszerű ezt beüzemelni, és mekkora a hangja működés közben?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14699) Cs1csó válasza zsolt501 (#14698) üzenetére


Cs1csó
félisten

A bolt - amit te is linkeltél az UPSakku - tud tanácsot adni ha írsz nekik egy emailt. Amúgy van aki vett már ilyet és használja, kérdezd meg őt: [link]

Az a problémás, hogy neked a fogyasztóid alapvetően kicsik, de szeretnél hosszabb tartási időt.

Ezeket a UPS-eket amik akkuval együtt vannak szerelve úgy árulják, akkor akkuval, hogy a W-ban - vagy VA-ben - megadott teljesítmény értéket legalább pár percig tudják tartani és minél kisebb teljesítménnyel terheled annál tovább fogja tudni tartani.

Neked egy 600VA-es UPS is elegendő lenne de ugye abban kicsi akku van tehát most ott tartasz, hogy lehet vennél egy 1400VA-est, persze ennyi erővel vehetnél egy 2000-3000VA-es UPS-t is de fölösleges.

Ezért jobb ha vennél egy olcsó UPS-t a NAS-nak és a PC-nek vagy akár mindkettőnek egyet-egyet és akkor az PC és a NAS vezérlése is meg lenne oldva USB-én keresztül pl. egy Kstar 600VA-est.

A pillanatnyi áramszünetet áthidalja, tartós esetén pedig leállítja a rá kötött eszközt. ha két UPS-t vennél, akkor mindegyik le tudná állítani a rá kötött eszközt még mielőtt az akku lemerülne.

Ha pedig kőkeményen azt akarod, hogy ha akár órákra is elmegy az áram te akkor is online maradhass akkor költeni kell rá.

(#14700) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valaki tudja, hogy FSP Nano 800-ba milyen és mekkora akku kell? Cserélném :)

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.