Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) cinemazealot válasza domerator (#13298) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egy 50-150 W-os kapumozgató mechanikát nem hasonlítanék össze egy riasztó max. 5-10 W-os kültéri egységével. Előbbinek kell a kraft, utóbbinak csak hangosnak kell lennie, a működésért és a távfelügyelet/rendőrség értesítéséért úgyis a lakáson belüli központi egység felel.

Továbbá én nem a nyári meleg miatt aggódnék. Megfelelő árnyékolással és dobozolással még aktív ventiláció nélkül is maximalizálható a 40-50°C-os hőmérséklet. A téli hideg viszont hazavághatja az akksit, főleg ha nagyobb teljesítményű fogyasztót kell kiszolgálnia (gondolj csak a télen nehezen induló autókra), hacsak nincs mesterséges fűtés ... ej, a régi szép idők, amikor még 0-24-ben "világító" 60 W-os körteizzót használták kültéri áramkörök téli temperálására. :))

Egyébként biztos vagyok benne, hogy kapható ilyen UPS, csak nem olcsón. :)

(#13302) Cs1csó válasza cinemazealot (#13301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért is linkeltem neki azt amit találtam, szerintem ez már épületgépészethez tartozik. Ez nem olyan hogy leveszed a polcról hanem jönnek a szakik megtervezik majd beépítik.

(#13303) cinemazealot válasza Cs1csó (#13302) üzenetére


cinemazealot
addikt

Éppen fogalmazhattam, amikor Te már kiírtad, nem vettem észre. :D Viszont ezt a képet láttam Google-ból, és nem volt szimpatikus, mert nem találtam benne fűtő alkalmatosságot. A leírásban sem írnak hőmérsékleti tartományról. Kicsit szkeptikus vagyok. :)

(#13304) bagyulajuve válasza Cs1csó (#13300) üzenetére


bagyulajuve
addikt

köszi
ez még árban jó is lenne, csak hát 1 schukós

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#13305) Ringman válasza bagyulajuve (#13304) üzenetére


Ringman
nagyúr

párszáz forint egy átalakító: [link]

van egyébként iec-> schuko elosztó is [link]

(#13306) bagyulajuve válasza Ringman (#13305) üzenetére


bagyulajuve
addikt

az első tetszik
a második pedig azért nem annyira, mert akkor végül a 3. elosztóba kerül a gép (nem tudom ez mennyire probléma) - a szünetmentest megelőzne egy túlfeszvédős elosztó

Resistencia eterna

(#13307) domerator válasza Cs1csó (#13300) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, de a linkeltet én is kigugliztam, de az 12-24V-os, nekem pedig 230V-os kell :U

(#13301) cinemazealot

Pont az akku ami miatt nem aggódnék, inkáb az elektronika miatt, hogy bírja-e az esetleges mínuszokat, illetve fűt-e annyira az egész ups, hogy nyáron valahogy megfő? :U

Én még drágán sem találtam 10 perces kereséssel.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#13308) Chris0321 válasza domerator (#13307) üzenetére


Chris0321
addikt

Van feszültségátalakító több fajta is direkt ilyen mértékű. Pl. kamionban is szokták használni, hogy az akksiról menjen 230v-os készülék.
Az akksit biztos meg fogja viselni a tél erre jobb ha felkészülsz. Ha lehet olyan helyre ragd ahol fagypont feletti a hőmérséklet.

(#13309) frpeter


frpeter
Topikgazda

Kültéri UPS-hez:
Léteznek kültéri UPS-ek, de horror árban mennek, miután itt meg kell oldani a relatív állandó hőmérsékletet és páratartalmat. Ez zárt dobozban sajnos csak klímával oldható meg, annak pedig megint csak fogyasztása van, így relatív a semmire van egy több száz vagy ezer wattos fogyasztó. Ezért nem éri meg, és nagyon drága, jellemzően itt konténer méretről beszélünk több tízezer wattról, és általában aggregátorral párosítva.
A kapura, amire megoldást keresel, meg lehetne oldani, de az ára igen brutál lenne, ezért nem gyárt senki.
Így sajnos kültérre ilyen kis teljesítmény nehezen megoldható. Őszintén szólva egy külön kulcsos kapu a bejutáshoz olcsóbb megoldás, utána pedig iktatható belülről a kapumozgató mechanika egy kulccsal.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#13310) domerator válasza frpeter (#13309) üzenetére


domerator
veterán

Nagyon köszi a kimerítő választ, féltem tőle hogy valami effélét fogok hallani, de ez van :O :((

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#13311) Ringman válasza bagyulajuve (#13306) üzenetére


Ringman
nagyúr

én is az elsőt használom a szünetmentesemnél.

(#13312) norbert1998 válasza Cs1csó (#13223) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezek szerint lehet, hogy az én régi ups-om volt buta :B

Köszönöm szépen :R

(#13313) Cs1csó válasza domerator (#13310) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyen típusú kapukat gondolom úgy csinálják meg, hogy ha nincs áram attól még ki lehessen nyitni. Nekünk is van eltolható garázskapu az utcára és aki csinálta azt mondta, akár motort is lehet rá szerelni és akkor az automatika nyitná csukná a kaput de nekünk az nem kellett.

norbert1998

AZ enyém kicsit újabb lehet modernebb az elektronikája.

[ Szerkesztve ]

(#13314) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sziasztok!

Irodába keresek szünetmentes tápegységet Mac Mini-hez. Ha minden igaz, a max fogyasztása a 100W-ot nem haladja meg, a ket monitor fogyasztása ami rá van kötve max 50W együtt. Csatlakozás a gép miatt egyértelmüen szabvány 220-as dugalj.
Nagyon hardcore üzemidőre nem lenne szükség, csak ha véletlen áramszünet van, akkor legyen idő elmenteni az aktuális nyitott munkákat.

Milyen ajánlott típusok vannak? Van már a cégnél APC, amire NAS-Router-Modem+egyéb van aggatva, de egy ilyen felhasználásra nem igazán lenne szükség szerintem valami nagyon high-end UPS-re.

(#13315) Cs1csó válasza nyogo83 (#13314) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az APC továbbra is ajánlott, de persze itthon ismertebb: Eaton, CyberPower, esetleg Legrand, plusz van még számos nálunk kevésbé ismert márka is DE itt ahogy látom a piacot inkább az adott UPS számít azaz olcsó húsnak híg a leve tehát az APC-nek is van olcsó általános tudású és akár minőségű cucca és van az a széria ami a 100 ezer forint feletti Smart UPS-ekkel kezdődik.
Pár kérdés:
- mennyit szánnál rá?
- legyen rajta USB-s csati a szoftvers vezérléshez vagy amikor megy a gép akkor mindig van ott valaki tehát ha beüt egy áramszünet akkor lesz ott ember aki leállítsa? Azt hogy a Mac mini-n milyen oprendszer van és hogy ahhoz van e az adott UPS-nek vezérlőszoftvere azt nem tudom konkrét UPS-nél kell rákeresni.

Egy 600VA-es is elég lehet.

Olcsóbb buta UPS-ek - USB nélkül:
- CyberPower BU600E 600VA
- APC Easy 650VA (BV650I-GR)

Ezeken már van USB is tehát akár szoftveres automata leállítás is lehetséges:
- Eaton 5E 650i USB DIN 650VA
- APC Back-UPS 700VA (BX700U-GR)
- Legrand NIKY 600VA IEC SHK USB

(#13316) nyogo83 válasza Cs1csó (#13315) üzenetére


nyogo83
senior tag

Köszönöm :R
Igazából a "buta" UPS is tökéletes megoldás, mivel amikor hasznát vennénk, akkor valaki mindig ül a gépnél és menteni tud illetve gépet leállítani.
Árban nem nagyon van megkötés, de feleslegesnek érzem egy ilyen szimpla felhasználásra valami drágát megvenni :)

A linkelt APC Easy-t néztem én is, csak mindig léteznek megbízható márkán belül is nem annyira ajánlott típusok, azért is gondoltam hogy megkérdeztem mert nem vagyon otthon a témában.

(#13317) Cs1csó válasza nyogo83 (#13316) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is jó sőt kicsit olcsóbb: APC Easy 500VA

(#13318) korren


korren
aktív tag

Üdv!

Csicso! Megtennéd kérlek, hogy ránézel erre az UPSre lécci?

SPS PRO 600 VA LED

dokumentáció

A "probléma" még mindig ez lenne: [link]

Ne érts félre, nagyon jókat ajánlottál, csak erre ráakadtam véletlenül és pofátlanul olcsónak tűnik.

Gondoltam rákérdezek előtte biztos, ami biztos.

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#13319) Cs1csó válasza korren (#13318) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehetsz vele egy próbát bár ami az Aqua-s linken van és a másik az nem ugyanaz az Aqua-as az régebbi típus a másik egy kicsit bizalomgerjesztőbb, legalábbis kinézetileg, de ár/érték arányban ott van gyakorlatilag a konkurencia 2-3 ezerrel több. Ha megvetted beüzemelted - legalább egy napig töltötted stb. - akkor egy élménybeszámolót írhatnál: mennyire halk, működik e megfelelően stb.

(#13320) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok! Kicsit rendhagyó kérdéssel fordulnék hozzátok - sajnos gugli nem igazán tudott segíteni (vagy én megfelelően keresni).

Jól sejtem, hogy egy 230V-os villanymotornak a szünetmentesről történő üzemeltetésekor feltétel a kvázi szinusz?

Az alábbi modell pedig szimulált, ha jól láttam:
APC BX1400UI

Egyébként mit okozna, ha a fenti eszközre kötné a motort?
Illetve milyen hasonló valós szinuszos példányt tudtok javasolni?

Köszi előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#13321) hawkins2


hawkins2
csendes tag

Sziasztok!

Értékesítettem egy Pannon Power PP 2000 UPS-t. Visszahozták, hogy nem működik rendesen, egy éjszaka töltötték, majd egy DELL notebook töltője kb. 2 óra alatt lemerítette. A töltő azt hiszem, hogy 65W-os.

Tényleg elromlott, küldjem vissza garanciális javításra?

Köszönöm a választ!

(#13322) Cs1csó válasza _Smooth (#13320) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kehes lesz a motor, a hangján is hallani lehet majd, hogy valami gond van, akár tönkre is vághatja. Itt egy leírás:[link]

Pontosan milyen teljesítményű eszközhöz kell? Azért kérdezem mert amit linkeltél az egy 700W tartásra képes 1400VA-es UPS azaz 700W-nak legalább lennie kell.

Ezt a motort mennyi ideig kellene tartania? Mert általában a UPS-ekben nincs túl nagy akkumulátor mivel csak pár perces áthidalásra képesek nagyobb terhelésnél, de otthoni használatra ez elegendő, hogy pl. a pillanatnyi áramszünetet áthidalja és ahhoz is hogy esetleg szabályosan le lehessen állítani az eszközöket.

Ez egy kisebb akkus példány:
- CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA

EZ egy drágább nagyobb akkus APC: [link] (ennek a Smart UPS-nek van több variációja)

EZ a legolcsóbb HA épp kapható de csak 600W: Kstar Microsine 1000VA LCD

hawkins2

Kezdésnek egy teljes nap töltés javasolt, azaz 24 óra biztos ami biztos alapon. 2 óra szerintem rendben van. Mit akar amúgy, gépezni csak a UPS-ről egész éjszaka?

Ha sokáig akarja használni akkuról a gépet akkor vegyen ilyet: SPS SOHO 600 vegyen hozzá két ilyet: [link] most pont akciós! Ezzel tuti nem lesz gond az áthidalási idővel.

De komolyra fordítva a szót a UPS-t egy napig kellene tölteni és érdemes lenne a papírjait megnézni mert ott egy XY koordináta rendszerben (idő és teljesítmény) általában le van írva hogy mekkora teljesítményű eszköz esetén mit lehet várni a UPS-től. A maximális tartási teljesítmény határán csak pár percet max 5-10 de kisebb értéknél 1-2 órát azért a 65W nem egy asztali lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#13323) Cs1csó válasza hawkins2 (#13321) üzenetére


Cs1csó
félisten

"notebook töltője" ez mit jelent ha bekapcsolok egy notebookot úgy hogy a wifit sem kapcsolom be és 5 perc után a monitor is kiakapcsol és nem nyúlok hozzá IDLE módban lehet megeszik 50W-ot vagy kevesebbet vagy kicsit többet. DE ha azon a gépen valalmi teljesítményigényes programot futtat: videóvágás, kódolás, játék, stb. akkor az jóval több de bekapcsolt wifi mellett 10-20 megnyitott böngészőlappal youtube filmeket nézve is jobban merül.

(#13324) hawkins2 válasza Cs1csó (#13323) üzenetére


hawkins2
csendes tag

És akkor küldjem vissza? Hibás, vagy ennyit tud?

(#13325) Cs1csó válasza hawkins2 (#13324) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha most nálad van akkor tedd töltőre egy kerek napra aztán valami biztos fogyasztót - amit tudod mennyit fogyaszt (az egyik legjobb lenne sajnos már nem nagyon van pl. 100W-os villanykörte ) dugd rá csapd le az áramot és nézd meg meddig bírja aztán ezt hasonlítsd össze a termék használati utasításában, leírásában, specifikációjában írt számokkal.
Keresgéltem de nem találtam infót de a papírjai között lennie kell erre vonatkozó infó, amúgy valahogy így kell elképzelni, szerintem logikus is ahogy nő a terhelés úgy csökken a rendelkezésre állási idő:

Ha megtalálod a leírást és a tartási idő megfelelő akkor visszaadod. Amúgy ezek a UPS-ek nem arra valók hogy erről üzemeljen órákig egy lakás arra valamilyen üzemanyaggal működő áramfejlesztő való ezek a UPS-ek a pillanatnyi áramszünetek áthidalására vannak és esetleg egy tartós szünet esetén szoftver segítségével felügyelet nélküli leállításra is képesek.

Persze ha egy SPS SOHO megoldást - ami nem is UPS hanem csak inverter azaz az akku áramát alakítja át 230V-os szinuszos váltóárammá - összekapcsolunk egy aggregátorral akkor kb. búcsút lehet inteni az áramszünetnek akár napokra is.

(#13326) _Smooth válasza Cs1csó (#13322) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi a választ.

Igazából redőnymotorokhoz kellene. Prémium cucc, úgyhogy szerencsére darabja csúcson is csupán 40-50W, viszont 14db lenne belőlük.
Nem feltétlenül mennének egyszerre és nem érnék el a max teljesítményüket, tehát a 600W-os is jó lehet.
Illetve a futási idő se feltétlenül haladná meg az 1-2percet irányonként, az elvárás pedig 1 fel és 1 le áramkimaradás esetén.

Köszi az infót és a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#13327) Cs1csó válasza _Smooth (#13326) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arról nem beszéltem, egy pár hozzászólással korábban volt már róla szó, hogy nem csak az számít hogy az eszközök amik UPS-re vannak kötve hány Watt-ot fogyasztanak hanem hogy mennyi eszköz van a UPS-re kötve ugyanis minél több az eszköz annál nagyobb a veszteség mivel minden eszközre esik valamennyi ami több eszköznél összeadódik és akár egy komoly méret is lehet. Érdemes lenne pontosan megmérni a fogyasztásukat akár úgy is hogy egyszerre mennyit fogyasztanak és arra méretezni.

(#13328) _Smooth válasza Cs1csó (#13327) üzenetére


_Smooth
senior tag

Uhh, rendben, köszi!

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#13329) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Tanácsot szeretnék kérni egy kis szünetmenteshez.
Ami az elvárás: kb. fél órát biztosan vigye a következőket:
- DECT telefon bázisállomás (Panasonic KX-TG1100HG)
- Router (TP-Link C1200)
- Raspberry PI
- 1 db HDD külső keretben

Összességében nincs semmi nagy fogyasztó, viszont a megbízhatóság fontos lenne.

Előre is köszönöm!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#13330) Cs1csó válasza PhoenixK (#13329) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezekhez az eszközökhöz valószínűleg egy 600VA-es UPS is elég de sajnos ezekben általában kisebb akkuk vannak, ha nagyobb mondjuk 1000VA-es vagy 1500VA-es UPS-t vennél amiben nagyobb akku van az meg úgymond pénzkidobás mert akkor teljesítményre nem lenne szükséged.

Egy megoldás van ami hatékonyan és üzembiztosan fogja tartani ezeket az eszközöket akár egy órán keresztül is vagy akár még tovább is:
SPS SOHO 600 ez egy inverter - áram átalakító - amire kb. bármilyen nagy Ah-ás akkut/akkukat rá tudsz kötni. Vennél hozzá mondjuk 2x18Ah-ás 12V-os akkut: [link] Ilyen alacsony fogyasztású eszközöknek 36Ah már nagyon komoly tartást tudna adni, vagy ezek kicsit olcsóbban: [link]

Ez így kb. 50-55 ezer forintba kerülne de 24 vagy 36Ah tartásra képes 600VA-es eszközöd lenne.

Szünetmentesítésnek, ahogy én megfigyeltem 3 szintje van:
1. a pár tízezer forintos UPS-ek amik a pillanatnyi áramszünetek áthidalására vannak és esetleges tartós áramszünet esetén annyi ideje legyen a szoftveres vezérlésnek vagy az embernek hogy szabályosan le tudja kapcsolni az eszközöket.(vagy beröffenteni az aggregátorokat)
2. komolyabb akár 1-2-3 órás tartási igény erre valók az INVERTEREK amikhez NAGY Ah-ás akkukat is utána lehet kötni (létezik 200(!)Ah-ás UPS akku is)
3. amikor akár napokig kell tartani az eszközöket: az 1. vagy 2. pont + aggregátor (legyen hozzá pár hordó üzemanyag)

[ Szerkesztve ]

(#13331) magaurad


magaurad
újonc

Üdv. Van egy APC BK650ei típusú szünetmentes. Akkumulátor, töltés jó, viszont, ha lekapcsolom az áramot egyik kivezetésen sincs áram. Szünetmentes hibát nem jelez. Ötlet valakinek?

(#13332) cinemazealot válasza magaurad (#13331) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egyébként működik és jelez, hogy éppen áramszünet van? Biztosítéko(ka)t csekkoltad? A szakaszolója (circuit breaker) nincs beragadva?

(#13333) cibus


cibus
aktív tag

Üdvözlet!

vissza küldtem az 1100i eatont.
rendelném most helyette a 850i-t. (csak a gépre)

viszont akkor kellene nekem mellé a többi sallangra tv-k, monitor, beltérik, router valami.
találtam kettőt 10 körül. ezek jók lehetnek?

SPS PRO 600VA LINE-INTERACTIV UPS LED

NJOY UPS 650VA - SETH 650

melyik lenne jobb erre a tv-s célra? olcsóbbat nem találok.
remélem ezek is venti nélküliek és hangtalanok!!!

köszönöm :C :R

(#13334) Cs1csó válasza cibus (#13333) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a 10 ezer forint árú UPS-ek közül bármelyiket választhatod annyira érdemes talán odafigyelni, hogy olyan modellt válassz amit több helyen is forgalmaznak - nagyobb benne a bizalom a boltok felől is - és próbálj róla véleményeket találni a neten, ilyen olcsó kategóriában sincs azért olyan sok versenyző:
- SPS PRO600I LED
- SPS PRO600I
- nJoy Seth 650 560VA
- Kstar Micropower 600 LED
- Gembird EG-UPS-B650 650VA
- CyberPower BU600E 600VA

[ Szerkesztve ]

(#13335) magaurad válasza cinemazealot (#13332) üzenetére


magaurad
újonc

Köszi a választ! Circuit breaker nincs beragadva, mindkettő biztosíték jó. On line zölden világít, ha hálózatról lekapcsolom (kihúzom a konektort) On battery-re átvált és sárgán világít. Ha hálózaton van a szünetmentes 220 v-ot mérek mindegyiken, viszont leválasztáskor 0 voltot. :W

(#13336) Cs1csó válasza magaurad (#13335) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennyi idős, régi UPS már, az akku újabb? Sajnos költséges mulatság egy szerviz de megpróbálhatod vagy ha jó az akku akkor vegyél valamit használtan az talán a legolcsóbb megoldás.

cinemazealot

Te tudsz erről a UPS-ről valamit elég drága az arukereső szerint mit tud, amiért ennyire drága? Kvázi szinuszos csak 650VA-es, a dizájnja szerint sem mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#13337) magaurad válasza Cs1csó (#13336) üzenetére


magaurad
újonc

Nem mai darab, de van egy hasonló csak régebbi típusú APC, aminek az akkujával próbáltam, ill. egy másikkal is. Hibát nem jelez a szünetmentes. Viszont 0 volt helyet 9,6 voltot mérek a kivezetéseken. ??? Akksikon 13,03 voltot mérek, a töltés 13.7 v. Minden úgy működik mint a másik szünetmentesnél, csak a kivezetésen a 9,6 volt nem oké. :F

(#13338) cibus válasza Cs1csó (#13334) üzenetére


cibus
aktív tag

köszönöm,
nekem ez tetszik
https://www.pcland.hu/sps-pro-600va-line-interactiv-ups-led-szoftverrel-pro600iled?ke=SGY5cjBBTHpxajVUWGE3WHl6NnFMdjNYYVg0dk56dlBCNURiNjBJZUpEOD0=

ezen van 2"AC" dugó. nem kell plusz átalakító.
és ahogy néztem képen googlen, (már amennyire hiteles lehet) nincs rajt venti

(#13339) cinemazealot válasza Cs1csó (#13336) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem nagyon van márka tapasztalatom, így csak az árukereső grafikonjából következtetek arra, hogy egy 8 éves modellel és annak 2012-es és 2017-es árugrásával állunk szemben. Talán a közös nagykerben bent ragadt utolsó példányokat próbálja az összes (~30 db) kereskedő elpasszolni, és mert valaha népszerű volt, ezért ilyen drága. Ja, és mert APC. :)

(#13340) Cs1csó válasza cinemazealot (#13339) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszönöm a válszod, akkor az ártól függetlenül ez egy semmilyen extrát nem nyújtó elég régi darab kvázi már kifutott csak van még pár beragadt darab.

(#13341) cinemazealot válasza Cs1csó (#13340) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezt azért ne vedd szentírásnak. Ez csak az én tippem. :)

(#13342) Cs1csó válasza cinemazealot (#13341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok ,úgy értem te sem láttál rajta semmi extrát, a gyártói honlapot is megnéztem de ott lévő leírásban sincs semmi extra.

(#13343) Razi


Razi
tag

Sziasztok!

Vásároltam 2 napja egy FSP FP1500 típusú szünetmentest (1500VA/900W). Tökéletesen működik f@sza minden. Ha nincs is áramszünet az áram ugye akkor is az akksin keresztül megy? Mi van akkor ha a számítógépem és a TV-m össz fogyasztása közel 900W és bár nincs áramszünet, a szünetmentesre van kötve mind a kettő. Észrevettem, hogy amikor ilyen mennyiségű az áramfelhasználásom akkor beindul a ventilátor a szünetmentesbe (de mint az atom) függetlenül attól, hogy van stabil hálózati feszültség. Ilyen módon kinyírom az akksit?

(#13344) Cs1csó válasza Razi (#13343) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek itt egy kis leírás az UPS-ek működéséről: [link]

A tiéd Line-interaktív.

Amikor van stabil hálózati feszültség akkor nem kellene a ventilátoroknak bekapcsolni de lehet a nagy terhelés vagy hálózati zavarok miatt mégis bekapcsol sajnos. Az utóbbi időben erre volt panasz - nagyobb 1000VA feletti UPS-ek esetén - hogy gyakran áramszünet hiányában is bekapcsol a ventilátor.

Elvileg nem kellene hiszen a Line-interaktív csak akkor lép igazán működésbe ha feszültség ingadozás vagy áramszünet van ekkor kell hűteni az elektronikát.

A ventilátorosokat nehezebb is kinyírni pont amiatt, mivel rendelkeznek saját hűtéssel ezért nem valószínű hogy leégjen.

Konkrétan milyen teljesítményű eszközöket kötöttél rá a PC-nek milyen alkatrészei vannak vagy tudod pontosan műszeres méréssel, hogy terhelés alatt mennyit fogyaszt? A tévéd fogyasztását is tudod?

Ha egy tv mondjuk 100W-ot fogyaszt akkor a géped 700-800W-ot eszik?? Komoly masina lehet. Lehet jobb lett volna két kisebbet venni, bár lehet nem megoldható ha ennyire sokat fogyaszt a géped.

(#13345) Razi válasza Cs1csó (#13344) üzenetére


Razi
tag

Először is nagyon köszönöm a válaszodat. A gép paramétereit megpróbálom röviden.

Tápegység: FSP Aurum PT1000W
Alaplap: Asus ROG Maximus X Formula
CPU: i7 8700k @5Ghz
VGA: EVGA 1080Ti FTW3
Ram: 32GB G.Skill TridentZ @4000Mhz
Rendszer meghajtó: Samsung 960EVO 250GB M.2 PCI-e SSD
Játék meghajtó: Samsung 860EVO 2TB
Egyéb meghajtó: WD Caviar Black 2TB
Hangkártya: Xonar Essence STX II

Továbbá a teljes rendszer egyedileg tervezett vízhűtéssel üzemel 3db hőleadó radiátorral és összesen 14db ventillátorral plusz a szivattyú. Ez nem olyan fontos de összeségében már ennek is van kb 50W fogyasztása (plusz a sok RGB-s ledszalag.) Minden alkatrész túl van hajtva.

Ha tippelnem kéne ez a gép kb 550-600W-ot eszik ehhez jön hozzá a TV ami egy LG55OLEDB7V. A TV átlag fogyasztása kb 170W. A TV elméleti maximum fogyasztása 225W max fényerőnél de ez nem életszerű adat.

Ezen kívül rá van kötve egy PS4 PRO, 1 külső winchester, 1 NAS, 1 Modem, 1 Switch, egy 2.1-es hangfalsett.

Természetesen a PC-n és a TV-n kívül minden készenléti üzemmódban van tehát elméletileg ott összesen kb 20W a fogyasztás viszont a gép és a TV együtt erős.

Tényleges fogyasztásmérést vasárnap fogok végezni. A ventillátorok csak abban az esetben kapcsolnak be ha a TV-n olyan játékkal játszom ami csontra megtekeri a gép minden alkatrészét és HDR-ben (A HDR-es megjelenés miatt a csúcs fényerő ugrásszerűen megnő és ezáltal a fogyasztás is). Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy a többlet fogyasztás miatt lehet ez. Csak pillanatokra kapcsol be a ventilátor játék alatt, illetve ha mondjuk egy HDR-es játékban a napot nézem az égen ami kb vakít akkor folyamatosan megy. Ez önmagában nem zavar mert ritkán játszom a TV-n, az esetek döntő többségében monitort használok. Engem csak az érdekel, hogy ha van áram és én nagy teljesítményt veszek fel a szünetmentesen keresztül az attól nem-e károsodhat.

[ Szerkesztve ]

(#13346) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

végül egy APC EASY UPS BV 1000VA (BV1000I-GR) rendeltem be, jövő héten érkezik meg elvileg

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#13347) Cs1csó válasza Razi (#13345) üzenetére


Cs1csó
félisten

PC:550W ,TV: 150, PS4PRO: 160W, NAS+modem+switch : 60W
A hangrendszer nem tudom mekkora de ha nagyobb inkább nem is kötném a UPS-re. de mondjuk 50-100W

Ez elméleti maximumon 900W körüli hangrendszer nélkül.

Először is a tápegységedet kicsit túltervezted egy extrém minőségi 650W-os elég lehetett volna. Az eszközök nagy értéke miatt egy SOKKAL komolyabb UPS-t kellene venned és lehet jobban járnál 2-vel.

Vagy kellene egy 1000-1200W tartásra képes eszköz vagy 2db: 1 a gépnek 700W tartással 1 a többinek 500W tartással.

Az 1db nagy UPS: CyberPower PR1500ELCD 1500VA

A 2 kisebbre: a PC-hez: CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA (tudja a PC-t szoftveresen vezérelni és TISZTA szinuszos a kimenete ezért ajánlom a gép mellé és nem túl drága vagy APC Smart-UPS 1000VA LCD SmartConnect (SMT1000IC) ebben sokkal komolyabb akkuk vannak tovább tudja tartani a PC-t de jóval drágább.

A tévé konzol egyébre pedig:
- Legrand NIKY 1000VA SHK 232
- CyberPower CP900EPFCLCD 900VA ez azért drágább mert TISZTA szinuszos kimenet van
- APC Smart-UPS 750VA LCD ennek is TISZTA kimenete van és ugye APC amit meg kell fizetni márka.

Hosszas fejvakargatás után talán vagy a NAGY CyberPower-t vagy a két kisebb CyberPower-t venném
a nagy: 153 ezer
a két kisebb: kb. 130 ezer talán a két kisebb jobb a nagyobbat csak egy bolt forgalmazza és nincs róla vélemény kevéssé használt itthon.

bagyulajuve

Ha már használod majd egy ideig egy pár szóval írd már meg a véleményedet, tapasztalataidat, előre is köszönöm.pl. mennyire melegszik, van e hangja, terhelés alatt mekkora teherrel kb. meddig bírja stb.

[ Szerkesztve ]

(#13348) bagyulajuve válasza Cs1csó (#13347) üzenetére


bagyulajuve
addikt

okés

Resistencia eterna

(#13349) Razi válasza Cs1csó (#13347) üzenetére


Razi
tag

Ismét köszönöm a válaszodat!

Amit leírtál az jogos, de nem nagyon szeretnék több pénzt költeni UPS-re, maximum ugyanezt az FSP-t csak az FP2000-est ami 2000VA/1200W. Ami a fogyasztásokat illeti, soha nem megy egyszerre minden eszköz. A hangrendszer egy GENIUS SW-G 2.1 2000 ami 45W-ot fogyaszt maximum de természetesen ezt sem csonton használom. A lényeg a lényeg, hogy aszerint választottam UPS-t, hogy az én átlag felhasználásomnak eleget tegyen pár percig áramszünet esetén. Tehát vagy a PS4 PRO + TV megy, vagy TV plusz külső vinyó, vagy a pc + monitor és ritka esetekben a pc plusz tv. Ezek egyike sem haladja meg a max kapacitását a cuccnak de a TV + PC kombó közel jár hozzá szerintem mert csak ebben az egy esetben van az a bizonyos animália, hogy beindul a ventilátor.

ui.: A tápegység a pc-be azért ekkora mert anno több kártyás (SLI) rendszereket építettem de a mai világban ezt a szoftverfejlesztők elvágták sajna ezért van 1db VGA a gépembe de ezért még tápot nem cseréltem. Elméletileg nem vesz fel többet mint amennyire szüksége van ahhoz, hogy az alkatrészeket maradéktalanul kiszolgálja.

Maga az UPS-t azért vettem mert itt ahol lakok "Vassurány" nagyon elszaporodtak a pillanatnyi áramszünetek. Például kedden 10x volt egymást után pillanatnyi áramszünet és villogott minden, kb 5 másodpercenként visszajött és volt egy bő 8-10 másodpercig aztán megint. A tartós áramszünet ritka.

Az, hogy az UPS szimulált szinuszhullámú jelalakkal dolgozik kizárólag a számítógép tápegységét érintheti negatívan? Illetve a leg fontosabb kérdés, amiről hosszas böngészés után sem találtam információt, hogy hogyan tudom kideríteni, hogy mely tápegységek azok amik megbarátkoznak a szimulált szinusos jelalakkal?
Fórumokon csak jókat olvastam az FSP tápjairól, de igazából nincs vagy én nem találtam olyan táblázatot ami ezt egyértelművé tette volna. A másik dolog amit nem értek ezzel kapcsolatban, hogy miért csinálna az FSP egy UPS-t kimondottan otthoni felhasználásra PC-k üzemeltetéséhez ha ez kinyírja a saját tápegységüket? Gyakorlatilag nem is találtam olyan PC tápot ami ne aktív PFC-s lett volna. Valahogy kezdem úgy érezni mintha mindenki azt sugallná a piacon lévő összes UPS szar amit PC-hez terveznek kivéve a méregdrága tiszta szinusos és smárt funkcióval ellátott UPS-eket (no offense csak laikus vagyok :D )

(#13350) Cs1csó válasza Razi (#13349) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az utolsó pár mondatoddal rátapintottál az egész dolog velejére. EZ az ami itt sokaknál szintén - hogy stílszerű legyek - kiveri a biztosítékot. Az Árukeresőn 977 aktív és 87 passzív tápegység van, és hivatalosan NEM garantált hogy a KVÁZI szinuszos jelalak "lépésenként közelít a szinuszhullámhoz "kocka" jelalak együtt tud működni az aktív tápegységekkel. Persze az esetek 90%-ban együtt tud működni vagy ha nem tud arra az esetek nagy többségében rá lehet jönni anélkül hogy bármelyik eszközöd tönkremenne.

Azt a nagyobbat érdemes kipróbálni, a 2000VA-est. Még annyit, hogy feszvédős elosztóba dughatod a UPS-t de a UPS-be már ne dugj feszvédős elosztót csak simát.

A tápegységes topikban volt arról szó hogy azért is kell felülméretezni az ilyesmit mert sokszor lehetnek az eszközök áramfelvételénél "áramtüskék" azaz kiugró teljesítményfelvételi pontok, és az alkatrészeknek is jobb ha a folyamatos terhelés 80% körül megáll.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.