Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) sladka_pani válasza Cs1csó (#13900) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Sokáig bírja az irányfény, mindössze 30W a 7 helyiségben és egy kapcsoló vezérli az összeset, de így 4W/helyiség pont elég vagy nevezhetjük romantikusnak is, de mindenképpen balesetmentes közlekedést biztosít az egész lakás területén. A kamerák szintén 15W, nem tétel. A fűtés ami ha be-bekapcsol, akkor szívja 120W-al az akkuból a szuflát, de 26 óra (!) teszt után sem ment 60% alá a töltöttség, tehát egy baromi hideg szezonban (mínusz 10-15fok) is 2 napot elketyegne! Hamarosan már az aggregátor is teljes kiépítésre kerül és az Eon felé is leszerződünk, hogy legális legyen, aztán onnantól nincs vész, mindenhol lesz áram ilyen esetben. Persze hegeszteni meg betonozni nem akkor fogok nekiállni :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#13902) Cs1csó válasza sladka_pani (#13901) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minusz 20 Celsius fokban nem jó betonozni mert az egyujjas kesztyűben nem annyira jó fogni a lapátot plusz hamar sötét lesz :DDD

(#13903) cinemazealot válasza sladka_pani (#13901) üzenetére


cinemazealot
addikt

Aggregátort milyen formában kell "legalizálni" a szolgáltató felé?

(#13904) Cs1csó válasza cinemazealot (#13903) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre én is kíváncsi lennék.

Szerintem arról lehet szó, hogy az aggregátort valahogy be lehet kötni a villanyóra és "ház" közé tehát ha nincs áram akkor az aggregátorral a teljes ház akár összes konnektorát ugyanúgy el lehessen látni de csak tipp.

Valami olyan bekötésről van szó mint a vezérelt óra és a villanybojler kapcsolata amit csak hitelesített villanyszerelők csinálhatják - bekötését.

Ezt OFF-ba teszem mert csak hangosak gondolkodok.

(#13905) cinemazealot válasza Cs1csó (#13904) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én arra gondolok, hogy áramszünet esetén ha az aggregátor bekapcsol és nincs leválasztva, esetleg visszatáplálhat a hálózatra, ahol a szolgáltató éppen szerelő munkatársait megböki. Viszont ez meg azért nem valószínű, mert az aggregátor csak áramszünetkor kapcsol be, ellenkező esetben állandóan szinkronban kellene tartani a hálózattal. Ha viszont áramszünet után hirtelen visszajön a hálózat és nincsenek szinkronban, akkor pukk.

Ezért gondolom, hogy inkább le van az választva, csak akkor meg mi köze hozzá a szolgáltatónak?

(#13906) Cs1csó válasza cinemazealot (#13905) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link]

Jó volt a tipped.

[ Szerkesztve ]

(#13907) pimpa1974


pimpa1974
csendes tag

Szép napot mindenkinek

Lenne egy nagy gondom: Szünetmentesemben be döglött az akku (3 év után) vettem újat, De a szünetmentes azt írja akku gyenge vagyis úgyan azt mint az előző rossz akkuval :(
Lehet kalibrálni hogy érezze vagy tudja hogy jó új az akku?

A készülék: Kstar típusú Upsilon 2000 :( :(

A régi akkuval még jó volt 3-5 percet ment a gép ha áram kimaradás volt most 10 mp után le áll :( :Y :W

Mit tudok tenni??

Akkut vissza vittem a vásárlás helyére hogy rossz meg vittem a régit is ki mérték mind kettőt a régi teljesen kuka az új viszont full jó (ott mérve!) itthon meg nem!

(#13908) Cs1csó válasza pimpa1974 (#13907) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy napig legalább töltötted az akkut?

(#13909) cinemazealot válasza pimpa1974 (#13907) üzenetére


cinemazealot
addikt

Amikor hazavitted az új akkut, rögtön beszerelted a UPS-be, vagy megvártad, amíg szoba-hőmérsékletű lesz?

(#13910) pimpa1974 válasza cinemazealot (#13909) üzenetére


pimpa1974
csendes tag

2 napot is vártam mert múlthéten vettem csütörtökön és szombaton szereltem bele!

(#13911) pimpa1974 válasza Cs1csó (#13908) üzenetére


pimpa1974
csendes tag

Már nem 1 napot hanem szombat óta benne van :( Ennek ellenére most sem jó :(
A kijelzője szerint 100% az akku de ha rá megyek a batteri tesztre 10 mp alatt elszáll és így a gép is azonnal lekapcsol (nem leállítva hanem kikapcs mint áramszünetnél ha nincs szünetmentes)

(#13912) cinemazealot válasza pimpa1974 (#13910) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bájdövéj, biztos, hogy a készülék típusa "Upsilon 2000"? Én nem nagyon találom ezt a modellt, ez mintha inkább egy Windows-os alkalmazás volna.

A régi és az új akkumulátor minden paraméterében egyeznek (feszültség, kapacitás, tömeg)?

Az akksit hol vetted, és milyen márkájú?

Érdemes lehet kipróbálni, hogy a feltöltött akkura rákötsz egy (vagy több) ismert teljesítményű 12 V-os (pl. autóból való) izzót, és figyeled, mennyi idő alatt veszít a fényerejéből. Ha extrém hamar, akkor egyszerűen sz@r az akksi. Ha a paramétereknek megfelelő ideig (néhány óra) bírja, akkor más lesz a gond.

(#13913) Cs1csó válasza pimpa1974 (#13911) üzenetére


Cs1csó
félisten

A UPS vagy az akku rossz, attól még hogy úgy tűnt a régivel jó volt nem biztos, hogy a UPS is jó. Ha elég elég segítőkészek voltak ott ahol az akkut vetted akkor vidd el a UPS-t és ott esetleg egy másik akkuval is próbáljátok ki ha másik akkuval is rossz akkor a UPS rossz.

Konkrétan mi a típusa a UPS-nek? (az Upsilon 2000 az a hozzá tartozó szoftver neve)

(#13914) pimpa1974 válasza cinemazealot (#13912) üzenetére


pimpa1974
csendes tag

Ez a készülék: https://www.kstarups.hu/termekek/micropower-sorozat#ExtraFieldTab2

A 600 as (2016 ban vettem ) Az eladónak el mondtam mire kell milyen a gép és ezt javasolta azt mondta ez el bírja!
Semmi nincs rajta csak az alapgép azon meg nem volt változtatva semmi azóta sem így nem értem a gondot hogyhogy 10 Mp alatt ki lő :( újan több percig is elment akkuról a szünetmentesről :( most meg 10 Mp alatt kikapcsol :(

Akku: 12V / 7Ah Nevét ne kérdezd mert nem tudom most meg azért szét nem csavarozom hogy megnézzem.

(#13915) cinemazealot válasza pimpa1974 (#13914) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...most meg azért szét nem csavarozom hogy megnézzem."

Ja, jó. :D Nemcsak a neve miatt, hanem pl. a fent említett tesztek miatt, de tényleg, én kérek elnézést. Nem nekem tennél szívességet. :))

[ Szerkesztve ]

(#13916) m130


m130
csendes újonc

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de talán kezdésnek nem rossz.

Létezik olyan kütyü, amivel mondjuk egy fázisváltást, vagy egy relé átkapcsolása okozta nagyon rövid ideig tartó áramkimaradást lehet egyensúlyozni?

Tehát ha pl. éjszakai áramról kapcsolok nappalira egy számítógépet(konkrétabban egy 6vga-t futtató rig-et), és azt szeretném hogy a táp ebből semmit ne "érezzen" ne legyen áramingadozás meg kimaradás meg semmi, arra van olcsóbb megoldás egy on-line szünetmentesnél?

Annyira nem vagyok otthon a témában de én valami kondenzátoros dologra gondolnék. Helyesen?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#13917) cinemazealot válasza m130 (#13916) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kondenzátor max. egyenfeszültség esetén lenne megfelelő puffer, váltakozó feszültségen nem.

Akár fázisváltásról (tehát amikor -- a három fázisból -- az egyikről váltasz a másikra), akár éjszakaira/ról nappaliról/ra váltásról beszélünk, elég lehet egy gyors relé, amilyen a UPS-ekben is van. Azok (legalábbis az offline vagy line-interaktív típusúak) a hálózati feszültség eltűnése pillanatában váltanak át a saját inverterükre, ahol az átkapcsolási idő 10 ms (tehát egy félperiódus) alatti. Arra kell nagyon odafigyelni, hogy ha két állandó betáplálása van ennek a váltókapcsolónak (nevezzük relének), akkor azok még csak véletlenül se kerülhessenek összeköttetésbe, mert az akkor nagyot durranna.

Ja, és ahogy látom, egy elég komoly teljesítmény felvételről van szó (rig). Nos, nem árt, ha a relé nagy kapcsolási áramra van méretezve, mert ilyenkor azért villannak a szikrák rendesen.

De talán úgy a legtutibb, ha inkább beruházol egy megfelelő teljesítményű UPS-be. :)

(#13918) m130 válasza cinemazealot (#13917) üzenetére


m130
csendes újonc

Köszönöm a felhomályosítást.

Még most olvasok utánna, hogy elvileg csak fixen bekötött fogyasztó lehet éjszakai ágon, az a korrekt és tiszta.

Én is pontosan így értesültem, hogy azok a relék elég gyorsak, tehát a tápom kondenzátorai áttudnak hidalni ekkora időtartamot. De én úgy vagyok vele, hogy oké ez működik, de nem napi többszöri kisütésre van tervezve a táp kondenzátora se(legalábbis szerintem, aztán lehet ezek folyamat kisülnek részben az áramingadozás miatt ezt nemtudom). Mert ugye éjszakait ki-be kapcsolgatják. Na most nemtudom hogy ez mennyire befolyásolná a tápom élettartamát. És ezen a gondon csak az on-line ups segítene.

Ugyebár a legjobb az egy on-line UPS lenne, nade újonnan az horror. használtan meg nincs ekkora a piacon (min 600Watt). Haszáltban gondolkédnék kizárólag, ugyanis nekem nemkell perceket bírjon az akksi, elég lenne 1 sec is.

Én úgy gondolom egy offline/line-interaktív ups erre a feladatra nem megfelelő az online meg galambra ágyuval az ára és beszerezhetősége miatt.

Most kiszámoltam kb 3 ezer forintot spórolnék az éjszakaiáramos történettel. Elengedősnek hangzik :D

(#13919) sladka_pani válasza cinemazealot (#13903) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Jók voltak a gondolatok, meg is válaszoltatok mindent, szóval ez úgy működik, hogy bejelelnted és szerződésbe is foglalják, tudomást vesznek róla, hogy nálad aggregátor működhet esetenként, de előtte hivatalosan átveszik a szakember által készített leválasztási módot, ami akár egy kapcsoló, akár bonyolultabb elektronika is lehet.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#13920) Cs1csó válasza m130 (#13916) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt remélem tudod, hogy ez kb. teljesen szabálytalan. Amúgy NEM éjszakai áramnak/órának hanem VEZÉRELT MÉRŐNEK/ÓRÁNAK hívják:

" A vezérelt méréssel naponta legalább 8 órára biztosítunk villamos energiát, előre nem meghatározott időszakokban."

Azért nem éjszakai már mert a nap bármely szakában bekapcsolhat ha épp van fölös kapacitás a rendszerben, kapásból azt mondom hogy reggeli órák telítettek de mondjuk 10 óra magasságában lehet van egy kis szabad óra vagy kora délután is. majd éjszaka.

Gyakorlatilag KIZÁRÓLAG villanybojlernek lett kitalálva, semmi más vezérlésére nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#13921) cinemazealot válasza Cs1csó (#13920) üzenetére


cinemazealot
addikt

Illetve vannak még a hőtárolós kályhák is, amiket ilyen áramról lehet üzemeltetni.

(#13922) Cs1csó válasza cinemazealot (#13921) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valamilyen puffertartályos megoldás? A lényeg behatárolt a használati lehetősége a vezérelt órának.

[ Szerkesztve ]

(#13923) m130 válasza Cs1csó (#13920) üzenetére


m130
csendes újonc

Az most miért baj ha engem a "kb. teljesen szabálytalan" lehetőségek és a "Gyakorlatilag KIZÁRÓLAG"-os eszközök érdekelnek. Természetesen nem akarok és nem is fogok jogszabályba ütköző dolgot tenni azaz nem fogok áramot lopni.

Én nem szeretném a fürdési szokásaimat az eon energiagazdálkodásához igazítani.

(Nyilván ezt te tudod, ezt csak magamnak írom le :D):Ez az egész azért van, mert az erőműveket nem tudják leállítani, szóval ha nincs elegendő fogyasztás bekapcsolják a vezéreltet. Szóval a gazdaságnak az csak jó ha én fogyasztok. Semmilyen kára nem lesz ebből, mert ha nem én fogyasztom el akkor más. Arról nyithatunk külön vitát melyik a hasznosabb.

A korlátozások meg azért vannak, hogy hülye módjára ne találjon ki senki ilyen olyan gányolásokat spórolás címszó alatt, amivel balesetveszélyes helyzeteket teremthetnek.. De ha van egy korrekten kiépített rendszered, kérdezem én: miért ne?

Örülök hogy sokan igen, de én nem vagyok egyértelműen tisztában az ebben rejlő lehetőségekről és azt se tudom, hogy erről lehet-e egyezkedni a szolgáltatóval, de miért ne lehetne megpróbálni?

Nem áramot lopok, informálódom.

Köszi a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#13924) Cs1csó válasza m130 (#13923) üzenetére


Cs1csó
félisten

Természetesen értelek és azt is mit szeretnél de ez nem megoldható, LEGÁLISAN hogy váltani tudj a vezérelt és a normál áram között.

A vezérelt mérőre kötést egy a szolgáltatóval szerződésben álló spéci villanyszerelő végezheti csak mivel az órához is hozzá kell piszkálnia, tehát ha egy ilyen villanyszerelő kijön az fixre beköti neked az adott vezérelt fogyasztóhoz.

A fürdési szokásaidra nem hat különösképpen mivel "villanybojler"-ről van szó ami nem átfolyásos módon melegíti a vizet mint pl. egy kombi gázkazán hanem ez egy kvázi nagy melegvíztároló tehát amikor fürdesz akkor olyan vizet használsz fel amit akár 1-2-3 órával korábban melegített fel a bojler.

HA elég nagy bojlert veszel pl. 220L-est, és jól állítod be a hőfokot (mondjuk 60-80℃ között) akkor bőven le tud fürödni akár egy 4 tagú család is.

Persze ha valakinek:
- jóval nagyobb családja van
- vagy kisebb a bojlere pl. csak 80L-es

Akkor vagy nagyobb bojlert kell venni vagy átkötni a normál órára.

(#13925) m130 válasza Cs1csó (#13924) üzenetére


m130
csendes újonc

Hát nagykár pedig jobb volna kevesebbet fizetni :DDD

De már tudom a megoldást: Vízhűtésesre szerelem a riget, és ráfogom hogy villanybojler. (Ez csak vicc volt)

Szépnapot!

(#13926) Cs1csó válasza m130 (#13925) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lenne rá megoldás, vagyis hogy csökkenteni tudd a költségeket de előbb Qva nagy beruházás kellene: NAPKOLLEKTOR

(#13927) cinemazealot válasza Cs1csó (#13926) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az napelem. A napkollektor folyadékot melegít. :)

(#13928) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

APC Smart UPS SC620-ben meghalt az akku.
Tudnátok ajánlani valamilyen akkut bele, vagy egy nekem tetsző bolt, nekem tetsző 12V 12AH-s változatát válasszam?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#13929) Cs1csó válasza golya87 (#13928) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha találsz valami jó helyen jó áron akkor nyugodtan válaszd azt, pl. az árukeresőn is sok találat van 12V-os 12Ah-ás akkura vagy pl ez egy szakbolt: [link]

Itt nagyjából be tudod lőni az árat is és a kinézetet is (alapvetően szabvány méretűek)

Győződj meg, hogy tényleg csak az akku rossz és a UPS jó, sokan vettem már új akkut és csak azután derült ki, hogy a UPS sem jó. Ha nem tudod kipróbálni akkor vásárold online és akkor legrosszabb esetben élsz a 14napos elállással (ha rossz a UPS és egy új UPS-t kellene venned amiben van gyárilag akku)

Az árukeresőn azt látom hogy ezt a UPS-t 4 éve forgalmazzák nálunk tehát nem öreg UPS, tehát valószínűleg tényleg csak az akkut kell, de jobb biztosra menni.

(#13930) golya87 válasza Cs1csó (#13929) üzenetére


golya87
őstag

Ez már a második akku benne, 2012 végén lett véve a UPS.

(#13931) Cs1csó válasza golya87 (#13930) üzenetére


Cs1csó
félisten

akkor átvert az árukereső :DDD

(#13932) golya87 válasza Cs1csó (#13931) üzenetére


golya87
őstag

Az ilyen 10 éves akksiknak van értelme?

(#13933) Cs1csó válasza golya87 (#13932) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ismerem, de remélhetőleg komolyabb minőséget képviselnek, ki lehet próbálni de ha veszel mondjuk valamelyik 8k alattiból a különbség kb. 5 ezer tehát ha hamarabb behal akkor veszel egy újat.

(#13934) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok :),
olvasgattam itt a topicot, több olyan hozzászólást találtam, ami hasonló lehet mint az enyém, de inkább leírom, hogy én mit is szeretnék, az a biztos... :)

Albérletünkbe szeretnék rakni egy kisebb riasztórendszert, és ehhez egy olyan szünetmentesre lenne szükségem, ami ellátna egy ip kamerát , egy digis ONT-t , egy TpLink routert és egy kisebb mozgásérzékelő rendszert. Ezeknek az össz áramfelvétele nagyjából úgy max 50-100 w. Ezekre igazán ugye akkor lenne főleg szükség, ha nem vagyunk itthon , és mondjuk a folyosón (bejutás előtt) lenyomják az áramot, hogy ezek után is tudjanak működni. Nézegettem egy APC-t (500ast) árukeresőn, ami szerintem ezeknek bőven elég lenne, viszont utána agyaltam egy olyan dologban, ami miatt a segítségeteket kérném...

Ha szeretném mondjuk úgy megoldani, h ha már veszek egy ilyen berendezést, akkor már rá tudjam kötni a gépem, tv-m és egy ps4 pro-t, akkor mondjuk egy 1000es APC elbírná ezeket? (Ezek ugye csak a védelem miatt lennének rákötve, amikor pl elmegyünk, ugye ezt lehúzom róla, meg hát ezek nem működnek, csak a fentebb írt riasztó rendszer.)

Tehát ha pl nincs áram, akkor csak a riasztó+router+ipkamera-t kell ellátni, máskülönben szűrje ki az áramhálózat "hibáit", ezzel megvédve ezeket az eszközeimet (PC+Tv+PS).
így a szünetmentes az egyik szobában lenne, és egy mondjuk egy max 10 méteres hosszabbítós aljzattal lenne rákötve a többi kisebb dolog.

(PC-m maximális áramfelvétele úgy 190-200W,
Tv-é úgy 60-90W,
PS4 Pro maxumálisan 170-190W).

Köszönöm szépen a segítségeteket előre is! :)

Üdv

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#13935) Cs1csó válasza Mauddip (#13934) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megoldható pl. a TV+PS+PC egy kapcsolós elosztón lenne - tehát le sem kell húzni a UPS-ről elég a kapcsolós elosztót lekapcsolni és már áramtalanítod is.

Pár kérdés:
- Mennyit szánnál rá?
- A géped főbb paramétereit ideírhatnád (cpu, vga ) persze nem fontos ha ezeket a fogyasztási adatokat műszeres méréssel már lemérted és tényleg csak annyit fogyaszt. A PS4 PRO-val érdemes óvatosnak lenni rengeteg tartalék van benne simán fogyaszthat többet ha lesz olyan játék ami kér akár 300W-ot is bekajálhat.

Kapásból lehet jobb lenne ha egy időben minden működik inkább egy 1500VA-es UPS-re rákötni mindezt sajnos az is ront némileg hogy SOK fogyasztó van - eszközönként is van veszteség:
- TV
- PC
- monitor
- PS4
- router
- kamera

Ha az anyagiak nem befolyásolnak:
- APC Smart-UPS 1000VA LCD SmartConnect
- APC Smart-UPS 1500VA LCD (ez teljesítményben megnyugtatóbb lenne ennyi eszköz esetén egy kicsit felültervezni sosem árt)

(#13936) Starchm válasza Cs1csó (#13935) üzenetére


Starchm
őstag

Ott a gépe alul :DD

Az is legalább 300-at alaphangon bekajál a vga/cpu combó ha maxon megy.

(#13937) Cs1csó válasza Starchm (#13936) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

A beQuiet PSU kalkulátora szerint 400W-ot is felvehet ez a gép, monitor nélkül.

Mauddip

Ha egy olcsóbb DE még mindig minőségi - tiszta szinusz - UPS akkor ez: CyberPower CP1500EPFCLCD 1500VA

HA egy olcsóbb - de elég friss típus - akkor ez:Legrand Keor SP 1500VA

1500-as kell.

(#13938) Mauddip válasza Cs1csó (#13935) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Ps4 Pro-t RDD2 alatt mértem, nem hinném, h annál nagyobb/jobb minőségű játék mostanában lesz rá! :D
Gépem ugyanúgy játék alatt mérve ennyi. Voltcraft árammérőt dugtam elé, és az mutatja a minimális és maximális áramfelvételt is. Én is azon csodálkoztam, h néha ps többet fogyaszt, mint a gépem.
Igazából, mint mondtam is, nem akarom én áram nélkül hajtani ezeket a cuccokat, mint a gépem/tv/ps, ez csupán a saját nyugalmam érdekében kell, h esetleg rá bírjam kötni és ne veszélyeztesse egy alacsony vagy nagyobb áramingadozás.

A fő cél még mindig csak azok a kis eszközök táplálása, ezért árban túlságosan sokallom amiket linkeltél/linkeltetek. Azért is kérdeztem, h amit találtam, árukeresőn, ez megfelel-e esetleg erre a célra?! :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#13939) Cs1csó válasza Mauddip (#13938) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az 1000VA kevés lesz ehhez a sok cucchoz, inkább 1500VA-est vennék: Legrand Keor SP 1500VA ennek tekintélyes súlya is van - nagyobb akkuk -

Az APC-től mint márka nem kell elszállni az olcsó szegmensben nekik is általános minőségű termékeik vannak.

+ mint írtam sok a fogyasztó és fogyasztónként is sok a veszteség: 1db 1000W-os eszközt tovább fog tudni tartani egy UPS mint 10 db 100W-osat, az eszközönkénti veszteség miatt.

Röviden ennyi fogyasztónak 600W kevés, az APCnek amúgy is kicsi az akkuja.

- 1 ip kamera 20W
- digi router (ONT) 20W
- sima router 20W
- mozgásérzékelő rendszer 20W
- PC , esetleg hangrendszer is? 200W (ki-bekapcsolásnál lehetnek nagyobb áramtüskék)
- PC monitor (50W)
- TV (100W)
- PS4 200W (ez akár belenyaldoshat a 250W-ba)

Ehhez a sok cumóhoz kellene egy 1500VA-es UPS. Mindig az összes eszköz maximális "elméleti" fogyasztására tervezünk UPS-t, ez a sok cucc pedig elméletileg kimeríti a 600W-ot.

(#13940) Mauddip válasza Cs1csó (#13939) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Köszönöm a válaszod! 😊
Hangrendszert nem akarom mellé rakni, az még 1500w zenei teljesítmény, nem eroltetném! 😉
Amúgy felsorolásban látom a monitort, de nekem nincs. Tv van a gépre kötve, neked így megfelel! 😁

Viszontl volna még egy hülye kérdésem... Pl valamelyiken van 3-4 220as csatlakozott kimenet. Most ezeknél mindegy, hogy egybe dugom mindet, vagy szét kell válogatni azért?

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#13941) Cs1csó válasza Mauddip (#13940) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen kettő normál - schuko - van ha a leírás megfelelő - az 1500VA-es - simán lehet hosszabbítós elosztóval vezetni a fogyasztókhoz, egy szabály van UPS és a védendő eszközök közé csak sima elosztót tegyél feszültségvédőset ne, azt csak a konnektor és a UPS közé szabad.

Mondjuk az egyik konnektorba egy elosztó abba azok a fogyasztók amiket folyamatosan üzemeltetni akarsz pl. a kamera, a másikra pedig a többit.

[ Szerkesztve ]

(#13942) Mauddip válasza Cs1csó (#13941) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Rendben, köszi szépen! :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#13943) gardener


gardener
senior tag

APC valódi szinuszos-ból melyik a legnagyobb méret amiben még 1akksi van? (régebbi típus,ha használtan akarnék venni?)

(#13944) A megváltó válasza gardener (#13943) üzenetére


A megváltó
tag

Üdv!Szerintem olyan nincs hogy egy aksiból valódi szinusz , tehát12 voltról.Amiket ismerek azok mind 24 voltosak voltak.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#13945) gardener válasza A megváltó (#13944) üzenetére


gardener
senior tag

Akkor nem keresek tovább. Köszi.Ezek szerint a technológiához kell a 24v...

(#13946) A megváltó válasza gardener (#13945) üzenetére


A megváltó
tag

Sima inverterben , tehát nem szünetmentesben van tiszta szinuszos, 12 voltról, gondolom nem nagyon éri meg 12v-ről szünetmentesbe komolyabb elektronika kell esetleg a hatásfok miatt sem éri meg 12v-ről.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#13947) toxin2


toxin2
tag

Sziasztok.

Van egy APC BX950U-GR típusú ups-em. Akku csere után nem igazán akar működni.
Először folyamatosan sípolt piros akku-led mellett, majd hosszan nyomva a bekapcsoló gombot
felváltva villogott a power led zöld ill. az akku-led pirosan. 12V9Ah zsírúj akksi, amit elvileg kalibrálnom illene?
A rádugott pc nem indul. valamilyen leírást, vagy bármi segítséget megköszönnék.

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#13948) Cs1csó válasza toxin2 (#13947) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megvolt az egy napig terhelés nélkül - rádugott eszközök nélkül - hálózatra dugva töltés? Vagy ahogy berakod egyből sípol?

Az akkucsere miért volt, a UPS jelezte, hogy már nem jó az akku vagy nem tartotta a rá kötött eszközöket?

(#13949) toxin2 válasza Cs1csó (#13948) üzenetére


toxin2
tag

Szia.
Közben olvastam, hogy előbb 8 órát legalább tölteni kell az új akkut.
A csere azért történt, mert mostanában többször előadta a kütyü,
hogy nem volt áramszünet, de sípolt, mintha lenne. A rádugott pc meg
szabályosan leállt. Akksi volt itthon pluszban, gondoltam megnézem,
hátha az a baj, addig nem viszem szervízbe.

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#13950) Cs1csó válasza toxin2 (#13949) üzenetére


Cs1csó
félisten

A biztonság kedvéért egy vagy egy fél napot legalább, sőt most nincs annyira hideg de nem árt pár órát hangyni az akkut, hogy akklimatizálódjon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.