Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Cs1csó válasza !Overdose! (#14250) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel tökéletesen egyetértek, kritikus rendszereket egyértelműen ilyen védelem alá helyeznék én is de itt döntően otthoni PC-k, NAS-ok védelméről van szó. Az online rendszerű gondolom egy kicsit jobban eszik az akkukat is. Persze ha megoldható, hogy mondjuk valami alagsorba, mellék épületben vagy egyéb nem hálószobának vagy nappalinak használt helyiségben legyen a UPS és onnan akár hosszabbítón is lehet vezetni a delejt akkor oké.

Sokan kezdik azzal a kérdésüket, hogy:
1. olyan helyen lesz ami lakószoba gép mellett, ágy mellett stb.
2. emiatt is "csendes" legyen

emiatt nálam kikopott az ajánlóból, persze az előnyeit szoktam említeni, ha eszembe jut vagy kérdezik de a hátrányait is fontos kiemelni.

(#14252) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok!
Cyber Power BS650ELCD-DE szünetmentesbe hol tudok és milyen akkut kell venni?
ilyen volt benne: SH1228W
PC: [link] , Köszi :)

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#14253) Cs1csó válasza Eladó445 (#14252) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy nézem ez 12V 8Ah-ás akku de nekik írsz egy emailt és ajánlanak akkut: UPS Akku kb. 5k-ból megúszod.

A konfigodnak elég lesz, kb. - terhelés alatt - 200W-ot fog felvenni, ez a UPS kb. 390W-ot tudna tartani.

[ Szerkesztve ]

(#14254) !Overdose! válasza Eladó445 (#14252) üzenetére


!Overdose!
őstag

Írtam privátot.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#14255) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok.
A gyártó oldalán azt írják hogy a szünetmentes simulated sine wave. Ez a jó kimeneti hullám számítógéphez és routerhez?

(#14256) Cs1csó válasza kaszaking (#14255) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jellemzően elegendő. sokan használnak PC-hez kvázi - szimulált -szinuszos UPS-t gond nélkül egy router még annyira sem érzékeny az ilyesmire.

A PC-ben milyen tápegység van - az szokott esetleg érzékenyebb lenni add meg a típusát ha tudunk róla valamit akkor írunk - és a UPS típusát is megírhatnád.

(#14257) kaszaking válasza Cs1csó (#14256) üzenetére


kaszaking
tag

A tápegység egy fsp 550w raider s550 80+.
A szünetmentes tápegység meg egy NJOY Horus Plus 800 VA / 480 W

(#14258) Cs1csó válasza kaszaking (#14257) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugyailyen tápegységem van és vígan elvolt egy APC BACK UPS-el ami szintén kvázi szinuszos, bár ez az Njoy egy kicsit ipari hulladék gyanús dolog de nem hinném, hogy gond lenne vele.

(#14259) kaszaking válasza Cs1csó (#14258) üzenetére


kaszaking
tag

Köszi. :R Akkor 1 próbát megér a szünetmentes

(#14260) Rick4 válasza Cs1csó (#14246) üzenetére


Rick4
félisten

Tudom, pár éve adtam el a két APC Smart 1500i szünetmentesemet, mert már nem kellett a rackszekrény sem, előtte tették a dolgukat ahogy kell. De azon túl, hogy vagy 400K volt a kettő, annyit tudtak azok is, hogy ha nem volt áram, átkapcsolt az akksira.

Amúgy visszakaptam a szervizből a szünetmentest, ma megmértem, mit tud a két 9Ah-s akksival, 10 percet ment a 270W-os fogyasztóval, az akksi szint jelző a felénél járta, majd mindenféle lemerülés- alacsony akksi fesz stb figyelmeztetés nélkül kikapcsolt az egész. Kedden viszem vissza.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14261) kaszaking


kaszaking
tag

Jól olvastam, hogy szünetmentes tápegység elé lehet tenni túlfeszültség védőt de utána már csak sima elosztót lehet? Egy konnektorba amin egy hármas T elosztó van abba köthető a szünetmentes vagy jobb ha egyedül van 1 konnektoron?

(#14262) Cs1csó válasza kaszaking (#14261) üzenetére


Cs1csó
félisten

A UPS gyártók közvetlen fali csatlakozást ajánlanak de ha az az elosztó JÓ minőségű akkor nem probléma.

UPS után már fölösleges is feszvédős elosztót kötni, hiszen a UPS is végez feszültség szabályozást és akár villám ellen is tud védni ezért sokkal jobb a konnektor és a UPS közé kötni.

DE kvázi - szimulált - szinuszos UPS után nem is szabad mert probléma lesz a két eszköz között - a feszvédős elosztó gyakran le kapcsolhat így a mögötte lévő eszközök áramellátása megszűnik.

SZINUSZOS UPS-nál úgy tudom ilyen probléma nincs de ha logikusan belegondolsz ott is jobb ha a konnektor és a UPS közé teszed mert ha a feszvédős elosztón átjut valami akkor még a UPS megfoghatja.

(#14263) zohan echte


zohan echte
tag

Sziasztok.

Vettem egy szünetmentes tápegységet, két napja használom. Ami nagyon zavaró, hogy büdös műanyag szaga van használat közben. Falra szereltem fel, van normális szellőzése. Hálószobában van használatban és itt azért igen intenzív a szaga. Ez mennyire normális ezeknél a tápoknál?

(#14264) Cs1csó válasza zohan echte (#14263) üzenetére


Cs1csó
félisten

Adj neki időt, ez lehet "ÚJ" szag is, együtt jár a melegedéssel.

(#14265) adorjant


adorjant
senior tag

Sziasztok!

APC Smart SC620 mennyire kötődik a Smart szériához,ha nem tiszta szinuszos? Mennyivel érdemesebb ilyet választani,egy olcsóbb szünetmentes helyett?

(#14266) frpeter válasza adorjant (#14265) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!
Alapvetően a back és a smart széria között nem a szinuszosság a különbség, hanem a kommunikáció. A smart kommunikáció sokkal többet tud, mint a back. Időközben mivel tulképpen a 420-620 szériát kivéve a szinuszosság is különbözött, így ezzel azonosították. Amúgy egy relatív komoly készülék a 620, csak nem szinuszos.

[ Szerkesztve ]

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#14267) kaszaking válasza Cs1csó (#14262) üzenetére


kaszaking
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod :R

(#14268) Fastfact


Fastfact
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi könyvelő irodai berendezéshez elég lehet egy 1000VA-es UPS?

PC 1:
400W táp
Intel Celeron CPU G550
4 GB RAM
hagyományos 3,5" HDD 7200 rpm

PC 2:
400W táp
AMD Athlon 5150 APU with Radeon R3
4 GB RAM
hagyományos 3,5" HDD 7200 rpm

Monitor:
2x ASUS VZ239HE (2x ~21 W)

NAS:
QNAP TS-231P (~15,6 W)

(#14269) Cs1csó válasza Fastfact (#14268) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég ezek összesen kb. 300W-ot fognak enni de mivel elég sok fogyasztó van, 5 (2PC, 2 monitor, 1NAS) ezért nagyobb a veszteség is tehát 1000VA-esnél kisebbet nem vennék pl ezt:
- Kstar Micropower 1000VA LED
vagy drágábban ezt:
- APC Easy 1000VA (BV1000I-GR)

+ tartós áramszünet esetén több idő lesz a gépek leállítására.

[ Szerkesztve ]

(#14270) Fastfact válasza Cs1csó (#14269) üzenetére


Fastfact
csendes tag

Köszönöm szépen! :)

(#14271) kaszaking válasza Cs1csó (#14258) üzenetére


kaszaking
tag

Az njoy márkáról lemondtam, hogy jobban utána néztem. Helyette ezt az Eaton E5-öt néztem.
Link telefonról: https://www.arukereso.hu/szunetmentes-tapegyseg-c3133/eaton/5e-850i-usb-din-5e850iusbdin-p225537952/
Ez már jobb minőség ahogy olvasom. Ajánlott vétel? Csak nem találom hogy tiszta vagy kvázi szinusz

(#14272) Cs1csó válasza kaszaking (#14271) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ok nélkül TOP 1 az árukeresőn, ár/érték arányban kiváló. Kvázi szinuszos.

(#14273) kaszaking válasza Cs1csó (#14272) üzenetére


kaszaking
tag

Köszönöm akkor szerintem ezt veszem. :R
Ha tovább nézelődök lehet lesz még kérdésem.

(#14274) Rick4 válasza Rick4 (#14260) üzenetére


Rick4
félisten

Na, tegnap ismét visszavittem a szünetmentest, teljesen korrektek voltak, átbeszéltük, mi a gondom, furcsa, hogy felénél járt az akksi kijelzés, és lemerülés jelzés nélkül is simán lekapcsolt, a projektor lámpa miatt nem ez a fajta ups kell nekem, hanem egy másik, ami valós szinuszt tud, de ha gondolom, visszaadják a pénzt.. Mondtam, pénzem van, az nem kell, valami megoldás kell, szóval ajánlottak egy 600W-os valós szinuszos szünetmentest 42 ezerért, 7 ezrest kellett ráfizetnem az 1 éves készülék 24 ezres árára, meg az 1 hetes 9Ah-s akksik 11 ezres árára, ez külső akksis, szóval attól függően, mennyi akksim van, akár heteket is mehetne külső áram nélkül, és mivel van is egy 55-ös autó akksim, ma már kötöm is rá a cuccokat, tegnap megvettem hazafelé jövet az akksisarukat.

És akkor kiveszem a másik két kis FSP nano 600-ast, azokat eladom, és ez lesz betéve egy helyre, ellát szépen mindent.

Kíváncsi leszek, mennyit fog bírni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14275) cbm1974


cbm1974
tag

Sziasztok!

Ki tudna segíteni?

Van 3 mezei szünetmentesem, mindegyikben 700A-s aksi, annyi a gond, hogy nem bírják a terhelést. Ha olyan PC-t kötök rá, ami nagyobb áramot vesz fel (pl. 6pines VGA-s), azonnal lekapcsol, ha a hálózat megszűnik.
"Normál" konfig esetén monitorrral is bírja sokáig. Volt valahol egy link, ami hasonlóan a tápkalkulátorhoz, kiszámítja, mekkora UPS-re van szükség adott konfig összeállításhoz, ezt a linket keresem...
Egyébként szerintetek a terhelés az aksinál fontosabb-e, vagy az UPS teljesítménye is befolyósoló tényező?

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#14276) Cs1csó válasza cbm1974 (#14275) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ezt nem tudom értelmezni: "700A-s aksi," 700VA-es UPS-ek? 7Ah-ás akkuval?
Gondolom valami kisebb UPS azok nem valók dedikált VGA-val szerelt gép alá. Ezek irodai gépek, router, NAS ellátására alkalmasak.

Itt egy oldal ahol a konfigurációd fogyasztását ki lehet számítani: beQuiet! PSU calculator ez egy elméleti maxot számol de mellé még érdemes hozzászámolni + 50W-ot ha a monitort is rá akarod kötni a UPS-re.
Tehát a a konfigod 300W-ot fogyaszt az monitorral 350W a kisebb UPS-ek (700VA körüliek) 400W alatti tartásra képesek tehát ha pont játék alatt megy el az áram előfordulhat, hogy nem fogják tudni tartani a gépet.

A UPS-eknek van egy VA és W értéke ami megmutatja milyen teljesítményű eszközt lehet rákötni a UPS-ekben van akkumulátor és az általában úgy van méretezve hogy maximális terhelés esetén is tudja tartani a rá kötött eszközöket pár percig. Értelemszerűen minél kisebb a terhelés annál tovább tudja majd tartani. pl. Egy 1000VA-es kb. 600W tartásra képes UPS jobb esetben 600W körüli terhelést pár percig képes tartani - a legfontosabbat a pillanatnyi áramszünetet át tudja hidalni - de ha csak 100W a terhelés akkor akár 30 percig is tudja tartani.

Add meg a gépek paramétereit, a legfontosabb: CPU, VGA enélkül nem tudunk ajánlani UPS-t és azt is add meg, hogy mennyit szánnál rá és azt is, hogy mindegyik gépnek egy külön UPS- szeretnél e.

(#14277) !Overdose! válasza cbm1974 (#14275) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egy ups teljesítményét nem az akku határozza meg. Az akku csak az áthidalási időre van hatással.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#14278) Rick4 válasza Rick4 (#14274) üzenetére


Rick4
félisten

Na, megtörtént a csoda:

Valós szinuszos szünetmentes (pontosabban inverter) betéve, kapott egy 56Ah-s autó akksit, amit itt pakolgatok már 1.6 éve, csak rátöltögettem, de fél évet volt használva, mindent rávezetékeltem szépen mindenre, ebben a szobában a szünetmentes mögött van egy asztali itx gép+ 50"-os 4K LED tv, kis erősítő + egy router, a másik szobában egy benq w1070-es projektor, Pio 520-as házimozi erősítő, Vu+ Solo 4K műholdvevő, S905X box, épített kis szerver asrock Q1900-as alaplappal, és melléjük egy switch, kábelmodem, fent a padláson egy yagi antennás router, még egy switch és két ip kamera. Kábelből saccra 300m van a házban. :D

Biztos ami biztos, a szünetmentes elé még egy villámvédős hosszabbítót is dugtam. :D

Ha minden eszköz be van kapcsolva, akkor a szünetmentes elé, a konnektorba dugott fogyimérő 500W körül mutat, nyilván ebben az értékben már a szünetmentes is benne van. Kihúztam szépen a konnektorból a kábelt, figyeltem, mi történik, és.. nem történt semmi, Elindítottam a stoppert, néztem 11 percig, az akksi jelzés a fullon maradt, még csak a legfelső led se aludt ki, tehát elvileg van benne szufla, nem tudom mennyit bír, ezek szerint sokat, főleg hogy vagy itt vagyok, és ott van kikapcsolva minden, vagy ott vagyok, és itt van kikapcsolva minden. Most, hogy a másik szobában a készülékek nagyja standby-ban van, csak az itteni gép- monitor- erősítő megy,a fogyimérő szerint 155W a pillanatnyi állás, ha az 500-zal elmegy fél órát, akkor ezzel elég combos megoldást sikerült összehozni.

Ja, ha valakit érdekelne, mi is ez, rákerestem, néztem, milyen alternatívák lettek volna még, de elég korrekt áron van a készülék is: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14279) Cs1csó válasza Rick4 (#14278) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az akkumulátorral vigyázz, ha nem lezárt, szivárgásmentes akku akkor párologhat belőle a sav és az megrekedhet zárt térben. (a UPS-eket ezért is árulják lezárt szivárgásmentes akkukkal)

Stand by módban sok eszköz fogyasztása nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#14280) Rick4 válasza Cs1csó (#14279) üzenetére


Rick4
félisten

Ez autó akksi, ami a mai kor követelményeinek megfelelően már zárt, gondozásmentes, ugyan a celláknál van kupak, de évek óta minden akksinál le vannak ragasztva egy színes csíkkal, ahogy én tudom, akárhogy töltöd, max a gőz párolog el, az elektrolit pedig visszacsorog a cellákba. Sok éve volt, mikor akksitöltéskor még kitekertem a kupakokat, ma már nincs ilyen opció. Ami vonzó, hogy egy ilyen új akksit akármikor a szomszéd boltban veszek 10 perc alatt, most néztem, az 55Ah-s 14900Ft, a két sarut rárakni még 5 perc, és jó időre le van tudva a dolog, a 7-9Ah-s akksik fajlagosan jóval drágábbak, és még itt Szegeden se olyan egyszerű beszerezni őket. Utólag sajnálom, hogy nem elsőre is ezt akartam, hanem ügyesen 3 szünetmentesel vacakoltam...

A készülék ha nem írtam volna konkrétan, külső akksis, azaz az autó akksi bent van a sarokban a szekrény mögött, a készülék pedig mellette, a két szál kb 50 cm hosszú, kényelmesen el lehetett helyezni őket, a két akksisaru még 400Ft-os beruházás volt.

Stand by mód ok, de a nas megy, a router, kamerák, beltéri egység mind mennek, azon az ágon régebben is mértem 60W-ot, az meg akkor, amikor nem vagyunk itthon, és elmegy az áram, elég kevés ahhoz képest, amit így a készülék tud, szóval sokáig fogja bírni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14281) #95590400 válasza !Overdose! (#14277) üzenetére


#95590400
törölt tag

egy döglődő öreg akksiból simán nem fog kijönni annyi watt, hirtelen feszültségeséskor, mint újonnan.

(#14282) Cs1csó válasza Rick4 (#14280) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD pont ezt a "gőzt" nem egészséges belélegezni pl. ha az ágyad mellett van és egy egész éjszakád van a belélegzésére.

Invertert itt is szoktunk ajánlani - pl. a SPS SOHO család - mikor tényleg nagy fogyasztású eszközöket kell sokáig tartani, vagy fix ideig mondjuk 1-2 órán keresztül üzembiztosan.

Az olcsó UPS-ek - 10-40k - alapvetően 3 dologra lett kitalálva és így is ajánljuk őket:
1. a legfontosabb - szerintem - az "alattomos" pillanatnyi áramszünetek kivédi. Ezek többet árthatnak mint egy tartós áramszünet.
2. legyen idő - 3-5 perc - hogy az aktuális munkát bezárjuk, elmentsük és manuálisan leállítsuk a gépet vagy ha nem vagyunk a gépnél akkor a UPS végezzen szabályos leállítást
3. a feszültség szabályozás, a túl magas és a túl alacsony is káros lehet

Ha tartós áramszünetet akar az ember korlátlanul kivédeni akkor inverter + aggregátor + egy hordó benzin a megoldás. Volt ismerősöm aki a 2013 március középen a nagy havazást úgy vészelte át hogy beröffentette az aggregátort és ment a fűtéskeringető szivattyú, sőt még tévét is tudtak nézni.

avman

Az a legrosszabb mikor az ember vesz egy UPS-t, hogy védje a az eszközeit majd időben nem cseréli az akkukat - sajnos érdemes 3 évente - akkor lehet pont akkor fogja cserben hagyni a UPS amikor szükség lenne rá.

(#14283) Rick4 válasza Cs1csó (#14282) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor másképp fogalmazok, gőz= vízgőz távozhat maximum, azt meg én nyugodt szívvel belélegzem. Viccelhetnék vele, hogy az akksi még párásítja is a szoba levegőjét, de persze ahogy savas gőzről, úgy erről sincs szó, hiszen egy zárt akkuból esélye sincs semminek se kijönni, mive nem merítem csontra, és nem töltöm nagyon nagy árammal, nincs valós gázképződés sem, tehát ez a szálat el is varrtuk.

Nekem csak az volt a lényeges, hogy egy olyan szünetmentesem legyen, ami akkor is megy akár több órát az akkor épp aktív fogyasztókkal, ha én épp nem vagyok itthon, arról nem tehetek, hogy benne van az áramszünet, de a kameráknak nem ártana dolgozni, ha már fent vannak.
Végiggondoltam épp elégszer, mi a jó, ez lett az, másképp nem lehet megoldani, csak úgy, hogy a pót áramforrást az anyagi részét nem nézve méretezem túl.

Megtörtént, minden frankó, ennél jobbat el se tudnék képzelni, az, hogy megpróbáltam rendesen leterhelni a cuccot teszt jelleggel, mégis mit bír, nem egyenlő azzal, hogy a továbbiakban így fogom használni.

Most itt vagyok egy szobával arrébb, megnéztem, a fogyimérő 165W-on áll, de nyilván nem az a lényeg a történetben, hogy akkor én netezhessek áramszünet esetén is 5 órán át, hanem hogy minden esetben védve legyenek az eszközeim, és ha minden be van kapcsolva, akkor se oldjon le a rendszer 5 perc alatt pl túlterhelés miatt. Megtörtént, többre nem vágyom.

És akkor ebben az esetben már a fűtés is megoldott, mert a kazánig kell egy hosszabbító, ha úgy jön ki, sajnos volt már rá példa, innentől viszont nem gond.

Szerinted ami most bent van, az nem passzol a felhasználással?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14284) Cs1csó válasza Rick4 (#14283) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kiváló kombót raktál össze, én annyit variáltam volna, hogy nem lakószobában helyeztem volna el az akkut(akkukat) és az invertert, az áramot a több helyen lévő fogyasztókig amúgy is vezetni kell valahogy.

+ az külön jó, hogy szinuszos kimenetes.

+ valljuk be praktikus mert nagyon sok mindent rá lehet kötni, és azokat hatékonyan is tudja tartani a nagy akkukapacitás miatt.

+ a keringető szivattyúk a kvázi szinuszt nem szeretik.

(#14285) Rick4 válasza Cs1csó (#14284) üzenetére


Rick4
félisten

Magát az akksit bárhová el lehet rakni, az csak kábelhossz kérdése, de itt ahol most lakunk, már nem variálok vele, költözés van tervben, amúgy erre is lenne egyszerű és gyors megoldás, egy légzáró ládika, akár fából, plexiből, műanyagból, amin pl oldalsó csavaros megoldással jön ki a két pólus, hogy tényleg légzáró legyen, és helló. A másik helyen az egész informatikai rész el lesz pakolva valahova, ahova nem járkálunk be, de különösebben nem félek a lezárt akksitól, hogy éjjel rám robban, meg sav párolog. Főleg úgy, hogy télen, mikor a szomszédok begyújtanak, kint megmaradni igen necces, teregetni se nagyon lehet, olyan füst szag van, és még sorolhatnám....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14286) Cs1csó válasza Rick4 (#14285) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálunk is ugyanez: Lignit, szén, palack meg a fene tudja még mi, pár szélcsendes ködös ősz végi tél elei nap és nem lehet kint megmaradni.

(#14287) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

A szünetmentes tápegységen (vagy a szoftverében vagy a Windows-ban vagy akárhol) ugye semmit sem kell állítani, alapból át kellene rajta jutnia az internetnek? Önmagában mindkét kábellel van net.

[ Szerkesztve ]

(#14288) Cs1csó válasza C. s. (#14287) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom igen, a lényeg, hogy a bejövő és a kimenő netkábel közé valamilyen biztosíték van téve és elvileg nem engedi át a villámot vagy bármit ami káros lehet.

Amire figyelni kell:
- megfelelő helyre legyen bedugva - cseréld fel lehet úgy megjavul
- a régebbi modellek limitált sávszélt tudnak csak átengedni de ez fel van tüntetve a technikai leírásban tehát nem tud 1Gbit-et csak 100Mbit-et.
- találkoztam olyannal ami RJ45-öst nem csak RJ11-es kábelt tud átengedni.

A biztonság kedvéért úgy kellene használni hogy:
- a házba bejövő kábel először megy a UPS-be onnan a Router-be majd onnan a PC-be vagy tévébe (a router is legyen a UPS-re kötve és ezután bármilyen eszközbe is megy a kábel az is legyen a UPS-re vagy legalább feszvédős elosztóra kötni.
(ha pl. a router, media lejátszó, NAS, külső HDD a UPS-re van kötve de a tévé és/vagy a házimozi rendszer közvetlenül a hálózatra akkor ha jön egy villám ezeken keresztül bejuthatnak akárhová, mivel ezek sokszor sokat fogyasztanak és igazán nem is veszélyes rájuk egy áramszünet ezért ezeket elég egy sima - minőség - feszvédős elosztóba kötni.

HA nem működik a KI-BE kábelek megcserélésével vagy más kábellel akkor esetleg nézd meg a UPS szoftverét ha van hozzá lehet lesz benne utalás erre. (úgy tudom ez automatikusan átengedi a nete csak közöttük van fizikai védelem ami probléma esetén szakítja meg a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#14289) C. s. válasza Cs1csó (#14288) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi a választ!

Elfelejtettem írni, hogy már megcseréltem, de az sem javította meg.

Nincs ráírva semmi korlátozás, de akkor is lennie kellene, csak "vékonyabban". Végül egy APC Back-UPS 1400VA BX1400U-GR lett, mert a télen összefutottam a Nyuszival, és beígért egy ilyet, gondoltam, érdemes kivárni. :D Nem hiszem, hogy ne bírná el a sávszélességet, de egyáltalán nincs egy csöpp net sem ezen keresztül. A csatlakozó könnyedén passzol bele, azzal nincs gond.

"A biztonság kedvéért úgy kellene használni hogy:..."

Ezen már gondolkoztam, de ebben a formában nem kivitelezhető sajnos, mert egy vastag koaxiális kábelen jön be a házba, azt kell bekötni a modembe, és ott osztódik többfelé. Nem láttam még olyan szünetmenteset, amin volna megfelelő csatlakozó, pedig ez a védelem lényeges volna. Más hogy oldja meg?

Újra átbogarászom a szoftverét, de nem igazán hiszem, hogy ott a gubanc. Egy próbát megér.

Akkor mehet vissza a föladónak? :O

(#14290) C. s. válasza Cs1csó (#14288) üzenetére


C. s.
addikt

Azt a biztosítékot lehet valahogy ellenőrizni, cserélni házilag? Nem adtak hozzá tartalékot.

(#14291) Cs1csó válasza C. s. (#14289) üzenetére


Cs1csó
félisten

A koaxiális kábellel nem tudom mit kell tenni, remélem lesz itt aki tud tanácsot adni. (esetleg a modem amibe megy a koax az nem védett majd abból menne a kábel a UPS-be és onnan egy router-ba és abból osztanád tovább WIFI-n, vagy kábelen.

Mielőtt visszaküldenéd írj a boltnak a problémádról hátha mondanak valamit.

A leírása szerint - görgesd lejjebb - csak RJ11-es védelmet tud RJ45-öt nem
"
Data Line Protection
RJ-11 Modem/Fax védelem

"

Ez kb. 50k, 1400VA 700W, ekkorára mindenképpen szükséged van? Mihez kellene? Ha megadod mire szeretnéd használni 1000-1500VA között ajánlok neked valamit.

(#14292) Szaszati


Szaszati
tag

Helló guruk!

UPS-t kell vennem, rögtön hármat is. Mindenik egy-egy kis, irodai gép mellé lenne (refurbished Dell Optiplexek, Core2Duo E8400 CPU-val, 2 GB RAM-mal, 160 GB HDD-vel és DVD meghajtóval, semmi extra nincs bennük), plusz az egyikre rákötnénk egy pici pénztárjegy-nyomtatót. Az elvárás csak annyi, hogy védjen áramingadozás ellen és áramszünet esetén 10-15 percig tartsa életben a gépeket.

Sajnos abszolút ismeretlen a UPS-ek világa, azért is fordulok hozzátok, hogy egyáltalán milyen paramétereket kell figyelembe venni, s mekkora büdzsét érdemes erre áldozni.

Köszi előre is!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#14293) C. s. válasza Cs1csó (#14291) üzenetére


C. s.
addikt

Jó kis leírás a gyártó saját honlapján! :DDD

Hidd el, hogy RJ45-ös csatlakozó van rajta, bármit is írnak a honlapon. Belemegy a dugó, és nem is erőszakkal.

Hasonlít a két típus, de nem fölcsrélhető. kép Ha akarnám sem sikerülne belegyömöszölni.

A gyártó honlapjáról itt a kép a készülék hátuljáról, a jobb fölső sarkát érdemes nézni: "DSL/modem/fax/phone". Az enyém is így néz ki. Ez alapján tudnia kell.

Az áramköri megszakító mire való? (A sárga alatti gomb.) Erről semmit nem írnak a leírásában.

Jelenleg egy 550W-os tápegység van a gépemben, de szeretnék másik videókártyát (valamikor), és akkor lehet, hogy ez is változni fog, még nem tudhatom. És még egy 27 hüvelykes monitor is benne van, meg némi extra: multimédia-lejátszó, külső HDD, pár apróság.

[ Szerkesztve ]

(#14294) kaszaking


kaszaking
tag

Csak cég töltheti le az Eaton UPS Companion szoftvert? Kapok linket a letöltéshez de regisztrálni kell hozzá. Cég nevet kell hozzá adni meg címet. Valahogy meg lehet ezt kerülni? bármit elfogadnak?

Hiába kötelező mező, engedi üresen hagyni

[ Szerkesztve ]

(#14295) Starchm válasza Cs1csó (#14291) üzenetére


Starchm
őstag

Van koax védős. pl apc

(#14296) #95590400 válasza Cs1csó (#14282) üzenetére


#95590400
törölt tag

én konkrétan nemrég idegbajt kaptam. egy öreg belkin szünetmentest kinyírt 2 éve a hp microserver tápja, még a tápkábelt is ki kellett dobnom (lehet csak valami biztosítékot kellene cserélni benne, de nekem közel és távol szakember nincs már, akire rá merném bízni)
elvittem a helyére az eaton protection stationt. volt egy akkor 1 éves leaftron akkum, amiről azt hittem abban van, de a félrerakott belkinben maradt. most előkerült a belkinből. mert visszaraktam végül a jáccós/htpc gép alá, aztán a sima htpc üzemet tartotta kb. 20 percig a hangfalakkal. kihúztam játék mellett, nem bírta. belekukkantottam, hát, a szerintem vagy 7 éves eredeti akkuja volt benne. előszedtem a leaftront 2 év állás után, persze halottnak látta. rádobtam 24 órára autótöltőre, na ott újraéledt. beraktam, nem bírja az se, ha játék alatt húzom ki. ellenben ha áramelvétel után indítottam már el a játékot, akkor simán futott, tudta adni a szuflát, ment vagy 5 percet, meg mikor kiléptem, még vagy 2 percig előrejelezte, hogy tartani tudta volna.
szóval nagyon remélem, hogy nem a szünetmentes kezd elöregedni, hanem csak az akkut tette taccsra a 2 év állás.

(#14297) C. s. válasza Starchm (#14295) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, ez tényleg olyan, de azt hiszem, sajnos gyönge. De legalább tudom, hogy létezik. :)

(#14298) Starchm válasza C. s. (#14297) üzenetére


Starchm
őstag

Nem biztathatlan olyanra ami nem gyári, de én szoktam olyat, h fogom szétszedem és akksikábelt kivezetem és rákötöm nagyobb akksira.
Használtam Backups 650-s régi fehéret 100Ah-s kamion akksival egésznapos hűtő és egyéb üzemeltetésére, de garis cuccnál nehéz/lehetetlen ilyennel játszadozni.

Szerk: most olvasom h VA-ba kevés, ha lesz időm keresek nagyobbat ami tud koaxot.

[ Szerkesztve ]

(#14299) Cs1csó válasza Szaszati (#14292) üzenetére


Cs1csó
félisten

Veszel 3db kisebb UPS-t (az egyikre rákötöd még a nyomtatót ha nincs nagy fogyasztása ha van esetleg neki is egy külön UPS-t venni, ha 100W körüli a fogyasztása akkor elég az egyik UPS-re rákötni)
Ebből 3-at: Kstar Micropower 600VA LED (KS-MP600LED) 3 db kb. 29k

C. s.

Még mindig nem tudom milyen CPU+VGA páros mellé és hány háttértár mellé lesz a UPS (SSD, HDD, belső, külső mindegy a lényeg a darabszám) akár a "tervben" lévő eszközök adatait is beírhatod, és az összeget amennyit rászánnál ha mégis visszaviszed az APC-t. pl: CyberPower UT1500E 1500VA :
- nem drága
- jó szoftver
- schuko - normál konnektor
- USB
- RJ45-ös védelem

Sajnos koax védelem ritka mint a fehér varnyú

Starchm

Sajnos aki KOMOLYAN gondolja az eszközeinek a védelmét az:
- 3 évente cseréli az akkukat
- 2 max 3 akku csere után a UPS-t

Persze lehet 5-6 évig is használni egy akkut vagy 10+ évig egy UPS-t aztán ha jön egy áramszünet egy komolyabb gémelés alatt lehet azonnal megfekszik.

[ Szerkesztve ]

(#14300) C. s. válasza Starchm (#14298) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm! Hasznos megoldás volna, de az is igaz, hogy ritka, és már meg is szoktam, hogy kihúzgálok minden mást, ha villámlik. Arra gondoltam, hogy megprónálok utánanézni, hogy van-e más módja a koax villámvédelmének, mert ide az is elég volna, ha jól tudom, nem kell hozzá tápellátás. Persze, ha van a mostanihoz hasonló árban másik APC, akkor érdekel a dolog. (Amin normális konnektor van.)

csicso82:

VGA-ra nincs konkrét terv, még ötlet szinten sem. Olyan vagy erősebb, mint a mostani, csak nVidia. (Részletek az adatlapomon.)

Korábban (egy másik boltba) vissza lett küldve egy Eaton 5E 850i USB DIN, mert gyönge volt (és a netet sem védte, RJ-11 csatija volt). A mostani meg hibás. :W Utálom visszaküldözgetni, amit veszek, mert nem szórakozásból vásárolok, és túl macerás is, nem hobbizom ilyesmivel.

Nem fut le az öntesztje, nincs rajta keresztül net, szóval nem jó. Gondoltam, hogy írok a boltnak előtte, de a végén még kitalálják, hogy menjen a szervizbe. Ez egy - elvileg - vadiúj holmi, eléggé rossz kezdet, ha az első bekapcsoláskor kiderül, hogy szervizre szorul. Ne szoruljon egy új termék ilyesmire, olyat akarok, ami rendesen működik. :O Ha biztos lehetnék benne, hogy egy az egyben kicserélik másikra, és nem ezt babrálják össze, az volna a legegyszerűbb, mert maradhatnék ennél a boltnlál, de csak csomagküldéssel tudom intézni, mert máshol lakom, ők meg azt küldenek vissza, amit akarnak. Tulajdonképpen szimpatizálok az APC-vel, mert a régi is az volt, és szerttem. Ezt a pénzt már rászánta a "Nyuszi", félek, hogy az olcsóbbak okkal azok. Több helyen olvastam rossz tapasztról az olcsóbbakkal kapcsolatban (büdös, hangosan zúg, erősen melegszik, stb.) Együtt kell élnünk vele, nem mindegy miket produkál. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.