Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Szia csicso82!

A tanácsodat szeretném kérni, hogy milyen új UPS lenne jó az igényeim alapján.

Megjegyzés: már van egy APC-BX950UI (480W) szünetmentesem használatban lassan 3 éve, viszont két dolog miatt szeretnék még 1 UPS-t venni.

1) az aksi kezd benne degradálódni, már nem bír annyi időt áthidalni, mint a kezdetekkor (akkor 14-15 percet tudott a Powerchute szerint, most, ha minden megy 3-4 percet csak, erre figyelmeztet is a szoftver).

2) megnőtt az UPS-re pakolt cuccok száma a használat kezdete óta, ez is jelentősen csökkenti az áthidalási kapacitást.

Jelenleg egy HP Microserver (1 SSD, 5 HDD) egy mini-ITX-es NAS-szerű konfig (1 SSD, 4 HDD, GT740 VGA) és egy 32"-os Samsung tévé megy róla állandóan (24/7) és az "aprólékok" (TP-Link Switch, TP-Link AC750 router, két akváriumszűrő és egy akvárium LED világítás).

Amik alkalmanként mennek/ vannak bekapcsolva, de szintén az UPS-re kötve: két monitor (22"-es Dell és egy 24-es Benq) és egy Ryzenes konfig (Ryzen 5 2600, 32 GB RAM, 3 SSD, 5 HDD, GTX 750 VGA) és erről töltök egy Acer Aspire E15-ös laptopot is.

Az aksicsere az APC-ben már tervben van, viszont hosszútávon sem lesz elég az összkapacitás. Ezért szeretnék egy másik szünetmenteset is beállítani, amire az eszközök egy részét (talán a Ryzenes konfigot és a két monitort) átkötöm, hogy szétosszam a terhelést jobban.

1) USB kommunikációs port legyen rajta (monitorozó szoftver plusz jó, ha van hozzá)
2) legalább 350-400 W kapacitás (hogy nagyjából pariban legyen az APC 480W teljesítményével)
3) 3-4 SCHUKO konnektor hátoldalon (az IEC kivezetésnél külön költség még átalakítókat is venni)
4) legalább 2 év garancia
5) könnyen cserélhető aksi (akár összeszerelésre nézve, akár pótaksi könnyű beszerezhetőségére)
6) max 25.000 Ft-os ár, de inkább alatta.

Válaszodat és tippjeidet előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#14052) Cs1csó válasza Cickánykoma (#14051) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, egy csoda, hogy idáig megúsztad ennyi mindenre kevés az az 1db UPS, 3-5 év ennyit bírnak az akkuk sajnos. A szétszedés és az akkucsere nem feltétlen a legkönnyebb pl. a mostani típusodnál sem. Ha egy szakboltba beviszed akkor ott akár helyben ki is cserélik. De a neten - youtube - van róla videó az alapján már nem vészes. Amiket kinéztem azokhoz van minden amit kértél:
- USB-n keresztül szoftveres kommunikáció
- 25k alatt
- 2 év gari - Aqua, Alza, Oázis - ezeket néztem
- Schuko alzatosak de lehet nincs elég azért ezt egy sima hosszabbítóval lehet orvosolni

AZ egyik UPS-en lenne:
HP Microsever, mini-ITX NAS, switch, router, világítás, tévé

A másikon UPS-en:
A PC a két monitorral (a laptopot miért a UPS-ről töltöd, a feszvédelem miatt?)

- Eaton 5E 850i USB DIN
- Legrand Keor SP 800VA

(#14053) Cickánykoma válasza Cs1csó (#14052) üzenetére


Cickánykoma
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ és a tippeket!

Igen, rájöttem, hogy kicsit túlnőttem a kapacitását az elmúlt 3 évben :B
Az APC aksicsere intézése már folyamatban van, megvan a kiszemelt szerviz, csak úgy szeretném elvinni cserére és lekapcsolni a teljes kócerájt róla, hogy már meglegyen a másik, ami addig ideiglenesen tudja helyettesíteni, mire visszakerül.

Igazából a 2 monitor és a tévé együtt van használva, kicsit bonyolultan de minden eszközt rájuk van kötve (Microserver D-Subon csak a Dellre, a mini-ITX-en rajta van mind 3 kijelző (DVI,DVI, HDMI) - csak ritkán kapcsolom be a két szélső monitort és a Ryzen-es PC-re is van a tévé meg a BenQ), Plusz a tévére még rá van kötve egy alkalmanként használt PS4 is, ezt el is felejtettem a felsorolásból.

Igen, a laptopot a védelem miatt töltöm róla, meg ha már minden elosztóm egy helyen van (az APC 4 Schuko aljazátára 3 db 6-os elosztó van rátéve)

Az ajánlott Eaton-nál keveslem az 1 db Schukot, és ahogy nézem nincs rajta USB-s port szoftveres vezérléshez.

A Legrandnál szintén keveslem az 1 db Schukot. De lehet azért, mert az APC-men alapból 4 va és hozzászoktam. :B

Az APC Easy nem jó tudásban? Van rajta 4 db Schuko aljzat, és a 800VA-s tudásban elég (450W).
Igaz, ahogy nézem, azon nincs külön USB

Vagy több Schuko aljzatos szünetmentesek mindenképpen drágábban vannak csak?

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#14054) Cs1csó válasza Cickánykoma (#14053) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még egy PS4 is! :Y :Y Sok lessz az oda már egy 1500VA-es cucc kellene :D

Az EATON amit linkeltem azon van USB-s kommunikációs port (sajnos több variáció is van belőle pl. USB nélküli IEC-s stb.

Szerintem jobban jársz ha veszel egy ilyet:

AMúgy is olyan sok cuccod van, hogy ezeket szerintem eddig sem tudtam közvetlenül a UPS-be dugni eddig is használnod kellett elosztót, jól gondolom ;]

APC Easy? Megoldhatnád, hogy a mostani UPS-t hagyod a PC-nek USB-s kapcsolattal szoftveres vezérléssel és a többi cuccnak pedig akkor veszel egy szoftveres vezérlés nélküli megoldást. Ami akár lehet az APC Easy is, abból pedig mivel nem túl nagy az árkülönbség egy nagyobbat egy 1000VA-est pl. ezt: APC Easy 1000VA

Vagy pl. ez CyberPower BR1000ELCD 1000VA

Aminél: Kivezeti csatlakozók 8
Kivezetés (UPS+Tulfesz) 4
Kivezetés (Csak túlfesz) 4

(#14055) Cickánykoma válasza Cs1csó (#14054) üzenetére


Cickánykoma
tag

Az Eatont benéztem akkor, az árukeresős linknél több boltnál nem írt USB-t csak soros portot , köszi a szemléltetést. :B Jobb szeretném szoftverből ellenőrizni időnként a fogyasztást, a két folyamatosan menő szervernek mindenképpen, de nem árt, ha a Ryzen PC is ilyen, főleg hogy a jövőben többet tervezem járatni.

Ha mondjuk az Eaton-t választanám, mert akkor mint írtad, szoftveresen monitorozható, van rajta 1 Schuko (amit mondjuk lehet elosztózni) és extrának van 2 IEC még rajta, volna egy plusz kérdésem. A leírásnál azt írják, hogy (2) IEC C13

Kerestem közben IEC-Schuko átalakítóra és ezt dobta be több boltnál is.

IEC 320 C14 apa - SCHUKO anya átalakító

Namármost a C13 és a C14 kompatibilisek? :F Mert kimondottan C13-Schuko verziót nem találtam. Tápkábelből van dögivel, de nekem átalakító kéne inkább.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#14056) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Javítás: közben rájöttem, hogy a C14 az az áram betáp kábel, a kimenet a C13 :B

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#14057) Cs1csó válasza Cickánykoma (#14055) üzenetére


Cs1csó
félisten

A konkrét vásárlásnál azért figyelj oda mert mint írtam sok variációja van annak a 850VA-es EATON-nak.

Itt kb. 600 forint: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14058) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Üdv ismét!

Megvettem a héten a szünmentest, a csicso82 által javasolt Eaton modell lett, amit utólag is köszönök neki, a részletes tippeket és tanácsokat.. Tegnap délután megvolt a nagy összerakás és újrakábelezés. Szétosztottam szépen kétfelé az eszközöket a két UPS közt és mentek szépen. Azonban ma délután óta az Eaton saját monitoringozó programja (Eaton Intelligent Power Manager) nem találja az UPS-t, csak annyit ír hogy "Communication with device failed". Ment 1 napot gond nélkül és jelzett mindent ezért is furcs hogy most nem látja USB-n át. Próbáltam újraindítani a programot, cseréltem USB kábelt, cserélgettem a kábelt más USB portok közt az alaplapon, egyiknél sem látja a program (sőt, megpróbáltam más elérhető monitorozó programmal is megnézni, azok sem látják). Mi lehet a gond? :( :F

[link]

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#14059) Cs1csó válasza Cickánykoma (#14058) üzenetére


Cs1csó
félisten

A PC és a UPS áramtalanítása - és minden áramtalanítása ami a UPS-re volt kötve - megvolt már (+USB kábel kihúz mindkét eszközből majd újra bedug, de ez megvolt)

Majd dugd össze megint és helyezd áram alá, hátha.

(#14060) Cickánykoma válasza Cs1csó (#14059) üzenetére


Cickánykoma
tag

Megtörént a teljes áramtalanítás, UPS kikapcsolása. Minden visszadug, bekapcsol, továbbra sem látja. :(((

Nem lehet amúgy, hogy valami letiltotta a hozzáférést? (tűzfal, virusírtó) Mert az USB kábelt ha bedugom--kihúzom, hallatszik, hogy észleli a csatlakoztatást a Windows, de az UPS maga unknown device néven fut most az állapotjelzőnél. Azért merült ez fel bennem, mert a monitorozó alkalmazás a 127.0.0.1:4680 címen kommunikál.

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#14061) A megváltó


A megváltó
tag

Lehetséges rakd újra a programot is, milyen oprendszer alatt csinálja ezt?

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#14062) Cs1csó válasza Cickánykoma (#14060) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 A megváltó és az újratelepítés idejére kapcsold ki a vírusirtódat.

(#14063) sladka_pani válasza sladka_pani (#13899) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Egy régebbi hozzászólásomra reagálnék, bár mostanában nem volt áramszünet, de szélsőséges időjárás sem. Kopp-kopp-kopp! Szerencsére. Viszont kihasználatlannak találtam az SPS SOHO 600-at, ezért kicsit tovább bővítettem a rendszert, és nem vettem végül külön a számítógépre is szünetmentest. /Mondjuk azt egy kicsit bánom, hogy nem SPS SOHO1000-eset vettem, mert még több minden mehetne át rajta, de mindegy/
Előtte fogyasztásmérővel pár hétig teszteltem azt a 2 dugaljat amivel pluszba terhelni szerettem volna, ez tulajdonképpen egy 2x6-os elosztó multimédiára: 1. Számítógép és tartozékai (Dell27"monitor, bazi nagy 2.1 hangrendszer, 2 külső vinyó, tintsugaras nyomtató) és 2. Samsung 94cm-s LED TV és tartozékai külön + Vidanet modem+ TP Link Wifi Router. Mivel az együttes fogyasztás nem volt több csúcsban sem, mint 400W (R9 270X a videókártyám, ami max. 150W-ot tudna játék alatt benyalni és amúgy azt se éri el, inkább a 100W a jellemző), ezért lehúztam a számítógép asztal melleti 4-es falbalevő Prodax dugaljhoz egy új 3x1.5mm2 MBCU-t és elosztottam, megcímkéztem, 2 dugalj szünetmentesről max 600W 2 dugalj AC230V 16A. Végülis a lekábelezés volt a macerás, 1 napom elment vele, mert a padláson húztam, hogy vésni most ne kelljen. Múltkor a fűtésnél, irányfénynél, kameráknál kellett :( Na szóval a teszt lényege:
- Csúcson terhelve minden eszközzel sem fogyasztanak együttesen több, mint 500W-ot, valahogy ez jött ki a ki az inverter kijelzőjén, mert 78-80%-nál tovább nem tud még együttes induláskor se többet felvenni. Aztán ez normalizálódik ilyen 50-60%-ra, ha a számítógépen csak böngészünk a neten. Lényegében, több mint 3/4-ét használom ki a teljesítménynek, gondolom ettől nem lesz baja, vagy nem használódik el jobban az invertes tápegység része, különben mi értelme lenne annak, hogy tudja, ha nem használjuk ki? Végülis amíg AC-ről megy minden, addig át kell csak engednie, figyelnie, stabilizálnia. Melegedni a tápegység nem melegszik jobban, bár havonta kifújatom óvatosan levegővel.
Akkuról meg úgyse megy minden egyszerre, de azért tegnap leteszteltem, 4 órát ment és 60%-nál visszaadtam neki a tápot.
Hát kb. ennyi, asszem több fejlesztés vele már nem lesz, elértem a kihasználtságát :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#14064) Cs1csó válasza sladka_pani (#14063) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Ezek az inverterek strapabíróak nem kell félteni, a képességein belül legyen a terhelés ennyi. Olvastam már itt olyan dolgokat egy UPS-re pakolva, hogy el sem hittem működhet.

(#14065) sladka_pani válasza Cs1csó (#14064) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Mondjuk én is kipróbáltam a határait. Mikró 600W-on 98%-os terheléssel sípolt de ment :D Hajszárító legalacsonyabb fokozaton :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#14066) Cs1csó válasza sladka_pani (#14065) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valós teszt? Tehát lehúztad a hálózatról és maga az inverter az akkukkal képes volt tartani?

(#14067) sladka_pani válasza Cs1csó (#14066) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Igen! Meg is lepődtem mert 480W-ot kellene tudnia aksiról stabilan, ami 80%, ezekszerint a mikrón a Watt szám állító mégsem 600W vagy a fene tudja :) Hajszárító meg simán kijött mert 3 fokozatú hőfok és szintén 3 fokozatban állítható ventillátoros Remingtonja van a páromnak, 2000W maxon, de így kb 500W a legkisebb teljesítmény, mondjuk vész esetén azzal is meglehet szárítani a hajat :D :D :D

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#14068) Cs1csó válasza sladka_pani (#14067) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hőlégbefúvó gyorsabb! ;]

(#14069) sladka_pani válasza Cs1csó (#14068) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Csak az is minimum 2kW :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#14070) Cs1csó válasza sladka_pani (#14069) üzenetére


Cs1csó
félisten

DE megszárad a haja! (nem az invertert tesztelni)

(#14071) cinemazealot válasza sladka_pani (#14065) üzenetére


cinemazealot
addikt

Érdemes tudni, hogy a mikrohullámú sütő csak egyféle teljesítményt képes felvenni a hálózatból, méghozzá a maximálisat. Az ennél kisebb teljesítményű beállítás egy időosztásos üzemeltetés, amikor is a beállított teljesítmény szintnek megfelelő időnként ki-bekapcsol a készülék, így a több perces üzem alatt a hálózatból felvett átlagos teljesítményfelvétele a beállított lesz, azonban a pillanatnyi vagy 0 (illetve amennyi az elektronikának, az órának, a ventilátornak, a tányérforgatásnak és a világításnak kell), vagy maximális..

Szóval, ha a 600 W-os UPS-ed leolvad a 600 W-ra beállított, de egyébként min. 800 W-ot felvevő mikrótól, ne csodálkozz. Túlhajtottad.

(#14072) sladka_pani válasza cinemazealot (#14071) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszi, ezt nem is tudtam! :O Egyébként csak teszt erejéig próbáltam, elvileg semminek nem szabadna leolvadni, max a biztit nyomja ki, de előbb tilt az okos elektronika.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#14073) Starchm válasza sladka_pani (#14072) üzenetére


Starchm
őstag

Ha minőségi a cucc szerintem a ráírt felé is lehet rövid időtartamig menni.
Saját tapasztalat: Apc smart 630W-os cuccon volt a gépem / 400W / + véletlen egy lézernyomtatót is rádugtam, laza 800W-ot csipegetett belőle egy 2 percig miközben a szünetmentes atomháborút inditott volna a hangjai alapján :D A 2 perc kávészünet milyen jó teszt időszak :DD

(#14074) Cs1csó válasza Starchm (#14073) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hofi után szabadon: "Kell egy kis áramszünet (kávészünet)!"

(#14075) scott_free válasza cinemazealot (#14071) üzenetére


scott_free
senior tag

Ha jól tudom, akkor az inverteres készülékek azok nem így működnek - igaz, jóval drágábbak is.

(#14076) WestBam válasza scott_free (#14075) üzenetére


WestBam
senior tag

Jól tudod :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#14077) Cickánykoma válasza Cs1csó (#14062) üzenetére


Cickánykoma
tag

Win x64 Pro-t használok. Az újratelepítés segített, köszönöm a tippet! :R

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#14078) cinemazealot válasza scott_free (#14075) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, miután leírtam, eszembe jutott, hogy csak az egyszerűbb (ezáltal olcsóbb) modellek teljesítmény beállítása időosztás alapú, a korszerűbbek (mint a modernebb klímák) ennél nyilván kifinomultabbak. Köszönöm a pontosítást. :R

[ Szerkesztve ]

(#14079) sladka_pani válasza Starchm (#14073) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Nagyon is minőségi, imádom, megérte :) Igen, meg is van adva, hogy 150% túlterhelés 1 percig, 200% pár másodpercig, stb... mikor megvettem olvastam is.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#14080) sladka_pani válasza scott_free (#14075) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Közben utánanéztem a mikrómnak, még 2 éves sincs, egy Samsung invertes mikrohullámú csodakütyü, 200-800-ig digitálisan állítható a teljesítmény. Baromi okos egyébként. Én ellenben nem annyira, mert az volt a lényeg, hogy melegítsen. Igaz annyit ellestem, hogy kerámia legyen a belseje, a ráégett szutyok hamarabb lejön mint a zománcbevonatról.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#14081) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!
Szeretnék venni egy UPS-t, viszont nem nagyon látom át mi lenne jó. Ahogy nézegetem vannak olyanok amiken két sorban vannak a dugók, és egyik fele csak túlfeszültség ellen véd, lehet ilyen lenne jó nekem, de leírom az igényeimet:
Amiket szeretnék rákötni, az csak egy NAS, egy router és esetleg egy laptop (130W-os táppal). Amik nem lényegesek az egy TV (LG 43" 4K IPS), TV beltéri egység és egy PS4 pro, utóbbit biztos nem kellene akksiról üzemeltetni, de ha előbbi kettő belefér még, az nem lenne gond. :)
A NAS egy Synology DS218j, szóval olyan kéne amivel USB-n összeköthető. (ha jól tudom így tartósabb áramszünet esetén leállítaná a NAS-t mielőtt kifullad az akksi)
Milyen eszköz lenne a célra megfelelő? Árban rugalmas vagyok, minőség a fontosabb, olyan 30ezerre gondoltam keretnek.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#14082) Cs1csó válasza Sordoran (#14081) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv szerintem ezeket kellene akkumulátorral védeni:
- NAS kb. max 50W
- router kb. 20W
- TV beltéri kb. 20W (ez sem olyan fontos de elfér)
- notebook írtad 130W

Ez összesen kb. max 200-250W tehát egy 600VA-es UPS már elég (általában 360W tartásra képesek) Ami kommunikálni is tud a NAS-oddal az ez lenne: CyberPower UT650EG 13-15k

Ezeket pedig elég lenne egy túlfeszültség védős elosztóval védeni amit 3-5k-ból meg lehet úszni:
- TV
- konzol

Azért ajánlok külön elosztót mert ritka az olyan UPS amiről beszélt tehát amin vannak csak feszültségvédős és külön akkuval védett aljzatok is plusz ami neked kell a NAS-hoz azok között ilyen nincs.

De a TV +konzol + beltéri kombóhoz akár vehetsz egy külön UPS-t is:
- Kstar Micropower 1000VA LED 17-18k
- APC Easy 1000VA 24-25k

Mivel a NAS-oddal kompatibilis UPS kb. 13-15k (attól függ, hol veszed, szállítási költség stb.) így akár még nagyjából a költségkereten belül is tudsz maradni, legalábbis a Kstar-ral ami 17-18k

[ Szerkesztve ]

(#14083) Sordoran válasza Cs1csó (#14082) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R
Első szimpatikusnak tűnik, és ahogy látom ethernet védelem is van benne. A TV+beltéri+konzol külön elosztón vannak, szóval az nem megoldható, hogy csak egyiket kötöm át, így arra szerintem lesz egy sima túlfeszültségvédős elosztó. Szerencsére már nem nagyon jellemző nálunk az áramkimaradás, ha meg vihar van úgyis kikapcsolom/kihúzom őket. A lényeg inkább az, hogy a NAS megússza a dolgot.
Még egy kérdés: vannak értelmes pici UPS-ek? Bár a router így védve lesz, de a magentás HGW máshol van, és ha van áramszünet akkor az míg újraindul sok idő. Ha esetleg van olyan eszköz ami egyedül azt ellátná, az nem lenne rossz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#14084) Cs1csó válasza Sordoran (#14083) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még annyit, hogy túlfeszültségvédős elosztót NE köss a UPS-re. A fali konnektor és a UPS közé lehet akár feszvédős elosztót is tenni de a UPS után nem.

Amit a NAS vezérlésére is linkeltem csak ez van olcsóbb: Kstar Micropower 600VA LED 10-11k-ért. (ha amit a NAS-ra veszel bejön akkor vegyél abból még egyet az egy friss típus)

Az ethernet védelem igazán csak akkor működik ha az utcáról bejövő kábelt először a UPS-be dugod és onnan vezeted tovább a router-be. (a net kábelen is jöhet akár villám, ha csak nem optika azon nem)

De sokszor ezek az olcsóbb UPS-ek csak 100Mbit-es netet tudnak tovább küldeni tehát ha 200-300-1000Mbit-es neted van annak lehet kell egy külön ethernet feszvédő.

[ Szerkesztve ]

(#14085) Sordoran válasza Cs1csó (#14084) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszönöm a válaszokat. Végül megrendeltem a CyberPower UT650EG UPS-t és egy túlfeszültségvédőt. Közben eszembe jutott, hogy van egy nyomtató is, de az szerintem ráfér még a UPS-re, főleg hogy szerintem a laptopot nem fogom. (akksija még megfelelő, így inkább a túlfeszültségvédős elosztóra kötöm majd, amúgy is csak használat közben van hálózatra dugva a tápja is)
UTP falból jön ki, így azt köztes rátudom kötni a UPS-re, viszont mint említettem van egy HGW is másik szobában ami a modem lényegében, lehet ezt is meg kéne védeni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#14086) Cs1csó válasza Sordoran (#14085) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen nyomtató? A nyomtatókan nem nagyon szeretik a UPS-ek, magas pillanatnyi áramfelvételek is jellemezhetik őket egy 650VA-es UPS NEM fog fele elbírni ez szinte biztos.

Ha ez egy általános használatú nyomtató - tehát nem órákon keresztül folyamatos nyomtatás folyik róla, hanem mondjuk hébe-hóba pár oldal vagy egy adott időben mondjuk pár tucat - akkor fölösleges UPS-re kötni elég a túlfeszültségvédős elosztóba dugni.

Amúgy jó lenne ha utána számolnál ez a UPS 360W tartásra képes, a nyomtató papírjai között vagy a hátulján, alján a hálózati kábel környékén kell lenni rajta valami leírásnak, matricának amin rajta van a fogyasztása, ha nem találod akkor írd meg a pontos típusát és megpróbálok rákeresni.

Lényeg: nyomtatót ha mindenáron akkuval akarod védeni oda lehet kelleni fog egy 1000-1500VA-es UPS.

(#14087) Sordoran válasza Cs1csó (#14086) üzenetére


Sordoran
addikt

Igazából csak azért vetült fel ez, mivel ahogy tervezgetem mit hova teszek le, úgy a nyomtató kábele nem fog elérni a túlfeszültségvédős elosztóig. Ritkán nyomtatunk, pár naponta, szóval mennie nem kell mindenáron. Valahogy kisakkozom, gondolom az nem probléma ha a túlfeszültségvédőből még egy hagyományos elosztó is kijön, amin a nyomtató és telefon töltő lenne csak.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#14088) Cs1csó válasza Sordoran (#14087) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem az megoldható.

(#14089) kelna91 válasza kelna91 (#14032) üzenetére


kelna91
senior tag

Az előbb volt egy pillanatnyi áramkimaradás, és bizony elment a kijelző képe. Nem értem, mi történhetett. A UPS-be most egy laptop van dugva (ezen gépeztem), és minden más két hosszabbítón keresztül. Kb. egy másodpercre ment el az áram, és a TV elfeketedett. A laptopot nem tudom, mert ugye saját akksija van.

Utána végeztem pár tesztet a UPS ki-be húzásával, és úgy tűnik, hogy nagyjából fele-fele arányban vagy flottul megy a váltás, vagy visszadugáskor az átváltás nem sikerül tökéletesen, és olyankor kattan a UPS, és elmegy a kép vagy "csak" vibrál egyet. Ez elég aggasztó. Valami ötlet vagy vélemény?

Egyelőre úgy tűnik, hogy csak a TV érintett, a hangfalakból pl. nem hallok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#14090) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

14db redőnymotornak és 1 kamera rendszer rögzítőnek (5db kamera) kellene beszereznem egy szünetmentes masinát.
A redőnymotorok forgalmazója szerint mindenképpen szinuszos masina kell.
Tudnátok javasolni valamit?

Olyan létezik amit rá tudok kötni kábelesen vagy wifi-n internetre és küld értesítést ha bármi van?

Árban max 100-150.000.-Ft-ban gondolkodom, normál dugvillás aljzatos kellene.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14091) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14090) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó lenne tudni a motorok és a kamerarendszer fogyasztását - biztos van valami leírás róluk, használati utasítás, doboz stb - valamelyik APC SMART UPS 1000-1500VA-es verziója: [link]

Ezek közül valamelyiket:
- APC Smart-UPS C 1000VA LCD
- APC Smart-UPS C 1000VA LCD SmartConnect (SMC1000IC)
- APC Smart-UPS 1500VA LCD (SMC1500i)
- APC Smart-UPS C 1500VA LCD SmartConnect (SMC1500IC)

(#14092) JoceeHunt válasza Cs1csó (#14091) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A motorok 40W teljesítményűek 0,3A az áramfelvétel a leírásban.
Kamerarendszer rögzítője HDD nélkül füzete szerint 20W. 1db 2TD-os HDD van benne.

Azt jól látom hogy az általad linkeltek nem normál dugvillások, az a Schoko vagy mi a szösz :)

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14093) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14092) üzenetére


Cs1csó
félisten

14x40= 560 tehát a 14 motor kb. 560W-ot vesz fel? + a kamerarendszer

Akkor ezek közül valamelyik:
- APC Smart-UPS 1500VA LCD (SMC1500i)
- APC Smart-UPS C 1500VA LCD SmartConnect (SMC1500IC)

Ezek csúcstermékek azért is kerülnek ennyibe.

(#14094) JoceeHunt válasza Cs1csó (#14093) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az árral nincs problémám, nézegetem őket, a távoli elérés az a Smartconnect-es cucc?
Ezek csak C14-es dugaljosok?
Olyat csinálhatok vele, hogy egy C14-esbe bedugok egy kábelt a másik végére kialakítok normál elosztót és mindent abba dugok bele, tehát 1 aljzatát terhelem le mindennel? Nincs helyem a rögzítő szekrényébe ezekkel a C14 átalakítókkal bajlódni, 5 dugaljra lenne szükségem.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14095) kelna91 válasza JoceeHunt (#14092) üzenetére


kelna91
senior tag

A CyberPowernek van sokkal olcsóbb, színuszos, schukos UPS-e.

(#14096) simico válasza JoceeHunt (#14092) üzenetére


simico
aktív tag

A kamerákat is érdemes szünetmentesre kötni, nem csak a rögzítőt :) Nálam 5 db analóg kamera és a rögzítő kereken 100 Wattot eszik fogyasztásmérővel mérve.

(#14097) JoceeHunt válasza simico (#14096) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azok is abba lennének kötve természetesen, 12V-osak mert tápból megy ki neki az áram 2db eth kábel szálon.
Eddig a szekrénybe szerettem volna betenni a szünetmentest, ott a max helyem 25cmx25cmx40cm max, de ahogy látom ezek 20kg feletti cumók, félek hogy nem bírja a kis szerény polca, lehet bevinném egy kábelen a kimenő dugaljt. A kérdés terhelhetem 1db dugaljon az APS-t?
Ez elvileg tudja az 1000W-ot, lehet ez kéne nekem

(#14095) kelna91:
net csatlakozású lenne belőle? melyik?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#14098) Cs1csó válasza JoceeHunt (#14094) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen a SmartConnect az hálózati elérést jelent (hogy működik nem tudom de prémium termék tehát menni fog :DDD )
Vehetsz egy ilyet és amit kell egy sima elosztós hosszabbítóba dugod, osztod tovább: [link]

+1 simico (én is így gondoltam) mindent a kamerákat is a UPS-re kötni

kelna91

A CP is jó, de nagyon karcsúnak tartom a tartási képességét, jóval kisebb akku van benne az APC Smart-okban.
De ettől függetlenül ki lehet próbálni:
CyberPower CP1500EPFCLCD 1500VA
Nem tudom hálózaton keresztül hogy menedzselhető.
- CyberPower OR1500ELCDRM1U 1500VA vagy egy ilyen RACK-be szerelhető megoldást is ki lehet próbálni

A hálózati vezérlés mennyire fontos?

(#14099) simico válasza JoceeHunt (#14097) üzenetére


simico
aktív tag

Nálam is egy központi tápról kapják a 12 és 24 Voltot a kamerák. Egy helyen van a kamerák tápegysége, a rögzítő, a NAS és a Digi vackai, így egyetlen UPS helyben kiszolgál minden fontosat. Nyugodtan terhelheted egyetlen kimeneten.

(#14100) JoceeHunt válasza Cs1csó (#14098) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Életemben nem állogattam még szünetmentest így nem tudom mennyire fontos :)
Csak arra gondolok ha van valami móka akkor küldjön már valami jelzést telefonra e-mailra vagy nem tom mire.

Ezeket be lehet rakni zárt nem szellőző szekrénybe is?
Pincébe lenne és a mostani kamera vezérlő szekrényébe nem fogok ezzel beférni ahogy nézegetem.

(#14099) simico
A házon belül az emeleten nekem is van egy Rack szekrény és egy abba szerelhető változat az ottani cuccoknak, de ez külön kamerarendszer külön központtal.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.