Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Skica válasza Whaskes (#749) üzenetére


Skica
őstag

:F Neves számtech bolt, de nem nevezném meg őket, és az eladó teljesen komolyan is gondolta! És az ebben az ár kategóriában keresett 6600-6800-as nvidia kártyákról egyenesen lebeszélt, hogy ne vegyek!

.: No Comment Grp:.

(#752) erdey_a válasza Skica (#750) üzenetére


erdey_a
őstag

gyerünk, ne kímélj!

Vérboci

(#753) #54715584 válasza marsu (#744) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen, vicces, hogy ennyi penzbol en a mostani konfigom vettem meg :)

[Szerkesztve]

(#754) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Egy olyan vevő aki tovább értékesítőként tevékenykedik (aki egyébként azért nem a nagykerben vásárol mindig, mert ott nem foglalkoznak spéci összeállításokkal) egyszer azért telcsizett, mert vett egy hűtőt aminek az alján az előre rárakott paszta miatt egy műanyag átlátszó védőtokot talált és hogy azt a beszerelés előtt le kell-e venni???

disz iz dő kókler...

(#755) TheReMiXeR válasza marsu (#744) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

1997-ben

-AMD PR133/100MHz
-Intel csippes lap (talán pcparts vagy mi a csöcsöm vót a neve)
-2x16MB EDO
-Philips 10xCDROM
-1,3GB Seagate
-S3 Virge 2MB (ajándék Descent cédével)
-SB16-os hangkarinak álcázott valami szutyok ISA foglalatban
-AT ház
-LiteOn 14'' SVGA
-Zseni egér+UniKey Bill (szigorúan AT bill és seriel moúz)
-Epson Stylus Color 200 (1fejes csoda nyomi)

bruttó : 250ezer

(#756) marsu válasza #54715584 (#753) üzenetére


marsu
addikt

Bizony, csak közben eltelt 8 év.... Akkor még a legjobb autós játékom az NQ Rally volt Internet meg 56K-s betárcsázós :D

Egyébként az a konfig két év után 120.000.- ért még mindig jól ment tovább :D közben kapott egy 4x panasonic CD írót és + 64 SD-t

Press any key to continue ...

(#757) #54715584 válasza marsu (#756) üzenetére


#54715584
törölt tag

a '98-as konfigom a szekrenyem tetejen porosodik
pedig meg 2003-ban is jo volt meg az filmnezesre meg netezesre a koliban :DDD

(#758) Petie válasza Skica (#743) üzenetére


Petie
veterán

lol ezen még most is röhögök :DDD :C :DDD

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#759) marsu válasza TheReMiXeR (#755) üzenetére


marsu
addikt

1998-ban kb 5-6 hónap alatt kerestem ennyi pénzt, hogy meg tudjam venni.
Bekapcsoltam és vártam, ... fél óra múlva mentem vissza a géphez, még mindig csak a kurzor villogott a fekete képernyőn... Hívom az embert aki a gépet intézte.

- Kicsit lassúnak tűnik a gép, de ennyire?
- Miért ennyi pénzért mit vártam?
- De már egy fél órája csak a fekete háttér és fehér vonalka villog ...
- Jah, hát windóz az nincs rajta....

Aztán egy hét múlva lett Win95-öm :D Örültem, mert végre rájöttem, hogy szines a monitorom :DD

1989-ben, általános suliban még Commodore 64, meg +4-ek voltak jó kis Junoszt TV-k voltak a monitorok, meg magnókazettás mentés ...

Press any key to continue ...

(#760) Skica válasza erdey_a (#752) üzenetére


Skica
őstag

:W Telefonon jelentkeztek be:
-Jónapot!
-Tiszteletem!
-Számítógépet is javítanak?
-Természetesen.
-Ki kellene jönni, mert nem akar indulni.
-Persze
Lakáson az alábbi kép fogadott, egy Codegen ház alig felismerhető állapotban az asztal alatt billegett!
-Mi történt szegény géppel?
-Leesett!
-Hát nagyon nagyot eshetett! Még ilyet nem is láttam.
Gépet jobban szemügyre véve, a ház műanyag borítása darabokban, a ház váz szerkezete elcsavarodva, az oldallapok elgörbülve, mint akin egy hadsereg átment volna.
A szülök távozása után kérdőre vontam a fiatal gyereket pontosan mi is történt?
-Apu kicsit mérges volt.
-Kicsit?
-Nagyon!
-De mi történt?
-Valami vírust kaptunk, és nagyon lassú lett a gép!
-És, ez még nem gond.
-De apu nagyon mérges lett!
-Tudom, ezt már mondtad.
-És mérgében kitépte a kábeleket, és kidobta az ablakon!
-A 4.-ről?
-Igen.
-Most már minden világos.
-És meg tetszik tudni javítani?
Jobban szemügyre vettem a masinát, kondik letörve, alaplap megreccsenve, VGA eltörve.
-Nem tudom, csak ha egy másikat építek.
Apuka beront a szobába.
-Nos?
-A gép javíthatatlan!
-Javíthatatlan?
-Igen!
-Na akkó keresek másik szerelőt! Viszlát……

Nem láttam többet őket, de nem is bánom.

.: No Comment Grp:.

(#761) Skica válasza marsu (#759) üzenetére


Skica
őstag

A legelső gépem 1982-ben a kis ZX Spectrum 48K volt, Videoton nagytévével összekötve, 10-15 perc játék töltögetése magnoról, micsoda állati jó masina volt! Ekkor lettem fertőzött.

.: No Comment Grp:.

(#762) - iSO -


- iSO -
tag

1996:

486 DX4-120
alaplap - passz
4 MB EDO
Nemtommilyen 4x cd-rom !!!! (Nagyon komoly volt akkoriban)
1.3 GB Seagate
Trident passz VGA
hang -
Fehér Turbo gombos ház
14'' SVGA monitor :)

Sajnos nem emlékszem, hogy milyen színűek voltak a hardverek

:R
iSO

(#763) marsu válasza Skica (#760) üzenetére


marsu
addikt

Nem tudtad megcsinálni? :D

Mondhattad volna, neki, hogy javítható, kb 200.000.- ért
Abból már újra építhetted volna neki :D

Talán nem kap szívinfarktust...

Press any key to continue ...

(#764) #54715584


#54715584
törölt tag

'94

egy 386sx :DD
a reszletekre mar nem emlekszem, csak arra, hogy naponta nyomtam fel a dos-t es a win 3.11-et, mindig a memoriat babraltam az autoexecben es a configban
de a lenyeg: az egy kislemezes 3d home nevezetu progi volt a csucs akkoriban nalam egy 512-es kis nemtudommilyennevu kartyan

:Y basszus, most jovok ra, akkoriban egyszinu volt mindne, nem kek meg piros :U akkor az rossz gep volt? :DDD

(#765) TheReMiXeR válasza Skica (#761) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

engem a c64 fertőzött meg valamikó 5dikes koromban...
suliba a kötelező számtech fakultáción c+4 / c16 és videoton dzsojsztikos gépek vótak...
(1987-88-89.)
Nekem soha nem volt c64-em de mindig volt nálam kőcsönbe olyantól akinek már akkor kettő volt... szigorúan magnóval :))
Nagyot lestem mikor kipróbálhattam az első Amigát...

(#766) Skica válasza TheReMiXeR (#765) üzenetére


Skica
őstag

:R Még annó itt Kecskeméten a Logi Klubban szereztem meg első tapasztalatokat, HT80 és Primo csodákon. Szép idők, hol volt még akkor 3D?

[Szerkesztve]

.: No Comment Grp:.

(#767) deicide válasza TheReMiXeR (#765) üzenetére


deicide
veterán

igen, ezzel én is igy voltam, C64esként mentem el fehérváron egy amiga klubba, és lettem amigás nagyon hosszú időre, az A1200al bezárólag sajnos ez a korszak lezárult, pedig még cd-t ir irtam vele annak idején...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#768) pilóta


pilóta
nagyúr

Nam hardwer, de jó:

Ügyfél bejön nyomdába, hogy nyomtassak ki neki valamit egy CD-ről. CD berak, fájl keres, de nem talál. Ügyfél erősködik, hogy de az rajta van. Mondom neki, hogy akkor mutassa meg, hol. Ő sem talál. Azt mondja nem baj, mert a C meghajtón rajta van. Mondom neki, hogy akkor menjen haza, és másolja rá a C meghajtójáról a CD-ra. Erre ő: de hát ebben a gépben is van C meghajtó... :W
Mondom neki, hogy azon biztos nincs. Mondja, hogy de, mert ő látta. Szó szót követett, végül abban maradtunk, hogy ő a kémia tudományok doktora, és ne magyarázzam meg neki, mert ő látta otthon a C meghajtón, ide se jön többet. Szerencsére tényleg nem jött...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#769) Petie


Petie
veterán

pár hónapja történt.

duron 1200-es konfig, használt.
vevő muzsikus cigány csávó, jó nagy darab ~ 100-110 kg-s úr mellett, de az a kedves fajta :) jófejek egyébként semmi gond nincs velük.

elviszik a gépet, pár nap múlva hozzák vissza mert nem jó. megnézem. télleg. bekapcsolom a gépet és 8perc múlva indul. wtf. alaplapi elem ki, új be. műxik.

szólok nekik vihetik, örülnek stb stb :) 2 nap múlva megint ugyanaz a hiba. jó alaplap csere. aztán cpu csere stb stb...egész gép kilett cserélve de már indul.

1 hét megint eltelik jönnek vissza hogy szellemek vannak a gépben:D. nézzük hát télleg win behányta magát. nem indul, hal.dll szaraxik. win reinstall jó.
2 nap megint meghal. oké új vinyo bele. azzal is eljátszotta vagy 2-3szor, kolléga kimegy és kérdezi hogy a biosban nem turkáltak? nagy nehezen bevallják hogy a muzsikus cigány fia ''ért'' a géphez és ő kotort ott valamit...:W ok reinstall megint bios belövés jól, azóta nincsenek szellemek :P

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#770) Skica válasza deicide (#767) üzenetére


Skica
őstag

:R 64-es gépeket annó csak én is árultam, de nem birtokoltam.Zx Spectrum 48K, Enterprise 128!, Amiga láz volt a PC előtt nekem is, Amiga 500 3MB Ram!!!! 40HDD!!! király volt , Amiga 500+, Amiga 600 (kis csúfságom volt), Amiga 2000, Amiga 1200-as volt a legvégén.És jött a PC korszak...

.: No Comment Grp:.

(#771) deicide válasza Skica (#770) üzenetére


deicide
veterán

hú, az A600 nálunk is a szoba disze volt, mert akkor még nem volt pénzem monitorra és a TV-re volt kötve rca kábellel...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#772) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Jelenleg egy ilyen boldog tulajdonosa vagyok :
[kép]
[kép]

windó 3.0 + ekcel + wörd no meg a passziánsz kékben :))

(#773) Rolly válasza Jarod1 (#729) üzenetére


Rolly
veterán

a rajzot lehet lenyelték :D mert azt hitték kaja :D

(#774) bobsys válasza Rolly (#773) üzenetére


bobsys
addikt

nem biztos
nekem a Chieftec Mini File server házhoz nem adtak semmi rajzot csak rengeteg csavart és távtartót

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#775) bLaCkDoGoNe válasza TheReMiXeR (#772) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ilyesmi nekem is porosodik valahol!

Kezdetek: 1988-89 környékén villamos mérnök nagybácsi PortablePC-je, majd AT286-osa; közben én boldog tulajdonosa lettem először egy Spectrum 48-nak, majd amikor az megdöglött, akkor egy 48+-nak.

1992: Első saját PC: 386SX, 2MB ram, Oak77 VGA 512kb, MonoSVGA monitor, noHDD. Később lett bele egy SB2.0, meg egy 40Mb-os vinyó.
1995: 486DX4-100 felpöckölve 120-ra, GUS 1MB, egy(?) évvel később egy TsengET6100 + 14.4-es modem bele, vinyó meghízott asszem 120-ra. Legjobb gépem volt, piszok jókat játszottam vele.
A többi már nem érdekes... illetve: 2 éve vettem egy zsír új C64-et dobozostól, fóliástól 5000 HUF-ért, úgyhogy most már az is van. (Frankón új műanyag szaga van, isteni.) :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#776) #54715584


#54715584
törölt tag

10 evvel ezelotthoz kepest a szamok nem valtoztak, csak a mertekegysegek :DDD
120 mega, ma mar a giga is keves
512-es videokari persze kilobyteban, most meg megabyteban :DDD
fura, nem?

(#777) bLaCkDoGoNe válasza Sanya (#722) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha nem ért hozzá, akkor ne okoskodjon, hanem csöndben figyeljen és fogadja el annak a véleményét, aki ért hozzá.
Ja, és ne vegyen számítógépet.
Én sem veszek autót, ha nincs jogsim.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#778) nguru


nguru
tag

Az igaz, hogy nem pc boltban dolgozom, de pc-vel foglalkozom a munkahelyemen is. (Csak köztisztviselői pézé...) Ismerősöknek, haveroknak szoktam rendbe tenni a dolgait, szóval nem a boltot rontom..
Kedvenc sztorim:
Vasárnap este fél 6 körül csörög a mobil, egyik haver. Nem indul a gép.
-Belenyúltál?
-Csak a ramot vette ki, lefújta a port, visszarakta.
-dobd át!
Ami gyanús lett rögtön, a CPU cooler olyan hülyén ferdén áll az alaplapon! Mondom a tulajnak, levette?
- ja kifújta a port,de vissza is rakta (jajjaajjj :Y )
persze gép meg se nyikkan. De nem is csodáltam, ugyanis a paszta jól beszáradtt és kihúzta a procit a foglalatból..Láma persze nem vette észre és FORDÍTVA rakta be, majd mint aki jól végezte dolgát ráhúzta a két rögzítőtt! Persze a 478 láb 480 felé feküdt le. Mikor mutattam neki, kis hijján sírva fakadt
Na , öcsém 2 lehetőség: irány a bolt új prociért, vagy esetleg lábálítgatás, de azé nem vállalok felellösséget. Kb 2 óra izzadás, és az Intel (vmint a tulaj) felmenőinek sűrű emlegetése árán sikerült beültetni, csodával határos módon indult is....

A másik: novi Chieftec táp (20+4+4), szar nem indul..hozd le!
-atx a helyén, a 2x2 helyett a +4 bedugva....2x2 szépen elrendezve a floppy alá, nehogy zavarjon. No comment.

JA:KÉK lap :O , de PIROS Vga :C

(#779) Sándor -P20- válasza Skica (#770) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Látom beindult a nosztalgia party...
Én egy Enterprise 128!! -al kezdem még ''85 vagy ''86 -ban. A fél ifjúságim ment rá, a másik felén egy METEX digit multit vettem... Moncsinak egy a Rádiótechnikában leközölt cikk alapját megbuherált Junoszty szolgált, amíg a belelebuherált videó benet kb egy hét alatt ki nem nyírta az egész videó fokozatot.. :)
Az egész cuccos eredeti dobozban, magnóval, meg kb fél szatyor kazettával az egyik szekrény mélyén lapul... :D
Első PC? 486 DX4 100, Tomato deszkában 8M (?) rammal, 1M S3 Trio 64V+ vidzsuga, 540-es vinyó. 1,2 + 1,44 -es Flopy drive. CD nuku... Valami guberált és megjavított VGA monitor... Amikor jól érezte magát égész szép képe volt...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#780) anjani182 válasza Skica (#745) üzenetére


anjani182
őstag

Én ha erősebb AGP VGA-t keresnek, akkor 7600GS-t szoktam ajánlani :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#781) anjani182 válasza Skica (#760) üzenetére


anjani182
őstag

:C :C :C :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#782) anjani182 válasza Sándor -P20- (#779) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem Commodore Plus 4-esem volt, még a kazettás változat, majd kb. 10 éve lett meg a 386-osom, S3 Trio 2Mb, 60GB vinyo, 14'' moncsi :R Rengeteget gémeltem a kemény DOS-os gammákkal :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#783) Sándor -P20- válasza anjani182 (#782) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

10 éve lett meg a 386-osom, S3 Trio 2Mb, 60GB vinyo, 14'' moncsi
----------------------
Az a vinyó nem 600MB akar lenni??? :F :DDD :DDD
Nekem az első game amivel szétjátszottam az agyamat az a Jedi Knigt volt. Miután feltoltam az erederi 1M videómemóriát 2M-ra, már a színek is elég szépek lettek. Amikor pedig beletoltam az első 3D zsugátmat (Riva 128-as, ASUS AGP V3000).... Hát az maga a csoda votl... :Y :C :DDD (Bár addigra a 486 helyett már egy K6-os melengette a levegőt. Az órajelre már nem emléxem.)
Volt hogy miután kirtottam az ellent, csak órákon át kolbászoltam és gyönyörködtem a grafikában... :DDD

[Szerkesztve]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#784) #54715584 válasza Sándor -P20- (#783) üzenetére


#54715584
törölt tag

en is sok jatekban gyonorkodtem :)
sot mondok jobbat, nekem a k6-2-m volt 300-rol 350-re huzva, akkoriban meg csak jumperrel :DD
fenomenalis erzes volt :DD

(#785) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Hozzánk szoktak behozni EU hulladékot...
Gyűjtögetem az OLDTIMER PC-hez való alkatrészeket.
EDO ram-ok, P1es procik tömkelege :))
Hamarosan jelentkezek majd egy extra vassal :))

(#786) SP!T


SP!T
addikt

Visszatérve az eredeti témához, igen a boltosok is soxor igen érdekes fazonok, amit nem értek meg, hogy-hogy került a pult mögé. Pl. Aqua-ban vettem még régen egy alaplapot, amin már ugye le lehetett fixálni a pci-t (direkt ezért cseréltem lapot), így tuningkor nem őrülnek meg a dolgok. Hibás lapot fogtam ki, ami csak bekapcsolt, de bootkor mindig befagyott. Kérdezte, hogy mit csináltam vele pontosan, mit próbáltam és mit nem stb. Elmondtam neki a pontos tüneteket és azt is említettem, h próbáltam a cpu fsb-t állítani, hátha.. ki tudja.. És akkor el kezdett nekem pattogni, h ''úúúristen, de hát akkor változik a pci frekvenciááája és minden elromlik!!!'' Hiába próbáltam felvilágosítani, hogy ez már nem őskövület és fixálja, de hiába, mert szerinte nem. És emiatt nem akarta legariztatni, de végül hivtam egy másik boltost és ő elintézte! :DD Bírom, hogy sok boltban el kezdenek okoskodni, mert azt hiszik megint vmi hozzá nem értő lúúzer jön be az ajtón. És akkor csak néz ha közbe szól az illető, hogy ébredjen fel, mert marhára hülyeségeket beszél. :D

[Szerkesztve]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#787) pulcsi


pulcsi
tag

Hát ma volt nálam egy kedves telefonáló, visszamondani nehéz de a lényege az volt hogy vett egy gépet valahol boltos haverjától már itt azt kellett volna mondanom hogy akkor mért nem öt zaklatod aztán erre is megkaptam a választ - ma éppen nem ért rá de kell a gép, ekkor elkezte mondani -bekapcsolás után kékhalál -hát igen vagy csak a win omlott össze vagy hárdver hiba, na erre - akkor ezt h tudná megcsinálni mondom -tegyél fel win-t vagy tetess majd fel és ha megy akkor jó ha nem akar felmenni vagy ugyanugy rossz akkor valószínű hárdver lesz Linuxot nem mertem mondani (memtest, hddtest)mert elszörnyülködik, -ja az jó van itt cd amire rá van írva windows xp. A végén kiderült hogy driver cd.Ekkor megkérdezte h mi lenne ha ki be dugogatná a dolgokat mondom csinálhatod (de inkább nővel) de ha szoftver hiba akkor sok értelme nincs. Amikor meg mondtam neki h valószínű h telepítésnél formázni kell akkor még jobban kiakadt mert neki minden a c: volt de van d: is ami nagyobb de oda nem mentett mert arra nem gondolt hogy a windows összeomolhat na ekkor kezdtem el gondolkozni azon h ez most szivat engem és nagyon unatkozik, innentől már csak igeneltem neki

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#788) Zebra


Zebra
csendes tag

Emlékszem két esetre, ami velem esett meg.
1.: PC bontó Egerben kb. 98-táján. Bemegyek, köszönök, mondom, hogy használt 300-as Celeront keresnék. A válasz kapásból: ''Hülyeségekkel nem foglalkozunk!''. Már nem emlékszem, hogy elköszöntem-e, de akkor voltam ott utóljára.
2.: Számtech bolt tavaly: a pult túloldalán 3-an cseverésznek, köszönök (mert nekem szokásom, na), semmi reakció, kb. 1 perc ácsorgás után eljöttem. Ott sem voltam azóta, de nem gond, mert van még rajtuk kívül 10 bolt Egerben.

Az első PC-m? Cyrix 486DLC 33MHz, 4Mb mem., 40MB vinyó + a szokásos dolgok. Használt konfig volt, 40000 Ft-ot adtam érte 96-ban. :)

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#789) KrAt válasza TheReMiXeR (#746) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem se szedte be, egy kis alkohollal benyúlsz a görgőkhöz, megtisztítod, és frankó lesz ;) (psc 1510)

(#790) Rover623 válasza Skica (#748) üzenetére


Rover623
félisten

Gépet Köbüki küldte?
Fénypostával?:C

198x években kizárt: ET6000 (96 környékére emléxem) és ezzel kapcsolatban a PCI busz (kereskedelmi forgalomban 94-től), 500MB HDD (91-92 környékén érték el ezt a kapacitást, magánembernél kizárt hogy előfordult akkoriban), SB compatibel sound card (határeset: elméletileg lehet, gyak. kizárt - megjelenés 89 november).

Ellentmondások, lehetetlen paraméterek: 386sx rendszer PCI buszos kivitelben (elméletileg lehetséges, asztali rendszer nem volt ilyen...talán ipari környezetben előfordult)..., 50MHz-es 386sx (40MHz-nél megállt az AMD...ráadásul a Compaq nem te(hete)tt volna AMD procit a gépébe), ET6000 csak 1MB memcsivel (2.25MB/4.5MB...nem lehet rá nem emlékezni;))...

Az informatika egy olyan hülye szakma, ahol a számoknak, típusjelzéseknek (de időnként még egy apró utótagnak is) roppant jelentőségük van...
Amikor az ember mesél, anekdotázik, óhatatlanul is ''vetít''...de műszaki ember az ilyentől hitelét veszti...:(

szerk: OFF

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#791) TheReMiXeR válasza KrAt (#789) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na meglöttyintem egy kis lével, kössz a tippet...

igazából nem értem, hogy miért nem jutott eszembe nekem ez a tippli... ja mer az asszony nyomtatója, ami egyenesen arányos azzal, hogy ha nem működik, akkor nem kell patront venni bele és nem nyomtatja szét az egész házat, magyarul olcsó az üzenbentartása :))

na menek és megnézem azt az alkoholt hová is tettem el...

kössz :R

(#792) anjani182 válasza Sándor -P20- (#783) üzenetére


anjani182
őstag

ááá bocs, megabájt, ezt jol benéztem, tudod az agyam a mai kornak megfelelően gondolkodik :Y :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#793) TBC válasza marsu (#714) üzenetére


TBC
tag

Ha ATA jelszóval védett, sokat nem tudsz csinálni vele, dobd ki...Összesen 2 programot ismerek, amivel fel lehetne oldani, de csak ha ismered a jelszót...

csapos2 : Potom 50K-ért tudok neked szerezni rossz TFT panelt! [kép]

[Szerkesztve]

(#794) paramparya


paramparya
őstag

Ha már első gépeknél tartunk:

AMD 12mhz-es 286-os (turbó nélkül 6mhz, volt olyan játék ami csak úgy volt élvezhető, különben túl gyors ;] ), 40mb ide-s vinyó (havernak 20 megás mfm volt, nagyobb mint most egy dvd-író, és 5x olyan nehéz), 1,2-es floppy (5,25''), ega monitor, de legalább színes :DDD

(#795) Rover623


Rover623
félisten

Emberke beviszi a gépét a szervízbe...nem rossz masinka, P5WDH Deluxe, C2D, jó kis hűtés, 7600GT+VF900, egyebek...csoffadt házban, iszonyú módon kitapétázva belülről vmi szivacsos hangelnyelő anyaggal (nem az a baj hogy használta, van belőle jóféle is...csak igényesen kell megcsinálni...:U).
Szervíz kérdi, mi a gond?
''A rendszervinyó nem kóser...I/O error meg ilyenek...:(''
Szervizes kérdi (az egyik vinyóra mutatva a gépben): az ott a rendszervinyó?
''Nem volt nehéz kitalálni, az van csak bekötve...:P'' gúnyolódik a kuncsaft...
''Nem abból gondoltam...de csak az néz ki úgy, mint amelyik megsülhetett menet közben...:B'' pironkodik a szaki...
Gépet átveszik, ügyfél távozik.
Amikor a gépre sor kerül, sok-sok kábel, kallódó csavar:Y kitermelése után sikerül kibányászni a vinyót...:C

[link]

A hőcsöves keretből arra következtethetünk, hogy a kedves ügyfél láthatóan nagy gondot fordított a hűtésre...a zajt pedig szemmel láthatóan úgy gondolta tompítani, hogy az egész miskulanciát bebugyolálta a ragacsos szivacsba...a szivacs és a HDD közé pedig még egy ''szigetelő'' A5-ös papírlapot is behajtogatott...:W

[link]

De a horror még hátra van! Ugyan mi okozta a papírlapon látható sérüléseket? Mi lehet a HDD alján, ami felsértette a papírt...:F

Nosza, fordítsuk csak meg a vinyót...és igen...:Y

[link]
[link]

Ha valakinek nem ''jönne le'' a dolog: a HDD motorjának aljára két darab jobb napokat látott VGA memóriára való hűtőborda volt ragasztva...:O
A bordák lamellái összevissza hajlítgatva, vagdosva, hogy kb. síkban legyenek...mert első a hűtés...aztán ugye ezt tekerte be a papírlap, habszivacs kombóba...:(((

Talán mondani sem kell: a vinyó megsült, ezrével vannak rajta a bad cluster-ek...de a többiről is csak jelentős timeout-al tud olvasni...

P.S.:
Mert a felhasználó mindig lát, olvas, hall vmit...aztán majd azt ő is megcsinálja otthon...jobban, ügyesebben de főleg olcsóbban...vagy ha nem ő, akkor a barátja/szomszédja...
Hogy törne le a keze/kezük...:C


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#796) marsu válasza TBC (#793) üzenetére


marsu
addikt

Köszi!

ATA winyó...

Szerintem az lesz, hogy megy a kukába ....

Vagy marad porfogó, vagy alátét...

Press any key to continue ...

(#797) FPéter válasza Rover623 (#795) üzenetére


FPéter
aktív tag

Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna, ha tüzet rak rajta... :U

(#798) Sándor -P20- válasza Rover623 (#795) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Jézusom... Ez nem semmi...

Szal én ezt a HDD zaj dolgot így oldottam meg: [link]
Belül pedig ez van:[link]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#799) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Akartam mondani hogy aki tud az képpel is illusztráljon.
Nem semmi és megdöbbentő dolgokat láttunk Rover Úr hsz-ben.
úúú :W :W :W brutál...

(#800) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

off és a 800

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.