Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Amu válasza Slax (#1150) üzenetére


Amu
tag

na jahh, de még akár 2 hónap múlva is, mondhatom azt, hogy várjunk még.

Ezért szoktam javasolni az egyezkedést, de ha valaki ragaszkodik a törvényhez akkor ragaszkodjunk is hozzá!

szerintem jól járt, hogy ráfizetett pár ezer Ft-ot, és lett egy jobb Mp3-ma
(azért megmutattam neki azt a számlát is, amin nekem jóváírta a nagyker, mert a vevő azt hiszi a 10.e Ft-os lejátszón nekem minimum 20 rongy hasznom van)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1152) Slax válasza Amu (#1151) üzenetére


Slax
senior tag

Nem kötözködésképpen linkeltem és másoltam, csak kértél egy linket, én adtam egy linket. Hogy aztán miként alkalmazza az ott írtakat valaki, ahoz már nekem semmi közöm. Mondjuk én csak vásárló vagyok, nem boltos, így ehez a topikhoz is csak olvasóként van közöm érzésem szerint. És vásárlóként persze azt szeretem én is, ha én járok jobban ;) , de a boltosok érveit is felfogtam. Remélem nem indítottam el vitát semmilyen téren, mert nem volt szándékomban. :B

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1153) Amu válasza Slax (#1152) üzenetére


Amu
tag

:)

én meg azt szeretem, ha mindneki elégedetten távozik, mert akkor legközelebb is hozzám fog jönni.

van pár poblémás vevő, aki már elküldött negem a csudába, aztán miután máshol is volt gondja, visszajött és azóta is nállam vásárol, mert velem legalább lehet egyezkedni.
bele tudom élni magam a helyzetbe, mert nekem is sok garos gondom van egyéb területeken

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1154) TheReMiXeR válasza ML320 (#1149) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

szintén 9-12...

eddig egy érdeklődő volt és a haver kifizette a dlink rúterjét :))
irtó nagy bevétel lesz máma :Y

(#1155) szacsee


szacsee
nagyúr

Nemrég ismerősömék vettek GF7800GS AGP-t a bolt foglalkozott kamerák és biztonságtechnikai berendezések telepítésével, biztonsági szolgálattal (bizt őrök stb).
Na szóval telefonáltak, hogy megjött a kari vigyék be a gépet mert csak így van rá gar (jó mi ). Bevitték közölték velü, hogy a kari drágább lett nem 80 hanem 83 ezer (a depón 73+ futár kb 75 volt akkor). Midegy letették a gépet a pultra a negyvenes kopaszodó fsz meg kivette a 9800 radeont oszt ledobta a putra (haverék összenéztek) betesz geforce7800 gép indul nincs kép geforce kidob (szó szerint haverék összenéztek ) radeon berak gép fagy. Ezt párszor eljátszotta oszt közölték velük hagyják ott a gépet, mondom nekik telón hozzák el karival, csak ki kell pucolni, valszeg kontaktos, meg állt benne a por. Nem engedték elhozni. Kiderült utólag az eladó egy biztonsági őr volt azér dobálta a kártyákat, mert nem tudta szegény hogy az a picike valami 1 havi fizetésével felér. Du visszamentek a gépér, jó volt a főnök 16 éves fia megcsinálta (szétszedte kifujatta) jó mi?

(#1156) szacsee


szacsee
nagyúr

Haverral még PIII idejében bementünk egy boltba. Venni szerettünk volna Abit lapot asszem Sa6r-t az eladó meg '' Hát azt nem ajánlom mert mem gánya alaplap, meg az összes abit ilyenekkel nem is foglalkozunk'' helyette a nagyvárosi márkás alaplap árán akarta ránksózni a nyüves tomato lapját, na erre bepörögtünk és inkább nekiáltunk nézelődni, nemsokára jött egy vevő használt slot 1-s lapot akart venni erre elővesz egy Abit Be6 II-t és dicsőíti mint az állat.
Amugy kiru lap volt, csak nekem fél évente cserélgetni kellett a kondikat rajta erősebb procival felvette a versenyt a 815-el.

Na mindegy csak azért írom le az egészet, mert van ilyen is ''minden szentnek maga felé hajlik a keze''.

(#1157) Rover623 válasza Vangelis (#1144) üzenetére


Rover623
félisten

Rossz nagykerekkel tartod a kapcsolatot...:P
A mi gyakorlatunkban is előfordult ilyen...az első egy-két problémás eset után közöltük velük: máshol is tudunk shoppingolni...koppantak...:C

Gyk.: ahogy a kiskernek illik kinyalni a vásárló seggét, úgy a nagykernek illik ugyanezt tennie a kiskerrel...mert ahogy a kisker a vevőből él, ugyanúgy a nagyker meg a kiskerből...amelyik nagyker ezt nem ismeri fel, az köcsög...és értelmes, élelmes kisker partnerek esetén előbb-utóbb bevételcsökkenéssel számolhat. Amelyik kisker meg hagyja magát ''lekezelni'', az megérdemli...;]

primus inter pares

(#1158) Rover623 válasza TheReMiXeR (#1145) üzenetére


Rover623
félisten

Hétvégén sosem vagyunk nyitva...meg pirosbetűs napokon sem, meg ''cserenapokon'' sem...meg a két nagy ünnep között sem...:(
Vmikor nekünk is pihennünk kell...meg intéznünk kell a bevásárlásainkat, ügyeinket...;]



[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1159) Whaskes


Whaskes
senior tag

ma 7.15 kor csörög a telefon. szép állapotomba felkelek. (tegnap nagyon csúnyán beittam :B)
Gyere át! nem megy a gép! Mondom mindjárt ott vagyok. 10 órára átmentem. :B Nézem a gépet, külsőleg semmi. Beindít. megy. OK. Boot! érdekes... a winyó pörög minden megy. de nt hiba meg minden. smart bekapcs biosba csak F1 el enged tovább. Winyó kivesz nézeget. csavarok teteje érdekesen áll. látszott rajta hogy szét volt szedve. Megkérdem, azt mondja: Tegnap este szedtem szét és megtisztítottam a benne levő lemezt. 20gb os quantum... 7főn megyek szegénykének winyót venni....

[Szerkesztve]

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1160) sasa311 válasza Amu (#1146) üzenetére


sasa311
veterán

[link]

Voilé....

És tessék betarteni a törvényt, ahelyett, hogy itt fel vagy háborodva.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1161) Amu válasza sasa311 (#1160) üzenetére


Amu
tag

nem vagyok felháborodva, csak vártam egy hasolnót
persze nem ilyen tahó stílusba

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1162) sasa311 válasza Amu (#1161) üzenetére


sasa311
veterán

Nemtudom melyik hsz-em volt tahó, de ahogy érzed ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1163) Rover623 válasza Amu (#1161) üzenetére


Rover623
félisten

Primitívecske boltosocska!
Mutass már rá hogy ezek közül melyik volt ''tahó stílusba'' (az ''n'' lemaradt a végéről;]) megfogalmazva:[link]...:P

primus inter pares

(#1164) badgirl válasza Sándor -P20- (#1125) üzenetére


badgirl
csendes tag

Szia!

Mit értesz az alatt, hogy ''gyorsan kikupálódnak, és elhúznak valami nagyobb városba... '' ?

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#1165) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

szerintem arra gondolt, hogy vidékről akinek nincs melója az BP felé veszi az irányt... vagy valami nagyobb városkába, ahol talán van értelmesebb meló is mint a sarki kisbótban az eladói állás...

(#1166) szepi79 válasza Amu (#1161) üzenetére


szepi79
őstag

persze nem ilyen tahó stílusba

megvan a tahó stílus az #1146ban:
az áras dologban viszont semmi törvényt nem találtam még.
A fikázás helyett inkább linkelj egy törvényt légyszi, okoskodni én is tudok


szerk: ja bocs, ezt is te írtad...


[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1167) george11


george11
senior tag

Megvolt a mai adag is .... :W

Bejön apuka, és anyuka:

-Jónapot kívánok, miben segíthetek?
-Jónapot. A feleségemmel el szeretnénk utazni Szilvásváradra.
-Khmm az szép hely, és miben tudok segíteni?
-Háthogy milyen ajánlataik vannak, akár félpanzió is jó lenne.
-Nézze uram ez egy számtekbolt, itt gépeket árulunk, nem pedig kirándulásokat szervezünk.
-Óóó akkor biztos rossz helyre jöttünk, viszlát.

Eltelik 2 perc, és jönnek vissza ...

- Hát mi csak jóhelyen járunk, mert ki van írva, hogy m@stral
- nem uram nem jó helyen járnak, a neve ugyan ez a boltnak, de nem utazási iroda.
- Hátőő akkor viszlát.

:O :O :O
Kicsit utánnajártam a dolognak, és kiderült, hogy van itt a városban, egy ugyan ilyen nevű utazási iroda :DDD
Azért feltűnhetett volna nekik, hogy a polcon a hátam mögött nem szórólapok vannak, hanem alkatrészek :F

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#1168) tope válasza george11 (#1167) üzenetére


tope
addikt

Sorry off: de ez a Best of mai :R

(#1169) Hequila válasza tope (#1168) üzenetére


Hequila
őstag

Főleg, hogy ma nem is kaptunk több történetet...
Bár nem tudom, hogy egy ilyen ''eltévedésért miért kell kiborulni, legalább egy kis színfolt a napban.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1170) net84 válasza Rover623 (#1157) üzenetére


net84
őstag

ezt egy ''kicsi'' nagykerrel el tudod játszani, de egy nagyobbancska (nevet nem mondok, gondolom ti magatok is tudtok párat) nem fog azzal foglalkozni, hogy nem vásárolsz náluk többet. Sőt! volt szerencsém olyanhoz is, hogy a fószerkém szerencsétlen kiscsajjal üvöltözött, mert valami eszköznek az ügyintézése (vásárolni szeretett volna, de nem volt, vagy nem azon az áron) nem tetszett neki. Jött az értékesítési vezető, pötyögtek a gépen, majd közölték vele, hogy lehet távozni, és vissza sem kell jönnie többet.
Megnézték, hogy mekkora forgalmat bonyolít le, majd kicsapták.
Na ennyire fontos az ügyfél...ahhoz rohadt nagy forgalmat kell produkálni, hogy komolyan is foglalkozzanak veled.


Bejön ma a srác:
- hello! miben segíthetek?
- hello! notebookot keresek.
- milyen elképzelésed lenne?
- hát őőő...sokmindenre nem szeretném használni, ne legyen a legjobb, de ne legyen a legrosszabb...
- játék vagy valamilyen komolyabb grafikai alkalmazás, esetleg, ami teljesítményt igényel?
- hát, néha játszanák vele, legyen bent legalább 128mb-os videókártya és a proci se legyen a legrosszabb
- árban meddig mehetünk el?
- max. 170.000.
(ha nincs karfája a széknek, biztos beesek az asztal alá)
- hát ilyen árban nemnagyon van ilyen teljesítményű gép (megjegyezném, olcsó kategóriás, esetleg noname motyót nem szívesen ajánlok ki)
- akkor elég bele a 64mb-os videókártya is
- ha ebben az árkategóriában maradunk, akkor csakis kizárólag az integrált vga-s noti jöhet szóba
- az mit jelent?
(elmagyaráz, közben két típust kinyomtattam, ami bruttóba 170k+pár ezer forint volt)
- és ezekbe hány megabájtos videókártya van
(ismét elmagyaráz - végre megérti - majd megkérdezi, hogy mi a külömbség az intel is az ati chipset között - ezt is elmagyaráztam neki újra, mivel már a legelején szó volt róla)
A végén megköszönte és távozott...az arcából ítélve nem sokat értett meg, pedig próbáltam ''józan paraszt'' nyelvre lefordítani (ezt nem én találtam ki, hanem az egyik ügyfelem :) )

Másik srác a kollégánál:
- mi a külömbség a 940-es és a 950-es chipkészlet között?
...kis idő elteltével kiderült, hogy igazából ö a 9550-es vga-ra gondolt, amikor a 950-es chipszetről beszélt

Read only...

(#1171) biga


biga
senior tag

Szombati vidám percek:

- 3x év körüli úriember bejön, egyenesen az egyik kitett laptophoz megy. Rábök és mondja:
- ez érdekelne. Tudnék róla mondani valamit?
- hogyne. Mire kiváncsi?
- pl mire való? (mi tagadás, ez a kérdés váratlanul ért...)
Kb elmagyaráztam, hogy mi is az a notebook.
- és mi van benne?
Elsoroltam a paramétereit, némi időt szentelve a különböző alkotórészeknek. A wlannál megakadt:
- az mire való?
- vezeték nélküli hálózat.
- na jó, de mire való?
- hálózatba kötni a gépeket, hogy kommunikálhassanak egymással, és mindezt vezeték nélkül
- de miért tenne valaki ilyet (itt már kezdett forogni körülöttem a világ...)
- hát ugye vannak emberek, akik ezzel szórakoznak. Nekik készült... (úgy gondoltam ez megfelelő magyarázat lesz az adott szituációban)
- aha. És hogy működik?
- hát ugyebár rádióhullámokkal kommunikál a másik géppel vagy hálózattal
- na de hogy? műholdon?
- már miért kommunikálna műholdon? Sima rádióhullám.
(Láthatóan nem érti a dolgot)
- hát ha nem műhold, akkor hogy?
- látott már mobiltelefont? (nem mertem a használatára rákérdezni...) Na ugyan úgy!
- aha, szóval műholdon! (Egye fene, akkor úgy....)
Kis beszélgetés még erröl arról, op rendszerröl, egyebekröl, kérdés:
- és fel is telepítünk szoftvereket?
- persze, itt vásárolt szofvereket, op. rendszert, irodai stb szoftvert ingyen telepítünk, beállítunk.
- és egyéb szoftvert?
- amit hoz, azt x Ft-ért telepítjük.
- tudna adni egy árlistát a szoftverekröl?
- milyen szoftverekröl? (az op rendszerekröl, irodai csomagokrol ilyesmiröl már kapott előtte)
- hát ami őt érdekelné.
- no és mi érdekelné őt?
- hát mit tudja ő, azért kellene a lista, hogy kiválassza
- no de hogy adjak listát olyanrol, amiröl nem tudom, hogy milyen kell?
- hát adjak mindröl
- ööö... ezt hogy érti?
- hát minden szoftverröl, és majd ő kiválasztja
- mármint az összes szoftverröl? Úgy értem mindröl, ami létezik?
- igen. És ő majd otthon eldönti mi kell neki (azért elképzeltem ám! Vizuális alkat vagyok :) )
- hát azt hiszem, arrol a pár milliárd szoftverröl nem tudok listát adni pillanatnyilag...
Még pár percig erősködött, de aztán annyiban hagyta a dolgokat. Miután elment, még körbenéztem, hogy nem szivat-e valaki a kollégák közül, vagy nem valami kandikamera volt-e a dolog.

Eltelik vagy 5 perc, bejön kisebb csoport (még magamhoz sem tértem):
- USB kábel kellene nekik
- ok, mihez
- hát számítógéphez (fogadni mertem volna! Mosógéphez úgy sem volt egy sem raktáron :) )
- ezt gondoltam, de mihez ezen kívül?
- hát hogy be tudja dugni a számítógépbe
- ok, no de mit?
- hát az USB kábelt. (kezdett sok lenni ez egy napra. Főleg szombat dél felé...)
- ok. Szögezzük le: az egyik végén tudom mi van, a számítógép. Most beszéljünk a kábel másik végéröl. Na ott mi van?
- hát hogy be tudja dugni a gépbe....
- (kezdtem fáradni) Nem pendrive kell?
- Nem, USB kábel.
(Elkezdett szürkülni előttem a világ. Aztán egyszercsak egy szikra villant bennem!):
- véletlenül nem USB kártya kell a gépbe?
- az az! Hát mondta már az elején!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1172) george11 válasza Hequila (#1169) üzenetére


george11
senior tag

Kiborulni csak másodjára sikerlt, amikor visszajöttek.
Persze nem vészesen, csak még nekem is újdonság volt :DDD
Mostmár felékészültebb vagyok.
Vannak ilyenek .. pl. a Ceglédi gőzfürdőt rendszeresen keresik nálam ... a szám stimmel, csak a körzetszám nem. :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#1173) Rover623 válasza biga (#1171) üzenetére


Rover623
félisten

3-4 éve történt, ünnepek előtti utolsó nap, nyomott késő délután, még egy óra a tervezett zárásig...se munkakedv, se áru, lerabolták a boltot...
Az eladó ücsörög a pult mögött, jól szituált vásárlójelölt belép...komotósan körülnéz, majd kiböki: számítógépet szeretne venni (milyen meglepő)...:DD
Az eladó a pokolba kívánja a ''kedves'' vevőt, majd illedelmesen közli, hogy komplett gépet már nem tudnak összerakni, se alkatrész, se idő nincs rá...:(
Vevő elszontyolodik, visszakérdez: ''biztos''?
Az eladónak bevillan: van egy összeállított konfig, a vevő előző nap lemondta, ott árválkodik a polcon bedobozolva...gép, monitor, stb.
''Ha jobban meggondolom, van még egy...:U'' közli a vevővel...annak arca felderül és boldogan nyúl a pénztárcája felé.
''Mennyibe is kerül?''...mire az eladó nagy elhatározással benyögi a konfig bekerülési árának kb. kétszeresét (próba-szerencse alapon;])...
A vevő bólint egyet, tárcából kp. kicsenget (cca. 230e HUF:Y), számlát átveszi, dobozokat femarkolja (eladó lelkesen segít cipelni az autóig:P), autóba bepattan, parkolóból elhajt...
Az egész action lezajlott 5-6 perc alatt...boltot azonnal zárták...:DD
De a félelem alaptalan volt: soha többet nem látták a vásárlót...:C

primus inter pares

(#1174) ML320 válasza net84 (#1170) üzenetére


ML320
aktív tag

Az asztali VGA és a noti grafikus chipjénél igazából ezzel akasztottak ki:
''Mondd meg, melyik a jobb, mert én a legjobb ár/érték arányt akarom megvenni...''
Magyarán: a 180-a sincs gyereknek (kp, nem IQ :D ), de ebből egy 280-as gépet akar venni... Nem tudja, mire használná, így rám testálja a választást, utána meg engem fog szidni... Ja, és azután kéri a véleményem, miután beszélt a haverjaival. Ők már láttak olyan embert, aki látott bekapcsolva notebookot!!! Ő biztos ért hozzá!!! Nálunk csak heti pár darab megy el, így ezekre építve tudok véleményt mondani...

Másik ügyfél. Tavaly vettek egy notit, akkor az 250 volt. Most egy másikat ajánlottam neki, de egyből kiszúrta, hogy van webkamera, nagyobb a hdd, több RAM, nagyobb kijelző... és olcsóbb, mert 200ból kijön. Akkor mos tavaly át lett verve?

És persze a komoly vevő:
- Hálókártya milyen?
- 10/100/1000-es...
- Három hálókártya van rajta!?!?

Ember tervez, Isten perverz...

(#1175) Rover623 válasza net84 (#1170) üzenetére


Rover623
félisten

Sőt! volt szerencsém olyanhoz is, hogy a fószerkém szerencsétlen kiscsajjal üvöltözött, mert valami eszköznek az ügyintézése (vásárolni szeretett volna, de nem volt, vagy nem azon az áron) nem tetszett neki. Jött az értékesítési vezető, pötyögtek a gépen, majd közölték vele, hogy lehet távozni, és vissza sem kell jönnie többet.
Remélem érzed, hogy oltári mód szar példa...;]
Akármennyit vásárolok vhol, semmiféle jogalapom nincs rá hogy bárkivel is üvöltözzek ott...:(
Ha meg keveset, akkor pláne...:P

Na ennyire fontos az ügyfél...ahhoz rohadt nagy forgalmat kell produkálni, hogy komolyan is foglalkozzanak veled.
Ebben szerencsére tévedsz...ahogy mi megpróbálunk minden ügyféllel normálisan bánni, vásárlási volumentől függetlenül, úgy a nagykerben mi is elvárhatjuk és el is várjuk ugyanezt...és hál' Istennek van jó pár normális nagyker.
Hagytunk mi már ott olyan nagykert ahol komoly forgalmat generáltunk, sőt volt olyan amelyiknél már a viszonteladói szerződés megkötése is elakadt, mert nem voltak szimpatikusak a feltételek és lekezelő módon kommunikáltak velünk az előkészítő fázisokban...:C
Annyi a nagyker mint égen a csillag...a vevő ránk/rád tudja vágni az ajtót, hogy ''akkor majd megveszem máshol''...mi is (te/ti is) meg tudjátok tenni a nagykerrel...;)

primus inter pares

(#1176) szepi79 válasza Rover623 (#1175) üzenetére


szepi79
őstag

Sőt! volt szerencsém olyanhoz is, hogy a fószerkém szerencsétlen kiscsajjal üvöltözött, mert valami eszköznek az ügyintézése (vásárolni szeretett volna, de nem volt, vagy nem azon az áron) nem tetszett neki. Jött az értékesítési vezető, pötyögtek a gépen, majd közölték vele, hogy lehet távozni, és vissza sem kell jönnie többet.

hasonló nálunk is volt, csak nem jött az értékesítési vezető, hanem onnantól kezdve olyan árakat kapott a kedves kisker, hogy sokkal jobban megérte neki máshol vásárolni. (és az évi forgalma alulról majdnem megközelítette a fél milliót.)

Na ennyire fontos az ügyfél...ahhoz rohadt nagy forgalmat kell produkálni, hogy komolyan is foglalkozzanak veled.

attól függ, mit értesz komoly foglalkozás alatt. ha azt, hogy saját ügyintéződ, spec áraid legyenek, havi/kethéti személyes találkozások, ilyesmi, akkor igen. de ha csak annyi, hogy normálisan álljanak hozzád, és korrekt módon kiszolgáljanak, ahhoz nem.

Annyi a nagyker mint égen a csillag...a vevő ránk/rád tudja vágni az ajtót, hogy ''akkor majd megveszem máshol''...mi is (te/ti is) meg tudjátok tenni a nagykerrel...

jaja... egyik exkollégám vhogy így fogalmazta meg: a magyar helyzet olyan, hogy 10 emberből 3 nagyker, 4 kisker, meg 3 végfelhasználó...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1177) Rover623


Rover623
félisten

Gyakori szitu: PC/notebook, opre, néha még a HDD is lejelszavazva...általában rákérdez a munkafelvevő, de ha lemarad, tuti hogy a szervíz beleütközik...
Oprendszer, HDD, PC általában nem gáz, de a noti nem egyszerű...:(

Szervíz: Jó napot kívánok! A javításra behozott notebookkal kapcsolatban hívom, a gép jelszót kér amit Ön elfelejtett nekünk megadni...kérem adja meg, a munkánkhoz szükséges!

Ügyfél: Milyen jelszó? Lassan megérti.. Micsoda? ''Pinkód''-ot kér? Azt nem tudom, biztos az a büdös kölök állítgatott vmit...

Ügyfél: Minek az magának...anélkül nem megy?

Ügyfél: Nem tudja kitalálni?...Hehe...
Hehe...a k. anyád! A feleségedet is erényövvel viszed a nőgyógyászhoz? Az autód kulcsát sem hagyod ott a szervízben? - füstölög magában a szaki...:(((
Egyébként a szervízes letette a telefont, majd a márkaszervíz információi alapján kiütötte a jelszót a notiból, újat állított be és így adta vissza az ügyfélnek...gépátvételkor az ügyfél koppant...lila volt a feje de nem balhézott...;]


primus inter pares

(#1178) Rover623 válasza szepi79 (#1176) üzenetére


Rover623
félisten

Gondolom félreértés lehet hogy a ''forgalom'' témát nekem címezted (egyes szám második személy használata)...;)
Az egy idézet...net84 kolléga mondatai...:U


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1179) szepi79 válasza Rover623 (#1178) üzenetére


szepi79
őstag

nem félreértés, csak feledékenység; oda akartam írni a végére, hogy a javarészt nem neked szánom :)

szerk: jó volt a jelszavas-notis sztori :D

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1180) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Any@d...

Vagy 2 hete vett itt három (valamelyik arab országból származó) egyén egy edimax rútert.
Hozta vissza, hogy nem jó és cseréljem ki neki.
Monom, oké de az eredeti doboz az kell hozzá...
Ezt azért hangoztattam neki, mert egy másik teljesen noname rúter dobozában hozta vissza az edimaxot.
Ekkor lett érdekes a dolog.
Felemelt hangon elkezdett parádézni, hogy ő ezt így kapta...
Mutatja, hogy ő se érti mert még egy antennát is kapott hozzá... erre mondom, hogy talán azért van benne antenna mert ami benne volt talán azé...
10percig váltig állította, hogy de bizony ebbe volt becsomagolva az edimax.
Erre mutatom neki, hogy bele se fér a dobozba, hiszen látszik is, hogy a doboz belső kialakítása eltérő és nem is lehetne ezt ebbe becsomagolni. A rekszek másképp és ráadásul kisebb méretű terméknek vannak kialakítva.

Kicseréltem neki, habár értetlenkedett, hogy ezt bizony innen így vitte el...

(#1181) szepi79 válasza TheReMiXeR (#1180) üzenetére


szepi79
őstag

és fogadjunk, még neki állt feljebb, meg ''soha többet nem vásárolok itt'' :(

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1182) george11


george11
senior tag

Behoztak egy DVD írót, hogy rossz.
Kérdezem, hogy számlája meg van-e.
Hátőő valahol biztos megvan.
Ok, nembaj a vonalkód alapján visszakeresem.Nézem, vonalkód sehol ... :F
Miért nincs rajta a 2 vonalkód?
Milyen vonalkód, ő nem szedett le semmit róla.
Értem, és itt lett vásárolva?
Jaaaa, nem a P@lm@ computerben.
:O :O :O
Akkor tessék oda átfáradni vele.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#1183) badgirl


badgirl
csendes tag

Fősulin anno...
Számítógépes grafikához kaptunk egy oktató CD-t, rajta a példák, feladatok stb...
Második diplomára hajtó angoltanárnéni óra eleje óta nyafog, hogy ez nem jó, miért nem lehet floppyn...
Tanár rákérdez:
- Mi a baj? Nincs CD-olvasód?
- De van... De akkor sem tudom megnézni, NINCS HANGKÁRTYÁM!!!

:W

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#1184) net84 válasza Rover623 (#1175) üzenetére


net84
őstag

igazad van a példa szar :) de nem oltári mód
elvárható, hogy normálisan bánjanak a ''kiskeressel'', de a korrektség is kell
szerintem elsődleges szempont az ár (mint a ''halandó'' vásárlónak), utánna jön a megbízhatóság (ami akár az ár elé is kerülhet - értem itt a ''józsi bácsi számítástechnikai nagykereskedés''-t, akik tök jók árban, de januárban zárnak, és garanciázás ugrott)
Pár nagykerrel mostanság én is megakadtam...
egyik nem is egy kicsike volt, nagyon jó áron adott nagyon sok mindent, de 3 hét után sem volt képes egy árlistát küldeni - egyből kiestek
a másik a kéz logikus volt...sürgősen kellett volna egy két ''apróság'' mail-re nem válaszolt, telefont nem vette fel. két héttel késöbb megjelent, hogy kerestük, meg küldtünk valami mailt. Adni akkor sem tudott semmit, csak pár nappal késöbb küldött egy árlistát, amin az egyébként is kért eszközök fele volt feltüntetve. - és náluk sem csak pár tízezer forintokat hagytunk ott


De gondolom azt azért te is tapasztaltad, hogy nem ugyanaz a helyzet a nagyker-kisker és a kisker-ügyfél közötti ''rendszer''...és csak azért, mert valami gebasz van nem lehet őket othagyni. (pl nekünk pár hete elhagytak egy nagyobb értékű csomagunkat, ezért nem lehet őket csak otthagyni, heti szinten nem keveset hagyunk ott, ennek ügyintézése mégis kicsit döcögős)

De tény, hogy amit te mondasz, abban is van igazság.

Read only...

(#1185) net84 válasza szepi79 (#1176) üzenetére


net84
őstag

''attól függ, mit értesz komoly foglalkozás alatt. ha azt, hogy saját ügyintéződ, spec áraid legyenek, havi/kethéti személyes találkozások, ilyesmi, akkor igen.''

igen, erre gondoltam :) - annál a nagykernél, ahol nincs személyes kontakt, ott kicsit nehézkes egy nagyobb ''tendert'' lebonyolítani, mert szinte biztos, hogy mindig más veszi fel a telefont, akivel korábban beszéltél, az pedig nem ér rá...

Read only...

(#1186) Rover623 válasza net84 (#1185) üzenetére


Rover623
félisten

A helyzetet bonyolítja hogy van olyan eset is, amikor hiába vagy kiemelt ügyfél, hiába van ''személyes'' kontaktod, hiába hagysz egy nagykerben éves szinten közel kilenc számjegyű összeget, a nagyker vezetése, tulajdonosai hozzáállása miatt szarban maradsz párszor...nem jön meg a cucc, nem az jön amit kértél, nem tudnak megtámogatni versenyképes tenderárakkal...cseszheted a kontaktodat, bizniszt de legalábbis vásárlói bizalmat veszítesz el...ilyenkor bizony hiába a kölcsönös seggnyalás élvezete, az esetenkénti extra árkedvezmény, értelmes és túlélésre játszó kisker bizony elkezdi átcsoportosítani a beszerzéseit...:(((
A nagyker meg koppan...kapkodni kezd, érdeklődni, ígérgetni...de már késő...:(
Ellátó meg mindig akad...nálunk bármilyen gyártónak vagy terméknek legalább 2-3 ''kizárólagos'' forgalmazója/importőre van...;]
Ez is egy ocsmány magyar jellegzetesség...:O

primus inter pares

(#1187) szepi79 válasza net84 (#1185) üzenetére


szepi79
őstag

annál a nagykernél, ahol nincs személyes kontakt, ott kicsit nehézkes egy nagyobb ''tendert'' lebonyolítani, mert szinte biztos, hogy mindig más veszi fel a telefont, akivel korábban beszéltél, az pedig nem ér rá...

itt jön képbe korunk csodálatos találmánya, az email. ugyanis ha találtál egy korrekt sales-es emberkét, kérd el a mailcímét, az se baj, ha a mobilját megadja. ugyanis neki ''hozni kell a számokat'', neki az csak jó, ha van pár törzsvásárlója. kicsit off, de ivevág: a kurvák is a törzsvvendégekből élnek, nem az alkalmi kuncsaftokból...


Ellátó meg mindig akad...nálunk bármilyen gyártónak vagy terméknek legalább 2-3 ''kizárólagos'' forgalmazója/importőre van...

én ilyenről nem tudok... legalábbis ami gyártóink közül én pontosan tudom, hogy kik a többi disztribútor, és érdekes módon senki se hirdeti magát ''kizárólagosnak''.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1188) - iSO - válasza Rover623 (#1186) üzenetére


- iSO -
tag

''nálunk bármilyen gyártónak vagy terméknek legalább 2-3 ''kizárólagos'' forgalmazója/importőre van...
Ez is egy ocsmány magyar jellegzetesség...''


Ebben az a szép, hogy adott egy Magyarországon még nem honos termékcsoport/márka.
Van egy nagyker, aki leszerződik a külföldi céggel. Hozzák be a cuccot ezerrel, a nagyker millókat költ promóra, termékleírások fordítására, nxomdára stb... Viszik a cuccot, meg vannak elégedve vele. Tehát bejön a dolog, jól sikerül a honosítás. Boldog a gyártó, mert piacot kapott, boldog a nagyker, mert jönnek a kiskerek, mivel a vásárlók keresik náluk a termékeket.(Nem beszélve arról, hogy ha már ott van, akkor nem csak egy terméket fog vásárolni). És végül, de nem utolsó sorban boldog a vevő, mert megkapja az eszközét.
Eddig minden idilli, csak itt jön a ''copi copi 1$'' a nagykernek, mert vérszemet kap a konkurencia. Bejelentkezik a gyártóhoz, hogy ők is szivesen vásárolnának. Ennek a gyártó veszettül örül, mert még több terméket el tud adni a magyar piacra.
Szal a lényeg.... Elvileg van egy kizárólagos forgalmazó nagyker, aki nagyon sok időt, pénzt és energiát tesz abba, hogy felfuttassa a terméket. Sikerül és ekkor jönnek az okosabbak, akik már a köztudatba kerülés után kezdenek el foglalkozni a márkával.
Ez lehet, hogy egyesi példa, de igaz... Sasjnos hiába kizátólagosságot kapott ez első nagyker, a gyártó kapzsisága oda vezetett, hogy lett még forgalmazó bőven...

iSO
:R

(#1189) szepi79 válasza - iSO - (#1188) üzenetére


szepi79
őstag

Sasjnos hiába kizátólagosságot kapott ez első nagyker, a gyártó kapzsisága oda vezetett, hogy lett még forgalmazó bőven...

ez nem kapzsiság, hanem normális üzletszemlélet. sőt, az a hülye gyártó, aki csak 1 hivatalos nagykeren keresztül terjeszt(et)i a termékeit. persze nagykerként én is annak örülnék, ha egy jól futó termékből tényleg kizárólagos forgalmazó lennék, de a gyártónak ez nem életbiztosítás, neki kell 2-3 disztribútor, hogyha az egyik eldől, ne kelljen az egészet az elejéről felépíteni megint. arról nem is beszélve, hogy a kiskerek számára is jó, mert versenyhelyzet van.

(egyébként ha van 1 nagyker, aki felfuttat egy terméket, és bekerül egy másik is a disztribúcióba, az is biztos, hogy amíg a másik is le nem tesz az asztalra valamit, addig az első kedvezményezett helyzetben marad. meg az is tévhit, hogyha 1 nagyker mellé bekerül egy másik, akkor ugyanazon a hasznon osztoznak ketten.)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#1190) deicide válasza - iSO - (#1188) üzenetére


deicide
veterán

mi is így jártunk a Neovo monitorral, mostanra oda jutottunk, hogy máshol olcsóbban meg lehet venni, igaz 1év garral a 3 helyett, aztán persze a vevő, aki aki 1év garral vette és tönkrement neki, hozzánk jön, hogy garoztassuk le...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1191) lúzer válasza Rover623 (#1173) üzenetére


lúzer
veterán

Ez melyik bolt?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1192) Rover623 válasza lúzer (#1191) üzenetére


Rover623
félisten

Kitalált...;)

primus inter pares

(#1193) Rover623 válasza - iSO - (#1188) üzenetére


Rover623
félisten

Nem egyedülálló eset...:O

primus inter pares

(#1194) Kicker válasza Rover623 (#1192) üzenetére


Kicker
senior tag

lehet hogy ''lúzer'' volt az a titokzatos vevő... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1195) Rover623 válasza Kicker (#1194) üzenetére


Rover623
félisten

Hát hogy lúzer volt, az nem kérdéses...de hogy pont lúzer lett volna, azt nem hiszem...:C

primus inter pares

(#1196) net84 válasza Rover623 (#1186) üzenetére


net84
őstag

ez így van sajnos - csak én nem mertem leírni és idekeverni Mo-t... :(

szepi79 - igazad van, de amikor kérek egy kontakt pontot az illetőtől és az a válasz, hogy hívjam a központi számot, hát őőő izééé - és utánna meg magyarázgatom újra a másik embernek a dolgokat - ez pl egy nagyobbacskának számító kellékanyag nagykernél történt pénteken.

Read only...

(#1197) Hequila válasza net84 (#1196) üzenetére


Hequila
őstag

Gyerekik! Kéretik tovább nem offolni, vagy az off témát OFF tagek közé rakni...
De ha mi, halandók csinálnánk ezt, már rég törölték volna a regisztrációnkat...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1198) Rover623 válasza Hequila (#1197) üzenetére


Rover623
félisten

Szövegértési problémáid vannak...?:P
Vagy nekem?:B
Mutasd az OFF témát plz...

OFF hsz.-ek, amelyeket nem tettek OFF-ba...az uccsó 50. hsz.-ben:

1155-56...szacsee...merthogy ő nem bótos
1161...amu...''privát''
1163...Rover623...szintén (eléggé el nem ítélhető módon;])
1191...lúzer...nomen est omen...:C


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1199) BlacKSouL válasza Rover623 (#1198) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem csak arra gondolt, hogy csökkent a jó sztorik aránya az utóbbi pár hsz-ben a korábbiakhoz képest..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1200) Rover623 válasza BlacKSouL (#1199) üzenetére


Rover623
félisten

A bótosok szempontjából legalább olyan ''hírértéke'' van a nagykerekkel való szopásnak, mint a vevőkkel való vesződésnek...;)
A topic célja pedig eddig sem az volt (szvsz) hogy a kibicek jöjjenek ''tunkolni''...;]

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.