Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Vangelis válasza TheReMiXeR (#299) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekünk rajta van a munkalpon, hogy adatokért és rejtett hibákért felelőséget nem vállaunk.!
Az adatmentés í megrednelő feladata, Adatmentés vállalunk. cd re dvd egy bizonyos összegért.
ez van sajnos kell.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#302) Pötyi


Pötyi
őstag

Másfél éve ketten elvállaltuk egy iroda bekábelezését. Vér-profi cucc, üvegszálon jön be az irodaházba net, innen kapja a cég is, a aki egy fél szintet bérelt. Cisco router, márkás, 3COM switchek, Legrand hálózatszerelési anyagok és egy wi-fi access point a ''managerek'' számára, akik laptopot kapnak mert hát hogy nézne ki, ha egy tyúkbelet kéne bédugniuk a laptopba! Mivel igen sok aljzatot kellett felszerelni, úgy éreztük, hogy kevesen leszünk ketten, mert habár egy hétvégényi idő volt rá, de azért haladni is kéne a munkával, ezért keresni kezdtünk egy harmadik munkaerőt. Baráti ajánlásra egy ''Józsika'' lett ez a személy, aki kicsit fiatalnak nézett ki, kicsit satu arca volt, de igen nagy lelkesedést mutatott, hát nem bánjuk, gyere! Úgy készültünk, hogy vittünk három laptopot. Ha egy portot bekötöttünk, akkor egyből rádugtuk a laptopot és teszteltük, hogy látja-e az időközben már beállított szervert, illetve a netet. Ezt a munkamódszert elmagyaráztuk Józsikának is, nesze öcsém, itt egy laptop, egy krimpelőfogó, egy Krone-eszköz az aljzatok bekötéséhez, szerelési anyag, oszt húzzál be abba a nagy, közös légterű irodába, amiben 24 portot kell felszerelni a falra! Józsikát fél napig nem is láttuk, csináltuk a többi irodát. Ebédszünetben megkérdeztük:
-Na, hogy haladsz?
-Ó, remekül!
-Ellenőrzöd a bekötött portokat?
-Igen. Eddig mindegyiken volt net.
Hát jó, Vasárnap kora este végzünk, összeszedjük a kisteherautónyi szerelési cuccot, és mint aki jól végezte dolgát, elhúztunk.

* * *

Hétfő reggel melóhelyemen megcsörren a telefonom. A frissen felszerelt iroda vezetője volt. Azt mondta, hogy a nagy, 24 személyes hodály irodában, amit Józsika szerelt, egy aljzatban sincs hálózat! Az ki van zárva, laptoppal teszteltük az összeset! De az irodavezető erősködik, hogy több géppel is kipróbálták, cseréltek lengőkábelt is, de meg se mukkan a hálózat! Én nem tudtam eljönni a melóhelyemről, a társam ment ki és nézte meg. Másfél óra múlva felhív, hogy hát igen, szúrópróbaszerűen megnézett egy-két aljzatot, rosszul vannak bekötve, tehát valószínüleg az összes aljzat rossz. Tiszta szégyen, mint a Mónika show-ban! Este mehettünk kijavítani a szarul bekötött aljzatokat.

Felhívom Józsikát:
-Te! Azt mondtad, hogy az összes általad szerelt portban volt net, amit a laptoppal teszteltél!
-Igen, így volt!
-Akkor meg hogy lehet, hogy az asztali gépek meg se mukkantak???

Hát kiderült, hogy a laptopon be volt kapcsolva a wi-fi! Amikor Józsika rádugta az egyébként tényleg szarul bekötött aljzatra, akkor tyúkbélen keresztül valóban nem kapott netet, de mivel az access point az egész irodát lefedte, ezért drót nélkül meg kapott! Azt pedig, hogy a laptop éppen melyik kapcsolatot használja, azt Józsika már nem nézte...

:W

[Szerkesztve]

QNX is cool!

(#303) TheReMiXeR válasza Pötyi (#302) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ez brutál... hasonló esettel már én is találkoztam, igaz nem ilyen mértékben... csak 8 aljzat volt rossz...

(#304) Integra válasza Pötyi (#302) üzenetére


Integra
titán

remélem ezért csak magad hibáztatod :DDD
legalább az elején megnézhetted volna, hogy milyen sorrendben rakja egymás mellé az idióta az érpárokat a fejrácsiptetés előtt:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#305) Pötyi válasza Integra (#304) üzenetére


Pötyi
őstag

Azt mondta, hogy tudja a szín-sorrendet! Aztán amikor ellenőrzés-képpen bekukkantottam az iroda ajtaján, felém fordította a laptop képernyőjét és megmutatta az index.hu főoldalát! Miért gyanakodtam volna? :D

QNX is cool!

(#306) - iSO - válasza Pötyi (#305) üzenetére


- iSO -
tag

A ''satu képe'' miatt ?! :)

(#307) as_Rock válasza TitiRii (#123) üzenetére


as_Rock
őstag

Megfelelő marketinggel kell tálalni és még örülni is fog:
''Tudod ez egy olyan fejlett videóprocesszor ami a gép memóriáját tudja használni!'':DD :R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#308) TBC


TBC
tag

Fehérvári eset, hogy én se maradjak ki a jóból:
Pali bejön a boltba, nézegeti a házakat. Kérdezgeti az árakat, én válaszolgatok neki. Leemeli az egyik házat, körbenézi, majd megkérdezi hogy ez komplett gép-e? Mondom neki ennyiért nem lehet új szám.gépet venni, ez csak a ház. Kell még belerakni alaplapot, procit, winyót,stb. Emberem nézegeti egy darabig, közben kiszolgálok másokat is. Kis idő múlva mutatja az egyiket, hogy megvenné. Mondom oké és elrendezzük a piszkos anyagiakat. Na! Nem tellik el fél óra, jön vissza, hogy ez nem jó, nem működik, meg egyébként is, teljesen üres. Hát leültem. Nyugodtan, tagoltan újra elmagyaráztam neki,hogy mi a különbség a komplett számítógép és az üres doboza között. Nagy sokára megértette, de annyira elszontyolodott szegénykém, hogy ő most mit csináljon, inkább visszavettem tőle a házat.

Egyébként naon teccik a totyik!!! csak így tovább!

(#309) Palkó válasza TBC (#308) üzenetére


Palkó
tag

Hangsúlyozni szeretném, hogy ez a Pali nem én voltam.... :D
Kérem a T. fórumtársakat, hogy a továbbiakban se hanyagolják el a hsz. -ekben megemlíteni az általuk használt alaplap és VGA kártya színét ( vagy visszáját ) !!
Tűrhetetlen lazaság uralkodik a topicban !

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#310) as_Rock válasza Palkó (#309) üzenetére


as_Rock
őstag

Hoppá! :R
Kék/piros!:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#311) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

''hát nem igaz, hogy egy nincs egy qrva bolt, ahol tartanának egy 10éves pcmcia 33,6K-s faxmodemhez kábelt...''
''ez már felháborító...''

by 88éves fater

(#312) bobsys válasza TheReMiXeR (#311) üzenetére


bobsys
addikt

és pisztácia van?

hm.. tényleg, ezzel fogok hozzátok bemenni :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#313) - iSO - válasza TheReMiXeR (#311) üzenetére


- iSO -
tag

Asszem én tudnék adni, de lehet, hogy csak modemmel együtt :)

:R
iSO

(#314) TheReMiXeR válasza - iSO - (#313) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na ez az, modemmel én is tunnék szerezni, de az mán van nekije :))


ez meg most vót :

''Jónapot! Lanpartikábel van? Öt méteres kéne lanpartikábel...''

(#315) bobsys válasza TheReMiXeR (#314) üzenetére


bobsys
addikt

a helyes válasz: perszehogyvan, csak egy 200.000+ áfás gép lóg a kábel egyik végén

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#316) TheReMiXeR válasza bobsys (#315) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na azé olyan gonosz nem vagyok, elég volt nekem az a kis kuncogás amit a kissrác okozott a kérdésével :))

(#317) Lord Myn válasza TheReMiXeR (#299) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Abszolúte egyetértek. A másik dolog, ha netán szervízbe kell vinni a gépet (szerencsére az elmúlt ~ 10 éveben erre nem került sor), akkor nem fogom bevenni azt a vincsi-t amin fontos adatok vannak, pláne olyat nem, ami nem tartozik másokra (pl. könyvelés). Ha véletlenül a vincsi a hibás, az már neccesebb, de hát ezért kell sürűn backup-olni... (Nekem van otthon 1 80GB-os FAT32-re formázott vinyóm, csak és kizárólag backup-ra)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#318) tottiboy


tottiboy
tag

Hali!

Egy hát hogy is mondjam nem túlzottan tájékozott emberke egyik barátjával betévedt egyik havehoz számtechboltba...

Köszön... Visszaköszönünk...
Jön a nagy kérdés egy kb 20mp-s hatásszünet után... (addig csak ott állt)
Vevő: -Van-e com2-es egerük ??
Eladó: (nah most megszivatom gondolta) -Nincs sajnos, csak com1-es van...
Vevő: (nagy töprengésbe h az most vajon jó lesz-e neki intéz egy kérdést a vele érkezetthez: Vajon jó lesz az nekünk ?? )
- Jó köszönöm majd még visszajövünk...


:DDD *

Akkorát kellett röhögnünk ezen h jujjjj * :D


[* Amikor a kevesebb több.
Viktor0610]

Dell Latitude D630

(#319) - iSO - válasza TheReMiXeR (#314) üzenetére


- iSO -
tag

Lanpartikábel... Tetszik.

Már írtam, de hasonló... Kb egy hete kértek vajerlessz kábelt. (H500 antenna kábel)

:R
iSO

(#320) - iSO -


- iSO -
tag

mindenki sorakozik valahol piros VGA ért?
Esetleg Kék alaplapért ??

:)

(#321) Rommel6600 válasza BeBe (#287) üzenetére


Rommel6600
őstag

mindig a könyvelésekkel történik valami :U

ja és az alaplapom, a ramom, és a videokarim is piros!!! :P
eddig én vezetek, nem? :U

[Szerkesztve]

(#322) BeBe válasza Lord Myn (#317) üzenetére


BeBe
csendes tag

Teljesen igazatok van, viszont a srác 10 éve még nem volt igazából a top-on ilyen téren és mikor bevitte a cuccost, szó se volt róla, hogy a vinyóhoz egyáltalán hozzányúlnának, akkoriban még azt se nagyon tudta, hogy mi az (miért is kellett volna tudnia mindenkinek, pláne '94-'95 körül, végülis ezért vannak a szervizesek, nem?) Mondták neki, hogy vigye be a gépet, ő pedig törvénytisztelő állampolgár módjára ezt meg is tette. Szóval az a legkevesebb sztem az ilyen esetben, hogy felhívják, mire készülnek. Ha pedig ezt elmulasztják valamilyen titokzatos oknál fogva, legalább nézzenek szét, nem-e vágnak haza valamit, vagy csináljanak bckup-ot. Asszem ez lenne a legkevesebb, ami elvárható. Persze gondolom, nem ez az általános.

Ööö... Izé...

(#323) Palkó válasza Rommel6600 (#321) üzenetére


Palkó
tag

Ügyes vagy, ülj előre !
( Végre egy ember, aki megfelelő módon választ konfigot...Színre színt, mint az ultiban) :DDD

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#324) george11 válasza BeBe (#322) üzenetére


george11
senior tag

''Asszem ez lenne a legkevesebb, ami elvárható.''

Ez nem teljesen így van. Ha vn valami fontos a gépeden, akkor azt illik jelezni a szerviz felé, mert nem fogják végignyálazni az egyész vinyót, hogy mi micsoda lehet rajta ....

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#325) Vangelis válasza george11 (#324) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah meg az adatmenés önszorgalomból sem kifizetődő:), meg törvénytelen más adatait képeit másolgatni.. gondolom:

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#326) Vangelis


Vangelis
nagyúr

NYÁK FESTÉST OLCSÓN VÁLLALUNK!!!!!!! Rövid hatéridővel!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#327) george11 válasza Vangelis (#326) üzenetére


george11
senior tag

:Y Egy Abit lapot mennyié csinálnáá át kékre? (most barna)
Nameg egy MSI VGA-t zöldről pirosra?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#328) TBC válasza george11 (#327) üzenetére


TBC
tag

Van ződ MSI? :B

(#329) -=Lord Tom=- válasza Palkó (#323) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Én összedobtam havernak egy konfigot és abban is minden piros lett, persze tök véletlen (MSI lap, Gainward vga kártya, és kingmax ram) mindezt egy nem plexi oldallapú gigabyte fekete és kék ledes házba...

Azért az eladók se semmik néha múltkor láttam az ali.n c.mputersnél raktak össze egy gépet a fvevő kért valszeg vmit régebben, de az eladó monta mi helyett mit rakott bele, eredmény: noname táp, integrált vga, a mittomén meiknél csupán 6k-val drágább pentium D proci (40k felett), és nagyobb ház, hát bravó...

(#330) -=Lord Tom=- válasza TBC (#328) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

van elméletileg, ami oemként kilopódott 7900GS az zöld nyákos full referencia...[link]

[Szerkesztve]

(#331) george11 válasza TBC (#328) üzenetére


george11
senior tag

Ez nem OEM, meg nem hogyishíjják :DDD
MSI 7800GTX VIVO 256Mb, dobozos, szép/jó/szeressük, csakhát zöld a színe szegények :(


[Szerkesztve]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#332) Sir Robin


Sir Robin
tag

Áhh vazze! Most már tudom miért sz@r nekem, hogy nem vagyok színvak! Mer ugye, ha nem látnám melyik kék, melyik piros akkor minek vennék több 10k-ért alaplapot, vga-t, mikor ugyanaz a színe(?) az 5 Ft-osnak is? :P

[Szerkesztve]

''És igen, itt jön a magyar zászló!!! A felső szín piros, a középső fehér, az alsót pedig nem látom.''

(#333) Sir Robin


Sir Robin
tag

Na várjunk csak RAM-ra nincs meghatározva, hogy milyen színű a tuti? Vagy abból jó a ződ is? :DDD

''És igen, itt jön a magyar zászló!!! A felső szín piros, a középső fehér, az alsót pedig nem látom.''

(#334) Vangelis válasza george11 (#327) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Óócsón.... de és stabil további működést biztosítunk, csak kiváló alapanyagokból dolgozunk:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#335) - iSO - válasza Vangelis (#326) üzenetére


- iSO -
tag

AGGGRRRHHH!!

Hogy ez nekem jutott eszembe hamarabb!

:R
iSO

(#336) TheReMiXeR válasza - iSO - (#335) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

titkon bevallom, hogy már kedd óta beszereltem egy kompresszoros festékfújót :))

ugyhogy ezt már bebuktátok :))

bruttó plusz féláfa a festés :))

(#337) - iSO -


- iSO -
tag

Ezennel kikiáltom, hogy a CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a PIROS színű RAMok jók.
Ez egy rendkívül megalapozott, tudományosan bizonyított állítás! (Ne kérdezd, hogy mire fel és honnan... TITOK).

Tehát. Akinek nem megfelelő eme hardver eleme, az nálam kaphat megfelelő terméket, valamint hamarosan elindítom a világon egyedülálló szolgáltatásomat, a RAM festést és mázolást. A Nyákot természetesen CSAK piros színre festem, de magát a memória Chipeket bármilyen színűre festem. Akár a feleség/barátnő arcképe is díszeleghet a gépünkben, hogy mindig velünk legyen... :)

Érdeklődni: 06/90 ***-***-*

:R
iSO


(#338) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Elbasztátok, nekem bizonyítékom van hogy az én ötletem, és már szabadalmaztattam is!:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#339) - iSO - válasza Vangelis (#338) üzenetére


- iSO -
tag

De RAM festő modulom csak nekem van! :p

:R
iSO

[Szerkesztve]

(#340) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy tűnik, kénytelen lesztek együtt dolgozni, különben egyikőtöknek sem lesz haszna ebből az üzletből :)

https://www.coreinfinity.tech

(#341) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

remélem nem veritek össze egymást a ''szabadalmaztatás'' miatt :))

csak hogy reklámozzam magunkat, napközben hallgassatok egy kis nosztalgikus muzsikát... (ez itt a nosztalgiabulishock@radioa reklámjának a helye ;) )
napközben, meló közben, idegrázás közben egy kis nosztalgia :))
nonstop 24órás (legális!!!) katt ide : [link]

bocs reklámért :R

(#342) TBC válasza - iSO - (#337) üzenetére


TBC
tag

Ha piros bordás ramom van, bár a nyák zöld, még játszhatok? :))

(#343) Vangelis válasza TheReMiXeR (#341) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ma még csak két vevő volt, lehet nem a sivatagban keltt volna pc-s boltot nyitni:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#344) - iSO - válasza TBC (#342) üzenetére


- iSO -
tag

NEM ! :)

:R
iSO

(#345) TheReMiXeR válasza Vangelis (#343) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

tényállás eddig :

napi bruttó bevétel : 4776.- Ft

...ja és kolléga éppen most tárgyal 2 egérpad ügyében...
(igaz nemsoká jönnek egy négy kilós gépért, de hát ez még is csak felháborító... :( :F )

[Szerkesztve]

(#346) bobsys válasza TheReMiXeR (#341) üzenetére


bobsys
addikt

zsír a zene

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#347) Vangelis válasza TheReMiXeR (#345) üzenetére


Vangelis
nagyúr

4kilós, náluk három gép annyi_:D.... felénk nincs lé :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#348) TheReMiXeR válasza Vangelis (#347) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na ez is csak véletlenül jött össze...
az a tipikus vevő, amelyikből kevés van mert nem igazán ért hozzá, de tudja, hogy jobb nem gagyit venni... amúgy full, tehát nyomtatós-szünetmentes-windózos gépet kért...

(#349) TheReMiXeR válasza bobsys (#346) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:R

(#350) - iSO - válasza TheReMiXeR (#345) üzenetére


- iSO -
tag

Mi 2 millió környékén járhatunk... Igaz, nagyker :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.