Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hmmm

Ma
számítástechnika előrehozott érettségi.
-Milyen szoftvert akar majd használni a vizsgán?
-Öhm... ECDL-t.
Néma csönd, aztán kitör a röhögés :D

Másik:
-Igen nyugodtan lehet két vinyód a gépbe
-És nemkell feltenni mind a két vinyóra az xp-t.
-nem, miért kéne?
-hát mert amikor megnyitok egy fájlt a másik merevlemezen, akkor átmásolódik arra ahol az xp-van és úgy nyitódik meg?

Nah itt már kezdtem egy kicsit furán nézni, az eddig értelmesnek hitt barátomra :D :D , ezután jött egy jó félórás gépelméleti oktatás :))



www.adatfalodesign.hu

(#1052) as_Rock válasza george11 (#1044) üzenetére


as_Rock
őstag

Nyugdíjas, az egy külön ''állatfaj'' :DDD
Ha havi 150-et hoz a póstás, akkor is ezen sz.rozik abban biztos lehetsz :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1053) as_Rock válasza adatfalo (#1051) üzenetére


as_Rock
őstag

És ez az ember kis szerencsével le is fog érettségizni számtechből :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1054) dvdbackuper válasza as_Rock (#1053) üzenetére


dvdbackuper
őstag

igen, és ami még rosszabb, hogy vmilyen informatikai területen fog dolgozni.... :(((

(#1055) net84


net84
őstag

tegnapi telefon:
- notebook-okkal foglalkoznak?
- igen foglalkozunk
- és olyannal is, ami nem előre összeállított?
- mire gondol konkrétan?
- hát én megmondom, hogy mire van szükségem, és maguk összeállítják, összeszerelik.
- ilyen lehetőség nincs notebook-oknál, de ha megmondja, hogy milyen elképzelése van, akkor megnézzük, hogy milyen típus felelne meg önnek
...
még egy darabig győzködött, hogy neki egy pesti cég tud ilyet, de az messze van és nem akar addig elmenni
próbáltam meggyőzni, hogy ilyenre nincs lehetőség
...
- azt tudom, hogy videókártyát nem lehet bennük cserélni, ezért abból valami jobb kellene...
- jó, akkor mondjon egy felszereltségi igényt és megnézzük, hogy milyen típus jöhet szóba...
- celeron 410-es vagy 420-as proci, legalább 512 ram, dvd-író, legalább 60as vinyó és X1600-as vga és 15-ös vagy inkább 14-es kijelzővel
- ilyen összeállítással nem fog menni, mert ezzel a VGA-val nem szerelnek celeronos notebookokat.
- hát igazából nem szeretnék egyelőre drága gépet venni, ezért is gondoltam, hogy valami gyengébb procival vennék egy jobb VGA-s gépet, mert ugye azt nem lehet késöbb cserélni, és késöbb, ha lesz pénzem és úgy látom, hogy kell az erősebb proci, akkor veszek bele egy nagyobbat.
...
javasoltam neki pár notit, amik x1600-al voltak felszerelve, de sokallotta az árát és közölte, hogy neki nem kell egyébként sem bele webkam, kékfog, infra, kártyaolvasó...elég csak egy SD olvasó, nem kell, hogy mindenféle kártyát tudjon olvasni.
Az ajánlott notik azért nem voltak jók, mert sokkal kevesebbet akar rákölteni...számszerint max. 200k-t :W

Tegnap ez volt a csúcspont, kiment bennem a biztosíték...

Read only...

(#1056) adatfalo válasza as_Rock (#1053) üzenetére


adatfalo
senior tag

A legnagyobb gond, hogy 3-mas ra érettségizett :D :D :D .....azaz megadták(nemugyanaz) :W

www.adatfalodesign.hu

(#1057) Rover623 válasza net84 (#1055) üzenetére


Rover623
félisten

még egy darabig győzködött, hogy neki egy pesti cég tud ilyet, de az messze van és nem akar addig elmenni
próbáltam meggyőzni, hogy ilyenre nincs lehetőség

Az is nagy baj kolléga ha a vevő tájékozottabb mint a kereskedő...de a legnagyobb baj az, ha ezt a kereskedő nem ismeri fel idejében, nem elég rugalmas a szituáció kezeléséhez...;)

primus inter pares

(#1058) LordX válasza net84 (#1055) üzenetére


LordX
veterán

(#1059) net84 válasza LordX (#1058) üzenetére


net84
őstag

Őszintén? Akkor sem törődtem volna vele többet, ha tudtam volna, hogy van...most már tudom, de ezek után is max. annyit fogok csinálni, hogy célirányítom ezen oldal felé.

egy júzer miatt nem használom fel sem az enyém, sem kollégáim erőforrásait, hacsak nem 10 db notit akar rendelni - nem éri meg 5-10k haszonért futkosni utánna (ezt gondolom azért nem kell magyarázni)

Az tény, hogy ezen téren tájékozatlan voltam. Thx! :R mindig tanul az ember valamit

Mikor megnyitottam a linket, akkor már kezdett derengeni, nézem én ezt a cégez mikor még notivásárlás elött álltam...

Rover623 - ''nem elég rugalmas a szituáció kezeléséhez...'' mint egy piciáter

[Szerkesztve]

Read only...

(#1060) pulcsi


pulcsi
tag

A patron vásárlók is tudnak alkotni 1szer 2szer elmegy de 100szor áá
-Jónapot patron szeretnék
-Melyik patront oldalra mutatok a patronokra
-Feketét
-Patron vagy nyomtató típusa
-Canon
-Azon belül
-Multifunkciós
-Típus szám
-Azt nem tudom csak leküldtek vagyek egy fekete patront, telefonálok egyet
Ezután hosszú telefonálás és nagynehezen megtudom h mihez kell.

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#1061) -!DogG!-


-!DogG!-
csendes tag

Ez nagyon tipikus... Leküldtek, nemtom, nem értek hozzá... És megy a telefon, hogy legalább a nyomtató típusát kiderítsék. Sajna elég ritka, hogy úgy jön be valaki patront venni, hogy tudja a típust, vagy legalább behozza az üreset. Volt olyan, aki leb@cta kollegámat, hogy miért nem tudja, hogy milyen patron kell az ''asszem epson'' nyomtatóhoz... :O

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#1062) ML320 válasza net84 (#1059) üzenetére


ML320
aktív tag

Sajnos, az a piaci szegmens, ahol én, te, és még pár fórumtársunk dolgozik, az VIDÉK!!!
A ''tapasztalt'' júzer kinézi magának a cuccot a neten, majd nyakába veszi a várost, hogy a létező összes boltot felkeresse. Persze sehol sem kapja meg a hőn áhított terméket... Morog, mindenkinek elmondja, hogy a lepratelep közepén van, az itteni bótosok taplók, bunkók, lekezelők... Emiatt a pár ember végett nem érdemes semmit se tennünk, hiába is szövegelek neki, a végén úgyis onnan rendeli meg, ahol kinézte. Felesleges időpocsékolás, egyáltalán meg nem térülő befektetést! Ezek után meg rajtunk a döntés joga, hogy mennyire törődjünk velük.
Két évvel ezelőtti történet: Kollégánk fél órán keresztül magyarázta a drága delikvensnek, hogy melyik nyomtatónak mi az előnye, hátránya, melyikre lehet szüksége. A drága vevő utolsó mondata ez volt: ''Köszönöm, akkor most megyek a Metróba!''
Mi valami más helyre küldtük el...
Hat éve vagyok eladó, és pár évvel ezelőtt teljesen más volt a piac. Sajnos néha ''Istent játsza'' gyorsan el kell döntenem, hogy mennyit foglalkozzak a vevőkkel. Szaküzlet vagyunk, a multikhoz képest drágák, de az én felfogásom az, hogy megoldást szállítsak neki! Öt forintért meg nem leszek hajlandó kinyalni a seggüket! Ha tudja, mit akar, akkor menje oda, ahol minden vágyát teljesítik!

UFF! Beszéltem!

Ember tervez, Isten perverz...

(#1063) ML320


ML320
aktív tag

Az előző ömlengés után megint a ''tipikus vevő'' sztori:
Nálatok nincs olyan, hogy
- telefonáltam, és azt mondták...
- telefonáltam, és azt ígérték...
- a kollégája azt mondta/ígérte/tudta/említette

MELYIK KOLLÉGA????

''Hát azt nem tudom...''

Mi a nemi szervért nem tudják ezek a drágalátosok végre megérteni, hogy ha normálisan közelítenek, akkor segítünk! NEM, INKÁBB KAVARNAK!!!

És miért kell teljesen egyértelmű dolgokat másként felfogni? Pár éve kiszállítottunk egy rahedli szoftvert egy cégnek. Másnap jött a reklamáció: ''Hát ők úgy gondolták, az ár magában foglalja, hogy az összes gépen lementünk mindent, felrakjuk jogtisztára a rendszert, mindent visszaállítunk, dokumentálunk, ...''
Markos-Nádas után szabadon: ''Hogy szakadna magára egy mázsa szar!''
Persze a céghez azóta sem szállítottunk, sőt, rossz a hírünk arrafelé... :F

Elnézést mindenkitől! Csak ahogy a topik mutatja: kiborultam...

Ember tervez, Isten perverz...

(#1064) Parlagfű


Parlagfű
tag

Csak olvasok, és röhögök. Jobb mint a kabaré. Ennyi hülye embert...:):):) Minden megértésem a boltosoké...:):) :R

-----------

(#1065) net84 válasza ML320 (#1063) üzenetére


net84
őstag

:R Kolléga mi! :DDD
Mint ahogy:
A kolléga mondta, hogy a P2-es Win98-as gépről a P4 3,0GHz + PCI-E new gépre, amire nem vett oprendszert sem, telepítsünk át mindent és állogassuk be az internetet, levelezést, programokat és a bankprogramot is még pluszba :)
Egyébként a csóka mikor délután telefonált, akkor:
ád 1 - még neki állt feljebb, hogy nem szóltunk neki egyből, hogy ez nem lesz jó - hát istenem! mostanra sikerült megnézni, meg találtam egy tök jó p*r** oldalt és nem értem rá telefonálni :DDD
ád 2 - teljesen olyan volt, mint aki kicsit felöntött a garatra...

priv ment is ezzel kapcsolatba :)

Read only...

(#1066) george11


george11
senior tag

A héten volt egy érdekes esetem ...

Csörög a telefon, felveszem:

-Haló tessék xy, vagy ok xy computer
-Helló megvan még a 2 gigás CF kártya?
-Öööö megvan igen, de miért ne lenne meg?
-mert egy órája beszéltünk, és aztmondtad,hogy nincs meg, csak papíron, de megkeresed.
(itt már kezdtem gyanakodni)
-Uram Ön nem ezzel a bolttal beszélt egy óraja ...
-dehogynem, látom az árlistájukat is a neten, meg a telefonszámot
-rendben,akkor milyen CF kártyáról lene szó?
-a Twinmos kártyáról
-nézze, nemtudom, hogy kit hívott ezelőtt, de nálunk twinmos CF kártya az életben nem volt( :W )
-Dehogynem Ő tisztán emléxik, biztos a kollégámmal beszélt
-Ebben a boltban csak én dolgozom egyedül, vagy fél éve, a telefont más nem veszi fel, mivel egyedül vagyok.
-Na ne nézzem má hülyének, akkor az UFO-k csinálták?
-(itt már kezdtem kurva mérges lenni), URAM Ön nem beszélt velem egy órája semmilyen CF kártyáról, amim van az sima 150X-es noname kártya, és nem twinmos, mellesleg ez a kártya nem volt eltűnve, itt van a polcon az 1 gigás és a 4 gigás mellett.
-akkor most ki a hülye?
-itt felivlágosítottam, hogy nemtudom milyen számot hívott korábban, de, hogy nem engem az 100%, mert talán emlékeznék rá ....
-akkor viszont hallásra.




Hogy nőjön köröm a farkára az ilyen faszoknak.... nyilván felhívott több boltot is, és nem tudta kivel beszélt(de ezt végig tagadta). Ilyenkor kedvem lenne leb@szni a telefont, de akkor meg visszahív az állat ....
A végén nyilván én voltam a fasz, mert neki igaza van...

Slusszpoen:, hogy fél óra múlva bejön egy arc, hogy twinmos memóriát akar :Y majdnem körberöhögtem, de kiderült, hogy rendes DDR ramot szeretne(az meg van polcon).
A telefonos faszinger azóta sem jelentkezett. :U

[Szerkesztve]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#1067) Hequila válasza george11 (#1066) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem egy próbát megérni, hogy ilyenkor tényleg lebaszod a telefont! Szerintem 10-ből ha 2 visszahívna...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1068) Hequila válasza Soja (#1043) üzenetére


Hequila
őstag

Reset gomb rákötve a CmosClear-re

Na ez viszont nem hülyeség! Lehet nem is volt olyan hülye az ügyfél? Csak most gondolkodok el azon, mennyivel egyszerűbb lenne, ha lenne a gépházon egy biztonsági nyomógomb rákötve a CMOS törlésére. Nem kellene szétszedni a házat, ha valamit elbaszok a BIOS-ban.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1069) concret_hp válasza biga (#1035) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem 1,9-es amd procival, 1000 számot kb. 5-10 sec alatt ''végignyálaz'' a winamp. (bár igaz alatta télleg szétakad a gép :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1070) ML320 válasza Hequila (#1067) üzenetére


ML320
aktív tag

Szívem szerint megcsinálnám én is, de utána ki és kire mondja, hogy mekkora segg a másik?
A tűzoltóságon van pár haver, a főnöküknek adtam ajánlatot egy nyomtatóra. Árban jó lett, megvették. Persze a felesége letolta, hogy a legdrágább helyen vásárolt!
Jött egy helyi rendezvény, ahol fényképeket készítettek a locsoló civilekről. Felajánlottam, hogy szállítólevélen odaadok papírt és patront, ami nincs kibontva, visszaveszem, csak a fogyást számlázom ki neki. A feleség megint mondta, hogy ne, mert ez a legdrágább hely... Tehát a férj felkereste a többi boltot.
Eredmény:
- nincs orig Canon fényképpapír sehol
- noname van mindenhol
- drágábban
- szállítóról szó sem lehet
Elcseszte a délelőttjét, de az asszony neve azóta kuss...

De a lényeg: a rossz hír mindig jobban terjed. És azok a gerinctelen patkányok még rá is raknak egy lapáttal, hogy még inkább érzékeltessék, mennyire köcsög volt az eladó, pedig ő kultúráltan mondott, kért, köszönt...

Ember tervez, Isten perverz...

(#1071) Rover623


Rover623
félisten

Egyházi üzemeltetésű intézmény...
Gépet beviszik a szervízbe, hogy nem rendeltetésszerűen üzemel...:U
Szaki átnézi...naná hogy nem, tucatnyi vírus és ezres nagyságrendű spyware tenyészik a 256MB RAM-al ''megáldott'' XP-s Celeroncs gépen...maguktól beugró böngészőablakok, hibaüzeneteknek látszó popup ablakok, DLL hibával induló alkalmazások...:Y
Rendszergazdát felhívják (ő nem ''atya'', de majdnem:DDD), kérdezik tőle mi legyen a teendő, mert valszeg csak új rendszer telepítésével orvosolhatók a tünetek...full vírusos a gép!
Az átlagosnál hoszabb szünet után így szól a csóka a telcsiben: ''Az nem lehet hogy az a gép vírusos...az egy ''Istenes gép''...!'';]
A visszafojtott röhögés okozta fuldoklás leküzdése után a szervízes keresztkérdésekkel kideríti: azon a gépen vallástörténeti anyagokat dolgoznak fel, bibliafordításokkal foglalkoznak...azon az atyák dolgoznak, kizárt hogy ők olyasmit műveljenek (pláne az interneten) ami vírusok beszivárgását eredményezheti...:O
Hát persze...a ''szentéletűek''...!:W




[Szerkesztve]

primus inter pares

(#1072) TheReMiXeR válasza Rover623 (#1071) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Mega LOL :))

(#1073) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Üdv a ''kollégáknak'', bár én a másik pult mögött ülök/állok, szervizes dógokkal foglalkozom.

Személyes egyéni rekordom, amikor a ''\'' (backslash) karakter mibenlétét és tasztatúrából történő kicsiholását mindössze 19 perc 38 mp-ig tartott mobilon keresztül a sípoló üf-nek elmagyaráznom.

A topic elolvasása bizony a cimborám által mondott gondolat idézésére sarkall:

''A mi szakmánk csak 20%-ban áll szaktudásból, a többi 80% pszichológia.''

Ezekről a mostgyorsansexpresszrevegyünkgépetmertsokadótakarokspórolni kirohanásokat én is megszenvedem, mert lépten nyomon engem bizergálnak az ismerősök, hogyasszongya te figyemá ebben a szórólapban 120e-ért ugye a létező legűberebb gépet kapom ? Laptop kell, két magos(hogy mi két magos, azt nem tudja, de a két mag az tuti, hallotta) nagy kijelző, de a legfontosabb, hogy OKOS LEGYEN. Az ilyen embernek azt tudom tanácsolni, hogy jó, mennyit szánsz rá, OK, neked ami fontos, hogy könnyű legyen ne melegedjen (mint most 1-2 FSC) és legyen rá egy valag gari. Mennyé be a bótba taperáld meg, nyomogasd ,meg azt amelyik kinézetre teccik vedd meg, csá.

A szomszéd hölgyemény meg ilyennel jött át vas. hajnali 8-kor (alvós nap!) hogy nézzem már meg ezeket a prospektusokat ,mert most megy a nagy szaktudor unokaf****tudjakijével gépet venni és ez tutijó-e. Arra kell neki a gép, hogy a cicukái képét feltegye a netre. Tényleg nem másra. Mutat 170e-ért vmi fostaliga celeron ''dobozgépet'' jobb nem is tudni mivel a belsejében, erre azt mondom neki, figyelj neked jobb lenne ennyiért egy alap laptop, úgyis kevés helyed van, meg nem igazán fogod te kihasználni a ''dobozgépben'' rejlő fejlesztési lehetőségeket. Persze azt nem tettem, hozzá, hogy 3-4 év múlva, amikor hozzá akarna esetleg fogni e fejlesztéshez már nem nagyon lesz S478-ba semmi. Nem volt kedvem kiselőadást tartani. ''Mert a Janó azt mondta, hogy ez tuti bővithető, és olcsóbb az alkatrész csere.'' Na itt mentem vissza aludni, hogy akkor én minek kellettem. Végül meg is vették vmelyik műszaki diszkontláncban, de emberek én ilyen gépet még nem pippantottam! Valami Yüsünkülü török 17'' LCD, a létező összes fajta pixelhibát produkálja: subpixelek, fehérek-feketék, de még olyat is, ami élesen villog és néha a magenta árnyalatait váltogatja. Persze pixelhiba gariról ugye ne is álmodjon. Mondjuk az a monitor úgysem fog sokáig harcolni, mert a drága kis cicukái pofozgatják a mozgó egérmutatót. ''ja ezt nem szabad nyomkodni?'' húzza ki a centis műkörmeit a csaj a hullámzó képernyőből :W Persze mikor megjött a net és egyik pöcskalpag faszija/rokona sem volt képes beüzemelni - gyeremárátlécci. Megcsinálom, erre másnap szerencse nem voltam itthon ,mert jött át hozzánk, hogy a Janó( a szakipasi) vmit csinált, már ő se' tudja mit és nem megy a net. Valamiért nem akarok átrohanni és más pöcsölését rendbetenni. Mindenestre éreztettem, hogy a jövőben a szakértő urak lássák el a support-ot én nagyon elfoglalt ember vok.

Tanulság: vigyázzunk, mert nem elég melóidőben felnőtt-óvóbácsit játszani, könnyen a szabadidőd is rámehet erre.

Bocs a terjedelmeért, de 10xx hsz után ennyi jár.

(#1074) TheReMiXeR válasza kurtuzov (#1073) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Totálisan igazad van...
A legrosszabb amikor ismerősnek segít az ember. Az nem elég, hogy próbálod olcsóbbanadni vagy beszerezni, mert hát ''ők'' áldozni nem akarnak a jóra... ''mer' aztat ugyse használják ki'' de azért legalább 5 évig bővíthető legyen...

Elviszed a cuccot, helyszínen kiderül, hogy még vindózt se láttak... ekkor ugye több napos ''mini tanfolyamot'' kell adni...

1-2 hónapon belül valami sz@rrá megy, mert amit Te ajánlottál az nem volt jó és az olcsóbbat választotta a tulaj... Ilyenkor Te vagy a hibás és nyaktilót kapsz.
Természetesen ha éppen nem rakták tele vírussal a gépet rögtön másnap vagy aznap...

Ismerős+olcsógép = szopás+full szupport

Most éppen pénteken vásárolt nálunk egy ismerős, kíváncsi vagyok mikor fog rámtalálni...
:W :W :W

(#1075) - iSO - válasza Rover623 (#1071) üzenetére


- iSO -
tag

Ez veszett jó !
Istenes gép!

:R
iSO

(#1076) AMD!4ever válasza Rover623 (#1071) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Ahogy Elöttem is mondták
Ultragiga LOL :C :W

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1077) AMD!4ever válasza kurtuzov (#1073) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Legjobban a Yüsünkülü tft teccik :C
Nemsemmi dolgok ezek!

Én nemvagyok bótos,de Van 1-2 ismim akikhez járok igy rendszerkarbantartani,és szerencsére vannak akik megfogadják a tanácsokat és odafigyelnek és nemhivják át józsikát a szomszédból,ha nem megy az msn.

Ui: Alt+ Q-t és viszlát :DDD szerintem én már diliházba mentem volna :DD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1078) marsu válasza AMD!4ever (#1077) üzenetére


marsu
addikt

Szia

Bocs az OFF-ért, de a szomszéd Józsikával kacsolatban...

Szóval van egy visszatérő ügyfelem, már elég sok gépet építettem neki át. Általában az új gépeit nem tőlem veszi, de hozzám hozza, ha bővíteni akarja, vagy gondja van vele. Rengetegszer hív telefonon, hogy segítsek már neki ebben-abban.

Csörög a mobil, ''Józsika :D Gyorsan, gyorsan segítsek neki!

- Hogy kell Floppyra elmenteni egy doc-ot? Nagyon fontos lenne!
- Hát fájl menü, mentés másként, kiválasztod az ''A'' meghajtót és mented... Még valami?
- Hát megcsináltam, de nem menti el...
- Hm... Akkor mentsd el a dokumentumok mappába és másold át floppyra...
- Jó megpróbálom .... Hosszú csend.... Háttérben beszélgetés... Anyázás :D
- Nah sikerült?
- Nem!
- Mi a gond?
- A ''''Sajátgép''''-ben nincs ott a floppy! Mindenki hozzányúlkál a gépemhez, mindenki mindent elállítgat!! (Ingerült hang)
- Lemezt beraktad?
- Igen, de nem tudom kivenni se!
- Akkor a floppyval lehet gond... Vedd le a ház oldalát nézd meg, hogy a kábelek rendesen rajta vannak-e?
- Garanciális gép! Visszaviszem csinálják meg! Ááááá... Sietnem kellene... Hol a csavarhúzó?
- Nah, sikerült?
- Igen, tele van floppy lemezekkel a belseje...
- :F :F :F
- Hát leszedtem az oldalát és itt van vagy 10 darab lemez... Ezeket már régóta kerestem
- A kábeleket nézd! Minden a helyén van, alaplapon, a táp csatlakozón a floppy meghajtó...
- ( ordítás .....)
- Mi az?
- Nincs is floppymeghajtó a gépben ....
- :Y :Y :Y

Emberünk a házat megtöltötte a rejtett floppy nyílásán floppy lemezekkel ....
Ez kb félórás telefonbeszélgetés alatt derült ki ...

Jót mosolyogtam :D



[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#1079) Balinov válasza marsu (#1078) üzenetére


Balinov
félisten

Jézus szive! :Y
''A ''''Sajátgép''''-ben nincs ott a floppy!'' -nél kezdtem gyanakodni... :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1080) marsu válasza Balinov (#1079) üzenetére


marsu
addikt

Ami kimaradt, hogy közben váltig állította, hogy két hete még használta ...

:D :D :D

Legalábbis a lemezt berekta valszeg :)

Press any key to continue ...

(#1081) - iSO - válasza marsu (#1078) üzenetére


- iSO -
tag

A lényeg, hogy megvannak a régen keresett lemezek !!! :D

:R
iSO

(#1082) szjoci válasza Hequila (#1068) üzenetére


szjoci
őstag

olvastam valahol ilyen házról vagy előlapi panelról amin volt ilyen gomb, majd linkelek privben ha észbe 5lik ;)

jó a topik, bocs az offért :R

(#1083) Whaskes válasza marsu (#1078) üzenetére


Whaskes
senior tag

mivel ezek mágneses meghajtók, elképzelhető hogy az áram által keltett elektromágnes indukció segítségével kiakarta olvastatni a floppyn rejlő adatokat. Hmmm érdekes... Kevés helyfoglalás, ötletes megvalósítás. Egy megnem értett zseni! :R

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1084) AMD!4ever válasza marsu (#1078) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Baz+ :C
no comment ;]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1085) kurtuzov válasza AMD!4ever (#1077) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Na pont az, hogy alt GR + q tartott 19:38-ig:)

Ha már headsetekről volt szó:
ismerős leányzó közli a telefonban, hogy valami gagyi kínai hamisítvány fejhallgatót vett aranyárba', mert bizony nem tudja bedugni a hangkártyájába (tehát nagyon vadlibi nem lehetett, ha tudja mi az), mert azon olyan ''lik'' nincs amibe a a headset belement volna. Meg hogy ő hallott már olyanról, hogy a szép borítás alól kiveszik a tartalmat, azt csak valami gagyit raknak a helyére. Milyen típust is vett? -kérdeztem. Azt ő már nem tugja valami ''Logitekk'' (itt már kezdtem gyanakodni), de mindegy mert már jön is és hozza be, hogy buheráljak valahogy rá egy normális (olyan wókmenes) csatlakozót, mert neki sürgős MSN-ezhetnékje van, azzal letette.
Kb 10 perc múlva be is viharzott a csajszi, nézzem, hogy át is lett ő b*szarintva, azonnali megoldást követel, meg minden. Elveszem tőle és szépen lassan bedugtam az asztalon levő gépházon egy előlapi USB csatiba. Na itt csoffadt le. Winamp be, mágnesek a fülire, voliá.
Kérdezem tőle: nem mondták neked, hogy ez USB-s? ''Jaj de igen, dehát én azt hittem, hogy az valami szabvány!'' Az is, lelkem. Hogy ő oda a pendrájvját szokta dugni, akkor ez valami szuper pendrájvos fejhallgató? Jahammm, hümmögtem és útjára engedtem. :)



[Szerkesztve]

(#1086) george11


george11
senior tag

Ma megint volt a ''csak bankkártyával akarok vásárolni pendrájvot'' nénike.
Beadta a derekát, és mondta, hogy vett le pénzt a számláról, mert mostmár nem vár tovább.
De kicsit lekéste a dolgot, mert 1db pendrive-om sem maradt mára :DDD Azt az arcot amit vágott .....
Ez van minek pöcsölt 2 hetet vele :F

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#1087) Whaskes


Whaskes
senior tag

de gonosz vagy... nem kapott szívinfarktust? :F

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1088) george11 válasza Whaskes (#1087) üzenetére


george11
senior tag

Miért lennék gonosz? Én adtam volna neki eddig is, ha vesz les lóvét a számláról.... arról meg nem tehetek, hogy menet közben elfogyott a cucc. Ez az így járás tipikus esete. :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#1089) AMD!4ever válasza kurtuzov (#1085) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Ez is jóóó :R

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1090) badgirl


badgirl
csendes tag

Csaj létemre egyedül vezettem számtech. boltot, a szerviz is az én melóm volt.
Egy nap hónaljig egy gépben vagyok, szerelek ezerrel...
Figura bejön, kérdez:
- Ugye maga nem ért a számítógéphez?
:O

Az üzlet mellett egy utazási iroda, amellett TV szerviz. Mindegyiknek külön-külön 1*1 méteres cégtábla kivilágítva, plusz a bolton 40 centis betűkkel számítástechnika felirat...
Csaj fél óra tipródás után benyit:
-Tessék mondani, itt a turmixgépszerviz?
-Szagelszívóba filtert lehet kapni?


-Itt lehet tököm-tudja-milyen ázsiai valutát visszaváltani?
Elküldtem a köv. ajtóhoz. Hát nem bement a TV szervizbe????


Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#1091) george11 válasza badgirl (#1090) üzenetére


george11
senior tag

''Az üzlet mellett egy utazási iroda, amellett TV szerviz. ''

Mázlista ... melettem egy turkáló és egy autósiskola van :DDD
A bolt meg a régi Dégáz helyén van(már vagy hatodik éve),de már meg sem lepődök, mikor jönnek befelé a csekkel :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#1092) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nem az én sztorim, hallottam.

Még a '80-as boldog évek, A NAGY számtech vállalat, országos felügyelet. Vmelyik nyíregyházi vállalattól betelefonál a vezér Gizike titkárnője, hogy nem megy a gép, pedig ő olyan szépen kitakarította. Ez már alapban nem hangzott vmi bizalomgerjesztően, de a horror csak ezután jött. Kimennek, megnézik elsőre semmi nem hiányzik, csak olyan gyanúsan nyirkos a cucc. A csaj hazavitte a gépet, és otthon lezuhanyozta a fürdőkádban.:W
Akkoriban egy olyan gép cca 3 milla volt...


Másik sztori meg Szarvasról: szakértő titkárnő nem tudta hol kell bekapcsolni a monitort, a gép az ment, csak kép nem volt. Erre körbetaperolja a gépházat, nyomogat össze vissza, majd a tápkábel mellett megtalálta a 110-220V kapcsolót...
Szerencsére nem az egész iroda égett ki...

(#1093) net84 válasza badgirl (#1090) üzenetére


net84
őstag

ezzel az ''Ugye maga nem ért a számítógéphez'' dologgal én is találkozok néha - és még csaj sem vagyok...
Pusztán csak azért, mert egy pult mögött ülök és a vevők csak annyit áltnak, hogy pötyögök a gépen és eladok, számlázok....
Némelyek elég rendesen meg tudnak rökönyödni, hogy tudok is nekik választ adni a problémájukra.

tőlünk 100m-re van a Nokia hivatalos szervíze és boltja. Rendszeresen hozzánk jönnek be és sokaknak fel sem tűnik, hogy egy darab telefonunk sincs, csak előkapják a telefont és szeretnének venni hozzá ezt-azt...

Read only...

(#1094) marsu válasza net84 (#1093) üzenetére


marsu
addikt

Sziasztok!

Az ''Ugye maga nem ért a számítógéphez'' dologgal kapcsolatban....

Általában a kedves vevő vagy ügyfél mindig a boltosra vagy a szervizesre fogja, ha valami gáz van a géppel ... '''' Mer már nyócaccorra viszem vissza és még mindig nem jó ... '''' Mert a szervíz nem tudja megcsinálni, mert a boltos gagyi cuccot adott...

Ugyanez van a cégeknél is.. Ha bármi gond van a számítógéppel sosem a júzer a hibás, mindig az informatikus, a rendszergazda....
- '''' Hogy miért nem tudják megcsinálni a gépet rendesen, hogy működjön...? ''''
- '''' Már ötször indítottam újra és még mindig nem jön be a kép ... Biztos újra kell telepíteni ... Jah, a monitort is be kell kapcsolni... Jah ...''''
Ha lassú a gép, ha lassú a net, ha nincs net... mindenről az informatikus tehet,
''''Mert ők ott fent direkt elrontják ... ''''
Ha nem megy a hálózati nyomtató ... Jah, hogy kifogyott a papír? ... Ehh... '''' Azt nem is néztem '''' ...

És még sorolhatnám ...

De mindig úgy jön le, hogy '' mert az informatikusok nem is értenek a számítógépekhez ... ''''

Szóval nem egyszerű a rendszergazdik élete...

:D :D :D


Press any key to continue ...

(#1095) Rover623 válasza badgirl (#1090) üzenetére


Rover623
félisten

Csaj létemre egyedül vezettem számtech. boltot, a szerviz is az én melóm volt.
Respect...:R
1000x

primus inter pares

(#1096) marsu válasza badgirl (#1090) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Szeretnék csatlakozni Rover625-höz !

'''' Csaj létemre egyedül vezettem számtech. boltot, a szerviz is az én melóm volt. ''''

Gratulálok

:C :C

Ez az a bolt ahol ázsiai valitáért is lehet cámítógépet venni?

:D :D

Press any key to continue ...

(#1097) Dictator^ válasza george11 (#1066) üzenetére


Dictator^
veterán

básszeg besirtam a röhögéstől :D

Slusszpoen:, hogy fél óra múlva bejön egy arc, hogy twinmos memóriát akar majdnem körberöhögtem, de kiderült, hogy rendes DDR ramot szeretne(az meg van polcon).
A telefonos faszinger azóta sem jelentkezett.


amugy nem lehetne a legjobb memoároknak egy oldalt csinálni és feltenni öket? :)) igy a felesleges hülyeségeket nem kéne olvasni..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1098) pulcsi


pulcsi
tag

Na ez komoly volt pali bejön h ha itt előfizet müholdas netre akkor angliában is tudja használni mondom kérdezze meg szolgáltatót ők megmondják, következő kérdése van e átalakító a tápcsatihoz h a kinti szabványt tudja használni mondom kint biztos kap vagy valami műszaki boltban, harmadik Van e angol cd-nk nézek rá mondom Milyen angol cd Hát olyan ami angol nyelvű Hát mondom olyan nincs :)

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#1099) Pötyi válasza badgirl (#1090) üzenetére


Pötyi
őstag

''Csaj létemre egyedül vezettem számtech. boltot, a szerviz is az én melóm volt.''

Mondd, nem jönnél hozzám feleségül? :D

QNX is cool!

(#1100) badgirl válasza Pötyi (#1099) üzenetére


badgirl
csendes tag

Húúú Pötyi!
Ez nagyon kedves tőled!
Meggondolom :B

És majd boldogan szerelgetjük a PC-ket, amíg meg nem öljük egymást? ;)

Szerencsére - ha mondhatom így - már nem boltban dolgozom.
Átnyergeltem a nagyker vonalra.
Attól függetlenül, hogy ide számtech boltosok járnak, itt is akad sok-sok lúzer, aki csak a saját ''okos'' feje után megy...
Mostmár tudom, hogy nem sokban különbözik a kettő egymástól.

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.