Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) - iSO - válasza bitmad (#396) üzenetére


- iSO -
tag

Azzzztaaaaaaa :)
:DDD

(#402) BeBe


BeBe
csendes tag

Már többen is írták ezt a ''Számla nélkül olcsóbb?'' próbákozást. Kb. fél éve vettem egy Asus WL routert, netről néztem a listájukon. Bemegyek, kérdem mennyi, uannyi mondott, mint ami az árlistá szerepel, mondom ok, elviszem. Kérdi az eladó, számla lesz-e. Mondom, köszönöm nem, erre ő, jó akkor így csak xy Ft lesz (már nem emlékszem a pontos árra, de úgy 3-4 ezerrel olcsóbban vittem el. Asszem pont ennyi lett volna az ÁFA :)) És még a kiszolgálás is udvarias volt :)

Ööö... Izé...

(#403) g@bo válasza BeBe (#402) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, voltak ilyen helyek. tönkre is ment szinte mind....

eladja neked sajtpapíron, majd havernak kiszámlázza ( eladja a számlát, pénzért.....) :(

lehet találgatni, mi ez.

(#404) tope válasza bitmad (#396) üzenetére


tope
addikt

EHEEEE ilyesmi volt az enyém is (mármint a kép) :Y

(#405) ML320 válasza BeBe (#402) üzenetére


ML320
aktív tag

Na ja, de a földi halandó mit kezd a számlával?

És jönnek a partnereink, számla kéne nekik... Vagy átmegyek számlagyárba, ami már full illegál, és nem szép dolog, valamint ha bebukok, akkor nagyot bukok...
Ha olyannak ítélnélek meg, akkor azt mondom, odaadom a cuccot olcsóbban, kvázi viszonteladói áron, a számlát meg megcsinálom annak, akinek szüksége van rá. A bolt a pénzénél van, esetleg egy kis ''extra profittól'' esik csak el, viszont ha korrekt és jó kiszolgálást kapsz, akkor visszajössz majd. Ráadásul olcsóbb, így boldog vagy!!! A partnereink megkapják a számlát, ők is boldogok! A főnököm is boldog, látja, hogy nő a forgalom! Már csak nekem kéne élvezni a munkát ;)))

A gond csak az, hogy tök ismeretleneknek, teli bolt előtt nehéz a helyzetet alkalmazni...
Tegnapi eset: kolléga víruskeresőt ajánl ki, ismerős meg jön, hogy van-e kódom a Nodhoz... Vazze... Most mit mondjak...

Akiknek számla nélkül adok valamit, általában visszajárók, vagy azok ismerősei. Hasznom nincs belőle, de az én filozófiám: ami neked jó, nekem meg nem rossz, az ellen nem fogok tenni...

Ember tervez, Isten perverz...

(#406) ML320 válasza g@bo (#403) üzenetére


ML320
aktív tag

Számlát pénzért még nem csináltam, de csokival megvesztegethető vagyok ;)
Nálunk a forgalom max 5%-a lehet az. Ésszel kell csinálni ;))) Lassan 6 éve műxik a dolog...

Ember tervez, Isten perverz...

(#407) _Gomba_ válasza BeBe (#402) üzenetére


_Gomba_
tag

Lehet még az is, hogy saját cucca volt és eladta neked. Garit meg így lesheted, mert nem tudod bizonyítani, hogy ott vetted.

(#408) BITBOYS válasza ML320 (#406) üzenetére


BITBOYS
addikt

Psszt....ne legyél Fletó ;)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#409) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Mivel nem boltos vok, ezért off-ba:

''Kérek olyan zsinórt, aminek két dugó van a végén!'' (patch kábelt keresett)

''Kérek olyan cd-t, amire cd-t és dvd-t lehet írni!'' (megpróbáltam elmagyarázni,a különbséget a két adathordozó közt, de nem fogta fel.) Megkérdeztem milyen adatot akar kiírni: ''cd, meg dvd-t''. ... :W :O

Fekete lap, zöld vga! :O Bár két kék neon van a házban , kívülről kéknek látszik! az nem elég? :F

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#410) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Anyuka bejön kisfiával...

''MP4-es lejáccó van?''
igen van, de most csak 1db 512-es van 13ezeré...
''ez biztos jó? mer az elektroizéhelyibótba ugyanez 256-osba 24ezer''
szerintem ha ugyanez akkor csak jobb lehet majdnem féláron dupla akkorába...
''hát nem is tudom, biztos az többet tudhat...''
ugyan ilyen?
''igen, ugyanez csak 256-os...''
akkor az csak annyival tud többet, hogy annak a boltnak nagyobb nyereséget produkál, ha megveszi tőlük...
''hát nem is tudom...''
15perc gondolkodási szeánsz... azaz bemutatás, kipróbálás.... mese habbal...
''hát nem tudom, ha nem lesz jó akkor mit kezdjek vele?''
most próbáltuk ki, jó és még gari is van rá 1év....

Elvitte...

Az emberek nem hisznek a jót akaró boltosnak... Vajon miért? Sok a kókler? Tuti...
De sajnálom, hogy mindnekit egy kalap alá vesznek a népek...

(#411) ML320 válasza belaazallat (#409) üzenetére


ML320
aktív tag

Ja, és amikor olyan programot keresnek, amivel a CD-íród DVD-t is fog írni?

Az a szemét bótos meg nem adja oda a progit, inkább vetet velük egy DVD-írót...

Ember tervez, Isten perverz...

(#412) belaazallat válasza ML320 (#411) üzenetére


belaazallat
addikt

Nah igen!

TheReMiXeR:
Sajna elég sok az olyan eladó, aki nem a vevő érdekeit nézi, hanem a sajátját, minnél nagyobb bev. elérése a cél. Ezek gyakran átverik a vevőt, szándékosan! emiatt van nektek kevés hiteletek sajnos. a másik dolog amikor, az eladó, finoman szólva, nem ért a dologhoz, és nem tudatosan, de átveri a vevőt. Lehet kérdezni melyik a rosszabb!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#413) eziskamu válasza belaazallat (#412) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja van az a tipus aki azt hiszi hogy ő x@rta a processzort, de magyarázni már büdös neki, és valójában nem is ért hozzá. :((( Ja amúgy múlt ősszel amikor bejöttek a 64 bites Sempronok és az áruk is már elviselhető volt, több helyen is keresetem direkt úgy hogy 64 BITES sempron, de volt ahol hülyének néztek és mondták hogy ezek nem 64 bitesek (mármint nincs 64 bites sempi) csak a tokozása s754-es. A lényeg másnap már meg is vettem a 64 bites sempit egy másik boltba, és valami csoda folytán még a 64 bites xp is megy rajta :D . Másik kedvencem amikor egy cuccra azt mondják hogy már SEHOL sem lehet kapni, és hát persze hogy egy kis utánnajárással megtalálom egy másik boltban. A legjobb az volt amikor egy havernek is ezt mondták egy bizonyos cuccra, amiből mellesleg a srác unszolására talált egy példányt az eladó abban a boltban.

(#414) TheReMiXeR válasza eziskamu (#413) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ez mind király, hogy a boltosokat fikázod :))

...mert mi vagyunk a boltosok és éppen a kötekedő-okoskodó-mindenttudó vevőkkel kapcsolatos történeteket regéljük el.

Mindenesetre köszi :))

Egyébként ha hülye az eladó, nem kell odamenni... Logikusan ered...

(#415) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ma is volt egy eset:), bejön kedves ügyfél és kérdezi hogy mi alegkisebb hdd , mondom 80 as 11500 a 40es nem éri meg mertz1000ft difi van, azt kérdi , hogy mi a legolcsóbb ház.

-Mondom 6800ft per pill
-es ebben benne van minden, vinyó lap vga proci
:Y , pár másodpercig csak meredten néztem, és mondmo sajna ebbe az árba csak a ház tartozik bele, de a táp az ajándék benne ;)
- megköszönte és távozott:), majd jelentkezik:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#416) eziskamu válasza TheReMiXeR (#414) üzenetére


eziskamu
addikt

Az itt jelenlévő eladók többsége természetesen kivétel :D , de most komolyan, ha kell valami, és az pont ott nincs ahol rendesek az eladók, akkor verjem magamat a betonhoz, vagy inkább menjek be még az ilyen helyekre is? Amúgy meg van bolt, ahol napszaktól is függ ki van bent. Mellesleg ott van az a soros egér történet is, amit szerintem kis odafigyeléssel meg lehetett volna oldani. Nem azt akarom hogy alázkodjon meg a boltos, hanem hogy legyen partner, de tudom, és a történetekből is kiderül, hogy sokszor a vevő sem partner.

Na jó csak hogy bemutatkozzak mint vevő, Én vagyok az a 100+ kilós fekete hajú gyerek aki Debrecenben egy szatyornyi apróval vonul be néha alaplapot és egyébb nagyértékű cuccot venni, valamint egy elektronikai üzletben én kérdeztem meg aksivásárláskor, amikor mondták hogy néha merítsem le, hogy de ugye ne kössem rövidre a két pólusánál :D . Csodálkozom is hogy rólam még egy hozzászólás sem szolt, de csak nyugodtan.

(#417) TheReMiXeR válasza Vangelis (#415) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Adásban vagyok, szemezgetek a történésekből...
Akit érdekel az hallgasson folyamatosan ;) :))

katt ide : [link]

szigorúan noisztalgia...

(#418) eziskamu válasza Vangelis (#415) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha ennyi pénze van csak rá, akár megadhadtad volna egy használt cuccokkal kereskedő másik cég címét? Itt debrecenben is több helyen már 6 ezerért lehet kapni gépet, monitor nélkül, amin legalább a win98 és egy régebbi world is elfut, valamint még pár hónap garit is adnak rá.
Bocs ha az ördög, akarom mondani az ügyfelek ügyvédjének a szerepében tetszelgek. :)

(#419) Vangelis válasza eziskamu (#418) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajnos nálunk csak mi foglakozunk használtal:(, és mondtam, hogy sajna nincs de néézen vissza.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#420) eziskamu válasza TheReMiXeR (#417) üzenetére


eziskamu
addikt

Kérek egy jó kis számot a Hőgyes Endre gimi összes diákjának és tanárának. Küldi Benny Hill :) , de komolyan, köszi!

(#421) eziskamu válasza Vangelis (#419) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja igen, akkor tényleg nincs mit tenni. De néha még Debrecen is kicsi ha bizonyos spéci cuccokat keres az amber, úgy mint Sangean rádió vagy laptop cd-rom átalakító :(

(#422) TheReMiXeR válasza eziskamu (#418) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na jó de gondolom pénégyet akart annyiért...


a zene jön nemsoká

(#423) eziskamu válasza TheReMiXeR (#422) üzenetére


eziskamu
addikt

Sajna megeshet, de ilyenkor ha nincs nagy forgalom, talán 2 percet rá lehet szánni, hátha megérti.
Köszi, és mi lesz az, mert 56k-s kapcsolattal nem nagyon hallok belőle sokat :) ? Ja és most mennem kell mert már várják itthon mások is a telefonvonalat.

[Szerkesztve]

(#424) TheReMiXeR válasza eziskamu (#423) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

N-trance - Stayin' Alive

(#425) eziskamu válasza TheReMiXeR (#424) üzenetére


eziskamu
addikt

Mégegyszer köszönöm, és amúgy UP

(#426) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok.
Előre is elnézést az offolásért.
Nemrég történt meg velem, hogy Cooler Master Stacker házat kerestem, és ezért több boltba is benéztem, hátha tudnak segíteni. Szinte az összes bolt korrekt volt, majdnem mindenhol utánanéztek, hogy tudnak-e szerezni. Ahol végül vettem, ott még fel is hívtak, hogy mikorra tudnának hozni és mennyiért.
Két boltot emelnék ki. Az egyikben az ürge éppen kajált, és tele szájjal kezdte el bemutatni nekem a Raidmax házakat, holott én mondtam neki, hogy mit keresek :W
A másikban pedig az eladó tőlem kérdezte meg, hogy hogy kell leírni a Cooler Mastert :D de legalább szenvedett vele 15 percig, keresett-kutatott, szóval tényleg nagyon jó fej volt, ezért szemet is hunytam e felett :)
Ezek Nyíregyházán történtek, és mégegyszer hangsúlyozom, hogy egy bolt kivételével (ahol kajált az ipse) mindenhol teljesen korrekt eladókat talál az ember!
Szóval Nyíregyházán jó vásárolni :))

(#427) Overlocker válasza Teszla_ (#426) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát igen, nyíregyen segítőkészek, de mindenre várni kell, illetve nem mindegyik vágja a témát..

(#428) biga válasza Overlocker (#427) üzenetére


biga
senior tag

Nyílvén többet kell várni. Míg Pesten lehet, hogy csak pár utcával arrébb vannak a nagykerek, addig Nyíregyházán 250km-re vannak. Azért hid el, hogy az itteni kiskerek közül is van, amelyik próbál nagy választékot tartani.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#429) TheReMiXeR válasza biga (#428) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Azért azt is érdemes szem előtt tartani, hogy pl. 1db házikó nem egy nagy tétel.
Arra gondolok, hogy pl. Nyíregyházán de még Pesten sem tud mindegyik bolt csak úgy 1db házikóért elszaladni. Egyszerűen nem éri meg nekik...
Van egy bizonyos limit, ami fölött már megéri a boltnak, hogy elugorjon a hiányzó termékekért. Ha az átlagos haszonnal számolunk, akkor 1db házikónak a beszerzése 2x több mint amit keres rajta a bolt.
Ha meg futárral vásárol az a bizonyos cég, akkor meg van egy limit, ami fölött ingyen szállítják (vagy effektíve ólcsón) a rendelését. No de mi van ha nincs meg az a limit? Akkor már megint csak nem éri meg a lótifuti...
Ez a piszkos nagy helyzet és igazság... Ezért próbálnak a boltosok (általában) egy ésszerű ajánlatot tenni. Már amelyik tud ilyet generálni a készletéből...

Nekem is problémám van a következő termékekkel kapcsolatban :
-nagy procik (50 fölöttiek...)
-drága lapok (40 fölöttiek...)
-drága vga (50 fölöttiek...)
-speciális házikó + táp (30 fölöttiek...)
-világitós billentyűzet... (nincs beszerzési forrás...)
-stb...

Ezek olyan tételek amiknek nem jó ha a polcon állnak, hogy eltudjam mondnai, hogy van...
Havi bontásban nincs akkora igény az ilyen termékekre. Ha meg van, akkor meg leesik az ára illetve ketyeg a garanciája... Bukta az egész. Ezek olyan dolgok, amiket nem értenek meg a vevők... Ez a biznic sajnos ilyen...

(#430) biga válasza TheReMiXeR (#429) üzenetére


biga
senior tag

Viszont én azt látom, hogy ahol megvan a megfelelő választék (még ha pár dolgot rendelni is kell), oda szívesen jönnek. Meg nagy, folyamatos rendelésekkel alacsony beszerzési árakat lehet elérni, amivel megéri még hosszabb ideig is tárolni az árut (lassabban csökken az árrés). Ehhez néha az is megéri, ha ennek eléréséhez pár dolgot beszerzésen (illetve a közelében) adsz. Mi is próbálunk szinte minden kategóriában választékot tartani. De igazad van, ennek megvan a kockázata. (Főleg, hogy vannak, akik konkrét tipusigénnyel jönnek.) Plusz törekedni kell arra, hogy a rendelési időt is a minimumon tartsa egy üzlet. (Tipikus szállítási határidő nálunk 1-2 nap a nem raktáron lévő árukra.) Árban manapság nehéz versenyezni, szolgáltatásban kell letenni valamit az asztalra...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#431) george11 válasza TheReMiXeR (#422) üzenetére


george11
senior tag

Jó ez a rádiJÓ :R (egész nap ezt hallgattam :DDD )

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#432) TheReMiXeR válasza biga (#430) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Igazából nálunk nincs nagy gond ezen a téren, csak próbáltam érzékeltetni, hogy kb. mi a pálya sok helyen. Készlet, kínálat van csak a nagyon extrákkal szokott gond lenni.

Hülyegyerek bejön, hogy : ''7900gtxrcbéta1gigarammalvivósandöluxba van?''
...amúgy meg P3-as gépe van, de hát ezt óvasta valahol újságba, mert net az nincs mert drága...

Nos kb. ilyenekről beszélek :))

(#433) TheReMiXeR válasza george11 (#431) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:R :R :R

Hallgasd és híreszteld :C

(#434) ftc válasza TheReMiXeR (#429) üzenetére


ftc
nagyúr

ezt ahol én vásárlok úgy szokták megoldani,hogy..ha sürgőssen kell azt mondják ok,de én fizetem az UPS-t...

(#435) biga válasza TheReMiXeR (#432) üzenetére


biga
senior tag

Én vevőkröl beszéltem. Akit te említesz, az nem vevő, csak olyan érdeklődő féle. Ha legalább kérdezne! Akkor válaszolok, tanácsot adok vagy valami (ingyen! Üdvözlöm az ügyvédeket... :P ). De csak bejön tölteni az időmet, meg fikázni a készletet, hogy miért nincs az, amit épp ő most meg szeretne nézni, tapogatni (nem, megvenni azt most nem, mert pont nincs nála pénz, de majd valamikor...). Ha adok valamit nézegetni a készletböl (csak mondjuk nem X, hanem Y márkát, de egyébként ugyan az, akkor 10 perces fikázást hallok arrol, hogy ez miért sz@r.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#436) george11 válasza TheReMiXeR (#433) üzenetére


george11
senior tag

Így megfelel? :))

[Szerkesztve]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#437) TheReMiXeR válasza george11 (#436) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:R :R :R LEGJOBB :R :R :R

(#438) TheReMiXeR válasza biga (#435) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Van ilyen vevő is...
Egyébként az érdeklődőből lesz a vevő :Y

(#439) biga válasza TheReMiXeR (#438) üzenetére


biga
senior tag

Nem-nem... Ez a fajta (akiröl beszélek), az sosem :) Vagy nincs pénze, vagy elhatározás nincs, vagy - és ez a legjobb - nem veszi ezt most meg, mert egy kicsit vár, és ezért a pénzért jobbat kap. Örülj, ha nálad nem rendszeresek az ilyenek. Nálunk van olyan, aki már 4 éve járkál be hozzánk így :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#440) xavér


xavér
csendes tag

Ez a történetet szóról-szóra igy történt hozzá tenném semmilyen faji és előitéletem nincs a mávosokkal szemben!
Kedves vevő érkezik sötétkék MÁV-os szerelőoverálban
- sziasztok, kellene nekem valami ''fasza viszta kompatibilis gémpad'' de csak akkor veszem meg ha van hozzá visztás drájver is!
(szerencsénkre Logitech Rumble Pad teljesen megfelelt minden kitételnek mivel az ilyen hűlyék miatt diszeleg a dobozon nagybetűkkel VISTA READY!!)
-Igen tudunk adni (persze hosszas szagolgatás után megtalálta rajta a 48-as betűmérettel készült feliratot)
- (Majd ismét) Fasza akkor ez köll nekem asztán otthun a gyerek majd ebbűl is az enyimet akargya (örülünk neki, hogy nem a miénket!!)
-Végre !! fizet, mindenki örül, nagynehezen aláirja a garlevelet, majd legnagyobb szerencsétlenségünkre meglátja a kiállított DEMO (bigbrother) gépet.
-Ez meg mi? fasza gép kurvajónézki.. Mi van benne?
-Intel Core 2 Duo E6400 2x1GB 800Mhz DDR2 RAM kezdenénk a választ majd közbevág
-Húú vazzeg 6400Megaherc? azzal má büntetni lehet..
meg KÉT DARAB NYOLCÁZAS, GIGÁS RAM? NA EL IS MEGYEK A PICSÁBA ILYEN
GÉP MELLŐL!!!
-Majd kedves vásárlónk kiszédült a bejárati ajtón.. (képzelhetitek mekkora röhögés vette
kezdetét üzletünkben)

:DD :C

[Szerkesztve]

(#441) xavér


xavér
csendes tag

másik kedvencem!

-mennyibe kerül 1 dvdcédé?
-most dvd-t vagy cd-t szeretnél?
-hát olyan zenelemezt akarok amire zenét lehet irni, valami jót!
-Verbatim Data Life vékonytokban 150, Verbatim Super Azo normál tokban 180
-Húha olyan drága a szomszédban 90 a datavrájt de nincsen nekik... na mindegy
ez ugyis a kocsiba kell adj egy 150-es verbatimot!
-erre az idióta ad 200 Forintot majd azt mondja -köszi nem kell vissza!

:W

(#442) RexpecT válasza xavér (#440) üzenetére


RexpecT
addikt

Eltom képzelni :DD :DD. A bolt az vidéken van ?? Vagy pesten is vannak ilyen paréjok? :U :))

(#443) xavér válasza RexpecT (#442) üzenetére


xavér
csendes tag

Vidéken van Veszprém megyében...
Sajnos lassan a hatodik év után már kezdünk immunisak lenni az ilyen vevőkre..

(#444) TitiRii


TitiRii
senior tag

én szombaton nagyon elkondolkoztam azon hogy pályát kéne váltanom
egyik ügyfélnél konfigoltam netet, kérdezem a felhazsnáló nevet és jelszot
elöször fogalma sincs mirő van szó majd mondgya, természetesen 691... meg se lepödtem rajta
mondtam kéne a szerzödés, nagy szemek hát neki olyan nincs
persze a fatáv meg csak puszi pacsi alapon köti a dolgokat meg hadja itt a modemet.,,
majd kiderül mégis van de azon még cskaaz idéglenes van, ami álitolag már meg lett változtatva erre
még 20* begépeltette velem, meg felcseréltette, esküdözött hogy mindenhová ezt adgya meg ezt hazsnálja évek óta(az én állásom igazi data mine paradicsom :D)..
mondogattam a 2. után hogy fel kéen hivni az ügyfél központott
de nem nem nem.
idő meg csak ment
na nagynehezen felhivta, természetesen nem tudta kezelni az automata robottt mit hogy nyomkodjon.. nyomkodtam neki ,kért ügyfél azonosítót meg pint megint nagy bamba szemek..
szerencse hogy van ott ismerösöm kit nagy nehezen de privát sikerült elérnem és segitett közben járni.
és mit ad isten, a tényleg az amit mondott, csak a bene lévő szám nem 3 al több mint amit ö mondott.... (ex: Rii80 helyett Rii83 szal értitek, tipikus júzer jelszó alkotás, és lényegében a saját születési évére nem emlékezett :DDD :O :W :C )
sebaj, szarakodtam e miatt + orát neki az + 1 óra munkadij +fa és még adott bórra valót is:D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#445) Viktor0610 válasza TitiRii (#444) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem pályát kéne változtatnod, hanem örülnöd kellene plusz pénz miatt!!! ;]

Samsung Galaxy A54

(#446) 04ahgy válasza RexpecT (#442) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én tudom mit jelent a Te aláírásod... Minden kis részletéről tudnék beszélni több mondatot is. Vajon ez elmondható rólad is, ha az én aláírásomról van szó? Vagy mondjam azt: paréj volnál adott témához? :F

#440-ben leírt szerintem semmiképpen nem tartozik a ''prolémás vevő'' tárgykörébe. Ugyanis konkrét kéréssel ment be, el tudta mondani, mit keres, és a kört elég pontosan leírt követelménylistával szűkítette! A fogalmazás az egy dolog. A megjegyzése a kiállított gépre is inkább a mulatságos kategória, mintsem a tahó. Amúgy a paréjok a (te fogalmazásoddal) aránya fordítottan arányos egy település nagyságával. Ergo, Budapesten van a legtöbb.

Általánosságban, nem válasz #442-re:

A MÁV-osok jelentős része nem a történetben leírt módon viselkedik, és teljesen normális ember. Kedves ismerősöm hívő katolikusként klasszikus zenei műveltséggel rendelkezik, profi orgonista. A kisvárosukban gyakran helyettesíti a kántort a református és evangélikus templomokban is! Foglalkozása: mozdonyvezető.

HGyu

[Szerkesztve]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#447) TitiRii válasza Viktor0610 (#445) üzenetére


TitiRii
senior tag

az egéségem és idegrendszerem épsége többet ér nekem annál mint amenyitt keresek ezzel :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#448) george11 válasza 04ahgy (#446) üzenetére


george11
senior tag

Szerintem talán feleseleges volt ez a kirohanás(?), ugyanis /nem véletlen/ ezzel kezdte a mondandóját : ''Ez a történetet szóról-szóra igy történt hozzá tenném semmilyen faji és előitéletem nincs a mávosokkal szemben! ''
:R
Itt nem a MÁV-on volt a hangsúly, hanem a az egységsugarú felhasználón. Lehetett volna matávos/rendőr/cipőárus is ;)

Az aláírásokkal kapcsoltban meg csak annyit,hogy szerintm több ember használ PC-t, mint vonatot :DDD (nekem is van mozdonyvezető haverom, igaz egy nemnormális gyerek, de már előtte is olyan volt...)
No offense, ez a komment(sem) a máv ellen szólt, csak így jött ki a lépés.

[Szerkesztve]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#449) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nekem is van történetem: Ismerős a gépébe kapott 80G-s vinyót. Szőke csaj, persze nem ért hozzá. Egy barátja szerelte be neki, aki előtte otthon formázta le. (Fontos momentum!) Később a csaj kétségbeesetten telefonál, hogy az új vinyó be lett téve, de nem látja a Windows! Mondom: Ok, megnézem.

Megyek hozzá, Partition Magickel, Diagnosztikai szoftverrel megpakolt pendriveval a zsebemben. Mézem: eszközkezelő látja. PQMagic rá gyorsban: látja, ismeretlen partíció. Formáznám, el is kezdi szépen. 42%-nál I/O error! Mérgesen magyarázom a csajnak, aki ámulva leste minden mozdulatomat, hogy csak Windowsos gond, a winyó (vadi új Samsung) nem hiszem hogy rossz lenne! Reboot: induláskor minden a helyén, primary master 40GB winyó, pri. slave CD-ROM, sec. master 80GB Samsung, sec. slave: CD-író. BIOS-ba lépve is mindent lát, fel is ismeri a detect... Win reboot, újra formáznék, SMART is rendben volt. Mondom a szőkeségnek, hogy az ismerőse úgy néz ki, jól rakta be, a kábelek is rendben vannak, áramot kap, de még nem tudom, mi a gond. Szóval formázáskor 42%-nál újta I/O error... Affene.

Nézem megint Everesttel és ekkor tűnt fel: kapacitás 32GB!!! LoooooL

Több dologból is feltűnhetett volna: a 80GB = 76GiB, ennek a 32 pont a 42%-a.
PQMagicben partíció törlés, és úgy létrehozás, akkor már 32GiB-osat csinált volna, nem erőlködik a régivel.
No meg hamarabb megnézni az Everestet! :)

A megfejtés: a kedves ismerős, a harmadik fél otthon tényleg jól leformázta a HDD-t, csak neki valószínűleg slave-en kellett, és a jumpert rossz helyre tette vissza. Persze masternek látta a másik gép. Meg elmulasztotta beszerelés után tesztelni.

Akkor még nem tudtam a hűtős esetről (lásd ez a topic, korábban), és nem használtam ki a potya gépszerelést. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#450) 04ahgy válasza george11 (#448) üzenetére


04ahgy
nagyúr

xavér történetén magam is jót mulattam. :D
A (kissé lehiggadva talán már feleslegesnek is érzett) hozzászólásom a parajozásra vonatkozott, #442. Természetesen a felhasználó / vevő mindig egységsugarú! :P
És ott van az is, hogy téma teszi azt, hogy ki mikor miben egységsugarú. Belőled, parajozó topictársunkból és belőlem is nagyon könnyen válhat egységsugarú user, mindössze olyan téma kell, amiben nem mozgunk otthonosan!


Amúgy a topic ilyen gyorsan hogy befutott! :R Ha csak a történeteket besűrítenénk, akkor nagyon ütős lenne, illetve még jobban!
Majdnem olyan jót mulattam olvasva, mint a Pokoli Operátor naplóján! :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.