Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35401) opr válasza -=RelakS=- (#35400) üzenetére


opr
veterán

Tudommár! Unalmas családi videó a bécsi városnéző turistabuszról?
Wien-viewer :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35402) TA68 válasza oriic (#35396) üzenetére


TA68
senior tag

Vannak akik azt hiszik, hogy tudnak angolul. :DD

Hallottam én már keleron processzort és rédjún videokártyát is. :O

(#35403) snecy20 válasza TA68 (#35402) üzenetére


snecy20
veterán

...és Ketelem hitelre akartak PC-t venni...... :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35404) F.E.K.. válasza opr (#35399) üzenetére


F.E.K..
senior tag

View viewer, dvr kezelő program. A legszebb hogy ezt a kamerát szerelő írta rá..

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#35405) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Megint megtalált egy üffél minket, hogy 10 km2 területet akar wifivel lefedni - 3 db Ubiquiti NanoStation M2-vel. Mondtam neki, hogy sok sikert, de ha a célja egy publikus hotspot létrehozása ekkora területen mindössze 3 AP-val, akkor az nem fog menni. Erre totál felháborodva nekem esik, hogy dehát ezek 13 km hatótávval rendelkeznek, mit okoskodok. Nagy levegő, majd elárultam neki a nagy titkot: két NanoM2 valószínűleg látja egymást akár 13 km-en át is, ha jó a rálátás és nem túl rossz az idő, de hogy ugyanezt nem fogja tudni kihozni egyetlen végfelhasználói készülékből sem (értsd: hétköznapi laptop, tablet, okosteló), azt garantálom. Valami kattanhatott a fejében, mert a válasza erre az volt, hogy várjak egy kicsit, beszél az Ubiquiti supporttal egyet. Nekem mindegy, a chat felületen várok én bármeddig, nekem nem sürgős. Pár perc múlva visszafogottabb hangnemben rákérdez megint, hogy akkor hogy is van ez, mennyi AP kéne neki ehhez a projekthez... Válaszoltam neki, hogy kb. 100 méterenként kéne egy, tehát 10 km2 lefedéséhez kéne 1000 darab, ez úgy 70000 USD. Plus be kéne állítani és fel is kéne szerelni mindet, meg Internet-kapcsolat se ártana mindehhez - olyan, ami elbírja a tervezett usermennyiséget, és még hagyjon is rá. Rákérdeztem, hogy mit gondol, mennyire lenne ezt gazdaságos kiépítenie (csak mert említette, hogy ő kisvállalkozó). Mire sértődötten visszakérdezett, hogy miért akarom erről őt lebeszélni. Dehogy akarom, feleltem, csak nagy vonalakban felvázoltam, körülbelül mivel jár ez az egész. A végén úgy köszönt el, hogy hálás az infókért, és még gondolkodik rajta. Nagyon remélem, hogy rá fog jönni, hogy baromira nem éri ez így meg neki.

Más. Már nem emlékszem, de mintha említettem volna azon operátorunkat, aki berendelt magának 40 db Linksys WRT54-et úgy, hogy előtte én mondtam neki, hogy ne tegye (azért a pénzért kapott volna Mikrotik hAP Lite-ot, ami nagyságrendekkel jobb nála és még gyári támogatás is van hozzá, ellentétben a Linksysszel, és nem kell DD-WRT-vel meg OpenWRT-vel szívni). Aztán persze verte az asztalt, hogy segítsünk neki, de tegnapra, merthogy a nagy wifi hotspot üzletét nem tudja beindítani, márpedig ő olyan stratégiát dolgozott ki, hogy dőlni fog a lé. Megcsináltuk, persze az ő töketlenkedése miatt jóval hosszabb ideig tartott, mint amennyi amúgy lett volna. Eszembe jutott megnézni a januári forgalmát: kemény 25 dollárt sikerült összehoznia...

(#35406) KaiotEch válasza SityiSXT (#35405) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az biztos, hogy jobb egy MikroTik, mint egy WRT54, de előbbihez kell is ám tudás, hogy beállítsd, ezt aztán otthon nem állítod be pár kattintásból. Konkrétan nekem se megy a beállítása a MikroTik-nak.

(#35407) SityiSXT válasza KaiotEch (#35406) üzenetére


SityiSXT
őstag

Szerencsére Mikrotikre van egy egész bolondbiztos scriptünk, amit gyakorlatilag copy-paste-elni kell. Ennyi, nem sima soho használatra lett volna, hanem nyilvános hotspotnak, az meg meg volt oldva pár kattintásból.* No meg a RouterOS nagyságrendekkel stabilabb cucc, mint az a DD-WRT, amit még fel tudott rakni az üffél arra a régi vacakra, amire nemcsak a Linksys mondta ki hivatalosan az EOL státuszt, de egy ideje már sem DD-WRT, sem OpenWRT nem jön ki rá. És ezzel ő is tisztában volt, mert mondtam neki.

* Abban egyetértek viszont, hogy elsőre elijeszthet kezdőket a WinBox vagy a WebFig felület, de szerencsére nem olyan bonyolult az, mint amilyennek látszik. Sőt, egy ideje van egy összesítő ablak is, ahonnan elérhetőek az alapbeállítások, kezdők is simán tudnak vele boldogulni.

(#35408) F.E.K.. válasza KaiotEch (#35406) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ujjabb MikroTik varázslóval indít ;)

Egyébként ez is tanulható mint minden, ráadásul meglehetősen logikus (winbox számomra jobban kézreáll, de a webes konfig is teljesen működik).

Soho egyszerűbb, de dd-wrt vagy egy tomato sem éri utol igazán képességekben. Mondjuk nem is otthoni felhasználásra tervezték persze.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#35409) SityiSXT válasza F.E.K.. (#35408) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem-e? Alig várom, hogy az Asusomat lecseréljem egy hAP ac Litera! :D

(#35410) #33253120 válasza thesound (#35381) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nagy kedvencem ez a kép... :)

(#35411) cbmfan


cbmfan
senior tag

nemrég kaptam javításra egy IBM PIII lapot. kondik javarészt púposak voltak, csere után feléledt lap, így jelzi, hogy nem tud bootolni:

teljesen elkapott a retro érzés :D utoljára ilyet Amigán láttam.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#35412) Syl válasza cbmfan (#35411) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ez tetszeni fog: [link]
A floppy egyenesen zseniális :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35413) scarabaeus válasza cbmfan (#35411) üzenetére


scarabaeus
őstag

"utoljára ilyet Amigán láttam"

(Mondjuk az akkoriban is esztétikusabban oldotta meg, a Kickstart 2 mindenképpen, de még a Kickstart 1.3 is mutatósabb)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#35414) cbmfan válasza Syl (#35412) üzenetére


cbmfan
senior tag

na és, nekem egy HP Kayak szerver házban van vasam 1997-ből. dual PII volt benne gyárilag. floppy lehetne benne, csak nincs elég rögzítő sín, kártyaolvasót is műtakonnyal rögzítettem előlaphoz.

lapon BIOS sem egyszerű, mert angol nyelv nincs, csak valami skandináv. egyébként a nyilak és F1 gomb mozog, nem csak egy kép :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#35415) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Innen szép nyerni:

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#35416) shteer válasza PH 5.5 (#35415) üzenetére


shteer
titán

guszta

..szerintem jónak tűnik

(#35417) -=RelakS=- válasza PH 5.5 (#35415) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez most mi?

Telibehányták, és hagyták érni, mielőtt elvitték szereltetni?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35418) oriic válasza PH 5.5 (#35415) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akarom tudni? :O

szerk:

ránagyítottam. Cigi??

Live-Die-Respawn

(#35419) azbest válasza -=RelakS=- (#35417) üzenetére


azbest
félisten

son-go-ku ;]

(#35420) -=RelakS=- válasza azbest (#35419) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem igazán értem az összefüggést a retkes billentyűzet, és Goku között :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35421) PH 5.5 válasza oriic (#35418) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A helyes válasz az előtted lévő. Előemésztett valami+fekete penész.
Úgy kezdődött, hogy egy ismerősöm megkérdezte, hogy érdekelne-e alkatrésznek egy "beázott" noti. A részletekről szemérmesen hallgatott. Aztán ezt kaptam három réteg szatyorba csomagolva, amúgy egy alig használt toshiba L50-B-ről van szó. Nagy fintorogva átnéztem (gumikesztyű, szigorúan kültér), és menthetőnek tűnt. A billentyűzetet abban az állapotában leteszteltem és csodák csodája, hibátlan volt, így már megérte elpucolni, mert elég drága az új.
Mostanra már össze is állt a gép, csak egy FN gomb és egy akku kell még.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#35422) oriic válasza PH 5.5 (#35421) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nabakker... :W

Live-Die-Respawn

(#35423) azbest válasza -=RelakS=- (#35420) üzenetére


azbest
félisten

sonka-gomba-kukorica :B

(#35424) -=RelakS=- válasza azbest (#35423) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

... :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35425) Pttypang válasza -=RelakS=- (#35420) üzenetére


Pttypang
veterán

Pizzafeltet.

Everybody lies.

(#35426) Melack válasza PH 5.5 (#35421) üzenetére


Melack
veterán

Keveset használt, frissen szervizelt, női tulajtól?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35427) Gyuri27 válasza azbest (#35423) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg borsó és répa. Mert az minden hányásban van! :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#35428) madgie válasza Gyuri27 (#35427) üzenetére


madgie
titán

Meg amit találsz a hajadban: fiatal rockerként úgy tudta meg az ember, hogy mit evett hazafelé jövet a buliból :D

(#35429) TA68 válasza Gyuri27 (#35427) üzenetére


TA68
senior tag

Finomfőzelék. :D

[ Szerkesztve ]

(#35430) wolfman válasza Melack (#35426) üzenetére


wolfman
veterán

Bátyám pár hete szépen levezette, hogy manapság miért nem szabad műszaki cuccot és gépjárművet női tulajtól venni. Összességében nem értenek hozzá, nem tartják karban, így jobban amortizálódnak a cuccok. Jogos.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35431) Pttypang válasza wolfman (#35430) üzenetére


Pttypang
veterán

Errol jut eszembe, ha autot vesz az ember, mennyire nezik hulyenek, ha teljesen nyugodtan megkerdezi, hogy tekeres nelkul mennyi van benne tenylegesen?
Marmint kovetkezmenyek nelkul, csak a tenyleges adatot akarja valaki megismerni, mennyire szoktak ra valaszolni?

Everybody lies.

(#35432) ViZion válasza wolfman (#35430) üzenetére


ViZion
félisten

Autónál ez exmunkatársamra igaz... párszor itt engem, telefonál, öltözködik és 2.-ban megyünk 70-el... :W Szegény opel annyit forgott, vártam mikor köpi ki a lelkét. És nála ez a mindennapos használat, téli -10°C-ben is beül és kihúzatja frankón, nah az segít. Női tulajtól vettem a kocsit, a műkörmök a sofőr oldalon szétkarcolták a kilincset (illetve a mélyedést, ahova nyúlni kell a nyitáshoz), a kormányon a nyoma, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35433) Pttypang válasza ViZion (#35432) üzenetére


Pttypang
veterán

A leghalasabb a felhuzott ablakokkal lancdohanyzas, autopalyan lehet latni ilyenekbol szep eloadasokat, hogy all a fust az utasterben :N

Everybody lies.

(#35434) customer114 válasza Pttypang (#35431) üzenetére


customer114
senior tag

Egy, kettő, három. Have fun. :K

(#35435) Pttypang válasza customer114 (#35434) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezeket olvastam :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#35436) SityiSXT válasza cbmfan (#35414) üzenetére


SityiSXT
őstag

Egész pontosan finnül van. Az előző hsz-edben lévő képen azt írja, az operációs rendszert nem találja a gép, tegyél be egy bootlemezt és nyomd meg az F1 gombot.

(#35437) ViZion válasza customer114 (#35434) üzenetére


ViZion
félisten

én anno 5,5 évesen vettem az autót, ~85k kilométerrel. Most úgy vagyok, ha 7-10 évest találok 150-200k-val, az már jó.
Jó ez a sorozat is, meg szeretem a becsületes nepperes sorozatot, jókat ír.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35438) SityiSXT válasza SityiSXT (#35436) üzenetére


SityiSXT
őstag

Jut eszembe: Ha a BIOS-ban találsz olyan menüt vagy menüpontot, hogy kieli, az a nyelvválasztó (ha jól emlékszem, englannin az angol)

(#35439) r4z válasza Pttypang (#35433) üzenetére


r4z
nagyúr

Az nem dohány :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#35440) cbmfan válasza SityiSXT (#35436) üzenetére


cbmfan
senior tag

köszi, de erre rájöttem magamtól :D és megnézem, hátha van valahol nyelvválasztás.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#35441) SityiSXT válasza cbmfan (#35440) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ha nincs, küldj fotókat a BIOSképernyőkről, megpróbálom megfejteni neked.

(#35442) Pttypang válasza r4z (#35439) üzenetére


Pttypang
veterán

Ahhoz eleg balta arcot vagott "apu" a volan mogott, hogy mas legyen.. Meg az amugy is allo autoban jo normalisan :D

Everybody lies.

(#35443) #21346560 válasza ViZion (#35437) üzenetére


#21346560
törölt tag

Igen fiatal voltál az autó vásárlásakor... :DDD

(#35444) Balinov válasza -=RelakS=- (#35420) üzenetére


Balinov
félisten

talan sonka-gomba-kula? :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35445) ViZion válasza #21346560 (#35443) üzenetére


ViZion
félisten

...eeegen, jól félremagyaráztad :DDD
Amúgy volt autóm kiskoromban, nagyapámék vettek egy skodát "nekem"... akkor voltam kb. 3 éves.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35446) #33253120 válasza #21346560 (#35443) üzenetére


#33253120
törölt tag

Esküszöm, nekem is ez ugrott be... :)

[ Szerkesztve ]

(#35447) TA68 válasza ViZion (#35445) üzenetére


TA68
senior tag

Nekem csak lendkerekes autót vettek a szüleim 3 éves koromban. :DDD

(#35448) Pötyi válasza TA68 (#35447) üzenetére


Pötyi
őstag

Pedálos Moszkvics rulez!

:DDD

QNX is cool!

(#35449) TA68 válasza Pötyi (#35448) üzenetére


TA68
senior tag

lyen a szomszéd gyereknek volt. Hogy irigyeltem tőle, amikor elhasított vele a házunk előtt....... :DD :DDD

(#35450) wolfman válasza TA68 (#35449) üzenetére


wolfman
veterán

Volt nekünk kettő is. Egy köztes meg egy harmadik széria. Imádtam. Valamerre eltűntek már tizen éve, pedig most gazdagok lennénk ha árusítanánk. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.