Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35201) quailstorm válasza ViZion (#35200) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az a durva, hogy arra fel tudtad rakni a Linuxot
BayTrailes? Ott variáltak az UEFI bootloaderrel, hogy 32-bites loader de csak 64-bites OS, ergó Win8.1 és most már Win10, vagy kuss. Még Win7 SEM. Akár UEFI verzió nem támogatás miatt (nincs kép). HP 250-en szoptam vele.

(#35202) TA68 válasza ViZion (#35200) üzenetére


TA68
senior tag

Az Avirát már próbáltam, de kapásból elrettentett a lassú bootolás, de ha utána rendben van, akkor megpróbálkozok vele. A Linux sajna nem játszik, mert azt nem akarnak a népek.. :)
:R

(#35203) oriic válasza TA68 (#35199) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

ESET? :D Én évek óta azt használok a havi újságos kódokkal, eddig szerencsére nem volt gondom vele.

Live-Die-Respawn

(#35204) quailstorm válasza oriic (#35203) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van egy szint ami alatt nem jó, de ott kb semmi se jó, max egy-két cloud antivir, de leginkább semmi. Akkor már inkább a SteadyState vagy valami hasonló megoldás. Image-ből indulás, mindig tisztán.

(#35205) ViZion válasza quailstorm (#35201) üzenetére


ViZion
félisten

Erről a HP-ról van szó: [link]
Alapból linuxal van, szal. nem volt para. Belefutottam már olyan gépbe, amire win 8.1 nem ment fel. Próbáltam a win 7-et, felment, de driverek telepítésekor kékhalál volt. Nem volt hozzá, 8.1-et elfogadta, de bele is halt. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35206) TA68 válasza oriic (#35203) üzenetére


TA68
senior tag

Az jó, csak nem akarom, hogy havonta hívogassanak a kódért.

(#35207) shteer válasza TA68 (#35206) üzenetére


shteer
titán

Avast

..szerintem jónak tűnik

(#35208) opr válasza TA68 (#35206) üzenetére


opr
veterán

Avg free? Nekem eddig bevált, nem eszik ~semmit, és teljesen ingyenes. Még a boot-időt se növeli olyan sokkal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35209) westcoastog


westcoastog
veterán

Átraktam a ramot másik slotba, bios reset, ugyanúgy kékhalálozik, nincs ötletem, nem is akarom hogy legyen. :DDD

(#35210) Pttypang válasza westcoastog (#35209) üzenetére


Pttypang
veterán

Megfelelo, arra alkalmas nyilaszaron valo nagy sebessegu utazast tudok ajanlani, mint megoldas a gep problemaira.

Everybody lies.

(#35211) westcoastog válasza Pttypang (#35210) üzenetére


westcoastog
veterán

Kirepülne ez magától is olyan hangja van, vagy avatatlan fülek aggregátorral is összetéveszthetik. :DDD
Egy kis vasárnapi nyugalom megzavarására alkalmas videó tőlem.

(#35212) oriic válasza westcoastog (#35211) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként jól láttam DVD-ről telepítenél? Pendrive-os megoldást nem próbáltad, hátha azzal jó lenne?

Live-Die-Respawn

(#35213) Gyuri27 válasza westcoastog (#35211) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hasonló ha nem tán ilyen giga lap van anyám gépében. Borzasztó háklis a ramokra. Illetve ha nem csinálsz vele semmit (némi mozgatás) kimozdulhatnak a ramok. Akkor csinálja ezt.
Jobb esetben a ram döglött be (nem hiszem, hogy a 2 slot egyszerre adta meg magát, bár nem lehetetlen). Rosszabb esetben ugye a slotok haltak meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#35214) ViZion válasza westcoastog (#35211) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... szerintem ez Wolfman pozitív.
Jó tanács: videót NE akkor rögzíts hanggal, amikor anyukád turmixol.

TA68: Avastot nem szabad engedni, h tűzfalba vagy böngészőbe is beépüljön. XP-nél leszedte netről a gépet... OK, vírus sem jött. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35215) TA68 válasza shteer (#35207) üzenetére


TA68
senior tag

Amikor 2-3 éve próbáltam, egy idő után mindenféle hülye hibát produkált XP-s gépeken.

(#35208) opr Régi gépeket nagyon belassítja!

(#35211) westcoastog
Az a tápventi nagyon kivan :D Próbáld meg másik vinyóval, ha van kéznél!

[ Szerkesztve ]

(#35216) westcoastog válasza oriic (#35212) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja dvd-ről...
Nem ér annyit hogy vesződjek vele, majd mondom hogy nincs alkatrészem hozzá így nem tudom mi a hiba.
Tényleg le kéne pattintani már mindenkit aki megkérdezi egyáltalán hogy be tudom e kapcsolni a számítógépet. :)

(#35213) Gyuri27
Csak a ram lehet akkor.

(#35214) ViZion
;] :DDD

(#35215) TA68
Legalább rátudom sózni a nem használt csíftek tápomat. :DDD

(#35217) TA68 válasza westcoastog (#35216) üzenetére


TA68
senior tag

"Legalább rátudom sózni a nem használt csíftek tápomat." :DDD

Ahhoz először meg kell javítanod gépet. :DD

(#35218) macilaci78 válasza oriic (#35203) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A veges gepet ugy megfogja egy definicio-frissites, hogy akkor veszek ki 30 perc szunetet... :W

Avast, MSE

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35219) westcoastog válasza TA68 (#35217) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondom hogy újratelepíteni nem tudom, de van tápom 4 ezerért és nem lesz hangos a gép. :DDD

(#35220) Pttypang válasza westcoastog (#35219) üzenetére


Pttypang
veterán

Szoval jo lesz, csak nem :DDD

Everybody lies.

(#35221) westcoastog válasza Pttypang (#35220) üzenetére


westcoastog
veterán

Úgyúgy. :D

(#35222) quailstorm válasza ViZion (#35205) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én egy kedves némettanárnő 250 G3-asával szoptam tövig, amin már olyan új UEFI volt, hogy Win7-et sem evett meg...
Az még N2xxx-es BayTrail széria.

(#35211) westcoastog: ki küldte el neked a régi P4-em és miért cserélt házat? :DDD
Egy élmény volt megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#35223) westcoastog válasza quailstorm (#35222) üzenetére


westcoastog
veterán

Örülök neki. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35224) macilaci78 válasza Pttypang (#35220) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csendes, mint a sz@r.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35225) TA68 válasza westcoastog (#35216) üzenetére


TA68
senior tag

Régebben rendszeresen hoztak vasárnap ismerősök és haverok mindenféle öreg gépeket, (meragyereknekmégjólesz) ilyen hülye szöveggel, hoztam egy kis munkát, hogy ne unatkozzál. :Y Dejóóó.....(hogy...az...a...... éppen unatkoztam volna) Az egész vasárnapom ráment, ráadásul a haverok egyház valutában fizettek. Mióta lepattintom az ilyen ótvar gépeket, nyugalom van.

(#35226) westcoastog válasza TA68 (#35225) üzenetére


westcoastog
veterán

Úgy kell azt. :D

Akármennyire is akarok segíteni, nincs ehhez már türelmem, sajnálom más szarjára az időt.

(#35227) *Ropi* válasza TA68 (#35225) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha javasolhatom: egyszerűsíteni kell a munkamenetet. Új gép összerakása: webshopban összeválogatod a hozzávalókat, miután a vevő jóváhagyta a végösszeget átküldöd neki mailben mit rendeljen meg, ő megrendeli és fizeti akár hozzád történő kiszállítással, vagy hozzá és átviszi neked, te összerakod, aztán amikor érte jön fizeti a munkadíjadat. Így megy rá a legkevesebb időd és energiád, ráadásul pénzt nem bukhatsz rajta, max. az idődet. Ha pedig rendbe tenni kell egy gépet akkor a munkadíj x1.5 - x2 - x3, mert arányosan a munka is több vele (kitakarítani, esetleges hibát keresni, szétcsúszott oprendszert helyretenni, stb.). Így rögtön le is morzsolódnak a "megélhetési javíttatgatók". :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35228) Pttypang


Pttypang
veterán

Nem ide tartozik, de a gepleallitas miatt megis csak, mert olyan regen volt mar, hogy tiszta por a gephazam elolapjanal a bekapcs gomb kornyeke, annyira ritkan hasznalom...

Tehet egy szivesseget a villanyos szakember, aki panelban az alu kabelt rovidre hagyta es ezert 20 percet szivtam vele, hogy be tudjak rakni egy masik konnektor aljzatot..

Everybody lies.

(#35229) TA68 válasza *Ropi* (#35227) üzenetére


TA68
senior tag

Új gép összerakásánál mindig úgy csinálom, ahogy írtad. :)

(#35230) *Ropi* válasza TA68 (#35229) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor most már csak a szorzó(zára)t kell bevezetni. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35231) Gyuri27 válasza TA68 (#35225) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én is sok mindent meg tudnék csinálni. Viszont mikor számtechről megy a beszéd nem szólok semmit.
Rá is érnék, meg is csinálnám. A baj azzal, hogy nem vagyok varázsló. Ha meg valamire kell költeni pár forintot a nézés van.

*Ropi*: új gép összerakással itt szerintem senkinek sincs baja. Csak mikor jézust kell játszani ingyé. Az más tészta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#35232) istvankeresz válasza westcoastog (#35211) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Bocs, hogy belekontárkodom...állítsd át BIOS-ban a SATA mod/compatible/stb. nem tudom ebben a lapban milyen néven fut ez az opció, de IDE módra állítsd és jó lesz. ;)

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#35233) TA68 válasza Gyuri27 (#35231) üzenetére


TA68
senior tag

"Csak mikor jézust kell játszani ingyé. Az más tészta."

Így igaz.

(#35234) *Ropi* válasza Gyuri27 (#35231) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...új gép összerakással itt szerintem senkinek sincs baja."

Ebben biztos voltam. ;) Csak azért írtam le, hogy látszódjon mihez képest többszöröse a munka egy olyan géppel, amit előtte még szét is kell szedni, hogy utána össze lehessen rakni. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35235) Mercutio_ válasza TA68 (#35233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jézust őrizni kell, azt mindenki tudja,hogy nem megy ingyér ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35236) Gyuri27 válasza Mercutio_ (#35235) üzenetére


Gyuri27
félisten

Itt nagyon vidéken, csóró emberektől mit kérsz? Nem baj, belefér. De ha kell egy táp vagy + ram (persze használtan az apróról) akkor ne legyen már tré. Mert ugye sok mindent megoldasz.
Szétszeded, kitakarítod, újra rakod stb-stb.
De mondjuk még egy kis ramot vagy egy jobb vga-t nem tudsz bele varázsolni.
Pedig ha az ember ezeket megcsinálja akkor megint jó és használható lesz a gép sokáig arra amire használják. Persze ezt nehéz eladni mikor a népek többsége közmunkán jó esetben minimál béren tengődik.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#35237) westcoastog válasza istvankeresz (#35232) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó ötlet. :)

(#35238) Mercutio_ válasza Gyuri27 (#35236) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, ha valaki csóró annak olcsóbban adják a kenyeret,vagy, hogy közelebbi legyen a hasonlat: az autoszerelő csak az anyagköltséget kéri el? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35239) Gyuri27 válasza Mercutio_ (#35238) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván nem.
De ez nem erről szól.
Nekem ez nem melóm, nem ebből élek. Időm meg van.
Ha érted érted, ha nem nem.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#35240) Mercutio_ válasza Gyuri27 (#35239) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érteni értem, de gondolom nem én vagyok az egyetlen akinek a szabadideje érték(es).

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35241) wolfman válasza *Ropi* (#35187) üzenetére


wolfman
veterán

Ez a gyors bootolás dolog egyes gépeken rejtély marad számomra. Pl egy jó barátomnak bármilyen lassú gépe is volt, a bootok ezerszer gyorsabbak voltak mint nekem bármikor (erősebb gépemmel). :) Szerzett egyszer valami gagyi microATX MSI alaplapot. Minden baja volt annak a rendszernek ami rá volt implementálva, de a boot ilyen áll leejtős volt HDD-vel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35242) Speed® válasza wolfman (#35241) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

SSD..rejtély megoldva ;p

Na jó..ha HDD, akkor sok mindentől függ. Régen volt egy Via 462es lapom, az olyan szinten volt megakaszthatatlan vinyóügyileg, hogy csuda. OC miatt cseréltem nF2U400 lapra, muteroztam jó ideig a gyorsabbá vált proci ellenére.

Jelentem alássan, pénéggyel sz0pok..volt az a pénz :D 865PE lap, 3G/HT, 2GB RAM..XPt frissíteni hozták..lett belőle 7x86 Thin..egész vállalható. Linux sajnos nem játszott..pedig azzal pattogna..

[ Szerkesztve ]

(#35243) *Ropi* válasza wolfman (#35241) üzenetére


*Ropi*
félisten

Neki is, nekem is SSD van a gépünkben és pont ezért keresgéltük az állunkat a földön. X-akták... :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35244) Gyuri27 válasza Speed® (#35242) üzenetére


Gyuri27
félisten

P4 és a szopás? Ne már.
Prescott legalább? Mert az télen kis oc-l kifüt egy 100nm-s családi házat a tajga közepén. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#35245) TA68 válasza wolfman (#35241) üzenetére


TA68
senior tag

Ez attól is függ, hogy milyen illesztőprogramok és milyen sorrendben töltődnek be az adott deszkánál.

(#35246) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Elkezdtem újra elolvasni a topikot az elejétől*. Bő 10 év után még mindig téma a P4? :DDD Na meg vicces látni, hogy egyes dolgok sosem változnak. Illetve kíváncsi vagyok, a régi arcok közül, akik eltűntek, most épp mit csinálhatnak...

* Elsősorban azért tettem, mert a 2 hónapos kislányom hintaszékben történő altatása rám is hasonló hatással van. Ez a topik viszont ébren tart! Jobb, mint a Red Bull! :DDD

(#35247) Melack válasza SityiSXT (#35246) üzenetére


Melack
veterán

Egyedül reggeli kv mellé nem ajánlott, mert sokszor leköptem már a monitorom a röhögéstől :DDD

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35248) ViZion válasza SityiSXT (#35246) üzenetére


ViZion
félisten

A régi arcok sztem már valami szanatóriumban vannak, várják a lobotómiát... ;] :DDD
Mert ép ésszel nem lehet sokáig bírni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35249) istvankeresz válasza westcoastog (#35237) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Működik?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#35250) wolfman válasza ViZion (#35248) üzenetére


wolfman
veterán

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.