Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30051) Solad válasza Kube (#30050) üzenetére


Solad
őstag

Bele kell verni az emberek fejébe, hogy ez is munka és szakértelmet igényel. Legalább annyira mint a csőszerelés vagy a szobafestés. Sőt.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#30052) tserrof77 válasza Solad (#30051) üzenetére


tserrof77
senior tag

Egen, erről tudnék én is mesélni. Múltkor is a tag bejön, ázusz notiban kéne adc aljzatot megforrasztani. Ő úgy adta elő: "Csak meg kéne forrasztani". Persze ebbe a K/X 52/53/54 szériában CSERÉLNI kell, mert eélg az aljzat tövénél a "tüske". Mondom neki, 7k a cseréje. Persze szívroham, meg "csakmegkéneforrasztanimiebbenadrága???"

Ja, persze. Szét kell szedni. Sima pákával ez nem forrasztható, hogy egybe kiszedjem a stekkert, meg "sajnos" ezeknél le kell a komplett hűtést is szedni, ergo kap egy "ajándék" takarítást is. Nem a forrasztás kerül sokba, hanem a járulékos idő! :W Teccikérteni...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30053) Kube válasza Solad (#30051) üzenetére


Kube
senior tag

Pontosan, ebben is benne van a tapasztalat. Főleg ha régi gépet hoznak, vagy az ember tudja a típusbetegségeket, problémákra tud reagálni, megtudja oldani. Sok sok tapasztalat. Én az egész hardverekkel való foglalkozást akkor kezdtem, amikor a gépem elromlott, szerelőre viszont nem volt pénzem. Így hát magamnak kellett megcsinálni.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#30054) bullseye


bullseye
addikt

100 forint az az egy kalapácsütés, 9900 hogy tudtam hova kell ütni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30055) Solad válasza Kube (#30053) üzenetére


Solad
őstag

Oké, jó dolog hogy megérted, csak akkor ne az ellenkezőjét csináld :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#30056) Kube válasza Solad (#30055) üzenetére


Kube
senior tag

Igazad van. Sajnos én nem vagyok ennyire határozott, ismerős, meg jaj istenem most nem akarom, hogy megharagudjon stb. Inkább redukálom őket, azzal, hogy nem érek rá. De simán képesek várni heteket is, ezt nem értem amúgy. Ha már keresni kéne mást, az már túl nagy feladat.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#30057) maláj válasza Kube (#30056) üzenetére


maláj
őstag

60-as pulzussal közöld, hogy 5000 Ft / óra ... nem kell szégyellősködni :DDD
hétvégén pedig 7500 Ft / óra ha élethalál az ügy ;]
ha nem tetszik vigye oda ahol vette :K

(#30058) Kube válasza maláj (#30057) üzenetére


Kube
senior tag

Na most már tudom, hogy az 1000 / óra ajándék tőlem nekik. Most már újat nem vállalok sosem, ilyen feltételeket közölni se merek mert szívrohamot kapnak :D de egy próbát megér kíváncsi vagyok a reakcióra.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#30059) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Valaki jómúltkor floppy meghajtót keresett: ITT most van egy pár darab, ingyen.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#30060) fi:zi'k válasza Kube (#30058) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most már?!? Eddig mit olvastál? ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30061) torma1981 válasza biker (#30012) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem égesd el. :-)

(#30062) Kube válasza fi:zi'k (#30060) üzenetére


Kube
senior tag

Nagyon nem néztem utána, de olyan szinten néztek mikor ennyit kértem, mintha én egy rabló lennék :DDD már komolyan azt hittem velem van a baj. Végül is velem, keveset kérek :D

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#30063) Pttypang válasza biker (#30012) üzenetére


Pttypang
veterán

Kezdesnek mondjuk nem nyulsz hozza, hanem instant kukaba vagod, illetve valami eszkozzel kukaba helyezed. :K

Everybody lies.

(#30064) ViZion válasza Habib[HUN] (#30037) üzenetére


ViZion
félisten

Jah... háát a vízzel amit Coptam tavaly...
MESTER összerakta a szivattyúnál, a házba aluplex jön, minden új, unokatesóm csinálta. Nem ócó, de profi. Másik mester meg a hidrofort összedobta: mindenféle könyökök, közcsavarok, etc. VAGYON.

Egyszer egy szép napon, hullik a ganyé a csapból. Rozsda. "Lemezkék". Zacc. WTF? Szűrőket nem győzöm cserélni. Át szoktam mosni a rendszert, szal 5 rétegű alucső jó, bojlert takaríttattam. OK, marad a hidrofor. Szétkapom, a horganyzott idomok szétrohadtak. Vizes bótba megmondták: réz/bronz és horganyzott nem frankó egy rendszerben... Mindent cseréltem. A műanyag idomok olcsóbbak, jóval kevesebbel is meg tudtam oldani. Amire nem volt műanyag, oda kapott inoxot, illetve 2-3 bronz közcsavar kellett. Horganyzott nélkül a víz fasza. Tanult vízszerelő leCophat, ide többet ne jöjjön. Egész kertnek (zöldséges és gyümölcsös, meg a virágos kertek is) én csinálom az öntözését, elkészült a gyümölcsös csepegtető is, etc. Bolondbiztos. 99% műanyagból, ami nem bacis, nem rohad, stb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30065) wolfman válasza ViZion (#30064) üzenetére


wolfman
veterán

Most újítottuk a házunkat. Tudnék mesélni hogy mesteremberek és "tanult" alkalmazottjaik miket művelnek, felejtenek le, oldanak meg gyorsban, kell nekünk kijavítani.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30066) #90933760 válasza wolfman (#30065) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt itt se kell bemutatni mire képesek... Amit csak lehet inkább mi csinálunk.

(#30067) wolfman


wolfman
veterán

Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kiborulunk másokra skótságára... :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30068) localhost


localhost
Közösségépítő

Tessék, 1 Ft

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30069) Syl válasza localhost (#30068) üzenetére


Syl
nagyúr

No, ez az igazi magyar üzleti szellem!
"Én neked 10 000 Ft/óráért dolgozom, de te nekem egyért"...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30070) gozso válasza Syl (#30069) üzenetére


gozso
senior tag

ezek a Zyxel cuccok nem drágábbak voltak régebben?

most kb a Tplink Dlink árkategória :O :U

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#30071) bugmenot1


bugmenot1
tag

csak a görgetés sebességét akartam átállítani...

:DDD

(#30072) Pttypang válasza bugmenot1 (#30071) üzenetére


Pttypang
veterán

De azt nem is a bongeszoben kell :P

Everybody lies.

(#30073) bugmenot1 válasza Pttypang (#30072) üzenetére


bugmenot1
tag

ott kell, mert a többi jó, csak firefoxban lassú :U

(#30074) wolfman


wolfman
veterán

HDD hirdetésem kapcsán már a sokadik ember kéri el a telefonszámom, de még egy se hívott vissza. Ez valami új perverzió vagy számgyűjtögetés?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30075) Ittnemaz válasza wolfman (#30074) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

igen nekem is ez a tapasztalatom.. de tilt gomb nagyszerű dolog...

(#30076) #64791808 válasza wolfman (#30074) üzenetére


#64791808
törölt tag

sosem értettem, hogy ha a telefonszámomat el tudja kérni privát üzenetben, akkor mért nem tudja leírni, amit telefonon mondani akar...?

(#30077) Jazzos válasza #64791808 (#30076) üzenetére


Jazzos
tag

Ha szondáztatni akarod a vevőt/eladót, hogy tud-e értelmesen beszélni (=érdemes-e üzletelni vele), akkor érdemes elkérni.

(#30078) TESCO-Zsömle válasza #64791808 (#30076) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Írásban könnyebb hazudni, főleg így, digitálisan.

Nem sokan tudnak úgy hazudni szóban, hogy annak ne legyen valami nyoma a hanghordozásban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30079) Pttypang válasza bugmenot1 (#30073) üzenetére


Pttypang
veterán

lol, nekem az os-ben valo bellitas van meg :D

Everybody lies.

(#30080) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Néha akadnak olyan ügyfelek, akik vesznek máshol valamit. De azért bejönnek hozzám megkérdezni, hogy jó vásárt csináltak e. (Jellemzően nem :) )

Mai emberke. Vett egy Ipaq 200-as PDA-t egy ismerősétől 10 ezer forintért, és hogy ez mire jó. Eleve vicces, hogy vannak emberek akik vesznek valamit, és csak utána gondolkoznak. Maga a pda nagyon szép állapotban volt, ha meglett volna hozzá a stylus talán egy gyűjtőnek még érdekes is lett volna. Az emberke kicsit szomorúan nézett rám, amikor közöltem vele, hogy gyönyörű muzeális dolgot vett. Sok mindenre nem fogja már használni. Netezni lassú és körülményes. Bár a bubble breaker játékkal napokig elvoltam régen.

(#30081) tserrof77 válasza Habib[HUN] (#30080) üzenetére


tserrof77
senior tag

Picit többért meg vehetett volna egy eldobható tabletet... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30082) -=RelakS=- válasza Habib[HUN] (#30080) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak én gondolom úgy, hogy ez gyönyörű?
Ha beletennék ugyanebbe a dobozba a mai technikát, akkor azok, akiknél nem a fél milliméteres káva a fontos, szerintem kapnának utána.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30083) Pttypang válasza -=RelakS=- (#30082) üzenetére


Pttypang
veterán

Draga lenne :)

Everybody lies.

(#30084) -=RelakS=- válasza Pttypang (#30083) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

mintha amúgy nem lenne drága :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30085) macilaci78 válasza -=RelakS=- (#30082) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dehát megvan! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30086) #64791808 válasza Jazzos (#30077) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szerintem ez szondázható írásban is, sőt, nagyrészt a hirdetésből, de elfogadom. Ugyanakkor ti egy üzlete arra alapoztok, hogy az illetőnek milyen a hanghordozása?

(#30087) wolfman válasza TESCO-Zsömle (#30078) üzenetére


wolfman
veterán

de ha leírod és átver, akkor nyoma marad. Telefonbeszélgetésben nem.
Meg tényleg, ha elkéri, hívjon fel a baromarcú. Ez is olyan agymenés mint HDSentinel képet nem kitenni csak kérésre.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30088) Palkó válasza ViZion (#30064) üzenetére


Palkó
tag

Gondolom, ez ihletett a nicked vákasztásánál... :DDD (Víz ion)

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#30089) Mercutio_ válasza wolfman (#30087) üzenetére


Mercutio_
félisten

OKOSteló automatikus hívásrögzítés? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30090) shteer válasza Mercutio_ (#30089) üzenetére


shteer
titán

és az mire jó?

..szerintem jónak tűnik

(#30091) TESCO-Zsömle válasza shteer (#30090) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kell leírni, hogy nyoma maradjon.

Csak ne felejtsd el tájékoztatni a beszédpartnert, különben nemcsak hogy nem lesz használható a felvétel, de még jól meg is büntetnek személyiségi jogok megsértéséért...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30092) 66zio válasza TESCO-Zsömle (#30091) üzenetére


66zio
aktív tag

Nem hiszem. Bizonyíték. Majd engedélyt kell kérni egy tolvajtól is mi? Ha nem töltöd fel sehova, rendőröknek adod akkor nincs gond.
Legalábbis ennek így kellene működnie.

(#30093) shteer válasza 66zio (#30092) üzenetére


shteer
titán

Te hol elsz?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#30094) MurdR


MurdR
veterán

Hivatalosan nem lehet felhasználni, de a bíró meghallgatja a felvételt, és figyelembe is veszi.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#30095) Mercutio_ válasza MurdR (#30094) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is így hallottam, azért javasoltam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30096) Mr X válasza MurdR (#30094) üzenetére


Mr X
veterán

Ha nem lehet felhasználni, hogy veheti figyelembe?

(#30097) Jazzos válasza #64791808 (#30086) üzenetére


Jazzos
tag

15 éve naponta sok embert szolgálok ki. Nagyképűség nélkül elmondhatom hogy kb. 10 másodperc alatt lejön számomra mindenkiről, hogy érdemes-e vele üzletet kötni vagy sem.
A telefonnál még jobb a személyes találkozó. Nálam az első alapszabály: büdös emberrel nem kötünk üzletet. Nem tudom megindokolni pontosan az okát, de a tapasztalat azt mutatja, messziről kerülni kell őket. Nem csak a szag miatt. :D

(#30098) Mercutio_ válasza Mr X (#30096) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem minősül hivatalos bizonyítéknak, de ez csak a jogállásából (a másik féllel nem közölted előre, hogy felvétel készül) ered, attól még a tartalma figyelembe vételre kerül.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30099) azbest válasza MurdR (#30094) üzenetére


azbest
félisten

Az amcsi filmekben szokott úgy lenni, hogy csak a szabályosan begyűjtött bizonyíték számít. Nálunk úgy hallottam, hogy bármit felhasználhatnak. Persze utána másik perben lehet próbálkozni a jogtalan felvételkészítés büntetésével, viszont az egyik cikkben azt írják, hogy ilyenkor joggal való visszaélésnek számíthat az eredeti ügyben bűnös erre való hivatkozása.
"Mindezek alapján akként foglalt állást a bíróság, hogy nem lehet a hangfelvétel felhasználását visszaélésnek tekinteni, ha a felvétel a felhasználójával szemben elkövetett jogsértéssel kapcsolatos bizonyítás érdekében történik." [link]

[ Szerkesztve ]

(#30100) cbmfan


cbmfan
senior tag

ma piacon találtam egy IBM16/4 Token Ring kártyát. van ötletetek, hogy tudnám tesztelni?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.