Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30251) gozso


gozso
senior tag

[link]

erről tud valaki valamit? vidéken pl ez hogyan lesz megoldható?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#30252) cbmfan válasza gozso (#30251) üzenetére


cbmfan
senior tag

és ha mégsem ez lesz belőle:

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30253) localhost válasza gozso (#30251) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát úgy, hogy nem a kezükkel kötik be, hanem csak a szájukkal.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30254) gozso válasza localhost (#30253) üzenetére


gozso
senior tag

:( én is ettől tartok

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#30255) macilaci78 válasza gozso (#30251) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A cikk közepére nekem egy Telenor-os hirdetés ugrik be. Biztosan valami LTE-képes USB stick lesz rádugva a router USB-portjára... :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30256) shteer válasza gozso (#30251) üzenetére


shteer
titán

Egyszeru: ahol nincs 100Mbit, ott becsukjak a sulit

..szerintem jónak tűnik

(#30257) Pttypang válasza shteer (#30256) üzenetére


Pttypang
veterán

Vagy csak siman atnevezik, hogy ne vonatkozzon ra :DDD

Everybody lies.

(#30258) TESCO-Zsömle válasza Pttypang (#30257) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy egyszerűen leszarják, hogy mit hazudtak tegnap és hazudnak majd valami mást, mert úgyse érdekel senkit...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30259) localhost válasza gozso (#30254) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elvont: persze van az a helyzet, hogy nem gond, ha valaki csak a szájával szolgáltat, a kezével nem.
(Phúj, malac!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30260) Mercutio_ válasza TESCO-Zsömle (#30258) üzenetére


Mercutio_
félisten

:K pógári körökre emlékszek még valaki? Szerintem még ma is vannak harcoló sejtek, akiknek nem szóltak, hogy már más a nóta :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30261) macilaci78 válasza shteer (#30256) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A cikk címe: Szélessávra kapcsolnak a magyar iskolák
A feltételeket nem teljesülő iskolákat átkeresztelik egyházi/nemzeti iskolának... ;]
Vagy csak simán megmutatják Feladatkezelőben, hogy hát a hálózat 100 Mbit-es... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30262) LógaGéza válasza gozso (#30251) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hozzánk pont a napokban jönnek ki sávszélesség-bővítés miatt, eddig a Sulinetes vonal 8/1-es volt, 25/25-re húzzák fel (az más kérdés, hogy van 100/100-as optika is benn :) ).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#30263) pycur


pycur
tag

Ja iskolába elég 100 mbit x userre, otthonra meg a upc már gigabitet reklámoz... :D
És vajon mire nem elég az iskolák mostani internete? Nem az a feladat hogy a diákok számtech órán yutubot lessenek, meg filmet-játékot töltsenek le.
Normál felhasználással ki kéne szolgálni egy normál netnek is az iskolát, csak a gazdiknak kéne jó szűrőket írni :)
Nálunk bizony volt szűrő 12 éve, és pedig az mikor volt már, akkor nem létezett se milliónyi szemét oldal, se videós oldalak, mégis elvoltunk a kínálattal. (háromix pl nem jöhetett be :P )

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#30264) cbmfan


cbmfan
senior tag

64k, jobb esetben 128k ISDN komplett iskolának? negyed óra volt egy oldal betöltése, persze csak tanítás után, mikor kevesen "gépeztek".

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#30265) gozso válasza pycur (#30263) üzenetére


gozso
senior tag

12 éve "picit" más volt a helyzet ;] tudom, idén lesz 18 évem az oktatásban hol mint tanár, hol mint rendszergazda.
képzeld el: infoterem 18 gép, igazgató, helyettesek 3 gép, gazdasági 1 gép, tanári 2 gép, kb 9 terem interaktív táblával hozzá a gépek. ééésss akkor mindenki csak egy gmail-t akarjon megnyitni egyszerre... az a 4 Mbit (van ahol 1, 4, 6, 8. illetve egy helyen megvan a 100mbit) pont elég, ugye? :O

szűrni meg akkor is kellett, most meg 214 szeptember óta törvény is kötelez rá :)

kósza gondolat, a 12 évhez: nagyapáink lovakkal, szekérrel jártak, nekünk is azzal kellene?

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#30266) Pttypang válasza gozso (#30265) üzenetére


Pttypang
veterán

Szakkozepben kulon net volt az igazgatohoz, meg ugy a titkarsagra, mert hasznalhatatlan volt a megas net ami ugy alapbol volt az iskolanak... :D

Everybody lies.

(#30267) TESCO-Zsömle válasza gozso (#30265) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

nagyapáink lovakkal, szekérrel jártak, nekünk is azzal kellene?

Nem is fulladtak bele a szmogba és volt fekete a koromtól minden épület...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30268) opr válasza TESCO-Zsömle (#30267) üzenetére


opr
veterán

Valóban, helyette csak Qrva büdös volt és mindig minden tele volt szarva. Milyen szép is lehetett! :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30269) shteer válasza TESCO-Zsömle (#30267) üzenetére


shteer
titán

Most sem kotelezo belefulladni.

..szerintem jónak tűnik

(#30270) mongi


mongi
senior tag

"Minden magyar iskolába szélessávú, 100 megabites internetelérést kötnek be 2016 végére."

Rosszul olvastátok, minden magyar iskolába 100 megabites internetet kötnek be, tehát 100x 1 megabitet :D :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#30271) Mercutio_ válasza TESCO-Zsömle (#30267) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ellenben milyen f*sza átlagéletkor volt akkoriban ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30272) gozso válasza opr (#30268) üzenetére


gozso
senior tag

ha a paraszt nem szarik a városi nem eszik... ;]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#30273) TESCO-Zsömle válasza shteer (#30269) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazad van, járhat az ember gázmaszkban is...

(#30268) opr: Mert a szmog rózsa illatú, mi? Lócitromba még nem halt bele senki. A szén-monoxidról ez nem mondható el...

(#30271) Mercutio_ : Na ja. Nagyfater 70+, testvérei a 90-et súrolják. Kíváncsi leszek én megérem-e az 50-et... Valahogy az ő generációjuk nem esett össze 40-50 évesen agyvérzéssel...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30274) Mercutio_ válasza TESCO-Zsömle (#30273) üzenetére


Mercutio_
félisten

Irreleváns, ajánlom ezt olvasgatni, de elég az ábrákat megnézni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30275) TESCO-Zsömle válasza Mercutio_ (#30274) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ennek semmi köze az orvostudomány fejlődéséhez, csak is attól van, hogy lócitrom helyett kipufogógázt szagolunk a nagyvárosokban...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30276) Mercutio_ válasza TESCO-Zsömle (#30275) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt melyik hsz-emben írtam szerinted?
Tudsz ilyet mutatni?
:R

szerk.: Egyébként kívül nem tudom mennyire és mitől, de belül kormosak voltak az épületek, a tökéletlen égés (ilyen-olyan fűtési megoldások, kémény, tűzhelyek állapota, gáz-villany helyett szén/fatüzelés, stb.) illetve maga az akkori megoldások miatt. A szénmonoxid mérgezés is gyakoribb volt (nyilván ez összefüggött az aktuális anyagi helyzettel, épületek leromlott állapotával, stb.)
De ez már nagyon off, ugorjunk:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30277) TESCO-Zsömle válasza Mercutio_ (#30276) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az alap tézis az volt, hogy a szekér jobb, mint az autó. A halandóságot már te hoztad fel...

Kívülről az autók kormolják össze a házakat. Persze egy autó nem sokat bocsájt ki, de napi szinten évi 365 nap elég sok autó átmegy az utcákon... Ez meg a por szép fekete réteget húz az épületekre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30278) shteer válasza TESCO-Zsömle (#30273) üzenetére


shteer
titán

Vagy elhet az ember a belvaroson kiul is.

..szerintem jónak tűnik

(#30279) Mercutio_ válasza TESCO-Zsömle (#30277) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudom, hogy kívülről mi kormol :B az "alaptézisre" írtam, hogy régen, meg belül volt korom, az se volt egészséges.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30280) DeFranco válasza Mercutio_ (#30279) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tök mindegy, a szmog az rossz 'mmmmkay?

:U

[ Szerkesztve ]

(#30281) wolfman


wolfman
veterán

Nagyon elkanyarodtatok az infó témától. :-\
Fogy a munkahelyre betérő hülyék száma?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30282) tserrof77 válasza wolfman (#30281) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem biztos, csak a Tisztelt Társaság annyira lefárad tőlük, hogy már erejük sem marad ide postot írni róla. :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#30283) opr válasza gozso (#30272) üzenetére


opr
veterán

Én a lovakról, meg az irgalmatlan mennyiségű kutyáról beszéltem ám :DDD

TESCO-Zsömle: szvsz a belvárost kivéve ma a városok levegője sokkal tisztább, mint régen.
Érvek:
- távfűtés
- elektromosság (világítás, főzés, stb-hez nincs szükség tűzre)
- nincs teleszarva minden (VIII-ker nem ér. :DDD)
- lebetonozott/aszfaltozott/"tudja a tököm, kemény és szürke"-zett utak

+1:
Meg tudná nekem magyarázni _bárki_, hogy miért lett ebben a kérdéskörben az általános népi érvelés az, hogy:
"Nagyapám lovaskocsival járt a faluban, 90 évig élt, tehát jobb volt a levegő a városban!"

Már nem egyszer hallottam konkrétan ugyanezt az érvelést, és egyszerűen nem tudom megérteni, mi jár az emberek fejében. Valahogy erről mindig ez jut eszembe. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30284) bullseye válasza gozso (#30272) üzenetére


bullseye
addikt

Ha nem adózik a városi, falun sem lesz miből szarni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30285) Pttypang válasza DeFranco (#30280) üzenetére


Pttypang
veterán

A drog rossz, de az a sarkany a sarokban megrosszabb!

Everybody lies.

(#30286) macilaci78 válasza Mercutio_ (#30271) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Abban az átlagéletkorban vastagon benne volt a csecsemőhalandóság, meg Nemecsek Ernő esete is. Ja, nyilván a háborúk sem kedveztek az öregkor elérésének...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30287) Pttypang válasza mongi (#30270) üzenetére


Pttypang
veterán

Az osszes magyar iskola kap egy 100-as vonalat, azt leosztva pedig iskolankent valami tizezreleket kapunk, az meg mar most is megvan, problem solved!

Everybody lies.

(#30288) gozso válasza bullseye (#30284) üzenetére


gozso
senior tag

milyen igaz, itt falun nem is kell adózni :W

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#30289) ViZion


ViZion
félisten

Nyugodjon le mindenki, nem a levegőtől, hanem a műkajáktól pusztulunk...
Nah, most már lehet ON-olni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30290) Pttypang válasza ViZion (#30289) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg ugy a kajatol es annak hianyatol.

Everybody lies.

(#30291) bullseye válasza gozso (#30288) üzenetére


bullseye
addikt

Arra utaltam finoman (mert ugye az eredeti viccködés is milyen finom volt), hogy Budapest csak az itt adózott jövedelem töredékét kapja vissza, a többi mondjuk olyasmikre megy el, mint a gazdák kártalanítása az évi rendszeres árvíz/aszály/meleg/hideg okozta gondok miatt, a mezőgazdaság megfelelő átalakítása helyett. Azt hiszem ez akkor merült fel legutóbb, amikor elkezdtek panaszkodni amiatt, hogy a BKV-t az egész ország fizeti.

De ugye megéri a respekt miatt, mint számtech kiskernek az ingyenes szervíz – csak hogy ontopik is legyen

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30292) macilaci78 válasza bullseye (#30291) üzenetére


macilaci78
nagyúr

BKK, már ha szabad kérnem...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30293) DeFranco válasza gozso (#30288) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi az hogy adózni, nem is tudtok számolni ;] :P

(#30294) ValoVillam


ValoVillam
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek gyors tanáccsal, hogy ne rázzanak le.

9 napja vettem okostelefont egy mobiltelefon üzletben (újonnan, 1 éves bolti garanciával).
Ez idő alatt, a mindennapi használat során egyértelműen kiderült számomra, hogy sajnos hibás (szériahibás) az érzékelője. (Még egy korábbi hardverszéria van benne, az internetes fórumokon írtak szerint az újabbak viszont már hibátlanok.)
Tehát, a terméket 9 napja _interneten_ rendeltem, viszont _személyesen_ mentem be érte az üzletbe.

Ma reggel írtam az üzletnek hogy mi a helyzet, azt felelték, a szervizt keressem... De én nem akarom ezt eljátszani. Nekem hibátlan termék kell, nem pedig hetekig, hónapokig javításra várni, pláne hogy 200 km-re lakom a bolttól illetve a szervizüktől.

A kérdésem:
Van-e jogom elállni a vásárlástól (14 napon belül vagyok) és visszakérni a vételárat?

Amúgy maga a termék a fenti "kis" szépséghibát leszámítva sértetlen, és tökéletesen meg is volnék elégedve vele, ha.... (Ha csak nem volna szériahibás.)

[ Szerkesztve ]

(#30295) shteer válasza ValoVillam (#30294) üzenetére


shteer
titán

Van.

..szerintem jónak tűnik

(#30296) Mercutio_ válasza ValoVillam (#30294) üzenetére


Mercutio_
félisten

45/2014 Korm. rendelet szerint nem az átvétel hanem a megrendelés módja határozza meg a jogalapot.
Ha nem akarják fogyvéd, panaszkönyv, stb.

Azt szintén a rendelet írja elő, hogy hány napja van visszautalni a vételárat a boltnak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30297) LógaGéza válasza ValoVillam (#30294) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha jól tudom, akkor ha interneten rendeled, akkor is távollévők közötti szerződéskötés zajlik le, ergo ugyanazok a dolgok vonatkoznak rá, ha bemész érte, mint ha kihoznák, ergo igen, van jogod elállni tőle.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#30298) Mr X válasza ValoVillam (#30294) üzenetére


Mr X
veterán

Csak nem Lumia 535?

(#30299) Met válasza Mercutio_ (#30296) üzenetére


Met
nagyúr

Igen?
Mert az egyik ledes cégnél ez van.

Az elállás joga:

Az elállás joga távollévők között /csak csomagküldés esetén!/:45/2014.Kormányrendelet/

A vevőt megilleti, internetes vásárlás esetén, a vásárlástól számított 14 munkanapon belüli, indokolás nélküli elállási jog.

A SZEMÉLYES ÁTVÉTEL NEM MINŐSÜL WEBES VÁSÁRLÁSNAK!

Ebben az esetben 14 napon belül levásárolhatja a vételárat! / Bár már régen nincs ilyen törvény, de mi ezzel szeretnénk könnyebbé tenni a vásárlást!/

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30300) Mercutio_ válasza Met (#30299) üzenetére


Mercutio_
félisten

Félrevezető információ, megadnád a bolt ezen szövegének elérhetőségét:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.