Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29401) DeFranco válasza ViZion (#29400) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pedig amúgy ismert közkedvelt boltban vettem. tudtommal jó hírben áll.

mindegy, IJ kártya nyilván ha úgy van, de nem vagyok boldog.

[ Szerkesztve ]

(#29402) TESCO-Zsömle válasza DeFranco (#29401) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha még mindig jó hírben áll, akkor velük kell letárgyalni a dolgot. Ha elhajtanak, akkor majd a fogyasztóvédelem segít...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29403) ViZion válasza DeFranco (#29401) üzenetére


ViZion
félisten

írj a boltnak, mást nem tudsz tenni. De ha 1 év + gyártói volt, akkor sztem ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29404) DeFranco válasza ViZion (#29403) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem hibás a lemez, újak, csak kíváncsiságból néztem meg, megadták ők is a három évet, arról van papírom.

(#29405) -=RelakS=- válasza DeFranco (#29404) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Halkan kérdezem: Ha a bolt bevállalta a 3 évet, amit amúgy a gyártó vállalna, nem-e lehet-e, hogy jó lenne, ha tudnák, hogy itthon azoknak a vinyóknak a garanciája semmit sem ér?

Ha ne adj isten tönkremenne valamelyik, és visszamennél, hogy dehátháromév, akkor utána nézne vagy a bolt, vagy te, ha elhajtanának. Ha a bolt jóhiszemű volt, és a nagykerben átvágták, jobb, ha tudja szerintem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29406) TESCO-Zsömle válasza -=RelakS=- (#29405) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazából itt nincs "átvágás". Ha DeFranco vinyója elromlik, őt a szerződés a bolthoz köti, nekik kell leadni a hibásat és nekik kell újat biztosítani. Ugyanez a viszony megvan a bolt és a nagyker között is. A garanciális vinyók a kiskerből visszamennek a nagykerbe cserére. A nagyker meg nyilván vagy el tudja intézni a dolgot HongKong felé, vagy ha a hibás cuccok okozta kár kisebb, mint a hongkongi rendelésből fakadó bevétel, akkor simán le is nyelhetik a dolgot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29407) azbest válasza DeFranco (#29399) üzenetére


azbest
félisten

Úgy látszik ez nem egyedi eset, mert pár éve, amikor két 500GB-os hitát vettem és az ismerős boltossal beszéltem róla, hogy raid-be lesznek kötve, így direkt különböző szállítmányból adott. Nekem is csak az egyiknél írta ki a gyártó weblapja a garit, a másiknál talán oem-et jelzett. Valamelyik nagyker lehet a ludas a kavarásban.

Önmagában a "szürke" import csak annyit jelent, hogy nem a hivatalos magyar disztribútor hozta be az országba. Ez jogilag teljesen rendben lehet, mert szabad áru áramlás van az eu-ban, de akár máshonnan is lehet importálni a magyar disztribútor nélkül is. Szóval ez csak a disztribútor üzleti érdekéből terjesztett mendemonda, hogy bármi illegális lenne az ilyen importban. Ha viszont megszűnik a bolt és egyénileg kell garit érvényesíteni, akkor probléma lehet belőle, mert lehet más feltételekkel adták el, így nem vonatkozik rá a gyári gari, a bolt helyét meg sóval hintetették be...

Persze hallani mostanában áfás trükközést is, de az más tészta.

(#29411) macilaci78 válasza azbest (#29407) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bár nem HW, de saját tapasztalat. Ha egy külföldi gyártótól akarok direktbe vásárolni megkerülve a hazai hivatalos importőrt, a gyártó eddig mindig a magyar oldal felé terelt jellemzően a magyar felet is csatolva az e-mailhez.
Persze volt már olyan nagy tételre is példa, hogy a gyártó hagyta, hogy átnyúljak a magyar fél felett, de erről is tudott a magyar fél.

Szumma: nem tartom etikusnak, ha egy cég egy másik országban lévő cégnek elad árut a másik ország importőrét megkerülve. Magánszemély persze ott vásárol, ahol akar.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29414) deicide válasza azbest (#29407) üzenetére


deicide
veterán

A külföldi disztribútortól származó import önmagában nem tilos. Ellenben ha ezen boltok árai bruttóban annyik, amennyiért a Magyar hivatalos disztribútor nettóban adni tudja (és a legtöbb esetben ez a helyzet, pl Intel proci áraink nettóban annyik, mint árgépen a bruttó), akkor ott nem csak import van, hanem színtiszta áfacsalás. Nem véletlen, hogy pl az Intel procik 98%-a nem a hivatalos forrásokból kerül forgalomba, hanem mind áfacsalt. Kíváncsi lennék, mi lenne, ha ezek egyszer eltűnnének és az egyszeri endusert szembeköpné egy 15-20%-al magasabb ár hirtelen. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29415) biker válasza deicide (#29414) üzenetére


biker
nagyúr

Sajnos jellemző, hogy kis forgalmú eladóként a nagykerben +-2% olyan árat kapok nettóban, mint sok árgép-győztes webshopban. Igen, van hogy ott olcsóbb
És még én tegyek rá hasznot? szép...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29416) Hequila


Hequila
őstag

Ügyfél be:

- Jó napot! Számítógépet szeretnék! Legyen benne mindenből a legkomolyabb!
- Üdvözlöm. Milyen összegben gondolkodjunk?
- Hát olyan negyvenezerig el tudok menni!
- ...

Végül vitt egy használt gépet tizenötért.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29417) TaaT válasza Hequila (#29416) üzenetére


TaaT
veterán

Na jó ez durva volt :O

Give them hell Ukraine!

(#29418) Ygg válasza TaaT (#29417) üzenetére


Ygg
senior tag

Hát ez az, még ha 120-at mondott volna is vicces, de 40...

(#29419) TaaT válasza Ygg (#29418) üzenetére


TaaT
veterán

Aszem itt a topikban volt valamikor egy olyan sztori hogy 100e-ért kéne a vevő jelöltnek csúcsgép :))
----------------------------------
Amúgy milyen gépet vitt 15-ért?

Give them hell Ukraine!

(#29420) localhost válasza TaaT (#29419) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A 100-ban még Ledes 22-24" monitor és szoftverek is kellettek volna. Nálam volt.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29421) bullseye válasza Hequila (#29416) üzenetére


bullseye
addikt

Hogy fogadta, amikor mondtad, hogy 40-be még tápegységből vagy házból sem fér bele a legkomolyabb?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29422) ViZion válasza azbest (#29407) üzenetére


ViZion
félisten

A szürke import pl. TV-nél gond, mert itthon szerződött szerviz van csak. Ha bedöglik, küldenéd és a vállukat megrántják, nem tehetsz semmit. Keresgélheted, h hol garizzák. Ismerős a VGA-val járt így. Bolti 1 év lejárt, a szerviz meg azt mondta, vigye hollandba, vagy hova a brébe, mert "ott vette"...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29423) TaaT válasza localhost (#29420) üzenetére


TaaT
veterán

Ja igen :R

Give them hell Ukraine!

(#29424) #90933760 válasza TaaT (#29419) üzenetére


#90933760
törölt tag

15-ből még netezős konfigból se lehet komolyat összerakni.

(#29425) Hequila válasza TaaT (#29423) üzenetére


Hequila
őstag

Sempron LE-1250
1GB DDR2
80GB HDD
Meg a szokásos körítés.

bullseye: nem igazán mentünk bele a részletekbe, nem láttam értelmét fárasztani magam. Mondtam neki, hogy jelenleg raktárról mit tudok adni, el is vitte a legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29426) TaaT válasza Hequila (#29425) üzenetére


TaaT
veterán

Valami hasonlóra tippeltem, csak intel-ből :D
-------------------------------------
Amúgy szokott olyan lenni, bejön valaki és azt mondja hogy kell egy komoly gép és van is rá pénze?

Give them hell Ukraine!

(#29427) macilaci78 válasza Hequila (#29416) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 40.000 még teljesen reális is, csak a pénznemet nem gondolta komolyan. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29428) Hequila válasza TaaT (#29426) üzenetére


Hequila
őstag

Mióta maszek vagyok (2010 óta) egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi ilyen volt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29429) Armagedown válasza Hequila (#29425) üzenetére


Armagedown
őstag

Ilyen gépet adtál, pedig tőled komoly gépet kértek, nem olyat, amin még a Youtube 480p is akad :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#29430) localhost válasza TaaT (#29426) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az rendben van, hogy meg is van rá a pénze, de ő akkor is kevesebbre gondolt!
De ez törvényszerű! Nyaralást tervezel, konyhabútort, parkettázást? Jó lenne megúszni ennyiből. Nem fogod megúszni annyiból, mint alanyunk sem a gépvásárlást. De neked kell megmondanod, hogy több lesz az, nah itt kell ügyesnek lenned :-)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29431) TaaT válasza Hequila (#29428) üzenetére


TaaT
veterán

Haver is már nem tudom hány éve rakosgat össze ismerősöknek gépet, de eddig kb csak egy volt ami tényleg rendes gép lett (2500K / Z68 / 8gb Vengeance / 560Ti / HX650 / Fractal R4)

A "megrendelő" olyan gépet akart ami hosszú távon jó gép lesz. :)

localhost: Vagy legalábbis nem azért akarod rásózni a drágább alkatrészt mert ott áll a polcon hanem mert tényleg jobb. :)

Give them hell Ukraine!

(#29432) ViZion válasza TaaT (#29431) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem több olyan volt, ahol mondtak egy limitet és ami belefér. Ált. 100-130k. egyszer volt 200k-ért építsek gépet. Az volt a plafon. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29433) #64791808 válasza localhost (#29430) üzenetére


#64791808
törölt tag

localhost: a webes kérdésedhez annyit, hogy két eset van:

1, tiéd a domain és a tárhely: azt teszel fel a saját domainedre és tárhelyedre, amit akarsz, kiírod, hogy tartozás miatt zárolva, és kész

2., ha nem a tiéd a domain, vagy a tárhely, akkor ezt nem írhatod ki, mert nagyonrondán beperelnek jó hírnév megsértéséért. Ebben az esetben zárolsz mindent, ne férjen hozzá senki, majd összeszedsz minden írásbeli dolgot, ami igazolja, hogy megrendelték tőled az oldalt, és fizetési meghagyással fenyegetőzöl. Ha nem fizetnek, be is adod.

(#29434) Pttypang


Pttypang
veterán

Talalkoztam gamer szek hirdetessel.
Marmint rendes webshop. Vegem.
80k

Everybody lies.

(#29435) shteer válasza Pttypang (#29434) üzenetére


shteer
titán

kevesled? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#29436) Pttypang válasza shteer (#29435) üzenetére


Pttypang
veterán

Na igen, fel millio alatt nem vennek semmit :D

Everybody lies.

(#29437) szumo válasza TaaT (#29431) üzenetére


szumo
senior tag

Na azt a gépet se mostanában rakhatta össze, nekem évek óta egy hasonló működik nagyon szépen, csak a VGA és a táp cserélődött.
ViZion akkor nálunk jobban megy a dolog, mert 160-180 szokott egy gép lenni sallang nélkül, és néha előferdül pár 200-270 -es gép is.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#29438) Akybron


Akybron
aktív tag

1. eset:
Azt hallotta egy kolléga, hogy TV szerelő voltam (Igen, az első munkahelyem egy TV szerviz volt 1998-ban 3 hónapig), merthogy az okos TV-je ezt-azt-amazt nem csinál/nem úgy csinál ahogy kéne. Roppantul kompatibilis az akkori tudásom a mostani TV-vel.

2. eset:
- Értünk a web-programozáshoz?
- Hát nem annyira. Aki profi benne, az most beteg. De azért kérdezz, hátha.
- Skype beszélgetőpartner IP-jét meg lehet tudni valahogy?
Hát nem épp web programozás.
Le lett rázva azzal, hogy mivel szerveren keresztül működik a dolog, nem is küldi át az IP-t.
Remélhetőleg igaz is.

73&DX HA5OJN

(#29439) wolfman


wolfman
veterán

Nekem sem sok olyan "kuncsaftom" volt eddig, aki belement egy normális fejlesztésbe. Talán három. Egyik egy csaj volt, neki még évekkel ezelőtt kimaxoltam egy 478-as konfigot. Igaz csak 478-as, de elég kis fürge gép lett (FSP400 APN ; P4P800 ; P4 3.2Ghz HT rá valami CM hűtő; 4Gb Kingston ; Radeon 3850 AGP ; Samu 1Tb F1 HDD és egy új samsung monitort is beszezett mert amije volt azon sírtam szinte.

Másik haver szülei nemrég, nekik netezni és filmezni kellett egy 1150-es i3-as.

Aztán egy haveromnak egy 200k-s gép, de ügyesen összeválogattam neki mindenféle jóságot.

A maradék ember a 'bedöglött és ingyen mit lehetne cserélni benne' vagy a 'kell egy új kis olcsó gép netezni, de ha esetleg vinné a World of Tanks-ot maxon, sem lenne baj!' mentalitásúak.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29440) biker válasza wolfman (#29439) üzenetére


biker
nagyúr

ma megyek kicsit "rendberakni" egy irodai "gépparkot"

Szerver gép Dell optiplex 7010, 4GB ram, alap i5 proci, ezen fut az SAP BO server + tomcat SQL server 10GB SQL mérettel, + ez egy kliens is napi munkával, 1db 500-as HDD
4GB ram foglalt + 8GB virtuális ram, folyamatosan teker a HDD :(

Kap 4x4gb kingston ramot (a 7010-be 8GB nem rakható, max 4x4GB a 4 modul méret, a 9010-be már rakható 4x8GB is)
RAID csak a 9010-től érhető el, így 2HDD nem lesz, SSD drága, kap egy 1TB SSHD-t de csak ha lesz idő a migrálásra

Kollegina gépe megkapja ennek a 4GB ramját a jelen celeronos 4GB ramos kliens gépébe

és ők termelő munkára használnák, mégis...
Ja, backup nincs, az 1db 500-as HDD 3-ba van vágva, a D és F meghajtóra kézzel kimásolják a heti termést :(:(:(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29441) Pttypang válasza biker (#29440) üzenetére


Pttypang
veterán

lol, se felho, se egyeb? az meresz :DDD

Everybody lies.

(#29442) wolfman válasza biker (#29440) üzenetére


wolfman
veterán

Backup az nálunk is vicces. A központból hetente egyszer péntek este vagy hétvégén nyomnak egy teljes szerver bizi mentést. Múltkor a kollegina csütörtökön törölte le a helyi szerver 80%-át, aztán itt ment az idegeskedés, hogy jajj jujj, micsinált, jajj, csináljam már vissza, hiszen olyan ügyes vagyok.
Az volt a nagy mákja, hogy a vezető helyettes manuálban szokott bizti mentést csinálni egy külső 500Gb HDD-re és aznap reggel pont megtette. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29443) Traxx válasza Pttypang (#29434) üzenetére


Traxx
őstag

Széket amúgy én is vennék, de nem gamert, hanem kényelmeset, és max. 20K-ért. Naiv-e vagyok, vagy valóban van ilyen?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#29444) Pötyi


Pötyi
őstag

Bejön hozzánk, az informatikára a gondok. Leül, sóhajt. Azt mondja, hogy kapott egy állásajánlatot, le kéne mennie Balatonberénybe, a nudista strand karbantartó gondnokának. De nem tudja...

Mind a hárman, rendszergazdák, egyszerre kezdtük ledobni a pólót magunkról, meg letolni a gatyánkat, hogy ha te nem mész, akkor megyünk mi! (Még a szerszámos táskát is lesz hova akasztani!)

:DDD

QNX is cool!

(#29445) Pttypang válasza Traxx (#29443) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem gyengen vagy naiv :D

Everybody lies.

(#29446) Traxx válasza Pttypang (#29445) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm a pozitív megerősítést :D Akkor marad az akcióvadászat, bár nagyon részegnek kell lenniük mondjuk a Herman Millernél, hogy ennyire árazzanak be egy széket :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#29447) opr válasza Traxx (#29446) üzenetére


opr
veterán

Anno a cégnél megkérdeztem a beszerzéssel foglalkozó emberkét, hogy mennyi az a szék, amiben ülünk, merthogy elég kényelmes, vennék egyet otthonra is.
Na, az volt 60k, pedig egy elég alap valami, gyakorlatilag a magasság, háttámla max dőlésszöge és a kartámaszok voltak állthatók. Anno én is ledöbbentem, aztán meg lett mutogatva egy katalógus... Azóta tudom, hogy minden szék, ami hosszútávon kényelmes és jó, az 50nél nyit, az igazán jó, de még mindig sima szövet meg 100 körül kezd.
Valamiért némi mérlegelés után úgy döntöttem, hogy tökéletes nekem itthonra a fosch 10.000ft-os ikea-s fa-szék. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29448) -=RelakS=- válasza opr (#29447) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

fa-szék XD

Látom, inkább adtál muníciót a grammar naziknak, mint hogy félreértsenek :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29449) opr válasza -=RelakS=- (#29448) üzenetére


opr
veterán

Bizony. Jobb ez így, jobb ez így. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29450) Traxx válasza opr (#29447) üzenetére


Traxx
őstag

Otthon német lomosból vett székem van, ami erősen kezdi megadni magát. Így keresek utódot, igaz nem azonnal, hanem 1-2 hónapon belül. A kényelem lenne a lényeg, meg hogy lehetőleg ne bőr legyen, mint a mostani, mert az hideg :)

A céges szék sem nagy valami, de nem is 8 órát ülök benne, hanem kevesebbet. De az 50-100K-tól azért kevesebbre gondoltam :B Na de hátha kifogok valami kedvezőbb ajánlatot.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.